חידון סוג גוף – מה סוג הגוף שלך | ד”ר. ברג, חידון סוג גוף: האם אתה אנדומורף, אקטומורף או מזומורף?

0

האם אתה מכיר את סוג גופך

מאפיינים נפוצים מסוג גוף האדרנל הם שומן בבטן נפול ורמות לחץ גבוהות. סוגי גוף האדרנל חווים לעתים קרובות ערפל מוחי, משתוקק למזון מלוח ומצא אתגר להישאר רגוע תחת לחץ.

חידון סוג גוף ירידה במשקל

.

.

סומטוטיפים הם מערכת שנוצרה על ידי הפסיכולוג וויליאם שלדון בשנות הארבעים המחלקת אנשים לשלוש קטגוריות שונות: אקטומורף, מסומורף ואנדומורף.

סומטוטיפים אלה מתארים סוגי גוף כלליים המבוססים על מאפיינים פיזיים כמו גובה, משקל, מסת שריר, חלוקת שומן ומבנה עצם.

אקטומורף מאופיין בכך שיש לו מבנה דק ורמות נמוכות של שומן בגוף. . .

Mesomorphs נחשבים לסוג הגוף האידיאלי, המאופיין בבנייה שרירית ושרירים מוגדרים היטב.

. .

.

. .

.

.

.

?

. . !

סוג גוף האדרנל

. .

. נטילת חידון סוג הגוף היא הדרך הטובה ביותר לקבוע אם יש לך סוג גוף האדרנל.

. .

. שחלות פעילות יתר ודומיננטיות אסטרוגן גורמות לגוף לצבור שומן באזורים אלה.

.

אם אתה סוג גוף שחלה, תפיק תועלת מתמיכה במאזן האסטרוגן שלך במזון אורגני, לא GMO ונטול הורמונים. חידון מסוג גוף זה יעזור לך לקבוע אם אתה סוג גוף שחלה. המזונות החשובים ביותר לאיזון אסטרוגן הם ירקות מצליבים.

סוג גוף בלוטת התריס

אלה עם סוג התריס גוף מאחסנים שומן באופן שווה לאורך כל גופם במקום באזור אחד. חילוף חומרים איטי הוא המאפיין העיקרי של סוגי בלוטת התריס, והם עשויים לחוות בעיות עיכול (גז, נפיחות, קלקול קיבה) כאשר הם צורכים מנות גדולות של חלבון.

בעיות בלוטת התריס נובעות מבעיות משניות, מה שהופך את המאתגר לאתר את סיבת השורש. לחץ, המרת T4 עד T3 לקויה, כיס מרה איטי ועייפות יותרת הכליה יכולים לתרום לסוג גוף בלוטת התריס.

אם יש לך את סוג גוף בלוטת התריס, אתה עשוי לראות את התוצאות הטובות ביותר כשאתה צורך שפע של אוכלים עשירים ביוד ותלך לתוכנית צום לסירוגין של OMAD (ארוחה אחת ביום). חידון סוג גוף זה ייתן לך תוכנית פעולה אם אתה סוג גוף בלוטת התריס.

סוג גוף הכבד

לאנשים עם סוג גוף הכבד בדרך כלל יש בטן בולטת, המכונה לפעמים בטן סיר או בטן בירה. הם עשויים גם לחוות בעיות עור כמו פסוריאזיס ודלקת עור.

סביר להניח שלגברים יש סוג גוף כבד, אם כי נשים יכולות להיות גם סוגי כבד. לאנשים עם סוג גוף הכבד יש הצטברות של תאי שומן ברקמת הכבד שלהם וסביב איברים אחרים.

נטילת חידון סוג הגוף תודיע לך אם יש לך סוג גוף כבד, חיוני להימנע מאלכוהול וחלבון מוגזם. במקום זאת, צרכו שפע של סלטים וירקות דל פחמימות.

מה סוג גופך?

אם אתה עדיין שואל את השאלה “מה סוג הגוף שלך?”אנו ממליצים לך לקחת את חידון סוג הגוף החופשי כדי לגלות!

שאלות נפוצות

מה סוג הגוף שלי?

הדרך הטובה ביותר לגלות את סוג גופך היא לקחת את חידון סוג הגוף – לנסות את זה! אתה יכול להשיג את התוצאות שלך בפחות מחמש דקות.

מהו סוג הגוף הנפוץ ביותר?

סוג הגוף הנפוץ ביותר הוא סוג גוף האדרנל. סוג גוף האדרנל קשור ללחץ וקורטיזול גבוה.

מה סוג הגוף שלי (זכר)?

גברים יכולים להיות סוג האדרנל, בלוטת התריס או סוג גוף הכבד. קח את חידון סוג הגוף כדי לגלות את סוג גופך!

מה סוג הגוף שלי (נקבה)?

נשים יכולות להיות כל אחת מארבעת סוגי הגוף: יותרת הכליה, בלוטת התריס, השחלה או הכבד. עם זאת, נשים נוטות פחות להיות סוג גוף הכבד. קח את חידון סוג הגוף כדי ללמוד על סוג גופך!

מהו סוג הגוף האידיאלי?

סוג הגוף האידיאלי הוא גוף בריא. . אף סוג גוף אחד אינו טוב או גרוע יותר מהשני.

האם זה זהה לחידון מסוג גוף מטבולי?

לא, חידון סוג גוף זה מבוסס על סוגי גוף הורמונליים, ולא על סוגי גוף מטבוליים. שלושת סוגי הגוף המטבולי הם מזומורף, אנדומורף ואקטומורף.

מדוע חידון זה לא מזכיר מזומורפים, אנדומורפים או אקטומורפים?

חידון זה מבוסס על סוגי גוף הורמונליים. סוג גוף Mesomorph, סוג גוף אנדומורף וסוג גוף אקטומורף מכונים סוגי גוף מבניים או סוגי גוף מטבוליים.

מהו סוג הגוף החמישי?

סוג הגוף החמישי הוא סוג גוף הלבלב, הקשור להתנגדות לאינסולין. רוב האנשים הם שילוב של לפחות אחד מארבעת סוגי הגוף העיקריים וסוג גוף הלבלב.

האם אתה מכיר את סוג גופך?

הכרת הסומטוטיפ שלך – בין אם אתה אקטומורף, מסומורף או אנדומורף – עשויה להיות המפתח להשגת התוצאות שאתה רוצה ממשטרי האכילה והתרגיל שלך.

מאת פיל קטודאל וסטייסי קולינו
נבדק: 18 בנובמבר 2019

סוג גוף-quiz-ere-you-an-endomorph-etcomorph-or-mesomorph

קטע מ רק הסוג שלך: המדריך האולטימטיבי לאכילה ואימונים מתאים לסוג גופך מאת פיל קאטודל, עם סטייסי קולינו. זכויות יוצרים © 2019. ניתן להשיג מ- Hachette Books, חותם של קבוצת הספרים של Hachette, Inc. אם אתה אוהב אנשים רבים, אתה יכול לענות על השאלה “מה סוג הגוף שלך?”עם תגובה כמו” חם “,” חלש “,” חזק “,” רופף “,” מפותל “, או שם תואר אחר המבוסס על פסקי הדין הסובייקטיביים שלך בעצמך. אבל יש דרכים להבין מה סוג גופך יליד טבעי, באופן אובייקטיבי. סוגי הגוף האובייקטיביים הללו מבוססים על מושג הסומטוטיפים, אשר פותחו בשנות הארבעים של המאה העשרים כדי לתאם סוגי גוף עם חוזקות וחולשות פיזיות, מאפייני אישיות והתנהגות. עדויות עוקבות עולה כי לאישיות אין שום קשר לזה. אך ישנם מחקרים המצביעים על הבדלים בפיזיקות, תגובות הורמונליות והופעות פיזיות בפרופילי הסומטוטיפ המקוריים נכונים. ויש מדע מוצק מאחורי השימוש בסומטוטיפים לאימוני כושר ואימוני אתלטיקה כדי לשפר את הביצועים.

קשור: כיצד להתאמן נכון לסוג גופך כדי לקבל הערכה מדויקת אם אתה אקטומורף, מסומורף, אנדומורף או סוג שילוב, אתה יכול ללכת למעבדה ולמדוד את גופך שומן, עצם ומסת שריר. אתה יכול גם לאמוד את סוג גופך עכשיו על ידי נטילת החידון הזה. קרא כל אחת מהשאלות או ההצהרות הבאות ביסודיות ו (בכנות!) בחר באפשרות המתארת ​​אותך בצורה הטובה ביותר. אם אינך בטוח אילו משתי תגובות חלות עליך, סמוך על האינסטינקטים שלך או בחר את שניהם – תראה מדוע אחר כך.

השאלות

1. מנקודת מבט אובייקטיבית, אילו מהגורמים הבאים נראים בולטים (או דומיננטיים) בגופך כשאתה מסתכל במראה? א. עצם ב. שריר ג. שומן גוף 2. איך הכתפיים שלך משווים למותניים? א. הכתפיים שלי צרות יותר מהירכיים שלי. ב. הם בערך באותו רוחב כמו המותניים שלי. ג. הכתפיים שלי רחבות יותר מהירכיים. 3. אילו מהאובייקטים הבאים מתאר בצורה הטובה ביותר את צורת גופך? א. עיפרון ב. שעון חול ג. אגס 4. אם אתה מקיץ פרק כף היד אחד עם האצבע האמצעית והאגודל האמצעי של היד השנייה שלך, מה קורה? א. האצבע האמצעית והאגודל שלי חופפים מעט. ב. האצבע האמצעית והאגודל שלי מגעים, אבל פשוט בקושי. ג. יש פער בין האצבע האמצעית לאגודל. 5. כשמדובר במשקל שלך, איזה מהדפוסים הבאים מתאר בצורה הטובה ביותר את ההיסטוריה שלך? א. אני מתקשה להשיג שרירים או שומן בגוף. ב. אני יכול לעלות ולרדת במשקל בלי יותר מדי קושי. ג. אני עולה במשקל בקלות אבל מתקשה לאבד אותו. 6. חשוב על איך נראה גופך, לפני ששחתת אותו עם הרגלי תזונה ופעילות גופנית לקויים, ברגע שהגעת למלוא גובהך כנער או מבוגר צעיר. איך נראית? א. נראיתי ארוך ורזה. ב. נראיתי חזק וקומפקטי. . נראה לי רך ומלא גוף. 7. אם היית מתעמלת באופן קבוע והיית עושה הפסקה במשך כמה חודשים, מה היה קורה לגופך? א. הייתי מאבד שרירים וכוח במהירות. ב. הגוף שלי לא ישתנה כל כך הרבה. ג. גופי יתרכך באופן משמעותי ואולי אפילו לעלות במשקל. 8. שמים זוג ג’ינס מתאים לצורה-איפה על גופך הם מקבלים דביקים במיוחד או אפילו תקועים? א. הם לא. למעשה, אני לא יכול לשמור עליהם ללא חגורה. ב. עם קצת עבודה, אני יכול להתפתל את דרכי אליהם מעל הירכיים שלי. ג. הם נתפסים על הישבן או על הבטן שלי. 9. כשיש לך פגיעה רצינית (חשבו: צלחת פסטה או פרוסות פיצה מרובות), איך אתה מרגיש אחר כך? א. כמוני בדרך כלל – רגיל, באמת. ב. בדרך כלל אני מרגיש טוב, אם כי אני שם לב לשרירי ה- AB שלי קשה במיוחד או שהבטן שלי מרגישה מלאה. ג. לעתים קרובות יותר מאשר לא, אני מרגיש עייף או נפוח במשך כמה שעות לאחר הארוחה. 10. איך היית מתאר את מבנה העצם של גופך? . יש לי מסגרת קטנה. ב. יש לי מסגרת בינונית. ג. יש לי מסגרת גדולה יחסית.

כיצד להבין את סוג גופך

הוסף את מספר הפעמים שענית A, B או C. אם בחרת בעיקר ב- A’s, אתה אקטומורף; בעיקר B’s, אתה מזומורף; בעיקר C, אתה אנדומורף. אם התגובות שלך היו מחולקות באופן שווה למדי – כמו ב 5 ואפילו 6 ואפילו 6 ו -4 – בין שתי אותיות שונות, סביר להניח שיש לך סוג גוף היברידי. אם להיות ספציפיים, אם התגובות שלך היו מפוצלות בין A’s ו- B’s, אתה אקטו-מוזומורף; אם הם מתפשטים בין B ו- C’s, אתה מזו-אנדומורף; ואם מצאת את התגובות שלך בפיצול של 50-50 או 60-40 בין A’s ו- C, אתה Ecto-endomorph. אם אתה בסופו של דבר עם חלוקה 7-3 בין שני סוגים שונים, זה עשוי להיות פירושו שסטית מהסוג האמיתי שלך עם בחירות תזונתיות גרועות, ובמקרה זה הגישה ההיברידית לדיאטה ופעילות גופנית תחזור אותך בחזרה על מסלול ימני.

הנה מה שאומר עליך סוג גופך

אקטומורפים

בדרך כלל אקטומורפים דקים ורזים, נוטים להיות בעלי מותניים דקים, ירכיים וכתפיים צרות, מפרקים קטנים ורגליים וזרועות ארוכות. הם נוטים להיות רזים, בלי הרבה שומן בגוף או מסת שריר בולטת. מכיוון שיש להם חילוף חומרים מהיר, הם שורפים קלוריות במהירות, ולכן אקטומורפים עשויים למצוא את עצמם רעבים לעיתים קרובות לאורך היום; עם זאת, בלי קשר למה, באיזו תדירות, או כמה הם אוכלים, הם לא עולים במשקל או שרירים בקלות. קשורים: דיאטת אקטומורף: רשימת מזון, תפריט לדוגמא, יתרונות ועוד

Mesomorphs

באופן טבעי שרירים, למזומורפים בדרך כלל יש מסגרות בגודל בינוני, עם כתפיים רחבות יותר ומותניים צרים, זרועות ורגליים חזקות וכמויות צנועות של שומן בגוף. הם נוטים גנטית לבנות שרירים, ולכן לעתים קרובות מזומורפים דורשים צריכת קלוריות מעט גבוהה יותר (מכיוון ששרירים דורשים יותר קלוריות לשמור עליה) וחלבון יותר מאשר הסוגים האחרים (שוב, לתחזוקת שרירים). באופן כללי, מזומורפים מסוגלים לרדת או לעלות במשקל בקלות. קשורים: דיאטת Mesomorph: רשימת מזון, תפריט לדוגמא, יתרונות ועוד

אנדומורפים

מכיוון שיש להם מבנה עצם בינוני עד גדול ויותר שומן בגוף מהסוגים האחרים, נשים שהן אנדומורפים מתוארות לרוב כעקמומיות או דמות מלאה, בעוד שגברים אנדומורפיים עשויים להיחשב למגורים, בצקיות או עגולות. בדרך כלל יש אנדומורפים כתפיים צרות וירכיים רחבות יותר, ונושאים כל עודף משקל בבטן התחתונה, בירכיים וירכיים. לעתים קרובות זה מאתגר עבורם לרדת במשקל, אך עם גישת הדיאטה והאימונים הנכונה ניתן לעשות זאת. קָשׁוּר: דיאטת האנדומורף: רשימת מזון, תפריט לדוגמא, יתרונות ועוד

אקטו-מזומורפים

. למעשה, עבור גברים ונשים כאחד, אקו-מזומורפים נוטים להראות את “מודל הכושר”. לעתים קרובות שרירים עם פלג גוף עליון בצורת V (חשבו: גב עליון רחב, חזה וכתפיים מפותחים, מותניים צרים), אקו-מזומורפים הם רזים וזריזים, עם זרועות ורגליים חזקות למראה (אך לא מגושמות).

Meso-endomorphs

כולל וריאציות בהן לאנשים יש איכויות מזומורפיות או אנדומורפיות בעיקר (ולא מפוצלות באמת), זו ההיברידית הנפוצה ביותר, על פי המחקר. יש הרבה מפתחי גוף וספורטאי ספורט מגע (כמו שחקני כדורגל) יש סוג גוף זה. מאופיין על ידי זרועות ורגליים עבות וחזה קופסא ובאמצע, סוג זה נראה חזק אך הוא לא מסותת. (זה יכול להיות חלקית מכיוון שאנשים עם סוג גוף זה נוטים לשמור על מים ושכבת שומן על גבי שריריהם.) אנשים עם בנייה מסוג זה שרוצים להשיג מבנה גוף רזה יותר צריכים להיות מוכנים לנקוט בגישה מעודנת יותר לאימוני התנגדות, אימוני לב -ריאה ודיאטה, כך שהם יכולים לתעדף אובדן שומן. קשורים: כיצד להתאמן אם יש לך סוג גוף מזומורף

Ecto-endomorphs

בדרך כלל זהו סוג גוף שנרכש בהתנהגות-בעיקרון, מישהו שהוא באמת אקטומורף הוסיף שומן משמעותי בגוף, בין אם זה מהרגלי אכילה לקויים, דרכים בישיבה או משולבת של הרגלים פחות מכוכבים אלה. עם גפיים ארוכות ומבנה עצם קטן יותר, לרוב יש אקו-אנדומורפים רכים, שידות נופלות וזרועות עליונות ורגליים מרופפות מהזנחה מוחלטת. כדי לשפר את הכושר, בהרכב הגוף ובריאות, התוכנית היעילה ביותר לסוג זה כוללת אימוני התנגדות וקרדיו בעצימות גבוהה, ששניהם מקדמים את צמיחת השרירים ומעוררים חילוף חומרים. מכיוון שאינקו-אנדומורפים עשויים פיתחו עמידות לאינסולין, ייתכן שגופם אינו יעיל באותה מידה בשריפת פחמימות, ולכן עליהם לעקוב אחר תוכנית תזונה שמתאימה לאנדומורפים-עם צריכת חלבון מעט גבוהה יותר, צריכת שומן בינונית ורמות פחמימות נמוכות יותר – עד שעודף שומן הגוף יורד והפונקציה המטבולית מותאמת; לאחר מכן, סוגים היברידיים אלה יכולים לעבור ליותר גישה לאקטומורף (הוספת פחמימות נוספות). קשורים: כיצד להתאמן אם יש לך סוג גוף אקטומורף