Katana GF76 – לחדד את המשחק שלך, MSI GF76 סקירה של מחשב נייד קטאנה: ביצועים הגונים במחיר טוב | PCWorld

0

המונחים HDMI ™, ממשק מולטימדיה HDMI ™ High-Simentionition, שמלת סחר HDMI ™ ולוגואים של HDMI ™ הם סימנים מסחריים או סימנים מסחריים רשומים של מנהל רישיון HDMI ™, Inc.

MSI GF76

אינטל, לוגו אינטל, אינטל בפנים, אינטל ליבה וליבה בפנים הם סימנים מסחריים של חברת אינטל או חברות הבת שלה ב- U.ג. ו/או מדינות אחרות.

.

© 2023 NVIDIA Corporation. כל הזכויות שמורות. . כל שאר הסימנים המסחריים וזכויות היוצרים הם רכושם של בעליהם בהתאמה.

. השמות והלוגואים של מוצרים וחברות של צד שלישי המוצגים באתר שלנו ומשמשים בחומרים הם רכושם של בעליהם בהתאמה ועשויים להיות גם סימנים מסחריים. סימני מסחר של MSI וחומרים המוגנים בזכויות יוצרים עשויים לשמש רק באישור בכתב מ- MSI. כל זכויות שלא הוענקו במפורש כאן שמורות.

. ייצוג חזותי של המוצרים עשוי לא להיות מדויק לחלוטין. מפרט מוצר, פונקציות ומראה עשוי להשתנות לפי דגמים ונבדל ממדינה למדינה. כל המפרטים עשויים להשתנות ללא הודעה מוקדמת. . ייתכן שמוצרים ותצורה מסוימים אינם זמינים בכל השווקים או זמן ההשקה שונה. האספקה ​​מוגבלת. אנו ממליצים לך לבדוק עם הספק המקומי שלך לקבלת הצעות מדויקות ומפרט פירוט.

. מוצרי Adobe® הם סימנים מסחריים רשומים או סימנים מסחריים של מערכות Adobe המשולבות בארצות הברית ו/או במדינות אחרות.צילומי מסך Autodesk נדפסו מחדש באדיבות Autodesk, Inc.

. הבדיקה אינה ייצוג של מוצרי MSI המספקים את u.ג. דרישות משרד ההגנה (DOD) או לשימוש צבאי. . תוצאות הבדיקה אינן מבטיחות ביצועים עתידיים בתנאי בדיקה אלה. הנזק בתנאי בדיקה כאלה אינו מכוסה על ידי האחריות הסטנדרטית של MSI..

. עם זאת, עבור גיימרים בתקציב, זו אפשרות הגונה.

ל- MSI Katana GF76 יש ביצועי מעבד הגונים למחשב נייד למשחקים בגודל 17 אינץ. בנוסף, השלדה בהשראת יפן מפרישה הרבה כשרון. . .

. . מצד שני, אם לא פחות ממה שמסגרות סופר מהירות יעשו, ייתכן שתרצה לקחת בחשבון את אחד מדגמי ה- Step-Up עם RTX 3060 או RTX 3070 GPUs.

. . רק ארבעה היו זמינים בעת כתיבת הסקירה הזו: שתי תצורות עם RTX 3050 TI החל מ- 1,250 $ (כיום 1,099 $) ושניים עם RTX 3060 החל מ- 1,399 $. תצורה עם RTX 3070 ואחרת עם RTX 3070 TI סומנו ‘בקרוב’, כמו גם תצורה שלישית עם RTX 3060. .

  • מעבד: Core i7-12700H
  • GPU: nvidia geforce rtx 3050ti
  • .
  • .2 gen1, 2 x usb סוג-A 3..0, HDMI 2.0 (4K @ 60Hz), 3.שקע משולב 5 מ”מ, RJ45 Gigabit Ethernet
  • רשת: Wi-Fi 6 (802..
  • מידות: 15…99 אינץ ‘
  • .73 קילוגרם (2.25 ק”ג); לבנה הכוח שוקלת 0.
  • מערכת הפעלה: Windows 11 Home
  • קיבולת סוללה: 53wrhr

לעצב ולבנות

מי שמכיר את קטאנה GF76 2021 יבחין שהעיצוב לא השתנה הרבה במהדורת 2022. לקטנה של GF76 עדיין יש רמז לסמוראים על זה, כמו מכשיר של מלחמה או חליפת שריון עשויה מימי הביניים יפן. . משחקים.

. התכונה הבולטת ביותר של המחשב הנייד היא עמוד שדרה מוצק עם קצוות מעוקלים, הממוקם בבסיס התצוגה שלפחות מאחור, דומה ללהב של קטנה. . בחזית הבסיס עקומות קמוות הדומות גם לקטנה. . קומפקטיות זו הופכת את המחשב הנייד לקל לניקוי.

כשמסתכלים על איכות הבנייה, קטאנה GF76 2022 מרגישה ברובה פלסטית אך לא סוג הפלסטיק הרופף שתראו בכמה מחשבים ניידים של משחק תקציבי אחר. אל תטעו, זהו מחשב נייד חזק עם תחושה מוצקה סביב המקלדת והבסיס בו הוא עשוי לראות את הכי הרבה חותך במשחקים מהירים. ….

MSI חיצוני

. . .

כל הפלסטיק בשלדה פירושו ש- GF76 נמצא בצד הקל עבור מחשב נייד למשחקים בגודל 17 אינץ ‘. זה שוקל רק 5.73 פאונד. בהשוואה ליריבים, זה קל יותר מאשר אסוס רוג זפירוס (6…. זה הופך אותו ליותר נייד מכמה. .

גלגל עיניים התצוגה 16: 9 חושף שוליים שמאליים וימניים דקים מאוד. .

למרות הקצוות המעוקלים הייחודיים שלו, הסטיילינג של ה- GF76 מאופק. . האותיות האחרות, אפורות MSI, יושבת על הלוח התחתון מתחת לתצוגה. זה מחליף את הגרסה השחורה-על-שחורה במהדורת 2021, שנראתה קצת כמו מילה מחוקה.

בעוד שרוב המחשבים הניידים כוללים את החלק התחתון התועלתני, MSI הצהיר שם סגנון. .

IDG / דומיניק ביילי

.

מקלדת ומשטח מגע

המקלדת ומשטח המעקב הותירו עלי רושם חיובי, למרות שנזקק לי קצת זמן להסתגל אליהם. לצורך הקלדה, המפתחות לא הרגישו עכברים או איטיים מדי, עם מספיק נסיעות מפתח כדי להגיב במהירות כשאני פוגע בהם. . זה רשום קליקים מייד ונראה די מגיב לתנועות האצבעות שלי.

MSI שמרה על המקלדת ומשטח העקיבה בערך זהה לשנה שעברה. . .

. אתה יכול אפילו לומר שזה עוזר להחליף אותך מעט, מעודד אותך בעדינות להישאר עז במשחק שלך.

מקלדת MSI

IDG / דומיניק ביילי

MSI הבטיחה שתוכל לעבור דרך שלוש רמות בהירות או לכבות את תאורת האחורית לחלוטין אם אתה רוצה לחסוך כוח. פעולה זו מסלקת את ההארה, אך לטוב ולרע, המפתחות עדיין נראים די אדומים עם התאורה האחורית.

מדי פעם נתלה עם הקלדה היא גופן המקלדת, שהוא שונה לגמרי ממה שאנחנו רגילים אליו. זה זרק אותי לזמן מה, למרות שאני קלדנית מגע בטוחה. זה מבלבל אותך רק בשבריר שנייה כשאתה מציץ בידיים שלך ומגלה את עצמך חושב .. האם פשוט פגעתי ב- G או O? לפעמים זה יכול להיות קצת מסיח את הדעת, מכיוון שמפתחות מסוימים פשוט נראים דומים מדי.

תצוגת ה- FHD בגודל 17 אינץ ‘של MSI GF76 מספקת לך שפע של נדל”ן חזותי כדי להיות שקוע באמת במשחקים שלך. יש לו גם אלמנט מפתח שאני מחפש במחשב נייד למשחקים – קצב רענון הגון. במקרה זה, זה 144 הרץ.

לרוב, התצוגה המהירה שמרו על משחקים ווידאו נראים די חלקים ללא גמגום מיקרו נצפה. היה רק ​​הרמז הקל ביותר של רוח רפאים לעין כאשר קצב הפיקסלים נאבק להתעדכן בתמונות הנעות במהירות.

כשמסתכלים על הצבע והניגודיות, זה בסדר גמור למחשב נייד תקציבי. לא תראה את סוג העומק הצבעוני שאתה עשוי למצוא בפאנל פרימיום יותר וכמה תמונות נראות מעט שטופות, במיוחד אם אתה רגיל ל- 4K. אבל לתצוגה יש רק סולם צבע NTSC רק 45 אחוזים. עבור מחשב נייד של $ 1300, זהו כיסוי סביר לחלוטין. אם אינך עושה צילום או עבודות עיצוב, בקושי תבחין.

תצוגת MSI 2

IDG / דומיניק ביילי

החיסרון הגדול ביותר הוא בהירות התצוגה. מדדנו 270 ניטס בהירות שיא, וזה לא נהדר בימים אלה אפילו עבור יחידה זולה יותר. זה מספיק לצפייה הגונה בתוך הבית, אבל סביר להניח שתרצה להימנע ממשחק בחוץ באור שמש.

ביחס לאודיו של ה- GF76, שני הרמקולים של שני וואט ממוקמים מתחת לשמאל הקדמי והימני של בסיס המחשב הנייד. למרות היותם בצד התחתון, הם מפיקים צליל עם נאמנות טונאלית אמצעית וטווחית טובה באופן מפתיע. עם זאת, טווח הבס הוא חסר דעות, במיוחד עבור מחשב נייד בגודל כזה.

קישוריות

ה- GF76 מספק לך השלמה טובה של יציאות, כולל יציאות USB Type-A ו- Type-C. A HDMI 2.יציאה 0 מאפשרת לך לחבר תצוגה או טלוויזיה נוספת ולזרום תמונות 4K עד 60 פריימים לשנייה. יש לו גם יציאת אתרנט לגיימרים שרוצים את מהירויות הרשת המהירות ביותר.

יציאות צד ימין של MSI

IDG / דומיניק ביילי

לרוע המזל, MSI GF76 קטאנה אינה מצוידת ביציאת Thunderbolt 4, שהיא תכונה שימושית המאפשרת לך להעביר קבצי משחק חנינים במהירויות נתונים של עד 40 ג’יגה -ביט לשנייה. למרות זאת, המחשב הנייד אכן תומך ב- Bluetooth האחרון האחרון.טכנולוגיית 2 ו- Wi-Fi 6 לקישוריות מהירה לא מנותקת.

IDG / דומיניק ביילי

ביצועים

הביצועים של קטאנה של ה- GF76 הם באמת חרב פיפיות (סליחה למשחק). הוא אורז שפע של כוח מעבד בזכות ה- Core I7-12700H המעבד שלה ב- 12-Gen, שהוכיח מהיר מדי עבור ערכות שבבים ישנות יותר בקבוצת הבדיקה שלנו. עם זאת, RTX 3050 Ti GPU שלה הראתה לפעמים ביצועים חסרי דעות, במיוחד במשחקי תלת מימד חדשים יותר. זה עמד בניגוד מוחלט לביצועי ה- CPU של המחשב הנייד.

הגשמנו את קטאנה של 1,250 $ GF76 דולר נגד מבחר מחשבים ניידים משחקים מתוך קו של ביקורות PCWorld האחרונות. מחשבים ניידים אלה משתנים בתצורות גודל וחומרה, אך לרובם יש מעבדים ישנים יותר ולכולן יש GPUs RTX 30 סדרת RTX 30 חזקים יותר. רשימה זו כללה מחשבים ניידים אחרים בגודל 17 אינץ ‘כמו Gigabyte Aorus 17G, ה- Dell XPS 17 ו- Asus Rog Zephyrus S17. ההרכב כללה גם את ה- HP Victus 16 בגודל 16 אינץ ‘עם מעבד Core i7-11800H. למרות שהמחשב הנייד האחרון הזה הוא קטן יותר בגודל, תצורת המתנע שלו יושבת באותה קטגוריית משחקים תקציבית כמו יחידת הסקירה שלנו.

. המבחן חד-הברגה מספק לנו מדד של ביצועי מעבד בעולם האמיתי והציון הרב-הברדי מציין עד כמה מהר ה- CPU מטפל במשימות רב עיבוד כמו עיבוד וקידוד.

כפי שאתה יכול לראות בתרשים למבחן שלנו עם הברגה אחת למטה, קטאנה GF76 דירגה את הגבוה ביותר מבין המחשבים הניידים המתחרים שלנו, והוכיחה טוב מדי אפילו למעבד הפרמיה Asus Rog Zephyrus S17 עם מעבד ה- Core I9 הספורטיבי שלו 11th.

חוט יחיד של MSI Cinebench

IDG / דומיניק ביילי

ביצועים מרשימים באופן דומה נרשמו כאשר כל 14 הליבות של ערכת השבבים i7-12700h של GF76 שלנו הועמדו למבחן, והוכיחו כי מחשב נייד זה חזק כראוי למגוון משימות אינטנסיביות של מעבד כמו משחקי תלת מימד וקידוד.

MSI Cinebench Multi Thrick

IDG / דומיניק ביילי

הבדיקה הבאה שלנו מנצלת את בלם היד החינמי 0.9.9 תוכנת כלי עזר לקידוד קובץ MKV של 30 ג’יגה -בייט 1080p ל- MP4 באמצעות מראש טאבלט אנדרואיד מראש. שוב, קטאנה MSI GF76 הוכיחה מבצעת מסוגלת, וסיימה את המשימה מהר יותר משניים מיריביה בגודל 17 אינץ ‘. תוצאה זו מראה לנו של- GF76 יש את הרגליים להמשיך לעבוד תחת עומס מעבד כבד לפני שהוא מתחמם מדי וצריך לצמצם את הביצועים.

בלם יד של MSI

IDG / דומיניק ביילי

שתי תוצאות הבדיקה של ה- CPU הדגימו גם את עליונותם של ערכות השבבים החדשים של ה- CPU של אינטל על פני כמה מערכי השבבים הישנים של אינטל ו- AMD הישנים. אלה כוללים גם ליבות ביצועים וגם ליבות שאינטל חוט מבמאי מפצל משימות בין מיטוב הביצועים. במקרה של Core I7-12700H של GF76 שלנו, יש לו 6 ליבות ביצועים ו -8 ליבות יעילות, מה שמאפשר לו יתרון ביצועים על חלק מהמעבדים האינטליים הישנים יותר עם ליבות ביצועים בלבד.

ביצועי משחק

כשמדובר בביצועי המשחקים, קטאנה GF76 ביצעה בעקביות היטב במשחקי תלת מימד ישנים יותר, אך RTX 3050 TI GPU שלה הוגדר לכוח גרפי של 60 וולט (TGP) שלא ביצעו ביצועים במשחקי AAA חדשים יותר המסתמכים מאוד על ה- GPU של המחשב הנייד. תרחיש זה שיחק בתוצאות מדד המשחקים שלנו למטה.

כדי לקבל רעיון כללי של ביצועי משחקי תלת מימד, ניהלנו את Time Time Spy 1.2 מדד. הציון של יחידת הביקורת שלנו היה לא מעט מהקצב שנקבע על ידי מחשבים ניידים יריבים עם GPUs חזקים יותר-כולל Raider MSI GE76 המצויד במעבד I9 של 12- GN ו- RTX 3080 TI GPU, שאינו מחשב נייד תקציבי אבל הוספנו רק עבור השוואה (בירוק).

MSI 3D Mark Time Spy

אצלנו (בערך 2015) עליית הקבר Raider Benchmark, MSI GF76 הראה ביצועים מכובדים, והכה אפילו את Razer Blade 14 עם Ryzen 9 5900HX CPU ו- GeForce RTX 3080 סט על 100W TGP.

עליית MSI של קבר ריידר

IDG / דומיניק ביילי

הסיפור היה שונה מאוד כאשר ניהלנו את ה- GPU החדש והמתלות יותר יציאת מטרו מדד. יחידת הביקורת שלנו נכנסה מאחורי שאר התחום.

יציאת MSI מטרו

IDG / דומיניק ביילי

מעבר למצב ביצועים במרכז MSI והפעלת הגדרת המאוורר CoolerBoost העלתה את ה- FPS של הקטנה בשני מדדים אלה. במהלך עליית הקבר ריידר Benchmark, זה קפץ ל 96 מכובד. מריץ את יציאת מטרו Benchmark ייצר תוצאה של 24 fps. עם זאת, ההתייחסות חזרה לתרשים יציאת האקסודוס של המטרו, ציון זה לא היה משנה את מיקומו של MSI GF76 קטאנה בין ההשוואה שלנו.

אז מה המשמעות של התוצאה האחרונה הזו? זה אומר שאנחנו צריכים לנקוט בפרספקטיבה מסוימת על יכולות החומרה של ה- GPU של המחשב הנייד הזה. MSI GF76 הוא מחשב נייד למשחקים תקציבי ו- RTX 3050 TI ממוקם במקום השני מהתחתית בתרשים ההרכב של RTX 30 ועם פחות כוח מה- GPUs בקבוצת הבדיקה שלנו. זה משנה את ההבדל הגדול במשחקי ה- GPU עם.

ל- RTX 3080 6144 ליבות NVIDIA CUDA, 192 ליבות טנזור ו -48 ליבות מעקב אחר קרניים. ל- RTX 3050 TI יש רק 2560 ליבות קודה, 80 ליבות טנזור ו 20 ליבות מעקב אחר קרניים. אם אתה רוצה ביצועים טובים יותר ויש לך תקציב גדול יותר, אתה תמיד יכול לבחור ב- MSI GF76 עם RTX 3060 או 3070 GPU.

יחידת הסקירה שלנו היא עדיין אפשרות מכובדת, עם זאת. NVIDIA מעריכה כי GEFORCE RTX 3050 TI שלה מהיר יותר מ- 40 אחוז מה- GEFORCE GTX 1650 TI הישן יותר ו -20 אחוז מהר יותר מ- RTX 3050, וזה לא מה להתעטש בו.

חיי סוללה

קטאנה MSI GF76 מגיעה עם סוללה של שלושה תא 53WR בלבד, שנראית מעט קטנה למחשב נייד בגודל כזה. עם זאת, היא הצליחה להימשך יותר מחמש שעות בבדיקת הסוללה הקלה שלנו. המבחן שלנו הוריד את הסוללה ממאה אחוז למתקן על ידי משחק סרטון 4K בחזרה. תוצאה זו מציעה שתוכלו לצפות לחיי סוללה של כשלוש שעות עבור סשן משחקים שלא מנותק, שעומד בקנה אחד עם מחשבים ניידים דומים אחרים.

מסלול סוללה של MSI

IDG / דומיניק ביילי

סיכום

MSI GF76 קטאנה היא מחשב נייד למשחקים בגודל 17 אינץ ‘עם ביצועי מעבד הגונים. ה- RTX 3050 TI GPU מעט תחת הכוח למשחקי AAA האחרונים, אך עדיין תוכלו ליהנות מגרפיקה של RTX בשבריר מהעלות של מחשב נייד יותר פרימיום. למרות שציפינו לביצועי משחק טובים יותר, מחשב נייד זה עדיין שווה לקחת בחשבון, במיוחד אם אתה בתקציב בלתי גמיש.