סקירה של אייפון 14 Pro: הצצה לעתיד | MacWorld, Apple iPhone 14 Pro Max Review | PCMAG

0

סקירת Apple iPhone 14 Pro Max

באפל יש את הבטיחות שלך היטב. שתיים מהתכונות החדשות של ה- iPhone 14 Pro נועדו לעזור לך אם אתה נמצא בתאונת דרכים או אבוד במדבר.

סקירה של אייפון 14 Pro: הצצה לעתיד

יותר מאשר רק מהר יותר עם מצלמה טובה יותר – התכונות הייחודיות של iPhone 14 Pro משנות את הדרך בה אתה משתמש באייפון שלך.

ג'ייסון קרוס

עורך בכיר, MacWorld 22 בספטמבר, 2022 3:30 בבוקר PDT

אייפון 14 מקצוען

במבט ראשון

דירוג המומחים

יתרונות

 • האי הדינמי הוא צעד גדול קדימה לממשק האייפון
 • תצוגה תמיד-על, סוף סוף
 • מצלמה 48MP מאירה בפורמט proraw
 • חיי סוללה מצוינים

חסרונות

 • התמונות מעט מעובדות יתר על המידה
 • מצלמות גדולות יכולות להפריע
 • כמה תכונות מחכות בעדכוני תוכנה

פסק הדין שלנו

התצוגה תמיד-און ובעיקר האי הדינמי מייצגים צעד גדול קדימה לאופן בו אתה משתמש באייפון שלך, ואפל עדיין מובילה את החבילה בביצועים. המצלמות החדשות נהדרות, אך עיבוד התמונות של אפל מעט אגרסיבי מדי.

המחירים הטובים ביותר כיום: Apple iPhone 14 Pro

השוואת מחירים של מעל 24,000 חנויות ברחבי העולם
iPhone 14 Pro 128GB – זהב – לא נעול
iPhone 14 Pro 128GB – Deep Purple – לא נעול
iPhone 14 Pro 128GB – Space Black – לא נעול
iPhone 14 Pro 128GB – כסף – לא נעול
iPhone 14 Pro Max 128GB – Space Black – לא נעול
iPhone 14 Pro Max 128GB – Deep Purple – לא נעול
iPhone 14 Pro Max 128GB – זהב – לא נעול
iPhone 14 Pro Max 128GB – כסף – לא נעול
השוואת מחירים מתצוגת השוק האחורי יותר מחירים

מהדורת האייפון השנתית, ואכן מרבית שחרורי הסמארטפון, הפכו סוג של משעמם: הדגם האחרון קצת יותר מהיר, המצלמה טובה יותר, אולי יש איזה גימיק בולט שיופיע בכל המודעות אבל לא באמת ישפר את דרך אתה משתמש בטלפון שלך. באופן כללי, אין הרבה מה לדבר עליו.

השנה, עם ה- iPhone 14 Pro, אני שמח לדווח על כך שם הוא משהו מעניין לדבר עליו. באופן טבעי, ה- iPhone 14 קצת יותר מהיר וכן, המצלמה אכן טובה יותר. אבל ישנן שתי תכונות חדשות נוספות השנה, בלעדי לדגמי המקצוענים, שמשנים למעשה את הדרך בה אתה משתמש באייפון שלך לטובה: התצוגה תמיד-און והאי הדינמי.

אפל מאחרת לספק תצוגה תמיד, אך יישומה מצוין, ובשילוב עם תכונות תוכנה של iOS 16, מאפשר לך “להשתמש” באייפון שלך אפילו בלי להרים אותו לעתים קרובות יותר ממה שאתה יכול לחשוב. כשאתה מרים אותו, האי הדינמי (השם של אפל לממשק חדש שנבנה סביב המצלמה חתוך בראש התצוגה) הוא גילוי מוחלט. זהו עיצוב הממשק של אפל במיטבו ובוודאי שיועתק על ידי יריביו. זה רעיון כל כך נהדר, שהוצא להורג כל כך טוב, שהוא עשוי לבוא להגדיר את חווית המשתמש של האייפון עוד שנים.

האי הדינאמי המענג הזה

אנחנו אוהבים לגרור את אפל כאשר זה עושה ממשקים רעים טעויות, כמו הגדרות MacOS Ventura הרות אסון או כל העניין של iOS 7. אבל כאשר אפל מביאה את משחק ה- A שלה, היא יכולה להביא לחוויות ממשק לשוק שקובעות את המגמה במשך שנים. האי הדינמי הוא אולי הממשק הטוב ביותר של אפל מזה שנים.

כדי להפוך את האי הדינמי, אפל לקחה את החריץ שמחזיק את כל חיישני ה- ID של הפנים והמצלמה הפונה קדמית, מכווץ אותו והעביר אותו למטה למגזרת מעט בצורת גלולות (טכנית שני גזרות, עם תצוגת OLED סט שחור בין להצטרף אליהם). זה לבד זה לא רעיון חדש, אבל מה שאפל עשתה איתו הוא. מגזרת זו תגדל ותשתנה בדרכים מלאות חיים כדי להראות לך התראות ונתונים. חבר את AirPods שלך והאי הקטן משתרע מספר שניות כדי להציג את הודעת החיבור. השתמש במזהה Face ובמקום בועה באמצע המסך, האי משתרע כלפי מטה כדי להציג את התראה על זיהוי הפנים. עקוב אחר אירוע ספורט והאי משתרע לשני הצדדים כדי להציג את הלוגו של כל קבוצה ולציון. התחל בטיימר וקבל אייקון טיימר והזמן שנותר. השמיעו מוזיקה וקבלו אמנות אלבום ואנימציה מהנה של צורת גל.

אם יש לך יותר מפעילות רקע אחת שהולכת בבת אחת, האי מתפצל. אתה יכול לראות אמנות אלבומים למוזיקה ששיחקת וסמל טיימר קטן, הכל בזמן שאתה גולש בטוויטר או לשוחח בהודעות.

אייפון 14 Pro Dynamic Isl

האי הדינמי עושה יותר מאשר רק מציג מידע חי על פעילויות רקע, אם כי. זה גם אינטראקטיבי בדרכים פשוטות ואינטואיטיביות. הקש על כל פעילות שם למעלה ותקפוץ ישר לאפליקציה המשויכת. הקש והחזק והאי מתרחב כדי להציג מידע נוסף ושליטות מיני. (אם הייתי צריך לבחור חנק.) אנימציות לאופן בו האי גדל ומתכווץ, משנה את הצורה ו”סופגים “או” אפליקציות “קופצות” הן נוזליות ושובבות.

האי הדינאמי לוקח מעין רע הכרחי של עיצוב סמארטפונים מודרניים – שטח מסך מפספס למצלמה ולחיישנים הקדמיים – והופך אותו לאלמנט ממשק רצוי ביותר. זה מעין “בסיס ביתי” לכל דבר שקורה באייפון שלך מלבד היישום הנוכחי של המסך המלא. זו אחת מאותן המצאות עיצוב נדירות ש מוסיף יכולת בזמן הפחתת המורכבות. האופן בו הוא עובד הוא פשוט, אינטואיטיבי וניתן לגלות בקלות. הוא משטף מידע שימושי, אך מספק גם דרך לבצע משימות קלות מבלי להחליף קדימה ואחורה בין אפליקציות.

זה לא סתם מקום להציג התראות בצורה חדשה – זה יהפוך אותו לאטרקטיבי, אך לא שימושי יותר. התראות הן, מחוסר מתאר טוב יותר, יומן התראת אפליקציות של דברים שקרה – קיבלת טקסט, מישהו צלצל בפעמון הדלת שלך, הציוץ שלך קיבל 100 לייקים. צפה בהם עכשיו, צפה בהם אחר כך. האי הדינמי הוא דרך לראות דברים שעבורם “יומן אירועי אפליקציות” אינו הגיוני, גם מכיוון שהם כרגע נמשכים או בגלל שהם התראות על מערכת קצרות שלא צריך לצפות בהן אחר כך (כמו פנים מזהה אימות או AirPods המחברים).

זה כבר עובד עם המון אפליקציות, פשוט מכיוון שהוא קשור למסגרות כמו Callkit והממשק למשחק עכשיו. אפליקציות כמו מעונן, סקייפ, WhatsApp ו- Spotify עובדים מההתחלה, ללא שינוי. בסתיו הקרוב כאשר עדכון iOS 16 מוסיף פעילויות חיות (התראות חידושות ומוגבלות בזמן למעקב אחר פעילויות שוטפות), אלה יעבדו גם עם האי.

האי הדינמי הוא תכונה כל כך מענגת, ומוסיף כל כך הרבה תועלת לאייפון תוך הקלה עוד יותר על השימוש, שהוא צריך להיות מאפיין מכונן את המשמעות של “להיות אייפון.”זה יורחב בשחרור iOS עתידי, ויועתק על ידי המתחרים של אפל. זו ריצה ביתית, וראויה לכל תשומת הלב שהיא מקבלת.

לפני חמש שנים, כאשר טים קוק הציג את ה- iPhone X, הוא אמר שהוא “קבע את הנתיב לטכנולוגיה בעשור הבא.”זה היה יקר יותר מכל אייפון לפני 999 דולר, אך הגדיר מחדש את האייפון עם תצוגה קצה לקצה ומזהה פנים. בשנה הבאה, כאשר אפל הציגה את ה- iPhone XS (999 $), זה גם נתן לנו את ה- iPhone XR (749 $), והביא את ה- Face ID ותצוגה קצה לקצה למחיר זול יותר. אני מקווה שהתקדים שוב עוקבים אחריו, ואנחנו מקבלים את האי הדינמי את כל 2023 מכשירי אייפון. כמו בחידושי הליבה של ה- iPhone X, זה אמור לקבוע מסלול טכנולוגי לשנים הבאות.

תצוגה תמיד-על, מעודנת

תצוגות תמיד היו עיקרי טלפונים אנדרואיד במשך שנים. זה יהיה מוזר לקנות אחד כזה לא יש את זה היום, אפילו במודל זול יותר. אז אפל מאחרת למסיבה בבניית אייפון עם תצוגה תמיד-און, ובאופנת אפל טיפוסית, מה שהיא העבירה הוא קצת יותר מעודן מהסטנדרט בתעשייה.

כדי להתחיל, כאשר מסך הנעילה שלך נכנס למצב תמיד, הוא שומר על טפט (או אמנות האלבום) שלך גלוי. זה מאוד עמום, אבל ברור שהוא שם, ואפל אפילו מעסה את הצבעים כך שהם עדיין נראים בסדר. השעה והתאריך והווידג’טים של מסך הנעילה שלך נראים כמובן, כמו גם ההודעות שלך. הטלפון עושה עבודה טובה בהתאמת הבהירות של מצב זה כך שיתאים לאור הסביבה, כולל ללכת מאוד כהה כאשר בחדר חשוך כך שהוא לא נראה לעין על שולחן המיטה שלך.

אייפון 14 תמיד מוצג

שמירה על יצירות אמנות מסך הנעילה שלך איננה השכלול היחיד שאפל עשתה. כמו ברוב הטלפונים של אנדרואיד, המסך מכבה לחלוטין כשפנים כלפי מטה על שולחן או כשהוא בכיס או בתיק. אבל זה גם נכבה אם אתה לובש שעון אפל מחובר ונכנס רחוק מספיק, ואז פונה שוב כשאתה מתקרב, ונכבה לחלוטין כשאתה נכנס למצב מיקוד השינה. מה שכן, המצב הזה הוא לֹא רק למסך הנעילה, מכיוון שאפל יצרה מצבי תצוגה מיוחדים “תמיד-און” לארבע אפליקציות: מפות אפל, טלפון, תזכירי קול ושלט Apple TV. בעת שימוש באפליקציות אלה, הטלפון לא רק מתעמעם על התצוגה תוך שמירה על הפעילות של האפליקציות, אלא במקום זאת מציג ממשק מותאם אישית וקל לקריאה. זה נגיעה ממש נחמדה, ואני מקווה שאפל תתרחב ברשימת האפליקציות, ובסופו של דבר מספקת מסגרת למפתחי צד ג ‘לשימוש.

נראה כי התכונה תמיד משפיעה על חיי הסוללה, אם כי קשה מאוד לכמת. נראה כי הרבה ממנו תלוי עד כמה אור הסביבה הטיפוסי שלך בהיר. בביתי, אני מגלה שכמעט אין הבדל בכמה זמן הסוללה שלי נמשכת בזה או כבוי, אבל אם אתה מבלה הרבה זמן במשרד או בחוץ, החוויה שלך עשויה להשתנות. אתה תמיד יכול לכבות את זה אם צריך, אבל אני חושב שרוב המשתמשים ימצאו את הסוללה שלהם עדיין נמשכת בנוחות כל היום אפילו עם זה מופעל.

בזמן שאני מדבר על התצוגה, עלי להזכיר את הקצוות שלה. זה יכול לרדת כל הדרך עד 1 הרץ (שהוא עושה רק במצב תצוגה תמיד) כדי לחסוך סוללה, וגם יכול להיות ממש מואר. לא שמתי לב ש -1,600 הניטים של בהירות HDR שיא הייתה שונה בהרבה מ -1,200 ניטים של ה- iPhone 13 Pro בזמן שצפתה בווידיאו של HDR, אבל התצוגה החדשה הזו יכולה להתכופף כל הדרך ל -2,000 ניטים באור שמש בהיר, כלומר דֶרֶך בהיר יותר מבעבר והופך את המסך שלך להרבה יותר קל לקריאה באור שמש ישיר.

48 מיליון פיקסלים קטנים

כמובן שהאייפון האחרון כולל מצלמה משודרגת … זה בטוח כמו מוות ומיסים. כוכב המופע השנה הוא מצלמה חדשה של 48 מגה פיקסל רחבה. יש לו חיישן הרבה יותר גדול עם סידור שונה של תת-פיקסלים ו- f/1.78 צמצם. זה לא רחב כמו ה- f/1.5 מתוך ה- iPhone 13 Pro, אך הגודל הגדול בהרבה פירושו שהוא עדיין לוכד הרבה יותר קל ומייצר אפקט עומק טבעי בולט יותר.

מצלמות Pro של iPhone 14

כברירת מחדל, מצלמה זו מוסיפה יחד פיקסלים בקבוצות 2 × 2, ומייצרת צילום של 12MP כמו מכשירי אייפון קודמים ששיפרו את הביצועים באור נמוך. יש לו ייצוב תמונות אופטי מהדור השני ומאה אחוז מהפיקסלים הם פיקסלי מיקוד; מניסיוני, זה נועל במהירות ובמדויק לנושאים. למרבה הצער, מרחק המיקוד המינימלי הוא קצת יותר ארוך, עובר מ 150 מ”מ (5.9 אינץ ‘) עד 200 מ”מ (7.8 אינץ ‘), כך שזה מאבד מיקוד כאשר הדברים מתקרבים לעדשה ועליכם לעבור למצלמה האולטרה רחבה.

המצלמה הרחבה, בשילוב עם אלגוריתמי הצילום החישוביים החדשים של אפל (שהיא מכנה “מנוע פוטוני”, שכן אפל צריכה לתת לכל דבר שם מותג), היא אכן שיפור על זה ב- iPhone 13 Pro, במיוחד באור נמוך. אבל ההבדל עדין מספיק ברוב התנאים שהאדם הממוצע שלך לא יבחין בהבדל גדול. איפה שהמצלמה באמת זורחת היא כשאתה מצלם 48MP יריות מלאות.

אתה יכול לעשות זאת רק בפורמט PRORAW, מה שהופך כל תמונה סביב 50-80 מגה-בייט. אתה יכול לתפוס פרטים מרשימים וטווח דינמי בדרך זו, אבל זה באמת יוערך בצורה הטובה ביותר על ידי סוג המקצוענים והתחביבים שרגילים לעיבוד תמונות גולמיות כדי לקבל את הצילום הסופי הטוב ביותר. אם אתה סוג הצורה והצילום, זה יתר על המידה.

Pro של iPhone 14 Pro Pript

אייפון 14 Pro 48MP פרט

החיישן הגדול הזה מאפשר טריק מהנה נוסף שכולם יכולים להעריך, אם כי. על ידי חיתוך למרכז 12 מגה -פיקסל של החיישן, אתה מקבל ביעילות מצב טלפוטו אופטי 2x עם אורך מוקד של 48 מ”מ. זה נהדר להחזיר את זה – כאשר אפל עוברת מ- 2X לטלפוטו של 3X ב- iPhone 13 Pro בשנה שעברה, היא נתנה לנו אמצעי טוב בהרבה לצילום צילומי טלה בפועל כדי לתפוס חפצים רחוקים. אבל יש סיבה שצלמים קוראים לעדשה עם “עדשות רגילות” באורך 50 מ”מ – הם לוכדים תמונה שמתקרבת בערך לחלק של שדה המבט של האדם בו הם יכולים להתמקד. זה מייצר תמונות שנראות טבעיות, ובכן, נורמליות. המעבר לטלפוטו 3x היה נהדר עבור חפצים רחוקים אך איבוד הזום “הרגיל” (מבלי להשתמש בזום דיגיטלי ואובדן פרטים) היה באמר. עם iPhone 14 Pro, אתה מקבל את שניהם.

אם כבר מדברים על טלפוטו, נראה כי למצלמת הטלפוטו 3x יש אותה חומרה כמו קודם. אתה יכול לצפות בערך לאותה ביצוע.

המצלמה האולטרה רחבה היא חומרה חדשה. זה פשוט נגיעה פחות רחבה מזה ב- iPhone 13 Pro (14 מ”מ ולא 13 מ”מ) ויש לו צמצם קטן יותר (f/2.2 במקום f/1.8). אבל החיישן עצמו גדול בהרבה, כך שהביצועים האור הנמוכים משופרים ועומק השדה בצילומי המאקרו האלה דרמטי יותר. מצאתי שהוא מייצר פרטים וצבע טובים בהרבה בתאורה מאתגרת, ככל הנראה בזכות הרגישות המוגברת של החיישן החדש.

המצלמה הקדמית מקבלת גם שדרוג, עם f/1 רחב יותר.9 צמצם (מ- f/2.2) יחד עם, לראשונה, מיקוד אוטומטי. אמנם אני בטוח שלמוקד אוטומטי יש את השימושים שלו, אך הוא לא ניכר בקלות. אולי מי שמשתמש במצלמה הקדמית כדי לצלם המון סרטונים לטיקוק או לאינסטגרם יבחין בהבדל גדול יותר. שמתי לב לעיבוד צבע טוב יותר עם המצלמה הקדמית, עם גווני עור מציאותיים יותר וצללי פירוט נוספים ובבדים.

iPhone 13 Pro Selfie

אלגוריתמי הצילום החישוביים החדשים של המנוע הפוטוני של אפל אמורים לשפר ממש כל מצלמה במכשיר, במיוחד כשמדובר בהפחתת האפש. אמנם שמתי לב לשיפורים, אך לא ראיתי שום דבר שפשוט מערער אותי, וקשה לומר מה התוצאה של חומרה טובה יותר ומה שיפור עיבוד התוכנה. מי שמוצא את עיבוד התמונות של אפל מכה את הצבעים מעט יותר מדי, ומיישם גם הפחתת רעש וגם על השחזה תמונות שהיא אגרסיבית מדי (לתת לחפצים מסוימים מעין מראה דמוי פלסטיק), לא ימצא כאן הקלה. השימוש בסגנונות צילום עשוי לעזור מעט, אבל אני לא לבד לחשוב שאפל צריכה להתאים את החוגות ולכוון למראה טבעי יותר, פחות מעובד בכבדות.

תחום אחד בו האייפון שולט ברוב הטלפונים האחרים נמצא באיכות הווידיאו, ואייפון 14 Pro ככל הנראה ישמור על הכתר הזה. אמנם אין הקלטה של ​​8K (אינך צריך את זה, סמוך עלי), אך ישנם כמה שיפורים שכדאי לציין. מצב קולנועי תומך כעת ב- 4K עד 30 fps, מה שהופך אותו לשימוש יותר. מצב פעולה חדש יורד רזולוציה ל -2.8K ומעורר צורה סופר-אגרסיבית של ייצוב שיכולה להפוך את היריות שלך ליציבות גם כאשר מצולמים במנוסה או מחוץ לחלון מכונית. זה עובד מצוין וזה משהו שכמעט כל אחד עשוי להזדקק לו מדי פעם. הנה טיפ: כשאתה עוסק לראשונה במצב פעולה, תבחין באפליקציית המצלמה מרתקת אוטומטית את האולטרה (0.5x) מצלמה, אך לעתים קרובות אתה יכול להשיג תוצאות טובות יותר אם תעבור למצלמה הרחבה (1x).

הריצה המהירה הזו בפארק עם הכלב שלי שרלוט מראה עד כמה מצב פעולה יציב יכול להיות, ללא עיבוד נוסף.

ביצועים טובים מספיק וחיי סוללה

הלוואי והייתי יכול לומר שיש משהו מעניין לומר על ה- A16 Bionic או על הביצועים שהוא מספק, או על חיי הסוללה של iPhone 14 Pro, אבל אני לא יכול. לפי מה שאני יכול לדעת, ניתן לחשוב על ה- A16 למעשה כ- A15 שנעשה באמצעות תהליך הייצור החדש של 4NM של TSMC (שיפור קל לצומת 5 ננומטר אפל משתמשת כבר כמה שנים, ולא מרשימה כמעט כמו תהליך 3NM שלב מלא מגיע בעוד שנה). זה משפר את השימוש בכוח ומאפשר מהירויות שעון גבוהות יותר. אפל התאמה אותו עם זיכרון LPDDR5, קפיצת מדרגה שכבר עשתה בקו M1 ו- M2 של מעבדי MAC, עבור דחיפה של 50 אחוז ברוחב הפס הזיכרון.

התוצאה היא, אם לומר זאת במילים פשוטות, “A15 מוגזמת.”ביצועי ה- CPU וה- GPU העליונים טובים בערך 8 אחוזים, למעט אולי בכמה מקרים נדירים מאוד שבהם ה- A15 מוגבל מאוד על ידי רוחב הפס של הזיכרון. קשה יותר למדוד את הביצועים של המנוע העצבי, אבל אפל אומרת שיש לה עדיין 16 ליבות ומספקת כ -17 טריליון פעולות בשנייה, וניתן, ניחשתם נכון, 8 אחוז יותר טוב מה -15.8 טריליון זה טען עבור ה- A15.

אנו בודקים את חיי הסוללה על ידי הגדרת התצוגה ל 200- NIT. זה נמשך 9 שעות ו -44 דקות מרשימות במבחן זה, כחצי שעה יותר מאשר ה- iPhone 13 Pro. בפועל, זמן הריצה הנוסף הזה ישמש את התצוגה תמיד-און, ותשאיר לך סוללה שנמשכת כמעט כל עוד ה- iPhone 13 Pro. אלה חדשות טובות, שכן לאייפון המקצוען של השנה שעברה יש חיי סוללה ארוכים במיוחד וכמעט אף פעם לא זקוקים לחיוב בצהריים.

אולי ישנם שיפורים שלא הוסרו במעבד אות התמונות של A16 או שיש בו כמה טריקים אחרים בשרוול. הלוואי שהיה לי סיפור מעניין יותר לספר מאשר “זה A15 שעובר 8 אחוז מהר יותר” אבל הנה אנחנו. זה כמעט מרגיש שאפל הייתה מחויבת ליצור שבב חדש עם שם חדש כדי להצדיק את המוניקר “המקצוען”. A15 מוגבר מעט אינו בדיוק בעיה, מכיוון שאפל שומרת על מוביל מפקד על כל שבב סמארטפון אחר, אבל זה מרגיש זול לתת לו שם חדש כאשר כל כך מעט השתנה. לקרוא לזה “A15+” ירגיש אמיתי יותר.

חיישנים ותכונות תקשורת חדשות

ישנם עוד כמה שינויים בהרכב האייפון שמזכירים אזכור, אם כי הם לא ממש משפיעים על ההתרשמות הכוללת שלי מה- iPhone 14 Pro עדיין.

הראשון הוא תכונת SOS לוויינית חדשה ופנטסטית, לפיה תוכל להתחבר לוויין גלובלי למקרה חירום כדי לשלוח טקסט לשירותי חירום כשאתה יוצא ממגוון הסלולרי או Wi-Fi. אם שירותי החירום המקומיים לא יכולים לקבל טקסטים, מתווך יתקשר אליהם בשמך. זה כנראה הולך להציל את חייו של מישהו, או לפחות כמה נהגים תקועים, אבל הם לא יהיו זמינים עד שיצא עדכון iOS 16 בסתיו הקרוב. זה זמין גם ב- iPhone 14 הרגיל וגם ב- iPhone 14 Pro, וחינם לשנתיים. לאחר מכן, אפל לא אמרה מה זה יעלה או שמא זה יהיה חלק מאיזה שירות אפל אחר.

שינוי נוסף הוא הדחיפה האגרסיבית ל- ESIM (כרטיס SIM מובנה, הניתן לשינוי). מכשירי אייפון בעבר תמכו ב- ESIM, אך עדיין היה לו מסורת מגש סים לכרטיסי ננו-סים. זה עדיין נכון ברוב העולם, אבל ב- U.ג. ה- iPhone 14 ו- iPhone 14 Pro יעשו רק תמיכה ב- ESIMS – מגש ה- SIM הפיזי נעלם. אם אתה קונה טלפונים חדשים ממוביל, זה יהיה די חלק. אם לא, יתכן שתצטרך לעשות צעד נוסף ליציאה על המספר שלך במהלך תהליך ההתקנה. יש טיעון כלשהו אם ESIMs טובים או רעים עבור מטיילים תכופים, מכיוון שזה עשוי להקשות על קבלת סים חדש במדינות מסוימות. מהלך זה ככל הנראה ימהר לאימוץ ויהיה דבר טוב בטווח הרחוק, מכיוון ש- ESIM בטוח יותר (אף אחד לא יכול לגנוב את כרטיס ה- SIM שלך) והרבה יותר קל להירשם במהירות אליו ולהפעיל ספקים חדשים או שירות מראש זמני עם ESIM.

מגש אייפון 14 Pro Sim

ה- iPhone 14 (Standard and Pro) שניהם משתמשים במודם Snapdragon X65 של Qualcomm, המספק ביצועים 5G טובים יותר ומשתמש במעט פחות כוח. הם גם מכשירי האייפון הראשונים התומכים ב- Bluetooth 5.3 (דגמים קודמים תומכים ב- Bluetooth 5.0), למרות שאפל עדיין לא נראה שהיא עושה דבר כדי לנצל את התקן החדש עדיין.

ישנם תאוצה חדשים ורגישים יותר, שכעת אין להם שימוש מיוחד מלבד שישמשו לאיתור אוטומטי אם אתם נמצאים בתאונת דרכים או לא. אם כן, תשאל אותך אם אתה בסדר ושירותי חירום (ואיש הקשר לחירום שלך) יקבלו הודעה אוטומטית אם לא תגיב. זו תכונה בטיחותית נהדרת, אבל אחת שאני בהחלט לא מתכוון לבדוק במכוון.

ה- iPhone 14 Pro הוא ה- iPhone הראשון שמציג GPS Precision Precision Dual-Band, תכונה שנמצאת גם ב- Apple Watch Ultra החדש. זה לֹא זמין באייפון 14 הסטנדרטי, וצריך להפוך את ה- GPS לדייק בהרבה באזורים עירוניים עם בניינים גבוהים.

העתיד של האייפון מתחיל כאן

רוב מכשירי האייפון טובים יותר מהשנה שקדמה לה, מכיוון שיש להם מעבדים מהירים יותר ומצלמות טובות יותר, ובדרך כלל מביאים שיפורים קטנים אחרים כמו תצוגה טובה יותר. בדרך כלל לא כדאי לשדרג מהדגם של השנה שעברה, אבל זה בסדר – העניין הוא לעשות אייפון טוב יותר מדי שנה לאנשים המשדרגים מהדגמים הישנים שלהם.

השנה, תוך כדי שימוש ב- iPhone 14 Pro, אני מקבל מעין תחושת בטן שזו ההתחלה של משהו, שמה שאני משתמש בו הוא לא רק שדרוג האיכות או הביצועים הבא אלא שינוי גדול יותר בפרדיגמה של איך אנחנו השתמש באייפונים שלנו.

חיות מחמד אי דינאמיות

התצוגה תמיד-און לא תזרוח עד שנקבל פעילויות חיות בעדכון iOS 16 בהמשך השנה ואז הרבה אפליקציות מתעדכנות כדי להשתמש בהן. זה בסדר למה שהוא עכשיו, אבל הפוטנציאל לעבר מידע מעודכן תמיד מבלי לפתוח את האייפון שלך מרוצה רק בחלקו בזמן, התאריך והווידג’טים. לעוד חודש -חודשיים, זה מרגיש שהוא חסר חתיכת הפאזל.

האי הדינמי, לעומת זאת, הוא כבר סלאם-דאנק וישתפר רק לאחר השקת פעילויות חיות. זה אחד מאותם שינויי ממשק נדירים שמוסיפים יכולת תוך הפחתת המורכבות. זה נותן לך את הסטטוס של הדברים שהאייפון שלך עושה ברקע, כמו שיחת טלפון, מנגן פודקאסט או הפעלת טיימר. זה נותן לך גישה מהירה ואינטואיטיבית לבקרות בסיסיות לדברים האלה, וגישה אחת לשטח אחד לאפליקציה המדוברת. אבל זה שימוש כמקום לסטטוס “טוסטים” (כמו AirPods שלך המחברים או אימות מזהה פנים) ופעילויות רקע חי מוגדרות בצורה ברורה מאוד; זה לא רק מקום להכניס את כל ההודעות שלך לבועה בצורת אחרת.

אפל תהיה חכמה להביא את זה לכמה שיותר מכשירי אייפון במהירות האפשרית. ללא ספק יורחב עליו בגרסאות iOS עתידיות ויועתקו על ידי המתחרים של אפל. יש לזה פוטנציאל להיות אחד הדברים האלה המגדירים את חווית האייפון, ואף יכול להוכיח מועיל באייפד וב- Mac. אני לא חושב שכדאי לבזבז 1,000 דולר ומעלה כדי לשדרג את האייפון שלך רק כדי לחוות את האי הדינמי, אבל זה יתרון עצום להפליא שהשנה, מבדיל את המקצוען אפילו יותר ממעבד A16, תמיד תצוגה או 48MP מַצלֵמָה.

לקבלת עצות קנייה נוספות קרא את המדריך המעמיק שלנו בהשוואה בין כל מכשירי האייפון שאפל מוכרת. קרא גם את סקירת ה- iPhone 14 שלנו. ואם אתה קונה אייפון חדש, הקפד גם לקנות מארז – ראה את המקרים הטובים ביותר לאייפון.

סקירת Apple iPhone 14 Pro Max

דף באנר נייד באנר שולחני של עמוד

אני העורך המנהל של PCMAG לתוכן אלקטרוניקה צרכנית, מפקח על צוות מנוסה של בודקים ובודקי מוצרים. אני מכסה טק יותר מ 20 שנה. לפני PCMAG עבדתי בשקעים כמו רשות אנדרואיד, Fortune, InformationWeek ו- PhonsCoop.

https: // www.PCMAG.COM/ביקורות/Apple-iphone-14-Pro-Max

בשורה התחתונה

Apple iPhone 14 Pro Max הוא האייפון הטוב ביותר בסך הכל, עם ביצועים מצוינים, חיי סוללה מהממים, מצלמות חדות ומספר תכונות שימושיות שאינך מקבלות עם הדגמים הסטנדרטיים.

עורכי PCMAG בוחרים ובודקים מוצרים באופן עצמאי. אם אתה קונה דרך קישורי שותפים, אנו עשויים להרוויח עמלות, המסייעות לתמוך בבדיקה שלנו.

יתרונות

 • חומרה באיכות גבוהה
 • תצוגה תמיד-און כוללת ווידג’טים
 • מצלמות מהשורה הראשונה
 • ביצועים אלחוטיים מהממים

חסרונות

 • יקר
 • מחבר עיצוב וברק מתוארך

Apple iPhone 14 Pro Max מפרט

שֵׁם ערך
מערכת הפעלה iOS 16
מעבד A16 ביוני
ממדים 6.33 על 3.05 על ידי 0.31 סנטימטרים
גודל מסך 6.7 אינצ’ים
רזולוציית מסך 2,796 על 1,290 פיקסלים
רזולוציית מצלמה (אחורי; פונה קדמית) 48MP, 12MP, 12MP; 12MP
חיי סוללה (כפי שנבדקו) 19 שעות

ה- iPhone 14 Pro Max (החל מ -1,099 דולר) הוא המכשיר הגדול ביותר של אפל, הכי מרומם, והבחירה העליונה במשפחת האייפון לכל מי שרוצה סמארטפון לעשות זאת. ה- iPhone 14 Pro הקטן יותר הוא 100 $ פחות, אך אנו חושבים שהמסך הגדול יותר והסוללה לאורך זמן שתקבלו עם המקסימום שווים את המזומנים הנוספים. יתר על כן, ה- Pro Max מתנשא לאייפון 14 הסטנדרטי בזכות המעבד המסוגל יותר שלו, תצוגה תמיד-על, ואי דינמי. עם מצלמה ראשית משודרגת המופעלת על ידי מנוע פוטוני חדש, ותכונות בטיחות כמו גילוי קריסות ו- SOS חירום באמצעות לוויין, אפל העבירה מכשיר משובח כמו כל אחד בשוק, והרוויחה את פרס ה- iPhone 14 Pro Max העורכים שלנו.

גוף: משעמם בעיצוב

ה- iPhone 14 Pro Max משתף את המראה הבסיסי שלו עם ה- iPhone 13 Pro Max ו- iPhone 12 Pro Max. במילים אחרות, ראית את זה בעבר. מעט מאוד מבדיל את המכשיר החדש מקודמיו מלבד בחירת הצבעים (כולל זהב, גרפיט, כסף, וחדש השנה, Deep Purple), האי הדינמי בחלקו העליון של התצוגה, וגודל מודול המצלמה האחורי.

המומחים שלנו בדקו 40 מוצרים בקטגוריית הטלפונים הניידים השנה

מאז 1982, PCMAG בדקה ודירוג אלפי מוצרים כדי לעזור לך לקבל החלטות קנייה טובות יותר. ראה כיצד אנו בודקים.

ידיים עם מערך ה- Apple iPhone 14 Pro

הטלפון נמדד 6.33 על 3.05 על ידי 0.31 סנטימטרים (HWD) ומשקלו 8.47 אונקיות – מידות שנמצאות בתוך שברים של מילימטר ורק 0.01 אונקיות השתנו מהמודל של השנה שעברה. זה הופך אותו למכשיר גדול וכבד, אבל יש להשתמש היטב בקונים מקסימום לממדים ומשקל אלה עד עכשיו. זה קשור לשווה עם Google Pixel 6 Pro (6.45 על 2.99 עד 0.35 אינץ ‘) ו- Samsung Galaxy S22 Ultra (6.43 על 3.07 עד 0.35 אינץ ‘) מבחינת הגודל. אם ה- Pro Max הוא יותר מדי טלפון עבורך, יש את ה- iPhone 14 Pro מעט קטן יותר לשקול (5.81 על 2.81 עד 0.31 סנטימטרים).

בעוד שהעיצוב אינו מרגש במיוחד, אפל ממשיכה להוביל את השוק עם חומרים ולבנות איכות. ה- iPhone 14 Pro Max כולל מסגרת נירוסטה (בניגוד לאלומיניום הסטנדרטי של אייפון 14) ומוגנת עם מגן הקרמיקה של החברה עצמה. אפל אומרת שהמגן שלה חזק יותר מזכוכית מתחרה, אבל זה לא משהו שאנחנו יכולים לבדוק בצורה מעשית. טלפונים מגוגל וסמסונג ספינת עם גורילה זכוכית ויקטוס או ויקטוס+, שהוא החומר העליון מהקורינג מקורנינג. ל- iPhone 14 Pro Max יש את אותו דירוג IP68 שרוב הטלפונים של הדגל נושאים, מה שאומר שהוא מוגן מפני אבק וכניעה במים רדודים עד 30 דקות. זוהי סכומי שולחן עבור מכשיר מתקדם מודרני, אך עדיין מוזמנים לראות.

לטלפון את אותם קצוות צד שטוחים כמו שני דגמי ה- Pro Max האחרונים, עם פקדים מפוזרים סביב המסגרת. טלפונים שטוחים פחות נוחים להחזיק מאלה עם מסגרות מעוגלות, וזה בהחלט נכון לאייפון 14 Pro Max-אבל דנגור שהפלדת אל חלד מרגישה טוב. הצד השמאלי מאכלס את מתג הצלצול ואת הנפח הנפרד, ואילו לחצן נעילת ההפעלה/מסך משולב חינך את הקצה הימני. למתג ולכפתורים יש נסיעות ומשוב מעולים.

יציאת הברק בת העשור של אפל ממוקמת בקצה התחתון של הטלפון. עבר זמן רב שאפל עברה ליציאת USB-C הסטנדרטית לתעשייה לחיבור כבלים וטעינה. החברה מסתמכת על USB-C עבור ה- iPad Pro שלה, iPad Air וכמה דגמי MAC. אולי אפל תעשה את המהלך בשנת 2023, לקראת מנדט ה- USB-C של האיחוד האירופי 2024.

השמטה בולטת נוספת מהדגמים של החומרה בארה”ב? מגש סים פיזי. משפחת אייפון 14 מסתמכת על ESIM, מה שאומר שאין מגש כרטיס SIM בגרסאות האמריקניות של ה- iPhone 14. דגמים בינלאומיים לַעֲשׂוֹת, עם זאת, כלול מגש סים.

מכיוון שמודול המצלמה המותקן האחורי גדול יותר מזה של ה- iPhone 13 Pro Max, ומכיוון שממדי הטלפון משתנים כל כך באור, המארז הישן שלך לא יתאים לטלפון החדש. קשה כמו שאפל אומרת שה- iPhone 14 Pro Max הוא, הוא עדיין עשוי זכוכית. ישנם המון מקרים של אפל ומצדדים שלישיים זמינים.

מסך בהיר ומהיר שתמיד פועל

ה- iPhone 14 Pro Max נושא על רבים מהמדדים הבסיסיים של התצוגה של iPhone 13 Pro Max, אך ישנם כמה שדרוגים בולטים. כדי להתחיל, ייתכן שתבחין בלוח גוזם סביב הקצה החיצוני של המסך. זה מודד את אותו 6.7 אינץ ‘על האלכסוני וכולל אותו מגע Haptic, צבע גוון אמיתי ו- HDR. אפל הגדילה את הרזולוציה S Smidge מ- 2,778 ב -1,284 פיקסלים באייפון 12/13 Pro Max ל -2,796 על ידי 1,290 פיקסלים כאן, מה שהביא לצפיפות פיקסל של 460ppi. זה לא מספיק לעיניך כדי לדעת את ההבדל, אבל זה חד אדיר בדיוק אותו דבר.

הניגודיות נשארת שני מיליון לאחד, ואילו הבהירות המקסימלית הטיפוסית מגיעה ל -1,000 ניטים. בהירות שיא של ה- iPhone 14 Pro Max, לעומת זאת, משפרת את קודמיו ב -400 NIT. האם זה הופך את מסך הטלפון לקריא יותר בחוץ? כאשר הוא מוחזק זה לצד זה, תצוגת ה- Pro Max 14 אכן נראית מעט יותר אגרוף מאשר 13 Pro Max.

כמו רבים מספינות הדגל של ימינו, ה- iPhone 14 Pro Max כולל מסך במהירות גבוהה של 120 הרץ. המשמעות היא שהתצוגה מתרעננת בקצב של 120 פעמים בשנייה, ולא בסטנדרט 60 פעמים בשנייה. כעת, בדור השני שלה במשפחת האייפון, טכנולוגיית הקידום מייצרת חוויה חלקה יותר במספר אפליקציות כמו ספארי, טוויטר, יוטיוב ואחרים הכוללים גלילה או חוויות משתמש הזזה.

אה, וכן, החריץ הנורא נעלם. אפל תעלה את החריץ-שהופיע ברוב מכשירי האייפון מאז iPhone X מתקופת 2017, כולל דגמי ה- iPhone 14 הלא-פרו-לטובת אלמנט חדש לעיצוב תצוגה שנקרא האי הדינמי. כאשר טלפוני אנדרואיד עברו מעבר לחריצים ובעיקר משתמשים בגזרות אגרוף חור למצלמה הקדמית, מזהה הפנים המשולב של אפל ומודול המצלמה הקדמית עדיין דורש מקום קצת מקום. זה אומר שהאי הדינמי הוא סגלגל ארוך ולא מגזרת קטנה. זה קצת פחות פולשני מהחריץ, אם כי הוא צורח “כאן אני!”כשאתה צופה בסרטון מסך מלא.

האי הדינמי משמש מקום להתראות, פעילויות חיות והתרחשויות אינטראקטיביות אחרות. הרעיון הוא למזער סוגים מסוימים של התראות תוך הפניית תשומת לב לדברים אחרים שעלולים ללכת לאיבוד כפעילות רקע, כמו טיימרים או בקרות מוזיקה.

מספר אפליקציות מפותחות ואפל של צד שלישי תומכות באי הדינמי בהשקה, מה שאומר שאתה לא צריך לחכות למפתחים לנצל אותו. אתה רואה התראות על מערכת בעת טעינה או במהלך אינטראקציות NFC, כמו גם כאשר אביזרים מתחברים, או רואים פעילויות חיות בעת ניווט באמצעות מפות אפל או באמצעות נקודה חמה אישית. זה כלי שימושי, אבל הייתי צריך ללכת לחפש אותו רוב הזמן והמחוות ההקשה לקיים אינטראקציה עם התוכן אינן אינטואיטיביות 100%. ובכל זאת, אני מצפה לראות כיצד אפל ומפתחים משתמשים בזה לאורך זמן.

ראוי גם לציין שאפל סוף סוף מציעה תכונה תצוגה תמיד בתמיד (AOD) עבור מערך ה- iPhone 14 Pro, משהו שמכשירי אנדרואיד הציעו לחלק הטוב יותר של עשור. במקום להחשיך לחלוטין, AOD שומר על חלק מהמסך מופעל כדי להציג פרטים בסיסיים כולל השעה, התאריך, מזג האוויר ונתונים מכמה ווידג’טים אחרים של מסך נעילה. ברוב הטלפונים של אנדרואיד, רוב המסך שחור עם רק הזמן המואר. עם ה- iPhone 14 Pro Max, אפל החליטה להדליק את כל המסך, גם אם בבהירות נמוכה בהרבה. בשילוב עם קצב הרענון החדש של 1Hz המתאפשר על ידי מנוע התצוגה, ה- AOD ב- Pro Max צריך ללגום כוח ולא לזרז אותו.

קביעת תצורה של תצוגה של iPhone 14 Pro Max תמיד-ON (אשראי: PCMAG)

כפי שקורה במכשירי אנדרואיד, ה- iPhone 14 Pro Max של ה- AOD מאפשר לך להביט במסך כדי לאסוף פרטים פשוטים שאחרת תצטרך לפתוח את הטלפון כדי לקרוא. זה הופך את זה להרבה יותר מהר וקל יותר לבדוק את הזמן, לראות התראות או לאמוד את מזג האוויר. זה ניתן להתאמה אישית במידה קטנה ועובד כפי שמפורסם.

חיי סוללה מרשימים

בשנה שעברה אייפון 13 פרו מקס העניקה אותנו עם חיי הסוללה שלה, כאשר תא 4,352mAh דוחף אותו יותר מאי פעם. באופן מפתיע, לאייפון 14 Pro Max יש סוללה קטנה יותר של 4,323mAh. עם זאת, היעילות מרוויחה במעבד ה- A16 הביוני החדש.

במבחן הווידיאו הזורם שלנו, ה- iPhone 14 Pro Max נמשך 19 שעות לבבי, וסימן שיפור של שעה שנה במהלך השנה. הבדיקה שלנו כוללת הגדרת בהירות התצוגה למקסימום ואז הזרמת סרטון YouTube דרך Wi-Fi כל עוד הטלפון נמשך. לשם השוואה, ה- iPhone 13 Pro Max רץ במשך 18 שעות, ואילו ה- Pixel 6 Pro רץ במשך 22 שעות וה- Galaxy S22 Ultra נמשך 12 שעות באותו מבחן.

אפל טרם אימצה טעינה מהירה עבור משפחת האייפון שלה. בדומה לקודמותיה, 14 ה- Pro Max יכול לחייב בשיעור מקסימלי של 20 וואט כאשר משתמשים בו עם מטען תואם, שאפל לא שולחת עם הטלפון, ולכן אתה צריך לשלם תוספת עבור הלבנה הטעינה. בבדיקות שלנו, הסוללה 14 Pro Max הגיעה לטעינה של 50% מ- 0% תוך 37 דקות, שהם קצת יותר ארוכים מ -35 הדקות שנטען על ידי אפל. מטען מלא ארך קרוב ל 90 דקות. משפחת הגלקסי S22 של סמסונג יכולה להטעין במהירות כמו 75 דקות כאשר היא משויכת עם המטען המהיר של סמסונג במהירות 45 וואט, ו- 10 Pro 5G של OnePlus יכול להטעין את הסוללה במלואה תוך 35 דקות באמצעות טעינה של Supervooc 65W הקניינית שלה.

טעינה אלחוטית מכוסה במהירות של 15 וואט, אך רק כשאתה משתמש במטען אלחוטי תואם של MAGSAFE. כאשר משתמשים בו עם מטען מבוסס QI רגיל, ה- iPhone 14 Pro Max מוגבל לשיעור נמוך של 7.5W.

שימוש בכוח בחוכמה

יחד עם משפחתה של אייפון 14, אפל מציגה את המעבד החדש של A16 Bionic. שבב המערכת על המערכת הזו אינה קפיצה אדירה בהשוואה ל- A15 Bionic בשנה שעברה, ולמעשה, אפל נדבק עם ה- A15 הישן ב- iPhone 14 ו- iPhone 14 Plus הרגיל.

השינוי הגדול הוא המעבר מתהליך 5 ננומטר לתהליך 4nm, המאפשר לאפל לדחוס טרנזיסטורים נוספים למיליארד נוספים על השבב, מה שמביא לסך הכל 16 מיליארד. ה- A16 עדיין מסודר בתצורה של שש ליבות, עם שתי ליבות ביצועים וארבע ליבות יעילות. אלו מצטרפים GPU של חמש ליבות ומנוע עצבי בן 16 ליבות שהוא 7% מהיר יותר. באופן ביקורתי, אפל מגדילה את רוחב הפס של הזיכרון של ה- GPU ב- 50%, אשר יורגש ביותר במשחקים גרפיים-כבדים. ובעוד שאפל נושאת על אותו 6GB בסיסי של זיכרון RAM מהדגם של השנה שעברה, היא מעדכנת את סוג ה- RAM מ- LPDDR4 ל- LPDDR5 עבור דגמי ה- PRO. ה- A16 Bionic אורז ספק שירותי אינטרנט חדש, שמפעיל את המנוע הפוטוני של המצלמה, ויש לו מנוע תצוגה חדש לניהול תכונת התצוגה תמיד-און.

בחזית האחסון, אפל מעולם לא אפשרה אחסון הניתן להרחבה באמצעות כרטיס MicroSD, אך משפחת 14 Pro זמינה בגרסאות 128 ג’יגה -בייט, 256 ג’יגה -בייט, 512 ג’יגה -בייט ו 1TB – יותר מהסרטוני החתול והסופיות שלך.

בבדיקה, ה- A16 הראה שיפור ניכר בציוני המידה בהשוואה ל- A15 ולמתחרים אחרים. לדוגמה, ציון ה- GeekBench 5 של ליבות יחיד קפץ מ -1,721 ל -1,874 והציון הרב-ליבה השתפר מ -4,629 ל -5,445 מעל 13 Pro המופעלים על ידי A15. Google Pixel 6 Pro ומעבד Tensor המותאם אישית שלו לא הסתדרו גם ב- GeekBench 5, עם ציונים של 1,021 ו- 2,813 לבדיקות יחיד ורב-ליבות. Qualcomm Snapdragon 8 של סמסונג gen 1 Galaxy S22 Ultra ניצחה את הפיקסל, אך נפלה מאחורי ה- iPhone 14 Pro Max עם GeekBench 5 ציונים של 1,232 ו- 3,433. תוצאות A16 אחרות כוללות ציון של 1,045 במבחן ML GeekBench, 54.48FP. הטלפון לא היה מפעיל את אנטוטו לאורך כל הדרך. למעשה, ה- Pro Max התחמם במידה ניכרת וסגר את הבדיקה שוב ושוב לפני שהוא יכול היה לסיים.

חשוב לציין כאן שדגמי ה- iPhone 13 בשנה שעברה היו (ועדיין) מהירים יותר מאשר ספינות דגל רבות עם הבכורה Snapdragon 8 Gen 1 בפנים. ה- A16 Bionic המשופר ב- iPhone 14 Pro רק מגדיר את הטלפונים המובילים של אפל הרבה יותר לפני החפיסה. ה- Snapdragon 8 Gen 2, אשר יכריח את הטלפונים האנדרואידים של ספינת הדגל של 2023, לא יוכרז אפילו עד נובמבר או דצמבר.

מבחינה מעשית, 14 ה- Pro Max פועל ללא רבב. מערכת ההפעלה האחרונה של אפל, iOS 16, מבצעת יפה בטלפון. יתר על כן, משחק הוא שמחה מוחלטת במכשיר. בדקנו גם את ההרפתקה הפשוטה של ​​אלטו וגם את ההשפעה התובענית יותר של גנשין. המשחקים האלה רצו בקלות באייפון 14 Pro Max עם Nary A את הגמגום, שיהוק ולא ירידת מסגרת.

חיבורים מגושמים

ה- iPhone 14 Pro Max הוא המוצר הכי מחובר של אפל אי פעם. זה מסמן שדרוג אלחוטי מוצק מהאייפון בשנה שעברה בזכות כמה מפרט ויכולות חדשות.

כדי להתחיל, ה- iPhone 14 Pro Max קופץ מהמודם הישן של Qualcomm x60 ל- X65 הטרי. מודם זה מגביר את מהירות ההורדה המקסימאלית (תיאורטית) מקסימום 5G מ- 7.5GBPS עד 10 ג’יגה -ביט לשנייה. זה גם מציץ את ביצועי MIMO, יעילות כוח ונשאר לשדרוג באמצעות תוכנה. זה יהיה תלוי במפעילי רשת אלחוטית לרתום את הסמכויות החדשות הללו.

בבדיקות האות שלנו (שנלקחו בצפון ניו ג’רזי), ה- iPhone 14 Pro Max ביצע היטב ברשתות ה- 5G של AT&T וגם של Verizon, עם זמינות 5G ומהירויות משתנות בהתאם למכשירים מתחרים. לדוגמה, ה- 14 Pro Max הראה מהירות הורדה מקסימאלית של 86 מגהביט לשנייה ב- Verizon 5G שם פיקסל 6 Pro מדורג 96 מגהביט לשנייה באותה נקודה. העלאות ב- 14 Pro Max היו מהירות יותר ב 8.28 מגהביט לשנייה לעומת 4 הפיקסלים.52 מגהביט לשנייה. מודל AT&T, יחסית, קלע 80 מגהביט לשנייה בהורדות ו -18.6 מגהביט לשנייה להעלאה. מהירויות אלה לא נמצאות בשום מקום קרוב למספרים PCMAG שהוקלטו עבור כל אחת מהרשתות בהערכת הרשתות הניידות הטובות ביותר שלנו, אבל זה סיפור אחר – פיקוח ומהירויות ממוצעות ב- AT&T ו- Verizon צריכות להיות הרבה יותר מהירות, אבל היינו מוגבלים במיקומי הבדיקה שלנו.

אפל שומרת על רדיו ה- Wi-Fi בגרסה 6 ולא 6e. האחרון היה עוזר להגן על הטלפון בעתיד במידה רבה יותר. אף על פי כן, ביצועי ה- Wi-Fi היו מצוינים בבדיקה. יושב ממש ליד נתב של Verizon FiOS עם שירות 940 מגהביט לשנייה, ה- iPhone 14 Pro Max הגיע למקסימום מהירויות הורדה של 435 מגהביט לשנייה בזמן שהפיקסל פגע ב -475 מגהביט לשנייה. בחצר האחורית שלי, בקצה המוחלט של כיסוי ה- Wi-Fi, שני הטלפונים עשו בצורה גרועה ב -3.47 מגהביט לשנייה ו -3.62 מגהביט לשנייה, בהתאמה, אם כי הם שמרו על החיבור ועדיין הצליחו לבצע משימות כמו הורדת אפליקציות.

רדיו ה- Bluetooth של אייפון 14 עושה קפיצה גדולה מגרסה 5.0 עד 5.3. המשמעות היא שהטלפון יכול להעביר ברמות כוח נמוכות יותר וצריך להיות טוב יותר בשמירה על חיבורים רציפים עם אביזרי Bluetooth. תמיכת Codec הגונה עם AAC, Apple Abserdless, FLAC ושמע מרחבי. במבחנים שלנו, המוזיקה זרמה לזוג אוזניות אלחוטיות אמיתיות עם תמיכה ב- FLAC הייתה יוצאת מן הכלל והחיבור נותר חזק אפילו במרחק המרבי של 10 מטר.

אם כבר מדברים על שמע, ה- iPhone 14 Pro Max הוא מכונת מולטימדיה מוצקה. הוא כולל רמקולים סטריאו מובנים עם אחד באוזנייה ונהג שני כלפי מטה מהקצה התחתון. כאשר הטלפון מוגדר לנפח רגיל (כ- 50%), תוכן מוסיקה וידאו נשמעים נהדר על הרמקולים, עם שיאים ומורדות מאוזנות בעיקר. רצועת מבחן הבס שלנו, “הצעקה השקטה” של הסכין, יש שלב צליל נקי, נקי ומקצבותיו צפות על ידי נעים. עם זאת, עוסק דברים לאורך כל הדרך מציג את מגבלות הרמקולים של האייפון. שמנו לב להרבה עיוותים בקצוות הנמוכים והגבוהים של הספקטרום, וגורמים לאובדן ההגדרה. תוגש לך טוב יותר על ידי רמקול Bluetooth טוב, אבל זה לא מפתיע.

אחרון חביב שיחות קוליות. הצלחתי להשלים מספר שיחות קוליות של HD על הרשת של Verizon תוך כדי בדיקת ה- iPhone 14 Pro Max והשיחות שהיו לי היו ברורות. לא חוויתי טיפות, רעשים או הפרעות אחרות, והאוזנייה מייצרת יותר ממספיק Oomph כדי לשמוע שיחות במקומות עסוקים כמו רחובות סיטי וקניונים.

קלות ESIM

הדגמים האמריקניים של Apple iPhone 14 Pro Max Ditt. זה אומר לא יותר החלפה קלה של כרטיסי SIM כשרוצים להחליף נשאים, בין אם בבית או בחו”ל. ESIMs מופעלים ישירות בטלפון באמצעות תוכנה. משפחת אייפון 14 יכולה להחזיק עד שמונה פרופילי ESIM, כאשר עד שניים פעילים בכל פעם. אמנם זה אולי נשמע מסובך, אך הגדרתו אינה כל כך מפחידה.

ראשית, ספקים רבים בארה”ב כבר תומכים ב- ESIM כולל AT&T, T-Mobile ו- Verizon. אם אתה קונה אייפון 14 ממספק, ה- ESIM יוקצה לטלפון לפני המוביל על ידי המוביל. האייפון עובר אותך בתהליך ההפעלה של מוביל ESIM באופן אוטומטי לאחר האתחול הראשון. אפל השאילה לנו אייפון 14 פרו מקסימום לא נעול יחד עם כרטיס הפעלה של AT&T ESIM. סרקתי את קוד ה- QR בכרטיס AT&T וזה בעטתי את תהליך ההפעלה, שהסתיים לפני שהספקתי לצוד ולחכות.

אתה יכול גם להשתמש בהעברה מהירה, וזה מה שאתה עושה כשאתה מעביר את שירות הטלפון שלך מכרטיס סים פיזי בטלפון אחד ל- ESIM באייפון 14. כדי לעשות זאת, אתה צריך להיות מסוגל להיכנס לחשבון הספק שלך באופן מקוון (או להתקשר לנציג מוביל בטלפון, או לקחת הכל לחנות) וליידע את המוביל מה אתה עושה. זה כרוך בכמה צעדים נוספים משתי השיטות הקודמות, אך עדיין לא לוקח יותר מכמה דקות. לאחר השלמת ההפעלה באמצעות העברה מהירה, כרטיס ה- SIM הפיזי בטלפון הישן מושבת.

לדברי כל שלושת המובילים הגדולים בארה”ב, אין אנשים להפעיל ESIM בקו שירות קיים (i.ה., העברת המספר שלך מטלפון אחד למשנהו). יתר על כן, המובילים לא יגבו אותך אם ברצונך להעביר את השירות שלך ממכשיר אחד המאפשר ESIM למשנהו במועד מאוחר יותר. עם זאת, תיתקע עם דמי הפעלה (בדרך כלל 35 עד 45 $) אם תפעיל ESIM בשורה חדשה של שירות.

זהו מהלך נועז עבור אפל, אם כי זה מרגיש כאילו הוא נלקח לבחינתנו המובילים בארה”ב. אייפון 14 בינלאומי עדיין יסתמך על כרטיסי SIM פיזיים. בין אם זו הפעולה שבולטת באימוץ ESIM נרחב יותר, זה מוקדם לומר.

תאונת דרכים ותכונות לוויין

באפל יש את הבטיחות שלך היטב. שתיים מהתכונות החדשות של ה- iPhone 14 Pro נועדו לעזור לך אם אתה נמצא בתאונת דרכים או אבוד במדבר.

זיהוי התרסקות הוא די ישר קדימה. למשפחת אייפון 14 (כולם) יש חיישנים ואלגוריתמים חדשים על סיפונה המסוגלים למזג את הנתונים שנאספו במהלך התרסקות ולהעריך כי אירעה תאונה. מד תאוצה של ליבה כפולה יחד עם גירוסקופ גבוה-דינאמי יכול לאתר את כוחות ה- G הגבוהים שקורים בהתרסקויות, ולמדוד עד 256 גרם פי ארבעה מהר יותר מבעבר. בשילוב עם מידע GPS וקלט קול, כמו שבירת זכוכית וצמיגי צורח, ואז התאמנו עם למעלה ממיליון שעות של נתוני התרסקות בעולם האמיתי, הטלפון יכול לאתר קריסות ברכבי נוסעים כמו מכוניות, טנדרים ורכבי שטח. אם אינך מודע או לא מסוגל להתקשר לעצמך, האייפון יתקשר לשירותי חירום ואנשי קשר לחירום ויספק להם פרטי מיקום.

SOS חירום באמצעות כלי לוויין מיועד לאלה שהם מאוד מעבר לאמצעי הסיוע הרגילים. אנחנו מדברים על אנשים שחוקרים את הדרך האמיתית האמיתית, דרך הרשת. שירות זה יכול ליצור אותך במגע עם שירותי חירום באמצעות לוויין כאשר אין סלולרי ואף Wi-Fi אינו זמין (ו רק בנסיבות אלה).

לדברי אפל, ה- iPhone 14 Pro משתמש באנטנות מיוחדות כדי להתחבר ישירות לוויינים מסוימים (GlobalStar) ולספק תקשורת גסה. האפליקציה עוזרת לך לכוון את האייפון בכיוון המתאים לחיבור הטוב ביותר האפשרי ללוויין, שצריך להיות בשורה ראייה. אנחנו לא מדברים על שירות טלפונים שבת אמיתי לשיחות קבלת-ידוע לך כאן. זה מיועד למקרי חירום אמיתיים בלבד.

שירות זה לא ישיק עד לנקודה כלשהי בנובמבר.

מצלמות עשירות בפיקסלים

אפל השקיעה בבירור הרבה בשיפור מצלמות האייפון השנה, עם חיישנים חדשים, עדשות חדשות ואלגוריתמים טריים.

המצלמה הראשית של 48MP היא כוכב המופע. חיישן זה גדול ב -65% מזה של ה- iPhone 13 Pro ומשתמש בייצוב תמונה אופטי של חיישנים מעוצבים מחדש כדי לסייע בתפיסת תמונות חדות. למרות שיש 48 מגה -פיקסל לעבוד איתם, המצלמה מפסיקה בגורם של ארבעה כדי לייצר 12 מגה תמונות סופיות. (אתה יכול לצלם עם כל 48 מיליון הפיקסלים במצב טרום אם תרצה.) גישה זו עם ברזל מאפשרת לחיישן לתפוס יותר אור, המסייע בזריקות שצולמו בלילה. מצלמות ה- Ultrawide והטלפוטו מעניקות את ההחלטות שלהן ב -12 מגה -בתים מהשנה שעברה, אך מקבלות עדשות מהירות יותר. בשילוב עם זום 2x הזמין מהמצלמה הראשית, ה- iPhone 14 Pro Max מציע 0.זום אופטי 5x, 1x, 2x ו- 3x (המקבילות של 13 מ”מ, 24 מ”מ, 48 מ”מ ו 77 מ”מ). אתה יכול לצבוט להתקרב יותר, כמובן, אבל התוצאות לא יהיו חדות.

המנוע הפוטוני, השיווק של אפל מדבר בעד עיבוד אותות תמונות, מבצע חישובי היתוך עמוקים מוקדם יותר בצינור הצילום החישובי, שלדברי אפל מנתחת תמונות על בסיס פיקסל-לפיקסל כדי לבחור את הטוב ביותר מחשיפות מרובות ליצירת תוצאה סופית. מה משתמשי ה- iPhone 14 Pro Max מצפים מברוהאהה מתמטית זו? צבעים יותר ויותר בהירים עם טווח דינמי טוב יותר.

תמונות אור היום המזדמן שצילמתי עם הטלפון נראות נהדר, עם מיקוד חד, הרבה ניגודיות ופרטים עשירים. אפל התקרר את שיווי המשקל הלבן שלה, שהוא ברכה כצילומים מאייפונים ישנים יותר חמים מדי. אתה תראה הרבה (ואני מתכוון להרבה) של חידוד, שעשוי לגרוע מכמה תמונות. עם זאת, בסך הכל, 14 Pro Max מניב תוצאות רוצחים על פני שלוש המצלמות שלו.

תמונות ליליות גם די טובות. לקחתי את האייפון לקונצרט לאחרונה (סביבה קשה להודות לכל מצלמה) והפקתי כמה מהצילומים החיים הטובים ביותר שאי פעם צילמתי להשתמש בהילוך מקצועי.

מצלמת Selfie, שאפל שיפשה את ה- 14 המקסימום Pro, היא מנצחת נוספת. היורה הזה של 12MP Truedepth יש צמצם של f/1.9, שמאפשר 38% יותר אור מאשר מצלמת Selfie של 13 Pro Max. כעת הוא משתמש בנקודות ה- IR ממצלמת ה- Face ID כדי לסייע במיקוד אוטומטי, מה שמוביל לסופיות נקייה בהרבה. הדגימות כאן הן מהחדות שראיתי ממצלמה הפונה למשתמש.

אפל לא שכחה לשדרג את חווית הווידיאו באייפון 14 Pro Max. לדוגמה, מצב קולנועי (וידאו עם התמקדות חדה בנושא וברקע מטושטש) תומך ב- 4K24 ו- 4K30 לכידת כעת לקבלת תוצאות נקייה יותר. אתה יכול אפילו לשנות את נקודת המוקד לאחר העובדה אם תרצה.

הטריק החדש האמיתי, לעומת זאת, הוא מצב פעולה, אשר נוגד את הסרטון מ- 4K ל- 2.8K על מנת להחליק צילומי פעולה שעלולים להיות מטלטלים או קופצנים. האפקט הוא אמיתי. למרות הרזולוציה התחתונה, צילומי וידיאו שצולמו במצב פעולה נראים כאילו הוקלטו על גימבל יציב ולא כף יד. זו עשויה להיות עזרה גדולה עבור כמה יוצרי וידאו ראשונים.

כל זה אומר שה- Apple iPhone 14 Pro Max הוא בין הטלפונים הטובים ביותר למצלמה בכל מה שקשור לתמונות וסרטונים. בעוד ש- Google Pixel 6 Pro ו- Samsung Galaxy S22 Ultra עשויים להיות מעט טובים יותר בתמונות סטילס (תלוי בהעדפותיך), האייפון מנצח ידיים כשמדובר בווידיאו.

ה- iPhone 14 הטוב ביותר

הטלפונים יקרים. ה- Apple iPhone 14 Pro Max מתחיל ב -1,099 דולר ומגדיל עד 1,599 דולר למעורר דמעה אם אתה הולך על האפשרות 1TB. ייתכן שתעדיף את ה- iPhone 14 Pro מעט קטן יותר במחיר של 999 דולר, הכולל את מרבית התכונות המוקדמות מינוס המסך הגדול ואת חיי הסוללה הרוצחים.

השנה, דגמי המקצוענים באמת בולטים מהאייפון 14 ו- iPhone 14 Plus הסטנדרטיים (החל מ- $ 799), שיש להם פחות מצלמות, פחות חידושים לתצוגה ומעבדים ישנים יותר. למרות טביעת רגל גדולה ומחיר גבוה, ה- iPhone 14 Pro Max הוא הטוב ביותר של החבורה, וכובש תכונות בסיסיות ומתקדמות כאחד, ומרוויח את פרס הבחירה של העורכים שלנו.

מחוץ למערך האייפון, המתחרים הטובים ביותר והדגלים הברורים ביותר הם ה- Pixel 6 Pro, שעולה פחות ב 899 $, ו- Galaxy S22 Ultra במחיר של 1,199 דולר. השג את הפיקסל אם אתה רוצה את המצלמה הטובה ביותר המוחלטת ואת חווית התוכנה האנדרואיד הנקייה ביותר, או צא על ה- S22 Ultra אם אתה רוצה זום אופטי 10x מעולה וסטייל S Ste. עם זאת, זכור שמשפחת Pixel 7 היא שבועות בלבד משחרור ותחליף את הפיקסל 6.

החדשות הטובות כאן הן שאפל ושותפי המוביל שלה מציעים הערכות שווי אגרסיביות ומבצעים אחרים שמורידים את המחיר האפקטיבי של ה- iPhone 14 Pro Max. אפשר מאוד להבקיע אחד עבור הבסיס של 1,099 דולר מחיר אם יש לך מה לסחור או לקפוץ בין ספקים. אז אמנם המחיר של ה- iPhone 14 Pro Max הוא בהחלט טווח הגעה, אך זה ממליץ לעשות אם יש לך את האמצעים.

כמו מה שאתה קורא?

להירשם התגייס לחלוטין עלון כדי להעביר את סיפורי הטכנולוגיה הניידים המובילים שלנו ישירות לתיבת הדואר הנכנס שלך.

עלון זה עשוי להכיל קישורי פרסום, מבצעים או סניפים. הרשמה לניוזלטר מציינת את הסכמתך לתנאי השימוש שלנו ולמדיניות הפרטיות שלנו. אתה יכול לבטל את המנוי לעלון הידיעין בכל עת.

תודה על ההרשמה!

המנוי שלך אושר. השגיח על תיבת הדואר הנכנס שלך!