מדוע משחקי הכס העונה האחרונה מתחזקת טוב יותר ממה שאתה זוכר | Ew. com, משחקי הכס ספרים לפי הסדר – סדרת שיר של קרח ואש

0

הנה איך לקרוא כל משחקי הכס

מייזי וויליאמס בתור אריה סטארק, אייזק המפסטד רייט בתפקיד בראן סטארק, וסופי טרנר כסאנסה סטארק בפרק האחרון של ‘משחקי הכס’

למה העונה האחרונה של משחקי הכס מחזיק מעמד טוב יותר ממה שאתה זוכר

האם זה הגורל של סיומה של כל מופע נהדר לשנוא בהתחלה? הסופרנוס“סיום קיצוץ-לשגור ידוע לשמצה נטול והתלבט במשך שנים לאחר ששודר לראשונה בשנת 2007, אך כעת עם מרחק מסוים, התוכנית השיבה את מקומה הראוי בתרבות כסטנדרט הזהב לדרמת הטלוויזיה המודרנית. האם יורשו, משחקי הכס הסופרנוס פוגש אדמה אמצעית “) לסבול את אותה הדחיפה ומשיכה? עברו רק שנתיים מאז העונה האחרונה של אפוס הפנטזיה שודרה למבוכה רבה מצופים, אבל הרבה קרה בשנתיים האלה. בעולם סומק עם אש וכאבים, הוסרו מהציפיות הבלתי אפשריות של עבודה שמשתנה זייטגיסטית המשודרת את סיומה בזמן אמת, משחקי הכס‘העונה השמינית והאחרונה מתחזקת הרבה יותר טוב ממה שאתה בטח זוכר.

הכל קשור ל”פעמונים “, באמת. אחת ההחלטות היצירתיות העיקריות שהתקבלו בהפקת כס‘העונה שעברה הייתה להתנער מהפורמט האופייני ל -10 פרקים של התוכנית לטובת שישה תשלומים סופר-בגודל. עם זאת, לא כל הפרקים של שעה וחצי נוצרים שווים, והעונה האחרונה תלויה בשני פרקים בפרט: “הלילה הארוך”, המתאר את עמדתם האחרונה של בני האדם נגד כוחותיו של מלך הלילה, ו”פעמונים “, הכוללים את כיבושו המיוחל של דנריס טרגרין (אמיליה קלארק) של קינג הנחיתה. .

חלק מהצופים התלוננו על קיצורי דרך עליל הראה קצת רפיון בשירות של להגיע לאן שהוא צריך להיות. .ר ‘. . חלקנו נשארים בטוחים שהוא יגיע לשם בסופו של דבר, אבל כס‘ליוצרים לא היה המותרות לחכות עד שהם סוף סוף הבינו את הרזולוציה המושלמת; ל- HBO אין כסף אינסופי ולא טענה אינסופית על תשומת הלב של הצופים.

משחקי הכס. זה נבנה בכוונה כדי לעלות על נקודות שיא קודמות כמו “Hardhome” ו”קרב הממזרים “על ידי אותו במאי שהעביר את אותם רשומות, מיגל ספוכניק. אבל בעוד שהקרבות הללו התרחשו באור הקור של היום, ההחלטה היצירתית המרכזית שסאפוכניק וצוותו קיבלו על “הלילה הארוך” הייתה לטבול את הצופים והשחקנים באותה חושך שהדמויות נלחמו. האור היחיד הגיע מהלהבות שהחיים ששימשו כנשק העיקרי שלהם נגד המתים. כפי שדיווח ג’יימס היבברד בסיפור השער של EW בעונה האחרונה, זה הפך את “הלילה הארוך” לחוויה גיהנומה כמעט בלתי נסבלת לצילומים, כששחקנים ואנשי צוות נחנקים על עשן ועובדים דרך לילות ארוכים משלהם. זה גם הקשה על הצופים לעקוב לעיתים, שפגעו בקבלת הפנים הראשונית של הפרק.

יוצרי קולנוע כמו הקולנוע פביאן וגנר התעקש שהצופים לא היו חייגים את הגדרות הטלוויזיה שלהם בצורה נכונה, אבל האמת הפשוטה יותר היא שהפרק פשוט כאוטי במיוחד. כל שעון מחדש שלאחר מכן שיפר את הרושם שלי ממנו; ברגע שהקשת הכללית ברורה, קל יותר ליהנות מרגעים בולטים. שר הטבעות מעולם לא היה רחוק מלהיות משחקי הכס‘נפש, אבל במקרה זה המופע התנער מהגישה שפיטר ג’קסון לקח לצילומי המצור הלילי של העמוק של הלם, שם כל הלחימה נראית בבירור באור כחלחל. .ב. . גישה זו אכן משתלמת בכמה רצפים מרהיבים, כמו ג’ון סנואו (קיט הרינגטון) ודני רודף את מלך הלילה על דרקונבק מעל העננים, או שהדותראקי רוכבים עם הסקייטרים הבוערים שלהם כדי להתמודד עם העדר, רק כדי שהפידים שלהם ייעלמו בזה אחר זה בחושך המוחץ.

אבל יש סיבה שההצגה נקראה משחקי הכס ולא שיר של אש וקרח כמו הספרים של מרטין. העיבוד לטלוויזיה הצטיין תמיד יותר בדרמה האנושית, וזו הסיבה שהרצף היחיד המשכנע ביותר ב”לילה הארוך “הוא ניסיון הנואש של אריה סטארק (מייסי וויליאמס) להסתתר מחבילת זומבים שהסתננו לספריית ווינטרפל. כשהיא מחליקה בין ארונות ספרים וזורקת כרכים על פני החדר כהסחות דעת, הפרק משתנה במומחיות מאפוס פנטזיה לאימת הישרדות. .

הפרק אינו ללא פגמיו, כמובן. ישנם כמה מקרי מוות, כפי שהייתם מצפים, אבל כולם מרגישים קצת נוחים מדי. שמה את שמו להרוג דמויות כמו אדארד סטארק (שון בין) וג’ופרי ברת’ון (ג’ק גלזון), שהצופים חשבו להיות כמה מהדמויות החשובות ביותר בסיפור. לעומת זאת, הריגת דמויות כמו דולורי אדד (בן קרומפטון) ובריק דונדרון (ריצ’רד דורמר) לאחר שהיה ברור שהסיפורים שלהם הסתיימו פשוט לא הייתה השפעה זהה. תיאון גרייג’וי (אלפי אלן) וג’ורה מורמונט (אייין גלן), הדמויות הבולטות ביותר לנשוך את האבק בידי ההולכים הלבנים, שניהם נאלצו לפדות את עצמם ביציאות הרואיות, כשהטובות ביותר משחקי הכס מקרי המוות היו בלתי צפויים ומשפילים.

בינתיים, ההישרדות של כמה דמויות פשוט הייתה מבלבלת. זה דבר אחד עבור לוחמים מפורסמים כמו ג’יימה לניסטר (ניקולאג ‘קוסטר-וולדאו) ובריאן (גוונדולין כריסטי) כדי לעבור את זה דרך עדר הזומבים, אבל ההסבר היחיד לסמוול טארלי (ג’ון ברדלי) ששרד חבורה של מפלצות שמנסות לאכול את פניו. הוא שריון עלילה. . ההישרדות שלו נגד סיכויים בלתי אפשריים מערערת את הריאליזם ספוצ’ניק ניסה בבירור לתפוס עם הקולנוע המישוש שלו ואש הפנים שלך וגופרית.

. יש כבר סצנה בה הוא מתרסק לכדור הארץ במסה של זומבים, ומשאיר את הרוכב שלו, ג’ון, כדי סוף סוף להיכנס לקרב ברגל. זה לא היה יותר מדי מתיחה לומר ש- Rhaegal לא שרד את פציעותיו, מה שהיה יכול גם היה להטיל את אחת מתלונות המעריצים הגדולות ביותר על העונה האחרונה: מותו המתהדר של רג’ל בידי צי הברזל בדבר הבא פרק. מותו של Rhaegal היה בבירור גורם מכריע בירידתו של דני לטירוף, אך מיקומו ב”אחרון הסטארקים “נראה בעיקר על הצבת אקשן בפרק שנצרך אחרת עם דמויות שמספרות לדברים שהצופים כבר יודעים וליצור את הרושם שזה היה אולי התקיפה של דני על סרסי לניסטר (לנה היידי) תהיה קרב שווה.

משחקי הכס עונה 8, פרק 5 “הפעמונים” אמיליה קלארק בתור Daenerys Targaryen

. במקום זאת, הוא נשלח בצורה מצחיקה רק כמה דקות אל “הפעמונים”, לפני שהוא יכול היה להשמיע שורה אחת של דיאלוג.

גבר, אני אוהב “את הפעמונים.”זה השיא המפואר, העקוב מדם ומטלטל העולם זה . התלונות שלי על שפע הנוחות והחיזוי ב”לילה הארוך “נמדדות בעיקר על ידי” הפעמונים “, הזיג האולטימטיבי בו הצופים ציפו ל- ZAG. עם זאת, חורבן של דני בנחיתה של קינג לא יוצא משום מקום. . השורה האחרונה לפני שהפרק מתחילה, על פני צילום של הביטוי המגעיל של דני בהוצאתו להורג הציבורי של סרסי את מיסנדי (נטלי עמנואל), באה מאחיה המזויף של דני ויסריס (הארי לויד), המייסור הראשון שלה: “אתה לא רוצה לעשות תעיר את הדרקון, נכון?”הזרעים של טרגרין היבריס נטועים לאורך כל המופע. . .

כן, דנריס שוחחה לעתים קרובות עם רטוריקה פופוליסטית כשהיא מחזיקה צדק לוהט נגד העבדים, אבל משחקי הכס . יש אנשים שמגיעים למוות, אך הריגתם במרדף אחר כוח היא תמיד פרשה משחית, אמרה לנו המופע שוב ושוב. ב”פעמונים “, הלניסטרים סוף סוף מקבלים את שלהם. כמה מאיתנו חיכינו את כל ההצגה לאותה קמה שהשתכרה היטב, ודמויות בתוכנית חיכו עוד יותר. שק הנחיתה של קינג הוא היפוך ישיר של אירוע שלא נראה בתוכנית ובכל זאת דיבר על כל הזמן, כאשר הלניסטרים פלשו בבוגד בבירה בסוף מרד רוברט ואנסו ואנסו את מלכות הטרגרין ששרדו כדי להוכיח את כוחם, הגדרת רבים מאירועי התוכנית בתנועה. עם זאת, סגירת הספרים על אכזריותו של טייווין לניסטר לא הפכה את זה פחות נורא לצפות בטיריון בוכה מושך את סרסי ואת גופותיו השבורות של ג’יימה מהטירה ההריסות. נקמה תמיד תשאיר אותך קר.

משחקי הכס עונה 8, פרק 5 “הפעמונים”
סצנה מתוך ‘משחקי הכס’ עונה 8, פרק 5, ‘הפעמונים’

זה היה נפוץ מאוד באותה עת לצופים להקרין את הפוליטיקה העכשווית משחקי הכס . מסע הצלב של דני “לשבור את הגלגל” לא היה מושרש באמונה בשוויון המוני או בזכויות אדם, אלא במובן שלה של הגורל כמושיע העולם, הטרגרין האחרון, אם הדרקונים. זו הסיבה שהיא לא יכולה להתמודד עם הגילוי שג’ון הוא בנו של Rhaegar עם טענה חזקה עוד יותר על כס הברזל; פתאום כל הצדקה מדוע עליה לשלוט מתפוררים לנוכח הנבחר האמיתי.

אז בהיעדר הגורל, דנריס בוחר באלימות. אחרי הכל, ווסטרוס הוא עולם מימי הביניים, ודאנריס מבין את הפוליטיקה המקיאוולית של תקופת זמן כזו: אתה יכול לשלוט באמצעות אהבה או פחד. אף אחד מהווסטרוסי האלה לא אוהב אותה, גם אחרי שעזרה להביס את מלך הלילה, וג’ון הניתן להתמיד אפילו לא אוהב אותה כאישה לאחר שאופי העריות של מערכת היחסים ביניהם יוצא. ? , דרקריס, לא מצליחה לפתור את בעיותיה ולהביס את אויביה. לשחרר את האש של דרוגון על אנשים הפגיעים למעשה, נוגעת לאישור כוחה כמו כל דבר אחר. .

אבל פאתוס טרגי ואירוני הוא מה שעשה משחקי הכס מה זה, ובמקום לחזק את שלטון, להחלטה זו יש את ההשפעה ההפוכה הגמורה, לתת לטיריון (פיטר דינקלג ‘) וג’ון מספיק הצדקה כדי להפיל אותה. . . הצבת דמות אהובה על אוהדים אריה ברחובות במהלך ההשתוללות של דרוגון מעניקה לנו מבט מקרוב ואישי של הקטל האנושי כמעט תמיד נדחתה לנו על ידי סיפורי מלחמה, פנטזיה או אחרת. . .

| קרדיט: מקאל ב ‘. Polay/HBO

. הכתרת מלך שבור ללא כל עניין בפוליטיקה עשויה להיראות כמו התשובה הלא נכונה המדויקת לסכסוך שהביא חוסר יכולתו של מלוכה חלשה לרסן את האצילים האביביים יתר על המידה, אך במובנים מסוימים בראן הוא המלך החזק ביותר עד כה. . תמיד ציפיתי שסובין מתעורר לדרקון יהיה חלק מהשיא הגדול של התוכנית, אבל זה גם עובד טוב מאוד כאיום מוסווה. דרקריס כשהוא יכול פשוט להשתלט על דעתו של הדרקון ולשלוט בו בעצמו. טייריון גאה בכך שאי פוריותו של בראן תמנע יצירת כישלונות מפונקים יותר כמו ג’ופרי או הטרגרינס המטורף, אך אם הממלכות העורב של שלוש העיניים וורד שבע (כיום שש) ממלכות יאחדו בזאת למשרד יחיד, רצף חזק מכשף-קינגס יכול להוכיח זר וחזק יותר ממה שציפה.

הקריאה בין הקווים-קוויות אינן הגנה ראשונית של העונה האחרונה, זה פשוט כיף לחשוב על מופע שהיה כל כך ספג. ההיסטוריה הבדיונית של ווסטרוס, למעשה, נמתחת אלפי שנים אחורה, אך נראה כי מעט מאוד על טכנולוגיה או פוליטיקה השתנה באותה תקופה. האשימו את זה בקיומם של קסם או בעונות השנה המוזרות של שנים או קיפאון פוליטי בלתי נשבר ככל הנראה; העניין הוא שעולם הוא דבר קשה לשנות. . , קיצורי הדרך על העלילה או מדי פעם דיאלוג קרני לא נרשמים כמו הקצוות הראויים או הטרגיים עבור דמויות נהדרות והשיעור הרלוונטי מתמיד בשכבות המלחמה והכוח.

תוכן קשור:

  • ה בכורה של סדרה לקחה את זמנה.
  • אמיליה קלארק מביטה לאחור משחקי הכס עונה 1 – ולהקדימה את הפריקוולים הרבים
  • מה ג’ורג ‘ר.. של מרטין אש ודם יכול ללמד אותנו על העונה האחרונה של

משחקי הכס סֵפֶר

בפעם האחרונה שדיברנו על משחקי הכס, הכל היה על כמה שנאנו את הסוף. . ר ‘. . . עוד בשנת 2019, HBO הודיעה על סדרת פריקוול בשם , העוקב אחר עליית משפחת טרגרין. .

? יש יותר דמויות, קווי עלילה, הגדרות והיסטוריה ממה שתוכנית טלוויזיה יכולה להציג. . .

? כרגע יש חמש (חָמֵשׁ!) עיקרי . בנוסף, יש ספר פריקוול, וזה מה . . גלול למטה למטה לכל ספרי משחקי הכס שנמצאים כרגע, הפקודה לקרוא אותם, ומידע על מה שכל ספר מכסה.