?, אייפון 15 לעומת אייפון 14: איזה דגם הכי טוב עבורך?

0

יש לה מערכת משודרגת לשלוש מצלמות (בהשוואה לשתי העדשות ב -14), מעבד A16 ביוני חדש (14 הספורט בשנה שעברה A15 Bionic Chip), תצוגה תמיד (עם קצב רענון גבוה) וארוך יותר. חיי סוללה של 23 שעות (14 הרגילים צריכים להימשך 20 שעות) במהלך הפעלת הווידיאו. יש לו גם את “האי הדינמי” החדשני של אפל (עוד על זה למטה). זו תכונה שלא תמצאו ב- 14 הרגילים, ששומרת על עיצוב החריץ ונראית הרבה כמו 13 ו -12 לפני כן.

iPhone 14 לעומת iPhone 14 Pro: מדוע ה- Pro של Apple שווה את המזומנים הנוספים

iPhone 14 לעומת iPhone 14 Pro

ה הייפ לאייפון שנתי יכול להרגיש בלתי נמנע, אבל זה מרגיש די מוצדק הפעם, במיוחד כשמדובר בדגמי המקצוענים. יש לנו ז’רגון חדש ללמוד, צבעים חדשים (שלום, ‘סגול עמוק’), תכונות חדשות ומפרט חדש.

אבל, השאלה האמיתית היא אֵיך הרבה יותר טוב הוא ה- 14 המקצוען המבריק בהשוואה לאייפון 14 האטרקטיבי ללא ספק? והם אחד מהמכשירים האלה ששווים את השדרוג, במיוחד אם אתה מתיישר מאייפון 11 או 12? קיבלנו ידיים בשני הדגמים והתחלנו להשתמש בהם כמו הטלפונים שלנו על ידי צילום צילומים, ירי הודעות והוצאות הרבה יותר מדי זמן בטיקוק. להלן הממצאים שלנו ..

iPhone 14 לעומת iPhone 14 Pro: ההבדלים

הפער בין האייפון ברמת הכניסה לדגמי ה- Pro מעולם לא היה רחב יותר מכפי שהוא כרגע. כפי שמציין המוניקר המקצוען, המודל הזה טוב יותר ב הכל נקרא לטלפון לעשות.

יש לה מערכת משודרגת לשלוש מצלמות (בהשוואה לשתי העדשות ב -14), מעבד A16 ביוני חדש (14 הספורט בשנה שעברה A15 Bionic Chip), תצוגה תמיד (עם קצב רענון גבוה) וארוך יותר. חיי סוללה של 23 שעות (14 הרגילים צריכים להימשך 20 שעות) במהלך הפעלת הווידיאו. יש לו גם את “האי הדינמי” החדשני של אפל (עוד על זה למטה). .

התראת ספוילר: הבדלים אלה מורגשים. מי שרוצה את הטוב ביותר הטוב ביותר צריך לבחור את המקצוען, ומטה אנו מסבירים בדיוק מדוע.

אייפון 14 מקצוען

אייפון 14 מקצוען

מה כל זה באי דינאמי?

החריץ הוא חלק מרכזי בעיצוב האייפון, דבר שהופך את המכשיר למזוהה באופן מיידי. זה נראה בטלפון מאז הצגת הטכנולוגיה המצוינת של אפל עם זיהוי פנים עם השקת ה- iPhone X בשנת 2017. בזמן שזה קצת קטן יותר עם דגמי ה- iPhone 13 ו- 13 Pro בשנה שעברה, כעת הוא הופך לדיור בצורת גלולות למצלמה הפונה קדמית ולחיישני תעודת זהות בפנים בדגמי ה- Pro החדשים.

אפל מכנה זאת “האי הדינמי” – מודה כי חריץ שחור שמנמן לתצוגה הוא מסיח את דעתו אך גם בלתי נמנע. התיקון? לגרום לזה להרגיש שימושי. בתערובת חכמה של עיצוב ותוכנה, אזור זה מקפיץ כעת בהנפשות קטנות חלקות.

. הקש על זה כדי לקפוץ חזרה לאפליקציה הרלוונטית, ולגעת ולהחזיק כדי לקבל בקרות מהירות. הדבר הטוב ביותר הוא שזה לא מוגבל לאפליקציות של Apple, ועובד עם צד שלישי כמו Spotify, מעונן ו- WhatsApp.

אנחנו בקושי הראשונים להזכיר שהשם עצמו נשמע קצת מטופש, אבל למען האמת, אפל היא אחת מענקיות הטכנולוגיה הבודדות שיכולות להתחמק מזה. התכונה בפועל עצמה מרגישה מועילה ובאופן חיוני, .

היכולת לראות את הטיימר שלך ספירת למטה בזמן שקריאת המתכון שלך ממספר השיש במטבח מועילה, אך למרות שיועיל לראות את מצב ההזמנה הנסיגה מראש התצוגה מבלי שתצטרך לעזוב את האפליקציה הנוכחית שלך, זה לא צריך ‘. לא אומץ על ידי אוהבי Deliveroo או פשוט לאכול. עם זאת, יש תמיכה מאפליקציות מיפוי כמו CityMapper, ואנחנו אוהבים איך אפל הפכה את גזרת התצוגה לסרגל סטטוס. זה מהלך גאוני. אנו מעוניינים לראות עוד יותר מפתחים יוצרים אפליקציות משעשעות שמשתמשות בהן.

הדבר המכריע שצריך להזכיר הוא שלאייפון 14 הרגיל אין שום דבר כזה. יש לו את אותו החריץ בדיוק כמו הטלפונים של 2021. אולי עם האייפון 15, אפל תשים את זה על כל דגם? אנחנו יכולים רק לקוות.

iPhone 14 לעומת iPhone 14 Pro

רק כמה מההתראות וההודעות המועילות שאתה מקבל דרך “האי הדינמי”

iPhone 14 לעומת iPhone 14 Pro: תצוגה

תצוגה תמיד-על? האם זו סקירה של טלפון סמסונג מלפני שש שנים? אפל די מאחרת למשחק עם השדרוג הספציפי הזה ונקטה גישה אחרת שיהיו לו אוהבים ושונאים שלה. אם היית רק באייפון אתה לא יכול להיות מודע למה תצוגה או AOD תמיד מיועדת.

בקיצור, זו דרך להחזיק את המסך בחיים כדי להציג מידע (כמו השעון וכמה התראות) בזמן שהטלפון ישן. OLED Tech יכול לכבות גם פיקסלים שחורים, ולהפחית את השפעת הסוללה של התכונה, וזו הסיבה שירידי אנדרואיד נוטים להראות טקסט לבן על השחור של התצוגה.

היישום הראשוני של אפל החמיץ קצת את הנקודה. זה רק עמעם את התצוגה, והשאיר צבעים נראים על הטפט שלך וגורם לך להרגיש כאילו המכשיר בכלל לא ישן. יש לזה כמה יתרונות וחסרונות. זה נחמד לראות כמה אלמנטים תצוגה במבט מהיר, אבל אנחנו גם לא מרגישים שהעמיתים לעבודה שלנו צריכים לראות את אמנות האלבום הענקית לאיזה פופ צ’יזיר שבחרנו לנגן עליו האוזניות שלנו במשרד. עם זאת, עדכון iOS שלאחר מכן איפשר שליטה גרגירה יותר על אופן הפעולה של ה- AOD, למרבה המזל.

אם אתה ממשיך להראות את הטפט אז, כן, ל- Apple Aod תהיה השפעה קצת יותר על חיי הסוללה מאשר על אנדרואיד, ובעוד שאנחנו אוהבים את זה, קשה לומר שזה חיוני. כמו כן, אם אתה רוצה את התוספת הזו, זו עוד תכונה שהיא פרו בלבד. אין שום סימן לכך על 14 מכיוון שהפאנל הזה עדיין יש קצב רענון של 60 הרץ. בנימה קשורה, התצוגה ההסתגלות במקצוען נותרה מדהימה, מספקת בהירות גבוהה יותר, אנימציות משיי וחלקות בולטת. זה יהיה נהדר אם ה- AOD היה מגיע גם לדגמי ה- iPhone 15, אבל יש לנו תחושה שאפל רואה בכך תכונה “מקצוען”.

אפל טוענת גם כמה טענות גדולות לגבי חיי הסוללה ב- 14 המקצוענים, ועד כה אין לנו סיבה להתלונן. המקצוען מבטיח להמשיך וללכת עד 23 שעות של הפעלת וידאו, לעומת 20 השעות הרגילות של 14, ותוכלו להגיע עד 29 שעות עם ה- 14 Pro Bigerer Pro יותר. במבחנים שלנו עם המקצוען (באמצעות התצוגה תמיד-און), הסוללה הזו העבירה אותנו ביום, לילה ואז כל הדרך לכשנים 15:. זה לשימוש הרגיל שלנו בזרימת מוזיקה, האזנה לפודקאסטים, לצלם ולהשיב להודעות. אנו מעריכים שתוכלו לקבל יומיים של שימוש אם אינכם בטלפון שלכם כל הזמן, ואלה שמניחים אותו בשימוש כבד עדיין יקבלו חיי סוללה של כל היום. כבה את המסך תמיד-און-כמו שאנחנו עושים מדי פעם-וזה יימשך עוד יותר.

iPhone 14 לעומת iPhone 14 Pro

iPhone 14 לעומת iPhone 14 Pro: מצלמות

בליטת המצלמה הגדולה הזו מהמקצוענים של השנה שעברה היא כיום בית הומני עוד יותר למגוון של שלוש מצלמות שימנעו מהטלפון שלך לשכב שוב על שולחן. כדאי לומר שלאייפון 14 יש גם כמה מצלמות משודרגות, אבל שום דבר להתאים למה שאנחנו רואים מ- 14 המקצוענים. למען האמת, דגם הדגל עכשיו הכי טוב מצלמות קומפקטיות פרימיום. עבור מעריצי הצילום וגם יורה בווידיאו, יש כאן כמה שדרוגים מבורכים.

הכל מתחיל בשדרוג המסיבי למצלמה ראשית של 48 מגה-פיקסל, הדחיפה הראשונה למגה-פיקסל שראינו באייפון בשבע שנים. עכשיו עלינו להיות ברור שיותר מגה פיקסל אינם בהכרח טובים יותר, זו תפיסה שגויה נפוצה. זה נכון במיוחד בטלפונים, שבהם הגדלת הכמות יכולה להיות הפחתת גודל ואיכותם של המגה -פיקסל בפועל. אפל התנגדה לשנות את ספירת Megapixel במשך זמן מה, אך כעת היא מברכת על ציפוי פיקסל לאייפון-זה התהליך של שילוב של פיקסלים מרובים ליצירת מספר הניתן לניהול של פיקסלים באיכות גבוהה, ומוצא צילום של 12 מגה-פיקסל.

בפועל, המשמעות היא שהמצלמה הראשית (באורך המוקד המקביל של 24 מ”מ) מספקת תוצאות מצוינות עם גרסת צבע בולטת וטווח דינמי. כעת יש בו בוקה טבעית יותר (או עומק שדה) מהעדשה הראשית, כך שתוכלו להשתמש בזה במקום להימורים עם טשטוש רקע מצב הדיוקן המלאכותי.

פירושו של Megapixels הנוספים Apple יכול לספק זום 2x (שווה ערך 48 מ”מ שימושי) על ידי שימוש בחלק המרכזי של החיישן החדש הזה, וכי תוכלו לצלם בגודל המלא של 48 מגה פיקסל בעת השימוש ב- Proraw (עוד על זה למטה). שדרוגים אלה לחיישן הראשי מגיעים לצד מצלמה משופרת פונה קדמית ושודרגה עדשה אולטרה-סגולת. ה- iPhone 14 זוכה לשדרוגים בכל מה שקשור ל- selfies ו- ultrawide, אך אין שום סימן של זום ובהחלט אין חיישן גדול יותר שם.

iPhone 14 לעומת iPhone 14 Pro

Proraw הוא מחליף משחק לצלמים ניידים

אנו יודעים ש”צילום ב- RAW “נשמע כמו ז’רגון צילום מורכב, אך פירושו לצלם תמונות המכילות מידע נוסף (וכך הם קבצים גדולים בהרבה). רוב צלמי המקצוענים ישתמשו Adobe Lightroom כדי לערוך מצליפים, ולעתים קרובות יצלם צילומים גולמיים כדי לתת להם את הרבגוניות ביותר בעת עריכה. באייפונים מקצוענים (אך לא דגמים ברמת כניסה), אתה יכול לצלם תמונות בפורמט PRORAW של אפל. קבצים אלה משתמשים בכל חיישן 48 מגה-פיקסל ומצאנו שהם 50MB ומעלה (כך עשויים למלא את הטלפון במהירות).

ברגע שתייבא אותם ל- Lightroom או לכל עורך גולמי (אנחנו אוהבים Darkoom), עם זאת, תבחין מיד כמה שליטה יש לך על האור והצבעים בתמונה שלך, וכמה יש יותר פירוט. . אבל בשביל השקיעה המהותית ההיא שצולמה בחופשה, דיוקן מדהים או סצינה עם המון טווח דינמי (חלקים בהירים וגם כהים של התמונה), אנו יודעים שנדליק את Proraw עבור הצמד או שניים פרטניים כדי לערוך ולהחזיק מעמד הקבצים המיוצאים הקטנים יותר. זהו עניין גדול עבור צלמי הסמארטפונים, אבל זו תכונה נוספת שאינך יכול להשתמש בה ב- iPhone 14 הסטנדרטי.

iPhone 14 לעומת iPhone 14 Pro

דוגמאות אלה, שניהם שצולמו בפרורה, מראות כמה פרטים המצלמה יכולה לשמר – וכללנו צילום מסך של קובץ הגולמי השחור של המגרש ב- Lightroom, כדי להדגים כמה הצללים הכהים הצלחנו להתבהר ללא עיוות תוכנת העריכה

גם מצלמת Selfie התפתחה

יש רק כל כך הרבה אשף חישובי שהמצלמות האלה יכולות לעשות, וזו הסיבה שהן צריכות להיות גדולות יותר מדי שנה, כדי להתאים לחיישנים גדולים יותר ולהביא יותר אור לצמצמים רחבים יותר. הגדלת יכולות איסוף האור הללו משפרת תמונות כלליות ותמונות באור נמוך במיוחד.

יש שדרוגים מאחור, כפי שהוסבר, אך גם בחזית. מצלמת Selfie המשמשת בשימוש רבה קיבלה כמה מהשדרוגים הגדולים ביותר שלה מזה עידנים (עם צמצם ומיקוד אוטומטי רחב יותר-סוף סוף) ותשפר את שיחות ה- FaceTime שלך, דיוקנאות עצמיים קבוצתיים וסיפורי אינסטגרם עם השינויים האחרונים הללו. אולם כאן, ל- 14 יש כמה מהשדרוגים הללו. אם המצלמה הפונה קדמית חשובה יותר מההגדרה האחורית עבורך, אתה אולי .

כל שאר המצלמה שדרוג

כמו באייפון 14, יש כאן שדרוג קל לעדשת האולטרה -סגול, והוא יכול להכניס יותר אור בהשוואה לאיטרציה של השנה שעברה. .

זה לא אומר שזה לא נהדר, אבל אנו מציעים להיצמד לרחבה הסטנדרטית והזום 2x לרוב הצילומים. . לרוב תמונות הטלפון (לא משנה מה המותג) בדרך כלל חסרות מעט ניגודיות, מה שהופך את זה לתיקון מהיר לאפות את הצמדות שלך. עבור אל סגנונות בתפריט המצלמה שלך, ואז הגדר אותו ושכח אותו.

קולנוע סמארטפון נוצץ ישמח גם את השדרוגים ליכולות הווידיאו כאן, כולל היכולת להשיג 4K במצב הקולנועי הרקע המטושטש, שאנו אוהבים לסרטונים מהיר של סצנה למדיה חברתית. אפל הוסיפה גם “מצב פעולה” תופסת כותרות המבקשת להרוג את התעשייה Gimbal של הטלפון החכם. זה יחתוך את הסרטונים שלך וייצב אותם, ובמבחנים שלנו מסתובבים במרכז לונדון, זה עובד בצורה מדהימה. גם אתה מקבל יכולת זו גם באייפון 14.

צילום Pro של iPhone 14

iPhone 14 לעומת iPhone 14 Pro: ביצועים

רובנו נבחין בשדרוג הגדול ביותר בעדכון התוכנה החדש של iOS 16 של iOS שמביא התאמה אישית של מסך נעילה אישי והתקדמות למצבי “מיקוד” להמון דגמי אייפון. זה לא מוגבל ל- 14s, אבל זה פועל במיוחד ב- 14 ו -14 המקצוענים שאנחנו בודקים.

אין הרבה מה לומר על הביצועים כאן – הטלפונים האלה שניהם מוצקים בסלע בכל מה שקשור למהירות ויעילות, ואייפון 14 Pro צבר שבב ביוני A16 חדש. המעבד הזה, שלדברי אפל יכול לבצע עד 17 טריליון פעולות בשנייה, הוא זה שמאפשר לתצוגה תמיד ולכוח את אותו חיישן המצלמה. אפל גם אומרת שזה 40% מהיר יותר מהתחרות. אנחנו לא בטוחים איך הם הגיעו לאחוז הזה, אך אנו יכולים לדווח על כך שמכיל טלפון סופר מהיר.

אבל גם האייפון 14. זה אולי נראה כמו נקודת הבדל, אבל אלה שניהם מבצעים מרשימים. העובדה שה- 14 משתמשת בשבב הישן עשויה להפוך את זה תראה כאילו זה מפגר, אבל לעולם לא תבחין בבעיות עם זה. זה היה הרבה לפני התחרות בשנת 2021 ועדיין. כשמדובר בדמיון, שני המכשירים מוסיפים גם תכונה לגילוי תאונות דרכים כדי להתריע על שירותי חירום כשאתה בתאונה. לא בדקנו את זה (מסיבות מובנות!), אבל זה נשמע כמו תוספת מרשימה שאנחנו מקווים שלעולם לא תצטרך להשתמש בהם.

ה- iPhone 14 Pro חסר קז

iPhone 14 לעומת iPhone 14 Pro: איזה מהם אתה צריך לקנות?

עבורנו התשובה ברורה. יש כאן מנצח ניכר אחד וזה חייב להיות בעצם iPhone 14 Pro חדשני (או Pro Max, אם תאהב מסך גדול יותר). בעוד של -14 (או 13s, אם תרצו) יש קומץ שדרוגים מוערכים, זה המקצוען שמרגיש כמו קפיצה קדימה, בין אם לצילום, וידאו או הופעה מהירה של ברק. .

אנו בטוחים שכמה מהתכונות הללו יהפכו את זה לאייפון הרגיל הבא, אבל אם אתם מחפשים להשיג את הטכנולוגיה האחרונה ולא יכולים לחכות למה שיש, המקצוען הוא הדרך ללכת.

Apple iPhone 15 לעומת iPhone 14: איזה דגם הוא הטוב ביותר?

אייפון 14 לעומת אייפון 15

ה- iPhone 15 כאן – ובניגוד לשנה שעברה כאשר השווינו את ה- iPhone 14 ל -13, יש סיבות משכנעות להרים את הדגם החדש – במיוחד אם אתה מבצע את הקפיצה למכשירים החדשים מאייפון SE ישן יותר, XR או 11. אבל עם ה- iPhone 14 כעת 100 ליש”ט זולים יותר בבריטניה (וככל הנראה יירד עוד יותר בחודשים הקרובים), ניתן להבין שתשקול גם את הטלפון הזה במקום זאת. אז איזה מהם הכי טוב עבורך?

אנו יודעים שיהיו לך שאלות: האם כדאי לבזבז את הכסף הנוסף באייפון 15 החדש, או שתסתפק בספינת הדגל בשנה שעברה? אם כבר יש לך אייפון 14 בכיס שלך, האם האייפון 15 עושה מספיק כדי להצדיק קניית חדשה כל כך בקרוב? מה עם שיפוץ? .

האם יש הבדל גדול בין iPhone 15 ל- 14?

הם עשויים להיראות דומים במבט חטוף, אך ה- iPhone 15 אכן מכיל כמה שינויים משמעותיים מהאייפון 14.

החריץ הקדמי מוחלף בתכונה “האי הדינמי” שהיה בעבר רק בדגמי המקצוענים, הוא טעון על ידי USB-C במקום יציאת ברק, המצלמה הראשית היא 48 מגה פיקסל (MP) במקום 12MP, והגב הפאנל הוא חומר מט שהוא נעים להפליא להחזיק.

השבב הוא כיום ביוני A16 (14 חולקים את אותו A15 כמו ה- 13) שהוא מהיר יותר וטוב יותר במגוון המשימות, ובנוסף הוא מגיע במבחר של צבעי פסטל חדשים מושתקים (אנחנו חלקית עם הוורוד בהיר, כחול כפור וכחול וכחול ירוק חיוור).

הרבה נשאר זהה – כולל חיי סוללה, 6.גודל מסך בגודל 1 אינץ ‘, דירוג התנגדות למים, אפשרויות אחסון ותוספת של דגם פלוס לקבלת מסך גדול יותר-אך כחבילה האייפון 15 קרוב הרבה יותר לחוויה ברמה פרו, ואילו ה- iPhone 14 ו- iPhone 14 Plus מרגישים הרבה יותר מופרדים במפרט מדגמי הדגל.

אמנם חבל ש”כפתור הפעולה “הניתן להתאמה אישית לא עשה את דרכו לאייפון 15 או פלוס הסטנדרטיים, אך אין תצוגה תמיד-הסדרה 15 טובה יותר בסך הכל. שני הטלפונים הושקו ב -50 פאונד זולים יותר ממה שהאייפון 14 עשה בשנה שעברה.