אווטאר: דרך המים (יעד בלעדי) (4K/UHD Blu-ray Digital): יעד, אווטאר: דרך המים (סקירה 4K UHD)

0

אין ספק שהחזון של קמרון הוא יוצא דופן, לפחות מבחינת המראות והצלילים המוצגים כאן. מגדיל את האנטה על המקור גִלגוּל בדרכים מרובות, החל מהתיאור שלו לאזור חדש לחלוטין של פנדורה – סביבות האוקיאנוס שלו. הרבה יותר משכנע מיערות הסרט הראשון, קצב המסגרת הגבוה 3D מעניק למים איכות מישוש שמעולם לא נראתה בבתי הקולנוע. הריאליזם הזה נשאר ממש משכנע בבית ללא HFR (אם כי יש לציין כי גרסת תלת מימד Blu-ray זמינה בנפרד). הוויזואליות מתעלות הן על אופיים הדיגיטלי והן בעמק הלא -מסור. ההתקדמות בטכנולוגיית נפח וירטואלית ולכידת תנועה – אולי רֶגֶשׁ .

אווטאר: דרך המים (יעד בלעדי) (4K/UHD + Blu-ray + Digital)

אווטאר: דרך המים מגיעה לגבהים חדשים ובוחנת עומקים לא נחשפים כאשר ג’יימס קמרון חוזר לעולם הפנדורה בהרפתקאת פעולה רגשית זו. קבעו יותר מעשור לאחר אירועי הסרט הראשון, אווטאר: דרך המים משיקה את סיפור משפחת סולי (ג’ייק, נייטירי וילדיהם), הבעיה עוקבת אחריהם, האורכים שהם הולכים לשמור זה על זה בטוח, הקרבות שהם נלחמים כדי להישאר בחיים, והטרגדיות שהם סובלים. . הסרט המועמד למספר פרסי האוסקר® כולל התמונה הטובה. הופק על ידי קמרון ובן זוגו הוותיק ג’ון לנדאו, כוכבי ייצור הבידור של Lightstorm, סם וורת’ינגטון, זואי סלדנה, סיגורני וויבר, סטיבן לנג, קליף קרטיס וקייט ווינסלט. הצטרפות לקאסט המבוגרים המהוללים הם החדשים המוכשרים בריטניה דלטון, ג’יימי פלטס, טריניטי ג’ו-לי בליס, ביילי בס וג’ק אלוף. .

אווטאר: דרך המים (סקירה של 4K UHD)

AmazonButtonsm

שש עשרה שנה לאחר שאילץ את ה- RDA לנטוש את פנדורה, ג’ייק סולי (סם וורת’ינגטון) התמזג כעת במלואו עם האווטאר שלו וחי כראש שבט יער נבי שלו. הוא וניטירי (זואי סלדנה) מגדלים גם כמה ילדים משלהם, כולל בנים נטיאם ולואק, הבת טוק, ומאמצים את קירי (בגילומו של סיגורני וויבר, נולד איכשהו מהאוואטאר המנוסה של גרייס אוגוסטין המנוח) וספיידר ( בנו האנושי של הקולונל קווארץ ‘המנוח, שהיה צעיר מכדי לחזור לאדמה בקריוס שינה).

עם זאת, כאשר ה- RDA חוזר לפתע, נחוש בדעתו לקחת את פנדורה לאנושות בכוח (מכיוון שכדור הארץ עכשיו גוסס), ג’ייק ומשפחתו נאלצים לברוח. נראה שהפולשים יצרו אווטרים חדשים “רקומביננטיים” חדשים – תוך שימוש בזיכרונות המושתלים של נחתים שנפטרו (כולל קווריץ ‘, שיחק שוב על ידי סטיבן לאנג) – כדי להוריד את ג’ייק אחת ולתמיד. הסוליס מוצאים בקצרה מקלט עם שבט המטאיינה המים, בהובלת טונובארי ורונאל (צוק קרטיס וקייט ווינסלט), אך עד מהרה מתברר שה- RDA וה”צוות הכחול “הרקומביננטי שלו לעולם לא יפסיק לצוד אותם. אז ג’ייק, משפחתו, וכל הנאבי חייבים שוב להפגין כדי להציל את כל מה שהם יקרים.

, אווטאר: דרך המים מוצא את עצמו במצב פרדוקסאלי. זה סרט המשך לשובר הקופות הגדול ביותר בהוליווד בכל הזמנים, ובכל זאת אחד הציבור המובילים לא בהכרח היה מתלהב לראות. דרך המים למסך הגדול, המקור גִלגוּל הצליח לייצר גרוטאות שוברות שיא תוך שהוא משפיע מעט להפליא תרבותי להפליא. זה היה סרט נערץ במיוחד, אבל סרט שלעיתים רחוקות היה אהוב. עם זאת, התוכנית של קמרון לפנדורה כוללת לפחות שלושה סרטי המשך נוספים, וההצלחה של הקופות של הקופות של דרך המים פירושו שבוודאי נראה את כולם ממומשים בסופו של דבר.

אין ספק שהחזון של קמרון הוא יוצא דופן, לפחות מבחינת המראות והצלילים המוצגים כאן. מגדיל את האנטה על המקור גִלגוּל בדרכים מרובות, החל מהתיאור שלו לאזור חדש לחלוטין של פנדורה – סביבות האוקיאנוס שלו. הרבה יותר משכנע מיערות הסרט הראשון, קצב המסגרת הגבוה 3D מעניק למים איכות מישוש שמעולם לא נראתה בבתי הקולנוע. . הוויזואליות מתעלות הן על אופיים הדיגיטלי והן בעמק הלא -מסור. ההתקדמות בטכנולוגיית נפח וירטואלית ולכידת תנועה – אולי רֶגֶשׁ הלכידה תהיה מדויקת יותר – גם הם משמעותיים.

ובכל זאת, הנרטיב הדרמטי כאן נשאר פשטני מתסכל. בבסיסם של שניהם גִלגוּל סרטים טמונים המיתוס של עמים ילידים החיים בהרמוניה מושלמת עם הסביבות שלהם. גדול יותר . אבל הנושא האמיתי הוא זה דרך המים . גִלגוּל דרך המים הן שניהם הפקות מפוארות להפליא המטיפות לשלום וחוגגות את הטבע, ובמקביל מוצאים דרכים אינסופיות ויוצרות גאניות לתאר אלימות, לחייב חליפות מגבר ואקדח באותה מידה כמו בנשי וטולקון. שלוש עשרה שנה לאחר מכן, בניית העולם של קמרון נותרה מעולה. זה רק שהוא שוב איפשר לנטייה שלו לשפר את יומרותיו.

דרך המיםאלמנטים של אקשן חי נלכדו באופן דיגיטלי בפורמט RAW של 16 סיביות X-OCN (ברזולוציית 4K) על ידי הקולנוע ראסל קרפנטר (, שקרים אמיתיים) וצוותו באמצעות מצלמות Sony Cinealta Venice 3D ו- PXW-Z450, עם ח”כ פוג’ינון ועדשות קבריו פרמייר. תמונות ביצועים נוספות נלכדו באמצעות מצלמה וירטואלית ונפח, בתוספת תהליך סימולציה-מצלמת ששילב את הפעולה החיה, לכידת הביצועים והתמונות האנאמטיות המחוספסות בבת אחת, ומאפשרות לקמרון ולקרפנטר “לצלם” את הסרט בהרבה באותו אופן שעשוי להתיעוד. … בגלל הופעתה ב- Ultra HD, המצגת התיאטרלית של 192 דקות דורגה לטווח דינמי גבוה (HDR10 היא האפשרות היחידה בדיסק זה, והיעדר חזון דולבי על תואר זה משמעותי זה מצער). ביציאה קלה מהמקור גִלגוּל .78: יחס רוחב -גובה, דרך המים ממוסגר ב -1.85: 1 לשחרור ה- Blu-ray ו- 4K UHD.

. דקויות שופעות בעור, שיער, עלווה, לבוש ארוג ביד, אלמוגים, סלעים, אפילו אפקטים של צפיפות כמו ערפל, אובך וקרנות שמש המסננות דרך מים למטה דרך מים. גם הטווח הדינאמי מרשים, עם צללים שחורים עמוקים השומרים על פרטי מרקם, ומדגשים נועזים שמסייעים ריאליזם מוסיף לוחות גל, עור נוצץ, זרחן, אור כוכבים, פיצוצים, להבה וזוהר הלילה של ענק הגז של פנדורה ראשוני של פנדורה. מה שכן, לוח הצבעים של הסרט זוהר בצבע של 10 סיביות, עם גוונים תוססים, ניואנסים ומגוונים מאוד. אולי הטוב מכל, הסרט נכלל בדיסק BD-100 כדי לאפשר שיעורי סיביות גבוהים באופן עקבי (כ 45 מגהביט לשנייה, לכל האולפן). בכל מובן המילה, זוהי תמונת 4K באיכות התייחסות. למעשה, זה יכול להיות הדיסק 4K שנראה הכי טוב מאז השנה שעברה אקדח עליון: מאבריק.

מבחינת השמע, דיסק 4K כולל נמל קולנוע ביתי של תמהיל הדולבי אטמוס של הסרט התיאטרלי של הסרט, שהוא פנטסטי מההתחלה ועד הסוף. הבמה גדולה, רחבה, ומטופלת מאוד, עם פעילות קבועה ותעלות גובה, ותנועה חלקה. בס הוא יוצא דופן, במיוחד חזק יותר מכפי שהוא מופיע בגלגול הסטרימינג של הסרט. . הדיאלוג נקי ומובחן בכל עת, ואילו הציון של סיימון פרנגלן – שמכבד את יצירתו של ג’יימס הורנר המנוח על הסרט המקורי – שכבתי עם נאמנות נעימה ומוזיקליות. זוהי חווית סאונד סראונד נהדרת. אפשרויות נוספות כוללות אנגלית 2…1 Dolby Digital), צרפתית 5.1 דולבי דיגיטלי, וספרדית ויפנית 7.1 Dolby Digital Plus. כתוביות אופציונליות זמינות באנגלית עבור לקויי שמיעה, צרפתית, ספרדית ויפנית. (שימו לב שגרסת Blu-ray מחליפה את האטמוס עבור 5.1 DTS-HD Master Audio.)

חבילת 4K Ultra HD של FOX כוללת את הסרט ב- 4K ב- UHD ו- 1080p HD ב- Blu-ray. אף אחת מהן אין תכונות מיוחדות, אולם אתה מקבל גם תכונות Blu-ray של תכונות בונוס, הכוללות:

 • בתוך התיבה של פנדורה
  • (HD – 10:47)
  • העולם התת -ימי של פנדורה (HD – 11:30)
  • אתגרי מי פנדורה (HD – 11:42)
  • (HD – 8:49)
  • הדור הבא של פנדורה
  • רשת העכביש (HD – 10:23)
  • הופך לנבי
  • אנשי השונית של פנדורה (HD – 11:47)
  • להביא לפנדורה לחיים (HD – 14:40)
  • ה- RDA חוזר לפנדורה (HD – 13:34)
  • הדמויות החדשות של פנדורה (HD – 9:38)
  • צלילי פנדורה (HD – 13:27)
  • ניו זילנד – הבית של פנדורה (HD – 4:24)
  • יְצִיקָה (HD – 10:01)
  • פעלולים (HD – 5:42)
  • המעבדה
  • הלהקה (HD – 5:38)
  • (HD – 4:41)
  • טריילר תיאטרלי 1 (HD – 1:39)
  • טריילר תיאטרלי 2 (HD – 2:30)

  כפי שקרה ב -2010 . הם מתחילים במבט על בניית העולם של יצורים וביומים. ואז אנו רואים את השחקנים העובדים עם לכידת ביצועים והנפח הווירטואלי, את העבודה הנדרשת לבשר את סביבת האוקיאנוס ולאכלס אותה ביצורים, ושימוש בטכנולוגיית ביצועים במכלים מתחת למים. אנו לומדים על דמויות ישנות וחדשות, על המאמץ הנדרש להכשיר את השחקנים כנאבי, תרבות השונית החדשה, הטכנולוגיה החדשה של ה- RDA, והציון ועיצוב הקול של הסרט. יש מחווה לווטה וכישרון הקולנוע בניו זילנד. אתה מקבל קטעי מבחן מסך, מבט על כוריאוגרפיה של קרב ועבודת פעלולים, צינור הווירטואלי והפוסט הייצור, ועל להקת השחקנים והרקדנים שמביאים את כל הרקע לנבי לחיים. לבסוף, יש זוג טריילרים וסרטון לשיר הזיכויים לסגירה של Weeknd. החבילה כוללת גם סרטים בכל מקום קוד עותק דיגיטלי על תוספת נייר, המעניקה לך גישה לכמה תכונות בלעדיות דיגיטליות, כולל:

  • משחק מתחת למים לאווטאר: דרך המים (HD – 1:34) (על סרטים בכל מקום)
  • טריילר תיאטרלי 3 (HD – 2:33) (ב- Apple TV)

  תכונות אלה אינן מקיפות כמו אלה המיועדות למקור גִלגוּל, בכך שאין גלריות דימוי ויצירות אמנות, אין Pandorapedia, אתה גם לא מקבל את התסריט המלא של הסרט. אבל לפי הסטנדרטים של המהדורות המיוחדות של Blu-ray ו- 4K של ימינו, הדיסק הזה טעון חיובי. וכל התוכן הזה מהורהר, מעניין ואינפורמטיבי באמת, שנוצר עבור מעריצי Diehard לעומת פשוט להיות מיועד לשימוש כחומר EPK סטודיו.

  אין ספק שזה אווטאר: דרך המים . למען האמת, ראוי לציון עד כמה הטכנולוגיה הזו הגיעה בשלוש עשרה השנים האחרונות, ובכל זאת Genative AI, רשתות עצביות ואלגוריתמים ללימוד מכונות רק הולכים לשפר את היכולות הללו וכנראה די מהר. אף על פי כן, בין אם אתה נהנה או לא דרך המים כנראה שתגיע לשאלה אם נהנית מהמקור או לא גִלגוּל, מכיוון שזה בהחלט מקרה של “פסוק שני, זהה לראשונה”, פשוט יותר ויותר מסנוור (אם כי לאו דווקא טוב יותר בסיפור). עם זאת, זו ללא ספק ההתייחסות 4K UHD של השנה עד היום, עם סוכריות בשפע הן לעיניים והן לאוזניים. אז שחרור זה בהחלט מומלץ לאוהדים וגם לחובבי A/V.

  – ביל האנט עם סטיבן ביורק

  (אתה יכול לעקוב אחר ביל במדיה החברתית בטוויטר ובפייסבוק)
  (אתה יכול לעקוב אחר סטיבן במדיה החברתית גם בטוויטר ובפייסבוק)