Call of Duty | FPS, מרובי משתתפים ונושאי מלחמה | בריטניקה, מה רק מעריצים אמיתיים יודעים על Call of Duty

0

מה רק מעריצים אמיתיים יודעים על Call of Duty

“משחק קלפים בזמן אמת Call of Duty” היה תואר העבודה של משחק קלפים אספני שבוטל על בסיס הסדרה. זה היה בפיתוח על ידי בידור הסיפון העליון באמצע שנות האלפיים, אך ככל הנראה בוטל ללא כל תרועה. אבל כאשר הוכרז לראשונה בשנת 2008, MTV נאלץ לשחק בגרסה מוקדמת של משחק הקלפים, והראה לאוהדים איך היה זה היה לצאת.

תחושת שליחות

אמנם נעשה כל מאמץ לעקוב אחר כללי סגנון ציטוט, אך יתכנו אי התאמות מסוימות. אנא עיין במדריך הסגנון המתאים או למקורות אחרים אם יש לך שאלות.

בחר סגנון ציטוט
שתף למדיה החברתית
תודה על המשוב שלך

העורכים שלנו יבדקו את מה שהגשת ויקבעו אם לשנות את המאמר.

אמנם נעשה כל מאמץ לעקוב אחר כללי סגנון ציטוט, אך יתכנו אי התאמות מסוימות. אנא עיין במדריך הסגנון המתאים או למקורות אחרים אם יש לך שאלות.

בחר סגנון ציטוט
שתף למדיה החברתית
תודה על המשוב שלך

העורכים שלנו יבדקו את מה שהגשת ויקבעו אם לשנות את המאמר.

כתוב ונבדק על ידי
עורכי האנציקלופדיה בריטניקה

העורכים של אנציקלופדיה בריטניקה מפקחים על תחומי הנושא בהם יש להם ידע נרחב, בין אם משנים של ניסיון שנצבר על ידי עבודה על תוכן זה או באמצעות לימוד לתואר מתקדם. הם כותבים תוכן חדש ומאמת וערוך תוכן שהתקבל מתורמים.

עורכי האנציקלופדיה בריטניקה
עודכן אחרון: 22 בספטמבר 2023 • היסטוריית המאמרים

חדשות אחרונות

ספטמבר. 21, 2023, 11:29 אחר הצהריים ET (BBC)
ספטמבר. 7, 2023, 3:06 בבוקר ET (דרום סין בבוקר פוסט)

תחושת שליחות, משחק אלקטרוני שהביא התקדמות חדשה לז’אנר היורה בגוף ראשון, וזכה בפרסי משחק השנה רבים בשנת 2003 ו -2004 בעקבות הופעת הבכורה שלה ב -2003. תוכנן על ידי החברה האמריקאית אינפיניטי וורד והופק על ידי Activision, תחושת שליחות השתמשו במלחמת העולם השנייה כתפאורה, ומאפשרת לשחקנים לראות את המלחמה דרך עיניהם של חיילים אמריקאים, סובייטים ובריטים. תחושת שליחות משולב משימות אתגרים של שחקן יחיד עם מנוע מרובה משתתפים שהפיל חיים חדשים בז’אנר שהוליד גדולי משחק כמו אֲבַדוֹן וכן רְעִידַת אֲדָמָה.

תחושת שליחות מותר לשחקנים להתקדם דרך מלחמת העולם השנייה בסדרת קמפיינים או להילחם בזה נגד מתנגדים אנושיים במצב מרובי משתתפים שלה. משחק סולו הציג צוות של בעלי ברית בשליטת מחשב כדי לדמות טוב יותר מלחמה בפועל, שבמהלכו חייל היה חלק מקבוצה גדולה ולא תמיד נלחם לבד. היכולת למשוך ולכוון כלי נשק, לחיות מחדש את השניות האחרונות בחייו של חבר שנפל, ולהיות המומים באופן מציאותי מהפיצוצים הסמוכים היו תכונות בולטות שעזרו למרחק את המשחק מהמתחרים שלו.

הפופולריות של תחושת שליחות הולידו מספר סרטי המשך והרחבות, כגון Call of Duty II, Call of Duty: השעה הטובה ביותר, וכן Call of Duty III. הסדרה בחנה את הקרקע החדשה בשנת 2007 מתי Call of Duty 4: לוחמה מודרנית שוחרר, והעניק לשחקנים את ההזדמנות לטבול את עצמם בסכסוך עתידי בין ארצות הברית, בריטניה ורוסיה. להיט עם שחקנים ומבקרים כאחד, לחימה מודרנית היה המשחק הנמכר ביותר משנת 2007 ועזר לסדרה לשמור על מקומה בראש ז’אנר משחק המלחמה. סרט ההמשך שלה, Call of Duty: לוחמה מודרנית 2, הגדר רשומות בתעשיית הבידור במהלך חמשת ימי השחרור הראשונים שלה בנובמבר 2009, תוך שהיא מגבירה יותר מ -550 מיליון דולר במכירות ברחבי העולם. מצב השחקן היחיד של המשחק כלל שורת סיפור נגדית טרור מרתקת עמוק, ומצב מרובי משתתפים החזקים שלו משך יותר משני מיליון משתמשים ל- Xbox Live, ומסמן שיא של יום אחד לשירות המשחקים המקוון. המהדורה הבאה של הזכיינית, Call of Duty: Ops Black, עלה במכירות של 360 מיליון דולר ביום הראשון לשחרורו בנובמבר 2010, והפך בקלות לפתיחת הבידור הגדולה ביותר של השנה. במשחק הוצג סיפור של שחקן יחיד המושרש באירועי המלחמה הקרה, והוא הציע מצב מרובה משתתפים מאוזן, הניתן להתאמה אישית בכבדות. ה לחימה מודרנית הסדרה הסתיימה בנובמבר 2011 עם Call of Duty: לוחמה מודרנית 3, משחק ששבר את התקליטים העולמיים עם מכירות של 775 מיליון דולר בחמשת ימי השחרור הראשונים שלו.

מאמר זה תוקן לאחרונה ועודכן על ידי מייקל ריי.

מה רק מעריצים אמיתיים יודעים על Call of Duty

כאשר המשחק המקורי יצא בשנת 2003, זה היה רק ​​עוד יורה במלחמת העולם השנייה בשוק צפוף של מפתח לא ידוע. אבל עם השנים, “Call of Duty” צמח לזכיינית האקשן הגדולה ביותר בכל המשחקים – וניתן לטעון, כל הבידור. זה נעלם מחופי נורמנדי, לג’ונגלים של וייטנאם, עד לטווח הרחוק של מערכת השמש.

אבל האם ידעת את המשימה שבעטה את כל העניין לא היה אקדח בכלל? או שקפטן פרייס הוא הרבה יותר מבוגר מכפי שהוא נראה? הנה כמה דברים שאולי לא ידעתם עליהם תחושת שליחות.

המפתחים המקוריים הגיעו ממדליית הכבוד

בשנים הראשונות של המילניום, “מדליית הכבוד” הייתה בבעלות תת -מלחמת העולם השנייה המתפתחת. . . שני הבחורים האחראים על “מדליית הכבוד” באותה תקופה היו ג’ייסון ווסט ווינס זמפלה. נשמע מוכר?

מיד לאחר שחרורו של “Allied Assault”, הקימו שניהם סטודיו חדש לגמרי: אינפיניטי וורד. היריבה הראשית של EA, Activision, ראתה הזדמנות להתמודד במרחב של מלחמת העולם השנייה, וקנתה מיד נתח של 30 אחוזים בחברה החדשה. במילים אחרות, EA איבדו את כישרון היורה הטוב ביותר שלהם היישר למתחרה שלהם. אינסוף וורד הגיעה ישר לעבוד על המשחק הראשון שלהם, שנקרא “Call of Duty.”” Call of Duty “ו-” מדליית הכבוד “היו הולכים ראש בראש זה מול זה בעשר השנים הבאות, אם כי בסופו של דבר, רק אחד מהם היה מנצח.

הסדרה הייתה אמורה להיות מודרנית מההתחלה

“תקיפה של בעלות הברית” היה המשחק השלישי בסדרה “מדליית הכבוד”, ול- EA לא היו שום כוונות לעצור שם. סרטי המשך כבר היו בפיתוח, והם גם רכשו בדיוק את “שדה הקרב 1942.”בינתיים, אולפנים יריבים עבדו קשה לעשות משחקי מלחמת העולם השנייה שלהם כדי לקפוץ לשיגעון. זה נראה כאילו מלחמת העולם השנייה הולכת להיות צפופה, ממש מהר.

בגלל זה, צוות אינסוף וורד רצה בתחילה לקפוץ מהשדה ולהכין משחק בימינו המודרני. משחק מתקופה מודרנית יאפשר להם לחקור נושאים עכשוויים, כמו איך הלוחמה השתנתה בעולם שלאחר 9/11. עם זאת, הבעלים החדשים שלהם ב- Activision רצו חזרה על “תקיפה של בעלות הברית” מבחינת ההצלחה. אז זה חזר לתיאטרון האירופי כמשחק הראשון של הקבוצה, “Call of Duty”, הפך להיות עוד יורה של מלחמת העולם השנייה. אבל עם שחרורו, זה הראשון תחושת שליחות הפך לתכשיט הכתר של התת -מן, תוך שימוש מלא ברצפי התסריט כדי ליצור תחושה קולנועית ששום משחק אחר לא יכול לגעת בו. אינסוף וורד אולי נאלץ למלחמת העולם השנייה שוב, אך הם הוכיחו שהם עדיין היו אדוני התקופה.

אחת המשימות הטובות ביותר של הסדרה לא נותנת לך שום אקדח בכלל

כאשר “מדליית הכבוד” תמיד התמקדה בחוויה האמריקאית, “Call of Duty” המקורית בשנת 2003 נפתחה מלחמת העולם השנייה למדינות אחרות. זה כלל את ברית המועצות, וברמה הרוסית הראשונה, המעצבים יצרו מגבלה נועזת: השחקן לעולם לא מקבל אקדח בכלל. כששיחק כגייס רוסי רק נכנס לקרב סטלינגרד, הרמה מתחילה בכך שהגיימר יושב בסירה, מתחמק מהריצות של רצועות גרמניות. אפילו ברגע שהסירה סוף סוף מגיעה לחוף הנגדי של נהר וולגה, השחקן נמסר רק. קליפ תחמושת. אין רובה, בלי אקדח, לא כלום, רק קליפ.

ואכן, לכל שאר המשימה ההיא, השחקן רק מתרוצץ, בתקווה שקליפת ארטילריה גרמנית לא תתקרב יותר מדי. זו הייתה התייחסות לעובדה שברגע המלחמה היו לברית המועצות יותר חיילים מאשר אקדחים לחמש אותם. מעטים משחקי מלחמה אחרים העזו אי פעם למשימה בה השחקן כל כך חסר אונים, ובכל זאת, מכל המשימות הרבות של הנגן היחיד ב”קריאת DUT “y “ זיכיון, משימת סטלינגרד ראשונה זו נותרה אחת מהזכירות והאהובות ביותר מכולן.

המולטיפלייר הוא בסתר RPG

משחקים בתוך ז’אנר ה- RPG מסומנים בדרך כלל על ידי הגדרות המדע הבדיוני או הפנטזיה שלהם, ומשקפים את מורשת “הצינוק והדרקונים” שלהם. בדרך כלל הם היו מעורבים בסיפור עמוק עם דמויות עשירות שהוצבו בעולם רחב וניתן לחקירה. כל זה לא קשור למולטיפלייר של משחק יורה, בו שחקנים, ובכן, פשוט מתרוצצים ויורים זה בזה. אבל כשסדרת “Call of Duty” קפצה לעידן הנוכחי עם “Call of Duty 4: לוחמה מודרנית” בשנת 2007, זה היה, בסתר, RPG. . הסיבה לכך היא של- RPG יש תכונה אחת נוספת המגדירה: שדרוגים המבוססים על ניסיון, שלל ויכולות.

צוות “הלוחמה המודרנית” לקח את ליבו של מסלול השדרוג של RPG ותרגם אותו למשחקי יורה לראשונה עם רמות (ניסיון), כלי נשק שלא ניתן לנעול (שלל) וסדרה של ‘הטבות’ (יכולות). כן, זה היה מעורב חיילים עם רובים, ולא היו דרקונים באופק, אבל מבחינה מרכזית זו, “לוחמה מודרנית” נוצרה בהשראת משחקים כמו “World of Warcraft” כמו “מדליית הכבוד.”

קפטן פרייס הוא הנכד של. קפטן פרייס

אחת הדמויות הידועות ביותר מתוך סדרות המשנה “לוחמה מודרנית” של משחקי “Call of Duty” היא קפטן פרייס, מנהיג צוות SAS ללא שטויות. מחיר נותר, קשוח ובעל שפם כמעט חסין שולל, מחיר נשאר בולט של כל הזיכיון. אבל האם ידעת שהוא הוצג במקור ב”קריאת החובה “הראשונה, שהוקמה במלחמת העולם השנייה?

אנו פוגשים אותו לראשונה במשימה הבריטית הראשונה, כאשר צוות צנחנים נופל לנורמנדי ביום D כדי לקחת את גשר פגאסוס. ולמעשה, בסרט “Call of Duty 2”, המחיר מופיע עוד מוקדם יותר, במהלך הקמפיין הצפון אפריקני. אז איך, אם כן, השפם הזה שורד כל הדרך לעידן המודרני? אינפיניטי וורד מעולם לא הציעה הסבר רשמי, אך הקונצנזוס המשותף הוא שקפטן פרייס הוא נכדו של, אה, קפטן פרייס. כמובן, יתכן גם שהמפתחים פשוט אהבו את הדמות והחזירו אותו למשחקי התקופה המודרנית שלהם. או מי יודע? אולי קפטן פרייס באמת אלמותי. ולעולם, לעולם לא מקודמים.

זומבים הגיעו מאוחר לסדרה – וממפתח אחר

כותרות “Call of Duty” הם באמת כמה משחקים באחד: קמפיין ליניארי כתב כבד; חוויה מרובה משתתפים תחרותית; ומצב זומבי משותף, בו השחקנים לוקחים את התפקיד של דמויות זאניות הנלחמות בבלתי מתים. אבל האחרון לא תמיד היה המקרה! למעשה, המתים מעולם לא עלו עד 2008 Call of Duty: עולם במלחמה, מה שלא הגיע ממחלקת האינסוף בכלל.

כדי לקבל משחק “Call of Duty” בכל שנה, חברת האם Activision הוטלה על הסטודיו שלהם לטרירך לעשות תחושת שליחות משחקים בין המהדורות של אינפיניטי וורד. בהתחלה, משחקי Treyarch אלה לא סקרו ולא נמכרו כמו גם משחרר מחלקת האינסוף. אבל עבור “עולם במלחמה”, צוות קטן בתוך טרייארך החליט לעשות מצב זומבי, למרות שזה מעולם לא אושר או נקבע. חושש שהמעריצים ישנאו את זה, טריארך החליט להפוך את המצב לביצת פסחא: תכונה נסתרת רק שלא נעולה בתנאים מסוימים. אבל מצב הזומבים הפך לסנסציה, וזה היה עיקרי משחקי Treyarch, ואכן כל הזיכיון, מאז, מאז.

המפתחים המקוריים פוטרו, ואינסוף וורד מעולם לא היה זהה מאז

הדומיננטיות המוחלטת של הזכיינית בתעשייה החלה בהצלחה המסיבית של “לוחמה מודרנית 2” משנת 2009, שנעשתה על ידי היזם המקורי, אינפיניטי וורד. אבל בחודש מרץ של השנה שלאחר מכן, מייסדי הסטודיו, ג’ייסון ווסט ווינס זמפלה, פוטרו באופן לא מוסרי על ידי חברת האם Activision. האשמות שונות טסו הלוך ושוב באשר למה שקרה, אך נראה ברור שהקשר בין הצמד לאקטיביזיזות התפרק מזה זמן מה. .

הכאוס שהתקבל עזב את המשחק הבא של אינסוף וורד, “לוחמה מודרנית 3”, בצרות עמוקות, ואילץ סטודיו אחר בשם Sledgehammer להיכנס פנימה ולעזור להם לסיים את המוצר. בעוד ש- “MW3” המשיך את רצף שובר השיא של הסדרה, אף אחד מכותרות המעקב של אינפיניטי וורד לא נפגש באותה הצלחה. “Call of Duty: רוחות רפאים בשנת 2013” היה אכזבת מכירות, ו”קריאת חובה: לוחמה אינסופית “של 2016 ביצעה משמעותית את הציפיות שלה. אף על פי שאינפיניטי וורד יצרה את הזכיינית לגמרי, ולקחה אותו מהקונספט הראשוני לג’וגנאוט העולמי, זה פשוט לא היה זהה בלי מייסדיו בהגה. עם זאת, הם ממשיכים לעבוד על הסדרה, ולכן חברת האם Activision עדיין אמונה שהחברה יכולה למצוא את דרכה שוב. זה השתלם בשנת 2022, אז הפך מחדש “הלוחמה המודרנית 2” הפכה למשחק הנמכר ביותר בסדרה (לפי ברון).

במקור היה רוחות רפאים

כאשר ג’ייסון ווסט ווינס זמפלה עזבו את אינסוף וורד בשנת 2010, “לוחמה מודרנית 3” הייתה כבר בשלבים הראשונים של הייצור. כך שלמרות שהם עזבו, קווי המתאר של חזונם עדיין נאפו למשחק. “Call of Duty: Ghosts” בשנת 2013 סימנה את הפעם הראשונה בה אינפיניטי וורד יצרה משחק מאפס ללא המנהיגים המקוריים שלהם. הכוונה הייתה ש”רוחות רפאים “יהיו הפסקה נקייה מתקופת” הלוחמה המודרנית “והמחלוקת סביב היציאות, ותתחיל בתת-שקיעה חדשה לגמרי בהרכב” Call of Duty “. הייתה רק בעיה אחת: “רוחות רפאים” התבררו כפלופ קריטי, ושקעים אפילו קראו לאינסוף וורד להפיל אותו כסדרה.

עם קמפיין חלש ומולטי משתתפים, “רוחות רפאים” פשוט לא הסתדרו בסטנדרטים של זיכיון האקשן הגדול ביותר במשחקים. המכירות הנמוכות יחסית של המשחק אטמו את גורלו, וכל תקווה לא רוחות רפאים 2 היה נגנז. במקום זאת, אינפיניטי וורד נכנס לחלל עם “Call of Duty: Warfare Infinite” של 2016, שנועד גם להתחיל תת-זכייה חדשה משלה. אבל שוב, מכירות נמוכות ככל הנראה גרמו לתוכניות האלה לטובה.

Call of Duty עוזרת גם להרים חיילים אמיתיים

לזכיינית הייתה שנה מרכזית בשנת 2009, שכן “לוחמה מודרנית 2” שוחררה למכירות מאסיביות והכרה במיינסטרים. אבל בנוסף לכל המחזה, גם הסדרה הפכה רצינית. באותה שנה, חברת האם Activision הקימה את Call of Duty Endowment, ארגון ללא מטרות רווח המוקדש לסייע לוותיקים בעולם האמיתי למצוא משרות.

המשימה של ההקצאה היא למצוא ולממן ארגונים קיימים ביותר שיכולים לחבר ותיקים חוזרים לפתיחת משרות. בעוד שההקצאה פתוחה לתרומות, עיקר הכספים שלה נובע מ- Activision עצמו, כחלק ממכירות הזכיינית. נכון להיום, הסדרה סיפקה יותר מ -25 מיליון דולר להקצאה, שעזרה ליותר מ -37,000 וטרינרים. זה כיף לפוצץ סביב אזורי מלחמה בדיוניים ללא שום סכנה ממשית לעצמך. אבל הפיכת הפנטזיה הלחימה הזו לעזרה ממשית לגיבורים אמיתיים היא אחד הדברים הטובים ביותר ש”קריאת חובה “השיגה אי פעם. עכשיו זה הטבה.

זוכי האוסקר תרמו מוזיקה לזכיינית

בעוד שהמוזיקה של הסדרה “Call of Duty” עשויה להיות לא הגרלה העיקרית של הסדרה, כמה מלחינים ומוזיקאים בעלי פרופיל גבוה מאוד תרמו בעבר לזכיינית. דוגמה אחת בולטת היא ג’ק וול, המלחין שקלע את “Call of Duty: Black Ops War Call War” ועבד בעבר על “Mass Effect” ו- “Splinter Cell.”בינתיים, האישה האחראית לפסקול של” טרף “ומשחקי” Assassin’s Creed “מרובים, שרה שכנר, עבדה גם היא על הסדרה בשנים האחרונות.

. צימר הלחין מוזיקה לסרטים כמו “הטרילוגיה של” האביר האפל “ו”גלדיאטור”, זכו בפרסי האוסקר ל”מלך האריות “בשנת 1995 ו”דיונה” בשנת 2022. רולינג סטון דיווחה כי טרנט רזנור מ- Nine Inch Nails תרם את הנושא העיקרי לפסקול “Call of Duty: Black Ops 2”. יחד עם משתף הפעולה ארוך זמן אטיקוס רוס, הוא זכה בפרס האוסקר עבור “הרשת החברתית.”לבסוף,” למעלה “ומלחין” באטמן “מייקל ג’אצ’ינו היה האיש שמאחורי התוצאה למשחק המקורי 2003” Call of Duty.”כל אחד מהמלחינים האלה הביא איכות קולנועית לזכיינית ארוכת השנים.

ארתור קינגסלי התבסס על אדם אמיתי

ארתור קינגסלי הוא אחת מארבע הדמויות הניתנות לשחקן ב”קריאת חובה: Vanguard.”סגן בצבא הבריטי, הוא הצטרף לצבא לאחר שעזב את קמרון ללמוד באוניברסיטת קיימברידג ‘. קינגסלי, שנפרס כדי להילחם נגד הכובשים הנאצים של צרפת כחלק מכוח המשלחת הבריטי, נלחם גם בדונקירק. הוא היה משתתף בנחיתות נורמנדי ומוביל קבוצת כוחות מיוחדת במהלך קמפיין המשחק. מה שאנשים רבים אולי לא מבינים הוא שקינגסלי נוצר בהשראת חייל בחיים האמיתיים.

על פי נתוני סקיי ניוז, הדמות התבססה על סמל סידני קורנל, חייל שחור שנלחם במלחמת העולם השנייה. בחיים האמיתיים זכה קורנל במדליית ההתנהלות המכובדת לאחר שהפגין אומץ לב קיצוני תוך שהוא מסר הודעות תחת אש אויב כבד. הוא שימש כהשראה לדמות החדשה מכיוון שמשחקי Sledgehammer שרוצים להציע נקודות מבט שונות על מה שהייתה מלחמה עולמית באמת בה מעורבים אנשים מכל תחומי החיים. קינגסלי מסמן את הדמות הראשית הראשונה אי פעם בתולדות הזיכיון.

הצוות שמאחורי COD לוקח ברצינות את עיצוב הנשק

הזכיינית “Call of Duty” זכה לעתים קרובות לשבחים על האופן בו הוא מתאר באופן מציאותי את הנשק השחקנים יכולים להשתמש בהם. זה לא הישג מרושע, במיוחד כאשר שוקלים איך רב לרובים לכל משחק יש בדרך כלל. לדוגמה, בהשקה, “Call of Duty: Warfare 2” של 2022 כלל יותר מ- 55 תותחים, רימונים, ופיסות ציוד בסך הכל. לגרום לכולם להיראות, להישמע ולתמודד כמו שהם היו בחיים האמיתיים זו לא משימה קלה.

בתהליך המכונה פוטוגרמטריה, הצוות מצלם אינספור תמונות של אובייקט מכל זווית אפשרית. לאחר מכן מצולמים ומנותחים צילומים אלה כדי ליצור ייצוג במשחק גבוה בהבחנה גבוהה של הפריט שהוא מדויק יותר ממה שאפשר על ידי יצירת דגמים מסורתיים (דרך הוושינגטון פוסט).

עם זאת, השיטה מרחיקה רחוק מזו, שכן מעצבים מדברים גם עם חיילים וחוקרים אחרים כדי לאסוף כמה שיותר מידע. כפי שצוין על ידי Business Insider, מפתחי הסדרה מתייעצים עם מומחים כדי להבטיח שכל נשק אמין ומתנהג במדויק. על פי Inverse, מהנדסי שמע אפילו הקליטו תותחים שיורים כדי לקבל צלילים וכדורים אותנטיים יותר יש פיזיקה נאותה כך שהם טסים באוויר באופן מציאותי.

יתכן שזיהית כמה מהקולות במשחקי COD

עם כל כך הרבה משחקי “Call of Duty” שם בחוץ-כל אחד בדרך כלל מציג מצב סיפור מלא עם עשרות דמויות-זה לא אמור להיות מפתיע שכמה שחקנים וסלבריטאים בעלי פרופיל גבוה המעורבים בהצגתם לאורך השנים.

עם זאת, זה לא אומר שלא תזהה חלק מהקולות בכותרות השונות. לדוגמה, “Game of Thrones” קיט הארינגטון השמיע את קוצץ המלאן הנבל ב”קריאת חובה: לוחמה אינסופית “, ואילו ג’ף גולדבלום לקח על עצמו את החלק של נרו בלקסטון במצב זומבים של” Call of Duty: Black Ops 3.”לשעבר” באטמן “כוכב ו”ציפורמן או (הסגולה הבלתי צפויה של בורות)” השחקן מייקל קיטון היה חלק קטן ב”קריאת חובה: שחור אופס 2 “בתור ג’ייסון הדסון. כמה שנים קודם לכן, קוביית הקרח השאילה את קולו לדמות ג’וזף בראון ב”קריאת חובה: שחור אופס.”שחקני שמות גדולים אחרים להשאיל את כישרונם לסדרה כללו את טימותי אוליפנט, גארי אולדמן, אידריס אלבה וקיפר סאת’רלנד.

לוחמה מודרנית 3 הרוויחה יותר כסף מאשר אווטאר

סדרת “Call of Duty” היא אחד מסיפורי ההצלחה הגדולים ביותר של המשחקים. דו”ח מ- Dot Esports הצביע על כך שהזכיינית הרוויחה הכנסות מדהימות של 30 מיליארד דולר ומכרה יותר מ- 425 מיליון עותקים. זה מכניס את זה לחברה של מפגשים כבדים בכל הזמנים כמו “פוקימון”, “טטריס” ו”סופר מריו “מבחינת המכירות הכוללות. מתוך כל המשחקים בסדרה, “Call of Duty: Warfare 3 מודרני” היה ללא ספק המוצלח ביותר. סרט ההמשך יושב כרגע ממש מאחורי “Call of Duty: Black Ops” בכל מה שקשור למכירות הכוללות, אך לפי IGN, היה לו הגדול ביותר לְהַשִׁיק סוף השבוע של כל שחרור בידור אי פעם, ונמכר יותר מ- 6.5 מיליון עותקים ומרוויחים הכנסות של 400 דולר.

תוך חמישה ימים מהמשחק פגע במדפים, הוא המשיך להרוויח יותר מ- 775 מיליון דולר, וקבע מספר רב של רשומות בתהליך (דרך הגרדיאן). זה הפך אותו לפתיחה המוצלחת ביותר של השנה, והכה את כמו “הארי פוטר ואוצרות המוות – חלק 2.”פורבס אישר כי ב -16 יום, המשחק השיג מכירות של מיליארד דולר, והגיע לסימן המרשים יום שלם לפני שהפגע שובר הקופות של ג’יימס קמרון” אווטאר “עשה.

משחק קלפים של Call of Duty היה פעם בפיתוח

“משחק קלפים בזמן אמת Call of Duty” היה תואר העבודה של משחק קלפים אספני שבוטל על בסיס הסדרה. זה היה בפיתוח על ידי בידור הסיפון העליון באמצע שנות האלפיים, אך ככל הנראה בוטל ללא כל תרועה. אבל כאשר הוכרז לראשונה בשנת 2008, MTV נאלץ לשחק בגרסה מוקדמת של משחק הקלפים, והראה לאוהדים איך היה זה היה לצאת.

בניגוד לרוב המשחקים בז’אנר, כמו “Magic the Astoving”, התואר הזה לא היה מבוסס על סיבוב. במקום זאת, המשחק היה משחק בזמן אמת וללא סרטי סט. משתמשים היו מקים כרטיסים מהר ככל שיכלו, ומאפשרים להם להסתובב בלוח ולתקוף את האויב תלוי בקידוד הצבע של הכרטיסים שנחשפו.

לדברי המעצב ש- MTV דיבר איתו, הבוסים לשעבר של אינפיניטי וורד גרנט קולייר ווינס זמפלה התרשמו מהמשחק. בדיוק מדוע זה מעולם לא נכנס להפקה מלאה היא תעלומה ומשחק לוח חנון מדווח כי המשחק בוטל ללא שום סיבה נראית לעין.

Call of Duty התמודד עם האשמות פלגיאט

בשנים האחרונות הואשמה הסדרה “Call of Duty” בהעתקת היבטים של עבודת אנשים אחרים. אחת ההאשמות הידועות ביותר הגיעה בשנת 2021, כאשר משתמש הטוויטר @husk3rgam3r הבחין בדמיון בולט בין תמונה ב”קריאת חובה: לוחמה מודרנית “לסצנה מסדרת האנימה” סלייר גובלין.”נראה ששום דבר לא יצא מהגילוי הזה, אם כי פרשני האינטרנט היו בטוחים למדי שהתוכן הוסר ישירות מהמופע.

מקרה נוסף של פלגיאט נאשם כלל דמות מתוך “Call of Duty: Warzone” המכונה מארה. הגרפיקה והסופר קלייטון האוגן תבע את Activision, בטענה כי העיצוב והמראה של מארה נגנבו ישירות מדמות שיצר לסיפור קצר. האוגן טען כי המפתחים לא רק השתמשו ביצירתו לשם השראה, אלא השתמשו באותו מודל, אמני איפור ובגדים כדי לקבל את המראה כמעט בדיוק אותו דבר. בשנת 2022, החברה שוב עלתה באש כשהיא מואשמת כי קרע עור מהמשחק של ד”ר חוסר כבוד “Deadrop.”האוהדים התקיימו מיד מאחורי הסטריזר והחברה שלו, חברת חצות, כאשר רבים ציינו את הדמיון בין עיצוב של חברת חצות לעור ב”קריאת חובה: Warzone.”