מה אתה צריך לדעת לפני שאתה רואה את ‘שומרי הגלקסיה כרך. 3 ‘ – The Ringer, סקירת הסרטים:’ שומרי הגלקסיה כרך. 3 ‘מסתיים בטרילוגיה באופן משביע רצון

0

ביקורת סרטים: ‘שומרי הגלקסיה כרך. 3 ‘מסתיים בטרילוגיה באופן משביע רצון

. 3 “מרגיש כאילו זה מושיט פירות רגשיים תלויים נמוכים כשהוא נופל לכמה טרופים נפוצים המשמשים להגברת הפאתוס. כתוצאה מכך, הסיפור מרגיש כאילו הוא חסר הימור עם הזמן. העלילה עצמה אינה המורכבת ביותר ויכולה להרגיש כמו משחק וידאו, עוברת ממחסום למחסום. לפעמים הספינות החדשות לא נוחתות-ההומור עובד הכי טוב כשהוא זורם באופן טבעי מלהקת דמויות כה מוכרת.

מה אתה צריך לדעת לפני שאתה רואה את ‘שומרי הגלקסיה כרך. 3 ‘

הרבה קרה ב- MCU – ומאחורי הקלעים במארוול – מכיוון ש- ‘שומרי הגלקסיה כרך. 2.’תיתפס לפני שיגור הרקטות של’ כרך. 3 ‘מאוחר יותר השבוע.

מאת דניאל צ’ין 3 במאי 2023, 6:10 בבוקר EDT

שתף את הסיפור הזה

  • שתף את זה בפייסבוק
  • שתף את זה בטוויטר

לַחֲלוֹק כל אפשרויות השיתוף עבור: מה שאתה צריך לדעת לפני שאתה רואה את ‘שומרי הגלקסיה כרך. 3 ‘

כאשר אולפני מארוול התכוונו לשחרור שומרי הגלקסיה . למעט שובר הקופות של Crossover 2012 הנוקמים, כל סרט ב- MCU עד לאותה נקודה התרכז בגיבורים מבוססים יותר, כמו קפטן אמריקה, ת’ור, איירון מן והולק. לעומת זאת, שומרי הגלקסיה היו קולקטיב מעורפל יחסית בסגל הדמויות הנרחב של מארוול. . כפי שכוכב הזכיינות כריס פראט מזכיר לכולם לאחרונה, מבקרים רבים באותה תקופה ניבאו שזה יהיה הפלופ הראשון של האולפן.

כמובן, שומרי הגלקסיה הפך ללהיט מאסיבי עבור מארוול, ובסופו של דבר גייס 773 מיליון דולר ברחבי העולם והפך את הדמויות המוכרות בעבר לאייקונים של אחד הזכיינות האהובים ביותר של האולפן. הסרט השיק גם את הקריירה ההוליוודית של פראט והבמאי ג’יימס גאן, בפרט, לסטרטוספרה אחרת. כמעט 10 שנים אחר כך, של גאן הסיפור מגיע לסיומו, כמו שומרי גלקסי כרך. 3 .

זה היה מסע ארוך ומוזר עבור צוות השומרים בתוך ה- MCU ומחוצה לו, והמסקנה הקרובה לטרילוגיה של גאן הייתה קרובה לא להתרחש בכלל. כדי להתכונן ליציאת הסרט בהמשך השבוע, בואו נסתכל אחורה על כל מה שקרה עם הצוות של פיטר קוויל מאז הפרק האחרון של המסך הגדול של הזכיינית, לזרוק כמה מהדמויות שמתכוונות לערוך את הופעות הבכורה שלהן, ולהעריך את סוף הדרך לגאן ול”אפוטרופוסים “כפי שאנו מכירים אותם.

להתעדכן מאז שומרי הגלקסיה כרך. 2

בהתחשב בכך שה- MCU נועד לתעדף את הקישוריות של היקום הקולנועי שלו כמעט על כל השאר, כנראה שבטוח לומר שאם צפית בשני הראשונים שומרי הגלקסיה מלחמה אינסופית וכן סוף המשחק. אבל אם במקרה דלגת על שני אלה נוקמים סרטים, אתה תכנס פנימה שומרי הגלקסיה כרך. 3 לאחר שפספסו הרבה מאז שומרים כרך א ‘. 2 שוחרר, בשנת 2017.

עייפות גיבורי העל מאיימת

הגיע הזמן להרוג את הרב -מגוון (לפחות בציר הזמן הזה)

שומרי הגלקסיה כרך. מילא חלק גדול בהצגת תאנוס לנוף העלילתי הגדול יותר של ה- MCU, יחד עם המרדף שלו אחר אבני האינסוף העוצמתיות הכל. וכי עבודה יסודית התבררה כחיונית ב מלחמה אינסופית בפרט, כאשר הקשר בין תאנוס לבתו המאומצת (או ליתר דיוק, חטוף) גמורה הוא אינטגרלי ביכולתו להשיג את אחת מאבני האינסוף הסופיות: אבן הנשמה. כדי להשיג את אותה פנינה מבריקה, כתומה בכוכב הלכת וורמיר, תאנוס נאלץ להקריב את זו שהוא הכי אוהב, הבת האהובה עליו. (סליחה, ערפילית.) מותו של גמורה הוא רגע מרכזי בתולדות ה- MCU, אך בניגוד למוותה הדומה של נטשה רומנוף ב סוף המשחק, Gamora’s היה, במובן מסוים, רק זמני.

הצלצולמדריך הסטרימינג

קולאז 'של דמויות מתוכניות טלוויזיה פופולריות, מבארי לרצף

יש הרבה טלוויזיה. אנחנו רוצים לעזור: כל שבוע, אנו נגיד לך את התוכניות הטובות והדחופות ביותר לזרם כדי שתוכל להישאר בראש הערימה המתרחבת של הטלוויזיה שיא.

הגמורה המקורית שהכרנו מהשניים הראשונים שומרים סרטים מתים, אבל ב סוף המשחק, אנו מתוודעים לגרסה שלה מציר זמן חלופי. גרסת הגמורה הזו טרם פגשה את פיטר קוויל או את חברי השומרים המקוריים, וכתוצאה מכך היא עדיין רק קצת מחוספס סביב הקצוות כשהיא פוגשת אותם סוף המשחק. בסוף הסרט, לגאמורה אין שום עניין לבזבז יותר זמן עם משפחתה של מיס מיסקי קוסמיים (ובמיוחד את Lovelorn Chlill), כך שהיא משאירה אותם מאחור ברגע שתאנוס וצבאו מובסים. תודה לאירועי טיול הזמן של סוף המשחק, גרסה זו של Gamora ממשיכה להיות בציר הזמן הנוכחי, והיא תחזור פנימה כרך א ‘. 3 לאחר שחוותה כמה שנים של חיים חדשים ביקום אחר מזה שהיא הכירה.

בהיעדרו של גמורה, האפוטרופוסים הרים איש צוות חדש בסוף סוף המשחק: ת’ור. הייתה המון התרגשות וספקולציות לגבי היווצרותו של סופר-סופר זה, כמו מה שמכונה אסגרדיאנים של הגלקסיה-לא להתבלבל עם קבוצת השמות מהקומיקס-ביחד שני זיכיונות MCU גדולים בסוף סאגת האינסוף. כפי ש . 3 עם זאת, התקרב, זיווג זה יצר משהו של סיוט לוגיסטי. “מה לעזאזל אני הולך לעשות?”גאן נזכר חשב לעצמו לאחר שראה סוף המשחק, כפי שהסביר לו אבן מתגלגלת.

מדריך ל’שומרי הגלקסיה ‘

למזלם של גאן, הבמאית טאיקה ווייטיטי משכה את המשימה לפתור את קו העלילה הזה ת’ור: אהבה ורעם– וזה אפילו לא הסתכם בכל כך הרבה בסופו של דבר. הצוות נשאר יחד רק כמה סצינות חסרות השלכות במהלך 30 הדקות הראשונות של הסרט לפני שהצוות של קוויל חלף דרכים עם אל הרעם שוב. אבן מתגלגלת.

לאחרונה, שומרי הגלקסיה ספיישל החזירו את כנופיית השומרים יחד לסיפור עם נושא חג המולד שהתמקד בדרקס ובמנטיס כשנסעו לכדור הארץ לחטוף את קווין בייקון במאמץ לעודד את פיטר במהלך המשך היעדרותו של גמורה. המיוחד הוא בעיקר מסע צדדי עצמאי שמפנק בסוג האבסורד המטופש שומרים זיכיון משגשג, אך גאן גם ניצל את זה כהזדמנות לארוג באיזה פיתוח נרטיבי ואופי עבור . 3 לבנות על, כמו הגילוי שמאנטיס ופיטר הם חצי אחים באמצעות אביהם המשותף, אגו.

“יש הרבה דברים שאנחנו סוס טרויאני שומרים כרך א ‘. בדרך של ספיישל חג המולד, “אמר גאן הצלצול בנובמבר. “מערכת היחסים של פיטר ומנטיס], אבל גם את העובדה שהם קנו את הידיעה מהאספן – זה המקום בו הם חיים; זה המטה שלהם. העובדה שיש להם כלב טלקינטי, שהוא חלק גדול מהנוף של הידיעה. האופן בו ערפילית לקחה הרבה יותר תפקיד מנהיגותי בקבוצה. איך קרגלין הוא חלק חשוב מאוד מהצוות. אנו זוכים לראות את כל הדברים האלה בספיישל חג המולד שאז נלקחים כמובן מאליו עד שנגיע כרך א ‘. 3, .”

(Re) הצגת אדם וורלוק והאבולוציוני הגבוה

כרך א ‘. 3 יחברו שוב את כל צוות השומרים מחדש, אך אליהם יצטרפו מספר פרצופים חדשים. בנוסף לקוסמו הספוקדוג (שהושמע על ידי מריה בקלובה), שהוכנס מחדש ב מיוחד לחג לאחר הופעת ביצת פסחא קצרה ב שומרי הגלקסיה, Quill ושות ‘. יחצה שבילים עם שתי דמויות שיש להם קשרים לעולם מוזר בשם Counter-Arth: Adam Warlock והאבולוציוני הגבוה.

ואילו הסרט הקרוב יציין את הפעם הראשונה שנפגוש אותו כראוי, כרך א ‘. 3 לא תהיה הפעם הראשונה ש- Warlock הופיע על המסך.

לאחר שהושפלו והובסו על ידי השומרים בהזדמנויות מרובות ב כרך א ‘. 2, הכוהנת הגדולה של הריבון, עיישה, נודרת להשמיד את הצוות של קוויל אחת ולתמיד. (אם אינך זוכר את הריבון, הם חייזרים יומרניים ועור עור זהב המהונדסים גנטית, ציי שטח טייס מרחוק, ויש להם דבר לסוללות מפוארות.) ב כרך א ‘. סצנת אמצע הקרדיט, עיישה חושפת את זן הריבון החדש שפיתחה בתרמיל לידה ונועד לחסל את האפוטרופוסים. באופן טבעי, היא מדבבת את היצירה שלה “אדם”, ומביאה לו להיות “הצעד הבא בהתפתחות שלנו.”

בקומיקס, וורלוק היה מהונדס גנטית באופן דומה לשלמות בתא לידה דמוי פקעת, אך על ידי קבוצה של מדענים אנושיים המכונה המובלעת. הם כינו את היצירה שלהם, אפילו יותר בפשטות, “הוא.”איטרציה זו של הדמות ערכה את הופעת הבכורה הקצרה שלו ארבעת המופלאים לא. 67 בשנת 1967, אך כפי שקורה לעתים קרובות בקומיקס גיבורי העל, הוא קיבל שיפוץ משמעותי מספר שנים אחר כך, כשהופיע ב לא. 1 בשנת 1972.

הנושא הזה נכתב על ידי רועי תומאס וגיל קיין, והביא אותו (שחזר לקוקו שלו) יחד עם האבולוציוני הגבוה, גנטיקאי אנושי שהפך את עצמו ליצורים אחרים באמצעות מדע, ולעתים קרובות מתפתח בעלי חיים לצורות הומנואידיות. הניסוי היקר ביותר של האבולוציה הגבוהה היה אדמה נגדית, כוכב לכת אידיאלי שהוא יצר מאסטרואיד בתמונת כדור הארץ, חופשי מהשחיתות הרבות של המקור. .

כרך א ‘. 3 יחזיר את אדם וורלוק (אותו מגלם על ידי וויל פולטר) ויציג את האבולוציוני הגבוה (צ’וקווודי איוווג’י) למסך כאשר האדמה הנגדית משחקת לעלילה הבוחנת את מקורותיו של דביבון הרקטות שהשתנה גנטית. בהתחשב עד כמה הסיפור האחורי של וורלוק מוזר ומרווח היה בקומיקס – כמו שהיה זה של האבולוציוני הגבוה (שיש לו קשרים למדען לא אנושי) – ככל הנראה הרבה מהשורה שלו תותאם בסרט כדי להתאים טוב יותר ל שומרים סֵדֶר הַיוֹם. .

הנסיעה האחרונה של ג’יימס גאן ב- MCU

בהתחשב בכל “ההבדלים היצירתיים” שיש לאולפן עם יוצרי הקולנוע שלו לאורך השנים, זה נדיר באופן לא מפתיע, כי כל סדרת סרטי מארוול יובלה על ידי במאי יחיד או נשרט על ידי אותו צוות כתיבה. אשראי חייב לפארריטר ניקול פרלמן על הנחת הבסיס ל שומרים הסדרה עם עבודתה על הסרט הראשון, ככל שגן הכחישה את תרומתה בעבר. אבל אולי אין זיכיון MCU שקשור לסופר ולבמאי שלה שומרים הוא לגאן.

הרעיון הזה מילא תפקיד מרכזי בחברי צוות השחקנים של גאן שנדבקו על ידי מנהיגם כשדיסני פיטר אותו בשנת 2018 לאחר אישים ימניים-ימניים שנחשפו פוגעניים, בני עשור, בהם גאן עשה בדיחות חסרות טעם על אונס ופדופיליה. ימים לאחר פיטוריו, פראט הוביל את האישום במאמצי הצוות להחזיר את הבמאי כרך א ‘. 3, יצירת התנגדות מביכה בין כוכבי הזכיינית לדיסני שהעמידה את אחת הסדרות הפופולריות ביותר שלה בהמתנה ללא הגבלת זמן. גאן, כמובן, בסופו של דבר, בסופו של דבר, אך עדיין מביך יותר: בינתיים, הקולנוען קיבל עבודה עם מתחרה גיבורי העל הוותיק של מארוול, DC, כשהסכים לכתוב ולביים חולית ההתאבדות.

העבודה הראשונית של גאן עם DC האריכה את הפער בין כרך א ‘. 2 וכן כרך א ‘. , אבל זה היה גם רק הצעד הראשון לעבר מה שיהפוך לתפקיד גדול בהרבה עם הסטודיו המתחרה. מכיוון שגן קידם את סרטו האחרון עם אולפני מארוול בשבועות ובחודשים האחרונים, הוא בו זמנית היה קשה לעבוד מחדש את אולפני DC מחדש כמנכ”ל משותף וכסאות הכוונה שלו. הטלטלה אצל וורנר ברוס. דיסקברי הוכרז באוקטובר, והשאיר מעט מקום לספקולציות אם GUNN יספק עבודה רבה יותר למארוול כל עוד הוא מנהל את המופע בחלקו באולפני DC. אפילו אם כרך א ‘. 3 מתקבל היטב, כפי שהיה עד כה על ידי מבקרים שצפו בזה מוקדם, הסרט אולי לא יספיק בכדי לעורר אמון בניסיונם של אולפני מארוול לברוח מהשפל הסאגה שלו-אינדיניטי, בהתחשב בכך שגאן ממשיך הלאה. נראה כי “עייפות גיבורי -על” קובעת יותר מתמיד, וכאשר מארוול ממשיכה לנתק תוכן בקצב מהיר, היא מאבדת דמות שמילאה תפקיד מרכזי בדומיננטיות חסרת התקדים של האולפן.

בהתחשב באופי המחזורי של קומיקס גיבורי העל עצמם, לא לעתים קרובות אנו מקבלים התחלות וסיומים מוגדרים בבירור ב- MCU. למרות שסביר להניח שנראה לפחות חלק מהאפוטרופוסים בשנים הבאות כסאגה המולטי -גווני נוקמים גישה קרוסאוברים, כרך א ‘. 3 . (כל דבר יכול לקרות, אבל זואי סלדנה ודייב באוטיסטה היו קולניים בכך שזו הפניות הסופיות שלהם כגמורה ודראקס, בהתאמה.) למרות הראשון שומרי הגלקסיה עזר להקים את ההימור הגדול יותר של סאגת האינסוף, הסרט הציג צוות מוזר ואהוב שבמשך תקופה היה קיים ביקום משלו. . 3 יסגור את הלולאה על קווי העלילה שנרמזים מההתחלה, כולל סיפור המוצא של רוקט. כאשר שאר ה- MCU ממשיכה לחקור את הרעיון של המולטיברס ואת האפשרויות האינסופיות שלו, הסיום של גאן ישמש כמסקנה נדירה למה שהיה נדיר עוד יותר (בעיקר) טרילוגיה עצמאית.

ביקורת סרטים: ‘שומרי הגלקסיה כרך. 3 ‘מסתיים בטרילוגיה באופן משביע רצון

כאשר יצא הסרט הראשון “שומרי הגלקסיה” בשנת 2014, הדמויות היו רחוקות משמות משק הבית. הסרט נמשך מקומיקס מעורפל יחסית, נראה כמו קפיצת אמונה עבור היקום הקולנועי של מארוול. מאז, שומרי הגלקסיה היו כמה מהדמויות האהובות יותר ברחבי היקום הקולנועי, מסרטי הסולו שלהם ועד הופעות בסרטי הנוקמים של אנסמבל.

אם כי “שומרי הגלקסיה כרך. 3 “יש פגמים, זה משמש כשלוח מתאים לדמויות הקהל התאהב.

“שומרי הגלקסיה כרך. 3 “עוקב אחר השומרים בעקבות” הנוקמים: קצה משחק “, עם אותה קבוצה פלוס גרסה חלופית של גמורה (זואי סלדנה). למרות שכל דמות מקבלת את זמנם לזרוח, הסרט בליבה עוסק ברוקט (בראדלי קופר), הדביבון שהשתנה גנטית. העלילה עוקבת אחר השומרים במסע להתמודד מול האבולוציוני הגבוה (צ’וקווודי איוווג’י), האנטגוניסט הראשי של הסיפור ויוצר הרוקט. שזורים זה בזה עם הסכסוך של ימינו הם פלאשבקים לסיפור המקור של רוקט.

אולי המחמאה הגבוהה ביותר לתת “שומרי הגלקסיה כרך. 3 “זה שזה מרגיש דומה לתשלומים הקלאסיים האחרים של הזכיינית. יש לו שוב פסקול אוצר מופלא והומור סימן מסחרי המוכר למעריצים. .

התשוקה של גאן לסדרה נראית בכל פרט ופרט של הסרט, החל מעיצובים של אופי יצירתי לדגימות האנתרופומורפיות שנוצרו על ידי האבולוציוני הגבוה ועד סירובו להשתמש בכרך, הטכנולוגיה החדשה של האפקטים המיוחדים השנויים במחלוקת הכוללת סצינות צילום עם מסכים וירטואליים כתאורת גב אחורית. הכרך שימש לאחרונה בסרטי מארוול כמו “Thor: Love and Thunder”, שנמתח ביקורת רבה על הוויזואליות המסכנות שלו.

איפה כרך א ‘. 3 שונה מסרטי השומרים האחרים ושאר היקום הקולנועי הוא הטון האפל המובהק שלו. הרבה סרטי מארוול האחרונים הבטיחו להיות גרגירים יותר וכהים יותר לפנות לקהל שגדל איתם אך לעתים קרובות לא הצליח לספק. . יש נימה מלנכולית לאורך כל הסרט כאשר מעריצי הזכיינית מתכוננים להיפרד מהדמויות האהובות שלהם זמן מה.

בעוד שהנושא העצוב יותר עובד לרוב, בנקודות מסוימות “שומרי הגלקסיה כרך. . כתוצאה מכך, הסיפור מרגיש כאילו הוא חסר הימור עם הזמן. העלילה עצמה אינה המורכבת ביותר ויכולה להרגיש כמו משחק וידאו, עוברת ממחסום למחסום. לפעמים הספינות החדשות לא נוחתות-ההומור עובד הכי טוב כשהוא זורם באופן טבעי מלהקת דמויות כה מוכרת.

עם זאת, ניתן לסלוח ולשכוח את התקלות הללו כאשר הקהל נשאב לעולם שהם אוהבים כל כך הרבה פעם אחרונה. בסופו של יום, “שומרי הגלקסיה כרך. . זה סיום הולם לשומרי.

דירוג: 3.