? | חומרת טום S, AMD לעומת. אינטל: שמנצח בשנת 2023?

0

AMD VS. אינטל: שמנצח בשנת 2023

. במשך עשרות שנים הם מחזיקים את זה כדי להציע את המעבדים המהירים ביותר, המסוגלים והעשירים ביותר עבור גיימרים, דפדפני אינטרנט מזדמנים ואנשי מקצוע כאחד. .

AMD לעומת אינטל: איזה מעבדים טובים יותר בשנת 2023?

שמנו את אינטל מול AMD בקרב על יכולת המעבד.

 • ?
 • Intel vs AMD ביצועי משחק מעבד
 • Intel VS AMD מפרט ותכונות מעבד
 • AMD לעומת צריכת חשמל של מעבד אינטל וחום
 • Intel לעומת AMD CPU Overclocking
 • אינטל מול ליטוגרפיה של מעבד AMD
 • אינטל לעומת ארכיטקטורת מעבד AMD
 • מנהלי התקנים ותוכנה של Intel לעומת AMD AMD
 • AMD לעומת אבטחת מעבד אינטל

. עובדה זו הולידה מעקב כמעט דתי עבור שני המחנות, וה- AMD לעומת Intel Flamewars הופכים את זה למסובך לקבל עצות חסרות משוא פנים לגבי הבחירה הטובה ביותר עבור המעבד הבא שלך. אבל במקרים רבים, התשובה היא ממש ברורה מאוד: השבבים של אינטל מנצחים עבור מרבית המשתמשים המחפשים את האיזון הטוב ביותר של הביצועים הן במשחקים והן בפריון בנקודת מחיר נגישה יותר. עם זאת, ההרכב של AMD של זכייה מתמחה ב- X3D WINs למחשבים האישיים המתמקדים במשחקים.

. . . עם זאת, לכל מותג יש את נקודות החוזק והחולשה שלו, ולכן איזה מותג מעבד אתה צריך לקנות תלוי בעיקר באיזה תערובת של תכונות, מחיר וביצועים חשובים לך.

אם אתם מחפשים את השבבים הכוללים המהירים ביותר בשוק בנקודת מחיר נגישה, עליכם להסתכל על המעבדים של אינטל. סדרת ה- Raptor Lake החזקה ה -13 ה -13 בונה על הנוסחה של ארכיטקטורה היברידית של אינטל, המשלבת ליבות ביצועים ויעילות גבוהים לחבילה אחת, כדי לספק תערובת מנצחת של ביצועים הן בעומסי המשחק והן בפרודוקטיביות, אך זה מגיע בעלות של כוח גבוה יותר צריכה מאשר השבבים המתחרים של AMD.

. AMD צמצמה לאחרונה את התמחור של השבבים שלה וגלגלת את הדגמים החדשים הלא-X החדשים שלנו שמפחיתים את מחיר הכניסה, אך לוחות האם של AM5 וזיכרון DDR5 עדיין נושאים פרמיה, ומבשלת את הצעת הערך.

. AMD גם מינפה את ה- X3D Tech הזה עם הארכיטקטורות הישנות שלה כדי ליצור שבבי משחקים מרכזיים במיוחד, כמו Ryzen 5 5600x3D החדשים. טכנולוגיה זו אכן גורמת להפחתת ביצועים משמעותית ביישומי התפוקה, כך שתצטרך להיות מודעים לסחר, אך הרווחים בביצועי המשחק הם פנומנליים.

לקבלת מראה מפורט יותר, להלן תוכלו לראות כיצד כל משפחת Ryzen 7000 מתערבות מול אגם הראפטור בסדרה של קטגוריות הכוללות גם מדדים ותמחור.

?

אינטל AMD
איקס שורה 0 – תא 2
איקס איקס
יצירת תוכן/פרודוקטיביות שורה 2 – תא 2
מפרטים שורה 3 – תא 2
Overclocking שורה 4 – תא 2
צריכת חשמל שורה 5 – תא 1
צומת תהליכים שורה 7 – תא 1
ארכיטקטורה איקס
בִּטָחוֹן
7 5

להלן תוצאות הניתוח והבדיקה שלנו, כאשר אינטל תופסת עופרת 7 עד 5 מעל AMD בקריטריונים בטבלה שלמעלה. בסעיפים הבאים נעבור על הפרטים המעמיקים של האופן בו הגענו למסקנות שלנו לכל קטגוריה.

אינטל מציעה כיום את התערובת הטובה ביותר של הביצועים והערך הכולל במחיר שווה לכל נפש. ההתקפה הבלתי נלאית של AMD עם המעבדים מבוססי ZEN שלה הגדירה מחדש את הציפיות שלנו הן לשולחן העבודה המיינסטרימי והן לשווקי HEDT, במקור תופסת את אינטל שטוחה כשנשארה מתוחכמת בתהליך ה -14 ננומטר ואדריכלות Skylake. בשנים האחרונות ראו מעבדי AMD עוברים משבבים ממוקדים ועוצמה רעבים לעיצובים המספקים יותר ליבות, יותר ביצועים ודרישות כוח נמוכות יותר.

אינטל נלחמת בחזרה על ידי הוספת אט אט תכונות וליבות על פני ערימת המוצר שלה, וכתוצאה מכך תופעות לוואי שליליות, כמו יותר צריכת חשמל וחום. .

. . הם מגיעים גם עם התהליך ‘אינטל 7’ שהוכיח תחרותי במיוחד, במיוחד כנגד צומת תהליך ה- 5nm המעולה של AMD מ- TSMC. זה העביר את הדירוג שלנו מיתרון 7 עד 4 עבור AMD ליתרון 7 עד 5 לטובת אינטל.

אולם AMD לא לוקח את האתגר בשכיבה, מכיוון שההרכב החדש שלה של 5 ננומטר Ryzen 7000 X3D שבבי משתמשים בטכנולוגיית ה- V-Cache 3-C-Cache החדשה של החברה כדי להעניק רווחים אדירים בביצועי המשחקים, ומעניקה ל- AMD את ההובלה מבחינת Sheer ביצועי משחק. זה מגיע עם סחר של תמחור גבוה יותר וביצועים נמוכים יותר ביישומי פרודוקטיביות, אך ל- AMD יש גם מערך Ryzen 7000 הסטנדרטי שלה למי שמחפש תערובת מאוזנת יותר של ביצועים. עם זאת, הדגמים הסטנדרטיים אינם יכולים להתאים לביצועים לערך של לייק הראפטור.

אינטל עברה קדימה ל- PCIE 5.. . עם זאת, אינטל עדיין לא הקלה על מדיניות הפילוח הדרקונית שלה המגבילה את התכונות, כמו יכולת שעון יתר, לשבבים ולוחות אם יקרים.

השבבים של אינטל מחזיקים גם את הכתר על יכולת השעון יתר עבור תדרי ליבה וגם זיכרון, ולא בשוליים קטנים. אם אתה מוציא את המזומנים על לוח האם של Z-Series, תשיג הרבה יותר אוברקלוקינג מכפי שתקבל עם Ryzen 7000 Chips. אתה יכול לראות דוגמה באופן העקבות שלנו על תכונה של CPU.

למרות הרענון האחרון של AMD, אינטל מנצחת את מלחמת ה- CPU בסך הכל כרגע. . AMD גם אמרה לנו שהיא מתכננת לעבור לארכיטקטורה היברידית, ששילבה תערובת של ליבות ביצועים ויעילות גבוהה כמו ארכיטקטורה של אינטל, בעתיד, שאמורה להדק את המירוץ. עם זאת, לעת עתה, אם אתה רוצה את הטוב ביותר בביצועי משחק או יישומים, Overclocking או תמיכה בתוכנה, צוות Blue ראוי לדולרים שהרוויחו הקשים שלך.

AMD לעומת תמחור וערך של מעבד אינטל

תמחור הוא השיקול החשוב ביותר כמעט לכולם, ובאופן כללי היה קשה לנצח במחלקת הערך. עם זאת, זה השתנה. אינטל מחויבת במלואה לזכייה בנתח השוק בחזרה, ולכן ראפטור לייק מוצאת שהחברה ממשיכה במלחמת המחירים החשופה שלה עם AMD. זה כואב במיוחד עבור AMD עכשיו כשצ’יפס של Raptor Lake של אינטל יש את כתר הביצועים בשילוב עם תמחור תחרותי באכזריות.

הגעתם של דגמי Raptor Lake-S של אינטל מצאה כי החברה מוסיפה ליבות, חוטים ותכונות נוספות למערך המיינסטרים שלה, אך ללא תמחור מוגבר של Gen-on-Gen עבור מרבית הדגמים. הדגמים Core i5 ותחתים אכן נושאים סימון Gen-on-Gen, אבל זה מגיע עם ביצועים מוגברים המצדיקים את העלות הנוספת. . .

. בשילוב עם תמחור אגרסיבי עבור מעבדי Ryzen, AMD החזיקה את כתר הערך במשך כמה דורות. עם זאת, חישוב זה החל להשתנות לאחר ש- AMD טייל את התמחור באופן משמעותי והפסיק לכלול צידניות ארוזות עם השבבים שלו, במיוחד עכשיו שיש לו דרישות קירור מחמירות יותר מאשר בעבר.

החלק לגלילה אופקית

Ryzen 7000/5000 לעומת אינטל של אגם הראפטור ה -13/אגם האלדר ה -12

מִשׁפָּחָה AMD אינטל
Threadripper – Xeon W 2,399- $ 6,499 $ 949 $ – 4,499 $
AMD Ryzen 9 – Intel Core I9 549 $ – 699 $ 538 $ – 699 $
AMD Ryzen 7 – Intel Core i7 299 $ -449 $ 298 $ – 409 $
AMD Ryzen 5 – Intel Core i5 129 $ – 299 $ 157 $ – 319 $
AMD Ryzen 3 – Intel Core i3 95 $ – $ 120 97 $ – 154 $

עם זאת, AMD עדיין מאפשרת לחופש. בינתיים, אינטל עדיין גובה פרמיה עבור שבבי ה- K-Series Series הניתנים לשעון, אך תצטרך גם לפצל את לוח האם היקר של Z-Series לקבלת הפריבילגיה של מעבד Overclocking שלך-אינטל אינה מאפשרת אוברקלת מלאה ב- B- או לוחות אם של סדרת H, אך איפשרה לזרוק זיכרון על ערכות השבבים B560 ו- H570 שלה, עם זאת,.

ל- AMD בדרך כלל יש מצננים טובים יותר מאינטל – מרבית המקררים המצורפים של AMD מתאימים לפחות לאוברקוקוקוס מתון – אך החברה כבר לא כוללת אותם עם אף אחד מדגמי ה- X. אינטל גם לא זורקת קריר יותר עבור SKUs היקרים שלה ב- K-Series SKU. אז הקפידו לתקצב קריר יותר (ובשר בשרני, בזה) אם אתם מתכננים לגלוש על מעבד אינטל של אינטל.

. אפילו ראינו מקרים שבהם מקררי המניות של אינטל אינם מספקים ביצועים מלאים בהגדרות המניות. לעומת זאת, AMD יש מצננים מוצקים שלעתים קרובות אפילו מספקים מעט חדר ראש עבור Overclocking. אינטל עשתה מעט מעט את המקררים שלה, אך השיפורים האסתטיים והתרמיים הקלים אינם מספיקים כדי להתאים למקררים המוסמכים של AMD, והם אינם זמינים בכל הדגמים.

. צ’יפס האגם הראפטור של אינטל צונחים לאותו ממשק LGA 1700 כמו צ’יפס אגם אלדר הקודם, ולאינטל יש דור אחד נוסף שיגיע לשוק לפלטפורמה זו. אגם הראפטור .

. .

.תחילה טכנולוגיות 0 ו- DDR5, אך AMD תומכת כעת בשניהם עם מעבדי Ryzen 7000 שלה. DDR5 אכן מוסיף עלות משמעותית ללוחות אם, אך אינטל נותנת לך את הבחירה בבחירת זיכרון DDR4 או DDR5, בעוד AMD תומכת רק ב- DDR5 יקר – חסרון משמעותי בהתחשב בכך שהוא אינו מעניק יתרונות ביצועים משמעותיים. בסופו של דבר, תמחור זיכרון גבוה ולוח האם עבור AMD של AMD נתן לאינטל יתרון תמחור גדול של פלטפורמה.

לבסוף, AMD עקבה אחר אינטל ביציאה מקטע שולחן העבודה (HEDT) לחלוטין, וסימן את סוף עידן. עכשיו תצטרך לעלות למעבדי מחלקת העבודה משתי החברות כדי להשיג יותר ליבות וקישוריות, כפי שניתן לראות בביקורות שלנו ב- ThreadRipper Pro 5995WX ו- 5975WX. . החברה אפילו שללה את דגמי ThreadRipper במחיר הנמוך ביותר מהקמעונאות, ויצרה בר 2,399 דולר לכניסה.

זוכה: אינטל. כאשר משווים בין מעבדי אינטל לעומת AMD, Team Red עדיין יש סיפור ביצועים חזק על פני הרוחב המלא של ערימת המוצר שלה, אך כיום לייק הראפטור של אינטל מציע את הביצועים הכוללים הטובים ביותר וכן .

עם זאת, לא רק שזה חל כאשר אנו לוקחים בחשבון את תמחור השבבים, ההבדל בתמחור הופך לתהום כאשר אנו גורמים לעלויות האחרות הקשורות לבניית מחשב. גם אינטל וגם AMD תומכים ב- PCIE 5.. .

ל- AMD יש גם דרישות חדשות לוחות האם שלה שיוצרים תמחור גבוה יחסית ללוחות האם של 600 ו -700 סדרות של אינטל, מה שמגדיל את תמחור הפלטפורמה של AMD באופן משמעותי. . .

Intel vs AMD ביצועי משחק מעבד

בקרב ביצועי המשחקים של AMD לעומת Intel CPU, אינטל מחזיקה את ההובלה בכל להקות המחיר הקריטיות. להלן יש לנו מבחר רחב של מדידות ביצועי משחק קולקטיביות עבור השבבים הקיימים בלהקות המחיר השונות. בנוסף, יש לנו שתי סדרות של תוצאות בדיקה מתחת למכסה ביצועים הן ב- Windows 10 והן ב- Windows 11 מכיוון שהראפטור של אינטל ואלדר לייק מציעים יותר ביצועים ב- Windows 10 מאשר 11. בלי קשר, הצוות הכחול מחזיק את ההובלה בשתי מערכות ההפעלה. אתה יכול לראות השקפה הוליסטית הרבה יותר בהיררכיה של מדד ה- CPU שלנו.

.

כפי שאתה יכול לראות, שבבי Raptor Lake של אינטל הם מהירים יותר מהמעבדים הסטנדרטיים של Zen Zen 4000 Ryzen 7000 של AMD בכל האזורים. עם זאת, Ryzen 7 7800x3D החדש של AMD, Ryzen 9 7950x3D ו- Ryzen 9 7900x3D לוקחים את ההובלה הכוללת, אם כי זה בא עם פשרות ביצועים ביישומי פרודוקטיביות רבים.

Core I9-13900K ו- Core I9-13900KS משבצות בשבבי המשחק המהירים ביותר של אינטל, מחיר יאושר, אך הליבה i7-13700K מספקת בעצם את אותו ביצועי משחק עבור הרבה פחות מזומנים, מה שהופך את זה לבחירה למכורים לביצועים. עבור גיימרים מיינסטרים, ה- Core i5-13600K מציע אפשרות נהדרת, אך ה- Core i5-13400 הוא השבב שזכה בסביבות 200 $, בעוד שה- Core i3-12100 הוא השבב להכות במחיר ~ 110 $ מחיר מחיר.

. ה- Ryzen 5 7600X מציע פחות ביצועים בנקודת מחיר של 300 דולר. עם זאת, השבבים הללו איטיים משמעותית מהשבבים של אינטל, במיוחד אם אנו מקפידים על התמחור. ל- AMD יש גם את AMD Ryzen 9 7900 במחיר נמוך יותר, Ryzen 7 7700, ו- Ryzen 5 7600 המוצעים, והצ’יפס הללו מתחרים במקביליהם לסדרה X לאחר אוברקלינג, ובכך שיפרו את הצעת הערך של AMD.

בועט ברזולוציה שלך עד 1440p ומעבר. עם זאת, קצת ביצועי משחקי מעבד נוספים עשויים להשתלם אם אתה מתכנן לעדכן את כרטיס הגרפיקה שלך (ראה את כרטיסי הגרפיקה הטובים ביותר שלנו) עם דור חדש יותר תוך שמירה על שאר המערכת שלך על כנה. אנו מצפים שרוב הבניינים בטווח הבינוני יגיעו עם GPUs פחות, המשמשים בדרך כלל כשוויון מבחינת ביצועי ה- CPU.

. ה- Cezanne Apus הנוכחי של החברה מציעים את הביצועים הטובים ביותר הקיימים מגרפיקה משולבת עם Ryzen 7 5700G ו- Ryzen 5 5600G. .

זוכה: עניבה. צ’יפס של Raptor Lake של אינטל הוסיפו את כתר המשחקים מדגמי Ryzen 7000 הסטנדרטיים של AMD בלהקות המחיר הקריטיות, אך דגמי ה- 3D V-Cache החדשים של AMD לוקחים את ההובלה אם אתה מוכן לשלם פרמיה.

. Ryzen 7800X3D של AMD הוא מעבד מדהים, המציע את רמת הביצועים הגבוהה ביותר של המשחקים הקיימים בשוק ובכך מרוויח מקום ברשימת המעבדים הטובים ביותר שלנו. עם זאת, תג המחיר שלו בסך 449 דולר מציב אותו מחוץ למקום המסורתי של 250 עד 300 דולר למקום של גיימרים מיינסטרים.

שניהם . אם אתם מחפשים שבב במחיר נמוך יותר שמציע את אותו ביצועי משחק אך מחליף קצת Heft ביישומי פרודוקטיביות עבור תג מחיר נמוך יותר, Core i7-13700K הוא השבב שלכם. עבור הרוב המכריע, ה- Core i5-13400F מציע את התערובת הטובה ביותר של מחיר וביצועים, מה שהופך אותו למעבד הטוב ביותר הבלתי מעורער למשחקים בנקודת המחיר שלו.

AMD לעומת אינטל פרודוקטיביות ויצירת תוכן ביצועים

. . זה באדיבות חלוקת הליבות, האשכולות והמטמון הגדולים שלה בספינת הדגל שלה Ryzen 9 7950X. עם זאת, הזכיות הללו מגיעות על חשבון נקודת מחיר גבוהה בהרבה, וזה לא מספיק כדי להצדיק את הפרמיה.

אגם הראפטור מסמן את המשך השימוש בתערובת של שני סוגים של ליבות למחשב שולחן העבודה המיינסטרימי. ליבות הביצועים הגדולות (ליבות P) הן הטובות ביותר לעבודה רגישות לחביון, ומעניקות לאינטל את ההובלה הבלתי מעורערת ביישומים חד-הברכיים. . הליבות האלקטרוניות הוכיחו את עצמם כגיבור הלא-סוער של אגם הראפטור בעומסי עבודה של יצירתיות ופרודוקטיביות, ומאפשר לאינטל לקחת את ההובלה מ- AMD בלהקות התמחור החשובות ביותר.

ביצועים מוצקים בעבודה חד-הברדית משווים לביצועים מהירים יותר בכל מיני עומסי עבודה, במיוחד יישומים יומיומיים המסתמכים על היענות חריפה מהמעבד. Core Core I9-13900K של Raptor Lake Lake Leak. אם אתה מחפש אחר ביצועים עם הברגה יחידה, המעבדים האחרים של Raptor Lake לוקחים גם לידים גדולים יחסית על מעבדי AMD מתחרים. בסך הכל, משפחת Raptor Lake של אינטל מחזיקה בכתר הביצועים החד-הברכיים.

זוכה: אינטל. למקצוענים המציגים את הביצועים בייצור יצירת תוכן ויישומי פרודוקטיביות, הזוכה ב- AMD לעומת מעבדי אינטל עובר לאינטל על חוזק הארכיטקטורה ההיברידית שלה X86. עיצוב חדש זה משלב שני סוגים של ליבות ליצירת ארכיטקטורת מעבד כוח יחידה שזריזה באותה מידה בעבודה חד-הברדית כמו שהיא עוצמתית ביישומים מושחלים.

 • אינטל Core I5-13600K VS AMD RYZEN 7 7700X ו- RYZEN 5 7600X FACE OFF
 • אינטל Core I9-12900K VS Ryzen 9 5900X ו- 5950X: Alder Lake ו- Ryzen 5000 Face Off
 • Intel Core I5-12600K VS AMD Ryzen 5 5600X ו- 5800X Face Off: Ryzen נפל
 • Intel Core i7-12700K לעומת AMD Ryzen 9 5900X ו- 5800X Face Off: Intel Rising
 • Intel Core i5-12400 לעומת AMD Ryzen 5 5600X Face-Off: Event

AMD לעומת מפרטי מעבד Intel ותכונות

ל- AMD יש את Ryzen 3, Ryzen 5, Ryzen 7, Ryzen 9 ו- Threadripper, בעוד אינטל מפרקת את הצעותיה למשפחות Core i3, Core i5, Core i7, Core i9 ו- Cascade Lake-X משפחות. . שימו לב שלשתי החברות יש אפשרויות ערך בכל שכבה, אך אנו יכולים לקבל תחושה כללית של הנוף עם רשימות קטנות יותר (יחסית) קטנות יותר. אנו משתמשים בתמחור המומלץ של שני הספקים ובתמחור רחוב.

. אינטל נהנתה מזמן מההובלה הבלתי מעורערת בקטע זה, אך מערך ThreadRipper של AMD בסופו של דבר דחף את אינטל מהקטע. .

ההרכב החדש של אינטל של שבבי HEDT-Class יורד לפלטפורמות יקרות הדורשות זיכרון יקר של DDR5 ECC, כך שבעוד שבבים אלה ניתנים לשעון יתר ואינטל ממקמת אותם כמעשה HEDT, הם נמצאים מחוץ להישג ידם של רוב חובבי המזדמנים.

החלק לגלילה אופקית

AMD לעומת Intel CPUS HEDT מפרט ותמחור

שולחן עבודה יוקרתי (HEDT) MSRP / קמעונאות ליבות / חוטים TDP PCIE
Threadripper Pro 5995WX 6,499 דולר 64/128 .7/4.5 280W שמונה ערוצים DDR4-3200
Threadripper 3990X 3,990 $ / $ 3,750 64/128 2.9/4.3 256 280W 72 Gen4 שמיש Quad DDR4-3200
Xeon W9-3495X 5,889 דולר 56/112 1.9/4.8 105 350W 8 ערוצים DDR5-4800
Xeon W9-3475X 3,739 דולר 36/72 2.2/4. 82.5 112 8 ערוצים DDR5-4800
Intel W-3175X 2,999 $ / N / A 28/56 .1/4.8 38.5 255W 48 GEN3 שישה ערוצים DDR4-2666
Threadripper Pro 5975WX 3,299 דולר 32/64 3.6/4.5 128 (4CCD + I/OD) 280W 128 GEN4 שמונה ערוצים DDR4-3200
Threadripper 3970X 1,999 $ / $ 1,899 32/64 .7/4.5 *128 280W Quad DDR4-3200
Xeon W7-3455 2,489 דולר 2.5/4.8 270W 112 8 ערוצים DDR5-4800
Threadripper Pro 5965WX 2,399 דולר 24/48 3.8/4.5 128 (4CCD + I/OD) 280W 128 GEN4 שמונה ערוצים DDR4-3200
Threadripper 3960X 1,399 $ / $ 1,399 24/48 3..5 *128 280W 72 Gen4 שמיש Quad DDR4-3200
3,349 $ / N / A 2..6 33 205W 64 GEN3 שישה ערוצים DDR4-2933
Core I9-10980XE 3.0/4.8 24. 165W 48 GEN3 Quad DDR4-2933

כאן אנו יכולים לראות שכשמדובר ב- AMD לעומת אינטל HEDT/מעבד תחנת עבודה, ההרכב הסופי של AMD HEDT בלבד מחזיק את ההובלה הבלתי מעורערת עם 64 ליבות ו -128 חוטים בספינת הדגל שלה 3990X, וב- 32- ו -24-ליבות 3970X ו 3960x דגמים ביססו את ההובלה המדהימה מעל השבבים של אינטל. .

אינטל מפצלת את ההרכב הגבוה ביותר שלה לשני כיתות, כאשר ה- Xeon W9-3945X נופל ל BGA4677 לוחות אם הנושאים תגי מחיר השקעים עיניים כך שיתאימו לתמחור הגבוה של השבבים.

תקבלו יותר ליבות ומטמון עם מערך ThreadRipper של AMD, אך הם מגיעים עם תגי מחיר גבוהים יותר המתאימים למעבדים מפלצתיים כאלה. עם זאת, כאשר אנו מרתיחים את זה לתמחור לכל ליבת, או כמה אתה משלם עבור כל ליבת מעבד, AMD מציעה סיפור ערך משכנע.

החלק לגלילה אופקית

AMD לעומת Intel SPEC

שורה 0 – תא 0 רחוב/MSRP ליבות / אשכולות (p+e) בסיס P-Core Base/Boost (GHz) בסיס/דחיפה אלקטרונית (GHz) מטמון (L2/L3) TDP-PBP / MTP זיכרון
Core I9-13900K / KF 589 $ (k) – 564 $ (KF) 24/32 (8+16) 3..8 2.2/4. 125W / 253W DDR4-3200 / DDR5-5600
Ryzen 9 7950X 569 $ (699 $) .5/5.7 80MB (16+64) 170W / 230W
16/32 ..7 144MB (16+128) 120W / 162W
Ryzen 9 7900X 419 $ (549 $) 12/24 4.7/5. 170W / 230W DDR5-5200
Ryzen 9 7900x3d 599 דולר 4.4 /5.6 120W / 162W DDR5-5200
Ryzen 7 5800x3d 8/16 3.4/4.5 105W DDR4-3200
Core i7-13700K / KF $ 409 (k) – 384 $ (KF) 16/24 (8+8) 3.4 /5.4 2.5/4.2 54MB (24+30) 125W / 253W DDR4-3200 / DDR5-5600
349 $ (399 $) 8/16 4.5/5. 40MB (8+32) 105W / 142W DDR5-5200
Ryzen 5 7600X 6/12 4.7/5.3 38MB (6+32) 105W / 142W DDR5-5200
Core I5-13600K / KF $ 319 (k) – 294 $ (KF) 14/20 (6+8) .5/5.1 2.6/3. 44MB (20+24) DDR4-3200 / DDR5-5600
Ryzen 7 5700G (APU) 8/16 3.8/4. 32MB 65W

בקרב על מעבדי AMD מתקדמים לעומת אינטל, Ryzen 9 של AMD ו- Ryzen 7 משפחות מרובעים נגד Core I9 של אינטל ו- Core i7 Lineup.

ה- Ryzen 9 7950x3D הוא שבב המשחקים המהיר ביותר הבלתי מעורער בשוק, וה- Ryzen 9 7900x3d אינו רחוק מאחור. כאמור, השבבים הללו אכן נושאים פרמיה. Core i9-13900K מחזיק את כס המלוכה כמעבד הטוב ביותר סביב המשחקים, עבודות חד-הברכיות, ואילו ה- Ryzen 9 7950X לוקח כמה לידים מועטים בסוגים מסוימים של עבודה רב-חריפה. .

. בכנות, אלה השבבים שרוב הגיימרים צריכים לקנות אם יש להם מספיק מזומנים, אם כי דגמי Core i5 ו- Ryzen 5 בקטגוריה הבאה טובים אפילו יותר למשימה זו. כאן Core I7-13700K של אינטל מציעה כמעט את אותו ביצועי משחק כמו Core i9-13900K, גם אם על חשבון כמה כוחות סוס מושחלים ביישומי פרודוקטיביות, אך בנקודת מחיר נמוכה בהרבה. זה גם מכה את Ryzen 9 7900X המשויך למחיר. עם זאת, ל- AMD יש את Ryzen 7 7800x3D שלה בקרוב, כך שגיימרים צריכים לפקוח על השבב החדש המפריע הזה.

החלק לגלילה אופקית

AMD Ryzen 7000 מפרטים ותמחור

שורה 0 – תא 0 מחיר ליבות / אשכולות (p+e) שעון בסיס / דחיפה (GHz) מטמון (L2/L3) TDP-PBP / MTP
Ryzen 5 5600x3d 229 דולר 3.3/4.4 99MB (3+96) 105W שורה 1 – תא 6
299 דולר 6/12 4..3 38MB (6+32) 105W / 142W
Core I5-13600K / KF $ 319 (k) – 294 $ (KF) 14/20 (6+8) 3.5/5. 44MB (20+24) 125W / 181W DDR4-3200 / DDR5-5600
Core I5-12600K / KF 289 $ (k) – 264 $ (KF) 10/16 (6+4) 3.7/4.9 29.5MB (9. DDR4-3200 / DDR5-4800
Ryzen 5 5600G (APU) 220 דולר 6/12 3.9/4.4 65W
Core i5-13400 / f 221 $ – 196 $ (ו) 10/16 (6+4) 2.5/4.6 1.8/3.3 65W /148W DDR4-3200 / DDR5-4800
Core i5-12400 / f 6/0 (6p+0e) 4.4/2.5 65W DDR4-3200
Ryzen 5 5600 199 דולר 6/12 .5/4.4 65W DDR4-3200
159 דולר 6/12 3.6/4.2 DDR4-3200
Ryzen 5 4600G (APU) 154 דולר 6/12 3.7/4.2 65W

. . גם אינטל וגם AMD השיקו לאחרונה את הסלווס הראשון של הארכיטקטורות החדשות ביותר שלהם, Raptor Lake ו- Ryzen 7000, וכרגיל, אלה כללו רק את הדגמים המתקדמים לכל קטגוריה. כיוון שכך, חלק מהדגמים הנמוכים בקצה התחתון ברמת Ryzen 5 ו- Core I5, יחד עם כל Core i3 ו- Ryzen 3, הם דגמי Gen-gen.

.

אם אתם מחפשים ביצועי משחקים טהורים, עם זאת, Ryzen 5 5600X3D של AMD הוא מלך הערך בגיל 229 דולר. . הסיבה לכך היא שלמרות ש- Ryzen 5 5600x3D מגיע עם שתי פחות ליבות ומהירויות שעון מעט נמוכות יותר מאשר מקבילו היקר יותר 5800x3d, הוא עדיין מחזיק את אותו 96MB של מטמון L3 מגביר את המשחק. .

החלק לגלילה אופקית

AMD ואינטל מפרט ותמחור נמוך

שורה 0 – תא 0 רחוב מחיר/MSRP עיצוב – קשת. E/P – Core | חוט TDP / PBP / MTP תמיכה בזיכרון
Ryzen 5 5500 100 $ זן 3 – סזאן 6p | 12t 3.6/4.2 65W DDR4-3200
Ryzen 5 4600G (APU) זן 2 – רנואר 6p | 12t 3.7/4. 65W
Core i3-13100 (ו) 134 $ – $ 139 (ו) אגם הראפטור 3.4/4.5
122 $ – 97 $ (ו) אגם אלדר 4p+0e | 4C/8t 3.3/4.3 60W / 89W DDR4/5-3200/4800 12MB
Ryzen 5 4500 זן 2 – רנואר 6p | 12t .6/4.1 DDR4-3200 8MB
70 $ 3.. 65W 4MB

. . . .

לשבבים של אינטל יש GPU משולב (IGPU) זמין עבור כל ה- SKU שלה, אך הוא גם מוכר את שבבי ה- F-series ללא גרפיקה להנחה. AMD הוסיפה סוף סוף RDNA 2 igPU ל- Ryzen 7000 Chips שלה, ומסמן ראשון לדגמי Ryzen הזרם המרכזי שלה. בדומה ל- IGPU שנמצא על השבבים של אינטל, יחידות הגרפיקה הללו אינן מתאימות למשחקים – תצטרך לבחור APU אם אתה רוצה משחק ממעבד שולחני שולחן עבודה.

זוכה: אינטל. . השבבים של אינטל מספקים גם תמיכה ל- DDR4, שיקול חשוב בימים הראשונים של אימוץ DDR5.

AMD לעומת צריכת חשמל של מעבד אינטל וחום

כאשר משווים את AMD לעומת אינטל מעבד כוח וחום, צומת התהליך 7NM של הראשון עושה הבדל גדול. צריכת חשמל מגיעה כתוצר לוואי של בחירות עיצוב, כמו ליטוגרפיה ואדריכלות, עליהם נדון בהמשך. עם זאת, צריכת חשמל גבוהה יותר מתואמת לעתים קרובות לייצור חום יותר, כך שתזדקקו למקררים בשרניים יותר כדי לקזז את תפוקת החום של צ’יפס חמדני יותר.

. עם זאת, לייק הראפטור מהיר בהרבה מהצ’יפס האחרים, ומרוויח אותו קצת סליחה.

. בשילוב עם הארכיטקטורה ההיברידית X86, הופעת הבכורה של תהליך ‘אינטל 7’ הביאה שיפורים גדולים למדדי צריכת החשמל והיעילות של אינטל.

כן, שבבי אגם הראפטור של אינטל עדיין מוצצים יותר כוח מאשר צ’יפס Ryzen 7000 של AMD, אבל זיווג תהליך אינטל 7 לאדריכלות ההיברידית מביא שיפורים גדולים, במיוחד בעבודה מושלכת.

. כתוצאה מכך, תקבלו עבודה רבה יותר לכל וואט אנרגיה שנצרכת, שהיא win-win, ודרישות הקירור של AMD אינן כמעט כל כך מתאימות.

זוכה: AMD. בשיפוט AMD לעומת ביצועי מעבד אינטל לכל וואט, אי אפשר להפריז בחשיבות של צומת התהליך הצפוף ביותר בשילוב עם מיקרו -ארכיטקטורה יעילה, ו- 5NM של TSMC ו- Zen 4 של AMD הם השילוב המנצח. מעבדי Ryzen האחרונים צורכים פחות כוח מאשר אינטל על בסיס ביצועים-VS-ביצועים.

אין ויכוח כשאתה משווה את Intel לעומת AMD CPU Overclocking. אינטל מציעה את מרווח הראש ביותר של Overclocking, כלומר אתה יכול להשיג יותר ביצועים על מהירות הבסיס עם שבבי אינטל ממה שאתה יכול עם מעבדי Ryzen של AMD. למידע נוסף על Overclocking, פנו אל ה- Overclock Overclock של מדריך CPU.

למעלה תוכלו לראות שבצורת תרשים, והנה אותם נתונים בצורת טבלה, ומראים כי אגם האלדר של אינטל מציע חדר ראש הרבה יותר אוברקוקור מאשר Ryzen 5000:

החלק לגלילה אופקית

משחקי 1080p חוט יחיד רב-חוט
Core i9-12900K DDR4/ DDR5 +9.7% / +5.2% +1.6% / +3.2% +.3% / +7%
Ryzen 9 5950X +5% -. +.7%
+9.8% / +7.1% +2.3% / +2. +3.9% / +6.
+3.7% -. +.1%
Core I5-12600K DDR4/ DDR5 +15.2% / +12.9% +4% / +4.2% +..3%
Ryzen 5 5600X +6.7% +3. +2.7%

כאמור, תצטרך לשלם פרמיה עבור שבבי ה- K-Series של אינטל ולרכוש לוח אם יקר-סדרת Z, שלא לדבר. .0 עד 6..

אינטל אינה מאפשרת לוחות אם מסדרת B- או H, אך היא החדירה את הזיכרון של אוברקליקינג ל B560 ו- H570 שבבים, וזה עובד עם כל שבב התואם את הפלטפורמה. .

. לאמית. זה אומר ש- Overclocking של כל הליבות יכול למעשה לגרום לאבד ביצועים ביישומים עם הברגה קלה, גם אם סכום מינורי.

. . זה מביא לחדר ראש פחות אוברקלוק.

עם זאת, AMD מציעה את ה- Overdrive של Boost Boost, תכונה לעליקה אוטומטית בלחיצה אחת שתסובב קצת ביצועים נוספים מהשבב שלך על סמך יכולותיה, תת-מערכת משלוח החשמל של לוח האם שלך וקירור המעבד שלך. . . .

זוכה: אינטל. כשמדובר ב- AMD לעומת Intel CPU Overclocking, Team Blue יש הרבה יותר מרווח ראש ותדרים גבוהים בהרבה. . אינטל הוסיפה אוברקוקולינג זיכרון ללוחות האם החדשים ביותר לסדרת B ו- H, וזה שיפור.

.

AMD מול ליטוגרפיה של מעבד אינטל

. הכלל הבסיסי ביותר של המעבדים עדיין נכון: צמתי התהליך הצפופים ביותר, בתנאי שיש להם מאפייני כוח, ביצועים ואזור (PPA) הגונים, לרוב ינצחו בקרב אם הם משויכים למיקרו -ארכיטקטורה מוצקה. .

אבל בין אם AMD בעצם מוביל התהליך הוא נושא לוויכוח: בניגוד לאינטל, AMD לא מייצרת את המעבדים שלה. . במקרה של מעבדי Ryzen הנוכחיים של AMD, החברה משתמשת בשילוב של צמתים 6nm ו- 5nm של TSMC עבור השבבים שלה, כאשר האחרונים הם החשובים ביותר.

צומת 5NM של TSMC משמש את אוהבי אפל ו- NVIDIA, בין רבים אחרים, כך שהוא נהנה ממימון ברחבי התעשייה והנדסה שיתופית. .

היתרונות של צומת 5NM של TSMC הממוצע AMD יכול לבנות שבבים צפופים יותר עם ליבות ביצועים יותר, והכל בתוך מעטפת צריכת חשמל נמוכה יחסית. .

אינטל ראתה קצת תחייה עם מערך ה- Alder ו- Raptor Lake החדש שלה. אינטל מחריטה את הליבות הללו בתהליך ‘אינטל 7’, וסופית סוף סוף את סבל הצומת 14 ננומטר לאחר שש שנים ארוכות שבסופו. הכרנו בעבר את ‘Intel 7’ Manufacturing Tech כ- 10nm שיפר את Superfin, אך אינטל שמה לאחרונה את שמה של צמתי התהליך שלה כדי להתאים את המינוף בתעשייה.

הצומת ‘אינטל 7’ החדש מביא את החברה לתחרות הרבה יותר קרובה עם AMD בחזית הצומת התהליך. כן, אגם הראפטור עדיין מוצץ יותר כוח מאשר צ’יפס סדרת Ryzen 7000 של AMD, אבל תהליך אינטל 7 הוא שיפור גדול. .

(TSMC). .

אינטל לעומת ארכיטקטורת מעבד AMD

כאשר משווים בין מעבדי AMD לעומת אינטל, עלינו לקחת בחשבון שלשני החלטות עיצוב יש השפעה רבה על הביצועים, המדרגיות והביצועים-לפי-דולרים: חיבורים ומיקרו-ארכיטקטורה.

בד האינסוף של AMD מאפשר לחברה לקשור מספר מתים מרובים במעבד מגובש אחד. חשבו על זה כמספר חלקים של חידה שמתכנסים יחד ליצירת תמונה אחת גדולה יותר. הגישה מאפשרת לחברה להשתמש במות קטנות רבות במקום במות אחד גדול, וטכניקה זו משפרת את התשואות ומפחיתה את העלות. זה גם מעניק רמת מדרגיות שאינטל אולי לא תוכל להתאים לחיבור הרשת החדש שלה בתוך צ’יפס HEDT שלה, וללא ספק הוא לוקח את ההובלה מעל אוטובוס הטבעת המזדקנת של אינטל במעבדי שולחן העבודה שלה.

. מיקרו -ארכיטקטורה של Zen 2 הוסיפה שיפור נוסף של 15% ל- IPC. . זן 3 מביא עוד קפיצה של 19% ב- IPC, מה שמאפשר ל- AMD את הצעד היחיד הגדול ביותר שלה קדימה בעידן שלאחר הבולדוזר. זן 4 וצומת 5 ננומטר תואמים את זה עם עוד 14% קפיצה.

אגם האלדר האלדר ה -13 של אינטל וצ’יפס האגם הראפטור ה -13, מביאים את ארכיטקטורת X86 ההיברידית של החברה, המשלבת תערובת של ליבות גדולות יותר בעלות ביצועים גבוהים בשילוב עם ליבות קטנות יותר בעלות יעילות גבוהה, לשולחן העבודה X86 PCS בפעם הראשונה. . אינטל מחריטה את הליבות בתהליך ‘אינטל 7’ שלה, ומסמנת את הצומת החדש באמת של החברה לשולחן העבודה מאז 14 ננומטר הופיעה לפני שש שנים ארוכות.

. עם זאת, בשל השימוש בליבות מהירות יותר ואטיות יותר המותאמות לפרופילי מתח/תדר שונים, ביטול נעילת הביצועים והיעילות המרביים מחייב את מערכת ההפעלה ויישומים כדי לקבל מודעות לטופולוגיית השבבים כדי להבטיח עומסי עבודה (חוטים) באדמת אדמה באדמה. הליבה הנכונה על בסיס סוג היישום.

בסך הכל, הארכיטקטורה ההיברידית של X86 הוכיחה את עצמה כניצחון גדול עבור אינטל, עם ביצועים מובילים בכיתה במשחקים, שלא לדבר על עומסי עבודה יחיד ורב-הברגה ביישומים סטנדרטיים כאחד. עם זאת, בעוד שארכיטקטורת X86 ההיברידית מגיעה מאתוס דומה כמו הגדול.עיצובים קטנים חלוצים בזרוע, אין לו את אותה כוונון ליעילות כוח. .

. . .

זוכה: עניבה. בשיפוט AMD לעומת ארכיטקטורת המעבד Intel, ברור שהתחרות כעת קרובה בהרבה מכפי שהייתה בשנים האחרונות. ארכיטקטורת Zen 4 של AMD היא פלא המאפשר מדרגיות משופרת, ובשל העיצוב בעל אופי היעילות בשילוב עם צומת TSMC 5, הוא מספק מדדי צריכת חשמל מעולים.

מצד שני, ארכיטקטורת Raptor Lake של אינטל היא גם פלאת עצמה, ומביאה לראשונה את הזיווג הראשון של ליבות יעילות קטנות עם ליבות ביצועים גדולות למחשבי שולחן עבודה x86. זה מעניק לו את היתרון הביצועי, אך הוא עדיין עוקב אחר מדדי יעילות הכוח, וכתוצאה מכך קישור בקטגוריה זו.

כאשר אנו מסתכלים על תמיכה בתוכנת AMD לעומת Intel CPU, Team Blue יש מוניטין חזק יותר. AMD ספגה הרבה בעיות עם נהגי ה- CPU ו- Chipset שלה, תוצר לוואי טבעי של המשאבים המוגבלים שלו בהשוואה ליריביה הגדולים בהרבה. אינטל אינה חסרת טענות השגויות שלה בחזית הנהג, אך המוניטין שלה ליציבות עזר להרוויח אותה המקום הראשון בשוק המעבדים, במיוחד עם יצרני ציוד מקורי.

. בעבר, החברה פיתחה מוצרים חדשים חדשניים שהועברו לפח האשפה של ההיסטוריה בגלל תמחור וכוחות שוק, ותמיכה ארוכת טווח במוצרים אלה לא תמיד תהיה ברורה.

ל- AMD עדיין נחתך את העבודה שלה. . כתופעת לוואי של להיות המתמודד הקטן יותר, AMD עומדת גם בפני אתגר מפחיד בקיזוז האופטימיזציה הבלתי פוסקת של התעשייה עבור הארכיטקטורות של אינטל מעל לכל האחרים.

הרגיז את ענף המוליכים למחצה הוא קשה, במיוחד כשאתה נלחם במתחרה מבודרת ורמה הרבה יותר, ולפעמים הדברים נשברים כשאתה מגדיר מחדש ענף. במקרה של AMD, הדברים השבורים הללו מורכבים ממערכות הפעלה ויישומים שלא היו מכוונים כדי לחלץ את המלא של הביצועים של ארכיטקטורת הזן הראשונה של הזן הראשון שלה, קל וחומר את העיצובים הכבדים של Zen 3. אנו עדיין רואים שרידים של אתגרים אלה בדגמי Zen 4-CCD 4 במשחקים, אך מרבית הפערים גוהלו במהלך השנים.

עם זאת, אינטל ממשיכה להתמודד עם אתגרים. ארכיטקטורת Alder Lake של החברה היא העיצוב ההיברידי הראשון X86 ומשתמש ליבות ביצועים גדולות (ליבות P) וליבות יעילות קטנות (ליבות אלקטרוניות) עבור סוגים שונים של משימות. . המשמעות היא שתוכניות מסוימות עשויות להזדקק למחזיקת יד נוספת כדי לחלץ את הביצועים הטובים ביותר ב- Windows 10.

זוכה: אינטל מנצח את קרב AMD מול מנהלי התקנים ותוכנה של מעבד אינטל. . AMD עשתה התקדמות מדהימה לשכנע את המערכת האקולוגית של המפתחים כדי לייעל את ארכיטקטורות הזן החדשות שלה. .

בשנים האחרונות מצאו חוקרי אבטחה שמצמצמים ומובילים במנוע הביצוע הספקולטיבי שהוא אחד התכונות המייצרות את הביצועים העיקריים מאחורי כל השבבים המודרניים. המחקר שהתקבל הוליד הסתערות כמעט בלתי נגמרת של פגיעויות חדשות המאיימות על בטיחות המערכת והנתונים הפרטיים שלך. לרוע המזל, סוגים אלה של פגיעויות מסוכנות להפליא מכיוון שהן אינן ניתנות לגילוי – טקטיקות אלה גונבות נתונים על ידי שימוש במעבד בדיוק כפי שהוא תוכנן; לפיכך, הם אינם ניתנים לגילוי על ידי כל תוכנית ידועה נגד וירוס.

. זה כואב במיוחד לאינטל מכיוון שהוא סובל מיותר מפגיעויות אלה מאשר ספקים אחרים. .

אינטל ספגה כעת גם סיבוב חדש של התקפות Specter V2-V2-Variant, שהפחית את הביצועים שלה עוד יותר. .

AMD לא חסינה מפני פגיעויות. קשה לברר אם התגליות המוגבלות בתחילה במעבדי AMD נבעו מגישה ראשונה אבטחה לעיצוב מעבדים מוקשה, או אם חוקרים ותוקפים רק התמקדו במעבדים של אינטל בגלל נתח השוק המפקד שלהם: התוקפים כמעט תמיד מתמקדים בצלב הרחב ביותר -האפשר. אנו רואים מגמה דומה עם תוכנה זדונית המיועדת למערכות Windows, ללא ספק מערכת ההפעלה השולחנית השולטת, בתדירות גבוהה בהרבה ממקוס, אם כי נראה שזה משתנה.

.

. בדומה לאינטל, AMD ביצעה כמה תיקונים ממוקדים בסיליקון עבור מעבדי ה- Ryzen החדשים יותר שלה, ובכך הורידה את חשיפתו לפגיעויות.

עם זאת, פגיעויות ופריצות חדשות יותר ממשיכות להציג סוגיות עבור יצרני שבבים. לדוגמה, יצרנית לוח המחשבים MSI נפרצה לאחרונה, מה שהוביל למפתחות הפרטיים של OEM שלה, המשמש לאימות קושחה למנגנוני האתחול המאובטחים של המחשב, ומשוחרר לציבור. זה מציב מספר לא מסודר של מחשבים אישיים מהנהגים המזויפים ותוקף המשרד. בנוסף, לאחרונה נחשף כי ניתן לפרוץ את יישום ה- TPM של AMD, ובכך לתת לשחקנים נעימים את המפתחות הקריפטוגרפיים למערכת אם הם יכולים לקבל שליטה פיזית על המערכת.

זוכה: AMD. הדיון האבטחה של AMD לעומת Intel CPU ממשיך להתפתח כאשר חוקרים ושחקנים מזעזעים כאחד מפנים יותר עין לעבר האדריכלות החדשות יותר של AMD. ידוע פגיעויות מאשר AMD, וההשפעה של הפחתות הרפאים על מעבדי אינטל מהגנים הקודמים מביאים להפסדי ביצועים גדולים יותר (לעיתים שווה ערך לכמה רווחים דוריים ששווים שיפור) מאשר התיקונים שראינו מ- AMD, ומעניקים לצוות אדום את הניצחון.

. אינטל: שמנצח בשנת 2023?

בחירה בין AMD לאינטל היא אחד השיקולים העיקריים בכל פעם שאתה בונה מחשב חדש. כמו MacOS לעומת Windows, AMD לעומת יריבות אינטל היא אחד הוויכוחים הגדולים ביותר עבור חובבי המחשבים, וכרגע אנחנו נמצאים באמצע מירוץ צוואר וצוואר שבוודאי מחומם עוד יותר.

 • .
 • מעבדי שולחן עבודה: השוואת מחירים
 • ?
 • מעבדי מחשב נייד
 • ? הצג 1 פריט נוסף

. תשכח מהראש בראש של פעם. זהו קרב AMD לעומת אינטל כפי שהוא קיים כיום.

AMD VS. אינטל: היסטוריה קצרה

אינטל Core I9-13900K נערך בין קצות האצבעות

AMD ו- Intel הם שניים מהשמות האיקוניים ביותר בבניית מחשב ומסיבה טובה. במשך עשרות שנים הם מחזיקים את זה כדי להציע את המעבדים המהירים ביותר, המסוגלים והעשירים ביותר עבור גיימרים, דפדפני אינטרנט מזדמנים ואנשי מקצוע כאחד. הם הלכו קדימה ואחורה כמה פעמים לאורך השנים, כאשר AMD השיקו עיצובים פורצי דרך ואינטל הגיבה עם שבבים מהפכניים משלה, אך כאשר אינטל שמר על אחיזה חזקה בביצועי הדגל בין 2005 ל -2015, AMD באמת הפכה את העניינים איתם השקת מעבדי Ryzen שלה.

 • Cyberpunk 2077 עשוי להכריח אותך לשדרג את המעבד שלך

בבכורה בשנת 2017, השבבים הללו הביאו את הקטטה לאינטל בצורה דרמטית יותר ממה ש- AMD הצליחה כבר למעלה מעשור, ומאז, התחרות רק גברה. . עם יותר ליבות, שעונים גבוהים יותר ותכונות חדשות, המעבדים הטובים ביותר מ- Intel ו- AMD הם משהו להתרגש מאוד.

מעבדי שולחן עבודה: השוואת מחירים

. . .

AMD

Ryzen 9 7950X Ryzen 9 7900X Ryzen 7 7700X Ryzen 5 7600X
ליבות/חוטים 16/32 12/24 6/12
76MB 40MB 38MB
שעון בסיס 4.5GHz . 4. 4.
הגבר שעון 5. .6GHz 5.4GHz .
TDP 170W 105W
549 דולר 399 דולר 299 דולר

Core I9-13900K Core i7-13700K
16 (8+8)/24 14 (6+8)/20
מטמון (L2+L3) 44MB
. .4GHz (P-Core), 2.5GHz (ליבה אלקטרונית) .5GHz (P-Core), 2.6GHz (ליבה אלקטרונית)
עד 5.8GHz .4GHz .
125W/253W 125W/253W 125W/181W
590 $ 410 $ 320 דולר

. לשניהם יש גם אפשרויות תקציב זולות מאוד שיכולות לעלות עד $ 50, אך הן מומלצות רק למי שבונה את הקל ביותר של מחשבים אישיים.

?

ל- Intel ו- AMD יש מעבדים מצוינים למשימות משחק ופריון כמו עריכת וידאו וקידוד. אמנם תמצאו את המפץ הטוב ביותר עבור הדולר שלכם סביב אמצע האמצע של שני המחנות (Core I5-13600K של אינטל ו- Ryzen 7700X של AMD הם עמדות מסוימות), אך מעבדי הדגל של AMD וגם אינטל מציעים את הביצועים הטובים ביותר במשחקים ועומסי עבודה רב-חריפים יותר.

ל- Intel Core i9-13900K יש 24 ליבות (8 + 16) ותומך עד 32 חוטים, ואילו מעבד ה- AMD הטוב ביותר משתמש במתווה מסורתי יותר של 16 ליבות ו -32 חוטם. שני השבבים הם צוואר וצוואר במשחקים תובעניים ומכות סחר ביישומים במקום העבודה. .

אתה לא צריך לקנות את הטוב ביותר כדי לקבל מעבד נהדר למשחקים או לעבודה, אם כי. . AMD יכול להתמודד על הביצועים, אך 7600X שלה נופל מאחור, ו- 7700X יקר יותר, כך שאינטל גונבת את הערך בינוני לעת עתה.

אם אתה ממוקד בעיקר במשחקים, מעבדי ה- 3D V-Cace החדשים של AMD שווים להסתכל. .

יש גם מעבדי הדור האחרון שכדאי לקחת בחשבון. . עם זאת, זהו מבוי סתום לשדרוגים, מכיוון ש- Ryzen 7000 זקוק ללוח האם וזיכרון חדש לגמרי. .

צילום קבוצתי של Ryzen 7000 CPUs

. בצד של אינטל, יש את ה- Core Core I3-12100F המצוין המרובע ליבות בסביבות 100 $, ואילו Ryzen 5 5500 של AMD של AMD הוא בערך 120 $ ומציע ביצועים דומים במשחקים.

אם אתה מתכנן לבנות מערכת זולה ללא גרפיקה נפרדת, אינטל היא ככל הנראה האפשרות הטובה ביותר שלך. למרות ש- Ryzen 7000 CPUs החדשים של AMD יש גרפיקה על הסיפון וה- APUs מהדור הקודם של AMD מסוגלים יחסית, הם אינם סבירים באותה מידה. .

מעבד Threadripper בלוח האם

אם אתה רוצה להשתמש במחשב שלך לעריכת וידאו כבדה ברזולוציות גבוהות או לבצע עבודות קידוד וידאו אינטנסיביות או עבודות CAD, אתה זקוק לערמות של כוח עיבוד על פני הרבה ליבות רבות. .

למרות שאינטל אכן יש מעבדי HEDT, כמו Core I9-10980XE של 18 ליבות, כולם מיושנים מאוד ומוכות בקלות על ידי המעבדים המיינסטרים המתקדמים האחרונים. .

מעבדי Threadripper של AMD מציעים 24, 32 ואפילו 64 ליבות עם תמיכה בכפול המספר הזה של חוטים סימולטניים, והכל תוך שמירה על מהירויות השעון סביב ה- 4.סימן 5GHz. אם התוכנה שלך יכולה להשתמש בכל אותם ליבות נוספות, מעבדי ThreadRipper של AMD מציעים ביצועים שאין שני להם מחוץ למעבדי השרתים היקרים בצורה מגונה, תוך שהיא עוברת בקלות את תחרות האינטל. הם תומכים גם במספר גדול יותר של נתיבי PCI-Express-128 לעומת 44 בלבד באלטרנטיבות האינטל-מה שהופך אותם להתאים יותר למערכי אחסון גדולים יותר.

. עם זאת, אם אתה יכול לחכות עד מאוחר יותר בשנת 2023, AMD אמור להשיק את מעבדי Ryzen 7000 ThreadRipper שלה, שאמורים להיות מסוגלים בהרבה יותר. .

שוק המחשבים הנייד הוא סיפור אחר. .

. . באופן כללי, ככל שהעוצמה רבה יותר, כך המעבד מהר יותר, אך ישנם כמה מעבדי H ו- HX עם פחות ליבות מאשר מעבדי P, כך שהביצועים יהיו תלויים במשימות שאתה זורק את דרכם, כמו המעבדים עצמם.

מעבדי נייד של Ryzen מגיעים בטעמים שונים, ממש כמו אינטל:

 • H/HX – הביצועים הגבוהים ביותר

בדרך כלל, תמצאו מעבדים מסוג U ו- P במחשבים ניידים קלים יותר, עם דגש על חיי סוללה טובים, גרפיקה משולבת הגונה וביצועים מספקים כוללים. מעבדי H ו- HX מיועדים בעיקר למחשבים ניידים למשחקים ותחנת עבודה (קרא את סקירת ה- MSI GT77 Titan שלנו לדוגמה), והם בדרך כלל ישודרו עם AMD או NVIDIA GPU חזקים.

AMD מפעילה כעת את הדור של Ryzen 7000 שלה למחשבים ניידים, ששולטים כרגע בביצועים מתקדמים כפי שתוכלו לקרוא ב- Asus Rog Strix Scar 17 שלנו סקירה. אנחנו עדיין מחכים לשבבים המיינסטרים כדי לראות איך הם נערמים, אם כי.

.

?

. .

. . תקבל יותר מפץ עבור הדולר שלך עם אפשרויות הבינוני של אינטל, אבל בקצה העליון, או שהמחנה הוא נהדר.

רפידות בתחתית Ryzen 9 7950X

אם אתה מחפש לשחק בשולחן העבודה שלך, AMD וגם אינטל ישמשו אותך היטב. בקצה הגבוה, Core i9-13900K הוא המעבד הטוב ביותר בסך הכל, אך 7700X ו- 7900X הם חלופות AMD נוחות יותר. באופן דומה, אינטל ליבה i5-13600k טוב כמעט כמו שלושתם והרבה יותר זולים, אך אל תוזיל את הדור האחרון AMD Ryzen 7 5800x3d, מכיוון שהוא תחרותי עם כולם-גם אם זה לא נותן לך נתיב שדרוג טוב עם העיצוב של הדור האחרון שלו.

אם אתה עדיין לא בטוח איזה שבב הכי מתאים לך, עיין במדריך שלנו לרכישת מעבד לקבלת עזרה נוספת.

 • מעבדי הליבה של אינטל הם יותר תפוח, פחות AMD
 • השבב של האייפון 15 מאתגר את המעבד השולחני המהיר ביותר של אינטל – אבל יש תפיסה
 • ל- AMD עדיין נותרו כמה GPUs מהגנים הבא במיכל-אבל אני לא קונה את זה
 • כך תוכלו לזכות במחשב האישי הזה, המותאם אישית של סטארפילד
 • מעבד Ryzen הטוב ביותר: איזה מעבד Ryzen אתה צריך לקנות?

המעבדים הטובים ביותר למשחקים 2023: הבחירות המובילות בכל קטגוריות המחירים

. Ryzen 7000-Series של AMD ומעבדי הליבה ה -13 של אינטל מציעים ביצועים פנטסטיים-במיוחד כעת כאשר הקרב בין שתי החברות הפך למלחמה כוללת. .

החלק הקשה הוא המורכבות של מערכי השבבים החדשים הללו. ? או שאתה פונה למעבדי Ryzen 7000 של AMD עם ה- V הגבוה של החברה האוקטן של החברה? בימינו יש יותר ניואנסים להבין, במיוחד אם אתה רוצה את המפץ הכי הרבה עבור הדולר שלך. קניות חכמות ישאירו יותר מזומנים לסדרי עדיפויות גבוהים יותר: בעיקר את הכרטיס הגרפי שלך, אך יתכן שגם תכונות איכות החיים הנחמדות יותר על לוח האם שלך.

כמה שבבים ספציפיים בולטים מהשאר כמעבדי המשחקים הטובים ביותר בגלל מחירם, הביצועים או התוספות שלהם. אתה יכול לבחור מבין שלמה שלמה של רצים, בזכות קרב תמחור מתמשך בין AMD לאינטל.

מְהִירוּת, .

Intel Core i5-12400-מעבד המשחקים הטוב ביותר עבור רוב האנשים

Intel Core i5-12400 - מעבד המשחקים הטוב ביותר עבור רוב האנשים

. . ? .

במחיר רחוב של כ -180 דולר, אינטל Core i5-12400 מאזן בצורה חלקה את הביצועים והמחיר הזמינות. . מעבד בן שישה ליבות, בן 12 ליבות, מציע שפע של Oomph, עד כדי כך שהוא יישאר חם על העקבים של 13400 במדדי המשחקים, כפי שמוצג על ידי TechSpot. .

. בשעה 1080p הוא מציע בליטה קלה בביצועים (כ -5 אחוזים). ובכל זאת, הקפד לשקול אילו משחקים אתה משחק ביותר ואילו עשוי לתת את היתרון הגדול יותר ל- AMD לעומת אינטל. . (רק אל תשכח לעדכן את ה- BIOS שלך לפני ביצוע ההחלפה.)

AMD RYZEN 7 7800X3D-מעבד המשחקים המתקדם הטוב ביותר

זה הולך להיות בחירה שנויה במחלוקת, מכיוון ש- AMD Ryzen 7 7800X3D של $ 450 דולר הוא לא שבב המשחקים הטוב ביותר ב- משחקים. . בממוצע, זה מכה את אינטל Core I9-13900K היקר בהרבה 589 דולר ב 1080p במדדים. זה גם הרבה יותר קל בצריכת האנרגיה. זה אומר עבור אנשים רבים (אולי אפילו לרוב האנשים), זה הקנייה החכמה יותר.

עם זאת, עבור אנשים מסוימים, זה לא יהיה הבחירה הנכונה. . זה גם בעיקר שבב משחק. אם אתה זקוק ליותר ליבות לעבודות ייצור וכן .

לחלופין, אם אתה רוצה לחסוך יותר כסף, Core i7-13700K (MSRP $ 409) מפרסם ביצועים חזקים בכל הסבך, אם כי תפסיד כ -5 אחוזים בביצועים עבור 1080p משחקים. אנשים עם לוח האם של Ryzen מהדור הראשון או השני יכולים לקחת בחשבון גם את Ryzen 7 5800x3D עבור אפשרות לשדרוג רוצח, במיוחד בהתחשב במחיר הרחוב הנוכחי שלה (300 עד 330 $, תלוי ביום).

Intel Core i3-13100F - מעבד המשחקים התקציבי הטוב ביותר

ה- Core i3-13100F עשוי לא להציע הרבה רווח בביצועים על קודמו (המנצח לשעבר שלנו בקטגוריה זו), אך בהתחשב בכך ששניהם הם אותו מחיר מחירון (כ- 110 $), השבב החדש יותר הוא זה שמתלהב. כך או כך, אתה מקבל את הביצועים הטובים ביותר שאתה יכול לקבל בין שבבי התקציב, כפי שאתה יכול לראות במדדים (כמו אלה מ- TechSpot). . זה הבדל צנוע, אבל כשכל אגורה נחשבת, כך גם כל מסגרת.

. וריאנט זה של 135 $ Core i3-13100 חסר גרפיקה משולבת, וכך אתה חוסך במזומן. אם אתה עדיין חוסך לכרטיס גרפי של סביר אך צריך לבנות מערכת בסיסית עכשיו, ייתכן שתרצה במקום זאת אחד מ- APUs של AMD, עליו אנו דנים בערך הבא למטה למטה למטה.

Ryzen 5 5600G – המעבד הטוב ביותר אם אתה מחכה לקנות כרטיס גרפי

. ההימור הטוב ביותר שלך מתחת ל -200 דולר הוא 6500 XT, כרטיס שמגיע עם הרבה אזהרות.

אם ה- GPUs הבודדים התקציביים הזמינים אינם מושכים, דרך לעקיפת הבעיה היא לרכוש APU, או מעבד עם גרפיקה משולבת על -על -סופר. המלצנו על טקטיקה זו בשנה שעברה והיא עדיין עובדת כעת-במיוחד מאז מחירי הרחוב של Ryzen 5 5600G (MSRP $ 260) ומעבדי Ryzen 7 5700G (MSRP $ 360) נשארו ברמות סלע תחתון. כעת תוכלו לשחק ברוב המשחקים ברזולוציה של 720p או 1080p תמורת כמעט מחצית העלות של מחיר המחירון של APUs אלה.

היופי בגישה זו הוא שאתה יכול לשחק משחק. . ליבות ה- CPU ב- APUs אלה טובים מאוד למשחקים המיינסטרים, כפי שהראתה Rezen 7 5700G שלנו הסקירה.

ה- 5600G מציע שש ליבות ו -12 חוטים, בשילוב עם שבע ליבות גרפיקה של Radeon שעבדו ב 1.9GHz. המדרגה 5700 גרם מתנגשת עד שמונה ליבות ו -16 חוטים, לצד שמונה ליבות ריידון הפועלות ב 2GHz. מרבית הקונים בתקציב טובים יותר עם החלק הזול יותר, אלא אם כן יש לך צורך ספציפי בספירת הליבה הגבוהה יותר ב- Ryzen 7 Chip.

Ryzen 7 5800x3d-מעבד המשחקים הטוב ביותר של אמצע השכבה

Ryzen 7 5800x3d - מעבד המשחקים הטוב ביותר של אמצע השכבה

. . . עם מחיר הרחוב שלה כעת מרחף בהתמדה בין 300 ל -330 $ (תלוי ביום), אתה יכול לקבל מעבד שמטפל באחים ויריבים נוכחיים במחיר תוך כדי עצירה של קצב במשחקים.

במילים אחרות, 5800x3d זול יותר מאחיו של Ryzen 7000 (בגלל העלות הגבוהה יותר של לוחות אם וזיכרון DDR5), כמו גם של 320 $ אינטל Core i5-13600K. זה גם מכה את ה- 13600K בביצועים (גם כאשר האחרון משמש בזיכרון DDR5), כפי שמראה TechSpot בסקירתו. בינתיים, אינטל Core I7-13700K של 415 $ עולה על הביצועים של 5800x3D כאשר משויכים לזיכרון DDR5; עם זיכרון DDR4, 5800x3D מנצח הן במחיר והן בביצועים. .

שתי האזהרות עבור 5800x3d הן שאתה נעול לפלטפורמה “מתה”: כלומר אתה לא יכול להפיל שבב חדש עבור לוחות אם AM4. . . לקבלת שבב במחיר דומה עם יותר חוזק מסביב, תרצה להסתכל אל אינטל Core i5-13600K.

Intel Core I5-13600K-Core-Gen Core-I5/Ryzen 5 הטוב ביותר

אנו יודעים מה מעבד המשחקים הטוב ביותר לטווח הבינוני-אבל הליבה i5-12400 היא האחרונה. כדי לשרוט את הגירוד לארכיטקטורה חדשה יותר, יש לך שתי אפשרויות עיקריות: Core I5-13600K של אינטל של אינטל ו- AMD 300 Ryzen 5 7600X.

שני המעבדים הם צ’יפס מצוינים, עם ביצועים חזקים שלוקחים קפיצה גדולה על קודמיהם. . אם תבחר ללכת עם לוח האם וזיכרון DDR5, תקבל ביצועי משחק טובים יותר מאשר עם 7600X-נובע מחמישה אחוזים, על פי תוצאות המידה של Site Site Pc-Welt שלנו. .

רק קחו בחשבון זאת בהשוואה ל- 12400 (וחלקים אחרונים אחרונים), 13600K צורך אנרגיה רבה יותר. אם חשבונות הכוח שלך הם דאגה, התבונן מקרוב על מדדי ציור כוח.

כיצד אנו בודקים מעבדים

. . Far Cry 6, , אופק אפס שחר, , , , גאולה אדומה מתה, אפר הייחודיות, וכן עפר 5. .

. . בכל אסדות הבדיקה שלנו אנו משתמשים בכרטיס גרפי של ספינת הדגל המתקדמת כדי לבודד טוב יותר את ההבדלים בביצועי ה- CPU.