AMD לעומת אינטל בשנת 2022: איזה מעבד יהיה נכון עבורך? | PCWorld, Intel VS AMD: איזה מעבד עליכם לבחור?

0

אינטל לעומת AMD: לאיזה מעבד אתה צריך לבחור

לפני שנחקר, קחו בחשבון דבר אחד מהיר – בזמן שהמעבד שתבחרו בדרך כלל מכתיב את הביצועים בעולם האמיתי של מחשב נייד, העיצוב של דגמי מחשב נייד ספציפיים יכול להשפיע על התוצאות הסופיות.

AMD לעומת אינטל בשנת 2022: מדריך מעשי למחשב הנייד ושולחן העבודה השנה

נמאס לנווט בפרטים הטכניים למעבדים הקרובים השנה? קרא במקום זאת סיכום זה שנכתב באנגלית רגילה.

אלינה יי

עורך בכיר, PCWorld 10 בינואר, 2022 3:45 בבוקר PST

כפפות אגרוף עם לוגו AMD ו- Intel

AMD ואינטל הציפו אותנו בהודעות CPU בשבוע שעבר – והגילויים גדולים מספיק כדי שקניית מחשב נייד שהושק בשנת 2022 יכולה לרשת את רווחי הביצועים הרציניים שלך בהשוואה למחברת שיצאה בשנה שעברה. זה סיפור דומה למחשבים שולחניים.

תוצאות מדד זמן ובטון יספרו את הסיפור המלא, אבל אם אתה מתכנן לקנות או לשדרג את המחשב שלך השנה, הנה המשיכות הרחבות של מה שאנחנו יודעים כרגע לצפות ומה זה אומר עבורך.

מחשבים ניידים

לפני שנחקר, קחו בחשבון דבר אחד מהיר – בזמן שהמעבד שתבחרו בדרך כלל מכתיב את הביצועים בעולם האמיתי של מחשב נייד, העיצוב של דגמי מחשב נייד ספציפיים יכול להשפיע על התוצאות הסופיות.

אזהרה זו חשובה, מכיוון שהתחרות קשה בין AMD לאינטל כרגע. המשמעות היא שתראה תכונות ומפרט דומים בין שתי החברות כאשר השבבים הללו משיקים ברבעון הראשון של 2022, ולכן לשים לב לניואנסים (וביקורות של מחשבים ניידים בודדים) זה הרבה יותר חשוב.

Thinkpad X1 הכרזות ב- CES

מה אותו דבר? התמקדות חדה של Razer במהירות ובביצועים עולה. על קצה המזלג, עליך לבחור את הבחירה שלך במעבדים מהירים וארוזים משתי החברות ללא קשר למצבך, עם חפיפה משמעותית ביסודות.

לדוגמה, אתה יכול לצפות לתמיכה בתכונות הבאות מ- AMD Ryzen 6000 ו- Intel 12th Gen Alder Lake מעבדים סלולריים כאחד:

 • זיכרון DDR5 ו- LPDDR5
 • USB 4.0 (AMD) / Thunderbolt 4 (Intel)
 • Wi-Fi 6e
 • PCIE 4.0

תכונות אלה פירושו חיי סוללה טובים יותר ומחשב נייד מהיר יותר בסך הכל. DDR5, הדור האחרון של הזיכרון, מציע צריכת חשמל נמוכה יותר ומהירויות שלפוחיות. USB 4.0 ויציאות Thunderbolt 4 יכולות לספק פעמיים את המהירות העליונה של USB 3.2 יציאות, עם שיעורי העברה מקסימליים של 40 ג’יגה -ביט לשנייה. (היציאה עדיין תיראה זהה, מכיוון שהיא משתמשת ב- USB-C כמחבר הפיזי.) Wi-Fi 6E תמיכה פירושו שתוכלו להצטרף לרשתות המחלקות את התנועה על פני יותר ספקטרומים ולהימנע טוב יותר מפיגור הנגרם כתוצאה מעומס. באשר ל- PCIE 4.0, זו לא טכנולוגיה חדשה, אבל סוף סוף היא מותאמת גם בין AMD וגם אינטל פירושה שיעורי העברה מהר פי שניים מה- PCIE 3.0 – ה- PCIE 4 הרזפי 4.0 כוננים מסוגלים עד 7,500MB לשנייה (לעומת 3,500MB לשנייה).

 • לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על כל תמונה ובחר “פתח בכרטיסייה חדשה” כדי לראות אותה ברזולוציה מלאה.

  כיצד גם החברות מבדילות את רמות המעבדים השונות שלהן דומה גם כן. כשאתה עובר על השקות מחשב נייד עתידי, תבחין בגישה תלת-ממדית:

  • מחשבים ניידים של משחק ותחנת עבודה: H-Class
  • מחשבים ניידים דקים ואור: U-Class (סדרת Ryzen 6000U), P-Class (אינטל)
  • מחשבים ניידים דקים ואור: U-Class (עבור AMD: Ryzen 5000U סדרה)

  תוכלו להבחין במעבדי H-Class במחשבים הניידים הבשרניים ביותר, המספקים מספיק כוח אש לגיימרים ויוצרים לשחרר. בקצה הנגדי של הספקטרום, חלקים מסוג U. בין לבין מערך מעבדים התופסים דרך אמצעית לביצועים. עבור Ryzen, הם החלקים החדשים יותר של 6000U, ואילו עבור אינטל, קבוצה ספציפית של מעבדי P-Class.

  (הערה: הדור ה -12 אינטל P-Class ו- U-Class עוקבים אחר מבנה שמות שונה מאשר החלקים H-Class, עם רק ארבע ספרות שקדמו ל- U או P-e.ז., Core i3-1215U. לחלקים של כיתת H אינטל 12 יש חמש ספרות שקדמו ל- H-e.ז. Core I9-12900H. כן, זה מבלבל.)

  כמה מהמעבדים החדשים הללו מהירויות שעון ספורט שמתפרצות ל -5.טריטוריה 0GHz. מהירות השעון לא באמת מספרת את סיפור הביצועים בעולם האמיתי, אך היא עדיין משמשת רמז לאילו מעבדים הם מתחרים קרובים-וכאשר מעבד מתפקד ביחס למפרט שלו. (אבל שוב, לא נדע שום דבר מוחשי לגבי ביצועים עד מאוחר יותר, כאשר נוכל לבדוק את השבבים במחשבים ניידים בפועל.)

  AMD Ryzen 6000 מדגיש שקופית

  אבל לא משנה מהירות השעון של המעבד, כל חברה מבטיחה רווחים גדולים בביצועים בהשוואה לדור הקודם שלה. AMD טוענת כי עיבוד מהיר יותר של עד 30 אחוזים בכל מערך Ryzen 6000 שלה, עם נתונים גבוהים עוד יותר למשימות ספציפיות ב- Ryzen 7 6800U (שהופיעו באופן בולט בהודעותיו)). מצידה, אינטל הדגירה את הקפיצה הגדולה שנעשתה על ידי ספינת הדגל שלה Core I9-12900HK על פני הדור ה -11 הנוכחי Core i9-11980HK, ואמרה שהיא עד 40 אחוז מהירה יותר.

  מה שונה? כמות האחסון המהיר הנתמכת, כוח האש של גרפיקה משולבת ומספר אמצעי האבטחה המובנים. במילים פשוטות: ללכת עם אינטל פירושו תמיכה מורחבת ב- PCIE 4.0 SSDs, בעוד Ryzen 6000 חבילות ליבות גרפיות חזקות ושבב אבטחה נוסף.

  אינטל לעומת AMD: לאיזה מעבד אתה צריך לבחור?

  תמונת השוואה של לוגו אינטל משמאל ולוגו של AMD מימין

  לרוע המזל, זה לא פשוט כמו שאומר שאינטל היא הטובה ביותר למשחקים ו- AMD הכי טוב ליצירת תוכן, במיוחד עם ההתקדמות הטכנולוגית האחרונה משני הצדדים מטשטשים את הקווים. אך עם זאת, גם לאינטל וגם ל- AMD יש נקודות חוזק וחולשות משלהם שצריך להיכנס לרכישה הבאה שלך.

  מסיבה זו, סיפקנו מדריך זה של אינטל לעומת AMD, אז תדע אם עליך להתחייב לצוות כחול או צוות אדום.

  נתחיל במעבדי שולחן עבודה. התוספות האחרונות בצד האינטל הגיעו כחלק ממשפחת הדור ה -12 (AKA Alder Lake). שבב הכותרת כאן הוא Intel Core I9-12900K, הכולל 16 ליבות, 24 חוטים ו- 5.מהירות השעון המקסימום 1 ג’יגה הרץ.

  בצד האדום, סדרת Ryzen 5000 נותרה הטווח האחרון והגדול ביותר של מעבדי שולחן העבודה של AMD למרות שהשיקה לראשונה כל הדרך בשנת 2020. ה- Ryzen 9 5950X הוא השבב החזק ביותר במשפחה זו, הכולל 16 ליבות, 32 חוטים ועד 4.מהירות שעון מוגברת של 9GHz. אינטל התאימה כעת ל- AMD מבחינת ספירת ליבת ה- CPU, אם כי AMD עדיין מתהדרת בהובלה למספר האשכולות בשבב הדגל שלה, מה שמצביע על כך שהיא עדיין האפשרות המובילה לעומסי עבודה רב-הברגה.

  עם זאת, אינטל ריכזה את מאמציה למהירויות תדרים, בטענה כי אינטל Core i9-12900K הוא השבב המרכזי החזק ביותר למשחקים.

  לאחר בדיקת שבב האינטל לעצמנו, אנו נוטים להאמין לצוות כחול. עם זאת, פער ביצועי המשחקים בין AMD לאינטל מתכווץ ללא ספק, כאשר מעבדי Ryzen הופכים כעת לתחרותיים בכל החזיתות.

  אגם רוקט אינטל

  המחיר צריך גם להיכנס למשוואה כאן. ה- Intel Core i9-12900K הוא שבב יקר עם מחיר קמעונאי מומלץ של כ- 570 ליש”ט. Ryzen 9 5950X ו- Ryzen 9 5900X הושקו עם מחירים ב -750 פאונד ו -540 פאונד בהתאמה, אך כעת ניתן למצוא בהנחות משמעותיות מכיוון שהם זמינים כמעט שנתיים.

  AMD ו- Intel מציעים גם מעבדים נוחים יותר בטווחים האחרונים שלהם, וכנראה שבהם תוכלו למצוא את התמורה הטובה ביותר לכסף. אנו ממליצים כרגע על אינטל Core i5-12600K כמעבד שולחן העבודה הטוב ביותר למשחקים, ואילו Ryzen 7 5800x הוא אפשרות מוצקה למערכת לכל המטרה שיכולה לעשות את הכל.

  חשוב גם לזכור שגם AMD וגם אינטל מתכננים להשיק בקרוב מאוד מעבדי שולחן עבודה. אינטל תעבור לדור הדור ה -13 עם המעבדים הקרובים של Raptor Lake, ואילו AMD אישרה שהיא תדלג על דור עבור צ’יפס שולחני ותעבור לסדרת Ryzen 7000.

  שני הדורות החדשים של מעבדי AMD ו- Intel Desktop צפויים להגיע לפני סוף השנה, כך שייתכן שכדאי לחכות לראות איזה סוג מפרט יש להם או אפילו לראות אם יש הנחות מחירים נוספות עבור שבבים קיימים.

  מעבדי מחשב נייד

  יריבות האינטל לעומת AMD אינה בלעדית לחלל שולחן העבודה, מכיוון שהיא ממשיכה גם לשוק המחשבים הניידים. עם זאת, הוויכוח לא תמיד ברור שנחתך כאן, מכיוון שהמעבדים משולבים במערכות שנבנו על ידי יצרנים אחרים.

  נושא אחד כאן הוא שיצרני צד ג ‘אוהבים לעסוק במבצעים ולהישאר נאמנים ליצרני מעבדים מסוימים. כמו המחשבים הניידים של Dell XPS זמינים כרגע רק עם תצורות מעבד אינטל, למשל. עם זאת, לרייזר הייתה עסקה דומה עם המחשבים הניידים של Blade, וכעת השיקה סוף סוף את Razer Blade 14 המופעל על ידי AMD, כך שהגאות עשויה להסתובב.

  מכיוון שהמעבד הוא רק מרכיב אחד במחשב נייד, זה לא אמור להיות הגורם היחיד להחלטת הקנייה שלך; עליך לקחת בחשבון את העיצוב, התצוגה, שטח האחסון והאם אתה רוצה גם GPU בדידות. עם זאת, בחירת המעבד הנכון עדיין חשובה מאוד. כל משימה מטעינת אתר אינטרנט לשימוש באפליקציה תדרוש את כוח העיבוד של מעבד – בחר במעבד ישן ואטי, ותראה הבדל גדול בזמן שנדרש כדי להשלים משימות.

  אגם קרח אינטל - אינטל נגד AMD

  השבבים הניידים של הדור ה -12 של אינטל (Alder Lake) הם מעבדי המחשבים הניידים האחרונים בצד הכחול. הם הושקו רק לאחרונה, ולכן מחשבים ניידים המציגים את מעבד האינטל עדיין זולגים לשוק.

  אם אתם מחפשים מחשב נייד פרודוקטיביות בסיסי, כדאי לחפש את סדרת U של אינטל (למשל I5-1245U) המסוגלים לביצוע צנוע, והם בדרך כלל נמצאים בתוך מחשבים ניידים אולטרה-ניידים. אינטל השיקה גם טווח P חדש (למשל I5-1250P) שנמצאים גם בתוך מחשבים ניידים קלים, אך הם מסוגלים לביצוע מהיר יותר. זה יכול להיות אידיאלי למי שרוצה לעסוק ביצירת תוכן ברמת כניסה.

  אם אתה רוצה מחשב נייד ליצירת תוכן רציני או למשחקים, אינטל מציעה גם סדרת H (למשל I9-12900H), פוגעת במהירויות מעבד גבוהות יותר לביצועים משופרים. עם זאת, מעבדים כאלה פועלים כל כך חמים עד כי נדרשים לבנות פתרונות קירור מתוחכמים בתוך המחשב הנייד, מה שמניע את מחיר המחשב הנייד ומשקלו של המחשב הנייד.

  AMD Ryzen 6000

  עם כל סניפי ה- SKU השונים הללו, מגוון המעבדים הניידים של אינטל מבלבל ללא ספק. למרבה המזל, ל- AMD יש גישה יעילה יותר, מכיוון שכל שבבי המחשב הנייד של Ryzen 6000 כוללים גם מהירויות עיבוד מסנוורות וגם גרפיקה משולבת מוכנה למשחק.

  AMD השיקה השנה גם את מעבדי ה- Ryzen 6000 הניידים שלה, ומשתמשת בטענות שמות דומות כמו אינטל. סדרת U (למשל AMD Ryzen 7 6800U) הם אידיאליים למחשבים ניידים פרודוקטיביות בסיסיות, ואילו סדרת H (למשל AMD Ryzen 7 6800h) מסוגלת לביצועים מתקדמים לעומסי עבודה כמו יצירת תוכן ומשחקים. עדיין לא ראינו יותר מדי Ryzen 6000 מחשבים ניידים.

  יש להזכיר גם כי יש כעת שחקן מרכזי שלישי בשוק המעבדים הניידים. אפל השיקה מגוון משלה של שבבי מחשב נייד מהכוח הבסיסי של ה- M1 ועד ה- M1 Max החזק להפליא ב- MacBook Pro.

  בעוד שאפל תחילה קפצה את AMD וגם את אינטל מבחינת הביצועים, שני יצרני השבבים הדביקו מאז את כוחו של שבב ה- M1. נותר לראות כיצד שבב ה- M2 החדש נערם לתחרות.

  AMD מול אינטל – וזה טוב יותר?

  באופן קפדני, אין כאן זוכה בולט, מכיוון שזה באמת תלוי איך אתה הולך להשתמש במערכת שלך.

  מעבדי שולחן העבודה החדשים של אלדר לייק הם מרשימים מאוד, וגנבו הובלה מעל צ’יפס AMD. סדרת Ryzen 5000 מציעה הופעות נהדרות של כל הסיבוב, אך אינה יכולה להתמודד בכל מה שקשור לעומסי עבודה כמו משחק. עם זאת, תוכלו למצוא את המעבדים העדכניים ביותר ב- AMD בשולחן העבודה עם כמה הנחות עיקריות, כך שאולי האפשרות הטובה ביותר עבור אלה המחפשים מציאה.

  סצנת המחשב הנייד היא מעט מסובכת יותר, כאשר גם אינטל אלדר לייק וגם Ryzen 6000 מערכות רק מתחילים לטפטף לחנויות. שתי סדרות המעבדים הניידים נראים מרשימים מאוד, כך שלא תצטרך להתאכזב מאף אפשרות, אם כי אי אפשר להתעלם מפיתוי של שבב M2 של אפל.

  רק וודא שהמפרט דבק בדרישות שלך, מכיוון שאין טעם לקנות שבב ג’וגנאוט אם אתה רק רוצה לגלוש באינטרנט ולצפות בנטפליקס. ואל תהפוך את המעבד לשיקול הבלעדי בעת רכישת מחשב נייד, מכיוון שיש המון גורמים חשובים אחרים לקחת בחשבון.