ארוז AMD ZEN 5 Leak חושף ש- Ryzen 8000 מעבד יכול לשחרר ברבעון הראשון של 2024 עם 20-25% IPC Euplift, עד 16 ליבות, ומטמון L1/L2 גדול יותר-חדשות, מעבדי ה- Zen 5 של AMD יכולים להשתחרר מוקדם יותר ממה שחשבו תחילה. – דקסרטו

0

מעבדי ה- Zen 5 של AMD של AMD ניתן לשחרר מוקדם יותר ממה שחשבו בתחילה

על פי הערוץ, הגרסא של 16 ליבות של Zen 5 תפיל כ- 49,000 נקודות בריצה הרב-הברגה של CineBench R23. זה משווה עם 38,000 הנקודות שה- Ryzen 9 7950X משיג. מעלות דומות נטענות לתצורות 12, שמונה ושישה ליבות.

דליפת AMD 5 ארוז 5 חושפת Ryzen 8000 מעבד יכול לשחרר ברבעון הראשון של 2024 עם 20-25% IPC Euplift, עד 16 ליבות, ומטוני L1/L2 גדולים יותר

מעבדי AMD Zen 5 צפויים להופיע לראשונה ב- H1 2024. (מקור: AMD/MLID ערוך)

AMD אמור להשיק את מעבדי Ryzen 8000 Zen 5 בשנת 2024. על פי דליפות סדרתיות טום מחוק מור מת ופול מ- Redgamingtech, מעבדי ה- Zen 5 יביא דו ספרת דו ספרתית של IPC, עד 16 ליבות/32 חוטים, ויהיה תואם לפלטפורמת AM5.

כשאנחנו עוברים עמוק יותר לדור ה- Zen 4 Ryzen 7000 מעבד, שמועות נוספות לגבי מעבדי AMD Zen 5 של ה- AMD 5 מבצעים סיבובים באינטרנט. הפעם גם RedgamingTech וגם החוק של מור מתים יש מידע משותף על ה- Zen 5 Ryzen 8000 Chips המתוכנן להשיק בשנה הבאה.

על פי נתוני MLID ו- RedGamingTech, Zen 5 תוכנן הן לתהליכי TSMC 4 ננומטר והן ל -3 ננומטר. על פי החשד, תהליך 4 ננומטר ישמש לייצור מעבדי “רכס גרניט” שולחני לצד כמה APUs, ואילו הצומת הקטן יותר של 3 ננומטר יכול להיות שמור למעבדי שרת “טורינו” ול- APUs הספציפיים.

כשמדובר בספירות ליבה, הן MLID והן RedGamingTech מדווחים כי שולחן העבודה של גרניט שולחן העבודה זן 5 שבבים יוגבלו ל -16 ליבות ו -32 חוטים. MLID מוסיף לכך בכך שקבע כי AMD יכול “להשיק דגם Zen 5C של 32 ליבות אם הם רוצים”. אם כבר מדברים על ההשקה, טום מציע שזן 5 יכול לשחרר ב- H1 2024, אולי Q1.

כשהוא ממשיך לשיפורי הביצועים, פול טוען כי ל- ZEN 5 תהיה העלאת IPC בין 20-25% כאשר אחד המקורות שלו יזכיר את “מעל 25%” עבור ליבה יחידה. נראה כי הדו”ח של טום מאשר את המספרים הללו אך מוסיף מטרד נוסף על ידי הצעת ZEN 5 “יגדיל את ה- IPC מעל ZEN 4 לפחות ב -15%”. .

לכן, מאיפה מגיעה עליית ה- IPC המוצעת? לפי MLID, הרמת ה- IPC היא תוצאה של “מטמון עולה, קצה חזית רחב יותר שיכול לשלוח הוראות נוספות בו זמנית, וקצה אחורי עם יותר משאבים”. פול משתף מידע דומה ומגלה כי מטמון L1 ו- L2 של Zen 5 שניהם גדולים מבעבר בעוד שמטמון ה- L3 “רואה גם כמה שינויים”.

לבסוף, RedgamingTech ו- MLID נמצאים גם באותו עמוד ביחס לעיצוב רכס הגרניט השולחני ו”סטריקס פוינט “הנייד APUS. הדליפות חולקות כי צוות אדום יתאים את צ’יפס שולחני Ryzen 8000 עם ליבות Big Zen 5 רק ואילו ה- Strix Point Apus יראה גדול.עיצוב קטן עם ביג זן 5 וליבות קטנות יותר.

בעוד RedgamingTech ו- MLID הם דליפות פוריות, הם טעו בעבר. אז קח את המידע המוצג כאן בזהירות.

עובד עבור NotebookCheck
האם אתה טכנאי שיודע לכתוב? ואז הצטרף לצוות שלנו! מבוקש:
– סופר חדשות מומחה
– סופר מגזינים

מעבדי ה- Zen 5 של AMD של AMD ניתן לשחרר מוקדם יותר ממה שחשבו בתחילה

AMD RYZEN 7000 עם LISA SU

AMD

המעבדים של Zen 4 של AMD בקושי עשו שקע בשוק, ואחרי שהבכיינו את שבבי ה- Zen 4 3D שלה רק לפני מספר שבועות, נראה כי צוות אדום עושה מהלכים כדי לשחרר את ה- Zen 5 המעבדים שלה במחצית האחרונה של 2023.

שבבי הזן 4 של AMD היו, ובכן, קצת אכזבה בהשוואה למעבדי Raptor Lake של אינטל, שנכללו בהגדרת מחשב המשחקים המהירה ביותר שלנו. זה הרגיש כמו AMD, החל מאפס עם שקע AM5 נותר מאחור כשמדובר במקום המתוק למחיר לביצועים. גם לאחר ששוחררו שבבי Ryzen 7000X3D החזקים של AMD, עדיין יש מקום ברור להתבגרות בפלטפורמת AM5.

המאמר נמשך לאחר המודעה
המאמר נמשך לאחר המודעה

אבל, נראה שהחברה אולי לא תצטרך לדאוג הרבה יותר זמן. בהודעה לעיתונות, ג’יגה-בייט חשפה כי פלטפורמת ה- AM5 של AMD של AMD תגיע “בהמשך השנה”.

ההודעה לעיתונות התמקדה בשבבי שרת 1U שנמצאים בשקע AM5, כך שלא סביר להפליא שהמוצרים עליהם הם דיברו לא היו SKUs שולחניים. בתחילה, זן 5 הוצא לשחרור בשנת 2024, על פי AMD.

הירשם ל- Dexerto בחינם וקבל
פחות מודעות | מצב אפל | מבצעים במשחקים, טלוויזיה וסרטים וטכנולוגיה

מצגת AMD שקופית עם הבדלי ארכיטקטורה

. ג’יגה -בייט קובע במפורש כי המעבדים הם ממשיכי דרכם של סדרת Ryzen 7000. AMD הצהירה בעבר כי Zen 5 בנוי סביב “ביצועים ויעילות משופרים” כולל “AI משולב ואופטימיזציות למידת מכונות.”

המאמר נמשך לאחר המודעה
המאמר נמשך לאחר המודעה

?

מפת הדרכים של AMD CPU Architecture

על פי Gigabyte, מעבדי AMD של AMD ישוחררו בשנת 2023. סביר להניח שהחברה תשחרר אותם בסתיו, מכיוון שההשקות הקודמות שלהם עשו זאת. אתה צריך גם לצפות כי ערכות שבבי האם החדשות לגמרי ישוחררו לצד זה. אם כי אם AM5 דומה ל- AM4 לפני כן, לוחות אם קיימים עשויים להיות תואמים גם הם, תלוי בקליבר של ערכת השבבים.

מעבדי ה- Zen 5 הקרובים של AMD שחזו להיות השדרוג הגדול ביותר מאז צ’יפס הזן המקורי

זן 5 צפוי להוציא 30 אחוז יותר ביצועים מזן 4.

AMD RYZEN 7 7800X3D מעבד

ה- Zen 5 של ה- Zen 5 של AMD מתהווה יפה מאוד. ובכן, על פי השמועות האחרונות המצביעות על כך שעיצוב ה- CPU החדש יכניס בערך 30 אחוז יותר ביצועים מאשר ארכיטקטורת ZEN 4 הקיימת של AMD, כפי ששימשה בצ’יפס של Ryzen 7000 כמו Ryzen 9 7950X. .

המזבלה האחרונה שהושלמה מגיעה מערוץ YouTube RedGamingTech. .

. זה משווה עם 38,000 הנקודות שה- Ryzen 9 7950X משיג. .

אז כן, מפורש שם הוא שספירת הליבה לא צפויה להשתנות עבור Zen 5. באשר לביצועים חד-הברכיים, התוצאות ב -2,000 האמצע עד הגבוהות ניבאים. . אז המספרים הללו תואמים את 20 עד 25 אחוז IPC או הוראות לכל עליית שעון שנחזה עבור Zen 5.

בסך הכל, אם כן, זן 5 נוהג להיות צעד גדול עוד יותר מעל Zen 4 מאשר Zen 3 היה מעל זן 2, כאשר האחרון הוא ה- Generation-on-on-generation Leap AMD הצליח עם שבבי הזן שלה עד כה.

אם כבר מדברים על IPC, מכאן כמעט כל הביצועים מגיעים עם זן 5. RedgamingTech אומר שיהיו מעט מאוד דרך רווחי תדר שעון, אולי 200 מגה הרץ נוספים.

מה שכן, כל זה מתיישר מאוד עם אינדיקציות קודמות לביצועים של זן 5. עוד באפריל דיווחנו על מצגת של ג’ים קלר של Tenstorrent, הדמות המובילה שפיקחה על פיתוח זן בתפקיד קודם ב- AMD. שלו הראה תרשים שמציב את זן 5 ביצועים 30 אחוזים מעל ZEN 4 בסך הכל ו 23 אחוזים עבור רווחי IPC.

אגב, זה יותר ויותר נראה כאילו AMD לא ילך על עיצוב היברידי עבור Zen 5. במילים אחרות, מעבדי Zen 5 שולחן העבודה יכילו רק ליבות Zen 5 של שומן בשומן וללא ליבות זן 5C קטנות יותר. יתכן כי AMD עשוי ליישם ליבות ZEN 5C בחלקם עבור מחשב נייד APUs, אך לכאורה לא עבור מעבדי שולחן עבודה.

במקום זאת, המוקדם ביותר אנו מצפים לראות מעבד שולחן עבודה היברידי יהיה ה- Zen 6 הדורות. כמובן שזן 6 נמצא שנים רחוק. סביר מאוד, המעבדים הראשונים של זן 5 יימכרו במחצית השנייה של השנה הבאה, ויכניס כל צ’יפס זן 6 לשנת 2026.

כל זה טרם הוכח. אבל ל- AMD יש רקורד חזק מאוד של משלוח עם מוצרי ה- CPU מבוססי ZEN, כך שרמות הסבירות גבוהות.

אנו רק מאחלים שנוכל לומר את אותו הדבר על שבבי הגרפיקה של AMD. כפי שדיווחנו, ה- Skuttlebutt האחרון שם הוא ש- AMD החזירה את התוכניות שלה לגרפיקה של Next Gen RDNA 4 ולא תשחרר כל גרסאות יוקרתיות בכלל. זה אומר שזה מגביל את הארכיטקטורה הגרפית לטווח הנמוך עד אמצע, ממש כמו עם rdNA 1, שעלה על ידי Radeon RX 5700 XT.

אכן, אם בכלל נראה ש- rDNA 4 עשוי אפילו לא לקנה מידה גבוה ויכול להיות מוגבל למוצרים ברמה נמוכה השווים ל- RX 7600 הנוכחי.

עלון גיימר PC

הירשם כדי לקבל את התוכן הטוב ביותר של השבוע, ועסקאות משחק נהדרות, כפי שנבחרו על ידי העורכים.

על ידי הגשת המידע שלך אתה מסכים לתנאים וההגבלות ולמדיניות הפרטיות ובגיל 16 ומעלה.