מערכת הזמנת AI החדשה של מקדונלד אינה עובדת כצפוי, אנשים מגיבים לכונן המופעל על ידי מקדונלד S AI

0

אנשים מפוזרים על ידי הכונן החדש המופעל על ידי מקדונלד של מקדונלד: רובוטים משתלטים

.

Tiktok אינו מעריץ של מערכת הזמנת AI החדשה של מקדונלד

לקוח עובר דרך הכונן של מקדונלד'ס

הנסיעה במקדונלד’ס היא כבר מקום קשה להיות בו. .

אז כאשר ענקית המזון המהיר הציגה הזמנת כונן אוטומטית-טראו באמצעות בינה מלאכותית (א.אני.) תוכנה, ללקוחות מקדונלד’ס לא היה מושג למה לצפות. אבל כפי שמתברר, מכונות עדיין לא העניקו לגבר.

בשנת 2021 הודיעה מקדונלד’ס את השותפות שלה עם BMI כדי “להאיץ עוד יותר את הפיתוח והפריסה של טכנולוגיית ה- AOT (Atture Take (AOT).”על פי ההצהרה, המיזם נועד לספק פתרונות הזמנה ללקוחות להפוך את התהליך כולו לחלק. באותה עת, מנכ”ל מקדונלד’ס, כריס קמפצ’ינסקי.

אך נראה כי נראה כי כונן אוטומטי-טראוס, הטכנולוגיה אינה עומדת בהייפ. אבל לפחות זה מספק תוצאות מצחיקות ב- Tiktok.

“אז כולכם יודעים איך זה 2023, והרובוטים משתלטים על העולם”, קינן משתמש Tiktok Ren Adams. אדמס ניסה להזמין כמה חום חשיש, קצת תה מתוק וקולה. עם זאת, כל מה שיצא מהחלון כשנוסע אחר נסע לידה לסדר, שזרק את א.אני. באי סדר, איסוף גם את סדר הנהג האחר. כאשר אדמס ניסה לספר את א.אני. . כי בטח, למה לא.

Tiktoker Madilynn Cameron שיתפה את החוויה שלה “להילחם עם רובוט של מקדונלד’ס”, המציגה את התסכול העצום של ניסיון לתקן את הטעויות שלו. כאשר היא מנסה להזמין גלידת וניל ללא קרמל, המכונה מוסיפה באופן בלתי מוסבר חבילות שמנת במקום. “אני רק רוצה מים גדולים וכוס גלידה”, היא מוסיפה מרגיז ומוסיפה, “מאיפה החמאה הגיעה!”כשזה מופיע בהזמנה.

ואז יש 16 שניות של צחוק מדבקה של Cailyn Sykora, שמראה את ה- Tiktoker שמנסה למנוע את המכונה להורות על מה שנראה כמאות מקנוגטס בשמה.

למרות האתגרים המתמשכים ביישום AOT, מקדונלד’ס עדיין מתכננת להגדיל את השימוש בו ב-.אני. במסעדות נוספות. קמפצ’ינסקי שיתף בוועידת ההחלטות האסטרטגיות של הברית ברנשטיין כי היא מצפה להפעיל יותר טכנולוגיה בחמש השנים הבאות. .”

ה- AI אינו מסוגל לאסוף את ההזמנות המדויקות של הלקוחות ואף מוסיף פריטים מוזרים לחשבון.

אנשים מפוזרים על ידי הכונן החדש המופעל על ידי מקדונלד של מקדונלד: 'רובוטים משתלטים'

מקור תמונת כיסוי: (r) Tiktok/@Resinsbiren; (L) tiktok/@explysice_redhead_
17 בפברואר 2023
פורסם ב- 17 בפברואר 2023

. עם זאת, יש תחום אחד בו אנשים לא מעריכים את נוכחותו של AI וזה הכונן של מקדונלד’ס. לרשת המזון המהיר יש מערכת הזמנת AI חדשה, ויש לקוחות שלא נרגשים. . וכפי שהוכח על ידי כמה טיקטוקס אחרים, אדמס אינו לבד בחוסר שביעות רצונם, לפי היום.

מקור תמונה: Getty Images/Justin Sullivan

אדמס אמר, “אז כולכם יודעים איך זה 2023, והרובוטים משתלטים על העולם.”אדמס מוסיף כי הם ניסו להזמין את” מינון הקפאין היומי שלהם “עם ארוחת הבוקר, לבקש חום חשיש, תה מתוק וקולה. עם זאת, כאשר נוסע אחר הגיע לנתיב ליד שלהם כדי להזמין, ה- AI גם הרים את צו הנהג האחר. אדמס אמר, “אכפת לך, במקדונלד הזה, הכל רובוט. אנחנו מדברים עם רובוט, אין אדם בדובר, זה רק רובוט לוקח את ההזמנה שלך.”

הנהג השני הזמין קולה דיאט, שנוספה להזמנתו של אדמס במקום זאת. לאחר שניסו למחוק את המשקה השגוי מההזמנה שלהם, ה- AI תקלה ובמקום זאת הוסיף שמונה תה מתוק נוסף לסדר בנוסף לחיסול הקולה הדיאטה. אדמס אמר, “ראיתי את זה, ויצאתי מהכונן-טרו ​​ונסעתי משם. .”שיתוף הפעולה הזה בין יבמ למקדונלד’ס נחשף בתחילה בהודעה משותפת של שני העסקים באוקטובר 2021. החברות הצהירו בהודעה כי הן “יאיצו עוד יותר את הפיתוח והפריסה של הטכנולוגיה האוטומטית שלה לקיחת הסדר (AOT)”, אותם הצליחו לאחר מכן להשיג.

ניסיתי להזמין ארוחת בוקר ב- @mcdonalds עם ה- Robot-Thru Robot AI. . אף אחד לא אוהב אותו, להחזיר את הקלאסיקה! תמונה.טוויטר.

– פעלולים פנדה ✳️ (@stuntpanda) 16 בפברואר 2023

עם זאת, על פי מחקר שהונפק לצלילת המסעדה ביוני 2022, מקדונלד’ס איי היה שיעורי דיוק נמוכים יותר מאשר 95% המקוריים שהעסק התכוון לפני שגלגל את הטכנולוגיה באופן לאומי. . חששות נוספים צצו במדיה החברתית כאשר מקדונלד’ס ממשיך לבדוק טכנולוגיה זו עם צרכנים אמיתיים.

וואו! ה- @mcdonalds AI קיבלו את ההזמנה שלי היום וטיפל בקודי האפליקציה שלי ללא בעיה. #AI #ORDERING

. (@danrichmondyt) 15 בפברואר 2023

Cailyn Sykora (@Typical_redhead_) ב- Tiktok הקליט סרטון קצר של עצמה ונוסע שצחק ללא שליטה על מקדונלד’ס AI מכיוון שהוא מוסיף סדר לאחר סדר של נאגטס עוף לכרטיסייה ב- 24 בינואר. . סרטון קודם, מנובמבר 2022, מציג את המשתמש מדילין קמרון (@themadivlog) “נלחם” עם ה- AI של מקדונלד’ס, מנסה לקנות גלידת וניל ללא קרמל כשהמכונה מוסיפה שמנת, ואז חמאה להזמנה שלה.

חוויות המשתמש צונחות אם ה- AI לא עובד כמו שהיה אמור, ונראה שכעת רוב הלקוחות מעדיפים לתת את ההזמנה שלהם לאדם במקום. לא ברור מה צופן העתיד עבור AI של מקדונלד, אך הוכח כי בינה מלאכותית אינה יכולה להחליף בני אדם למשרות מסוימות.