רוצחי ירח הפרחים: הסיפור האמיתי שמאחורי סרטו של מרטין סקורסזה | Ew. com, רוצחי ירח הפרחים | דייוויד גרן

0

עם חלק גדול מהרווחים מהקידוחים שלאחר מכן השייכים כחוק לשבט, בראשית שנות העשרים, החברים היו האנשים העשירים ביותר לנפש בעולם. זה משך עשרות מתנדנדות, אמני קון ואנשי עסקים מושחתים, שכולם קיוו להשיג חלק מעושרו של האוסאז ‘, או באופן חוקי, דרך מערכת “אפוטרופסות” שהעמידה אנשים לבנים האחראים על הון אוסאז’, או באופן לא חוקי, דרך רצח ורצח ורצח גְנֵבָה.

: הסיפור האמיתי שמאחורי סרטו של סקורסזה

בעקבות הבכורה שלה בפסטיבל קאן 2023, רוצחי ירח הפרחים .”דיקפריו מככב באפוס הזה של שלוש וחצי שעה מהבמאי והסופר המשותף מרטין סקורסזה כארנסט בורקהארט, בעלה של אישה ילידת אמריקה בשם מולי בורקהארט (לילי גלדסטון), שמשפחתו מילאה תפקיד מפתח ב”האשמה”. רצח אוסאז ‘שהדהים את אוקלהומה בשנות העשרים של המאה העשרים. רוברט דה נירו מחסור כוויליאם הייל, ראנץ ‘עשיר ומשפיע במחוז אוסאג’ ודודו של בורקהרט, יחד עם ג’סי פלמונס כסוכן ה- FBI טום ווייט

סרטו של סקורסזה מבוסס על ספר הלא -בדיוני רוצחי ירח הפרחים: רצח האוסאז ‘ולידת ה- FBI, נכתב על ידי העיתונאי דייוויד גרן. בסקירה משנת 2017, המבקר של EW העניק לספר A, שקורא לו “פונה עשירה עם טוונג גבול מוחשי.”עבודתו של גרן חופרת עמוק במקרי הפשע האמיתיים במרכז הסיפור, תוך שהיא מציעה גם הקשר היסטורי לאומה של אוסאז ‘ולחוקנים מסוכנות פדרלית חדשה לגמרי שירדה על אדמתם. הנה מה שחשף גרן, ואיך סקורסזה פירש את זה.

.

אומת האוסאז ‘

במקור ממוקם בעמקי נהר אוהיו ובמיסיסיפי, אומת האוסאז ‘(או, כפי שהם מכנים עצמם, הוואהזה) היו חלק מהעקירה הכפויה של ילידי האמריקנים על ידי ממשלת ארצות הברית במאה ה -19. בסופו של דבר, האוסאז ‘התיישב ב”טריטוריה הודית “, באוקלהומה המודרנית של ימינו. האנשים שלהם רכשו באופן חוקי את אדמות ההזמנה, מה שהקשה על ה- U.ג. .

ג’אנה קולינס, לילי גלדסטון, קארה ג’ייד מאיירס וג’יליאן דיון בסרט “רוצחי ירח הפרחים”, בקרוב לאפל טלוויזיה+

לילי גלדסטון ב’רוצי ירח הפרחים ‘

בשנת 1906, הראשי הראשי של אוסאז ‘ג’יימס ביגארט, יחד עם עורך דין חצי יליד בשם ג’ון פאלמר, ניהל משא ומתן על עסקה עם ה- U.ג. . . זה הפך חשוב ביותר רק כמה שנים אחר כך, כאשר שדות נפט התגלו תחת אדמת האוסאז ‘.

עם חלק גדול מהרווחים מהקידוחים שלאחר מכן השייכים כחוק לשבט, בראשית שנות העשרים, החברים היו האנשים העשירים ביותר לנפש בעולם. זה משך עשרות מתנדנדות, אמני קון ואנשי עסקים מושחתים, שכולם קיוו להשיג חלק מעושרו של האוסאז ‘, או באופן חוקי, דרך מערכת “אפוטרופסות” שהעמידה אנשים לבנים האחראים על הון אוסאז’, או באופן לא חוקי, דרך רצח ורצח ורצח גְנֵבָה.

שלטון הטרור

בשנת 1921 נרצחו שני חברי אוסאז ‘, אנה בראון וצ’רלס וייטהורן, תוך ימים אחד מהשני בנסיבות דומות בחשדנות. שניהם נורו, וגופם הושלך באזורים כפריים מבודדים. זמן קצר לאחר מכן התגלה איש אוסאז ‘נוסף, הנרי רואן (בן דודה של אנה) ללא רוח חיים מאחורי גלגל מכוניתו. הוא נורה בחלק האחורי של הראש.

עשרים וארבעה אנשים נרצחו בסופו של דבר במה שהשבט החל לכנות “שלטון הטרור.”חלק מהקורבנות, כמו אוסאז ‘רודיאו סטאר וויליאם סטון, הורעלו. אחרים פשוט נעלמו או נהרגו בסגנון הוצאה להורג. כל הקורבנות היו אמריקאים ילידים עשירים, למעט שניים: איש שמן לבן בשם בארני מקברייד, שהיה בעל ברית אוסאז ‘, ועורך דין בשם W. W. ווהן. זמן קצר לפני מותו, ווהן התקשר למשרד השריף של מחוז אוסאז ‘, ואמר כי היה לו מידע חשוב שיכול לעזור לפתור את ההרג ושהוא יגיע מאוקלהומה סיטי ברכבת הבאה. הוא מעולם לא הגיע. .

לילי גלדסטון ולאונרדו דיקפריו ב”רוצחי ירח הפרחים ”
לילי גלדסטון ולאונרדו דיקפריו ב’רוצחי ירח הפרחים ‘

הספר רוצחי ירח הפרחים נסוב סביב מולי בורקהארט, אשת אוסאז ‘ששלוש אחיותיה ואמו נספו כולם בנסיבות מסתוריות. אחותה, מיני, ואמה, ליזי, נחלשה ובסופו של דבר מתה ממה שרופאים כינו “מחלות מבזבזות מוזרות”, ואילו אחותה, אנה בראון, הייתה הקורבן לרצח שבעט את שלטונו של האימה. אבל זה היה מותה של אחותה השלישית של מולי, ריטה סמית ‘, בעלה של ריטה, ביל, ומשרתם, נטי ברוקשייר, בפיצוץ בביתם בפיירפקס, אוקלה., זה הוביל את מועצת השבט של אוסאז ‘לפנות למחלקת המשפטים לעזרה.

בעלה של מולי (אדם לבן בשם ארנסט בורקהארט), אחיו של ארנסט, בריאן, ודודם, וויליאם הייל, היו מעורבים כולם כאשר הקונספירציה להרוג את משפחתו של מולי נחשפה בסופו של דבר.

חקירת ה- FBI

בעקבות מותו של בראון, מולי בורקהארט שכרה חוקרים פרטיים כדי למצוא את רוצחיה. ארבע שנים אחר כך נעשתה התקדמות מועטה. ואז, בקיץ 1925, J. אדגר הובר – ראש סוכנות ממשלתית חדשה לגמרי המכונה אז לשכת החקירה (שתיהיה לימים ה- FBI) ​​- קרא לאחד מסוכניו לוושינגטון, ד ‘.ג.

רוברט דה נירו וג’סי פלמונס בסרט “רוצחי ירח הפרחים”, בקרוב לאפל טלוויזיה+
רוברט דה נירו וג’סי פלמונס ב’רוצחי ירח הפרחים ‘

הסוכן היה טום ווייט, בנו של שריף בטקסס שהחל את הקריירה שלו באכיפת החוק גנבי סוסים וכנופיות מחוץ לחוק כחבר בטקסס ריינג’רס. הובר שלח את ווייט לעמוד בראש משרד השדה של הלשכה באוקלהומה סיטי, אזור חסר חוק שנחשב למוצב האחרון של המערב הפרוע. . האחד מוצג כמכירת ביטוח, אחר כקאטמן. שליש היה סוכן אמריקאי-הודי שגם הוא הסתער.

במהלך החודשים הקרובים, ווייט וצוותו חשפו ראיות לכך שוויליאם הייל לא רק פנה למספר פושעים מקומיים בקריירה המציעים לשלם להם עבור רצח אנה בראון, אלא גם שכר מספר אנשים לבנות ולהפציץ את הפצצה שהרגה את ריטה וכן ביל סמית ‘. באופן מזעזע, ארנסט בורקהרט סייע בהקמת הפיצוץ נגד גיסתו ובעלה, בעוד שאחיו בריאן סייע ברצח של אנה. מולי הייתה אמורה להיות גם בבית של ריטה וביל בלילה שהם מתו, אך שינתה את דעתה ברגע האחרון – כלומר בעלה התכוון להרוג אותה גם כן.

בינואר. 4, 1926, ויליאם הייל וארנסט בורקהארט נעצרו בגין רציחות של ביל וריטה סמית ‘ונטי ברוקשייר. בורקהרט הודה בתפקידו בעלילה וזיהה אדם בשם ג’ון רמזי כ”טריגרמן “שירה בהנרי רואן, הודה בעדותו של מחוץ לחוק כלוא בשם Blackie Thompson, הודה בתפקידו בעלילה וזיהה אדם בשם ג’ון רמזי כ”טריגרמן” שירה בהנרי רואן.

רוברט דה נירו ולאונרדו דיקפריו בסרט “רוצחי ירח הפרחים”
רוברט דה נירו ולאונרדו דיקפריו בסרט “רוצחי ירח הפרחים”

ב- 12 במרץ 1926 נערך דיון מקדים בפאווסקה, אוקלה. בפחד מחייו, ארנסט חזר על עדותו אך בסופו של דבר הסתובב והעיד נגד דודו – אדם רב עוצמה עם השפעה ניכרת במחוז אוסאג ‘ – בבית המשפט הממלכתי והפדרלי כאחד. משפטם הראשון של הייל ורמזי בגין רצח הנרי רואן הסתיים בחבר מושבעים תלוי, אך שני הגברים נמצאו אשמים ברצח מדרגה ראשונה במשפט חוזר. קלסי מוריסון, עוד “טריגרמן” שהודה ברצח אנה בראון, הורשע גם הוא.

הייל בסופו של דבר מרצה 18 שנה בליוונוורת ‘, כלא פדרלי בקנזס. הסוהר? לא אחר מאשר טום ווייט, שבא לברך את הייל עם הגעתו לבית הסוהר. הוא שוחרר בשנת 1947, כמו גם ג’ון רמזי. בורקהארט שוחרר בשנת 1937, אך חזר לכלא לאחר ששדד בנק ובילה את שנותיו האחרונות בגיר בקרוואן עם אחיו, בריאן. מולי התגרש מארנסט במהלך המשפט, התחתן בשנית בשנת 1928, ונפטר בשנת 1937 בגיל 50.

שאלות ללא מענה

בזמן הכתיבה רוצחי ירח הפרחים, העיתונאי דייוויד גרן נסע לאוקלהומה כדי להיפגש עם חברי אומה אוסאז ‘, כולל נכדתו של ארנסט ומולי, מרגי בורקהארט. .

קרדיט: מתיו ריצ’מן; פרסום דאבלדיי

מחקריו של גרן הובילו אותו להסיק כי ההרג השיטתי של אנשי OSAGE בגין ראש הנפט שלהם היה “פעולה פלילית עצומה שקצרה מיליונים ומיליוני דולרים” באמצעות הונאת ביטוח, מעילה ואנשים שאינם אוסז ‘שרצחו את בני זוגם בכסף תמורת כסף בכסף. ויליאם הייל וארנסט בורקהרט לקחו את הנפילה, אך “כמעט כל אלמנט בחברה היה מורכב במערכת רצחנית זו.”ורובם ברחו מאפס אחריות ומיליונים בעושר אוסאז ‘.

שחזור אמון

מרטין סקורסזה וצוותו וצוותו בילו כמויות זמן משמעותיות עם היסטוריונים של אוסאז ‘ומנהיגים שבטיים תוך כדי פיתוח עיבוד הסרטים של רוצחי ירח הפרחים. על פי הדיווחים, סקורסזה וסופר המשותף שלו אריק רוט כתבו מחדש את התסריט שלהם לאחר פגישות אלה, ושנו את מוקד הסיפור מפיתוח ה- FBI לתרבות וחוויותיהם של אנשי האוסאז ‘.

קאן, צרפת – 21 במאי: (L -R) דידייה אלוץ פסטיבלים DES ב- 21 במאי 2023 בקאן, צרפת. (צילום מאת סטפן קרדינל – קורביס/קורביס דרך Getty Images)

קרדיט: סטפן קרדינלה/גטי

במסיבת עיתונאים בעקבות הבכורה העולמית של הסרט, תואר המנהיג הנוכחי של אומת האוסאז ‘, הדוב הראשי, רוצחי ירח הפרחים כסיפור על אמון – בין מולי לבעלה, כמו גם האוסאז ‘והעולם החיצוני – ו”הבגידה העמוקה “של אותו אמון. “האנשים שלי סבלו מאוד, ועל עצם היום הזה, ההשפעות האלה איתנו,” אמר. “אבל אני יכול לומר, בשם האוסאז ‘, מרטי סקורסזה וצוותו החזירו את האמון, ואנחנו יודעים שאמון לא יבגוד.”

תוכן קשור:

  • רוברט דה נירו משווה את שלו רוצחי ירח הפרחים דמות לדונלד טראמפ ‘טיפש’
  • לאונרדו דיקפריו חייב להחליט היכן שוכנים נאמנויותיו רוצחי ירח הפרחים גְרוֹר
  • ראו תמונות חדשות של רוברט דה נירו ולאונרדו דיקפריו ב

פלא של מחקר דמוי בלש וניבוי סיפורי.

תמונת השער של הספר

קנו רוצחים של ירח הפרחים

ניו יורקר העיר האבודה של Z, תעלומת רצח מתפתלת ורדופה בחיים האמיתיים על אחד הפשעים המפלצתיים ביותר בהיסטוריה האמריקאית

בשנות העשרים של המאה העשרים, האנשים העשירים ביותר לנפש בעולם היו חברים במדינה ההודית של אוסאז ‘באוקלהומה. לאחר שהתגלה שמן מתחת לאדמתם, הם רכבו ברכבים נהגים, בנו אחוזות ושלחו את ילדיהם ללמוד באירופה.

ואז, בזה אחר זה, האוסאז ‘החל להיהרג. משפחת אשת אוסאז ‘, מולי בורקהארט, הפכה למטרה ראשונה. קרוביה נורו והורעלו. וזו הייתה רק ההתחלה, ככל שיותר ויותר חברים בשבט החלו למות בנסיבות מסתוריות.
בשריד האחרון הזה של המערב הפרוע – שם אנשי שמן כמו J. . גטי עשו את הונם ובמקום בו נשאלו נואש כמו אל ספנסר, “טרור הפנטום”, רבים – רבים מאלה שהעזו לחקור את ההרג נרצחו בעצמם. כאשר טיפש מניין ההרוגים ליותר מעשרים וארבע, ה- FBI תפס את התיק. זו הייתה אחת מחקירות הרצח הגדולות הראשונות של הארגון והלשכה הושיטו את המקרה בצורה לא טובה. . אדגר הובר, פנה לריינג’ר לשעבר של טקסס בשם טום ווייט כדי לפתור את התעלומה. לבן הרכיב צוות סמוי, כולל אחד הסוכנים ההודים האמריקאים היחידים בלשכה. הסוכנים הסתננו לאזור, נאבקו לאמץ את הטכניקות האחרונות לגילוי. יחד עם האוסאז ‘הם החלו לחשוף את אחת הקונספירציות המצמררות ביותר בהיסטוריה האמריקאית.

ב רוצחי ירח הפרחים, דייוויד גרן חוזר על סדרת פשעים מזעזעת בה נרצחו עשרות אנשים בדם קר. בהתבסס על שנים של מחקר וראיות חדשות מבהילות, הספר הוא יצירת מופת של אי -בדיון עלילתי, שכן כל שלב בחקירה חושף סדרה של סודות והיפוכים מרושעים. אבל יותר מכך, מדובר בכתב אישום צורב של הסקרנות והדעות הקדומות כלפי אינדיאנים אמריקאים שאיפשרו לרוצחים לפעול בחסינות כל כך הרבה זמן. רוצחי ירח הפרחים משכנעים לחלוטין, אך גם הרסנית רגשית.

מרטין סקורסזה כתב מחדש את ‘רוצחי ירח הפרחים’ כדי לוודא שזה לא סתם ‘על כל החבר’ה הלבנים’

לאונרדו דיקפריו, בחליפה אפורה, לוקח את ידה של לילי גלדסטון, בגלימה צבעונית, כשהיא צועדת ממכונית

. .

. אבל הדרמה העיקרית של הסרט הפכה לנישואין בין ארנסט לאישה אינדיאנית, מולי קייל (לילי גלדסטון).

“אחרי נקודה מסוימת, הבנתי שאני עושה סרט על כל החבר’ה הלבנים,” אמר סקורסזה הזמן השבוע. “כלומר, נקטתי בגישה מבחוץ פנימה, מה שקשור לי.”

לילי גלדסטון מסתכלת על לאונרדו דיקפריו כשהיא יושבת ליד שולחן ארוחת ערב בתלבושת לסרט 'רוצחי ירח הפרחים'

כוכבת ‘רוצחי ירח הפרחים’ לילי גלדסטון אומרת שהסרט הוא ‘לא סיפור לבן-לבן’

.’

“רוצחי ירח הפרחים” מספר את סיפורם האמיתי של רציחות של חברי אוסאג ‘על ידי מתנחלים לבנים בשנות העשרים של המאה העשרים. דיקפריו במקור היה מחובר לשחק חוקר ה- FBI טום ווייט, שנשלח לאומה האוסאז ‘באוקלהומה כדי לחקור את ההרג.

התסריט עבר שכתב משמעותי, עם זאת, והעביר את המיקוד הדרמטי מחקירתו של ווייט לאוסאז ‘ולנסיבות שהובילו לכך שהם נהרגו באופן שיטתי ללא השלכות. את דמותו של ווייט כעת מגלם ג’סי פלמונס בתפקיד תומך, כאשר דיקפריו בכיכובו כבעל דמותו של גלדסטון, אשת אוסאז ‘עשירה בשמן, וחברה בקונספירציה להרוג את יקיריה במאמץ לגנוב את הון משפחתי שלה.

למרות הספקנות הראשונית שלה, גלדסטון, שמורשת Blackfeet ו- Nimíipuu, שיבחה את הכתיבה מחדש וסיפר לנשף, “זה לא סיפור לבן-לבן. זה האוסאז ‘שאומר’ תעשה משהו. הנה כסף. בוא תעזור לנו.”

לאונרדו דיקפריו (מימין) ולילי גלדסטון (משמאל) בתכנית של מרטין סקורסזה

קאן: “רוצחי ירח הפרחים” של סקורסזה, מטרידים – ומאכזב

‘הרוצחים’ הצורב והמרחב, שהוקרן בבכורה בשבת בקאן, הוא דומה וגם בניגוד לשום דבר שהבמאי שלו עשה אי פעם.

סקורסזה עבד בשיתוף פעולה הדוק עם הראשי הראשי של אוסאג ‘ג’פרי סטנד דוב ומשרדו מתחילת הייצור, אמר מפיק הייעוץ צ’אד רנפרו TIME. ביום הצילום הראשון, הקולנוען זוכה האוסקר היה קם של האומה לומר תפילה עבור צוות השחקנים והצוות.

סקורסזה רצה מזמן לעשות את הסרט, המבוסס על ספר הדיוני של דייוויד גרן לשנת 2017 עם אותו שם. הוא כינה את הסיפור “מבט מפוכח על מי שאנחנו כתרבות.”

מאז הוכרז “רוצחי ירח הפרחים”, אנשים הביעו חששות מהסרט והפוטנציאל שלו לעורר לשטח לבן-לבן-כמו כל כך הרבה פרויקטים הוליוודיים לפניו. דיקפריו הדהד את החששות הללו מהפכת “סיפור נוסף-לבן-לבן נוסף.”

גלדסטון כינה את היצירה “חרב פיפיות כפולה”, ואומר לנשרים, “אתה רוצה שיהיו עוד ילידים שיכתבו סיפורים ילידים; אתה גם רוצה שהמאסטרים ישימו לב למתרחש. ההיסטוריה האמריקאית אינה היסטוריה ללא היסטוריה ילידית.”

קולאז 'תמונות כולל תמונות מהעזרה וצד Blide

זה לא רק ‘הצד העיוור.’בהוליווד,’ המושיע הלבן ‘לא ילך בשקט

החיות שלאחר מכן של ‘הצד העיוור’ ו’עזרה ‘, כמו גם התפתחות של’ רוצחי ירח הפרחים ‘, מצביעים על העקשנות של טרופי הוליווד בציון זמן.

לאחר ש”רוצחי ירח הפרחים “הוקרנו לראשונה בפסטיבל קאן, כמה מחברי אומה אוסאז ‘, כולל ג’ים גריי, מנהיג אוסאז’ לשעבר שהוא צאצא של אחד מקורבנות הרצח של אוסאז ‘, שיבח את הסרט על תיאורו של האירועים ההיסטוריים והקהילה שלו.

“איך היה הסרט?”גריי כתב בסדרת ציוצים בחודש מאי. “זה היה מצויין. סקורסזה אפילו תפס חלק מההומור שלנו. ההופעות ברחבי הלוח היו ראויות לאוסקר, אני מתכוון לזה. מעולם לא ראיתי סרט כזה. אין מושיע לבן, שום דבר לא צריך להיות מורכב.”

“רוצחי ירח הפרחים”, המופץ על ידי Paramount Pictures, יקבלו שחרור רחב באוקטובר. 20, ואחריו שחרור סטרימינג ב- Apple TV+.

ג’ונה ולדז הוא כתב בלוס אנג’לס טיימס. לפני שהצטרף ל”טיימס ותנועות לצדק גזעי. ולדז גדל בסן דייגו ולמד באוניברסיטת לה סיירה בריברסייד, שם ערך את עיתון הקמפוס. לפני סיום הלימודים, ולדז התמחה בעיתון עיר הולדתו, איחוד סן דייגו-טריביון, עם צוות חקירות כלב השמירה שלו. את עבודתו הקודמת ניתן למצוא בקולו של סן דייגו וקורא סן דייגו. כשלא עובד, ולדז מוצא שמחה בכתיבה וקריאת שירה, ריצה, חסרת וחווה אוכל ומוזיקה עם חברים ובני משפחה.