רמת כוח | דרקון בול וויקי | Fandom, רשימת רמות הכוח | דרקון בול וויקי | פנדום

0

רשימת רמות הכוח

משחקי וידאו המשתמשים ברמות כוח, כמו משחק דרקון בול z קלפים אספנות, Dragon Ball Z: משחק ההרפתקאות האנימה, דרקון בול זי: התקפה של הסאיאנים, וכן דרקון בול Z: Kakarot, יש קנה מידה משלהם ולכן הם רשומים נפרדים מהטבלה הראשית. דרגון בול סופר לוחמים מדבקה וופרים z יש גם סולם משלה, המופיע בדף שלו.

רמת כוח

Dodoscout2

מאמר זה עוסק במושג רמות הכוח. לרשימת רמות ההספק, ראה רשימת רמות הכוח.

ה רמת כוח (戦闘 力 , נשלח Ryoku , מוּאָר. “כוח לחימה” או “כוח לחימה”), המכונה נקודת קרב/ /כוח קרב (BP) במשחקי וידאו, מנגה ודרגון בול סופר: ברולי, הוא מושג שנמצא ב כדור דרקון זיכיון שנוצר על ידי אקירה טוריאמה. זה מוצג לראשונה ב כדור דרקון, איפה גוקו צעיר לומד לחוש קי לאחר שתיית המים האלוהיים האולטרה, אם כי צוות הדרקון מסוגל לאתר רמות כוח דרך קי יכולת חישה בסופו של דבר.

המונח בפועל “רמת כוח“בדרך כלל מתייחס לקריאות המיוצרות על ידי צופים, שהם מכשירים חושיים המשמשים את הצוות של פריזה המאתרים את האדם קי. הקריאה מומרים למספר של יחידה לא מוגדרת, והמספר המתקבל הוא “רמת הכוח”, או הערכה של היכולת הפיזית של אותו אדם. עם זאת, סוגים אחרים של מכשירים כמו Babidi קי מכשיר גילוי יכול גם לייצר מספרים על בסיס איתור של קי, אך בדרך כלל הקריאות הללו אינן מתייחסות על ידי המעריצים. רמת כוח היא בדרך כלל מונח דו משמעי המתאר את מושג היכולת הגופנית.

על מנת שמישהו יוכל לבצע התקפות מאויב מבלי לנזק נזק, עליו לפלוט כפול מהאנרגיה של האויב שלהם. [1]

תוכן

 • 1 רמות סקויטר
 • 2 שימוש
 • 3 שינויים ברמות הכוח
 • 4 מכשירים אחרים
 • 5 השפעה ודמיון על סדרות אחרות
 • 6 גלריה
 • 7 ראה גם
 • 8 הפניות

רמות סקויטר []

המספר הגבוה ביותר שנקרא באופן רשמי אי פעם בקול רם מהצובע הוא קריאתו של קפטן ג’יניו ברמת הכוח של גוקו, שאחרי ההפעלה, היא 180,000. עד 2015 רמת הכוח הגבוהה ביותר שהוזכרה אי פעם ב Dragon Ball Z היא רמת הכוח של פריזה של 1,000,000, שנאמר על ידי פריזה עצמו לאחר שהפך לצורתו השנייה; באותה שנה מתי דרקון בול זי: תחיית ‘F’ יצא למקום בו הפריזה החדשה שהתקיימה לאחרונה הצהירה כי אם הוא ידחוף את עצמו להתאמן במשך ארבעת החודשים הקרובים, הוא יגיע לרמת כוח של 1,300,000 כהישג, שאינו כל כך גבוה בהתחשב ברמות הכוח המאוחרות יותר המוצגות ב זִכָּיוֹן. רמת הכוח הגבוהה ביותר שנאמרה אי פעם באופן רשמי ב Daizenshuu מדריכים היא רמת הכוח של סופר סאיאן גוקו של 150,000,000 ואילו נאבקת בפריזה על Namek. רמת הכוח הגבוהה ביותר שצוינה רשמית הייתה 5,300,000,000 לרמת הכוח של פריזה ב דרקון בול Z: ה- 4-D האמיתי.

צופים דורשים גילוי קי חתימה לקריאת רמות כוח ולכן אינן מסוגלות לרשום רמות כוח של אלה שיש להם מקורות לא טבעיים של קי כמו סוגים מסוימים של אנדרואידים או אלוהי קי לפיכך אינם מסוגלים לתת רמות כוח במקרים אלה.

להשתמש [ ]

Goku.ep

השימוש ברמות הכוח הוא לקבל הערכה כיצד קרב יעבור בין שני מתנגדים לרמות כוח ידועות. באופן כללי, אם יש רמת כוח גבוהה יותר מהיריב של האדם, הם יכולים להביס את זה ברמת הכוח החלשה יותר. לדוגמה, “לאדם א” יש כוח לחימה של 10,000 ו”אדם B “יש כוח לחימה של 5,000. “אדם א” יכול בהחלט להביס “אדם B”. עם זאת, גורמי המהירות, הכוח והטכניקה יכולים לבוא גם לבוא בחשבון בעת ​​ההחלטה על תוצאת קרב.

יש לציין שכאשר פקטורינג בקצה יש לוחם על יריב, ההבדל ברמות ההספק כמספר שטוח הוא ככל הנראה לא חשוב, אלא ההבדל היחסי או האחוזים בין רמות הכוח של שני הלוחמים. רמות הכוח שנקראו על ידי צופים הובילו את חברי כוח פריזה להמעיט כל הזמן בלוחמי ה- Z בקרב. כמו כן, רמת כוח חזקה יותר לא תמיד אומרת שהלוחם תמיד ינצח.

בתוך צבא סאיאן, רמת הכוח של סאיאן מלידה ממלאת תפקיד בקביעת הקסטה החברתית שלהם, למשל, גוקו נחשב ללוחם מהשורה הראשונה בגלל רמת הכוח הנמוך שלו ואילו אחיו הגדול רדיץ היה חייל ילדים בינונית שהוקצה לעבוד לצד הנסיך סאיאן ווגטה העילית ולוחם האמצע של נאפה, אם כי היה חלש יותר מוגטה ונאפה הם נטו להביט עליו בגלל רמת הכוח שלו והעובדה שהוא הגיע ממשפחה של סאיאנים נמוכים. עם זאת, ניתן לסאיאן להעלות את מעמדם החברתי על ידי הגדלת רמת הכוח שלהם. רויאלס כמו וגטה ומלך וגטה היו שניהם ברמות כוח גבוהות שסווגו אותם כאליטות, אולם רמות הכוח הן רק אחד הקריטריונים שנמדדו כיוון שהנסיך סאיאן סווג סווג כסאיאן ברמה נמוכה בגלל חוסר היוזמה שלו להילחם ולמילוי וללחימה וללחימה וללחימה וללחימה ולילחם וללחימה וללחימה ולמלא היעדר התוקפנות הטבעית הנפוצה בקרב סאיאן בדם טהור, שהיה מבוכה כזו שאביו הגלות אותו מכוכב ווגטה. בנוסף במקרה של ברולי למרות שנולד עם רמה גבוהה בעלת עוצמה גבוהה, המלך וגטה ראה בילד איום פוטנציאלי על בית וגטה כאשר רמת הכוח של ברולי התחרה. כוח הפריזה והכוח הקריר יותר משתמשים גם ברמות כוח כדי לאמוד את יכולתם של לוחמים ושכירי חרב עם חברי עילית לרוב בעלי רמות כוח גבוהות כמו כוח ג’יניו וטייסת השריון של הקירור. ארגון Babidi משתמש באופן דומה לקילי כדי למדוד את רמות הכוח של חבריו, מה שמשפיע גם על דרגתם בתוך הארגון.

שינויים ברמות הכוח []

באופן כללי, רמת הכוח של אדם רגיל ב כדור דרקון נראה כי היקום נשאר די קבוע לאורך חייהם. ניתן להגדיל את רמות ההספק, בדרך כלל לאט מאוד, באמצעות אימונים אינטנסיביים או על ידי אמצעים מיוחדים אחרים. יש אנשים שיכולים להגדיל את רמות הכוח שלהם מהר יותר מאחרים; הדוגמה הברורה ביותר לכך היא גוקו או גוהן. ניתן להוריד את רמות ההספק כאשר מצבו הגופני של הלוחם יורד, כמו פציעה ותשישות.

Gokudragonballkai

רמת הכוח של רוב האנשים היא בדרך כלל זהה בלתי תלויה בעובדה שהם נחים או מופעלים. עם זאת, ישנם כמה חריגים חשובים. הדרך הנפוצה ביותר להגדיל את רמת הכוח של האדם באופן זמני במהלך קטטה היא למירוצים או לדמויות המסוגלות להפוך לצורות שונות ולשנות את המראה החיצוני שלהם. דוגמאות לכך כוללות את סאיאנים (שהופכים לקופים גדולים וסופר סאייאנים), זרבון ופריזה. יש גם אנשים שלמדו את המיומנות לשנות את רמת הכוח לכאורה שלהם כרצונם, תוך שימוש בטכניקת הפעלה. זה מאפש. נראה כי נופיקים ואדמה מיומנים מאוד (כמו לוחמי ה- Z) הם דוגמאות לגזעים המסוגלים לעשות זאת בקלות רבה ביותר, אם כי גם סאיאנים הם מסוגלים ללמוד יכולת זו. דמויות אחרות הידועות שיש להן יכולת זו הן קפטן ג’יניו ופריזה, שהגזעים שלהם אינם ידועים. לוחמי z לובשים בגדים משוקללים כחלק מההכשרה העזה של קאמי, שמדכאת גם את מלוא כוחם עד שהם מורידים אותם. יש יצורים כמו תא, מג’ין בו, ונטורון שנרון יש את היכולת לספוג אחרים להגדיל את רמת הכוח שלהם.

ד”ר. קצר יצר מכשיר המאפשר למשתמש להתאמן ברמות כוח משיכה גבוהות יותר כדי להעלות את רמות הכוח שלו.

דרקון בול זי: עץ הכוח מציג את פרי עץ הכוח, פרי מיוחד המעניק למי שצריך אותו עליית כוח מסיבית, ובעצם נותן למי שיש לו גישה אליו קיצור דרך להשגת רמת כוח גדולה יותר עם מעט מאמץ ללא מאמץ. עם זאת, בגלל העובדה שלוקח אנרגיה של כוכב לכת שלם לייצר אותו בדרך כלל שמור רק לאלילים (דרקונים נצחיים בדוב הפנימציה) כמו הקאיס והקאי העליון.

לסאיאנים יש יכולת ייחודית הנקראת כוח סאיאן המאפשרת להם להגדיל בקלות את רמת הכוח הקבוע שלהם. כאשר הם נותרים כמעט מתים אך מסוגלים להתאושש, הם מגדילים את רמתם המקסימאלית ומקבלים כמות רבה של כוח. הדמות הראשונה שהציגה את זה בסדרה היא Vegeta. עם זאת, יש לציין כי משתמע (כחלק מההמשכיות הרטרואקטיבית של הסדרה) שגוקו הציג גם יכולת זו במהלך ילדותו ב כדור דרקון סדרה (כאשר וגטה מזכירה את היכולת במהלך הקטטה השנייה שלו עם זארבון, וקרילין מסביר שאותו הדבר היה קרה בעבר לגוקו בכל פעם שהוא שרד קרב עז על אותו קליבר). יכולת זו משתרעת גם לחצי סאיאנים, כמו גוהן. כאשר נלחמים ביריבים חזקים, סאיאנים מגדילים את כוח הלחימה שלהם כשהמאבק נגרר הלאה; כמו שגוקו עשה נגד בארוס.

רמת הכוח האנושית הממוצעת היא בין 5 ל -10, עם בני אדם מיומנים במיוחד כמו מאסטר רשי, קרילין או נאם עם רמות כוח על פני 100. לא כל רמות הכוח שצוינו בחוברות ודאזנשואוס יש ליטול פשוטו כמשמעו, שכן קיד גוקו עם רמת כוח של 10 יש רמת כוח חלשה יותר מאשר תקצירי רופאים, שהוא זקן, וקיד גוקו הוא ברור הרבה יותר חזק.

נראה כי דמויות שיש בהן סאיאן ודם אנושי מעורבות מציגות יכולות מיוחדות ביחס לרמות הכוח. הם מסוגלים להגיע לרמות גבוהות הרבה יותר מהר מאשר מירוצים אחרים. רמת הכוח שלהם בזמן נתון גם משתנה הרבה בהתאם למצבם הרגשי. זעם אינטנסיבי, למשל, יכול ליצור דמויות כמו גוהן או גוקו ג’וניור. הגדל את רמת הכוח שלהם באופן משמעותי למשך זמן מוגבל.

אנדרואידים המסוגלים לספיגת אנרגיה כמו Android 20, Android 19, Cell, Super 17 ו- MIRA מסוגלים להפעיל על ידי ספיגה קי מיצורים חיים. חברי מירוץ תחום השדים כולל כלאיים מלאכותיים כמו מירה ו- FU, כמו גם חברים טהורים כמו דבורה ודמיגרה, יכולים להפעיל על ידי איסוף כמויות גדולות של אנרגיה נזק מלוחמים חזקים, אם כי הם ובבידי משתמשים ביחידת מדידה אחרת הנקראת קילי. מדענים כמו ד”ר. Gero, Towa ו- Android 21 מסוגלים לחשב את רמות ההספק ואף לחזות כמה חזק יותר אדם עשוי להתבסס על נתונים ידועים, אם כי נתונים לא שלמים יכולים לגרום לבעיות כ- DR. תחזיותיו של גרו הושפעו לרעה מחוסר הנתונים שלו על הקרב על פלנט ננקם ובגזעים עתידיים, בגלל שהוא בחירתו לסיים את איסוף הנתונים על קרבות לוחמי Z בעקבות התבוסה של ווגטה במהלך הסכסוך הסאיאן. עם זאת, לאחר שהיה עד לצורתו הסופר -סאיאן של גוקו (בזמן שהוא התחיל לסבול מנגיף הלב) הוא נשאר בטוח בכוחו של גוקו היה היטב בתחזיותיו וכי הוא לא היה תואם לאנדרואיד 19. עם זאת, כוחו של סופר סאיאן וגטה הפתיע אותו ואנדרואיד 19, בניגוד לגוקו, וגטה הצליח להשתמש במלוא כוחו מכיוון שהוא היה בריא פיזית. זה מצביע על כך שמחלות ונגעים מסוימים כמו הפרעת KI שהופעלה על ידי מעוכבים יכולים להשפיע על רמת הכוח של הלוחם.

ב דרקון בול סופר: ברולי, נראה כי הצופים ששימשו צ’יאלי ולמו תוכננו רק לרשום רמות כוח עד 99,999 המציינת קריאה של מיליון ומעלה לא ניתן יהיה לקרוא. יש להניח שזו תכונת בטיחות שנוספה על ידי Kikono או שהדגמים החדשים יותר יכולים לקרוא רק רמות כוח עד 99,999. בהתחשב בהצהרותיו של פריזה כי רמת הכוח שלו לפני הכשרה השנייה הייתה למעלה ממיליון במהלך הקרב על כוכב הלכת נובק, ולכן כל מי שיש לו כוח בלתי קריא יהיה בשווה עם הצורה השנייה של פריזה במהלך הקרב על כוכב הלכת, ובכך התגובה של לימו לקריאה מובן מכיוון שהוא יביא את רמת הכוח של ברולי היטב מעל זו של הכוח האדיר ג’יניו. עם זאת, יש לציין שרמת הכוח של ברולי תשתנה בפראות כשהיה צעיר יותר. יש לציין שלדברי קפטן ג’יניו, מוטציות יכולות לגרום לאדם להחזיק ברמת כוח גבוהה מהרגיל עבור המין שלהם, כאשר כוח ג’יניו, קינג קרה, פריזה וברולי כולם דוגמאות למוטנטים עם כוח גבוה יותר מממוצע גבוה יותר. רמות.

בתוך ה דרקון בול קסנוברס סדרה ומג’ין בו סאגה, מוצג כי ניתן להשתמש בקסם כדי להגדיל את רמת הכוח של הלוחם בדרך כלל על ידי ציור הפוטנציאל הסמוי של הלוחם (כפי שהוצג על ידי העוזב של באבידי ספופוביץ ‘ויאמו שהיו במקור אדמה רגילה לפני שהפכו אותם למג’ין) או על ידי העברת כוח מאחר לאדם האמור (למשל ב קסנוברס בציר זמן שהשתנה של משחקי תאים, Towa העביר חלק מהכוח של מירה ל- MR. השטן מעניק לו את היכולת להשתמש קי ולעוף) להעניק להם כוח (ויכולות לחימה) שהם לא היו בעלי בדרך כלל. בתוך ה קסנוברס סדרה, גם דמיגרה וגם טואקה יכלו להשתמש בקסם אפל כדי להעצים לוחמים שונים לאורך ההיסטוריה והופכים אותם לחזקים מכפי שהיו היסטוריים. Demigra ו- Towa יכלו גם להעניק ללוחמים מסוימים כוח מיוחד המכונה מצב נבל. ב Xenoverse 2, TOWA פיתח כישוף חדש שמקריב חלק מכוח חייו של הלוחם כדי להוציא רמות כוח של מענק ולהעניק ללוחמים מסוימים את טרנספורמציית הפיקוח. בניגוד לשיטות אחרות, ניתן להשתמש בקסם כדי להגדיל את כוחו של לוחם בניגוד לרצונם ו/או ללא ידיעתם. פעולות כוח המתקבלות באמצעות קסם אפל הם גם זמניים וניתן להסיר אותם על ידי הבסת הלוחם תחת השפעותיו. מורו יש גם את היכולת להפעיל אחרים כמו חברי חיל מורו על ידי מתן אותם באנרגיה. כפי שמוצג על ידי Saganbo, אלה המופעלים על ידי מורו יכולים להשיג מצב מעצמה, אולם יותר מדי כוח-אפים יכולים להרוג את המקבל.

ב Xenoverse 2, מתגלה כי ניתן להגדיל את רמות ההספק באופן מדעי על ידי ביצוע שינויים בגופו של לוחם, כמו כאשר TOWA משתמשת בידע המדע שלה כדי לשנות את ברדוק לסאיאן הרעולת הרעילה, ומגדיל מאוד את רמת הכוח שלו, תוך שהוא שוטף אותו לשרת את שוברי הזמן. בניגוד לקסם האפל, נאמר כי השינויים הללו נשארים גם אם האדם משוחרר מלהיות נשלט כמו שברדוק קובע שהוא יגרום למירה להתחרט על כך שהסאיאן חזק יותר לאחר ששוחרר מהשליטה על פורץ הזמן. בניגוד לשינויים בסייברנטיות, השינויים של ברדוק היו ככל הנראה ביולוגיים באופיין.

אם אתה שם את כל אמונך במספרים, אתה באמת מטומטם ממה שחשבתי!
– ברדוק מעיר על אמון יתר של מירה על רמות הכוח דרקון בול קסנוברס 2

עם זאת יש לציין כי כוחם של לוחמים משופרים באופן מלאכותי כמו מירה ובארדוק, עלול לעלות על החישובים המדעיים של אפילו של טוהה, שכן גם ברדוק וגם מירה מצליחים להגיע לרמות כוח מעבר לחישובי החזוי שלה. על ידי מירה משתמע כי לוחמים עם צוואות בלתי נאותות/רוח לחימה יכולים להתגבר על מגבלותיהם ואף להצליח להכריע מישהו עם רמת כוח חזקה מהם, שכן ברדוק מצליח להחזיק את מירה בנלסון מלא, למרות שמירה קובעת כי רמת הכוח שלו היא גבוה יותר מזה של ברדוק. עם זאת, יש לציין כי גם מירה וגם ברדוק הם בעלי גנים סאיאן, ומשתמע כי יכולת הכוח הסאיאן של ברדוק הייתה גורם שכן הוא מאפשר לו להתחזק כשהוא נלחם. יש לציין כי מירה רק מצליחה לעלות על חישוביו של טוהה לאחר תבוסתו על ידי סופר סאיאן 3 ברדוק בתוך שבר הזמן, מה שגרם למירה לפתח רוח לוחמת ורצון בלתי ניתן לשינוי שהוא קובע שאיפשר לו לצמוח מעבר לעיצובים וחישובי היוצר שלו. ברדוק מציע גם שרמות ההספק הן רק מספרים וכי אסור לסמוך עליהם לחלוטין, ולחזק את הרעיון שאסור לסמוך יתר על המידה על רמות ההספק כדי לאמוד את כוחו של לוחם, שכן בסופו של דבר זה רק מספר שאינו משקף לחלוטין את סך הלוחם יכולות לחימה (מכיוון שזה לא מהווה גורמים אחרים כמו מיומנות, מהירות, טכניקה, ניסיון קרבי, גנטיקה ואפילו רוח לחימה). בנוסף מאז הכנסת צופים, הוכח כי הסתמכות רבה מדי על רמות הכוח יכולה לגרום ללוחמים לזלזל בתנגדים עם רמות כוח חלשות יותר ולהתבלבל כאשר המספרים אינם תואמים את יכולתם של אלה שהם נלחמים ככל שהלוחמים יכולים לדכא, הפעלה, או אפילו להעלות את רמת הכוח שלהם באופן מיידי עד שהשינוי אפילו לא נרשם כמו איך גוקו עשה ב- Namek. לוחמים מנוסים יותר כמו וגטה וקפטן ג’יניו נוטים להיות טובים יותר להכיר בפגם זה ולכן פחות סביר להניח את אמונם בהם, אם כי במקרה של ג’ניו זה בגלל שהוא יכול היה לעלות בזמן שוגטה הבין כי כישלונו של רדיץ נובע ממנו להסתמך יותר מדי קריאות הצופים שלו.

מכשירים אחרים [ ]

ניתן לראות במכשירים אחרים לקרוא קי כמו המכשיר של באבידי, המשתמש ביחידת מדידה שנקראת “קילי”. קריאתו הציבה את רמתו של סופר סייאן גוקו ב -3,000 קילי, ויקון ב -800. נראה כי אנדרואיד 16 מסוגל לחשב רמות כוח באמצעות מכ”ם הכוח שלו, אך יחידות המידה שהוא משתמש בהן לעולם אינן מוצגות ובמקום דרקון בול פייטרז מתגלה שכמו צופים מכ”ם הכוח שלו אינו מסוגל לגלות אלוהי קי.

השפעה ודמיון על סדרות אחרות []

אקירה טוריאמה ועבודתו ב כדור דרקון לסדרה יש השפעה בכמה עבודות מנגה אחרות. יצירות דומות משתמשות בסוג זהה של “כוח פנימי”, וכי “כוח פנימי” גרם לדמויות להתחזק.

 • טבעת ני קקרו (שונן קפיצה, 77) שנכתב על ידי מסאמי קורומדה . מושגים רבים מהסדרה הזו דומים ל כדור דרקון, כמו לחימה בטורניר, סגנונות לחימה מרגשים וכוח צ’י.
 • מסאשי קישימוטו קובע בהודעה במנגה שלו, נארוטו, שהוא הושפע מטוריאמה. ב נארוטו, הרעיון הדומה ל קי נקרא רמת צ’אקרה; טכניקת הסימן המסחרי היא הרסנגן, הדורשת רמה גבוהה של שליטת צ’אקרה. למעשה, קישימוטו התכוון במקור את קי במקום צ’אקרה, אך הוא התבלבל בין שני המושגים והיה מאוחר מדי לשנות את השם עד שהבחין בו, אז בסופו של דבר הוא הלך עם המונח צ’אקרה לכל הסדרה, אם כי הרעיון עדיין מבוסס על קי.
 • במנגה הקדוש סאיה, הגיבור סייה, שנכתב על ידי מסאמי קורומדה, הוא הדמות הכותרת של מופע השמות. הוא אחד מ -88 הקדושים של אתנה ומגיש בנאמנות לצדה. Seiya מונה את בד הברונזה (שריון שמציין קדוש) של פגאסוס ומושך כוח (“קוסמוס”) מהקונסטלציה שמתחברת אליו. הקדושים יכולים להתחזק אם הם מעלים רמות גבוהות יותר של “קוסמוס”.
 • לְהַלבִּין היא סדרת מנגה ואנימה של טייט קובו . את כל לְהַלבִּין דמויות הן “נשמות”. בני אדם חיים מכילים נשמות בגופם. לנשמות מפורקות, או לרוחות, יש צורה המורכבת מחלקיקי אנרגיה רוחנית הנקראת “ריישי” (霊子 , חלקיקי רוח ) . נשמות נובעות מאנרגיה בשם “reiatsu” (霊圧 , לחץ רוחני ) זה דומה ל קי. לבני אדם ייחודיים מסוימים יש באופן טבעי גם את הכוח לחוש וגם את הכוח להילחם ברוחות. בני אדם רגילים יכולים להשיג את היכולת לקיים אינטראקציה עם רוחות על ידי בילוי זמן סביב מקור גדול של אנרגיית רוח. איצ’יגו קורוסאקי הוא הדוגמה המדויקת ונחשבת לאחת הדמויות החזקות ביותר.
 • יו יו האקושו היא סדרת מנגה ואנימה מאת יושיהירו טוגאשי . יו יו האקושו דמויות הן אנושיות או יוקאי (שד), ויש להן כוחות רוחניים הנקראים רייקי (לבני אדם) ויוקי (לשדים). יש גם מערכת של כיתת יוקי או כיתה שווה ערך ליוקי שנעה בין E-S+, היותו הכיתה החלשה ביותר והמעמד הוא הרמה החזקה ביותר של יוקאי. יוקאי שהם חיילים של אחד משלושת מלכי השדים, ליומי יש מכשירים הדומים לצופים המאפשרים להם לקרוא רמת כוח של שד, אם כי הם מופיעים בשני פרקים בלבד.
 • שאמן קינג היא סדרת מנגה ואנימה מאת הירויוקי טייקי . הדמויות של שמאן קינג הן שאמאנים או מדיומים המשתמשים באנרגיה רוחנית הנקראת פוריוקו כדי לממש את שומרי הרוח שלהם. תהליך זה ידוע בשם Over Soul, והעוצמה הפנימית נמדדת על ידי מכשיר זרוע שתפקידו דומה לסורק.
 • חתיכה אחת היא סדרת מנגה ואנימה של אייצ’ירו אודה . Dōriki (道力 道力, פשוטו כמשמעו, “כוח”) הוא מדידה של כוחם של יכולות הרוקושיקי של האדם בין CP9 (צופן מספר 9). זה נמדד באופן דומה ל כדורי דרקון רמת הכוח אך בצורה של פגיעה בחבר ב- CP9 (פוקורו) אשר לאחר מכן ייפגעו כדי לספר לאחד את דוריקי שלו. עם זאת, מדידת הכוח הזו הייתה קצרת מועד והוצגה רק אי פעם למדוד את כוחם של חברי CP9 וימי יחיד.
 • רוח רפאים מיקמי היא סדרת מנגה ואנימה מאת טקאשי שינה . סוג של אנרגיה רוחנית המתויגת כרייקי נפוצה בין כל הדמויות בסדרה. זה נמדד בצורה דומה לצופים ב כדור דרקון, אבל ביחס יותר למנגה זו הוא נמדד במכשיר מדידה בצורת טבעת המגדל מגודל הטבעת המקורי שלו, מקיף את המטרה ומנקז אותם באופן זמני מהאנרגיה הרוחנית שלהם. התוצאה הסופית היא דירוג המוגדר כ”אולי “, אשר לחילופין ניתן לראות בו רמת כוח.
 • קליימור, נוצר על ידי נורהירו יאגי, מחזיק במושג יוקי, שכל הקליימרים המפורסמים (צבא של לוחמות נשים העובדות בארגון המסתורי). יוקי מוחזק גם על ידי קבוצה של שדים טורפים הנקראים “יוקאי”, כאשר הקליימורס היו נקבות אנושיות שהוכשרו והופכות לחצי כלאיים של יוקאי כדי להילחם בהן. הקליימור מדורגים כולם בין 1 ל 47, כאשר 1 הוא החזק ביותר ו 47 הוא החלש ביותר. בדרך כלל, דירוג זה מבוסס אך ורק על כמות היוקי שיש לאדם (קלייר, הגיבור הוא רק יוקאי ברבע ומדורג על 47). יתר על כן, השתמש רק בחלק קטן מהיוקי שלהם בכל זמן נתון, אך יכול להשתמש בו יותר ממנו בסיכון להפוך לצמיתות לבהמות המכונות יצורים מתעוררים.
 • הייור! Nyaruko-San, סדרת רומנים קלים של מנטה אייזורה (מאוחר יותר מותאמת למספר אנימה), מכילה התייחסות מתבדחת ל כדור דרקון כאשר דמות הכותרת Nyaruko (aka Nyarlathotep) אומרת שיש לה כוח לחימה של 530,000 (שווה ערך לצורה הראשונה של פריזה), מה שהופך אותה לאחת הלוחמים החזקים ביותר על פני האדמה; היא גם מזכירה שלחקלאי עם רובה ציד יש כוח של 5.
 • טוריקו משתמש במערכת רמת לכידה המשמשת לקביעת חוזק היצורים החיים בעולם הגורמה. זה דומה מאוד ל Dragon Ball Z, בכך שכוחם של היצורים שנתקלו בהם ככל שהסדרה מתקדמת עולה באופן אקספוננציאלי. רמת הלכידה הנמדדת הראשונה הייתה זו של גאור גארה, בעל רמת לכידה של 8. רמת הלכידה הגבוהה ביותר שנראתה היא 530000, במקרה או בכוונה את אותו מספר כמו הצורה הראשונה של פריזה.
 • טריגר עולמי היא סדרת מנגה מאת Daisuke Ashihara. טריון, אנרגיה שנוצרת על ידי איבר ליד הלב, משמשת להפעלת מפעילים, נשק רב עוצמה המשמשים נגד האנטגוניסטים העיקריים, שכנים. בעוד שרוב הטריגרים הם לבנים, ניתן ליצור טריגר שחור באמצעות כוח החיים של אדם. טריגרים שחורים חזקים יותר מאשר טריגרים לבנים. בנוסף, כאשר יש רמה גבוהה של טריון, מתעוררת תפיסה חוץ -סנסורית. לדוגמה, תופעת הלוואי של יאמה קוגה היא שהוא יכול לגלות שקרים.
 • שבעת החטאים הקטלניים, סדרת מנגה של נקבה סוזוקי משתמשת בעין הכוח של בלור שקובעת את רמת הכוח של הדמויות המייצגות את יכולת הלחימה הטהורה שלהן המוצגת כערכים מספריים והיא סכום של שלושה ערכים שונים: קסם, חוזק ורוח. עם זאת יש לציין שרמות ההספק בסדרה אינן יותר מאשר הערכות גסות של היכולות הכוללות של האדם, ובמקרה הטוב, צריכות להיות להשתמש בהן לא יותר מאשר התייחסות. הערכים שלהם יכולים להשתנות, בעיקר בהתבסס על המצב העומד לרשותך, תאימות בין כוחות כמו גם את מצבו הגופני והנפשי של כל אדם לבין המיומנות הכללית.

רשימת רמות הכוח

תרשים רמת חשמל

מאמר זה עוסק ברשימת רמות הכוח. למושג רמות הכוח, ראה רמת כוח.

זה רשימת רמות הכוח הידועות והרשמיות (戦闘 力 , נשלח ōryoku , מוּאָר. כוח קרבי) בתוך ה כדור דרקון עוֹלָם. כל הרמות ברשימה זו נלקחות מהמנגה, האנימה, הסרטים, עלוני הסרטים, Daizenshuu מדריכים, משחקי וידאו וחישובים מתמטיים המוצהרים.

אחרי סאגת הפריזה, רמת הכוח היחידה שצוינה על ידי צופה בסדרה היא זו של גזעים עתידיים. בשנות האלפיים, V-jump חשף את רמות הכוח הרשמיות של הקירור במתכונתו הסופית, ברולי בצורתו הסופר -סאיאן האגדית, ואת גוגטה בצורתו העל -סאיאן והרבה יותר מאוחר יותר לקידום ה- 4-D האמיתי חשף את פריזה בסיפור ההוא.

משחקי וידאו המשתמשים ברמות כוח, כמו משחק דרקון בול z קלפים אספנות, Dragon Ball Z: משחק ההרפתקאות האנימה, דרקון בול זי: התקפה של הסאיאנים, וכן דרקון בול Z: Kakarot, יש קנה מידה משלהם ולכן הם רשומים נפרדים מהטבלה הראשית. דרגון בול סופר לוחמים מדבקה וופרים z יש גם סולם משלה, המופיע בדף שלו.

תוכן

רמות כוח []

מִרֹאשׁ-כדור דרקון []

סָגָה אופי רמת כוח מָקוֹר
ברדוק – אביו של גוקו ברדוק 10,000 (כמעט) טלוויזיה מיוחדת
ברולי – הסופר סאיאן האגדי ברולי 10,000 סרט מס ’11
גוקו 2
ברולי צלף צבא סאיאן 2,000 סרט מספר 20
ברולי (DBS)

כדור דרקון []

סָגָה אופי רמת כוח מָקוֹר
סאגת הקיסר פילאף גוקו 10 Daizenshuu 7
גוקו (קוף נהדר) 100
הקיסר פילאף 40 סרט 6 עלון
שו 20
מאי 20
אולונג 10
Puar 10
שור-קינג 900
סאגת טורניר בקטריאן 110
נאם 100
רנפן 80
ג’ירן 100
סאגת צבא סרט אדום רס”ן מטאליטרון 150
אלוף משנה סילבר 200
אל”מ ויולט 150
גנרל ווייט
כללי כחול 180
קצין צוות שחור 150
המפקד אדום 100
קורין 190 קפיצה שבועית #31, 1991
סאגה טיין שינהן גוקו 180 Daizenshuu 7
טיין שינהן 180
אדון רושי 139
מאסטר שן 120
המלך פיקולו סאגה גוקו
המלך פיקולו 260
180 קפיצה שבועית #31, 1991
תוף מרים 340 סרט 6 עלון
תוֹף 280
פְּסַנְתֵר 180
פיקולו ג’וניור. סָגָה גוקו (סופר קמהאמהה) 910 קפיצה שבועית #31, 1991
סייבורג טאו 210
צ’י צ’י 130

Dragon Ball Z []

סָגָה אופי רמת כוח מָקוֹר
שטח מת שום ג’וניור. 1,450 סרט 6 עלון
ג’ינג’ר 350
סאנשו 350
ניקי 350
סאגת רדיץ חַקלאַי 5 כרך א ‘. 17, #195
גוקו (w/משקולות) 334 כרך א ‘. 17, #199
גוקו 416
Goku (Kamehameha) 924 כרך א ‘. 17, #201
פיקולו (w/משקולות) 322 כרך א ‘. 17, #195
פִּיקוֹלוֹ כרך א ‘. 17, #199
פיקולו (תותח קרן מיוחד מס ‘1) 1,330 כרך א ‘. 17, #201
פיקולו (תותח קרן מיוחד מס ‘2) 1,480
גוהאן 710 כרך א ‘. 17, #199
גוהאן (זועם) 1,307 כרך א ‘.
גוהאן (רגיל) 1
רדיץ 1,500 Daizenshuu 7
רדיץ 1,600 סרט 20 כרטיס מידע
פני צלקת 3,000 סרט 6 עלון
שורטי 3,000
סאגת וגטה
(הַדְרָכָה)
בולמה 12
אדון רושי 139 כרך א ‘. 18, #209
צָב .001 פרק 8
קרילין 206 כרך א ‘. 18, #209
טיין שינהן 250
ימצ’ה
פִּיקוֹלוֹ 329
קאמי 220 קפיצה שבועית #31, 1991
מר פופו 1,030
המלך קאי 3,500 סרט 6 עלון
גרגורי 1,100
בועות 1,000
נחש הנסיכה 900
המלך יממה 1,300
סאגת וגטה
(פלישת סאיאן)
גוקו (מדוכא) 5,000 כרך א ‘. 19, #222
גוקו מעל 8,000
(מעל 9,000 באוקיאנוס דאב)
כרך א ‘. 19, #224
17,000 עד 21,000+ כרך א ‘. 20, #230
פִּיקוֹלוֹ 3,500 Daizenshuu 7
קרילין 1,770
טיין שינהן 1,830
ימצ’ה 1,480
גוהאן 981 כרך א ‘. 18, #214
גוהאן (מסנקו) 2,800 כרך א ‘. 19, #223
יג’ירובה 970 Daizenshuu 7
צ’יאוטזו 610
סייבמן 1,200 . 18, #215
נאפה 4,000 Daizenshuu 7
Vegeta 18,000 כרך א ‘. 21, #249
העולם החזק ביותר גוקו 10,000 סרט 6 עלון
פִּיקוֹלוֹ 8,000
גוהאן 6,000
קרילין
ד”ר. גלגל 39,000
ד”ר. קוצ’ין
קישמה 7,000
Ebifurya 7,500
Misokatsun 4,300
ביו-גברים 1,000
עץ הכוח גוקו 30,000 סרט מס ‘6
פִּיקוֹלוֹ 18,000
גוהאן
טורלס 19,000
קקאו 13,000
DAIZ 8,400
ראסין 8,000
לקאסי 7,600
אמונד 9,100
Namek Saga קרילין (מול. חייליה של פריזה) 1,500 . 21, #248
גוהאן (מול. חייליה של פריזה) 1,500
Vegeta 19,000 עד 24,000 כרך א ‘. 21, #249
Warriors Namekian (מודחק) 1,000 כרך א ‘. 18, #214
Warriors Namekian 3,000 כרך א ‘. 18, #214
מורי סרט 6 עלון
בנן וסוי מתחת ל -1,500 Daizenshuu 7
CUI 18,000 כרך א ‘. 21, #249
דודוריה 22,000 Daizenshuu 7
זרבון 23,000
קפטן ג’יניו סאגה קפטן ג’יניו 120,000 כרך א ‘. 24, #285
קפטן ג’יניו (בגופו של גוקו) 23,000 כרך א ‘. 24, #288
גוהאן (מול. גולדו) מעל 10,000 כרך א ‘. 23, #274
גוהאן (מול. 14,000 Daizenshuu 7
גוהאן (מסנקו) פרק 65
גוקו (מדוכא) 5,000 כרך א ‘. 24, #279
גוקו 60,000
(הערכת ג’ניו)
כרך א ‘.24, #283
גוקו 85,000
(הערכתו של ג’יניו על כוחו המלא של גוקו)
כרך א ‘.24, #284
90,000 Daizenshuu 7
Goku (Kaio-ken) 90,000 עד 180,000 כרך א ‘. ל #285
קרילין (מול. גולדו) מעל 10,000 כרך א ‘. 23, #274
קרילין (מול. Recoome) 13,000 Daizenshuu 7
מַסְמֵר כרך א ‘. 24, #286
. 23, #275 (מְקוֹרִי)
כמעט 30,000 כרך א ‘. 23, #275 (()
VEVETA (פוסט Recoome) 250,000 V-jump
Warriors Namekian פרק 70
סאגת פריזה גוקו 3,000,000 Daizenshuu 7
150,000,000
קרילין 75,000 V-jump
גוהאן (ועוד כשמטורפים)
530,000 כרך א ‘. 24, #286
פריזה (טופס שני) כרך א ‘. 25, #296
פריזה (צורה סופית; 50%) 60,000,000 Daizenshuu 7
פריזה (צורה סופית; 100%) 120,000,000
סאגת גזעים גזעים עתידיים (מודחקים) 5 כרך א ‘. 28, #331
הנקמה של Cooler קריר יותר (צורה חמישית) 470,000,000 V-jump
סלזה 170,000
דור 185,000
נייז 163,000
ברולי – הסופר סאיאן האגדי ברולי (סופר סאיאן האגדי) 1,400,000,000/מקסימום V-jump
ה- 4-D האמיתי פרסומת
Babidi Saga יקון 800 קילי . 38, #451
גוקו (סופר סאיאן) 3,000 קילי
דבורה מעל 4,000 קילי פרק 223
פיוז’ן נולד מחדש סופר גוגטה 2,500,000,000 V-jump
תחייה ‘f’ פריזה 1,300,000
(רמת פריזה מוערכת לפני האימונים)
סרט מס ’19

דרגון בול סופר

סָגָה אופי מָקוֹר
ברולי ברולי (תינוק) 10,000 סרט מספר 20
ברולי (על Vampa) 920
ברולי (מבוגר) לא ניתן להבחין
4,200
מתחת ל 920
גרנולה סאגת הישרדות מונאטו (מדוכא) 5 כרך א ‘.

סָגָה אופי רמת כוח מָקוֹר
הפעם התגלגתי מחדש בתור ימצ’ה מעל 10,000 מס ‘2

רמות כוח משחקי וידאו []

ב דרקון בול Z: Kakarot רמות הכוח של הדמויות משתנות בהתאם לסאגה ועולות עם רמתן. לדוגמה, רמת הכוח של טיין במהלך סאגת הגזעים תהיה בסביבות 70,000 ותגדל מעט כשהוא יעלה, אך יהיה בסביבות 2,000,000 כאשר הסיפור יגיע לסאגת אנדרואיד.

כדור דרקון []

סָגָה אופי מָקוֹר
סאגת צבא סרט אדום ז’קט קרב 1,000-1,200 Scouter קרב טאיקאן קמהאמה
. טיין שינהן 218 גוקו היידן
פִּיקוֹלוֹ
292 התקפה של הסאיאנים
Annin 330
מכונת מאי 461

Dragon Ball Z []

סָגָה אופי רמת כוח מָקוֹר
סאגת וגטה דלעת 400 Kyōshū! סאיאן
פני צלקת 500
1,200 גוקו היידן
1,500 התקפה של הסאיאנים
גוז
נחש הנסיכה (צורת הנסיכה) 546
נחש הנסיכה (צורת נחש)
אנדרואיד 8 888
גנרל ווייט 800
גוהאן (קוף נהדר) 10,000 Kyōshū! סאיאן
סייבמן 3,000 גוקו היידן
נאפה 7,000
4,000
Vegeta 15,000 גוקו היידן
Scouter קרב טאיקאן קמהאמה
Kyōshū! סאיאן
Namek Saga חילוף 5,800 Gekishin Freeza
1,825 Goku Gekitōden
Appule 6,000 Gekishin Freeza
Super Saiya Densetsu
4,600-5,600
18,000
דודוריה 22,000 Gekishin Freeza
Scouter קרב טאיקאן קמהאמה
זרבון 23,000 Gekishin Freeza
28,000 Scouter קרב טאיקאן קמהאמה
זרבון (צורת מפלצת) 30,000 Super Saiya Densetsu
34,000
גולדו 19,000
13,500 Super Saiya Densetsu
11,850 Goku Gekitōden
מחדש 71,000 Gekishin Freeza
65,000
52,000
פורטר 68,000
62,500
50,600 Goku Gekitōden
ג’יס 64,000 Gekishin Freeza
64,000 Super Saiya Densetsu
Goku Gekitōden
קפטן ג’יניו 120,000 Super Saiya Densetsu
Vegeta בסביבות 50,000 Kakarot
סאגת פריזה פריזה (טופס ראשון) 530,000 Super Saiya Densetsu
Kakarot
580,000 Kakarot
1,550,000 Super Saiya Densetsu
Vegeta בסביבות 1,500,000 Kakarot
פריזה (צורה סופית) Scouter קרב טאיקאן קמהאמה
יארדראט סאגה סובה 14,000,000 סאגס
שום ג’וניור. סָגָה לְתַבֵּל 1,000,000 הרפתקאת האנימה
חומץ 800,000
חרדל 450,000
מלח 400,000
שום ג’וניור.
סאגת גזעים גוהאן בין 24,000 ל- 33,000 Kakarot
קרילין בסביבות 30,000
טיין שינהן
ימצ’ה בין 12,000 ל- 33,000
צ’יאוטזו בסביבות 6,000
פִּיקוֹלוֹ בסביבות 1,000,000
גוקו 3,200,000
סאגת אנדרואיד 3,900,000
Vegeta 4,000,000
גזעים עתידיים
בסביבות 6,000,000
בסביבות 160,000
אנדרואיד 18 .
סאגס
תא מושלם למחצה .
Vegeta בסביבות 6,500,000 Kakarot
גזעים עתידיים
תא מושלם .
גוקו Kakarot
גוהאן בסביבות 7,000,000
החזרת הקירור חיל מטה-קורר. 10,000,000,000 דרקון בול קסנוברס 2
ברולי – הסופר סאיאן האגדי ברולי (סופר סאיאן האגדי) 1,400,000,000 Scouter קרב טאיקאן קמהאמה
תאים ג’וניור.
תא (מושלם) 900,000,000
Babidi Saga 1,000,000,000
קיד בואו 1,150,000,000
בסביבות 10,000,000 Kakarot
גוהאן בסביבות 9,000,000
Vegeta

[]

סָגָה אופי רמת כוח
מוטציות מכונות Scouter קרב טאיקאן קמהאמה
10,000,000
הגנרל רילדו (Meta-Rilldo)
סאגת תינוקות תינוק Vegeta (סופר בייבי 2) 1,300,000,000
גוקו (סופר סאיאן 4) 1,500,000,000
בייבי Vegeta (קוף נהדר זהוב) 1,580,000,000
סופר 17 סאגה 4,800
דודוריה 26,399
זרבון 27,599
תא (צורה מושלמת)
סופר 17 1,500,000,000
סאגת דרקון צל 1,900,000,000