כל המפלצות בדברים זרים, הדמוגורגון | דברים זרים ויקי | פנדום

0

דברים זרים ויקי

Contents

לפעמים, הדמוגורגון, במקום לאכול את טרפו, היה לוכד אותם בניסיון לגדל יותר דמוגרגונים, כמו שזה עשה לרצון.

אלה כל המפלצות ב דברים זרים יותר

סביר להניח שתסיים את ארוחת הצהריים לפני שתקרא רשימה זו.

מאת אוואן רומנו ומילאן פולק פורסם: 8 ביולי 2022
סמל שנשמר סמל סמל מתואר ריק המציין את האפשרות לשמירת פריט

דברים זרים VECNA CR באדיבות נטפליקס © 2022

באדיבות נטפליקס // נטפליקס

אַזהָרָה! רשימה זו מכילה כמה ספוילרים עבור דברים זרים עונה 3 ו -4, . היה מודע! אל תקראו הלאה, אלא אם כן לא אכפת לכם להתפנק.

• יש הרבה מפלצות דברים זרים יותר.
• העיקרי לעונה 4 הוא VECNA.

דברים זרים יותר זה הרבה דברים. מעל הכל, זה מבדר – אבל הבידור מגיע ממספר מקומות שונים. זה מצחיק – פשוט בכל דמות יש קומץ רגעי צחוק בקול רגע בכל עונה נתונה. זה מרגש – מי יכול להתנגד לצפייה בפרק הבא ברגע הקודם מסתיים? כל כך הרבה קורה, והמופע בוחר את הרגעים המרגשים ביותר להשאיר אותנו תלויים עליהם.

אבל אולי מעל הכל, דברים מוזרים יותר הם. ובכן, זה די מצמרר – אם לא מפחיד על הסף. מה שמספק את הריגושים האלה, כמובן, מגיע מהאלמנט העל -טבעי של המופע. . אבל מהן המפלצות האלה? אנו מפרקים את הכל למטה:

VECNA (עונה 4)

דברים מוזרים ג'יימי קמפבל באוור בתור Vecna ​​ב- Stranger Things Cr באדיבות נטפליקס © 2022

ג’יימי קמפבל באוור בתור ווקנה.

התוספת החדשה ביותר להפוך היא VECNA. כמו קודם דברים זרים יותר נבלים, ווקנה בא מבוכים ודרקונים, ובשורה של המשחק מתוארת כקוסם של פעם שהפך לאדם. הוא אויב אימתני עם כוחות משנים מציאות דמוית אלוהים. הוא יכול לשלוט במוחות ואפילו לשתק אנשים. ואחרי עונה 4, אנו מכירים גם את הסיפור האחורי שלו, לא רק את ה- D&D.

. הוא הציג כוחות מגיל צעיר ובאופן כללי הטיל אימה על משפחתו, ובסופו של דבר הרג אותם. ד”ר. ברנר מצא את הנרי והחל לעבוד איתו על כוחותיו (הוא הילד הראשון ד”ר. ברנר מצא, אז הוא מקועקע עם המספר 1). כאשר ד”ר. ברנר הבין שהנרי היה חזק מכדי להכיל, הוא הזריק אותו עם שבב כדי לנטרל את כוחותיו ולהשאיר אותו מאופק.

בכרך 1 גילינו אחד עשר הסירנו את השבב וההנרי של הנרי בתורם. הרג את כולם במעבדה פרט לאחד עשרה וד”ר. ברנר. הנרי מציע להשתלט על העולם עם אחת עשרה ואחת עשרה, נחרד, מחליט להרוג את הנרי בכוחותיה. לרוע המזל, היא שלחה אותו בטעות לפוך ופתחה את הפורטל הראשון אי פעם. אז כל הזמן הזה הקדיש הנרי זמן להשיג את כוחותיו והפך לוויקנה, ממתין להזדמנות להשתלט על העולם.

נכון לגמר העונה 4, הילדים טרם הביסו את ווקנה, ואנחנו נצטרך לחכות לעונה 5 כדי לראות איך הסיפור של ווקנה מסתיים.

מפלצת המוח/מפלצת הצללים (עונה 3)

Netflix Stranger Things Monster Mind Flayer

הנבל/המפלצת העיקרית עבור דברים זרים 3 האם המוח פלייר. נקרא על שם ה- מבוכים ודרקונים מפלצת, פלייר הנפש היא מפלצת שיש לה מארח, ומשתמשת בגופה ככלי כדי לבצע את הרוע שלו. בילי הוא הספינה המרכזית בעונה האחרונה הזו, והפלייר המוח, דרכו, מחזיק מספר אנשים (שרובם הופכים בסופו של דבר לפלש גו), כולל הת’ר הולוואי, חבריו מציל, טום הולוואי, אביה של הת’ר וה- עורך של , ודוריס דריסקול, זקנה שמספרת לננסי על החולדות הנגועות. אה כן, זה נכון – המוח פלייר מחזיק ונמס הרבה חולדות.

על ידי נמס הגופות החזקות הללו, הנפש פלייר ממזג את כולם למפלצת אחת, ענקית ושש רגליים, שממשיכה להשיג יותר ויותר מסה עם כל גוף שנמס. זה די מצמרר, ובאמת גס.

הילדים תוקפים את המפלצת עם זיקוקים, אך המפלצת נעצרת סוף סוף כאשר מתרחשים מספר גורמים: בילי מתריס נגד החזקה של המפלצת, ומסיחים את דעתו מפגיעה באחד -עשר (כיום חסרי הכוח), וג’ויס והופפר סוגרים את השער לכיוון הפוך. מטה. אולי לתמיד הפעם, פלייר הנפש מת.

מפלצת צל/פלייר Mind (עונה 2)

מפלצת מפלצת צל מפלצת מפלצת עונה 2

אנו מתוודעים לראשונה ל- Mind Flayer (המכונה במקור מפלצת הצללים) בעונה 2, כאנטגוניסט/מפלצת הראשית. האם ביירס, שפשוט עברו לכאורה מעבר לאירועי העונה הראשונה, ממשיך לחטוף בין העולם האמיתי לבין הפוך-והוא רואה מפלצת ענקית דמויי עכביש, עשויה כולה מעשן וצללים. וויל מותקף ללא הרף, ובסופו של דבר יש ברשותה על ידי המפלצת.

הבנים מבינים את המפלצת החוצה באמצעות D+d Lore (שם זה מרוויח את המוניקר ‘פלייר המוח’). כפי שמאפשר לכולם לדעת “הוא אוהב את זה קר”, בסופו של דבר הם מגלים שהדרך להביס את הנפש פלייר היא עם חום-ג’ויס וג’ונתן פוצץ רצון קשור עם מנורות חום, והפלייר הנפש נאלץ לצאת מהוויל גוּף. אחת עשרה והופפר יורדות ליד השער אל ההפוך בהוקינס, ומשתמשות בכוחות הטלקינטיים של אחד -עשרה, סגור את השער – לקראת הזמן – קיצוץ הנפש מתלהב.

הדמוגורגון

Demogorgon Netflix Stranger Things Monster

הדמוגלון היה המקור דברים זרים יותר מפלצת (והיו כמה מהם), וכנראה שעדיין מפלצת הדגל של התוכנית. זו המפלצת שלקחה במקור וחגגה על ברב (RIP), תקפה את ננסי דרך שער העץ, וייסרה את וויל וגם אחת עשרה. זה כמו שד שהפנים נפתחים ומגלה מיליון שיניים זיליון, מלווה בשאגה צורחת. זה דברים מצמררים!

בסוף הזנב של עונה ראשונה, אחד הבנים הרעים האלה צלה לחלוטין (תרתי משמע) על ידי ננסי, ג’ונתן וסטיב, כשהם נלחמו בזה קצת לפני שהביסו אותו על ידי הדלקת אותו באש. אחת עשרה ניצחה עוד אחת על ידי פיצוץ של סמית’רנים בכוחותיה, והפוצצה את עצמה אל הפוך בתהליך.

דברים זרים מפלצת דמוגורגון

בדיוק כשחשבנו שאנחנו נקיים מדמוגורגונים. במהלך סצנת הקרדיטים של סיום העונה 3, אנו מתבוננים בכלא הרוסי הרחוק, שם מתקיים “האמריקאי” המוחזק בהרבה. כאשר אותו “אמריקאי” מועבר לאסיר אחר, האסיר הזה נלקח לחדר עינויים, שם, ניחשתם נכון, מחכה דמוגורגון. או – או.

דסטין דמודוג

. במקום, כמו, דברים רגילים לחדר אמבטיה, ראינו שיפנו בחזרה אל הפוך ואז ישתעלנו דבר דמוי שבלול מוזר לניקוז. .

. .

סטיב דמודוג עטלף דברים זרים

כלבי ההדגמה גורמים לכל מיני בעיות לאורך כל העונה, אבל סטיב הרינגטון זוכה לרגע גיבור אמיתי כשהוא נלחם בשלושה מהנערים הרעים האלה עם עטלף הבייסבול ממוסמר שלו, כמו לוקאס, דסטין ומקס משגיחים על.

לרוע המזל, לפני התבוסה שלהם, היצורים האלה מאול בוב באכזריות, האיש המתוק כל כך שג’ויס ביירס יצא עם (ומנהל ה- RadioShack המקומי). לעולם לא נסלח להם על שאכלו בוב מסכן.

צילום ראש של אוון רומנו

אוון הוא עורך התרבות לבריאות הגברים, עם Bylines בניו יורק טיימס, MTV News, מגזין ברוקלין, וסגן. הוא אוהב סרטים מוזרים, צופה יותר מדי טלוויזיה ומקשיב למוזיקה לעתים קרובות יותר ממה שהוא לא.

צילום ראש של מילאנו פולק

מילאנו פולק היא עוזרת עריכה לבריאות גברים המתמחה בדיווחי בידור ואורח חיים, ועבדה עבור Vulture של מגזין ניו יורק ושיקגו טריביון.

הדמוגורגון

דברים זרים ויקי

הדמוגורגון, ידוע גם כ המפלצת, היה יצור הומנואידי טורף שנכנס להוקינס, אינדיאנה בנובמבר 1983. נראה כי היצור מקורו בממד המקביל המכונה הפוך [1] . כאשר אחד עשרה, נושא מבחן ילדים מהמעבדה הלאומית של הוקינס עם יכולות פסיכוקינטיות, יצר קשר טרנס -ממדי עם היצור, שער בין ממדים שנפתח במעבדה. לאחר מכן היצור דרך בהוקינס, והחל לצוד, להרוג ולחטוף תושבי עיר מקומיים שונים.

החברים והמשפחה של וויל ביירס, אחד מקורבנותיו של הדמוגורגון, החלו לאט לאט לחשוף את האמת על היצור, בעזרת האחד -עשרה שנמלטו. היצור הובס סוף סוף בעימות עם אחד עשרה בבית הספר התיכון הוקינס. .

תוכן

היסטוריה []

רקע כללי [ ]

נושא עם מעצמות נפשיות שכותרתו אחת עשרה הוכנס במיכל חסך חושי כאחד הניסויים של המעבדה הלאומית של הוקינס; זה איפשר לאחת עשרה להתעמק במצב נפש עמוק יותר. למרות שהיא מציתת בהצלחה על מרגל רוסי כפי שהונחה, היא נתקלה ללא ידיעה במפלצת. .

EP6-MonsterApproach

ד”ר. מרטין ברנר סקרן את היצור, וחזר על הניסוי ב- 6 בנובמבר 1983. הפעם, ברנר הורה לאחת עשרה ליצור קשר. כאשר אחת עשרה התקרבה לפסיכולוגית למפלצת, היא יכלה לראות את זה מאכיל ביצה עולמית אחרת. בהיסוס גדול היא יצרה קשר. באותו הרגע המדויק, שער הפוך נפתח בקיר של חדר הטנקים, ומאפשר ליצור לעבור דרך. אחת עשרה הצליחו לצאת מהטנק ולברוח מהמעבדה בתוך הכאוס שלאחר מכן. מדען ללא שם לא היה כל כך בר מזל; המפלצת תפס אותו כשניסה להפעיל מעלית.

1983 []

מפלצת EP1 על מירקווד

. המפלצת הגיעה למירקווד, דרך ליד יער מקומי, שם היא עקבה את וויל ביירס בדרכו הביתה. המפלצת רדפה אחר וויל כשנכנס לביתו, מכריח את וויל לרוץ לסככת הגן שלו. יסתתר את הסככה, טוען רובה בהגנה עצמית, אבל המפלצת פשוט הופיעה מאחוריו, ולקחה אותו אל הפוך.

לאחר הפוך, וויל הצליח להתחמק מהיצור כמעט שבוע והחל לנסות לתקשר עם אמו. ג’ויס וויל זכו להצלחה מסוימת, כאשר וויל מתמרן את החשמל בממד הבית שלו, אם כי ניסיונות אלה היו מושכים לפעמים את המפלצת. בניסיון מוקדם, ג’ויס ראתה את חומת הבית שלה מתעוותת ומעוותת כשהמפלצת החלה לפרוץ, ומפחידה אותה. בניסיון מאוחר יותר, המפלצת התפרקה, למרות שג’ויס הצליחה להתעלות עליה.

בינתיים, חבריו של וויל מייק, לוקאס ודסטין החלו לחקור את היעלמותו של וויל. מייק ציין צירוף מקרים מוזר שקושר בין היעלמות לקמפיין “Dungeons & Dragons” שנערך לאחרונה. במהלך הקמפיין, דמות השחקן של וויל הובסה על ידי הדמוגורגון המפחיד; שעות אחר כך, וויל נעלם מהחיים האמיתיים. .

הקבוצה החלה להשער כי המפלצת אולי הייתה קיימת באמת, והייתה אחראית להיעלמותו של וויל. מנקודה זו ואילך החלה הקבוצה להתייחס ליצור כ”הדמוגורגון “.

מדענים במעבדת הוקינס החלו לחקור את הממד, וגילו בדיוק מה הוא מכיל. מדען אחד כזה נכנס דרך השער, לבש חליפת Hazmat הקשורה לחבל שרשרת. המדען הוטל ונהרג על ידי הדמוגורגון כמעט מייד לאחר שנכנס לממד. הדמוגורגון ציד והרג אנשים ויצורים אחרים, כשהם פיתו במיוחד בדם. קורבנותיה כללו את ברברה הולנד, הציידים דייל והנרי, וצבי פצועים. לאחר שננסי וילר נכנסה להפליא דרך פורטל זמני, היא הבחינה בדמוגורגון כשחגגה על הצבאים. .

בסופו של דבר ייכנע לתשישות, ישכב במבצר המאולתר שלו. .

ננסי וג’ונתן ביירס ניצלו מאוחר יותר. . הדמוגורגון עזב את בית ביירס ופנה לספריה, והשאיר שובל דם.

אחת עשרה הרגה מספר גדול של סוכני ממשל בבית הספר התיכון הוקינס, והגן על עצמה, יחד עם מייק, לוקאס ודסטין. הדמוגורגון נמשך על ידי בריכות של דם שנשפך, פורץ דרך הקיר. הדמוגורגון החל מסע אלימות, ותקף את ד”ר. ברנר כסוכנים ששרדו פתח ירי.

מפלצת EP8 נהרסה על ידי אחת עשרה

במשך זמן מה ארבעת הילדים גברו על היצור, והסתתרו בכיתת המורים שלהם במדעים. בסופו של דבר, הדמוגלון מצא אותם, פורץ לחדר ותקף אותם. אחת עשרה התמודדו עם היצור, תוך שימוש בכוחותיה כדי לפוצץ אותו לאחור על פני הכיתה, וגרם לו להתרסק בלוח, שפצע אותו קשה. לאחר שאחלה פרידה מחבריה, היא השתמשה בכוחה שנותר והגדילה אותו עד הקצה. זה גרם לשריפת המפלצת, מה שגורם לה להתפוצץ למבט של אפר, ולשלוח את שרידיו בחזרה אל הפוך. אל גם הוחלף והועבר אל הפוך.

מראה חיצוני [ ]

הדמוגורגון היה יצור הומנואידי גבוה ודק עם גפיים מוארכות. נראה כי ראשו חסר תווי פנים עד שהוא פרש את הבשר כמו פרח כדי לחשוף “עלי כותרת” מרופדים בשיניים חדות רבות, ופה פתוח גדול. זרועותיו של דמוגורגון ורגלי הדיגיטגרדה מסתיימות בציפורנים; עורו רזה.

לאחר שהציתו על ידי ננסי, ג’ונתן וסטיב, גופתו של הדמוגורגון הייתה מכוסה בכוויות.

.

טבע []

רוב הידע בדמוגורון הוא ספקולטיבי ביותר – אפילו DR. ברנר הודה כי לו ובני גילו היו הבנה מוגבלת של היצור. עם זאת, התנהגות החיה “צפויה” כפי שברנר העיר, והשוואה לטורף טיפוסי. ננסי עשתה אסוציאציות דומות: היא השוותה את היצור לטורפים ליליים כמו אריות וקויוטות. היא ציינה כי אופיו הבודד של היצור דומה לזה של דוב.

ננסי גם תיאורטי, נכון, כי הדמוגורון נמשך לדם, והשוואה לכריש. היכולת של היצור לאתר דם הייתה חזקה להפליא; זה יכול לחוש כמויות זעירות של דם חשוף, ומרחבי הממדים. עם זאת, היצור לא נמשך באופן בלעדי בדם; לדוגמה, גם ג’ויס וגם וויל ביירס הותקפו על ידי החיה למרות היעדר דם.

לא ידוע אם היצור נמשך על ידי גירויים אחרים, אם כי מועמד סביר היה צליל: כשננסי העזה אל הפוך, הדמוגורג לא היה מודע לנוכחותה עד שהיא עלתה על גפן, והשמיעה רעש חזק. עם זאת, התגובה הפתאומית של הדמוגורגון ברגע זה אולי נקשרה למוחו הכוורת של הפוך למטה. העובדה שהצליל מהמימד האנושי היה נשמע קלוש לאוזניים אנושיות בהפוך, מרמז על כך שהדמוגורון היה רגיש גם לצליל; עם זאת, לא ברור היכן היו ליצור אוזניים, במובן המקובל.

בכל מקרה, כמו טורפים רבים, הדמוגלון פשוט ניצל כל הזדמנות לצוד ולרכוש טרף, ובאופן כללי העדיף קורבנות בודדים או מבודדים.

לפעמים, הדמוגורגון, במקום לאכול את טרפו, היה לוכד אותם בניסיון לגדל יותר דמוגרגונים, כמו שזה עשה לרצון.

הדמוגורגון הצליח לנסוע בין מידות כרצונו, ויצר פורטלים או פצעים זמניים במרקם המציאות. כיצד ומדוע הדמוגורגון היה בעל יכולת זו לא ברור, אם כי הוא נודע רק והחל לנסוע לממד האנושי לאחר רגע של קשר עם אחד עשרה. אדון. קלארק, המורה למדעי הבנים, תיאורטי כי נסיעות בין -ממדיות ידרשו “כמות אדירה של אנרגיה, יותר מבני אדם מסוגלים כיום ליצור”; על ידי היגיון זה, הדמוגורגון בטח הושיט אנרגיה רבה תוך כדי נסיעה בממדים. אורות וחשמל סמוכים היו כל הזמן מהבהבים לסירוגין ואילו הדמוגורגון עשה זאת, מה שמרמז כי יצירת פורטלים אלה אכן כרוכה בנפחי אנרגיה אדירים.

הדמוגורגון היה עוין בכל פעם שהוא נתקל בו, ומיד רודף אחר כל מה שתפס את תשומת ליבו. בדרך כלל זה השתמש באינסטינקט וכוח ברוט, ולא באינטליגנציה, כדי לעבור מכשולים; החריג העיקרי לכך הוא השימוש בטלקינזיס כדי לפתוח את דלת הכניסה של ביירס (מעשה שהיה דומה להפליא ליכולותיו של אחת עשרה). הדמוגורגון בדרך כלל ציד בסמיכות למירקווד. הסיבות לכך אינן ברורות, אם כי זה היה מונע פוטנציאל על ידי קרבתו של מירקווד למעבדת הוקינס ולשער, כמו גם היער המבודד יחסית בין לבין. הכי רחוק שנסע אי פעם במרדף אחר טרף היה בית הספר התיכון הוקינס, פונה בכמויות הדם הגדולות שנשפכו בעימות הסופי של אחד עשרה עם DR. ברנר וסוכני ממשלה.

אחת עשרה הבחינו לראשונה שהדמוגורגון צנח על ביצים צהובות גדולות שהאכילו אותן. לא ברור אם אלה היו צאצאי היצור או לא, או אם הם היו אפילו אותו המין.

לא ידוע מתי, איפה, איך, או מדוע הדמוגורון נולד או נוצר. .

אף על פי שהקשר בין דמוגורגון מסוים זה, פלייר הנפש ווקנה לא ברור במקצת, דסטין האמין שהדמוגורגון דומה ל”חייל הרגל של המוח פלייר “.

יכולות []

 • נסיעות בין ממדיות: הדמוגלון הצליח לעבור בין הממדים. זה נכנס שוב ושוב להוקינס על ידי יצירת דמעות זמניות במרחב-זמן. זה יכול למשוך אנשים, כמו וויל ביירס וברברה הולנד, דרך השערים הזמניים האלה ולתוך הפוך.
  • דמוגורגים שנראו בשנים מאוחרות יותר נראה שלא הצליחו לפתוח שערים זמניים – אפילו הדמוגורגון שנחתם על ידי סובייטים, שנראה כי אחרת היה חזק יותר, מהיר ומסוגל יותר מהדגימה ב -1983, לא העביר את הכוח הזה.

  קורבנות [ ]

  נהרג []

  • מדען מהמעבדה הלאומית של הוקינס
  • שפרד
  • ברברה הולנד
  • ציידים דייל והנרי
  • צבי פצוע
  • מספר לא ידוע של שוטרים צבאיים וסוכני ממשלה
  • כמה תושבי הוקינס ללא שם

  ניצולים []

  הופעות []

  עונה אחת הופעות
  היעלמותו של וויל ביירס המוזר ברחוב מייפל הולי, ג’ולי
  הפרעוש והאקרובט המפלצת האמבטיה הפוך
  עונה שלוש הופעות
  סוזי, אתה מעתיק? חולדות הקניון מבחן הסאונה
  המפוצצים E Pluribus unum* הנשיכה קרב סטארקורט

  *הדמוגלון מופיע בפלאשבק ב- E Pluribus unum.

  עונה ארבע הופעות
  מועדון Hellfire הקללה של ווקנה* המפלצת והגיבור העל
  בילי היקר פרויקט נינה
  הטבח במעבדת הוקינס* אַבָּא*

  משחקי וידאו [ ]

  הופעות משחקי וידאו
  דברים זרים: המשחק דברים זרים 3: המשחק
  מת באור יום Fortnite לְהַכּוֹת Roblox

  מאחורי הקלעים [ ]

  האחים דאפר תיארו את הדמוגורגון כ”הוויה בין -ממדית שיש בה יותר משותף עם הכריש לסתות מאשר פניוויס מ זה. כאשר המפלצת נכנסת לממד שלנו, זה כמו כריש המפר את המים. מאוד כמו כריש, הוא גורר את טרפו בחזרה לביתו, שם הוא ניזון.”[1] הציטוט הזה מרמז על הפוך הוא ‘הבית’ של הדמוגורגון; עם זאת, הדאפרס אומרים שיש להם מסמך בן 30 עמודים המסביר את המורכבות של ההפוך, כולל” מאיפה המפלצת הזו הגיעה למעשה “[2], מרמז על מקורו של הדמוגלון עשוי להיות מורכב יותר.

  רבים מהסצינות עם הדמוגורון נעשו באופן מעשי, כאשר מארק שטגר הציג את הדמוגורגון בחליפה עם ראש אנימציה. CGI שימש לסצינות שחייבו את הדמוגלון לעשות דברים שגבר בחליפה לא יכול היה לעשות.

  תפיסה ועיצוב []

  לאחים דאפר היה חלום לכל החיים ליצור מפלצת למסך. [1]

  ..ר ‘. ג’יגר, קלייב בארקר, גילרמו דל טורו ומסאהירו איטו משפיעים על הופעתו של הדמוגורגון בגלל “המוזרות שלהם.”[1] [3] האמנים עברו כמה מושגים מוקדמים, שחלקם היו” מפלצתיים יותר בכושר, אפילו יותר א -סימטריים.”בסופו של דבר, הם קיבלו השראה מהטבע כאשר הם הגיעו עם הפה דמוי עלי כותרת של פרחים בשבוע הראשון, עיצוב שבאמת הדהד את הדאפרס. [4]

  הפקה [ ]

  לאחר שגדלו בסרטי ז’אנר לפני גרפיקה ממוחשבת, האחים דאפר רצו לחזור להשתמש באלמנטים אימה מעשיים ולהשתמש באדם בחליפה שיכולה לקיים אינטראקציה עם השחקנים בזמן אמת. “היה משהו שההשפעות היו כל כך מוחשיות בסרטים האלה שהפכו אותם למפחידים במיוחד לנו כשהיינו ילדים.”[1] [2]

  Spectral Motion, סטודיו לאפקטים של איפור ויצורים שעבד על הפקות כמו Hellboy and Labyrinth של פאן, קיבל את המשימה לבנות את הדמוגורון. היה להם רק פרק זמן של חודשיים להשלים את הפרויקט, ולא השאירו כמעט מקום לטעות. [1]

  . Animatronics הותקנו בראש ובזרועותיו, שהיו צריכים להיות מופעלים בשלט רחוק. [5] סטיגר נאלץ לעיתים קרובות ללבוש עורות מתכת שהעלו אותו כמעט עשרה סנטימטרים. למרות המורכבות של החליפה, לקח רק חצי שעה עד 40 דקות ללבוש ורק שקל כ- 30 פאונד. [6]

  Monsteranimatronic

  הראש האנימטרוני כלל 26 מנועים, והרעש שהפיקו לעתים קרובות הקשה על כיווני השמיעה על סטגר. [6] האנימטרוניקה תוכננה גם בצורה כזו ש”עלי כותרת “ינועו באופן ייחודי בכל פעם שהם נפתחו. כאשר הדאפרס ראו לראשונה את פיו של הדמוגורון, הם פוצצו ואמרו “זה הרגיש אורגני. מְצַמרֵר. אמיתי.. [1] [7]

  השיפורים והאפקטים של CGI טופלו על ידי Aaron Sims Creative. [2]

  טריוויה []

  649C40E0-3499-0134-0660-062F3A35BE5F

  • מבוכים ודרקונים מוגדר להראות כי וויל הסתתר מהיצור בחזון שלה על הפוך.
   • ב D&D Lore, Demogorgon הוא נסיך שד עם שני ראשים השואפים לשלוט זה בזה אך אינם מסוגלים לעשות זאת.
   • במיתולוגיה, דמוגורגון הוא אלוהים או שד הקשורים לעולם התחתון, ושמו הוא טאבו.
  • דברים זרים יותר להיקרא על שם דמות מ D&D, ואחריו הגיע המוח פלייר ווקנה.
  • כרגע לא ידוע כיצד בדיוק הדמוגורגון חש בדם, מכיוון שנראה שיש לו רק “פה” ואין כתמים גלויים אחרים שיכולים לשמש לריח. באופן דומה, לא ברור איך הדמוגורגון “שמע”.
  • אף על פי שהדמוגורון יכול להשתמש בטלקינזיס, הוא מוצג רק שמממש יכולת זו פעמיים: כאשר הוא פתח את דלת הכניסה של ביירס וככל הנראה כאשר הוא נמשך לצבי.
  • . הכיתה של קלארק.
  • נרמז כי לנבגים נופלים כמו אפר שנמצאים בכיוון הפוך יש קשר ישיר אפשרי לדמוגורגון. [4]
  • פיו הפתוח של הדמוגורגון דומה מעט רפלסיה ארנולד, פרח עם ריח בשר מתפורר, מרוויח אותו בכינוי “פרח גופה.”יתר על כן, שיניו דומות לאלה של צב הים העור.
  • בתסריט הטייס המקורי, אנשים היו מדממים מהאף והאוזניים שלהם כאשר הם בקשר עם הדמוגורגון, בדומה לאופן שבו אחד עשר מדממים כשמשתמשים בכוחות הטלקינטיים שלה.
  • בתוך ה מבוכים ודרקונים המשחק ב”היעלמותו של וויל ביירס “, ישתמש באש כדור האש נגד הדמוגורגון, ואולי מבשר את ננסי, ג’ונתן וסטיב שמכניס את הדמוגורגון ב”הפוך”.
  • הפעוטות התאומים המציגים את הולי ווילר, כמו גם את אחותה הצעירה של מילי, נבהלו בתחילה מהחליפה הדמוגורגון המעשית. כדי להרגיע אותם, איש צוות אמר להם שמדובר במפלצת מיטיבה מהסרט של דיסני/פיקסאר . [1]
  • אם מסתכל מקרוב, ניתן לראות כי הצילום של הדמוגורגון שתוקף את ברב ב”המוזר ברחוב מייפל “נעשה שימוש חוזר ב”המפלצת”, כאשר הדמוגלון מבחין בנוכחותו של אחד עשרה. יתכן שזה נעשה בגלל מגבלות תקציב או אילוצי זמן.
  • . “[6]
  • ג’ו קירי היה נזהר מאוד כששימש את המחבט עם ציפורניים סביב מארק שטגר, בגלל שהוא היה בעל ראייה ותנועה מוגבלים בזמן שהוא בעלות.

  גלריה [ ]

  לגלריה של הנושא הזה, ראו את הדמוגורגון/הגלריה.

  הפניות []

  1. ↑ 1.01…31.41.51.61.7 “דברים זרים יותר “בידור שבועי. 20 ביולי 2016
  2. ↑ 2.02.12.2 “” דברים זרים “סיום: האחים דאפר מדברים על מצוק, מוות ועונה 2” מגוון. 18 ביולי 2016.
  3. ↑ “דברים זרים של נטפליקס: ראיון שון לוי” DEN of Geek!. 15 ביולי 2016.
  4. ↑ 4.04.1 “אמנות ‘בלעדית של’ דברים זרים ” חושפת סודות ‘הפוך’ ואת הסוף החלופי של בארב” מסך מסך. 22 באוגוסט 2016.
  5. ↑ “פגוש את האיש שמאחורי המפלצת המפחידה של Stranger Things ‘ הסף. 14 באוגוסט 2016.
  6. ↑ 6.06.16.2 “איך ‘דברים זרים’ בנה את המפלצת המפחידה שלה” . 9 באוגוסט 2016.
  7. ↑ “‘דברים זרים’ דמוגורגון: פגוש את האיש שמאחורי המפלצת חסרת הפנים של ההפוך” Indiewire. .

  המוח פלייר

  ישות מסתורית, מורכב כולו מ חלקיקים שחורים מכסף, התגורר בתוך הממד החלופי המכונה “הפוך הפוך”. לישות זו היו שמות רבים, כולל מפלצת צללים, ה חלקיקים, פלייר המוח.

  הישות הייתה ענקית, גובהה לפחות חמישים קומות [1], וסמלה מראה ייחודי דמוי עכביש. פלייר המוח הפעיל שליטה עליונה על הפוך באמצעות קישור נפש, עם דמוגורגונים, גפנים ודמובטים היוצרים מוח כוורת משותף; במשך תקופה בשנת 1985, החזיקו בבני אדם המכונה “The Flay”, כללו גם חלק מהנפש הכוורת. במובן מסוים, מכלול ההפוך היה כמו אורגניזם ענק אחד, עם כל תוכנו וסוכניו המחוברים נפשית דרך הנפש פלייר.

  הישות התגלה על ידי הנרי קריל בין 1979 ל -1983, בעקבות גירושו של הנרי עד הפוך. . [2] [3] הנרי השתמש בכוחותיו כדי לשחזר את הערפל לצורה שסיפקה אותו: ישות ענקית, דמויי עכביש עם ראש בצורת להבה, לא כמו יצור פנטזיה דומה שדמיין כילד.

  הנרי, הידוע גם בשם VECNA, ניסה לראשונה להשתלט על העולם בשנת 1984. כשהוא פועל דרך פלייר הנפש, הוא היה בעל וויל ביירס וצבא של דמוגורגים מתבגרים, או “דמודוגס”. אחת עשרה התערבה בסגירת השער הבין -ממדי שפתחה בעבר במעבדת הוקינס, תוך ניתקה של הקשר הנפשי בין העולמות והרגה את הדמודוגים בתהליך. כאשר אחד עשרה סגרו את השער, חבריו ומשפחתו של וויל פעלו בכדי לכפות חתיכת הנפש מגופו, אשר בתורו הפך לרדום לאחר סגירת השער.

  היצירה המבודדת של פלייר הנפש נותרה רדומה בעבודות פלדה של ברימבורן עד 1985, אז הקים שער שזה עתה נפתח את הקישור הנפשי לווקנה. דרך היצירה הזו, Vecna ​​החל לחטוף ולהחזיק בני אדם וחולדות מרובות, להאכיל אותם כימיקלים ולהמיס את גופם לשלוליות ביומסה. לאחר מכן שולב ביומסה זו ליצירת צורת פרוקסי, דרכה יכול VECNA לפעול ישירות בעולם האנושי; בדומה לפלייר הנפש, צורת הפרוקסי הזו דמה גם לעכביש, והיה לו אותו ראש בצורת להבה. עם זאת, טופס מיופה כוח זה נעשה חסר תועלת ואינרטי לאחר סגירת השער החדש, והקישור הנפשי נכה שוב. [4]

  באותה תקופה, ברית המועצות תפסה איכשהו חלק מחלקיקיו של הנפש פלייר ואגרה אותם בבסיס צבאי בקמצ’טקה, יחד עם דמוגורגון למבוגרים ומספר דמודוגים קפואים קריוגניים. . . הם נאלצו לשנות את תוכניותיהם, במטרה להרוג את הדמוגונים במקום זאת, שכן כך גם יהרסו שברי נפש פלייר, ויחלישו את הווקנה בתהליך.

  תוכן

   • 1.
   • 1.
    • 1.2.1 ההתקפות של הדמוגלון
    • ..1 החזקה של רצון ביירס
    • ..2 באמצעות הדמודוגים
    • 1.3.3 סגירת השער
    • .4.1 שער הסובייטים
    • 1.4.2 התנפנף
    • 1.4.3 קרב קניון סטארקורט
    • 1.5.התוכנית של ווקנה 1
    • 1.5.2 הדמוגרגונים ברוסיה
    • 2.1 מפלצת הצללים
    • 2.2 שברי החלקיקים
    • 2.3 מפלצת העכביש
    • 2.4 מפלצת בית החולים והבשר טורפות
    • 4.1 המוח של הכוורת
    • 4.2 חוסן
    • 4.
    • .4 שלילת כוח
    • .5 נסיעות במהירות גבוהה
    • 5.
    • 5.מחסום דו ממדי
    • 5.3 המוח של הכוורת
    • 7.1 קומיקס
    • 7.
    • 8.
    • 8.שם 2

    היסטוריה []

    1979 []

    . אחת -עשרה גברו בסופו של דבר את הנרי, ושלחו אותו דרך שער למימד חלופי מסתורי; תחום המוגדר על ידי שטח הררי וסערות חשמל. הנרי החל לחצות את השטח הזר, ונתקל ב”כל כך הרבה דברים “, כולל מין של טורפים הומנואידים חסרי פנים. בסופו של דבר, הנרי גילה את “הדבר הכי יוצא דופן מכולם”: אורגניזם חי המורכב מחלקיקים מסתחררים ודמויי סערה. [2] [3]

    לידת הנפש פלייר - S4E9

    . . עם הזמן, ישות זו הייתה נודעת בשם .

    1983-1984 []

    ההתקפות של הדמוגורגון []

    ב- 6 בנובמבר 1983 נפתחה אימת האם במעבדת הוקינס, ומאפשרת להפוך להתחיל להתפשט. וויל ביירס, תושב צעיר בהוקינס, נלכד על ידי דמוגורון והביא לגרסת הפוך של הספרייה הציבורית של העיר. למרות שהוא התאושש בבטחה על ידי חברים ובני משפחה, וויל החל לקבל חזיונות של הפוך.

    . חזיונות אלה נבדקו על ידי DR. סם אוונס במעבדת הוקינס, שהאמין כי וויל חווה הפרעת דחק פוסט-טראומטית.

    1984 []

    החזקת רצון ביירס []

    ב- 29 באוקטובר 1984 החל ווקנה לפעול דרך פלייר הנפש בניסיון הראשון שלו לכבוש את העולם ולהשמיד את האנושות.

    באותו לילה, וויל וחבריו הלכו לשחק בארקייד הארמון. בזמן שחבריו התווכחו עם עובד הארקייד, וויל הוסחה על ידי חזון אחר. הוא יצא מהגרסה ההפוכה של הארקייד. לזוועתו, הוא היה עד לסערה אדומה בדם המשתוללת בשמיים שלמעלה, לפני ששמע מיילל בלתי מעורער. עם זאת, חברו של וויל מייק ווילר התנפץ ייצא מהחזון.

    למחרת בבוקר, הופר נקרא לחווה של מריל רייט כדי לחקור ריקבון מוזר שהפיל את כל טלאי הדלעת.

    Madmax - יראה את הנפש פלייר Season2monsterdrawing

    וויל היה חזון נוסף בהמשך אותו יום. הוא הלך להפסקה בשירותים באמצע הלילה וחזר לחדר השינה שלו. עם זאת, הוא ראה אור אדום מאיר את קירות ביתו. דלת הכניסה נפתחה, וחשפה את הפוך מעבר לה, שם הסערה האדומה השתוללה באלימות שוב. וויל יצא אל הפוך והיה עד לצללית המוטללת אך הייחודית של פלייר הנפש, או “מפלצת צללים”, בין העננים.

    בליל כל הקדושים, יחווה חזון נוסף תוך כדי טיפול בטריק או בטיפול בלוך נורה, וימצא את עצמו בגרסת הפוך של השכונה. . ואז, הוא התבונן באימה כשמפלצת הצללים עלתה לאוויר לפני שרדפה אחריו דרך השכונה. יסתתר מאחורי קיר, לא מודע לכך שהיצור היה קרוב מאחוריו. עם זאת, מייק מצא את וויל וחטף אותו מהחזון לפני שהמוח פלייר יכול היה לגעת בו.

    למחרת, הופר אמר לאוונס כי על המעבדה לחקור את הריקב. אוונס התנגד בתחילה, התעקש שההפרה הייתה “כלולה”, אך בסופו של דבר נרשמה לדרישותיו של הופר. עם מיצוי וניסוי על האדמה מכתם הדלעת, אוונס היו המומים ללמוד הרבה מהאדמה שנראה כאילו היא מתעוררת כשנחשפה לחום, כל דגימה היוצרת מסה של חלקיקים מכסף מסתחררת לכוסית בתוך כוסות שונות.

    S2E3-MIND Flayer מגיע

    . ימצא את עצמו הפוך שוב, עומד במסדרון בית הספר. לפתע, הערפל האפל של מפלצת הצללים החל להציף למסדרון לפני שרדף אחרי וויל. . כשהוא נזכר במה שבוב אמר לו כשנסעו לבית הספר, ניסו להתעמת עם פלייר הנפש, צועקים על זה כדי “להיעלם!”המוח פלייר התעלם מהוויל, והמשיך לרדוף אחריו לפני שהוא מפטיר אותו באחד מהנספחים הדמויי הטורנדו שלו.

    מאותה נקודה, יהיה בהדרגה למפלצת הצללים. טמפרטורת גופו צנחה והוא פיתח סלידה לחום. . על מנת להסביר טוב יותר את זיכרונותיו כעת, ג’ויס ביקש וויל לצייר את מה שהוא ראה. הוא החל לצייר בטירוף את מה שנראה בהתחלה כשרבוטים אקראיים, אבל ג’ויס והופפר הבינו עד מהרה שהציורים קשורים כולם. לאחר הרכבת הרישומים בסדר הנכון, הם גילו שהרישומים תיארו דפוס מוזר דמוי מבוך.

    . על ידי חפירה לכדור הארץ גילה הופר את קיומם של המנהרות התת -קרקעיות, מגודלות עם גפנים וחומר אורגני אחר מהפוך. תוך כדי חציית המנהרות, הופר הפך לכופף בגפנים, ולא יכול היה לברוח. נודע לו על מצוקתו באמצעות הקשר שלו עם מפלצת הצללים, ובעזרתו של בוב ניובי, הם הצליחו להצביע על מיקומו בתוך המנהרות. לאחר שג’ויס ובוב שחררו בהצלחה את הופר, חיילים מהמעבדה הגיעו והפצירו בהם לעזוב. כשהחיילים החלו לשרוף את המנהרות, יתמוטט לפתע והחלו להתעוות על האדמה.

    פרק שישי - המרגל

    . מתי יתעורר, הוא לא יכול היה לזכור את אוונס, בוב או הופר, ובקושי הצליח לזכור את מייק. במבחן הכולל גפן כרות מהפוך, אוונס שאל אם וויל יכול להרגיש משהו כמדען אחר השתמש במכה כדי לשרוף את הגפן. באמצעות זה, הם קבעו כי היה לו איזשהו “וירוס” שחיבר אותו לכל שאר המארחים הנגועים במודיעין כוורת.

    באמצעות הדמודוגים []

    בטענה שהוא יודע על דרך לנצח את מפלצת הצללים, וויל הצביע על מיקום במנהרות ואמר “הוא לא רוצה שאראה שם.”כשהחיילים נכנסו למנהרות, יחיש כי מפלצת הצללים אילצה אותו להונות אותם. החיילים היו מארב ונהרגו על ידי חבילה של דמוגורגים מתבגרים בשם “דמודוגס”. זמן קצר לאחר מכן, דמודוגס החלו לפלוש למעבדה. בזמן שהקבוצה נמלטה מהמעבדה, בוב טופל ונהרג על ידי כמה דמודוגים. כולם, למעט אוונס שנשארו מאחור, הצליחו לברוח מהמעבדה.

    בעודם משערים את חולשתו של מפלצת הצללים, לוקאס, מייק, דסטין ומקס תיאורו כי אם הם יהרסו את המפלצת, הם היו גם יהרסו את צבא המפלצת. כשהבינו שמפלצת הצללים שלטה בכל דבר במוח כוורת, הם השוו את זה לפלייר הנפש, מפלצת מ מבוכים ודרקונים זה שולט באופן דומה במוחם של קורבנותיה. הבנים’ D&D . הקבוצה החליטה לחקור את וויל למצוא את חולשת מפלצת הצללים.

    לאחר שהפכו את הסככה בחצר האחורית שלא ניתן לזיהוי, הם הציבו את וויל בפנים וניסו לחקור אותו. בעוד שפלייר הנפש השתלט על רוב נפשו וגופו של וויל, חלק מהוויל הצליח לאותת להם באופן מודע בקוד מורס. . זמן קצר לאחר מכן צלצל הטלפון במטבח של ביירס, וחילק את מיקומם. .

    . בסופו של דבר זה גרם לשבר של פלייר הנפש המחזיק ברשותו לרצון מגופו. החלקיקים ברחו מהתא, ונמלטו אל הפלדה הנטושה של ברימבורן פועלים לשכב נמוך.

    פלייר המוח מרחף את בית הספר התיכון הוקינס

    הופר הדריך אחד עשר דרך המעבדה לשער, כך שתוכל סוף סוף לסגור אותו לתמיד. בהסתמך על כל כוחה וכאביה, אחד עשרה השתמש בהצלחה בכוחותיה כדי לאטום את השבר. . .

    ב -15 בדצמבר, במהלך כדור השלג, המוח פלייר התנשא מעל הגרסה ההפוכה של בית הספר התיכון הוקינס, וחש את נוכחותו של אחד עשרה בצד השני.

    ב- 28 ביוני 1985, מבצע רוסי סודי הממוקם מתחת לקניון סטארקורט החדש של הוקינס, פתח בהצלחה שער נוסף לתוך הפוך. נכסים בבעלות סובייטית במזרח הוקינס, כולם בקרבת רובוטריקים, שימשו לסיפון מהאנרגיה מרשת הכוח של העיר, והפעילו הפסקת חשמל גדולה. האנרגיה הופנתה לבסיס התת -קרקעי, ותועבה למפתח. קרן המפתח מופעלת וירה בקיר הבסיס, כאשר שער נוצר בהצלחה. . הדמודוגים הוקפאו במכלים קריוגניים, ושבר הנפש פלייר נלכד בתא מיוחד המכוסה במכשירי חימום במתקן, ישירות הסמוך לחדר המכיל את הדמודוגי הקפוא.

    התנופה []

    החולדות המותאמות תמונה רשמית של S03E02

    לאחר יצירת השער בהצלחה, הוקם מחדש את הקישור הנפשי של הפוך להוקינס, והחיה את שבר פלייר הנפש שנמצא נמוך בעבודות פלדה ברימבורן. ענן החלקיקים החל להחזיק המוני חולדות, ובכך לצרוך סוגים שונים של כימיקלים; רבים מהחולדות יתפוצצו אז לשלוליות ביומסה עקובות מדם כדי ליצור צורת פרוקסי, דרכה יכול Vecna ​​(דרך פלייר הנפש) לפעול בעולם האנושי.

    בזמן שנסע במורד דובדבן אוק דרייב, בילי הרגרוב מצא את עצמו לפתע מותקף על ידי כוח בלתי נראה, וגרם לו לקרוס את מכוניתו. בילי עזב את הרכב לחקירה, נתקל בעבודות הפלדה הנטושות בסמוך; לפתע, קנוק ענק הגיח משום מקום וגרר את בילי לצללים. במרתף עבודות הפלדה, יצור חולש העכברוש הזין חומר רעיל לפנים של בילי והדביק את דעתו, והפך אותו למשרת צייתני. בילי הזיה את עצמו עוזב את הבניין, רק כדי למצוא את עצמו בכיוון הפוך; הוא ראה מספר דמויות מוצלות מופיעות מרחוק, וניסה לקרוא להן. אחת הדמויות הלכה קדימה; בילי היה המום להבין שהוא מסתכל על דימוי מראה של עצמו שאמר “לבנות את מה שהוא ראה”.

    זר-ז'טים-עונה-3-מסך-סריקים-פרק -3-מטר-ניסוי-ליפגארד -129

    למחרת, בילי מכוסה ומופרע חטף את עמיתו המשותף הת’ר הולוואי ולקח אותה ליצירות הפלדה, שם גם היא הייתה בעלת היצור על ידי היצור. . המפוצצים היו מכוונים לרוב לקרובים אליהם, כמו הוריה של הת’ר, טום וג’נט. . בדומה לחולדות, בני האדם האומללים היו מיועדים לנוזלי ניקוי וכימיקלים רעילים אחרים, מה שכביכול יגביר את אחיזת הזיהום במוחם. חלק מהאנשים הללו יתמוססו מאוחר יותר לביומסה, ומוחזרים מחדש למפלצות בשרניות ישירות תחת שליטת המוח של הכוורת.

    . מאוחר יותר, אחד עשר השתמשו בהקרנה נפשית כדי לאתר את בילי לאחר שנמלט מהמפגש שלהם. עם זאת, להפתעתה של אחת עשרה, Vecna ​​הייתה מודעת לנוכחותה במוחו של בילי, והציבה אותה בהזיות; השימוש בבילי ככלי, ווקנה שוחחה עם אחת עשרה ולמד על מיקומה. עם זאת, ברגע זה של קשר נפשית בין אחת עשרה, בילי ווקנה, אחד עשרה ראו גם את זיכרונות ילדותו של בילי, ולמד על עברו הבעייתי. [4]

    Mindflayerseason3

    בינתיים, Vecna ​​היה המוח הנפח ממיס את גופותיו של המפוצצות; מפלצת חדשה נוצרה מהשרידים המומסים של טום הולוואי וברוס לואי, אשר בתורו התמזג עם יצור ה- Proxy בעבודות הפלדה. ובסופו. היצור הענק דמוי עכביש, לא שונה במראה ‘מפלצת הצללים’, השליך את גג עבודות הפלדה והחל לצוד את המסיבה, בידיעה שהם היו בבקתה של הופר של הופר. המפלגה ובני בריתם הותקפו באכזריות, אך ברובם הצליחו להגן על עצמם; עם זאת, חתיכה קטנה ממפלצת הפרוקסי התנתקה ונשכה ברגלו של אחת עשרה, ופוצעת אותה קשה.

    קרב קניון סטארקורט []

    מאוחר יותר באותו לילה, הקבוצה של Emeg. זמן קצר לאחר שנפגש עם דסטין וחבריו בבית המשפט לאוכל, אחד עשרה התפתל לפתע מכאבים ונפל ארצה; הקבוצה הבינה שחתיכת יצור הבשר עדיין מוטמעת בפצע שלה. ג’ונתן הכריח את היצור, ונמלט לפני שנמעך דרמטית מתחת לרגליים; הופר, ג’ויס וחברם מוריי באומן הגיעו לקניון, שקיוו להסתנן לבסיס הרוסי ולהשמיד את השער. לקחו את מה שלמדו דסטין, סטיב, רובין באקלי ואריקה סינקלייר מההרפתקה שלהם בתוך הבסיס, הופר, ג’ויס ומוריי נסעו לשם דרך המעלית הסודית שגילו בעלי בריתם הצעירים יותר. לאחר שהפיל חיילים סובייטים שונים, השלישייה לקחה את מדים הצבאיים שלהם, כשהיא נכנסת לסירוגניטו כשנכנסו למתקן.

    . זמן לא רב אחר כך, בילי ומפלצת הבשר הגיעו לקניון, עדיין מתכוונים להרוס אחד עשרה. לאחר זמן מה, בילי כבש אחת עשרה וגרר אותה לאמצע בית המשפט למזון, שם הייתה אמורה לצרוך על ידי מפלצת הבשר. במאמץ אחרון לעצור אותם, הילדים התחילו להשיק זיקוקים על היצור. אחד עשר ניסה לפרוץ למצפונו של בילי בזמן שהיצור הוסח, דיבר דרך זיכרונותיו בניסיון להתחבר אליו. האסטרטגיה עבדה: האנושות הרדומה של בילי הועברה מחדש בתוכו.

    מפלצת S3E8 עכביש הורג את בילי 2 S3E8 - מפלצת עכביש 10

    לאחר שהזיקוקים התפזרו, מפלצת ה- Proxy חזרה על קור רוח; היא השיקה קנוק ממוסמר ישירות באחת עשרה, רק כדי ליירט על ידי בילי. היצור, שזועם מהבגידה של בילי, השיק אליו תריסר קנוקרים נוספים, ופצע אותו אנושות. . נראה כי הופר נספה בתהליך, אך שרדה על ידי בריחה לפלטפורמה אחרת באותו החדר. .

    בעקבות ביטול ההפעלה של המכונה, וסגירת השער, הקישור הנפשי לניתוק הפוך שוב, וגרם למפלצת הבשר להתמוטט ולהפוך לדומם. גוויית היצור נפלה לידיו של ממשלת אמריקה או רוסיה, או לחילופין, נשרפה ב’קניון-אש ‘שפרצה ככל הנראה בעקבות מסקנת הקרב. צבא ארה”ב הגיע להעריך את לאחר מכן והסתער על הבסיס הסובייטי; ד”ר. .

    1986 []

    התוכנית של ווקנה []

    כאשר ווקנה התגלה כאיום חדש על הוקינס בשנת 1986, דסטין האמין שהוא בעצם “הכללי של חמישה כוכבים” של המוח פלייר של המוח פלייר של פלייר של פלייר. מאוחר יותר, ווקנה מינה את ננסי ווילר במטרה היחידה לשלוח אחת עשרה הודעה. .

    הדמוגורגים ברוסיה []

    בינתיים, ג’ים הופר, לאחר שנכלא בקמצ’טקה, נמלט בקושי בזעם של דמוגורגון מבוגר מבוקר סובייטי, ונפרד משבי על ידי ג’ויס, מוריי באומן ויורי איסלובוב. . באותו החדר גילתה הקבוצה עשרות דמוגורגים נעורים, קפואים בטנקים קריוגניים. לאחר יציאת הקבוצה מהמתקן, המצב בו מעורב הדמוגורגון המשוחרר הפך ליותר ויותר כאוטי. . חלקיקים שוחררו אלה נכנסו מייד לגופם של הדמודוגים הקפואים, התפתלו מחדש והחזיקו אותם, והמשיכו לשחוט את אנשי שאר.

    הופר ובני בריתו חזרו לבסיס, בתקווה שהשמדת החלקיקים בתא עלולה לגרום נזק למוחו הכוורת של הפוך, ולכן לסייע בסכסוך בו זמנית בהוקינס. לאחר שלמד מה קרה מאז בריחתם, הקבוצה החלה להילחם ביצורים החזקים, עדיין מקווה לגרום לכאב על הנפש הכוורת. לאחר שרדפו אחר הופר וג’ויס סביב הבסיס הסובייטי לתקופה ארוכה, התכנסו הדמוגורגונים באותה נקודה, ואיפשרו למורי לשרוף את עיקרם למוות עם הלהבה של יורי איסמילוב. הדמוגלון שגדל לחלוטין שרד, אך רגעים אחר כך, הופר השתמש בחרב כדי לערוף את היצור. מותם של הדמוגורגים החלישו את כל השאר הקשורים למוח הכוורת: העטלפים, הגפנים ואפילו vecna עצמו. .

    גלגולים []

    מפלצת הצללים []

    S2E2-MIND-FLAYER-EMERGING7 צורה אינטלית מבהירה

    הצורה העיקרית של המוח פלייר, המכונה גם ‘מפלצת הצללים’, היא ישות מסיבית, המתקרבת לפחות 50 קומות. [1] יש לו גוף ייחודי המורכב כולו מחלקיקים זעירים, המעניק לו מראה ערפילי הדומה לצל.

    במקור, החלקיקים קיבלו צורה של מסה מסתחררת, דמוית סערה, שהנרי קריל התפעל ורפורמה לתפוח הנפש. . . הגוף כולל גם ראש מוארך בצורת להבה הנובט מהגוף המרכזי. נוכחותו של היצור מלווה לעתים קרובות בברק אדום לא טבעי, המתאר כ”סערה “.

    באמצעות קישור טלפתי, VECNA, באמצעות Flayer Mind, יכול לשלוט ישירות ישויות ויצורים נוספים:

    שבר ברימבורן

    .

    אחד הכיסים האלה הותיר את הגוף הראשי ונצמד את עצמו אל וויל ביירס, ומאפשר לווקנה ולפלייר הנפש להחזיק אותו. חבריו ובני משפחתו של וויל אילצו בסופו של דבר את היצור לנטוש את וויל, כאשר שבר הערפל טס לעבר עבודות פלדה של ברימבורן. . שבר הערפל הועבר בסופו של דבר כאשר מכונה יצרה שער חדש בקיץ 1985, וחידשה את הקישור הטלפתי של שבר הערפל. החלקיקים המחודשים מחדש דבקו במהירות וזמנו המוני חולדות ליצירות הפלדה, “משטחים” אותם וממסים את גופם ליצורי ביומסה, ששולבו ליצירת צורת פרוקסי.

    שבר פלייר

    קטע נפרד של פלייר הנפש נתפס על ידי סובייטים ונשמר במחנה כלא בקמצ’טקה; יש להניח שהוא חולץ דרך שער הסובייטים אל הפוך בבסיסם תחת קניון סטארקורט. . לאחר מכן המשיכו הדמוגורגים השונים לעורר הרס על הבסיס, והרגו את הרוב המכריע של הצוות. כאשר הופר, ג’ויס ומוריי חזרו לבסיס, הם למדו מהמפקד הגוסס מלניקוב ש’צל ‘נמלט ו’נכנס’ לדמוגורגונים. מאוחר יותר, מוריי שרף את עיקר היצורים למוות עם הלהבה של יורי איסמיילוב, כאשר הופר עולה בהעלאת הדמוגורגון הבוגר עם חרב. כשכל יצור נהרג, נהרס גם חתיכת נפש פלייר.

    מפלצת העכביש []

    St Mind Flayer

    מפלצת העכביש, גוף ה- Proxy של פלייר המוח משנת 1985, דמה לעכביש גרגאני, מפלצתי. . עם זאת, בניגוד לגופו העיקרי של הפלייר, מפלצת העכביש אינה אפופה בערפל שחור-כסף, והיא גם לא גדולה (אם כי היא עדיין עומדת בגובה של מטר וחצי במצבה העוצב לחלוטין). מפלצת העכביש כמעט ולא ניתנת להריסה אך נותרה חשופה לחום.

    מפלצת העכביש מורכבת מגופם של המפוצצים: עשרות אורגניזמים, אנושיים ואחרים, שגופם הוסב ביולוגי לשרת את הרצון של פלייר הנפש. מפלצת העכביש הייתה במקור קטנה יחסית, כשהיא מורכבת אך ורק מגופי מכרסמים משובצים; עם זאת, זה צמח במהירות לאחר שסוף סוף צריכה את בני האדם המומר.

    Mindflayerseason3

    בשנת 1985 יצר המוח פלייר צבא של ישויות קטנות יותר ששירת את מפלצת העכביש. . . הפגיעות יכולות להתמזג זו עם זו ליצירת מפלצות גדולות יותר.

    הבולט שבהם היה “מפלצת בית החולים”, המורכבת מבני אדם טומט. . .

    לא ידוע אם לפלייר הנפש יש רצון חופשי משלו, או אם היא אפילו ישות חיונית, שכן ווקנה השתלטה על הוויה בשנת 1979. כל פעולותיו של הנפש פלייר נקבעות ככל הנראה על ידי VECNA; עם זאת, הענן הרדום של ערפל שחור -כסף – ממנו נולדה צורת ‘מפלצת הצללים’ של הנפש – היה כבר אורגניזם חי.

    המפלגה האמינה בתחילה כי המוח פלייר פיקד על מוחו של הכוורת של הפוך, והיה התודעה שהייתה ברשותה וויל ביירס ובילי הרגרוב. בשנים 1984 עד 1986 נטו הקבוצה ובני בריתם לקרוא לפלייר הנפש “אותו” ו”הוא “; הם ידעו מעט אחר על היצור, מלבד ‘כוונתו למגר את האנושות ולמזג את העולם האנושי עם ההפוך. .

    . . .

    עם המוח הנפש לצידו, כוחותיו של ווקנה התרחבו מאוד. גופו של פלייר הנפש יכול להתפצל לחתיכות קטנות יותר תוך שיתוף תודעה קולקטיבית. חלקים קטנים יותר אלה יכולים להחזיק יצורים ויצורים אחרים, ולקשור אותם לאותה תודעה ליבה; דרך פלייר הנפש, ווקנה יכולה לחבר בין צורות חיים שונות למוח כוורת משותף, כאשר צוואתו של ווקנה בראש השרשרת. .

    יתר על כן, דרך פיקודו על המוח של הכוורת, ווקנה התקרב להבנה כמעט-מוחלטת של שטחו. אם דמובט התוודע למגבלת גבול בהפוך; ווקנה תדע מייד. . .

    חוסן []

    קטעי הנפש פלייר יכולים לפעול רק כאשר הם קשורים לפסיכולוגית למוח הכוורת של הפוך (דרך שער). עם זאת, אם השער נסגר, החלקיקים של הנפש פלייר לא היו מתים, בניגוד לדמוגורגונים, או מפלצת העכביש. .

    מניפולציה של מזג אוויר []

    נוכחותו של הנפש פלייר הייתה כמעט תמיד מלווה בהפרעות אטמוספריות. בהפוך, סערות כהות היו זועמות בשמיים שלמעלה, עם ברקים אדומים מבהילים יורים לרוחב, ומאיר את כל הממד באור ארגמן. נראה שהסערה קשורה לרגשותיו של ווקנה; פלייר הנפש נראה מתנשא מעל בית הספר התיכון הוקינס, מחלחל בכעסו של ווקנה.

    שלילת כוח []

    לאחר שנשך אותה באחת מהזרועות שלה, המיוחד של הנפש פלייר הותיר חתיכה מעצמה בתוך אחת עשרה, והחליש את הטלקינזיס שלה יותר מאוחר באותו ערב; כוחותיה ידהו בסופו של דבר לחלוטין, ולא ישוחזרו עד לאירועי מרץ 1986.

    בשל המורכב כולו מחלקיקים, המוח הנפש – או בצורת הצל שלו, או לפעול כקטע – יכול לנוע במהירות להפליא, תוך כדי כדי לאטמוספרה במהירות גבוהה.

    חום []

    . . באופן דומה, כאשר חיילים קובעים את המנהרות, האחזקות יתפתלו מכאבים.

    מחסום ממדי []

    המחסום הממדי מציב גבולות קשים על יכולתו של פלייר הנפש להשתלט על עולמות אחרים. .

    המוח של הכוורת []

    . כל הכאב שהרגיש על ידי הגורמים המחוברים היה משותף ביניהם; הסבל הפיזי של ריגושו היה מתורגם לכל ישות אחרת במוח הכוורת, כולל ווקנה עצמו. זה הפך את מוח הכוורת למטרה ראשונה לאויביו.

    יחסים [ ]

    פלייר הנפש התגלה לראשונה על ידי הנרי קריל לאחר שאחד עשרה גירש אותו אל הפוך, שמצא את זה כ”הדבר הכי יוצא דופן מכולם.”בעזרת כוחותיו הנפשיים, הנרי נתן למוח פלייר את צורתו הענקית, דמויי העכביש, וקבע קשר נפשית עם הישות, שהיה דומה מאוד למערכת יחסים סימביוטית. . בשני המקרים, אחת עשרה ובעלות בריתה בסופו של דבר סיכלו את תוכניותיהם.

    נראה היה כי המוח פלייר טומן. עם זאת, לאחר מכן התגלה פלייר הנפש כדי להיות הבובה של ווקנה. הישות ככל הנראה תהיה אדישה לחלוטין כלפי אחת עשרה, אלמלא השפעתו של ווקנה.

    מתי נלכד וויל בפוך ונלכד על ידי דמוגורון, התודעה פלייר התעניינה בוויל והחליט להשתמש בו למטרותיו שלו, ולא מראה לו שום טיפול. לאחר הצלתו של וויל, המוח פלייר החל להפיץ את הפוך דרך הוקינס, שם קיבלו וויל חזיונות של הפוך. פלייר הנפש בסופו של דבר התעמת עם וויל והחל לחפש אותו ככלי כדי להשתמש בו כדי לסלול לעולם האמיתי. פלייר המוח סוכל פעמיים על ידי חברו של וויל, מייק, אך כאשר סוף סוף החליט להתעמת עם המוח פלייר, הוא נעשה ברשותו על ידי חתיכת הנפש פלייר. פלייר הנפש השתלט לאט לאט על גופו ונפשו של וויל, ומאפשר לראות ולהרגיש את כל מה שהמוח פלייר עשה. . המוח פלייר ניסה לשמור על שליטתו על וויל שלם, אך נעצר על ידי משפחתו של וויל וננסי ווילר כששרפו את הנפש פלייר מהרצון.

    שנה לאחר מכן, בשנת 1985, למרות ששוחרר מהפלייר הנפש, הוא השאיר השפעה עצומה על רצון מכיוון שהוא עדיין יכול לחוש את נוכחותו של הנפש פלייר בכל פעם שהוא היה קרוב. אף על פי כן, נראה כי פלייר הנפש לא זכר את רצון, או מכיל טינה כלשהי כלפיו. עם זאת, חתיכת הנפש פלייר שהיו ברשותה תבנה לעצמו גוף מתוך חולדות והפוחיות כדי שיוכל להרוג את וויל וחבריו כנקמה באירועים בשנת 1984. עם זאת, תוכניותיו סוכלו כשג’ויס ביירס סגר את השער, והרג את גוף הפרוקסי של הנפש פלייר.

    . .

    עם שובו לכדור הארץ בשנת 1985, פלייר המוח פיתח את בילי למאורתו החדשה, והפך אותו לכיבוש הראשון והשתמש בו כדי להפוך את תושבי הוקינס אחרים גם כן. בניגוד לשאר המפוצצים שהפלייר הנפש הרג כדי לבנות את גוף המיופה המיועד שלו, הוא החזיק את בילי בחיים בגלל כוחו הגופני, ומכיוון שהוא היה אח החורג של מקס מייפילד, חבר המפלגה שביקש ווקנה להרוג את המסיבה היו מכשולים בתוכניותיו לשליטה עולמית. .

    הופעות []

    טריק או פינוק, פריק הפוליווג
    האם החכם לחפור חפר המרגל*
    האחות האבודה המוח פלייר

    *פלייר הנפש מופיע במהלך פלאשבק ב”מרגל “.

    עונה שלוש הופעות
    ?
    E Pluribus unum הנשיכה
    מועדון Hellfire הקללה של ווקנה
    בילי היקר הצלילה

    פלייר הנפש מופיע במהלך פלאשבק בסרט “The Piggyback”.

    קומיקס []

    גיליון 1 גיליון 2 גיליון 3 גיליון 4

    הופעות משחקי וידאו
    דברים זרים: המשחק דברים זרים 3: המשחק דברים זרים: סיפורי פאזל דברים זרים: חווית ה- VR
    מת באור יום Fortnite לְהַכּוֹת Roblox

    קונספט ועיצוב []

    מאט דאפר אמר שמפלצת הצללים נוצרה בהשראת קלאסיקות אימה: “יש H.עמ ‘. סוג של Lovecraft, ישות בין-ממדית זו שהיא סוג של מעבר להבנה אנושית.”[6]

    אמנות קונספט פלייר

    מפיקי אפקטים חזותיים פול וכריסטינה גרף הוטלו על עיצוב היצור. מכיוון שהעונה הראשונה שילבה כמה הפרעות חשמליות, הם ידעו שהעונה השנייה תערוך סערות. ברגע שהוחלט שהמפלצת הייתה “דמויי סערה”, החלו הגרפים מחדש למראה הסערות והטורנדו. סטיב אסינג, צייר מט שנועץ גם הוא בעיצובים של כמה אחרים אלמנטים, יצרו אמנות קונספט של היצור המבוסס על טורנדו, הרי געש וכוחות טבע אחרים. בנוסף, הם קיבלו השראה מהתפרצויות וולקניות עם סערות ברקים בדרום אמריקה. [1]

    לסצנת ‘מימד X’ של עונה 4, אמן הקונספט מייקל מאהר, ג’וניור. הושיט כי חלקיקי הנפש פלייר היו “אלמנט אנטי כוח משיכה” שירים סלעים לאוויר, “ביעילות נופלים כלפי מעלה”. עם זאת, הרעיון נחרט, מכיוון שהיה לוקח יותר מדי זמן להסביר בהקשר של הסיפור. [7]

    שם []

    . מסתכל דרך מבוכים ודרקונים ידני, הם החליטו לקרוא למפלצת הצללים על שם “פלייר הנפש”, בגלל קווי הדמיון שלהם. [8]

    טריוויה []

    • פלייר הנפש הוא הדמות השנייה שכונה על שם דמות מ D&D, כשהראשון הוא הדמוגורגון והשלישי הוא ווקנה.
     • ב מבוכים ודרקונים, פלייני נפש הם גזע של הומנואידים נפשיים עם זרועות על פניהם שאוכלות מוח. הם משתמשים בעיקר ביכולות הנפשיות החזקות שלהם כדי לשעבד נפשית יצורים אחרים. המהדורות האחרונות יותר העניקו למוח הנפש את השם הראוי “איליטידים”.

     גלריה [ ]

     לגלריה של הנושא הזה, ראו את המוח פלייר/גלריה.

     הפניות []

     1. ↑ 1.01.11.21.3 “האחים דאפר שוב סיכמו את הדברים הזרים 2, ‘פרק שמונה: המוח פלייר'” עיט. 8 בנובמבר 2017 – מאמר המפרט את ה- VFX של התוכנית.
      • גובהו של פלייר הנפש הוא נקודת מחלוקת; מקור מאוחר יותר טען כי היצור גובהו 50 רגל ולא 50 קומות.
     2. ↑ 2.02.12.2https: // www.MichaelMaherjr.com/dimension-x
     3. ↑ 3.03..2 המשחק הטלפסי הרשמי של “The Piggyback”
     4. .04.1“דברים זרים 4: סיום הסביר”, מ ה נטפליקס חנון ערוץ יוטיוב.
     5. ↑ “ה- Piggyback”
     6. ↑ “דברים זרים 2: מאחורי ‘מפלצת הצללים’ הגדולה והרעה של סרט ההמשך” בידור שבועי. 28 בספטמבר 2017.
     7. ↑ Dimension-CPT_CPT – Michael Maher Jr
     8. ↑ “האחים דאפר סובבים את Thinker Things 2, ‘פרק שמונה: המוח פלייר'” עיט. 8 בנובמבר 2017