ברגי SS | מסד נתונים של סמלי שנאה | ADL, SS | היסטוריה, משמעות ועובדות | בריטניקה

0

מה המשמעות של SS

העורכים שלנו יבדקו את מה שהגשת ויקבעו אם לשנות את המאמר.

ברגי SS

ברגי ה- SS הם סמל סופרמיציסט/ניאו-נאצי לבן נפוץ שמקורו בשוצסטפל (SS) של גרמניה הנאצית. ה- SS, בראשותו של היינריך הימלר, שמרה על מדינת המשטרה של גרמניה הנאצית. חבריה נעו בין סוכני הגסטאפו לחיילי ה- SS של וואפן (חמושים) לשומרים במחנות ריכוז ומוות.

סמל ה- SS נגזר מ”סואילו “או” השמש “רונה, דמות באלף-בית הרוני הקדם-רומי הקשורה לצליל” S “. . מכיוון ש- Sowilo Rune דומה לבורג ברק (עם קצוות שטוחים במקום קצוות מחודדים), סמל ה- SS היה קשור לתמונת ברק של ברק.

לאחר מלחמת העולם השנייה, סמל הברגים של SS אומץ על ידי עליונות לבנות וניאו-נאצים ברחבי העולם. מרבית העליונות הלבנות משתמשות בו בצורתו הנאצית, כשתי תמונות דמויות בורג עם קצוות שטוחים. עם זאת, לפעמים הסמל אולי הקצוות התחתונים המחודדים או החלקים החודדים והתחתונים. גרסאות אלה של ברגי ה- SS קשורות לרוב לקעקועים בכלא.

ברגי ה- SS משמשים בדרך כלל כסמל לעליונות לבנה, אך יש הקשר אחד בו זה לא בהכרח תמיד כך. לפני עשרות שנים, כמה כנופיות אופנוענים מחוץ לחוק ניכסו כמה סמלים הקשורים לנאצים, כולל ברגי ה- SS, בעיקר כסמלי הלם או סמלי מרד או אי התאמה. לפיכך ברגי SS בהקשר של תת -תרבות האופנוענים מחוץ לחוק אינם בהכרח מציינים דבקות בפועל בעליונות הלבנה. . לעתים קרובות השימוש והמשמעות המיועדים של ברגי ה- SS בהקשר זה הוא די מעורפל וקשה לקבוע.

מה המשמעות של SS

בחן את תפקידו של היינריך הימלר

אדולף היטלר השתתף במצעד נאצי במינכן, גרמניה, בערך שנות השלושים

 • מה היה הגולאג?
 • מתי נוצר הגולאג?
 • האם הגולאג עדיין קיים?

אנשים חוגגים בכיכר טיימס בעיר ניו יורק, ניו יורק ביום V-E (ניצחון באירופה), 8 במאי 1945

תמונת עופרת עבור

אדולף היטלר (נאצי, נאציזם, מנהיג גרמני)

גרמניה הנאצית, חיילי האס אס של נאצי צועדים עם תקני ניצחון בעצרת יום המסיבה בנירנברג, גרמניה, 1933. (שוצסטפל, המפלגה הנאצית, נורנברג)

צללית של ידיים מחזיקה לפיד ספורט מאחורי טבעות של דגל אולימפי, ריו דה ז'ניירו, ברזיל; 3 בפברואר 2015

שקיעה חורפית צבעונית

התחלה של גברים

מקרוב של גמל שלמה מתפלל הולך על קרקע אבן על רקע מטושטש ביפן

מחלקת משטרת לוס אנג'לס רצתה עלון על אליזבת שורט, המכונה גם את

גרנדיארים בריטים בקרב על בונקר היל, ציור של אדוארד פרסי מורן, 1909

תינוקת עם ארנב ארנב צעצוע

סטייק ריבייה, בקר, פרה, בשר

אמנם נעשה כל מאמץ לעקוב אחר כללי סגנון ציטוט, אך יתכנו אי התאמות מסוימות. אנא עיין במדריך הסגנון המתאים או למקורות אחרים אם יש לך שאלות.

בחר סגנון ציטוט
שתף למדיה החברתית
תודה על המשוב שלך

העורכים שלנו יבדקו את מה שהגשת ויקבעו אם לשנות את המאמר.

 • ספרייה וירטואלית יהודית – שוצסטפל
 • רשת היסטוריית לוחמה – הוואפן -ס.ס
 • HistoryNet – איך ה- SS ציד את שלדו של מלך מהתקופה האפלה
 • Spartacus Education – Schutzstaffel
 • היסטוריה של אלפא – השוטסטפל (SS)

אמנם נעשה כל מאמץ לעקוב אחר כללי סגנון ציטוט, אך יתכנו אי התאמות מסוימות. אנא עיין במדריך הסגנון המתאים או למקורות אחרים אם יש לך שאלות.

בחר סגנון ציטוט
שתף למדיה החברתית
תודה על המשוב שלך

העורכים שלנו יבדקו את מה שהגשת ויקבעו אם לשנות את המאמר.

 • ספרייה וירטואלית יהודית – שוצסטפל
 • מוזיאון זיכרון השואה של ארצות הברית – אנציקלופדיה של שואה – SS
 • רשת היסטוריית לוחמה – הוואפן -ס.ס
 • HistoryNet – איך ה- SS ציד את שלדו של מלך מהתקופה האפלה
 • Spartacus Education – Schutzstaffel
 • היסטוריה של אלפא – השוטסטפל (SS)

ידוע גם בשם: חולצת שחור, שוצסטפל
כתוב ונבדק על ידי
עורכי האנציקלופדיה בריטניקה

העורכים של אנציקלופדיה בריטניקה מפקחים על תחומי הנושא בהם יש להם ידע נרחב, בין אם משנים של ניסיון שנצבר על ידי עבודה על תוכן זה או באמצעות לימוד לתואר מתקדם. .

עורכי האנציקלופדיה בריטניקה
עודכן אחרון: 4 בספטמבר 2023 • היסטוריית המאמרים

Leibstandarte-ss

חדשות אחרונות

. 2, 2023, 3:23 בבוקר ET (CBS)

SS, קיצור של Schutzstaffel (גרמנית: “דרג מגן”), חיל העילית השחור-אחיד ו”חיילים פוליטיים “המתוארים בעצמם של המפלגה הנאצית. ה- SS, שנוסד על ידי אדולף היטלר באפריל 1925, כשומר ראש אישי קטן, גדל עם הצלחת התנועה הנאצית, ואוסף משטרה עצומה ומעצמות צבאיות, הפך כמעט למדינה בתוך מדינה.

בחן את תפקידו של היינריך הימלר

משנת 1929 ועד פירוקו בשנת 1945 עמד האס אס על ידי היינריך הימלר, שבנה את ה- SS מפחות מ -300 חברים ליותר מ 50,000 עד שהנאצים עלו לשלטון בשנת 1933. הימלר, פנאי גזעני, מוקרן מועמדים לשלמותם הגופנית והטהרה הגזעית, אך גייס חברים מכל שורות החברה הגרמנית. עם המדים השחורים המלוטשים והסימנים המיוחדים שלהם (Runic S’s של ברק, תגי הראש של המוות ופגיונות כסף), אנשי האס אס הרגישו עדיפים על חיילי הסערה החומה החומה של ה- SA, אליהם הם היו כפופים באופן נומבי.

היינריך הימלר

כאשר היטלר, בעזרת SS, טיהר את ה- SA בשנת 1934 והפחית אותו לאימפוטנציה פוליטית, האס אס הפך לקבוצה עצמאית שאחראית, דרך הימלר, להיטלר בלבד. בין 1934 ל -1936 הימלר והסג ‘הראשי שלו, ריינהרד היידריץ’, איחדו את כוח ה- SS על ידי קבלת שליטה על כל כוחות המשטרה של גרמניה והרחבת אחריותו ופעילות הארגון שלהם. במקביל, יחידות SS צבאיות מיוחדות הוכשרו והודבקו בקווי הצבא הרגיל. עד שנת 1939 ה- SS, המונה כיום כ -250,000 איש, הפך לביורוקרטיה מסיבית ומבוכה, מחולקת בעיקר לשתי קבוצות: האלגמיין-ס.ס.

ה- Allgemeine-SS עסקו בעיקר במשטרה ובעניינים “גזעיים”. החטיבה החשובה ביותר שלה הייתה הרייכסשיטהייטשופטמט (RSHA; המשרד המרכזי של רייך הביטחוני), שפיקח על Sicherheitspolizei (Sipo; משטרת הביטחון), אשר בתורו חולק לרימינלפוליז (קריפו; הפשע) והפרשנות של משטרת היריץ ‘(קריפו; הפשע) והחריפה מתחת לגסטאפו מתחת למיליר. ה- RSHA כלל גם את Sicherheit.

Waffen-SS Sturmgeschütz רכב לחימה

SS Panzer Grenadier

הוואפן-ס.ס.ס היה מורכב משלוש קבוצות משנה: לייבסטנדארטה, שומר הראש האישי של היטלר; Totenkopfverbände (גדודי ראש המוות), שניהלו את מחנות הריכוז ואימפריה עצומה של עבודות עבדים שנשאבו מהיהודים ואוכלוסיות השטחים הכבושים; וה- Verfügungstruppen (חיילי Disposition), שהתנפחו ל -39 חטיבות במלחמת העולם השנייה ושימשו ככוחות קרביים מובחרים לצד הצבא הרגיל, זכו למוניטין שלוחמים קנאים.

מרד גטו ורשה

אנשי אס אס למדו בשנאת גזעית והנאמו להקשות את ליבם לסבל אנושי. ה”סגולה “העיקרית שלהם הייתה הציות המוחלט שלהם ונאמנותם לפיהרר, שהעניקו להם את המוטו שלהם:” כבודך הוא נאמנותך.”במהלך מלחמת העולם השנייה ביצע ה- SS הוצאות להורג מאסיביות של מתנגדים פוליטיים, רומא (צוענים), יהודים, מנהיגים פולנים, רשויות קומוניסטיות, מתנגדים פרטיזנים ואסירי מלחמה רוסים. בעקבות התבוסה של גרמניה הנאצית על ידי בעלות הברית, הוכרז האס אס כארגון פלילי על ידי בית הדין בעלות הברית בנורנברג בשנת 1946.

קבל מנוי של בריטניקה פרימיום וקבל גישה לתוכן בלעדי.

העורכים של אנציקלופדיה בריטניקה מאמר זה תוקן לאחרונה ועודכן על ידי אדם אוגוסטין.