בכל עונה של סיפור אימה אמריקאי, מדורגת | Ew.

0

עונות סיפור האימה האמריקאיות המדורגות מהגרוע ביותר לטוב ביותר

הוא כאוס מוחלט. ). כתניסיונות הסאטירה הפוליטית המתרחשים כמו פוסטים בפייסבוק של דודך הקיצוני שלך, ויש לך אנתולוגיה בעומק משבר זהות. האם אנו נועדו להתמקד בכך שהפוביות של שרה פולסון מחמירות על ידי אובדן הילרי, שבט ליצני הרוצחים המנהלים את מישיגן פרברי כמו המאפיה, או קריקטורה של אוון פיטרס העולה לשלטון בבחירות מקומיות? . , . אם ההתמוססות של פולסון על מריק גרלנד לא הייתה מספיק קרינגי, פיטרס צופה את פניו בצ’יטו אבק ומקשקש על הספנים הגרועים ביותר של הנשיא בטוח היה. כלל אצבע טוב ל- FX: היצמד לזוועות העולמות שאנחנו לֹא הדחה העונה הרבה עולה על זה). עם זאת, כאוס מהנה במקצת אם תפסיק לנסות להבין את זה ופשוט להתפנק. Superfan (או סתם מעדיף מופעים הגיוניים), תתאכזב מאוד כתליצני הליצן.

סיפור אימה אמריקאי, מדורג

בית רצח, מקלט, וכן ברית 11 תשלומים? רמז: ג’סיקה לנגה בטוח עוזרת.

, הספין-אוף שלה סיפור פשע אמריקאי, שִׂמְחָה, הכותב שלנו מציין כי “המופעים של מרפי הם לרוב כמוהו: נוצץ, דרמטי, רגשי, מצחיק אפל ומקוטב מדי פעם … אבל, יותר מכל הצגה נוכחית אחרת, יצירתו של מרפי באמת שינתה את נוף הטלוויזיה.”

זה נכון היום כמו שהיה לפני יותר מעשור כאשר . אך חשוב מכך, זה הראה כי אימה יכולה להיות יעילה באותה מידה בטלוויזיה כמו בסרט.

אנא הרכיב את הידיים שלך למופע שלעתים קרובות מבעית כמו שהיא מקטבת (ובואו נודה בכך: לא עולה בקנה אחד) תוך הדמיית היסטוריות אמריקאיות רבות: בחינת מושבות אבודות, מקלטים לא מוסדרים, שריפות משפט מכשפות, מורשת העבדות, מערכת דו-מפלגתית מתמוטטת, והמרחבים הרדופים שקיימים סביבנו. הגיע הזמן שעשינו דירוג טוב ומיושן שפרקים יצאו מלמעלה ומדוע. אז בלי להתייחס יותר, הנה הרשימה שלנו של כל אחד .

סיפור אימה אמריקאי: פרק פולחן: טייס בתמונה: שרה פולסון בתור אלי מייפייר-ריצ’רדס.

. עונה 7: כת

בואו נהיה ברורים: כת הוא כאוס מוחלט. שִׂמְחָה). הוסף פנימה . האם אנו נועדו להתמקד בכך שהפוביות של שרה פולסון מחמירות על ידי אובדן הילרי, שבט ליצני הרוצחים המנהלים את מישיגן פרברי כמו המאפיה, או קריקטורה של אוון פיטרס העולה לשלטון בבחירות מקומיות? . , נמצא בתחתית הדלי – ורשימה זו. . כלל אצבע טוב ל- FX: היצמד לזוועות העולמות שאנחנו כרגע מתגורר, ומשאיר את הפרשנות הפוליטית ל (החדש העונה הרבה עולה על זה). עם זאת, פולחן . Superfan (או סתם מעדיף מופעים הגיוניים), תתאכזב מאוד .

.

10. תכונה כפולה

בזמן שאנחנו רגילים לראות תכונה כפולה היא יציאה מוחלטת מהנורמה של הסדרה. גאות אדומה “ליד הים” ו “ליד הארץ.”אבל מה שהיה יכול להיות הישג סיפורי סיפורים מורכב ושזורי הוא במקום זאת בשווי המשאבים של עונה אחת התפשטו דק בין קווי עלילה נפרדים מעופשים, עד למורת רוחם של האוהדים להוטים לראות את העונה שקוביד התעכב בשנה. גאות אדומה תחילה הראה הבטחה כ- . אבל סיום מוקדם מהיקף הפרק המקוצר בסופו של דבר הפך את הנרטיב המשכנע הזה לנפילה. להוסיף עלבון לפציעה, כקונספירציה חייזרית ברמת השטח בעידן אייזנהאואר הרבה פחות מעניינת מההופעה שלה ובלתי מספקת מאוד, ומכוסה בחוסר עקביות בכל סיבוב. , כאשר הטריילר הקריפטי הוביל רבים להאמין), מדוע לטרוח בכלל לענות מפוצלת? ואילו לקודמו היה פוטנציאל, תכונה כפולה מתבלים עם זה.

. .

קרדיט: מישל K. קצר/fx

9. (2014)

אם כי זה עלה על הדירוגים של שלוש העונות המונעות על ידי ביקורתית לפני כן, מופע מוזרויות . מהנהן לא כל כך מעודן לסרט הקלאסי (והמחלוקת במחלוקת) 1932 . . אם כי לא הגרוע ביותר שיש לסדרה להציע (בזכות כישלונות העונות המאוחרות יותר), מופע מוזרויות דמויות. זה לא רגיש באופן גלוי כמו חומר המקור שלו, אבל היותו של מוגבלות על היותו מכשיר אימה זה אף פעם לא מראה טוב. . מבט אחד על מסכתו המעורבת, השינית, וקל לראות מדוע. הערה צדדית: הברומנס המקרי של הרוצח השקט עם פין ויטרוק כילד אדם מפונק עם סדר יום מרושע דומה גם הוא לקומדיה אימה משובחת-איזון שאינו הישג קטן, אם כי אפילו לא לגייס מופע מוזרויות.

. CR: Prashant Gupta/FX

קרדיט: Prashant Gupta/FX

. (2015)

אפילו עם צוות ליבה מנוסה ואמינה הכולל את פולסון, פיטרס, קתי בייטס ודניס או’האר כאישה טרנסית בהובלת ליידי גאגא, אהס . מופע מוזרויות , מלוןהיעדר המלא של עוגן עלילתי היה עוד סכין ב אהס. .א.מלון ססיל הידוע לשמצה, שאירח את כל הדברים של מקאברי ורצח מאז פתיחתו בשנת 1924, העונה אולי התייחסה לחומר המקור שלה ברצינות רבה מדי על ידי נגיעה בתקלות רבות אלימות במקום לטפח עלילת ליבה. . . ובכל זאת, סצנת המסיבות של אמצע העונה הכוללת את רוחות הרפאים של רוצחים סדרתיים מפורסמים נותרה אחת החירויות היצירתיות הטובות יותר שהופעה אי פעם קיבלה. כי איזה סטודנט של המקאברי יכול להתנגד לריצ’רד רמירז ואילין ווורנוס ריקודים איטיים ל”ג’יין המתוקה “כפי שג’פרי דהמר נהנה (אנוש) במתאבנים בחברת ג’ון וויין גייסי?

סיפור אימה אמריקאי

. עונה 11: (2022)

, סיפור אימה אמריקאי: מתפרק בסגנון שנראה מתאים יותר לעונה של סיפור פשע אמריקאי. מגובש באופן נרטיבי – לפחות על ידי אהס סטנדרטים – מעוררים רגשית ומשמעותית תרבותית, NYC אהס עונה. הסיפור מתחיל בפטריק קרא (ראסל טוויי) בלש ארון עבור ה- NYPD שמוצא את עצמו חוקר מחרוזת מקרי רצח סדרתיים של הומואים ברחבי העיר. במקביל, מחקר של מדען (בילי לורד) מציע תובנה לגבי הופעתו של וירוס חדש, שנראה כי מכוון לקהילות השוליות בעיר. , NYC . . אהס דירוג, NYC מתגאה בהבחנה של להיות מה שכותב EW אחד מכנה “הכניסה העצובה והמחרידה ביותר בו סיפור אימה אמריקאי .

סיפור אימה אמריקאי U0022CHAPTER 2U0022 עונה 6, פרק 2 תאריך אוויר: 21 בספטמבר 2016 בתמונה (L-R): שרה פולסון, קובה גודינג, ג’וניור.

6. עונה 6:

בהשראת המושבה האבודה המיתולוגית כמעט באותו שם, רואנוק האוהדים עם יציאתם בשנת 2016. . . נשמע מוכר? הפעם, העונה מתחילה כזוג נשוי (לילי רבה ואנדרה הולנד) מספרת את החוויה המוזרה של החיים בבית חווה רדוף לסדרה תיעודית, שלמה עם פעולות דרמטיות של פולסון וקובה גודינג ג’וניור. כשחקנים המגלמים את הזוג הנזכר לעיל. . חלק מהצופים נותרו מובנים ותוהים בדיוק מה לעזאזל הם צופים (או לעתים קרובות צופים מחדש ברמזים, וגם לא בדרך לינצ’יאנית). ליישום פורמט שאפתני כזה על אחת התעלומות האמריקאיות הגדולות יותר, ללא קשר אם אתה מאמין שהם הסירו אותו. ובעוד שרבים שיבלו את העונה השכבה העשירה הזו ואת הטוויסט הסופי שלה, אפילו פולסון, אהס עמוד התווך, מציין את זה כפרק הכי פחות אהוב עליה, מודה “פשוט לא אכפת לי מהעונה הזו בכלל … הרגשתי ממש לכודים בגלל האחריות שלי וההתחייבות החוזית שלי לעשות [AHS].”אם אחד הנכסים הגדולים ביותר של התוכנית לא מתלהב, קשה לצפות שכולם יהיו.

סיפור אימה אמריקאי: Coven Burn, Witch, Burn -פרק 305 (Airs יום רביעי, 6 בנובמבר, 22:00 E/P) -תזונה: (L -R) ג’יימי ברואר בתור נאן, גבורי סידיבה כמו קוויני, טאיסה פרדיגה בתור זואי

.

5. ברית

. הפרק השלישי הצפוי ביותר הזה עוקב אחר שתי עונות נחשקות שכתבו מחדש את הכללים לטלוויזיה האימה לטובה, והוכיחו כי הטלוויזיה יכולה להוציא את הייסורים וגור. ברית אינו מרשים כמו החגוג תמיד בית רצח וכן מקלט, קָנוֹן. אנו מתחילים עם טאיסה פרדיגה בתור זואי, ילדה שמגלה שהיא צאצא של ניסויי המכשפות של סאלם ומוחלטת לפנסיון בניו אורלינס המודרנית להדרכה והגנה. . התיאור הקצר הזה עשוי להישמע כמו לא יותר מאשר מחדש סברינה המכשפה המתבגרת, אבל ברית לפעמים הרבה יותר. . האימה האמיתית של התוכנית טמונה במציאות העבדות בדרום האמריקני, ובעוד שיש מדיטציה על ההשפעה של תרבות בהגדרת “קסם”, הטרופים בוודו בהחלט לא התיישנו היטב. אף על פי כן, אנו רואים כוכבים אהס . .

. מרים מיד. CR: קורט איסווארינקו/FX

. עונה 8: (2018)

אהס לקח עד היום, ו (העזנו לומר) זה השתלם. להיכנס: אַפּוֹקָלִיפּסָה, בית רצח עם לחישות של מלון. . . זה אולי נשמע כמו הרבה מה לקחת כיוון, ובכן, זה. . זכור, רואנוק, ששניהם נחשבים לרבים בין האנתולוגיות הגרועות ביותר. העונה הזו מייצגת פדיון בכך שהיא ממש חוזרת לשורשי המופע, גם אם קשריו מופרכים לפעמים. ובכל זאת, עם הצופים שוב מחולקים כמבקרים, קריסטן בולדווין של EW שר את השבחים האלה: “אני כל כך שמחה שדיברתי את זה ..אַפּוֹקָלִיפּסָה הפך להיות המקבילה לטלוויזיה של קבוצת-על-רוק קלאסית שמשחקת את כל המועדפים שלך בסיבוב ההופעות שלהם בפרידה ארנה.”ובהתחשב כפי שהכתיבה של הסדרה נוטה לספיר את השליטה, זה כמעט נס שהמציגים קפצו עבור . במקום זאת, אנו רואים סגירה לבריתנו האהובה, מיתוס עבור הקאנון הרחב, והכי חשוב, חזרתה של ג’סיקה לנגה כסבתו של מייקל, קונסטנס לנגדון. .

. CR: קורט איסווארינקו FX

3. 1984

הוא הומאז ‘לענקים שכתפיהם כל המופע עומד עליה: סלאישר נוצץ מגיל אקווה רשת – הסרטים שמשכו את קהלי המונים המיינסטרים לז’אנר עם הלם ויראה. אנו מדברים על מחוות לדמויות כל כך איקוניות שאנחנו יכולים להתייחס אליהם כאל פשוט פרדי, ג’ייסון ומייקל (גם אם ג’ון קרפנטר טכנית התחיל את האחרון בשנת 78 ‘). . . , הוא מחנה להפליא (משחק מילים ככל הנראה מיועד על ידי כוחות המופע שכן). -. אה, בתוספת יקומים חלופיים ומה לא.

. מקלט

הוכיחו שקהלי פריים-טיים יכולים אימה באוצרת כבלים בבטן, עונה שנייה . . שלנו הוא מנור Briarcliff, מוסד למנוהל מטורף פלילי על ידי רופא שמזכיר את מנגלה (ג’ון קרומוול), נזירה שהשטן עצמו עצמו (ראב), ורוצח סדרתי שמתחבא באופק (תצטרך לגלות לעצמך). . . בראיון ל- EW רגע לפני כן מקלט .”זה” פתרון “, אותו הקניט לאורך המאמר אך מעולם לא חשף על הסף, התברר כ … חייזרים? ללכת, מקלט הם צוואר וצוואר. אבל הטוויסט העלילה האחרון של הגמר שמעטים שראו באים (או, בכנות, ביקשו) היה מספיק כדי להתפטר מתפטר .

. בתמונה L-R: דילן מקדרמוט ואיש השודד.

קרדיט: לואיס ג’ייקובס/FX

1.

אפילו עכשיו, ריאן מרפי אומר ל- EW כי בית רצח נשאר הפרק הקרוב והיקר ביותר לליבו ואומר, “אותו עונה ראשונה המציא מחדש את מרחב הסיפורים האנתולוגי שאהבתי כילד והפך בדרך חדשה לגמרי ליצור טלוויזיה (יצירתית וכלכלית) ואני מאוד גאה בזה. בית רצח .א. תִפאֶרֶת. זה מתחיל כאשר הזוג ויויאן והפסיכיאטר ד”ר. בן הרמון (קוני בריטון ודילן מק’דרמוט) קונים נכס מוזל כדי להציל את נישואיהם לאחר הפלה של ויויאן והרומן הבאים של בן. בינתיים, בתם המתבגרת הזועפת והמרוחקת (טאיסה פרדיגה) הופכת במהירות לחבר מוזר ועלול להזיק בטייט (אוון פיטרס) בגבולות ביתה החדש והמצמרר. . ובהתחשב בכך שהתפאורה היא בית ויקטוריאני בדומה לזה של ג’ורג ‘הודל, הרופא הסדיסטי חשב שהוא מאחורי חיוכו הכרות של דליה השחור הידוע לשמצה; בית רצח . וכן, שתי הערכים המובילים ברשימה שלנו הם בסדר כרונולוגי, אבל זה בגלל בית רצח וכן הוא זעיר לעומת צרות העונות האחרונות יותר). עוֹד, בית רצח .

תוכן קשור:

  • סיפור אימה אמריקאי הכוכב אוון פיטרס בוחר את חמשת הפרקים האהובים עליו בכל הזמנים
  • 24 סרטי האימה הטובים ביותר של שנות ה -80

סיפור אימה אמריקאי

עונות סיפור האימה האמריקאיות המדורגות מהגרוע ביותר לטוב ביותר

, אני מחליט לתת לזה הזדמנות נוספת, בתקווה אולי הפעם . , . ואשראי היכן שמגיע לאשראי, הסדרה הוא פורץ דרך, מביא אימה לקהל גדול יותר מאי פעם ומשתמש בפורמט אנתולוגיה משכנע. מליצנים רצחניים למלונות מלאי ערפד, ניסה את הכל.

בזמן שאנחנו מחכים , .

. כת,

AHS-Cult.JPG

, כת. העונה הזו לא הגישה במקרה הטוב והדביקה ומשעממת במקרה הרע. , וכשפרק 1 הציג את אוון פיטרס מריחה אבק צ’יטו מפוצץ על פניו, ידעתי שהעונה הזו פשוט לא הייתה בשבילי. דבר אחד בטוח: ריאן מרפי מעולם לא היה ידוע בזכות הדקויות שלו.

. , עונה 6

עוד סיפור רוח רפאים, . . . . .

. , עונה 5

, . לקחת השראה ממלון ססיל האמיתי בלוס אנג’לס, שם מתו אנשים רבים, מלון 1984. אהס ככלל, העונה הזו מתפרקת ומנסה להתחקות יותר מדי סיפורים. זו עונה יפהפיה מבחינה ויזואלית אבל כולו סגנון ללא חומר – ובוודאי שאין מפחדים אמיתיים.

. מופע מוזרויות,

, מופע מוזרויות . מתרחש בראשית שנות החמישים, מופע מוזרויות עוקב אחר אלזה (לנגה) ומופע הקרקס הנוסע שלה, ומשווה באופן לא הולם נכות עם אימה לפעמים. פריקים, שחקנים נכים הצטרפו לקאסט, כולל רוז סיגינס, ג’יוטי אמג ‘ומט פרייזר. . .

. 1984,

AHS-1984.JPG

, היא עונה מבולגנת, כאוטית, ש- True אופנה – ביטול יותר ממה שהיא יכולה ללעוס. כמו רוב העונות, היא מאבדת את המיקוד שלה על ידי הפרקים האחרונים, אבל הפחדים המפחדים ילהיבו את כל המעריצים של סרטי אימה קלאסיים כמו . הצטרפות לקאסט החוזר בעונה 7, תפקידו של בילי לורד כמונטנה ב הוא מניאק חרמן וגאווה בגאווה-והדגשת העונה.

. ,

AHS-Coven.jpg

, . מוביל ברית מכשפות שממוקמות בניו אורלינס, קורדליה היא דמות אם מתוקה לקבוצה של בנות צעירות ואבודה שכולן מחפשות תחושת חיבור זו בזו. . (הערה צדדית: זה גם הכניס אותנו למאמה הניתנת לציטוט ללא סוף.)

3. אַפּוֹקָלִיפּסָה,

AHS-APOCALPYSE.JPG

זה יכול להיות ההפעלה החמה ביותר של הרשימה הזו, אבל אני מוצא אַפּוֹקָלִיפּסָה סיפור אימה אמריקאי. אחרי שנים של הבטחה לחבר את שבע העונות הקודמות, סוף סוף איחד חלק אהסהדמויות וההיסטוריה האייקוניות ביותר. כאשר האנטיכריסט נולד ב בית רצח מסית מלחמה גרעינית ורק קומץ ניצולים נותרו, זה תלוי בקורדליה ולמכשפות האחרות מ לעצור אותו. מטופש וקאמפי, העונה פחות מחרידה מאחרים, אך בסופו של דבר, זה עובד לטובתו בכך שהוא מספק לאוהדים קשרים בינוניים מהנים במקום פחדים מעוררי צמרמורת.

2. מקלט, עונה 2

AHS-ASYLUM1.JPG

מקלט נמצא לחלוטין מחוץ למסילות – ואני מתכוון שכמחמאה לרוב. . מקפץ בין החקירות של ימינו לגבי מה שקרה במתקן ובשנות ה -60 כאשר הוא עדיין קיבל באופן פעיל חולים באופן פעיל, מקלט הפחדים הקלאסיים ביותר, כולל הפנים הדמים של הרוצח הסדרתי והד”ר המצמרר של ג’יימס קרומוול. ארדן. מדגיש גם את נכונותו של מרפי לקחת את הדברים עד קיצוניות בדרכים ביזאריות שלא תמיד מסתדרות אך נועזות (בדרך כלל) מבדרת ללא קשר.

1. בית רצח, עונה 1

AHS-MURDERHOUSE.JPG

. מציגים בפנינו את טייט וקונסטנס לנגדון, סגול הרמון, ופשוט רוחות רפאים שלמות, בית רצח הוא במיטבו. . המופע הזה התחיל במפץ והשיאים האימתניים (ולפעמים שוברים לב) שהושגו בעונה זו טרם הוגדרו על ידי אחת משמונה העונות שלאחר מכן.

קריסטן ריד היא סופרת תרבות ומתמחה בטלוויזיה במגזין Paste. ידוע שהיא מבזבזת יותר מדי זמן בצפייה בסיטקומים האהובים עליה, בצעקות על חבריה לצפות בטלוויזיה נוספת ולהתאהב בדמויות בדיוניות. .

לכל חדשות הטלוויזיה האחרונות, ביקורות, רשימות ותכונות, עקוב אחר @paste_tv.