25 הסרטים הגבוהים ביותר בכל הזמנים ב- U. ג. | Yardbarker, 100 הסרטים הטובים ביותר בכל הזמנים שעליכם לצפות מייד

0

100 הסרטים הטובים ביותר בכל הזמנים

Contents

רק סרט אחד מהטרילוגיה האחרונה של סרטי “מלחמת הכוכבים” הופך את הרשימה הזו, והוא הראשון. שוב, אנשים התרגשו לקראת הסרט “מלחמת הכוכבים” החדש הראשון בעוד למעלה מעשור. לפחות הפעם יש לנו גם סרט טוב. “הכוח מתעורר” הכניס חבורה של דמויות חדשות לעולם “מלחמת הכוכבים”, ולא הייתה מחלוקת באף אחת מהן.

25 הסרטים הגבוהים ביותר בכל הזמנים ב- U.ג.

ישנן כמה דרכים שונות למדוד את ההצלחה של סרט, כולל ניצחונות אוסקר ומכירת כרטיסים. להיות לא. 1 בקופות למשך שבוע זה מרשים, אבל להיות הסרט הגדול ביותר של השנה? אפילו יותר טוב. עם זאת, מה עם הסרטים שהם הגדולים בכל הזמנים? זה מה שאנחנו ממוקדים כאן. יש לנו את 25 הסרטים הגבוהים ביותר על ידי מכירות קופות אמריקאיות ומותאמות לאינפלציה. זה מונע ממנו להיות רשימת סרטים מהשנים האחרונות, מכיוון שהכרטיסים יקרים יותר כעת. . להלן 25 הסרטים המובילים בהיסטוריה האמריקאית.

“הסנדק” (1972)

בהתחשב בכך ש”סנדק “מדורג R. ישנם רק קומץ סרטים מדורגים R שהפכו את החיתוך. כמובן ש”הסנדק “הוא לא סתם ניפוץ קופות. הסרט זכה בתמונה הטובה ביותר ונחשב לאחד הסרטים הטובים ביותר שנעשו אי פעם.

“פנטזיה” (1940)

דיסני עשתה הרבה סרטים מצליחים, אבל אנחנו בטוחים שלא ציפו ש”פנטזיה “תהיה ברשימה זו. זהו סרט שקט ברובו שנבנה סביב כמה קטעים שונים של מוזיקה קלאסית המותאמת לאנימציה. אתה אולי זוכר את מיקי מאוס כחניך המכשף, אבל הסרט הזה הוא לא כזה שהרבה אנשים מדברים עליו בימינו.

“הבוגר” (1967)

בעידן זה של סרטי קומיקס וסרטי מדע בדיוני השולטים בקופות, זה מרגיש מוזר לזכור תקופה בה מחקר דמות רציני כמו “הבוגר” יכול להיות צמרת במכירת כרטיסים. דסטין הופמן מככב כבוגר קולג ‘סורר שמתחיל רומן עם שכנה מבוגרת, הגברת המפורסמת. רובינסון. .

“שודדי התיבה האבודה” (1981)

ג’ורג ‘לוקאס וסטיבן שפילברג שולטים ברשימה זו, והם התחברו לסרט זה. לוקאס הביא את אהבתו לסרטים סדרתיים ישנים, ואילו שפילברג הביא את מיומנותו בבימוי האקשן. זה התחיל את הזכיינית של אינדיאנה ג’ונס, וזה עדיין הטוב ביותר של החבורה.

“העוקץ” (1973)

ככל הנראה עוד ביום שאנשים אהבו ללכת לראות את זוכי התמונות הטובים ביותר. “הסנדק” זכה בתמונה הטובה ביותר בשנת 1972, ובשנה הבאה “העוקץ” קיבל את האוסקר. רוברט רדפורד ופול ניומן, שניים מהכוכבים הגדולים ביותר של התקופה, חברו שוב לכוחות לסרט ההייסט של עידן הדיכאון הזה.

“מלך האריות” (1994)

תמונות וולט דיסני

הגרסה המחודשת הפוטוריאליסטית הייתה מוזרה, אפילו עם ביונסה מעורבת. אנו נדבק לסרט האנימציה המקורי. אנו יודעים שהשירים תקועים כבר בראשכם אבל, אתם יודעים, האקונה מטאטה.

“Phantom Menace” (1999)

זהו הראשון מבין כמה סרטים מהיקום “מלחמת הכוכבים” שתראו ברשימה זו. זה גם הכי פחות פופולרי מבין החבורה. אנשים הועברו לקראת הפריקוול הראשון, והסרט הראשון “מלחמת הכוכבים” מזה למעלה מ 15 שנה. אבוי, “איום הפנטום” התברר כאכזבה גדולה עבור רבים. יש סיבה שאף פריקוול אחר לא עשה את הרשימה הזו.

“פארק היורה” (1993)

שפילברג חזר, והוא הביא איתו דינוזאורים. באותה תקופה, ההשפעות המיוחדות של “פארק היורה” היו מדהימות. CGI היה עדיין חדש יחסית, וספילברג ערבב את זה ואת ההשפעות המעשיות עם אפלומב. זה גם רק סרט מרגש עם כמה שחקנים נהדרים בו.

“חזרת הג’די” (1983)

במשך שנים זה נחשב לסרט “מלחמת הכוכבים” האחרון. . יש הסבורים שזה קצת חותך מדי, אבל זה לא הפריע לאנשים לוהק לקופות לראות את זה. בנוסף, היו כל השחרורים מחדש של הטרילוגיה המקורית של ג’ורג ‘לוקאס.

“נוקמים: endgame” (2019)

“לא מותאם לאינפלציה. . . 1. “Endgame” אכן קשור באופן מרשים המון סיפור יחד ומביא את אירועי היקום הקולנועי של מארוול למסקנה מספקת למסקנה מספקת.

“אווטאר” (2009)

עד ש”המשחק הקצה “לקח את הכותרת,” אווטאר “היה הסרט הגבוה ביותר אי פעם. ובכל זאת, בהתבסס על אינפלציה, זה רק 15. “אווטאר” נשכח ברובו, אבל זה יצא בימי הזוהר של סרטים תלת-ממדיים עם התחייה שלהם. זה הוביל לכרטיסים יקרים יותר והגביר את הקופות.

“בן-חור” (1959)

הוליווד כבר לא עושה אפוסים כמו אלה, באופן כללי, אבל הם היו ענקיים באותו היום. “בן-חור” לא סתם הרוויח המון מזומנים. במשך שנים זה היה אלוף האוסקר המכהן. הוא זכה ב -11 פרסי אוסקר, כולל התמונה הטובה ביותר.

“אימפריה מכה בחזרה” (1980)

סרט “מלחמת הכוכבים” נוסף. “האימפריה מכה בחזרה” הוא הסרט האמצעי של הטרילוגיה המקורית. זה האפל שמסתיים בסוג של תו קודר. אה, וזה גם זה בו אנו מגלים על חסותו של לוק סקייווקר.

“101 דלמטים” (1961)

תמונות וולט דיסני

עשית סרט משפחתי נחמד עוד ביום ותקבל הרבה אנשים ללכת לראות אותו. כמו “פנטזיה”, “101 דלמטים” אינו סרט דיסני אהוב במיוחד. אתה יכול לקרוא לזה שיר אחד ממנו וייתכן שרק לדעת את קרולה דה ויל. עם זאת, בשנות ה -60, זה היה ענק לחלוטין.

רק סרט אחד מהטרילוגיה האחרונה של סרטי “מלחמת הכוכבים” הופך את הרשימה הזו, והוא הראשון. שוב, אנשים התרגשו לקראת הסרט “מלחמת הכוכבים” החדש הראשון בעוד למעלה מעשור. לפחות הפעם יש לנו גם סרט טוב. .

“שלגיה ושבעת הגמדים” (1937)

אנו פורצים לעשירייה הראשונה עם הסרט המוקדם ביותר ברשימה זו. לאמית. במהלך השנים, “שלגיה ושבעת הגמדים” הוצאו מחדש שוב ושוב, מה שעזר להגביר את הקופות.

“מגרש השדים” (1973)

אם נהיה כנים, זה הסרט הכי מפתיע ברשימה. “מגרש השדים” בעשירייה הראשונה? זהו סרט האימה היחיד ב -25 הראשונים, והוא אכזרי במיוחד בזה. “מגרש השדים” נתן לאנשים סיוטים. .

“דוקטור ז’יוואגו” (1965)

. האפוס של דייוויד ליין אורכו 193 דקות. זה מעל שלוש שעות. אנשים התלוננו על הצורך לצפות ב”אירי “והם יכלו לעשות זאת בנטפליקס! ובכל זאת “דוקטור ז’יוואגו” הוא אחד הסרטים הגבוהים ביותר אי פעם. אולי צופי הסרטים היו בעלי יותר סבלנות בשנות ה -60.

“לסתות” (1975)

עם “לסתות”, ספילברג בעצם המציא את שובר הקופות בקיץ. סרטים נלקחו בעבר על הכביש ויוצגו רק בערים בודדות בכל פעם. “לסתות” קיבל שחרור אחד גדול, ואנשים נהרו לראות את זה. אתה יכול לטעון שכמו “מגרש השדים”, “לסתות” בסרט אימה. זה לפחות גרם להרבה מצופי קולנוע לפחד להיכנס למים.

“עשר הדיברות” (1956)

דמיין שאפוס מקראי מסיבי שמשוחרר עכשיו. האם זה יהיה שובר קופות ענק? יתכן, אבל זה נראה לא סביר. ססיל ב. האפוס של דמיל בכיכובו של צ’רלטון הסטון כשמוזס הניף אנשים. . בנוסף, לרוב האנשים לא היו טלוויזיות בשנת 1956.

במשך שנים רבות, “טיטאניק” היה הסרט הגדול ביותר אי פעם. . עם זאת, בסטנדרט זה, “טיטאניק” עדיין יש רגל על ​​”אווטאר” וגם “משחק קצה.”ליבנו ימשיך.

“ה.T. החוץ-טרנסריאלי “(1982)

זהו הסרט האחרון של שפילברג ברשימה. כן, זה “ה.T.. “ה.T..”הסרט המשפחתי הזה היה ככל הנראה פופולרי יותר.

“צליל המוזיקה” (1965)

הגבעות חיות עם קולות רישומי המזומנים. . . הזיקה שיש לאנשים רבים ל”צליל המוזיקה “הגבירה את זה להיות הסרט השלישי בגובהו ביותר אי פעם.

“מלחמת הכוכבים” (1977)

ידעת “מלחמת הכוכבים”, המכונה “תקווה חדשה” הולכת להופיע. האם אתה מופתע שזה סיים רק שנייה? הסרט של ג’ורג ‘לוקאס שינה את נוף הסרט. זה לא היפר -בול. כל אותם סרטי מדע בדיוני וזכיינות שאנו רואים כעת הם בעיקר בגלל ש”מלחמת הכוכבים “הייתה להיט כה מסיבי. . . עדיין רצים.

“נעלם עם הרוח” (1939)

. בהתחשב בעובדה שזה יצא בשנת 1939, זה המון אינפלציה. זוכה התמונה הטובה ביותר התבסס על ספר פופולרי ונשאר בבתי הקולנוע לנצח. זה גם שיחרר מחדש מספר פעמים. עברו שנים עד שהטלוויזיה הומצאה, כך שאם היית רוצה בידור, היית צריך ללכת לסרטים. רוצה לדעת עד כמה “Gone עם הרוח” פופולרי? . עבור “נעלם עם הרוח” זה בערך 202 מיליון. .

הגלקסיה הקומית של תיאטרון המדע המסתורי 3000 וכן ערימת האפר של ההיסטוריה. אתה יכול לעקוב אחריו בטוויטר @chrisxmorgan.

100 הסרטים הטובים ביותר בכל הזמנים

דירקטורים דנים בסטנלי קובריק: הזוהר

. אין דבר כזה מטרה, קאנון סופי, לא משנה את המדיום, ולא משנה איזה מוצא מדיה עשוי לומר לכם מתי הוא משחרר רשימה של, הו, נניח שהסרטים הגדולים ביותר שנעשו אי פעם – החברה כללה. בטח, זו דרך בטוחה ללחוץ על הקוראים. . במקום זאת, אנו רק מקווים להתנער (ובנקודות מסוימות לאשר) את החוכמה המקובלת, להציג נקודות מבט שונות, ואולי הכי חשוב, לעורר דיון נלהב. כי הדבר היחיד טוב יותר מצפייה בסרטים הוא להתווכח עליהם.

עם זאת, אל תבינו אותנו: אנו מרגישים די חזק עם סרטים כאן, ואנחנו נגן על הבחירות שלנו עד שהגרונות שלנו גולשות ואצבעות ההקלדה שלנו נשחקות ל- Nubs. אבל אנחנו לא ברוטים. באמת, אנחנו רק מנסים לעזור. אם אתה סינפיל נמרץ המעוניין לחזק את הסרט שלך בונה בונה, חשוב על זה כמדריך התייחסות שימושי. . כי עם כל האדמה המכוסה כאן – למעלה ממאה שנה, מדינות מרובות, וכמעט כל ז’אנר שאפשר להעלות על הדעת – אתה חייב למצוא משהו שאתה לא מסכים איתו.

נכתב על ידי Abbey Bender, דייב קאלון, פיל דה סמלן, בילג ‘אבירי, איאן פרייר, סטיבן גארט, טומריס לאפלי, ג’ושוע רוטקופף, אנה סמית’ וכן מתיו זינגר

מוּמלָץ:

דוא”ל שתאהב למעשה

היכנס למערכת יחסים עם הידיעון שלנו. גלה את מיטב העיר, ראשית.

על ידי הזנת כתובת הדוא”ל שלך אתה מסכים לתנאי השימוש שלנו ומדיניות הפרטיות שלנו והסכמה לקבלת דוא”ל מפסק זמן על חדשות, אירועים, הצעות ומבצעי שותפים.

�� מדהים, אתה מנוי!

! !

הסרטים הטובים ביותר בכל הזמנים

. 2001: אודיסיאה בחלל (1968)

 • סרט צילום
 • מדע בדיוני

הסרט הגדול ביותר שנעשה אי פעם החל במפגש של שני מוחות מבריקים: סטנלי קובריק ורואה המדע המדעית ארתור סי קלארק. “אני מבין שהוא אגוז שחי בעץ בהודו איפשהו”, ציין קובריק כששמו של קלארק עלה-יחד עם אלה של אייזק אסימוב, רוברט א ‘היינליין וריי ברדברי-כסופר אפשרי עבור האפי המדעי המתוכנן שלו. קלארק התגורר למעשה בציילון (לא בהודו, או בעץ), אבל הזוג נפגש, פגע בו ויצר סיפור של התקדמות ואסון טכנולוגי (שלום, האל) שספג באנושות, על כל הברקותו, חולשה שלו , אומץ ושאיפה מטורפת. קהל של סטונרים, שנדבק על ידי רצף שער הכוכבים העין שלו והוויזואליות החלוציות שלו, אימץ אותו כסרט חיות מחמד. האם זה לא בשבילם, . .

הסנדק (1972)

2.

 • סרט צילום
 • מותחנים

מהחבר’ה החכמים של Goodfellas ל , הם צאצאי הקורלונים: מגנום אופוס של פרנסיס פורד קופולה הוא הפטריארך האולטימטיבי של ז’אנר המאפיה. קו פתיחה מונומנטלי (“אני מאמין באמריקה”) מציב את ההסתגלות האופרטית של מריו פוזו בתנועה, לפני שהאפי של קופולה מתפרק לפירוק מצמרר של החלום האמריקני. הסיפור הספוג בשחיתות עוקב אחר משפחת עולה עוצמתית המתמודדת עם הערכים הפרדוקסאליים של שלטון ודת; הסתירות המוסריות הללו מתגבשות ברצף הטבילה האגדי, שנערכה בצורה מעולה במקביל לרצח ארבעה דונים המתחרים. עם אינספור פרטים איקוניים – ראשו של סוס, קולו הקול של מרלון ברנדו, הוואלס הקליט של נינו רוטה – של נינו רוטה –הסנדקהסמכות חיה על.

Citizen Kane (1941)

3. Citizen Kane (1941)

חזרה לכותרות בזכות דרמה האקרבית של דייוויד פינצ’ר מאנק , אזרח קיין תמיד מוצא דרך לחדש את עצמו לדור חדש של אוהבי קולנוע. עבור חידושים, מסע הדחפור שלו של גיבור-שיחק עם כוח בלתי נדלה על ידי השחקן-די-וונדרקינד אורסון וולס-מילד לא אהוב ועד יזם דוחף ועד לברון לפופוליסט מרגיש לגמרי (בחדשות לא קשורות, דונלד טראמפ יצא כסופר -סופר). . אבל זה גם רק סיפור טוב לעזאזל שאתה בהחלט לא צריך להיות סינוס קשה ליהנות.-

ז'אן דיאלמן, 23, קוואי דו מסחר, 1080 ברוקסלס (1975)

4. ז’אן דיאלמן, 23, קוואי דו מסחר, 1080 ברוקסלס (1975)

. . מהפנט יותר ממה שאתה עשוי להבין, ללא הפרעה של אקרמן הופך את המעשים הפשוטים של חפירה עגל או ניקוי האמבטיה לביקורות עדינות של תנועה עצמה. (למרבה הצער, אנחנו אף פעם לא רואים את עבודת המין לוחות הזמנים של ז’אן בחדר השינה שלה כדי להיפגש.) מרגיעים אותנו לשגרה שלה, אקרמן והשחקן דלפין סייריג יוצרים תחושת אהדה יוצאת דופן כמעט ולא תואמים סרטים אחרים. ז’אן דיאלמן מייצג מחויבות מוחלטת לחייה של אישה, שעה אחר כך, דקה אחר דקה. ויש לו אפילו סיום טוויסט.-יהושע רותקופף

שודדי הארון האבוד (1981)

5. שודדי הארון האבוד (1981)

 • סרט צילום
 • פעולה והרפתקאות

החל ממיוס מהלוגו של Paramount ומסתיים במחסן בהשראת אזרח קיין, . שובר הקופות המהנה של סטיבן שפילברג מעוצב באופן מסובך כמחווה למלאכה, (פול פרימן), נחשים (“מדוע זה היה צריך להיות נחשים?”), מרדף המשאיות הגדול ביותר של הקולנוע וגמר העל -טבעי של סופגנים בו ראשים מתפוצצים. . בקיצור, זו השלמות הקולנועית.

לה דולצ'ה ויטה (1960)

6.

הלהיט הקופות הבורח של פדריקו פליני, שנוצר באמצע שנות הבום של איטליה, הגיע להגדרת זוהר מחומם ותרבות סלבריטאים לכל כדור הארץ כולו. זה גם הפך את מרצ’לו מסטרויאני לכוכב; הנה, הוא מגלם עיתונאי רכילות שנקלע לעולם התזזיתי והחופשי של חיי הלילה הרומאים. . אולי זה בגלל ש- Fellini מצלם הכל עם כל כך הרבה קינמטי ושנינות שלעתים קרובות קשה לא להיתפס בהתרחשויות הזויות על המסך. כל כך הרבה מאיך שאנו רואים תהילה עדיין מתוארכת לסרט זה; זה אפילו נתן לנו את המילה פפראצי.-

7. שבע סמוראים (1954)

 • סרט צילום
 • פעולה והרפתקאות

זו 207 הדקות הקלות ביותר של הקולנוע שתשבת אי פעם. על המסגרות הפשוטות ביותר – קהילת חקלאות ענייה מאגדת את המשאבים שלה כדי לשכור סמוראים כדי להגן עליהם מפני השודדים האכזריים שגונבים את הקציר שלה – אקירה קורוסאווה תופסת אפוס מצויר דק, על ידי סיבוב סופג, מצחיק ומרגש. . Toshiro Mifune הוא מעולה כמו הסמוראים המעוצבים למחצה, אבל זה המנהיג של יודה של טקאשי שימורה שמעניק לסרט את המרכז הרגשי שלו. מאז הוחזר במערב הפרוע (השבע המפוארות), בחלל (קרב מעבר לכוכבים) ואפילו עם חרקים מונפשים (חיי חרק.-איאן פריר

8. במצב רוח אהבה (2000)

יכול סרט באמת קלאסיקה מיידית? כל מי שצפה במצב רוח לאהבה כאשר הוא שוחרר בשנת 2000 אולי אמר כן. השני סיפור האהבה הזה נפתח, אתה מרגיש שאתה בידי אדון. . . . .אנה סמית ‘

יהיה דם (2007)

9. יהיה דם (2007)

בדרך להפוך לקולנוען המשמעותי ביותר בעשרים השנים האחרונות, הפך פול תומאס אנדרסון מכרוניק סקורסאי של Loched L.. . הנקודה המרכזית הייתה יהיה דם, . דניאל פליינוויו הוא, בסופו של דבר, דניאל דיי-לואיס אולטרה-סקרי ששותה את המילקשייק שלך. האפוס האבל של אנדרסון הוא היורש האמיתי הוא שקלע על ידי ג’וני גרינווד של רדיוהד (בעצמו מופיע כמלחין מרכזי), הוא היורש האמיתי של אנדרסון הוא היורש האמיתי הציניות העמוקה בעצמות. כפי ש מבהיר, אנדרסון לא איבד את חוש ההומור שלו, ולא על ידי ירייה ארוכה. אבל היה פעם רגע שהוא היה צריך להיות רציני, וזהו.-יהושע רותקופף

Singin 'in the Rain (1952)

10.

תשכח מהאמן-סליחה אוגגי-ותענג במקום זאת את הכריכה המפוארת, המשפרת את הסרוטונין של MGM, לעידן השקט של הקולנוע. שלישיית הרקדנים שלה-הפנים (ועקבים) דונלד אוקונור, המצטרף החדש נוצץ דבי ריינולדס ומנהלת משותפת ומעשה הכותרת ג’ין קלי-הם איום משולש, מסמר את שירי הכוכבים, שגרות ריקוד מורכבות ודורשות פיזית ומוכרים את כולם הקומיקס מכה במיומנות מושלמת. אבל קודוס שייך גם לבטי קומדן ואדולף גרין, שתסריטו הניתוח מספק את הקצב למחזה לעבור אליו, וג’סיקה האגן, שהפנייה המוצלחת לעיתים קרובות ככוכבת השקטה המקררת לינה למונט היא נקודת המנגד המצחיקה של הסרט. לא שוכח את הבמאי המשותף סטנלי דונן, שתמיד היה שמח לתת לכוכבים שלו לקחת את הקרדיט אך ראוי לו חלק שווה למחזמר שמעולם לא טועה ברגל.-פיל דה סמלן

. Goodfellas (1990)

 • סרט צילום
 • מותחנים

‘עד כמה שאני זוכר, תמיד רציתי להיות גנגסטר.. מבוסס על חייו האמיתיים של המאפיס הנרי היל, Goodfellas נולד בצל של הסנדק , אך ככל שהשנים נמשכות, השאלה שלה משפיעה יותר הופכת בעיקר לעניין של דור. . ולסרט על עברייני קריירה אלימים, הוא גם ניתן להתייחסות באופן מוזר. איפה שקופולה נכנס אל קירות האחוז של פשע מאורגן, הגנגסטרים של סקורסזה הם צווארון כחול יותר. . – מתיו זינגר

צפון על ידי צפון -מערב (1959)

.

 • סרט צילום
 • מותחנים

. Adman Roger O החלול של קרי גרנט. ת’ורנהיל (“מה ה- O. ?” “שום דבר.. קטעי הסט, הנבלים, פמה פטלה של אווה מארי סן, קרדיטים של שאול בס, הרמזים המוזיקליים של ברנרד הרמן – איכשהו הסרט מצליח להיות אפילו יותר מסכום החלקים המפוארים שלו. אה, ואיפשהו שם, ת’ורנהיל אפילו מצליח למצוא את נשמתו.-פיל דה סמלן

Mulholland Drive (2001)

13. Mulholland Drive (2001)

. ואז שוב, זה דייוויד לינץ ‘שאנחנו מדברים עליו: כל הקריירה של האיש מוקדשת לעשות דברים שרוב יוצרי הסרט האחרים אפילו לא היו שוקלים. אבל דרייב מולהולנד הוא המקום בו הביטוי ‘לינצ’יאן’ זכה בהגדרתו. מה שנראה, בהתחלה, להיות נואר פשוט יחסית על אמנזיאק מדהים (לורה הארינג) שמנסה לחבר את התעלומה של צולל זהותה שלה, במערכה השלישית שלה, לעולם חלומי הזוי, ובעצם מבטל את כל מה שקרה לפני כן. . . מתיו זינגר

גנבי אופניים (1948)

. גנבי אופניים (1948)

. זה מה שהופך בו זמנית לסרט לאיטליה שלאחר המלחמה וליום המודרני בכל מקום אחר הכל. זה מה שהופך אותו לנקודת ציון כל כך עוצמתית ומתמשכת בקולנוע ההומניסטי. . פיל דה סמלן

האביר האפל (2008)

15. האביר האפל (2008)

 • פעולה והרפתקאות

הבטמן – וזה הבר שהוא צריך לנקות. הכניסה האמצעית לטרילוגיית העטלפים של כריסטופר נולן היא מקרה מקרה כמעט ללא רבב כיצד לעשות אפוס גיבורי-על מתוחכם לקהלים מודרניים-וה’כמעט ‘הוא רק בגלל שהמעשה הסופי מנסה לרענן לדחוס כמעט יותר מדי רעיונות, מוסרי רב חֶשְׁבּוֹן. הג’וקר של הית ‘לדג’ר, בינתיים, מגדיר מחדש את הנבל של המסך הגדול: זה לא מספיק להיות מרושע, אתה צריך גם טריק מסיבות עכשיו.פיל דה סמלן

אורות עיר (1931)

16. אורות עיר (1931)

החזון הכולל של צ’רלי צ’פלין נותר מעורר השראה: הוא כתב, ביים, הפיק, ערוך וכיכב בסרטים שלו, אותו קלע גם עם תזמורת. וכאשר המצלמות הללו התגלגלו, הן כבשו אייקון מתוצרת עצמית עם קהל עולמי. עוֹד, אורות העיר . צ’פלין, לא ששה לוותר על הטכניקות החזותיות ששולט בה. כמו תמיד, לכוכב היה הצחוק האחרון: לא רק שהסרט היה הצלחה מסחרית ענקית, הוא הסתיים גם בקלוז-אפ קורע הלב ביותר בתולדות הקולנוע-שיא הצילום התגובה (מאז שנשאב על ידי סרטים מתוך ל הוורד הסגול של קהיר), אין צורך בדיאלוג.יהושע רותקופף

גרנד אשליה (1937)

17. גרנד אשליה (1937)

לעולם אין זמן רע לבקר מחדש את אחת מיצירות המופת הנהדרות של ז’אן רנואר (יחד עם כללי המשחק), אבל העידן הנוכחי הזה של פופוליסטים, לאומנים ומטפלים זועקים מרגישים כמו אחד טוב במיוחד. הסרט ממוקם במחנה שבויים גרמני במהלך מלחמת העולם השנייה, והסרט מניח את קווי האשמה של מעמד ולאום בקרב קבוצת אסירים צרפתים ושוביהם הגרמנים ומגיע למסקנה שכל מה שחשוב באמת הוא אצולתו של האדם כלפי חבריו.פיל דה סמלן

. הילדה שלו יום שישי (1940)

, הוא הרומנטי ביותר והמילולי ביותר שלו (הנבל המתמיד מרגיש כמו משחק מקדים). אף על פי שהנצים הלאקוניים היו ממקמים את הפרוטו-פמיניזם שלו לאורך חייו, הסרט הוא גם משוחרר ביותר שלו; נשים חזקות שהיו להם עבודות ורצו עם ניוז’אונד היו פשוט מה שהוא רצה לראות. , – עם הלשון החדה ביותר מנצחת. אם אתה אוהב מילים, תאהב את הסרט הזה.-יהושע רותקופף

19. הנעליים האדומות (1948)

אתה יכול להדביק כמעט כל סרט פאוול ופרסבורגר ברשימה זו; כזה היה התפוקה הכוכבית של הצמד הדינמי. . זה ביטוי מושלם של הכונן של אמנים ליצור, מוגדר בעולם טכניקולור שופע שצולם על ידי ג’ק קרדיף הגדול. ..-

ורטיגו (1958)

20. ורטיגו (1958)

, סְחַרחוֹרֶת . . השלמת הפסיכודרמה החיה הזו היא הציון הכפול של ברנרד הרמן, המסובב את דרכו לגמר מתנשא.-

Beau Travail (1999)

21.

יותר ויותר ענקית של הקולנוע העולמי, קלייר דניס הצרפתית ממשיכה לבלבל את הציפיות, מה שהופך סרטים לסנכרון עם מקצבים משלה ועיסוקים נושאיים (קולוניאליזם, כוח, משיכה מודחקת). זה, הפריצה המפורסמת שלה, הוא משהו של סיבוב על הרמן מלוויל בילי באד– אבל זה כמו להתקשר לסתות משהו של סיבוב . .יהושע רותקופף

המחפשים (1956)

22. המחפשים (1956)

 • סרט צילום
 • פעולה והרפתקאות

ג’ון פורד מציג צמיחה אישית כמו גם מלאכת קולנוע, ג’ון פורד מתקן את הופעתו בגזענותו של DW גריפית ‘ לידת אומה עם ציון הדרך הזה מערבי. זה סיפור של שנאה האטה מפנה את מקומו לחמלה שמפשיט את המיתוסים הרעילים של הגבול הישן דרך הדמות המתנודדת אך השבורה של איתן אדוארדס (ג’ון וויין). אדוארדס הוא לא סוג שיין לבן, אבל ותיק מלחמה ממורמר שציד את אחייניתו שלו (נטלי ווד) מתוך כוונה להרוג אותה בגלל פשע הוטמעו עם הקומאנצ’ה. .-פיל דה סמלן

פרסונה (1966)

23.

כשדיוויד לינץ ‘עדיין חוסך כסף כדי לקנות את המצלמה הראשונה שלו, אינגמר ברגמן הבין כיצד להעביר את הגחמות של התת מודע למסך למסך. אִישִׁיוּת . מבחינת העלילה, זה כרוך בשתי נשים, האחת שחקנית הסובלת מלהיות לא ידוע (ליב אולמן), השנייה אחותה המתגוררת (ביבי אנדרסון), הנוסעת לבקתה מבודדת על שפת הים כדי לטפל בהפרעתו של האחרון ולהתמודד עם זה שאולי, אולי להתחיל להתמזג לאותו אדם. . המבקרים מנתחים מאז את משמעותה. אבל . .

עשה את הדבר הנכון (1989)

24. עשה את הדבר הנכון (1989)

ספייק לי מצחיק מרה של פרסקו הטרגי של שכונת ברוקלין במהלך יום קיץ מתנפח אחד היה שנוי במחלוקת באותה תקופה: המבקרים דינגו את לי על תיאורו של התקוממות בעקבות הריגת משטרה. . אבל הקולנוע הוא זה שהופך את זה לקלאסי, במיוחד לאנרגיה, שנינות וסגנון איתם לי מציג לי את המיקרוקוסמוס הזה ואת הכוחות החברתיים שמשחקים בתוכו.Bilge Ebiri

רשומון (1950)

. רשומון (1950)

אין זה מוגזם לומר שאקירה קורוסאווה סיפורי סיפורים קולנועיים הגדירו מחדש. עם המבנה העלילתי המעביר והלא אמין – בו ארבעה אנשים נותנים דיווחים שונים של רצח – הסרט נועז להפליא ומשמש תזכורת לאופן בו הצורה עצמה יכולה להפעיל אותנו. פלאשבקים מעולם לא נפרסו בצורה כה מרגשת; כמעט 70 שנה לאחר יציאתו, יוצרי הקולנוע עדיין מנסים להדביק את הישגיה.-

26.

ז’אן רנואר ביסס את הווירטואוזיות שלו במחקר מושלם במגרש זה של התפרצויות של סטרטה חברתית בקרב העשירים הבולטים, העשיר סרק, שעומדים להתפוצץ לצדדים על ידי מלחמת העולם השנייה. עניינים בקרב אריסטוקרטים ומשרתים כאחד בלום במהלך טיול ציד בן שבוע באחוזת מדינה, שם הפשע היחיד הוא לסחור בקלות דעת בכנות. רנואר לוכד את ההרכב המדהים הנוצץ שלו יצוק בתנועות מצלמה נוזליות וממוקדות עמוקות, חידושים שהעניקו השראה לבמאים מאורסון וולס לרוברט אלטמן.-

.

שובר הקופות האלמותי של סטיבן שפילברג אינו זקוק למנחה פוליטית כדי להישאר רלוונטיים: זה סרט על כריש גדול שאוכל אנשים. תודה רבה לסרט עצמו, זה פחד לא הגיוני אחד שהציבור הוא לעולם לא לשחרר. עם זאת, בשנתיים האחרונות, בכל פעם שכמה נבחרים נבחרים טענו נגד מנדטים של מסכות ואמר שהגיע הזמן לפתוח מחדש את בתי הספר, קשה היה שלא לחשוב על ראש העיר ווהן בתביעת הדפס העוגן הדבילית שלו ואמר לאזרחי אי אמיטי שזה בטוח שהוא בטוח לחזור למים. והאלמנט הזה-יחד עם הצעדה המופלאה, הקפיצה שלך-כל פעם מפחדת והבנגר של המערכה השלישית-זה מה שבאמת עושה . – מתיו זינגר

שיפוי כפול (1944)

. שיפוי כפול (1944)

הז’אנר האפל והמסוגנן להפליא של הסרט נואר פשוט לא היה קיים בלעדי . לאחד הזה באמת יש את הכל: פלאשבקים, רצח, צללים וסיגריות בשפע, וכמובן, Femme Fatale ערמומית (ברברה סטנוויק). כאחד הבמאים הגדולים של תור הזהב בהוליווד, בילי וילדר הצטיין במגוון סוגים קולנועיים, אבל פנינה קשה זו היא היצירה המשפיעה ביותר שלו.-מנזר בנדר

400 המכות (1959)

29. 400 המכות (1959)

הראשון בסדרה אוטוביוגרפית של חמישה סרטים, פרנסואה טרופוט 400 המכות הוא סיפורו של אנטואן דוינל (ז’אן-פייר ליאוד)-עמד בחיי בית אומללים אבל למצוא נחמה להתנתק, לעשן ולתלות עם חבריו-וזו ההתפתחות הגדולה ביותר של הקולנוע לילדות בעייתית. .-איאן פריר

מלחמת הכוכבים (1977)

.

 • סרט צילום

. מֶטרוֹפּוֹלִין ניצחון הצוואה , פלאש גורדון הסכר בפורס. המסע של לוק סקייווקר להציל נסיכה מוגבה באופן מיידי Bliss Bliss לסאגות של מיליארד דולר.-סטיבן גארט

31.

. . אולם התקרבות הקלוזי-אפ האינטנסיביות מעניקות שלטון חינם לתפנית הביטוי המופלאה של מריה פלקונטי בתור המשרתת הנידונה של אורלינס. .Bilge Ebiri

פעם במערב (1968)

32. פעם במערב (1968)

 • פעולה והרפתקאות

סרט הכת האולטימטיבי, הספגטי המערבי של לאונה שוכן באמריקה התרבותית-אם כי בעיקר יורה ברומא ובספרד-אך המיקום האמיתי הוא גבול מופשט של ישן לעומת חדש, של גיבורים גדולים מהחיים שמתפלים לזיכרון. זה ניצחון של פרשנות פוליטית קבורה וקולנוע אפי טהור ביותר. .

33. Alien (1979)

 • מדע בדיוני

אם כל מה שהיא עשתה היה להשיק זיכיון שבמרכזו ניצולו העז של סיגורני וויבר (עדיין בין גיבורות האקשן הקשות ביותר של הקולנוע), הקלאסטרופובי הקלאסטרופובי של רידלי סקוט היה עדיין מלטה בסרט הקאנון הקאנון, בקצב מדע בדיוני במכוון. אבל חייזר טוען מעמד של יצירת מופת עם הפוליטיקה המגדרית החתרנית שלו (זהו סרט שמגדיר גברים), מרכז החזה המזעזע שלו והמעצב התעשייתי שלו H.ר ‘. היצור האלגנטי-לסת הכפול המוזר של ג’יגר, חזון סיוט של עוינות-ואחת מיצירות המלאכה הטהורות ביותר של הקולנוע בקולנוע.-

סיפור טוקיו (1951)

34.

. צ’ישו ריו וצ’יקו היגאשיאמה מכובדים ומובילים כהורים שמבקרים את ילדיהם ונכדיהם, רק כדי להיות מוזנחים. שיחק בעדינות, מצולם להפליא (לעתים קרובות כשהמצלמה מרחפת ממש מהקרקע), יצירת המופת של אוזו היא הסרט המשפחתי שניתן לפאר ואינטימיות. אם אהבת את השנה שעברה מוריי חנויות, אתה תאהב את זה.-

35. בדיוני זולה (1994)

כמו נירוונה ו . פליק גנגסטר בו הגנגסטרים משוחחים על צ’יזבורגרים ונכנסים לתחרויות טוויסט בסועדים קיטשי? איפה הנרטיב הוא כמו פאזל מפוצץ שהוחזר לסדר? עם הבחור מ בכיכובו של מכה דו-מדובר, לובש חליפות? ? . התוצאה הסופית היא סרט שנשמר בענבר של מגניב נצחי – כאשר החייזרים באים לבחירים בשרידי כוכב הלכת המנוגע שלנו ולגלות עותק VHS בין ההריסות, הם יסכימו שג’ון טרבולטה היה הבחירה המושלמת, סמואל ל ‘ ג’קסון הוא המזדיין הרעה ביותר על פני כדור הארץ והתכנים האמיתיים של התיק ממש לא משנה.

מופע הטרומן (1998)

36. מופע הטרומן (1998)

שנות ה -90 המאוחרות הולידו שני סאטירות טלוויזיה מציאותית, בחזרה כשהיה עדיין בשלב הקדם-הפודמטי שלה: המוערך EDTV וכן, ההצהרה העמוקה של פיטר ווייר על הדרך בה יש לתקשורת בנו. , המופע של טרומן הוא משל טלוויזיה בו גיבור עגול (ג’ים קארי) זוכה בחייו בחזרה. זה יכול להיחשב גם לסרט כועס יותר, ומטרק הן את רשתות הטלוויזיה השולטות (המיוצגות על ידי כריסטוף דמוי המשיח של אד האריס) וארה”ב, הציבור הצופה, על ביצוע משחק של חייהם של אנשים אחרים.פיל דה סמלן

. לורנס של ערב (1962)

מושגים של גבריות, מיניות מסוכסכת וזהות שבטית (או היעדרו) רותחים מתחת לפני השטח של האפוס ההיסטורי של דייוויד ליין כמו מאגמה. הם מחלחלים דרך סדקי התיאור שלה של נווד אדוארדי איקונוקלסטי והמנהיג הערבי לורנס (פיטר או’טול), ומאתרים את חתיכות התפאורה הענקיות שלו בתוך המצפן המגלומני של גיבורו ועומק ההלוואות לרגעים האינטימיים שלו כאשר עלות כולם מונחת חָשׂוּף. בין הנופים הערבים הסוחפים שלה, שנלכדו במפורסם על ידי המצלמות של הקולנוע פרדי יאנג, זה הנוף הפנימי של לורנס עצמו שהביו -פיק הגדול הזה ממפה כל כך בלתי נשכח.פיל דה סמלן

פסיכו (1960)

38. פסיכו (1960)

אלפרד היצ’קוק עשה כמה סרטים מפחידים מוקדם יותר בקריירה שלו, אבל פסיכו היה משהו אחר לגמרי – לא רק בגלל היצירה האישית שלו, או ז’אנר האימה, אלא סרטים בכלל. לירות, חלקם אף טענו שזה שינה את החברה בכללותה. דיון זה יכול למלא ספר – ויש לו – אך לצורך רשימה זו, תרומתו לקולנוע יותר מספיקה. ? זה המציא את הפליק המודרני. de rigueur . . . בטח, ישנם יוצרי קולנוע אחרים שיכולים לטעון כי כיסו תחילה חלק מאותה קרקע; של מייקל פאוול מְצִיצָן , . ההבדל עם התקלה הוא שהוא ידע להעביר רעיונות חדשים לקהל הרחב ביותר האפשרי. . . –

Sansho The Pailiff (1954)

. Sansho The Pailiff (1954)

. Ugetsu) ודרמות מאחורי הקלעים (סיפור החרציות האחרונות), אבל התכונה הגדולה ביותר שלו הייתה אמפתיה עמוקה ובלתי מעורערת לנשים, שהוכתה על ידי הפטריארכיה אך שוברת לב בסבלן. סאנשו ההוצאה לפועל, סיפור פיאודלי של פירוק משפחתי שיורס אותך. אל תתנצל על הדמעות שלך; גם כולם יבכו.-יהושע רותקופף

אנדריי רובלב (1966)

. אנדריי רובלב (1966)

. .-Bilge Ebiri

המטריות של צ'רבורג (1964)

41. המטריות של צ’רבורג (1964)

. אחד הסרטים הרומנטיים ביותר שנעשו אי פעם על הכאבים והטהרה של האהבה הראשונה, המעוצב ללא רבב המטריות של צ’רבורג צלילי המוזיקה וכן ) והשיקה את קתרין דנוב הסנסציונית לכוכב בינלאומי. .טומריס לבל

צ'יינה טאון (1974)

42. צ’יינה טאון (1974)

 • סרט צילום
 • מותחנים

הבמאי רומני פולנסקי והתסריטאי רוברט טאון קיבל מערך נואר רפש צנוע והפך אותה למדיטציה על זוועות ההיסטוריה האמריקאית והקפיטליזם האונס. הסרט גם מציג צוות שחקנים מושלם, עם ג’ק ניקולסון, ג’ק ניקולסון, כעין פרטית צינית, פיי דונאווי מפתה בצורה בלתי אפשרית כמו הפמה פטלה עם עבר כה כהה שהתגלות הסופית שלה עדיין זעזועים, והג’ון יוסטון האגדי כמיליונר המפלצתי בלב הכל.-

. החותם השביעי (1957)

לא סתם סרט מקבל אופה על ידי ביל וטד. . למרות שהפך איכשהו שם נרדף ל”הצהרה קשה של בית אמנות “, זה לא כל הנושאים כבדי משקל, נופים מוכים מגיפה ומשחקי שחמט עם הקריפר העגום. . כמובן שזו גם יצירה של מחשבה פילוסופית עמוקה, כך שתרגישו יותר מוחי שראיתם אותה.

אבוד בתרגום (2003)

44.

עולמות מתנגשים בסיפור המגרש המגרש של סופיה קופולה על כוכב קולנוע (ביל מוריי) וניצחון חדש (סקרלט ג’והנסון) בטוקיו. קופולה מתקרבת לכל אחת מהדמויות שלה בחום ורגישות שמפריחה מהמסך – ומבטיחה ש”פליז בכיס “יישאר חביב על קריוקי ברחבי העולם (פאה ורודה אופציונלית). מדוע הסרט נמשך בצורה כה חיה בלב הצופים? אולי מכיוון שזה לוכד את אותם רגעים מלנכוליים מפוארים שכולנו חווינו שנראים נעלמים בהבזק, ובכל זאת מתעכבים לנצח.אנה סמית ‘

נהג מונית (1976)

. נהג מונית (1976)

, עומד בשיא הקולנוע החיוני והגריטי המונע על ידי משנות השבעים שהגדיר את שנות השבעים ההוליוודי החדש. חזונו של מרטין סקורסזה על ערנות מלא באווירה לא נוחה, והתסריט של פול שרדר בודק עומקים פילוסופיים המובאים לחיים מרושעים על ידי הביצועים הבלתי נשכחים של רוברט דה נירו.-

Spirited Away (2001)

46. Spirited Away (2001)

 • אנימציה

התכשיט בסטודיו לאנימציה יפנית סטודיו Ghibli של הכתר, מרוחק הוא סיפור שינה מפואר מלא בספריטי פיח, מפלצות ופנטזמות-זה סרט עם הכוח לשדל את הילד הפנימי במבוגרים ביותר ומדופק שבינינו. ספין הלאה הרפתקאותיה של אליס בארץ הפלאות (עם אותה הזמנה לעקוב אחר דמיונך), מרוחק מביא את הקהל לעולמו החלומי כמעט שני עשורים ונראה שרק צומח בקומה בכל שנה, מחווה לאומנותו המצוירת ביד. זמן טריוויה: זה נשאר הסרט הגבוה ביותר ביפן אי פעם, ממש לפני כַּבִּיר.-אנה סמית ‘

ליל המתים החיים (1968)

47. ליל המתים החיים (1968)

סרט האימה הראשון ללא תקציב שהפך לכרטיס שיחה בונה-פידי לבמאי שלו, ג’ורג ‘א. הפחד הזרע של רומרו מתחיל בזומבי יחיד בבית קברות ובונה לצבא מתים שתוקף בית מבודד. רוב קלישאות האימה המודרניות מתחילות כאן. אבל שום דבר לא ממרת על זה בסגנון, שנינות מרדנטית, גזעי ופוליטי, ומפחיד מכם את Bejesus, כל 50 שנה לפני כן לָנוּ.איאן פריר

ספינת קרב פוטמקין (1925)

48. ספינת קרב פוטמקין (1925)

הסרט השקט הרוסי המעורר הזה הוגש בחום של התעמולה הסובייטית והוזמן על ידי הממשלה הקומוניסטית הצעיר עדיין להצדיע לאירוע משנת 20 שנה קודם לכן. . אבל ספינת קרב פוטמקין מלא בתמונות חזקות ורעיונות מרומזים, והבמאי סרגיי אייזנשטיין נחשב בצדק לאחד מחלוצי שפת הסרטים המוקדמים, כאשר השפעתו מורגשת לאורך העשורים.-דייב קאלון

טיימס מודרני (1936)

49. טיימס מודרני (1936)

הסרט היחיד של צ’רלי צ’פלין שראה את הנווד הקטן הולך על קוקאין מאסיבי, זה הקלאסיקה השקטה הבלתי פוסקת כמעט ולא זקוקה לבעיטה הנוספת. הגאגים מגיעים כמעט מהר ככל שתוכלו לעבד אותם, כאשר בדרך כלל הסלפסטיק של צ’פלין מעלה כאן מתרחישים שנראים לבנויים למטרה להסתיים באסון. המראה של צ’פלין ממש מאכיל את עצמו למכונה מאסיבית מציע סאטירה עדיין-גרמנית בקידום טכנולוגי.-פיל דה סמלן

50. ללא נשימה (1960)

. . זרימה סקסית בין הגנב הזעיר ז’אן-פול בלמונדו לבין גמין כבוש סורבון ז’אן סברג מורפ. זו בדיוני זולה, אבל עמוקה אלכימית.-סטיבן גארט

51. ד”ר. Strangelove או: איך למדתי להפסיק לדאוג ולאהוב את הפצצה (1964)

כל כך הרבה מהגאונות של סטנלי קובריק היה רעיוני, וזה שואל את השאלה הנועזת ביותר שלו: מה אם העולם יסתיים – וזה היה מצחיק? השמדה גרעינית הייתה נושא בו קובריק שקע את עצמו, וקרא כמעט כל טקסט לא מסווג. מסקנתו הייתה עגומה: לא היה מנצח. דרך הקומדיה האפלה ביותר (הדרך היחידה לנושא) ופיטר סלרס שלא הושלמה שיחקו שלושה חלקים נפרדים, קובריק העלה את נקודתו.-

מ '(1931)

52. מ ‘(1931)

אחד מאותם סרטי אפוקל-יש רק קומץ-שיושב על המתרחש בין הקולנוע השקט לעידן הצליל, אך משתנה לסגולותיהם של שניהם, מותחן הרוצח הסדרתי של פריץ לנג נשרף עם חושך חזותי עמוק תוך כדי אוזניים עם שרקו “באולם של מלך ההרים” (בוצע על ידי לאנג שפנה עם ארנק עצמו; הכוכב שלו, פיטר לורה, לא יכול היה לשרוק). הנושא של הסרט הוא ערנות: עלינו להגן על ילדינו, אך מי יגן על החברה מפני עצמה? M הוא כמו סונאר שמאזין לגרמניה טרום-נאצית על סף שפיכת האנושיות שלה.-

Blade Runner (1982)

53. Blade Runner (1982)

 • סרט צילום

נקבע (eek!. , Blade Runner הוא איקוני לא רק בגלל המראה המגדיר בעידן שלו, אלא גם לבחינה הפילוסופית העמוקה יותר של המשמעות של להיות אנושי. רבים ניסו לחקות את האווירה הבלתי נעימה של הסרט, אבל הרחובות הבולטים בגשם ונופים מיושנים הם בעלי איום יחיד.-מנזר בנדר

54. הדמעות המרות של פטרה פון קאנט (1972)

ההצגה היצירתית של ריינר ורנר פאסבינדר, מתה ממנת יתר בגיל 37 לאחר השלמת יותר מ- 40 תכונות, ראויה לעיגוע על ידי דור חדש. הסרט הזה הוא ללא ספק החריף והמורכב ביותר שלו מבחינה פסיכולוגית; ללא ספק, זה הכי כלבה שלו. יש כל כך הרבה מה לאהוב במצגה של שטיחי שאג של פסבינדר, החורג מהמחזה של שתי אופנתיות דו-קרביות לחקירה עמוקה של הזדקנות והתיישנות.-יהושע רותקופף

רומא, עיר פתוחה (1945)

. רומא, עיר פתוחה (1945)

מעט תנועות קולנוע יכולות להתפאר בקצב הלהיט של הניאוריאליזם האיטלקי, גל שלאחר מלחמת העולם השנייה המוקדש למאבק ממעמד הפועלים שנראה כי הוא כולל רק יצירות מופת. שנת גרמניה אפס והדרמה הקודמת הזו של דיכוי והתנגדות, שאינה מתהדרת באחד אלא שתיים מסצנות המוות הזכורות ביותר בכל הקולנוע.-פיל דה סמלן

Nosferatu (1922)

. Nosferatu (1922)

סד לארץ הפנטומים וקריאת ציפור המוות: אחד העיבודים המוקדמים (אם כי לא מורשים) של דרקולה הוא עדיין המפחיד ביותר. הביצועים הדמויי החרקים של מקס שרק כמו הרוזן צמא הדם אורלוק הוא טרנספורמציה ודוחה בדיוק כמו שהיה לפני כמעט מאה שנה. מנהל אקספרסיוניסט גרמני ו.W. התמונות הרדופות של מורנאו של עולם נצמד קבעו את הסטנדרט המצמרר לדורות של סיוטים קולנועיים.-סטיבן גארט

מטוס! (1980)

57. מטוס!

אם סרט שתפקידו העיקרי הוא לצחוק לסרטים אחרים להתיר הכללה ברשימה של הסרטים הגדולים בכל הזמנים? כשזה אנרכי, מטופש להפליא ופשוט מצחיק כמו מטוס! , . בתכונה האמיתית הראשונה שלהם, הבמאים דייוויד וג’רי צוקר, יחד עם השותף ג’ים אברהמס, מכוונים לסרטי האסון שהיו כל הזעם במולטיפלקס בשנות השבעים, ובדיחות מקלעים על המסך בקצב כזה שהוא דורש הקרנות מרובות רק כדי לתפוס את כולם. ההקשר של הזיוף אבוד במקצת לזמן, וצאצאיו לא בדיוק מפואר – אם כי הראשון אקדח עירום הוא קלאסי בפני עצמו – אבל זה רק עזר לסרט לעמוד בפני עצמו כמתפרע צחוק ממש טרנסצנדנטי באמת. –מתיו זינגר

מתחת לעור (2013)

58. מתחת לעור (2013)

מהפנט, מכוסה, מעורר מחשבה, מטריד, מחריד: עם זאת אתה מגיב לזה, לא תשכח. בסלבריטאי שלה באופן רדיקלי, סקרלט ג’והנסון לוהקת בצורה מושלמת כחייזר בצורה אנושית שמשוטטת בגלזגו מנסה להרים גברים בטנדר שלה. זה נורה בסגנון גרילה ברחובות העיר הסקוטית, אז חפשו את הצילומים של עוברי אורח מבולבלים באמת.-

59. Mad Max: Fury Road (2015)

 • סרט צילום
 • פעולה והרפתקאות

גם סרט המשך וגם אתחול מחדש, הכניסה הרביעית בסדרת הבמאי של הבמאי ג’ורג ‘מילר של אפוסים פוסט-אפוקליפטיים של ראש הילוכים מתמזגת פעלולים מתריסים עם אפקטים מיוחדים מודרניים כדי לתת לנו אחד מסרטי האקשן הגדולים בכל הזמנים. זה הוא מטח ללא הפסקה של מרדפים, שכל אחד מהם מורכב וסיוט מרהיב יותר מהקודם – אבל הכל בשילוב עם הרגישות הסוריאליסטית והפואטית של מילר, ששולח אותה לתחום האמנות.Bilge Ebiri

אפוקליפסה עכשיו (1979)

60. אפוקליפסה עכשיו (1979)

פרנסיס פורד פורד קופולה, אוורגרין מלחמת וייטנאם, קלאסיקה מוכיחה מלחמה היא מתנפחת, כאשר המתנקש מרטין שין ראש במעלה הנהר כדי להרוג את רנגאדה קולונל מרלון ברנדו. בדרך, יש גלישה, פשיטת מסוק מרתקת, מריחה נפאלם, נמרים וארנבות פלייבוי, עד שברק יורד מהסירה ולתוך אזור שיגעון אחר – או שהוא גאון? ?-איאן פריר

הר Brokeback (2005)

61.

תשכח מה האוסקר הכתיר כתמונה הטובה ביותר של 2005: הרומנטיקה ההומוסקסואלית הטרגית של אנג לי היא המועמד שעומד במבחן הזמן. מעוגן על ידי הסינמטוגרפיה הסוו -ראויה של רודריגו פריטו וחשבונו של הית ‘מעורר (שהביצועים שלו הפילו את התפיסות החברתיות של גבריות), הר ברוקבק הוא אבן דרך בקולנוע האמנותי הלהט”בי. זה הדמיין מחדש את הז’אנר המערבי והפך לחלק מהזייטגיסט.-טומריס לבל

מרק ברווז (1933)

62. מרק ברווז (1933)

סאטירות פוליטיות נושכות לא חייבות להיות ארוכות ומסובכות: יצירת המופת הזו של 68 דקות היא פיתית לחלוטין, וחושפת את האבסורדות של הפוליטיקה הבינלאומית עם שנינות מהירה וסלפסטיק ספוט. לעתים קרובות נחשב הכי מצחיק ביצירה של האחים מרקס, הסרט הוא גם-חסר פיקדם, שכן הצגתו של דיקטטורה מתפתלת מלחמה נשארת רלוונטית עד היום.אנה סמית ‘

פרויקט המכשפה של בלייר (1999)

63. פרויקט המכשפה של בלייר (1999)

בשנת 1997 קבוצה של שחקנים ללא שם נכנסה לעצי האחורים של מרילנד עם כמה מצלמות כף יד, תסריט רופף ותקציב שלא יכסה את הקייטרינג ברוב הסרטים האחרים ברשימה זו, ויצא עם שובר קופות. . , . זה נדחף על ידי קמפיין מודעות ששיחק את Coy עם אמיתותם של ‘קטעים שנמצאו לכאורה’: עשה צוות תיעודי חובבני נעלם ביער תוך כדי חקירת מיתוס מקומי? סקרנות מוחלטת הסיעה את הקהל לתיאטראות בהמוניהם – וזה לא היה נדיר להשאיר הקרנה ולשמוע רטן מבולבל בלובי. עשרים שנים פלוס ושל יתר על המידה של חיקויים פחותים, קל יותר להעריך המכשפה מבלייר ככיתת אמן של קולנוע תקציב נמוך. בכנות, אם יש סצנה מפחידה יותר בשני העשורים האחרונים מאשר כאשר ידיהם של הילדים האלה טובעות באוהל הצוות באמצע הלילה, זה בטח עולה הרבה יותר.

כל אנשי הנשיא (1976)

64. כל אנשי הנשיא (1976)

סרטים רבים נעשו המתארים עיתונאות כפי שזה קורה. מעטים נעלמים מקבלים את התהליך נכון, ואף פחות מצליחים להעביר את האובססיביות, את התסכול החרדה וההתלהבות של רדיפה אחר סיפור גדול. ה . ההישג מדהים במיוחד בהתחשב בכך שבאותה עת, הסיפור בקושי יכול היה להיחשב אפילו להיסטוריה: ניקסון התפטר מתפקידו אפילו לא שנתיים לפני כן. אבל הקרבה הזו מעניקה לסרט אנרגיה חיה שהייתה עמומה במבט לאחור נוסף. אפילו עם סיומה הבלתי ניתן לניתוק, פאקולה והתסריטאי ויליאם גולדמן עדיין הצליח לבנות מותחן עצבני לא נדיר שלעולם לא נסער מהנרטיב המרכזי. לא, לא תקבל הרבה מושג מי וודוורד וברנשטיין (שיחקו עם נטורליזם של שנות ה -70 של דסטין הופמן ורוברט רדפורד) נפרד מהעבודה שלהם. . – זמרת -מת’ה

טרילוגיית APU (1955, 1956, 1959)

65. טרילוגיית APU (1955, 1956, 1959)

אנו בוגדים בכך שהם כוללים את שלושת הסרטים (Pather Panchali, אפאראג’יטו וכן עולמו של אפו? הגדול הבנגלית עוקב אחר APU הצעיר (Apurba Kumar Roy) מילדות לחיי מבוגרים באמצעות לימודים ומעבר מהכפר הנידח שלו לעיר הגדולה, כמו גם אהבות והפסדים. כמה מהקולנוע ההודי האינטימי ביותר שנלכד אי פעם, הוא גם קשור לחלוטין, בין אם אתה ברד מקולקטה, קנזס או קמדן טאון.-פיל דה סמלן

הגנרל (1926)

66. הגנרל (1926)

ילד פוגש רכבת. ילד מאבד רכבת. ילד רודף אחרי כוחות איחוד שגנבו רכבת, מנצח בחזרה רכבת ויורה בכיוון ההפוך. זה אולי לא נשמע כמו סיפור האהבה הממוצע שלך, אבל זה בדיוק מה שהקומדיה השקטה של ​​באסטר קיטון וקומדיה שקטה מתריס. סמוך עלינו, זה לוקו-תנועה.

אור שמש נצחי של המוח ללא רבב (2004)

67. אור שמש נצחי של המוח ללא רבב (2004)

יש אינספור סרטים על מערכות יחסים רומנטיות, ובכל זאת מעטים חוקרים את הנושא בצורה יצירתית יותר מפריצת הדרך של מישל גונדרי, שתסריט על ידי צ’רלי קאופמן (שהפך אז לשם ביתי עם להיות ג’ון מלקוביץ ‘ ). .-מנזר בנדר

רשת טקסס ראתה טבח (1974)

68. רשת טקסס ראתה טבח (1974)

. זה לא אומר שיצירת המופת של טבי הופר לא מספקת. סרט אימה נלכד במהלך קיץ טקסס מיוזע ומוצחני ומצחיק, הסרט תפס את מקומו הראוי כמשל סופי של לוחמה מעמדית ניקסונית, קנאה חברתית או אוכלים ואופיים לא ניתן לדעת מהותם של חלקים חסרי מזל של העולם.-יהושע רותקופף

בואו לראות (1985)

69. בואו לראות (1985)

לא מתפקד כמו שהקולנוע מקבל, ההשפעה של סרט המלחמה של סוי ג’נריס של אלם קלימוב מתעלה על הז’אנר באופן שאפילו לא של סטיבן שפילברג יכול להתאים. בליבה זה סיפור מתקרב העוקב אחר ילד בלארוס צעיר (Aleksei Kravchenko) דרך אימה בלתי ניתנת לדיבור כשחוליות המוות הנאציות מבקרות באפוקליפסה באזורו. לצד אמיתותיו ההיסטוריות, הדקדוק והשפה הוויזואלית של הסרט-יש קטעים שמשחקים כמו טיול חומצה אולטרה-אלימה-הם מה שמסתיים אותו באמת. כמו יצירת מופת של הירונימוס בוש, התמונות כאן לעולם לא ניתן לנתח.-פיל דה סמלן

Heat (1995)

.

 • סרט צילום
 • מותחנים

. . המילה האחרונה על סרטי שוטרים ושובבים, היא ספגה קסם שמותחני פשע מנסים לכבוש מחדש עד היום.-

The Shining (1980)

. The Shining (1980)

הרשימה שלנו לא חסרה לסרטים של סטנלי קובריק (וגם לא צריך). ובכל זאת, זה מזעזע לזכור את זה – כך ש- Reduste of the Pet Pet of Pet of Bogished Dealike ובנאליות של הרוע – נחשב בעבר ליצירה מינורית. . .-יהושע רותקופף

סיפור צעצוע (1995)

. סיפור צעצוע (1995)

 • אנימציה

זה שקיבל את הכדור של פיקסאר (Luxo) מתגלגל ועדיין סימן מים גבוהים מוחלט לאנימציה של CG, צעצוע של סיפור המציא מחדש מה יכול להיות סרט משפחתי. על פני השטח, זה סיפור פשוט על כמה יריבים מיניאטוריים מגדילים זה את זה (וודי במקור היה מרושע בלגן שלם), לפני שנפל בסכנה בידי הפירוטכניקה הסמוכה סיד של הפירוטכניקה. אבל זה גם קשור לקנאה, דינמיקת כוח ומערכות היחסים שלנו עם ילדותנו שלנו. איתה, פיקסאר לקח סיפור סיפורים לאינסוף ורחוק, הרבה מעבר.-

רוצח הכבשים (1977)

73. רוצח הכבשים (1977)

צילום סרט של 16 מילימטר באור רישום, סרט התזה של צ’רלס ברנט תפר את תפרות התוספות לכאורה לכאורה ליצירת פסיפס משכנע של החיים האפריקאים-אמריקאים המאוחרים של שנות ה -70. . פואטי, רחום, כועס, אירוני: כל חיי האדם קיימים כאן.איאן פריר

אישה תחת השפעה (1974)

. אישה תחת השפעה (1974)

יש נטייה בתרגילים הגדולים ביותר בזמן כדי לתעדף את הבמאי, עבודת המצלמה או התסריט. . עקרת בית זורמת של לוס אנג’לס ואמא שנאמר כל הזמן להירגע, מייבל של רולנדס הוא האפוטאוזה של הקולנוע האלתור של ג’ון קסווטס; הדאגה שלנו כל.יהושע רותקופף

אנני הול (1977)

. אנני הול (1977)

, אנני הול הוא אחד המהפכניים ביותר של קומדיות רומנטיות. הסרט המובהק הזה בניו יורק הפך את אינספור הצופים לשמחות הדיאלוג המילולי (וניסויים בבגדי גברים לנשים), והוא כבר מזמן הוחלף על נגישותו וגם על נעימותו, איזון שמעט הסרטים השיגו מאז כל כך בזכוע.-מנזר בנדר

76. חלקם אוהבים את זה חם (1959)

כשנעשע על זה במספר 15 ברשימת 100 הקומדיות הגדולות ביותר שנעשו אי פעם, גנגסטר פארסה הקלאסי של בילי וילדר מחזות כמו . . אף אחד לא מושלם אבל הסרט הזה מתקרב למדי. –

מטרופוליס (1927)

77. מטרופוליס (1927)

 • סרט צילום
 • מדע בדיוני

יקר מאוד לזמן, מֶטרוֹפּוֹלִין הוא Blade Runner, המחסל וכן כולם התגלגלו לאחד (שלא לדבר על 50 שנה קודם). החזון השקט של פריץ לנג על חברה טוטליטרית עדיין נדהם דרך נופי העיר המהממים שלה, אפקטים מיוחדים פורצי דרך ורובוט מרושע מכושף (Brigitte Helm). .-איאן פריר

הפלקון המלטזי (1941)

. הפלקון המלטזי (1941)

. זוהי תבנית לשטחי נוייר של נואר שיבואו, ומציעה גומשו של סם סם סם של סם בוגרט, פמה פטלה (מרי אסטור) של המפרי בוגרט (גרינטריט סידני, פיטר לורה), וזוג נבלים מחייבים (גרינסטריט סידני, פיטר לורה) ו א ‘(סידני גרינטשט, פיטר לורה) ו- A. מגרש מבוך שגרור אותך ליד האף. אם הסרט היה יותר קשה, היית מפצח את השיניים עליו.

. זהו ברז עמוד השדרה (1984)

מתופפים מתפוצצים, מגברים שהולכים ל -11, סטונהנג ‘זעיר, “dobbill”: סרט תיעודי רוק מזויף זה – מסעדה, אם אתה חייב – משפיע באופן מונומנטלי על הקולנוע, קומדיה מתנצלת ואולי גם על תעשיית המוזיקה עצמה עצמה. (אין להקה בחוץ בלי לפחות רגע ברז עמוד השדרה על שמו.) כריסטופר אורח, מייקל מקיין והארי שירר הם מלכות קומיקס, ואנחנו יכולים רק לשלוף את נוכחותם; זמן קצר לאחר הסרט הזה, האורח בעט את מותג ההומור הבימוי שלו, בהשראת ישירות מהסאטירה המתכת הכבדה של רוב ריינר.פיל דה סמלן

זה קרה לילה אחד (1934)

80. זה קרה לילה אחד (1934)

. . היורשת המפונקת של קלודט קולבר והכתבת האופורטוניסטית של קלארק גייבל פגעה בכביש ומצמצמת את דרכם לעבר סיום באושר אחר כך, מחסומי הכיתה יהיו ארורים. .-טומריס לבל

Die Hard (1988)

. Die Hard (1988)

 • סרט צילום
 • פעולה והרפתקאות

מת לחיות הוא סרט חג המולד. תתמודד עם זה. . . .ה. מקליין נאלץ להילחם בחבורה של טרוריסטים בכף רגלו החשופה-הוא שלמקלן יש את הרדיד האידיאלי בהנס גרובר של אלן ריקמן, שעשוי להיות גם הנבל הטוב ביותר של סרטי האקשן של כל הזמנים, פסאודו-מהפך ארודי שמבהיר את זה. שהוא קורא .

הקונפורמיסט (1970)

82. הקונפורמיסט (1970)

. . אזרח קיין , מציע קומפנדיום חזק של טכניקות קולנועיות מהתקופות שקדמו לו.-

.

תן ליצירת המופת האמיתית של ג’ון קרפנטר – זו שמוואנס האימה משתחווה אליו – תמלא את מקומו בפנתיאון. , הדבר היה, למעשה, את הנדירים ביותר של גרסאות מחודשות: כזה שמשפר את מקורו. האלגנטיות של מסך הרחב של קרפנטר ומינימליזם סינתיס מפחיד (כאן הועבר על ידי המלחין אנניו מוריקון) מצאו נקודת נגד חדשה בכמה מהאפקטים המיוחדים המעשיים המגעילים ביותר אי פעם על קהל משלם. אבל הפרנויה הקרה של הסרט, Uncut and Pharma-Grade, הייתה מורשתו המתמשכת ביותר: תבנית שלמות לכולם מאז מאז.

בנות האבק (1991)

84. בנות האבק (1991)

. , בנות האבק . הוא נקבע בשנת 1902, זה עוקב אחר הגוללה, צאצאי העבדים המתגוררים מול חופי דרום קרוליינה, אשר מתחשבים בכאב עם המסורות הדועכות שלהם. באופן יחיד לפני זמנו, מבכה את הטרגדיה המתמשכת של השעבוד. כוחו השלווה אחר כך מצא הד בביונסה לימונדה.טומריס לבל

בארי לינדון (1975)

85. בארי לינדון (1975)

עוד בשנת 1975, העיבוד הקודר של סטנלי קובריק לרומן של ויליאם מקפיס תאקריי על מסעו של אירי צעיר מגלות לובסטרוק לגריפטר ציני באירופה של המאה ה -18 נראה מחוץ לצעד עם התפוקה הקולנועית העזה של הקולנוע העכשווי. שנים אחר כך, זה נחשב בעיני רבים כיצירת המופת של קובריק, וגישתו המכוונת והאסתטית מאוד השפיעה על כולם, החל מרידלי סקוט ליורגוס לנטמוס.Bilge Ebiri

בול משתולל (1980)

86. בול משתולל (1980)

. . התיאור המפלצתי של דה נירו הוא אמפתי באורח פלא, אבל מה שבאמת המהפכני הוא הטכניקה של סקורסזה: כמו ורדי המודרני, האוטור האיטלקי-אמריקני מעלה את החולל לאופראטי.-

שבע (1995)

.

דייוויד פינצ’ר הוא הבמאי החתימה ביותר בעידן שלו: מגרש של סרטוני מוזיקה איקוניים ודרמות מגדירות עשור כמו הרשת החברתית. אבל המעבר שלו להוליווד היה סלעי; זו הייתה עיירה שבקושי הבינה אותו. נקודת המפנה הייתה , . מבחינה סגנונית, הסרט האפל (שצולם על ידי דריוס חונג’י בהשראת, העובד עם תהליך שמירת-שיט-כסף) הוכיח עמיד יותר מאפילו , אבל זה אותו אגרוף פראיירי מסוגל של סיום שעדיין מקשקש בקהלים.

Aguirre, זעם האל (1972)

.

 • סרט צילום

Fitzcarraldo, הבדיקה הנוספת של ורנר הרצוג את הוויינגלורי הגברי בחלקים המרוחקים ביותר של דרום אמריקה מייחסת עדשה חוברת יותר קרירה על הטירוף הממאיר של אובססיה מחוץ לשליטה. זה קר יותר, חמדן יותר: הכובש של קלאוס קינסקי, משתוקק לזהב ולא תרבות. אפוקליפסה עכשיו.-

קרב אלג'יר (1966)

89. קרב אלג’יר (1966)

מותחנים פוליטיים עדיין חייבים חוב לסיבוב ההופעות המתמיד של ג’ילו פונטקורבו. ספר את ההתקוממות האלג’ירית נגד כובשים קולוניאליים צרפתים בשנות החמישים, בוחן באומץ טרור, גזענות ואפילו עינויים כאמצעי לאיסוף מודיעין. הוקרן בפנטגון בגלל משמעותו האקטואלית בשלבים המוקדמים של מלחמת עירק, Z לסטיבן שפילברג מינכן.-

אין מדינה לזקנים (2007)

.

קורמאק מקארתי והאחים כהן הם שידוך שנעשה בפינה היבשה, המייבשת והאלימה ביותר של גן עדן. . הנחת היסוד שלה היא חומר מותחני עיסת העבר: צייד בעיר הגבול המערבית בטקסס בערך 1980 מעוניין בעקבות עסקת סמים נטועים במדבר, מחליט להמריא עם ילקוט מלא כסף, שנרדף על ידי שניהם מכה בלתי נלאה (חאבייר בארדם) ושריף מותש (טומי לי ג’ונס). אבל תחושת מסתורין כמעט אחרת תלויה על הסרט כולו, בעוד שהסינמטוגרפיה של רוג’ר דיקינס גורמת לעיירות הקרוואן המאובקות שלו להרגיש כמו קצה האדמה. זה הסרט המפחיד ביותר של Coans, בגלל התפנית של ברדם כאנטון צ’יגורה, פסיכופת ברמה של ג’ייסון פרהיס, עם תספורת פייגבוי במקום מסיכת הוקי ואקדח בקר שלו בכלי הנשק שלו לפי בחירתו לפי בחירתו לפי בחירת. .

נשים על סף התמוטטות עצבים (1988)

. נשים על סף התמוטטות עצבים (1988)

פדרו אלמודובר פרץ לזרם המרכזי עם הקומדיה ההרכב הצבעונית המפוארת הזו, נקודת כניסה לרבים לסגנון של קולנוע אירופי חכם ומשוחרר מינית. נשים על סף התמוטטות עצבים מציע תפקידים עסיסיים למגוון השחקנים הנשים הטובים ביותר בספרד (בתוספת אנטוניו בנדרס מקסים עם פנים מקסים) ומתענג על הבחירות היצירתיות שלו בתלבושות ועיצוב פנים. .-

. הקסם הדיסקרטי של הבורגנות (1972)

. לואיס בונואל נחשב לדרגה העליונה של החולמים אי פעם לחסד את תחום הקולנוע. . מבין התכונות הסיסמיות הרבות של בונואל (אל תדלג על כדורי העין הקצרים שלו, “Un Chien Andalou”), מתחיל בסאטירה הרדיקלית הזו של לוחמה בכיתה, שמסכמת את כל מה שהוא עשה טוב. .-יהושע רותקופף

.

. שדות קרב שופעים – פסיכולוגיים, רגשיים, פיזיים – מהווים את החיילים המבוססים בעגום משנת 1916, והקצינים שמבלבלים את האיוולת לתהילה, עדיין מרגישים רלוונטיים עד כאב.-סטיבן גארט

סודות ושקרים (1996)

.

שחקנים הם אורך החיים של התהליך המפורסם של הבמאי מייק ליי, שיטה מדויקת מאוד של קופסת עבודה, חקר אופי, אלתור קבוצתי וכתיבה שיתופית. . התוצאות היו מעודנות בעקביות במהלך השנים, שהועברו לקומפיות מוזיקליות תקופתיות (טופסי-טורביעֵירוֹם) כאחד. אנו ממליצים על פריצת הדרך הקריטית של ליי, הכוללת פניות עצביות של ברנדה בלטין וטימוטי ספאל, כמקום המושלם להתחיל את הצלילה העמוקה שלך.-

ריח מתוק של הצלחה (1957)

.

נואר מעושן, ג’אזי מהבמאי אלכסנדר מקנדריק (הגברת הגברת) הוא אחד הסרטים הגדולים על כוח, השפעה ועיתונות מודפסים בגובה אמצע המאה שלה. זהו סיפור מיושן ומשכר שמתגלה בתאי הבר האחורי של מנהטן, והוא כולל הופעות חורשות מוח מטוני קרטיס כסידני פלקו, רכילות מזינה תחתית, וברט לנקסטר בתור J J.. . הדיאלוג מטושטש וטעים; המוסר ריק כמו טיימס סקוור עם שחר –דייב קאלון

הקבינט של ד

96. .

יצירת המופת האקספרסיוניסטית הגרמנית הזו יצאה בשנת 1920, הרבה זמן לפני המצאת אזהרת הספוילר. אנו רק מקווים שחברי הקהל ידעו באופן אינסטינקטיבי לא למסור את הטוויסט הראשון של הקולנוע שמסתיים ולהרוס את העוקץ של שבר האימה השבר הזה עבור חבריהם. הבמאי רוברט וויין העלה משהו חשוך באמת ומתמשך מהצללים שלו: אתה יכול להרגיש ד”ר. קליגריההשפעה בכל דבר, החל מהסרטים של טים ברטון ועד אי מבודד.-פיל דה סמלן

נאשוויל (1975)

97.

האפוס הרב -שכבי הזה של מוזיקת ​​קאנטרי, פוליטיקה ומערכות יחסים הוא הישג החתימה של רוברט אלטמן. עם הדיאלוג החופף והמצלמה הנודדת שלה, . שנות השבעים היו U.ג. —נחשף על ידי היקפה הניתן להערכה ואנרגיה חופשית – הוא סמלי של היצירתיות הזו.-

אל תסתכל עכשיו (1973)

98.

ניקולאס רוג השפיע והעניק השראה לדור של יוצרי קולנוע, מדני בויל לסטיבן סודרברג – וזו הסיבה. . הוא מוצא גם אנושיות עמוקה באימה, עם ההורים האבלים של ג’ולי כריסטי ודונלד סאת’רלנד המתחברים מחדש ונסחפים כמו פלוטסאם באיזה גאות בלתי נראית. יצירת המופת שלו, אל תסתכל עכשיו .

בוני וקלייד (1967)

99.

 • סרט צילום
 • מותחנים

סרט האקשן המשנה את המשחק של ארתור פן נוצר באותה רוח של המערבונים הרוויזיוניסטיים של שנות ה -60 וה -70-נמרצים, מהנים, מוסרית בכל מקום, ולא חוששים מדם וכדורים. הסרט מחזיר אותנו לשנות השלושים של המאה העשרים במהלך מסע הפשע האגדי של האוהבים בוני פרקר (פיי דונאווי) וקלייד בארו (וורן ביטי), מטפל באמריקה מתקופת הדיכאון ושודד אותו עיוור. ? עם מלחמת וייטנאם, התפרעות בעיר הפנימית וניקסון במגמת עלייה, כל ההימורים היו כבויים. .

צא החוצה (2017)

100.

. לוקח רמזים מהמאסטר הגדול ג’ורג ‘א. רומרו והגדרת התרבות הנגדית שלו ליל המתים החיים, פלה החדיר אשמה ליברלית לבנה עם סאבטקסט גזעי מפחיד; “המקום השקוע” הוא בדיוק סוג המטאפורה שרק סרטי אימה יכולים לנצל עד תום. במהלך הריצה התיאטרלית שלה-שנמתחה לקיץ שראה גם את עצרת שרלוטסוויל הלבנה-סופר-קיום– הרגשתי כמו הסרט היחיד המדבר לחלוקה מעמיקה.יהושע רותקופף

רוצה להכיר את הסרט האהוב על השחקן האהוב עליך?

בדוק את הסרטים הטובים ביותר בכל הזמנים שנבחרו על ידי שחקנים

בדוק את הסרטים הטובים ביותר בכל הזמנים שנבחרו על ידי שחקנים

ביקשנו מהשחקנים את הסרטים הטובים ביותר בכל הזמנים, מקומדיות ורומנים קלאסיים ועד שוברי קופות ואבני חן זרות

דוא”ל שתאהב למעשה

היכנס למערכת יחסים עם הידיעון שלנו. גלה את מיטב העיר, ראשית.

.

!

תודה שנרשמת! !

. .

! יש לנו כבר את הדוא”ל הזה. נסה אחר?

.

!

! חפש את הידיעון הראשון שלך בתיבת הדואר הנכנס שלך בקרוב!