כל סרטי הסטודיו Ghibli המדורגים על ידי Tomatometer | עגבניות רקובות, כל סרט סטודיו ג’יבלי, המדורג מהגרוע ביותר לטוב | קווי

0

. היא אחת מסאגות הפנטזיה הטובות ביותר בספרות, אך הוחלפה בעיבודים איומים בתקשורת אחרת. . Earthsea כשלה גוין נתן לה את אישורה, הסטודיו המוביל ג’יבלי מפיק טושיו סוזוקי כדי להקיש על בנו של היאו גורו (במקור אדריכל נוף) כדי לכוון. . . . . .

כל סרטי הסטודיו Ghibli המדורגים על ידי Tomatometer

. , טירה בשמיים, . ((, שאנחנו כוללים ברשימה זו, נעשה לפני הקמתו של ג’יבלי אך אומץ תרבותית כחלק מהפילינגוגרפיה. . , ששיחק כתכונה כפולה עם טוטורו ביפן.

. . אבל הסיפורים הפנטסטיים של מיאזאקי הם שהוכיחו פופולריים בינלאומיים, מאפוס המלחמה האקולוגית הטירה המרגשת של הילל . .

במאים אחרים בסטודיו ג’יבלי כוללים את בנו של מיאזאקי גורו (, ) והירומסה Yonebayashi (אריטי, כשמרני הייתה שם), שעזב לאחר מכן למצוא את סטודיו פונוק לאחר שג’יבלי נכנס להפסקה בשנת 2014 בעקבות פרישתו של מיאזאקי. , הרוח מתחזקת ?, . !

כמעט כל סרטי הסטודיו ג’יבלי נמצאים בנטפליקס ומקסימום. .

. למרבה המזל, זה השתנה כאשר נטפליקס (בבריטניה) ומקס (בארה”ב) חטפו זכויות סטרימינג. שפינוף איבלארד ג’יקאן.

עכשיו, עם סרטו האחרון של הבמאי היאו מיאזאקי, , . . .

. זה עוזר לתמוך בעיתונות שלנו. .

.

אתה יכול כמעט לדמיין את קבלת ההחלטות הקרה והמחושבת שנכנסה אוזניג והמכשפה. הטירה המרגשת של הילל הפך לאחד מסרטיו האהובים ביותר של סטודיו ג’יבלי, כך שבוודאי התאמת אחד מספרי הסופר היה רעיון חכם – ועם זה בעקבות ילדה יתומה שאומצה על ידי מכשפה ונאלץ לשעבוד, זה כנראה נראה תערובת מושלמת של , , וכן . ? . . .

.

אורסולה ק. היא אחת מסאגות הפנטזיה הטובות ביותר בספרות, אך הוחלפה בעיבודים איומים בתקשורת אחרת. . מחזור הפיתוח המוזר של הסרט לא עזר – Hayao Miyazaki חיפש את Earthsea הטירה המרגשת של הילל כשלה גוין נתן לה את אישורה, הסטודיו המוביל ג’יבלי מפיק טושיו סוזוקי כדי להקיש על בנו של היאו גורו (במקור אדריכל נוף) כדי לכוון. . זֶה הוא בלגן, מרופד לא קוהרנטי של סצינות ודמויות מיצירתו של לה גוין, וכתוצאה מכך פנטזיה גנרית ללא חוט עלילתי אמיתי ובקושי אף אחד מהיופי הוויזואלי של יצירותיו האחרות של האולפן. . זה הסרט שלך. זה סרט טוב, “אם כי מאוחר יותר היה קשה הרבה יותר, ביקורת על האלימות של הסרט.

1993 גלי האוקיינוס . . למרות זאת, זה גם מקסים בשקט, לוכד בצורה מושלמת את היופי שנמצא בחיי היומיום. . יש המון מבטים מתמשכים ומבט בוהה למרחק האמצעי כאשר צוות השחקנים הצעיר מנווטים את רגשותיהם ועתידם, מה שמאפשר מצב רוח שנלכד כל הזמן בין מלנכוליה להתבוננות, אבל רק 72 דקות, זה לא עולה על בברכה. .

21. מעלה על פופי היל

. מוגדר בשנת 1963 יוקוהמה, מעלה על פופי היל . . , .

20. שכני ימדאס

עיבוד לרצועת קומיקס בעיתון, שכני ימדאס הוא מועמד לסרט הניסיוני ביותר של ג’יבלי. . . ) ברגע אחד, אך מקורקע מספיק כדי לחקור קונפליקטים משפחתיים גדולים (כמו שליטה בשלט הטלוויזיה) הבא – אבל עם חזותי הצבעוניות החיים שלה וציון יפהפה של אקיקו יאנו, אף פעם לא פחות משמח לחלוטין.

. לחישת הלב. . ב 75 דקות בלבד, זה גם שעון נחמד ובריז.

. במקום זאת, מרגיש יותר בהשראת גרסת דיסני המחוטטת שכבר נעשה כאן יותר ידידותי לילדים (שיר נושא עם המילים “פוניו, פוניו, דגי בים” לא עוזר). . אלמנט הרומנטיקה של חומר המקור כמובן לא עובד עם גיבורים צעירים כאלה, והתקדמות הסיפור היא הרבה יותר פשוטה ומפוצצת מכפי שהקהלים עשויים לצפות מעבודת Ghibli. . .

. התוכן המדובר? סצנת פלאשבק קלה ולא גרפית להפליא בה הגיבור טאקו יש את התקופה הראשונה שלה. הפך לתחום של Bootlegs ויבוא במשך שנים. . .

.

. , . כשהיא עוברת לעיירה על חוף הים כדי להתאושש מאסטמה כרונית, היא פוגשת את מארני, ילדה מסתורית שגרה באחוזה מבודדת נגישה רק על ידי סירת משוטים – ומתעקשת שאנה שומרת על הידידות ההולכת וגדלה שלהם סוד. הסיפור חוטף את הגבול בין הדרמות והפנטזיות של ג’יבלי, עם רק נושאים על טבעיים עדינים מאוד, אבל זה המיקומים היפים, האנימציה המדהימה והחיבור הלבבי בין גיבוריו שגורמים לו להתבלט. השני והאחרון של סרטיו של Hiromasa Yonebayashi בסטודיו ג’יבלי, הראה שהבמאי היה אחד לצפות בו.

אחד ההצעות המוזרות ביותר של סטודיו ג’יבלי, הוא רומנטיקה אפי/מיתית נטולת דו-שיח/רומנטיקה מיתית. . המורשת המעורבת של הסרט-שיתוף פעולה בין ג’יבלי למספר חברות אמנויות ומדיה אירופיות, וביים על ידי האנימטור ההולנדי של פרס האוסקר-מיכאל דודוק דה וויט-הופך אותו לאחד הסרטים המובחנים ביותר של ג’יבלי, עם תערובת של השפעות כולל פרנקו-באלגיה להקות Dessinée נותן לזה משהו מפלייר טינטין לפעמים. חלום וכמעט מדיטטיבי, .

. העולם הסודי של אריטי

אחד הכישרונות הגדולים ביותר של סטודיו ג’יבלי הוא היכולת להראות את הפלא העצום שניתן למצוא בעולם סביבנו, ו אריטי . הלווים ליפן, הסרט עוקב אחר הילד הצעיר כשהוא מתיידד עם אריטי המפורסם, אחד “האנשים הקטנים” שגרים במרחבים הנסתרים בבית דודתו. הופעת הבכורה של Hiromasa Yonebayashi, Arrietty’s חזותיים מפוארים חושפים את הקסם בכל מה שבני אדם בוגרים מלאים מתעלמים ממנו. באופן מוזר, יש דאב בריטניה וארה”ב של הסרט עם צוותים שונים, אבל זה בבריטניה שמציג סאואר רונאן, טום הולנד ואוליביה קולמן היא זו שתלך, במיוחד כאשר הגרסה האמריקאית מציינת ללא צורך את הסיום עם כמה שורות נוספות לא נוספות שלא נמצא בהפקה המקורית.

הילד והרד– אף אחד לא היה אדם כל כך פתולוגי שלא היה מסוגל לפרוש – . . תיאורו של הוריקושי מעט בדיוני-לדמות החיים האמיתיים היה אח גדול, לא אחות צעירה יותר, כמו כאן-אך היא דמות חביבה ואופטימית שכמעט הייתה ברשותה על ידי חלומותיו לטיסה, למרות הפחדים מאיך שהעיצובים שלו עשויים לשמש. רטרוספקטיבה מהורהרת בהשראת אהבתו לתעופה שלו, הרוח מתחזקת הוא אחד הסרטים האישיים ביותר של מיאזאקי.

. לחישת הלב

מבוסס על מנגה מאת aoi hiiragi, . . עם זאת, בעוד שהדרמה האישית היא קדמית ומרכז, ישנם גם כמה רצפי פנטזיה יפים עוצרי נשימה, ומביאים לחיים את הסיפור שמציגי Shizuku עבור הברון (פסל חתול עתיק, שיופיע אחר כך ). זה החלקים האלה, המוצבים בעולם סוריאליסטי של איים צפים המציגים את יצירות האמנות האימפרסיוניסטיות של נאוהיסה אינואה, שמעלים את הסרט בכללותו – ובכן, אלה, ועיבוד מחדש יצירתי מאוד של השיר “קח אותי הביתה, כבישים כפריים” זה באופן מפתיע מרכזי בחלקה. התכונה היחידה בבימויו של יושיפומי קונדדי, במאי אנימציה ותיק ויורשו מתוכנן למיאזאקי וטקהאטה שמתו באופן טרגי רק כמה שנים לאחר יציאת הסרט, נמשך כיצירה דרך ציון דרך של יוצר מוכשר.

דמיין את אינדיאנה ג’ונס כטייס במקום ארכיאולוג … ועם ראשו הפך לחזיר. , הסרט הגדול ביותר של Hayao Miyazaki על טיסה וקלאסיקה מוערכת. . . בנוסף, זה נתן לעולם את הקו האלמותי “אני מעדיף להיות חזיר מאשר פשיסט..

10. סיפור הנסיכה קגויה

סרטו האחרון של איסאו טקהאטה הוא הישג מדהים, המתאים משל בן אלף שנה ליצירת מופת מודרנית. . קגויה מתגלה מהירח, מתענגת על התענוגות הפשוטים של חייה הבוקוליים, עד שהאנשים שגירשו אותה לכדור הארץ דרישה שהיא חוזרת וקגויה מתמודדת עם כל דבר וכל מי שהיא אוהבת. הוויזואליות אינן דומה לשום דבר אחר, כל צבעי המים החלומות וקווי הסקיצה הזכרים למחצה מציפים זה לזה כדי ליצור צורות תנועה מעודנות, ואילו הציון של ג’ו הייסיישי הוא אחד הטובים ביותר לחינניות של סרט Gibli. פעם הסרט היפני היקר ביותר שנעשה אי פעם – תקליט שהוחלף על ידי הילד והרדסיפור הנסיכה קגויה הוא גם רומן רגשי כמעט באופן מוחלט. .

9. שירות המסירה של קיקי

המכשפה הצעירה קיקי רק מלאה 13, ולפי המנהג, חייבת להמשיך באימוני הקסמים שלה על ידי חי לבדה במשך שנה. . . הדבר הקרוב ביותר לעלילה מרכזית הוא הידידות ההולכת וגוברת של קיקי עם טומבו, ילד אובססיבי לטיסה (לעתים קרובות החשוד שהוא היה מעט חצוף של הצבר עצמי מצד הבמאי היאו מיזאקי, בהתחשב באהבתו המתועדת היטב לתעופה), אך בסופו של דבר שירות המסירה של קיקי . . קלאסיקה מתמשכת, לא משנה מה גילך.

באופן טרגי, ידוע אולי יותר בשם “זה עם כדורי הדביבון”, וזה פשוט לא בסדר. . עבור אחרת, המוניטין של אנטומיה של טנוקי לתכונות קסומות צבעים מהו אחת היצירות הגדולות ביותר של ישעאו טקהאטה, משל סביבתי הבוחן את ההשפעה של התפשטות העירונית של האנושות על בתי גידול יערות והיצורים המאכלסים אותם. זו גישה גחמנית לחומר כבד באופן מפתיע, ולכל קרב מפואר בין שבטי טנוקי לוחמים, יש רגע קורע לב שמראה את העלות האמיתית לעולם הטבעי של המודרניזציה הבלתי נלאה שלנו. מוזר אבל קודר, ההודעות יתלו איתך הרבה אחרי שתסיים לצפות.

7.

הראשון מבין הרומנים של דיאנה ווין ג’ונס, שהותאמו על ידי הסטודיו ג’יבלי (והרבה בהצלחה רבה יותר מאשר ), הטירה המרגשת של הילל איפשר לחיאו מיאזאקי להציג את הצהרתו המנוגדת ביותר נגד המלחמה לקהל. . בחיפוש אחר תרופה, היא נתקלת בטירה המפורסמת – מבנה מפחיד מתפתל באופן בלתי אפשרי דרך הכפר – ובעלים הווידילורי, הקוסם מיילל. בעוד ששני הצדדים מבקשים את כוחות הילל על ידי שני הצדדים כדי לנסות להפוך את גאות המלחמה ההרסנית יותר ויותר, זה המוקד בסופי וביחסיה עם היללה וקלציפר, רוח האש שמאפשרת את הטירה, שמאפשרת באמת למיאזאקי להדגיש את ההשפעה של מלחמה ברמה האישית. .

. Nausicaä מעמק הרוח

Nausicaä הוא שם נרדף לאולפן. גם מסיבה טובה: הפנטזיה הפוסט -פוקליפטית של מיאזאקי, שעובדה מהמנגה שלו, הוכיחה רגע מרכזי בהיסטוריה של האנימציה. אֶוַנְגֶלִיוֹן היוצר היידיקי אנו). מלא במה שיהפוך לסימני ההיכר של התפוקה של Ghibli וגם של מיאזאקי – נשים צעירות הורשות, שמחת הטיסה, ומצבם העדין של העולם הטבעי – .

. קבר הגחליליות

אזהרה: יש סיכוי הוגן שהסרט הזה יטשר אותך. . הם מנסים על ידי הוריהם והתעללו על ידי משפחת מורחבת שורדת, הם מנסים להוציא קיום בשממה שהיו בעבר עיר הולדתם, רק כדי להתמודד עם רעב ומחלות. . .

. Laputa: טירה בשמיים

. כתוב וביים על ידי הייאו מיאזאקי, שהופק על ידי ישעאו טקהאטה, ובציון פנומנלי של ג’ו הייסיישי, זהו חלון ראווה של הכישרונות הגדולים ביותר בבית האנימציה האהוב, ואילו סיפור האקשן הוא מעורר כמו Ghibli Gets. כשפזו, כורה צעיר, מציל את סינה, ילדה שנופלת מהשמיים, זה מוביל אותם בחיפוש אחר טירה המסתתרת מאחורי העננים, מסע שמביא אותם לסכסוך עם כוחות ממשל מוצלים, שודדי סקיי בספינות אוויר של Steampunk, ולמקום רובוטים חזקים להפליא שנוצרו על ידי תרבות קדומה. מסעות גוליבר והטיול של מיאזאקי לעיירות הכרייה הוולשיות, טירה בשמיים הוא יצירת המופת הראשונה של ג’יבלי.

, מרוחק . כשצ’יהירו נכנס לעולם פנטסטי שמאוכלס על ידי אלים ומפלצות, היא מאבדת הכל – אפילו שמה. שמו של SEN על ידי המכשפה יובאבה ונאלץ לעבוד בבית מרחץ עבור . ניתן למשוך השוואה ל אליס בארץ הפלאות אוֹ הקוסם מארץ עוץ, אבל זה קסם ג’יבלי טהור.

הנסיכה מונונוקי הוא הסרט ש זכיתי בזה. . . מצד שני נמצאת ליידי אבושי המורכבת, הומניטרית ופמיניסטית אמיתית בונה בית למי שנזרק על ידי החברה הרחבה יותר, אך שההיבריס שלו מפיל את הכאוס והרס. . זה סיפור עשיר ומורכב יותר מאשר כמעט כל דבר אחר ביצירה של ג’יבלי, עטוף בגווני אפור עלילתיים, אפילו כאשר הוויזואליות שלו מציירות עולם שופע וחיה של חיות פראיות ורוחות סקרניות. האיזון בין בני אדם, טכנולוגיה וטבע הוא אחד הנושאים האהובים על מיאזאקי, ו הנסיכה מונוקוק הוא התיאור המעורר ביותר של הרשעותיו.

1. השכן שלי טוטורו

מוביל רשימה זו – היצור האגדי הפך לקמע של סטודיו ג’יבלי מסיבה כלשהי. . כמו שירות המסירה של קיקי, היא סדרה של הרפתקאות עדינות ויפות כאשר הבנות מתקשרות עם היצור המסתורי, אבל זה מחזיק טוב יותר בזכות המשקל הרגשי שמאחורי נסיבות הבנות. הסרט מסמן גם את ההופעה הראשונה של כל כך הרבה אולפן גיבלי סיכות סיכות – ובמיוחד , . . לא רק סרט נהדר לילדים, אלא אחד הסרטים הגדולים על הקסם והפלא של להיות ילד. .