IMAX® סרט תלת מימד יקום מוסתר | Eso, imax 3d

0

IMAX 3D

ייצור התלת מימד יקום נסתר שוחרר בבתי הקולנוע IMAX® ובתי הקולנוע של מסך ענק ברחבי העולם, עם הבכורה העולמית ביוני 2013.

IMAX® סרט תלת מימד יקום מוסתר

הכרטיס שלך לכוכבים דרך עיני הטלסקופים החזקים ביותר בעולם, נראה על המסך ובתלת מימד לראשונה

כדי לבקר בפועל במתקני הטלסקופ החדישים ביותר בעולם, צריך לנסוע למקומות מרוחקים-כמו האנדים הצ’יליאנים בגבהים של עד 5000 מטר. עכשיו יש דרך קלה יותר לחוות מיקומים קיצוניים אלה. לראשונה ב- IMAX® 3D תוכלו כעת לחקור את מתקן הדגל של ESO, הטלסקופ הגדול מאוד (VLT), על המסך, כמו גם לבקר בפרויקט האסטרונומי הגדול ביותר שקיים – אטקמה מילימטר/מערך תת -מילימטר גדול (עלמה), AN מתקן אסטרונומיה בינלאומי הנתמך על ידי אירופה, צפון אמריקה ומזרח אסיה בשיתוף עם הרפובליקה של צ’ילה) בסרט יקום נסתר.

ייצור התלת מימד יקום נסתר שוחרר בבתי הקולנוע IMAX® ובתי הקולנוע של מסך ענק ברחבי העולם, עם הבכורה העולמית ביוני 2013.

ראסל סקוט, במאי קולנוע: “חוויית הצילומים במדבר אטקמה במתקני התבוננות ברמה העולמית הייתה מדהימה. כמה מהמיקומים האחרים בעולם בין הרי האנדים כמעט גורמים לך להרגיש שאתה על כוכב לכת אחר, ותחושת הטבע הזו – מעבר למה שאנחנו רגילים אליו – זה בדיוק מה שאני רוצה להעביר לקהל.”

הסרט מציג את הטלסקופים החדישים של ESO במיקומים הקיצוניים של צ’ילה באמצעות זמן רב ברזולוציה גבוהה. מכדור הארץ, הקהל ייקח בסיור עוצר נשימה בחלל העמוק במדיום הקולנועי שעושה זאת בצורה הטובה ביותר: IMAX® 3D. הצופים יציצו עמוק בתוך גלקסיות וחריליות חיות, ייסעו מעל שטח מאדים ויעדו תמונות מדהימות של השמש. היקום מתעורר לחיים באמצעות תמונות אמיתיות וסימולציות תלת מימד של מסך ענק שלא נראה בעבר, ויוצר חוויה תלת-ממדית של IMAX® AMEXIVE.

הסרט מסופר על ידי השחקנית הבריטית מירנדה ריצ’רדסון, זוכת פרס גלובוס הזהב על הופעתה בלהיט האומנות קסום באפריל, ומקבל פרס האוסקר ומועמדות לגלובוס הזהב על הופעתה בלואי מללה נֵזֶק, שעבורו זכתה בפרס BAFTA.

יקום נסתר מצולם ב 15/70 מ”מ ומופק על ידי חברת ההפקה האוסטרלית עטורת הפרסים בדצמבר מדיה בשיתוף עם הסרט ויקטוריה, אוניברסיטת סווינבורן לטכנולוגיה ו- ESO. הסרט מופק גם בשיתוף עם ומופץ על ידי פרס האוסקר המועמד לשניים המועמדים למקגיליבריי פרימן, המפיק והמפיץ המוביל בעולם של IMAX®.

HQ Garching

למידע נוסף על הסרט, כולל מיקומי תיאטרון, בקר באתר הרשמי.

IMAX 3D

סרטי תלת מימד אינם דבר חדש בימינו, עם משקפיים מקוטבים המשמשים כמעט אך ורק בבתי קולנוע תלת מימדיים ברחבי העולם. רובנו שתפסנו סרט תלת מימד בבתי הקולנוע לאחרונה, ככל הנראה חווינו את טכנולוגיית ה- REALD התלת -ממדית הנפוצה יותר.

לפני מספר שבועות, מפעיל הקולנוע של סינגפור, ארגון שו, פתח את דלתותיו למסך ה- IMAX הדיגיטלי הראשון במדינה. למדינות גדולות יותר באסיה יש כמה מסכי IMAX. דרום קוריאה, למשל, מתהדרת בכ -10 מסכים ואילו בפיליפינים יש ארבעה. סין – באופן בלתי סתמי – יש מעל גיל 20. קחו בחשבון שלא כל בתי הקולנוע ב- IMAX מסוגלים להקרן סרטי דיגיטלי או תלת מימד מכיוון שהם דורשים מקרנים שונים.

כיצד משווים סרטי תלת מימד דיגיטליים של IMAX עם עמיתיהם לתלת מימד Reald? הנה מה שאנחנו יודעים.

REALD 3D VS. IMAX דיגיטלי תלת מימד

REALD 3D ו- IMAX Digital 3D שניהם משתמשים בטכנולוגיית תלת מימד פסיבית שעושה שימוש במשקפי משקל קלים יחסית. משקפי תלת מימד פסיביים אלה משתמשים בפילטרים מקוטבים כדי לאפשר לכל עין לראות תמונה שונה במקצת. HDTVs כמו טלוויזיות הקולנוע 3D של LG עובדות בצורה דומה. תוכלו ללמוד עוד על טכנולוגיות הטלוויזיה התלת -ממדיות השונות כאן.

סקירה כללית טכנולוגית קצרה

REALD 3D: הטכנולוגיה הרווחת בבתי קולנוע תלת מימדיים ברחבי העולם מגיעה מ- Reald, חברה אמריקאית שנוסדה בשנת 2003. פורמט ה- REALD 3D הוא דיגיטלי באופן טבעי. המשמעות היא שצריך להפיק סרטים בפורמט תלת מימד דיגיטלי להקרנה על מקרנים דיגיטליים חסרי סרטים. בתי קולנוע Reald משתמשים גם בטכניקת הקיטוב המעגלי הפסיבי כדי להשיג תלת מימד המאפשרת לצופים תמונה ברורה גם בעת סיבובים או מטיכים את הראש. הסרט הראשון של Reald 3D שהוקרן היה עוף קטן בשנת 2005.

IMAX Digital 3D: זוהי פורמט דומה שמשתמש גם במשקפי קיטוב. IMAX Digital 3D הוא שיפור אבולוציוני של תיאטראות IMAX אנלוגיים של IMAX שנמצאים מאז 1986. ההיסטוריה הארוכה שלה ניכרת אפילו בתיאטראות IMAX דיגיטליים חדשים בהרבה מכיוון שהם עדיין משתמשים בטכנולוגיית הקיטוב הליניארית של קודמותיה האנלוגיות. שלא כמו Reald, סרטי IMAX 3D הם פחות סובלניים לתנועות הראש. הצופים צריכים להימנע מטיסת ראשם, אם כי חלקם בלתי נמנעים ככל הנראה בגלל פורמט המסך המסיבי של IMAX – זה אפשרי. כמו כן, מסכי IMAX מעוקלים כדי למלא את שדה התצוגה של הצופה, מה שמגביר את הטבילה תוך מתן לישיבה בצדדים מבט טוב יותר של הפעולה.

הערה: לא נדון בתיאטראות אנלוגיים IMAX תלת מימד למאמר זה מכיוון שהוא נועד לעמוד בניגוד לשני הפורמטים התלת -ממדיים הדיגיטליים הדומיננטיים הקיימים כיום בבתי הקולנוע.

מדוע סרטי תלת מימד דיגיטליים של IMAX עולים יותר?

מחירי כרטיסי תלת מימד משתנים ברחבי אסיה אך כרטיסי IMAX דיגיטליים תלת -ממדיים בדרך כלל עולים יותר מאשר עמיתיהם לתלת מימד REALD. בסינגפור, כרטיס יום חול לשודדי ים האחרונים של הסרט הקאריבי ב- Lido Cineplex עולה 19 דולר על IMAX Digital 3D ו- A Seri $ 11 ב- Reald 3D. בקולנוע AMC (רשת קולנוע בארה”ב) בקולנוע בלוס אנג’לס, אותו סרט IMAX דיגיטלי תלת מימד עולה US $ 19.50, שהם 2 דולר ארה”ב ל -5 דולר ארה”ב יותר מהקרנת Reald המקבילה.

קהלי תיאטרון משלמים יותר עבור סרטי IMAX 3D מכמה סיבות אפשריות. הראשון בהיותו המסך הגדול בהרבה בקולנוע כזה ידוע שעשוי לתרום לחוויה תלת מימדית עקומה יותר. סיבות אחרות כוללות צליל טוב יותר ותמונה פוטנציאלית בהירה יותר.

מלבד גודל המסך הגדול יותר, ישנם הבדלים בולטים אחרים בין IMAX Digital 3D ו- Reald 3D. מקרנים REALD תלת מימד כמו דגמי הקולנוע הדיגיטלי של 4K של סוני משתמשים בעדשה מיוחדת כדי להקרין חזותיים תלת ממדיים המעניקים לצופים ארבע פעמים את הרזולוציה של FULL-HD 1080P.

לעומת זאת, תיאטראות תלת מימד דיגיטליים של IMAX השתמשו במערכות המפרק הכפול של כריסטי 2K המעניקות את אותה הרזולוציה כמו Full-HD. מקרנים אלה גדולים מהמקרן האחרון של סוני.