הספיידרמן המדהים | וויקי ספיידרמן מדהים | Fandom, ה- Spider-Man המדהים (2012) בבימויו של מארק ווב • ביקורות, צוות סרטים • Letterboxd

0

נטוש על ידי הוריו וגדל על ידי דודה ודוד, המתבגר פיטר פרקר (אנדרו גארפילד), המכונה גם ספיידרמן, מנסה למיין מי הוא ובדיוק מה רגשותיו למען המחץ הראשון שלו, גוון סטייסי (אמה סטון). כאשר פיטר מוצא תיק מסתורי שהיה של אביו, הוא מבצע מסע לפתרון היעלמות הוריו. החיפוש שלו לוקח אותו לאוסקורפ ולמעבדה של ד”ר. .

ספיידרמן המופלא

“נתתי לו משוואה. זה הפך את כל זה לאפשר. משהו שאבי עבד עליו, אתה יודע. בְּסֵתֶר. עכשיו אני מבין למה הוא שמר את זה בסוד. הנקודה היא שזו האחריות שלי. אני צריך לתקן את זה. – פטר פארקר לגוון סטייסי

ספיידרמן המופלא הוא סרט גיבורי על 2012, המבוסס על גיבור העל של מארוול קומיקס באותו שם. זהו הפרק הראשון ב ספיידרמן המופלא סדרת קולנוע. . הסרט יצא ב -3 ביולי 2012.

הסרט הוליד סרט המשך אחד: הספיידרמן המדהים 2, שיצא ב -2 במאי 2014. הספיידרמן המדהים 3 וכן 4 ב- 2018. באמצעות הרעיון של Multiverse, סרט היקום הקולנועי של מארוול ספיידרמן: אין דרך הביתה כולל את חזרתם של אנדרו גארפילד ורייס איפנס כספיידרמן ולטאה בהתאמה.

תוכן

תַקצִיר

נטוש על ידי הוריו וגדל על ידי דודה ודוד, המתבגר פיטר פרקר (אנדרו גארפילד), המכונה גם ספיידרמן, מנסה למיין מי הוא ובדיוק מה רגשותיו למען המחץ הראשון שלו, גוון סטייסי (אמה סטון). כאשר פיטר מוצא תיק מסתורי שהיה של אביו, הוא מבצע מסע לפתרון היעלמות הוריו. החיפוש שלו לוקח אותו לאוסקורפ ולמעבדה של ד”ר. Curt Connors (Rhys ifans), מכניס אותו למסלול התנגשות עם אלטר אגו של קונורס, הלטאה.

ריצ'רד פרקר עוזב

בזמן ששיחק מחבואים עם אביו, ריצ’רד, פיטר פרקר הצעיר מעד על לימודי אביו, שהוטל על ידי מבצעים לא ידועים. לאחר שראה ריצ’רד את המחקר בעצמו, הוא עזב את הבית עם אשתו מרי ופיטר, יחד עם כמה מהמסמכים שלו. ריצ’רד ומרי עזבו את פיטר לטיפול בדודתו מאי ודוד בן, ואז עזבו להמשיך את המחקר שלהם. תחת הטיפול של בן ומאי, ובלי מילה משני הוריו, גדל פיטר לנער, נרשם לתיכון מדעי מידטאון.

שם, הוא היה מעט מנודה, והוטל על ידי ג’וק סטראוטיפי, יוג’ין “פלאש” תומפסון, שהפיל את פיטר על כך שהגן על סטודנט עמית שהוא בוחר עליו. לאחר ההכאה, פיטר התוודע לגוון סטייסי, שהעריץ את מעשה האומץ של פיטר. פיטר התעניין בה מיד. אחרי השיעור, פיטר חזר הביתה לארוחת צהריים, ועזר לדודו בן לתקן צינור שבור במרתף שלו. בן חזר למעלה אחר כך ופיטר מצא מזוודה ישנה וחשודה. הוא העלה את זה למעלה כדי לשאול על זה, ודודו אמר שהמקרה הוא של אביו ושהוא צריך להסתכל פנימה. פיטר הלך היישר לחדרו והחל לחקור את המזוודה.

פיטר נדבק לתקרת הרכבת התחתית

לאחר בדיקה יסודית, הוא מצא יותר מתוויותיו וחפציו של אביו, כולל זוג משקפיים ומחברת שפירטה נוסחה: אלגוריתם קצב הריקבון. בן הגיע לחדרו של פיטר והתעמת איתו על ממצאיו, מנסה לנחם את פיטר על הוריו. הוא גם חשף את שמו של עמיתו לעבודה של אביו, ד”ר. קרטיס קונורס. לאחר שבן עזב, פיטר חיפש מיד באינטרנט מידע על עבודות ריצ’רד וקונורס, מה שמוביל אותו לגילוי מותו של הוריו בגלל התרסקות מטוס. ממשיך בחיפושו ב- Connors לבד, פיטר הצליח לאתר אותו במגדל המפורסם של אוסקורפ תעשיות והחליט לנסוע לשם. פיטר מתגנב לאוסקורפ, מתחזה לאחד המתמחים (גורם למתמחה בפועל להיגרר מאוסקורפ) ומאתר את DR. קונורס. פיטר מצליח להתגנב בתוך המעבדה הביונית על ידי גלישה בכתפיים ברצף מנעול השילוב. . רבים נוחתים עליו, שפיטר מתברר במהירות. עם זאת, הוא לא הבחין באחד העכבישים שהשתנו על גבו עד שזה נושך אותו זמן קצר לאחר מכן ברגע שהוא מתאגר מחדש עם גוון. אחרי זה כל חייו משתנים. .ה. . בנסיעה ברכבת התחתית הביתה, הוא מחבק את הכוחות האלה על ידי דחיקת כמה בריונות רחוב. למחרת בבוקר הוא כמעט הורס את חדר האמבטיה של דודתו בכוח העל שלו על ידי שבירת דברים בטעות.

פיטר ופלאש משחק כדורסל

מאוחר יותר בבית הספר, פיטר משפיל את הבזק במשחק כדורסל אחד על אחד על ידי הקניט אותו שוב ושוב לגנוב את הכדור ובסופו של דבר לשבור את טבעת הכדורסל עם דאנק הסלאם שלו. כתוצאה מכך, הדוד בן צריך לשנות משמרות עבודה ומבקש מפיטר להרים את דודתו מהעבודה מאוחר יותר באותו לילה. כשדוד בן עוזב, פיטר נפגש על ידי גוון, שחיכה שיסיימו לדבר. פיטר מתכנן במבוכה עם גוון שאחריו בוחן את כוחותיו החדשים יחד עם הסקייטבורד שלו. במקום להרים דודה עשויה לאהוב שהוא הבטיח, פיטר שוכח וחוזר למגדל אוסקורפ כדי לעזור לד”ר. קונורס יוצרים סרום שקונורס יקרא בקרוב ל”סרום הלטאה “; מתכון שיעזור לחדש את הגפיים האבודות מכל מין, כלול בני האדם. . . קונורס נדהם ממה שהתרחש זה עתה ומאמין שהוא עשה פריצת דרך עצומה בכל ההיסטוריה של אוסקורפ. קונורס מודה לפיטר על עזרתו ופיטר הולך הביתה. בבית, הדוד בן מחכה למרפסת. פיטר תוהה מדוע ודודו אומר לו שהוא שכח להרים את דודתו מהעבודה. פיטר קובע שהוא פשוט שכח, אבל דודו התעלם מכך והורה לפיטר להתנצל בפני מאי. בפנים, מאי אומר לפיטר שהוא לא צריך לדאוג לזה, אבל בן אומר שזה אולי נאלץ ללכת הביתה לבד בחושך. בסופו של דבר השיחה נעשית רצינית ורגשית כשפיטר שואל איפה אביו נמצא. . בלי עוד לומר, המתבגר סוער מהדירה, מנפץ את כוס הדלת הקדמית בכוח העל שלו. בן מנסה לעצור אותו, אך עשוי להרגיע אותו שפיטר יחזור.

מישהו קורא אמבולנס

הוא הולך משם לחנות סחורות כלליות ומנסה לקנות קרטון של חלב שוקולד לדודה שלו, אבל הוא שני סנט קצרים מכדי להשלים את הרכישה שלו, ולכן הוא מתבקש לצאת מהשורה. פיטר טוען שזה רק שני סנט והקופאית קובע, “זו לא הבעיה שלי.”הוא לוקח את קרטון החלב ומניח אותו על דלפק הקבלה כשפיטר מתחיל לעזוב. עם זאת, הלקוח הבא מפלס מגדל תצוגת מוצר על השולחן כדי להסיח את דעתו של הקופאית לכמה רגעים כדי לגנוב כמה שטרות בנק. ברגע שהקופאית מבינה מה קורה, הוא מבקש מפיטר עזרה. פיטר עונה, “זו לא הבעיה שלי”, והגנב זורק את פיטר החלב. מחוץ לחנות, הדוד בן מחפש אחר פיטר מאז שעזב, אך הוא נורה לפתע על ידי הגנב, שנמלט מיד אחרי. פיטר שומע את ההמולה ומוצא את דודו, שוכב פצוע על המדרכה. פיטר כורע ליד דודו הפצוע וצורח לעזרה, אך אף אחד לא עונה.

DF-07045

זועם, פיטר מתלבש את עצמו במשקפי שמש ומסכת סקי אדומה ומחפש בעיר ניו יורק אחר רוצח דודו. . עם כוחותיו החדשים שנמצאו, פיטר במהירות מגדיל קיר ומגיע לגג של בניין. הוא מתחיל לקפוץ מבניין לבניין אך בסופו של דבר נופל דרך גג קרוע לאצטדיון ההיאבקות המקסיקני הנטוש. . זה מעורר אותו להכין מסכה טובה יותר ואפילו תחפושת. . כל מה שהוא יכול למצוא הוא חומר סטרץ ‘ומחליט ליצור את התחפושת החדשה שלו מזה. . אז הוא יוצר את מה שהוא מכנה “יריות רשת” מתוך שעונים ישנים. מאוחר יותר, גוון מזמינה את פיטר לביתה לארוחת ערב.

. השניים נפגשים בחדר ופיטר אומר בהיסוס מאוד לגוון שהוא צריך לחשוף משהו. אחרי כמה ניסיונות, גוון מסתובב והולך מעט קדימה, אבל פיטר יורה ברשת בגבה ומושך אותה, מסתובב אותה בזרועותיו. השניים הנשיקה לראשונה על הגג וגוון מסיק את פיטר הוא ספיידרמן.

ד

ואז, במגדל אוסקורפ, המדען ד”ר. רג’יט ראטה דורש את ד”ר. קונורס מתחילים ניסויים בבני אדם לפני שהוא מאבד את עבודתו. קונורס נואש ללא נושא מבחן אנושי אחר מאשר עצמו מזריק את עצמו עם הסרום ומסוגל לחדש את זרועו הימנית החסרה אך מתחיל להיות היברידי-מזזין אנושי. . קונורס, עכשיו כמו שאנשים התייחסו אליהם “הלטאה”, מנסה ליירט את ראטה בגשר ברוקלין, לזרוק מכונית ברכב מעל הגשר ובסופו של דבר לגרום לשריפה ענקית. לאחר שמצא את ראטה, הוא הרים את מכוניתו וזרק אותה מעל הגשר יחד עם האחרים. פיטר מציל כל נוסע ומכוניתם עם האינטרנט שלו דמוי חבל, ובמיוחד ילד בכך שהוא מחזיר אותו לגשר ואיחד אותו עם אביו. אביו שואל מיהו פיטר, ופיטר מושהה ואז עונה, “ספיידרמן.”למחרת, פיטר מבין שקונורס עבד על גנטיקה חוצה מינים ורצה בצורה לא טובה לצמוח מחדש את זרועו. . . אז, סטייסי הוציא את פיטר ממשרדו, אך מבקש מעובדיו למצוא את כל מה שהם יכולים ב- DR. קורט קונורס אחרי שהוא נעלם.

גלריית ביוב

פיטר הולך הביתה לדבר עם דודתו, רק כדי לגלות שהיא מתקשה כלכלית. בוגל יומי. פיטר שומע מילה של קונורס בביוב ומחליט להתחפש לספיידרמן כדי לראות אם הוא יכול לצלם את עצמו נלחם מהחיה. הוא מניח את המצלמה על הקיר באינטרנט ויושב שעות בחדר ביוב גדול עם הרבה קורים שונים שעוברים מנהרות שונות, כדי, אם היה משהו במנהרות, מרגיש את הרטט של הדמות. . . הוא תופס את המצלמה והופך אותה כדי לחשוף את הכתיבה, “רכושו של פיטר פרקר”. הלטאה מוחצת את המצלמה הזו, ומגלה כעת את זהותו האמיתית של ספיידרמן.

לטאה שואגת

הלטאה מחפשת כעת את פיטר בבית הספר. ברגע שהוא נכנס לאולמות, כל התלמידים בורחים, פרט לפיטר וגוון. . השניים נלחמים במשך כמה דקות בבית הספר, וספיידי סוף סוף מכסה לחלוטין את המפלצת ברשת. . באותו לילה, סגל המשטרה של סטייסי מסוגל לתפוס את ספיידרמן ברחוב. הוא נאלץ לשבת על האדמה, ידיים קשורות ולהקשיב לסטייסי. סטייסי רוצה להסיר את המסכה כדי לגלות מיהו “הגיבור” לפני שהוא מכניס אותו מאחורי סורג ובריח. עם זאת, כאשר הוא מוריד את המסכה, פיטר נע מהר ומסוגל לנצח את כל החוליה, ומשאיר אותו ואת הקפטן לפנים-אוף.

פיטר, שעדיין לא מסורק, אומר לסטייסי כי בתו נקלעת למגדל אוסקורפ וכי לטאה מתכננת להפוך את כל אזרחי היברידיות-אזרחי אנוש בניו יורק כמוהו על ידי שחרור ענן כימי מהאנטנות הגבוהות ביותר של אוסקורפ אוסקורפ. אז במגדל אוסקורפ, הלטאה נכנסת לביו-מעבדה של אוסקורפ לאחזור סרום הלטאה. גוון היה שם לפני השתתפותו, אך היא הסתתרה בפתחי האוורור. ברגע שהלטאה הגיעה ומצאה את גוון, היא, מתוך התגובה, ריססה אותו בלהבה קטנה. זה בכלל לא השפיע על קונורס, ולכן הלטאה רכשה את הסרום ויצאה לגג. . קפטן סטייסי מופיע, ועם רובה הציד שלו, מכוון ויורה על גפה הקפואה של הלטאה, וגורם לו להישבר וליפול לחתיכות. החיה מציתה במהירות את הגפה ומתחילה את הטיפוס שוב. . כל הגיהינום משתחרר והאנטנות הענקיות נופלות, כמעט מביאות איתה את פיטר עד שהלטאה סוף סוף מחזירה את תחושת קונורס ומושיטת יד לעזור לבני הנוער. הוא משתמש בזרועו הימנית, אך זה מתמוסס במהירות כאשר הלטאה פונה חזרה לקונורס, ולכן הוא משתמש בשמאל שלו. פיטר מגיע לגג ומצטרף לקברניט לרגעים האחרונים שלו. המשאלה הגוססת של סטייסי הייתה שפיטר יישאר הרחק מגוון לביטחונה שלה.

גוון לעבר אביה

בהלווייתו של סטייסי, כולם מופיעים מלבד פיטר, שעצוב על ידי המשאלה של סטייסי. למחרת, גוון ניגש לדודה של פיטר ולביתו של דודו כדי להתעמת איתו על היעדרותו בהלווייתו של אביה. פיטר לא אומר מילה, אז גוון מדמיין שאביה ביקש מפיטר להבטיח לו להתרחק ממנה ורץ הביתה. . .”גוון מחייך כי זה רומז שהם יהיו ביחד בחודשים הבאים. זמן קצר לאחר מכן, על פי ההערכה, על סיום הזיכויים הראשונים והסרט. עם זאת, זה לא המקרה. בסצנה שלאחר הקרדיט, קונורס, כיום במכון נפשי וירה מאוסקורפ בגלל מעשיו כטאה, מדבר עם אדם מסתורי ששואל אם אמר פיטר את האמת על אביו. . הברק מהבהב והאיש בצללים נעלם.

ללהק

 • אנדרו גארפילד בתור פיטר פרקר/ספיידרמן

  Leif Gantvoort מגלם את הפורץ ששודד את חנות הנוחות ואז הורג את הדוד בן, ומייקל בארה מגלם את T-Bone, פקיד החנות. טום ווייט מגלם את ניקי, בריון שפיטר טועה לרוצח של דודו. חנה מארקס מציגה את מיסי קלנבק, ילדה ביישנית שיש לה מעוך על פיטר [1] . תפקידו הקצר של קלסי צ’או זוכה בפשטות כ”נערה חמה “במהלך הקרדיטים של הסרט, אך השחקנית חשפה לכלי תקשורת סביב תקופת יציאתו של הסרט כי דמותה היא למעשה סאלי אבריל [2] . באופן דומה, ג. דמותו של תומאס האוול זוכה לזכות “אביו של ג’ק” בסוף הסרט (ג’ק היה ילד שספיידרמן מציל את גשר וויליאמסבורג), אך הוא מכונה טרוי על ידי אחד מחבריו לבנייה בסרט עצמו. שלא כמו הסרטים הקודמים, J. ג’ונה ג’יימסון לא מופיע [3] . ספיידרמן ליצרן המשותף סטן לי יש הופעה קמיעית, כפי שעשה בסרטים הקודמים [4] . מייקל מאסי, שעבד בעבר עם מארוול בתור ד”ר. ברוס באנר ב הנוקמים האולטימטיביים סדרת סרטי אנימציה, מגלמת את האיש המסתורי בצללים שמדבר עם קונורס בתא הכלא שלו בסצנת טיזר במהלך קרדיט הסיום [5] . הספיידרמן המדהים 2, הדמות נחשפה כ- Gustav Fiers. [6]

  ספיידרמן המופלא

  ספיידרמן המופלא

  . כמו רוב בני הנוער, פיטר מנסה להבין מי הוא ואיך הוא צריך להיות האדם שהוא היום. כאשר פיטר מגלה תיק מסתורי שהיה שייך לאביו, הוא מתחיל במסע להבין את היעלמותם של הוריו – מוביל אותו ישירות לאוסקורפ ולמעבדה של DR. קורט קונורס, בן זוגו לשעבר של אביו. כאשר ספיידרמן מוגדר על מסלול התנגשות עם אלטר אגו של קונורס, הלטאה, פיטר יעשה בחירות משנות חיים כדי להשתמש בכוחותיו ולעצב את גורלו כדי להפוך לגיבור.

  הוסף בימוי נוסף. נִתוּב

  מפיקים מפיקים

  מפיקים מנהלים המנהלים. מפיקים

  סופרים סופרים

  סופרים מקוריים סופרים מקוריים

  יציקה ליהוק

  עורכים עורכים

  סינמטוגרפיה סינמטוגרפיה

  צילום נוסף הוסף. צילום

  כיוון אמנות כיוון אמנות

  אפקטים חזותיים אפקטים חזותיים

  איפור איפור

  תסרוקת תסרוקת תסרוקת

  אולפנים

  מדינה

  כותרות אלטרנטיביות