Meta Quest Pro, חצי שנה לאחר?

0

Meta Quest Pro לעומת Meta Quest 2: האם אתה צריך ללכת למקצוען

יש גם פער גדול בין הטלפונים בהם אנו משתמשים לבין אוזניות VR/AR של הרגע. קוואלקום מנסה לגשר על הפער הזה, ואפל, גוגל וסמסונג ככל הנראה ינסו לעשות את אותו הדבר. למטא יש אפליקציית טלפון משלה שעובדת עם ה- Quest 2 ו- Quest Pro, אך היא בכלל לא נחשבה למשתמשים מקצוענים בכלל. אני לא מרגיש שאני יכול להפיק את עבודת ה- VR שלי בקלות או אינטואיטיבית יותר, ואני לא מרגיש שאני יכול להשתמש באפליקציות או בתוכנה שאני סומך עליהם כל הזמן בדרכים קלות והגיוניות ב- Quest Pro. מתי זה ירגיש כמו סיומת אמיתית של המחשב הנייד או הטלפון שלי? אני לא יודע.

Meta Quest Pro, חצי שנה לאחר מכן: נתפס בין Quest 2 ל- Quest 3

.

התחלתי עם CNET לבחון מחשבים ניידים בשנת 2009. . אובססיות אחרות כוללות קסמים, תיאטרון ענק, חידות, משחקי לוח, בישול, אימפרוב וג’טס בניו יורק. הרקע שלי כולל MFA בתיאטרון שאני מיישם על חשיבה על חוויות ענקיות של העתיד.

  • כמעט 20 שנה כתיבה על טכנולוגיה, ובעל עשור סוקר את מוצרי הטכנולוגיה, VR ו- AR, ומוצרי AR

.M.

Meta Quest Pro Pro מציאות וירטואלית אוזניות ובקר

אוזניות Quest 2 מ- Meta הצליחו כמכשיר מיינסטרים עצמאי למשחקי VR. בעקבות זאת, מטא מכוון באופן שאפתני להרבה יותר עם ה- Quest Pro, אוזניות של 1,500 דולר שנבנתה סביב אסטרטגיה מטאברס מפוקפקת. המקצוען, שכבר במכירה במחיר של 500 דולר פחות ממחיר ההשקה שלו, הרגיש כמאושט כמכשיר מקצוען, שנבנה לעתיד של עבודה במטברס שעדיין לא כאן … ואולי לעולם לא יהיה.

כמעט בחצי השנה מאז שיצא ה- Quest Pro, ה- PlayStation VR 2 התגלה כמתמודד אוזניות אחר שונה מאוד עם חזותיים מעולים באופן דומה ומעקב אחר עיניים. לאוזניות ה- VR של פלייסטיישן 5 אין שום שאיפות בכלל להיות מכשיר עבודה. . בינתיים, אפל צפויה להכריז על אוזניות מציאות מעורבת משלה תוך מספר חודשים בלבד.

צפה בזה: Meta Quest Pro חצי שנה אחר כך: למה אני לובש את זה ולמה אתה צריך לחכות ל- Quest 3

יש עוד. . הוצאת 1,000 דולר על אוזניות VR זה שום דבר שאף אחד באמת רוצה לעשות, אלא אם כן הוא מסוגל איכשהו להיות מכשיר מדהים שיכול לספק הרבה שימושים באחד. Meta מנסה להפוך את פלטפורמת המסע לרב -שימוש, אבל זה עדיין הכי טוב בז’אנר אחד: Gaming.

עם זאת, ישנם חוטים לעתיד. אוזניות VR יכולות להיות מכשירי אימון מדהימים. חוויות חברתיות ב- VR יכולות להיות מרשימות, הובלות ומשמעותיות. יש כבר ביד כלים לאמנות תלת מימדית וכלי סימולציה שמעלים את VR לשימושים מקצועיים להפליא. אתה יכול להטיל צגים מרובים מהמחשב שלך ולהשתמש באוזניות ה- VR שלך כשולחן העבודה הקסם שלך, אך הסבלנות והקילומטראז ‘שלך לשם כך עשויים להשתנות ברצינות.

מעקב העין, מעקב פנים Quest Pro, אורז תצוגה מרשימה ברמה גבוהה, נראה כמו צעד אבולוציוני לעבר כל הדברים הקטנים יותר כמו משקפיים יגיעו אחר כך אחר כך. ועם תוכנה וגשרים למחשבים וטלפונים שיהיו מעודנים הרבה יותר. מטא לא היה טועה ב- Quest Pro, בתיאוריה, אבל זה היה מוקדם מדי.

בכל דרך, אל תקבל את ה- Quest Pro. ה- Meta Quest 3 צפוי בסוף השנה הזו, ויכול מאוד שיהיה לו מעבד טוב יותר ורבים מאותם תכונות ב (אולי) מחיר נמוך יותר. . Elite ה- Vive XR הקטן עוד יותר של HTC נייד יותר, ולמרות שזה לא עובד עם המשקפיים שלי, זה יכול להיות אוזניות נסיעות בגודל מעשית עבור חלקם. ואם אתם מחפשים לרומם את משחקי ה- VR שלכם מעבר ל- Quest 2, ה- PlayStation VR 2 הוא ההימור הטוב ביותר שלכם עבור הגרפיקה והתכונות המבטיחות שלו, גם אם הוא קשור לכבל.

.

צפה בזה: Meta Horizon Moded Workbrods עם Quest Pro: הצצה לעתיד העבודה

וואו, התצוגה ואפילו האודיו

ל- PlayStation VR 2 יש תצוגת OLED עשירה ובהירה יותר, אך ל- Quest Pro יש את התצוגה הפריכה והברורה ביותר של כמעט כל אוזניות VR בהן השתמשתי אי פעם. מערכת העדשות המכווצת של מטא, המכונה אופטיקה של Pancake, בשילוב עם תצוגת LCD בהירה בסופו של דבר עושה הבדל בולט על פני ה- Quest 2. אני מעריך שוב כמה טקסט ברור נראה, איך מופיעים משחקים עזים וכמה ברור הכל. זה לא מושלם, אבל אם המחיר לא היה אובייקט זה היה התצוגה האידיאלית לשימוש יומיומי. גם בעדשות אין קווים מצולעים, בניגוד לעדשות הפרנל של פלייסטיישן VR 2 וכמה אוזניות VR אחרות. אני מעריך שזה מתאים למשקפיים שלי, כמו תמיד, למרות שההתאמה לאוזניות אינה רופפת וסליחה כמו זו של ה- PSVR 2.

אני גם מעריך את השמע, באופן מפתיע. לאחר השימוש באוזניות האוזניים של PSVR 2, שצריך להכניס אותו בכל פעם, אני נהנה מכל שוב איך האוזניות של מטא פשוט פרויקט צליל מהסרטי הראש ללא צורך באוזניות נפרדות בכלל. האודיו של ה- Quest Pro נשמע טוב יותר מהאוזניים של ה- PSVR 2, לאוזניי, למרות שהאודיו הוא אוויר פתוח ואני יכול לשמוע גם את כל השאר בחדר. .

זה רגוע ואלחוטי מרענן

להחליק את האוזניות מעל עיניי תמיד הרגיש כמו ללבוש זוג עדשות קסם. אני חושב על זה, הדרך בה הם נחים על המשקפיים שלי, הדרך בה אני יכול להסתובב באגביות בחדר ומשחק את Walkabout מיני גולף ולא להרגיש מודאג להיתקל בשום דבר. אני מעריך את מודעות החדר המוגברת, בין השאר בגלל שאני יכול לראות את החדר סביב צידי האוזניות. כמו כן, עם בקריו הקטנים יותר ועיצוב עצמאי אלחוטי באופן טבעי, אני פשוט נהנה להחליק לתוכו.

זה גם מגושם

יחד עם זאת, וואו, ה- Quest Pro מעוצב בצורה מביכה. הוא גדול ובעל סרט גדול, והוא זקוק למזח מטען מיוחד משלו כדי להטעין את האוזניות שלו ואת הבקרים. זה פשוט מרגיש כמו מכונית ספורט עדינה שאתה צריך להחזיר בזהירות במוסך בכל פעם. זה שלא כמו ה- Quest 2, שהוא קטן יותר בסך הכל למרות חזיתו הגדולה יותר, ניתן לתפוס ביתר קלות למארז נשיאה, ואין לו אותו עיצוב מגן מבריק. כמו כן, מכיוון שאני צריך לחייב את המקצוען בכל פעם שאני משתמש בו, זה נראה גם יותר מסובך לאחסון מאשר גם PSVR 2 גדול (אבל קל), אשר פשוט ניתן לתלות על המדף.

Meta מעולם לא קידמה את התוכנה מספיק

ה- Quest Pro באמת הוא רק מסע מבחינת אפליקציות ומערכת הפעלה, עד כדי כך שתוכלו לתהות מדוע זה אפילו נחוץ כשדרוג. תאימות לאחור היא דבר נהדר, אבל הייתה כאן הזדמנות לחשוב מחדש על הממשק, לדחוף יותר את המציאות המעורבת וליצור סוג חדש של אפליקציות. ישנן אפליקציות המותאמות ל- Quest המשתמשות במצלמות הצבעוניות של Passtroug.

מעקב אחר עיניים ופנים אינן אינטגרליות למטא ברגע. אבל זה אומר גם הדרך בה משתמשים בטכנולוגיות אלה לא מרגישים נחוצים, אלא אם כן אתה מפתח שיתוף שואף שרוצה להכין אפליקציות מעקב אחר עיניים ופנים. כשניסיתי מעקב אחר עיניים ופנים כדי להנפיש את האווטרים שלי, היו לו תוצאות מעורבות, ולפעמים זה גרם לעצמי הווירטואלי למראה ליותר מוזר. מטא יכול כבר להשתמש ב- AI כדי לעזור להנפיש אווטרים המבוססים על רמזים קוליים, ואלו עובדים מספיק טוב.

ה- PSVR 2, לשם השוואה, משתמש בתכונות הייחודיות שלו באופן מלא יותר. מעקב אחר עיניים משמש כבר בהרחבה במשחקי השקה רבים לצורך עיבוד מבולבל המשפר את תוצאות הגרפיקה, וכמה משחקים משתמשים במעקב עיניים לבקרות גם כן.

יש גם פער גדול בין הטלפונים בהם אנו משתמשים לבין אוזניות VR/AR של הרגע. קוואלקום מנסה לגשר על הפער הזה, ואפל, גוגל וסמסונג ככל הנראה ינסו לעשות את אותו הדבר. למטא יש אפליקציית טלפון משלה שעובדת עם ה- Quest 2 ו- Quest Pro, אך היא בכלל לא נחשבה למשתמשים מקצוענים בכלל. אני לא מרגיש שאני יכול להפיק את עבודת ה- VR שלי בקלות או אינטואיטיבית יותר, ואני לא מרגיש שאני יכול להשתמש באפליקציות או בתוכנה שאני סומך עליהם כל הזמן בדרכים קלות והגיוניות ב- Quest Pro. מתי זה ירגיש כמו סיומת אמיתית של המחשב הנייד או הטלפון שלי? אני לא יודע.

Meta אכן הוסיף תכונה של מעקב ידני ניסיוני בשם Touch Direct המאפשר לאצבעותיך “ללחוץ” על כפתורי “על ידי לחיצה עליהם באוויר, או ללחוץ על מקשים על מקלדות וירטואליות מרחפות. אינטראקציה ישירה יותר זו מחקה את מה שמיקרוסופט כבר עשתה ב- HoloLens 2 . ובכל זאת, זה לא אמין מספיק לשימוש לכתיבה בפועל, ועדיין מרגיש קצת מסורבל. ה- Quest Pro עדיין משמש, לרוב, בצורה הטובה ביותר עם הבקרים.

יש המון כלי יצירתי ועבודה ב- Quest Pro, אבל כמעט כל אלה הם דברים שתוכלו להשתמש בהם גם ב- Quest 2, מינוס מעקב אחר עיניים ואפשרויות מציאות מעורבות למראה טוב יותר.

צפו שהאוזניות הבא של מטא יאמצו רבים מהאיכויות הטובות ביותר של קווסט פרו: מצלמות הצבעים המעבר ויכולות המציאות המעורבות, מערכת העדשות הקטנות יותר ויזונות פריך, ומעל זה, ככל הנראה מעבד מהיר יותר וטוב יותר. למסע 3 אולי אין מעקב אחר עיניים, אבל כנראה שלא תזדקק לזה, בכל מקרה. זה עשוי להגיע גם עם בקרים הדומים למקצוענים, או לפחות לעבוד איתם. (אני אוהב איך בקרי המקצוענים קטנים יותר, אבל אני גם לא אוהב איך הם זקוקים לטעינה תכופה יותר.)

המסע 3 צפוי לעלות איפשהו בסביבות 500 $, ואם זה נכון, זה יהיה מחצית המחיר של ה- Quest Pro. למרות שאני מעריך את הוויזואליות האיכותיות של המקצוען ואת הכושר, אין שום סיבה שתקנה אחת, אפילו במחיר נמוך יותר אך עדיין יקר של 1,000 דולר.

העתיד לא נוגע רק ל- VR: מדובר במכשירים קטנים יותר דמויי משקפיים שבסופו של דבר יהיו לבישים כל היום, ובינתיים יעבדו כמשקפי מציאות מעורבים בבית. החומרה של מטא עוברת בדרך זו, אך בתחילת 2023, VR עדיין מיועד בעיקר למשחקים, וה- Quest Pro אינו אוזניות המיועדות לגיימרים, וזה אמור לומר לך את כל מה שאתה צריך לדעת.

Meta Quest Pro לעומת Meta Quest 2: האם אתה צריך ללכת למקצוען?

מטה נמצאת במציאות מדומה, לאחר ששמו שם את כל העסק שלהם לאחר החזון הגדול שלהם ל”מטברס “. למרות מארק צוקרברג השליך מיליארדי דולרים ליוזמה זו, VR נותר יחסית נישה. עם שתי אוזניות דגל זמינות כעת, מה שאתה אמור לקבל? The Quest 2, או ספינת הדגל הנוכחית של Meta, The Quest Pro?

המאמר נמשך לאחר המודעה

מחיר

  • ..99 (256GB)
  • מחיר Meta Quest Pro: 999 $.

. .99, החברה הובילה אותה כעת לנקודת מחיר טעימה יותר.

המאמר נמשך לאחר המודעה

אוזניות ה- Quest Pro תוכנן באופן ספציפי לשימוש על ידי אנשי מקצוע בענף, מה שהופך אותו לאופציה מטבעו פחות ידידותית לצרכן.

ל- Quest Pro יש מצלמות צבע, כמו גם תמיכה טובה יותר ב- Passthrough, מה שהופך את משחק הכותרות כמו Demeo ב- VR לעונג. עם זאת, עבור מרבית משתמשי ה- VR, זה לא באמת שום דבר שנדרש בשימוש יומיומי. . ?

המאמר נמשך לאחר המודעה

מפרטים

Meta Quest Pro צילום מלא של ה- Meta Quest Pro

בחזית העיצוב, Meta Quest Pro נראה טוב יותר באופן משמעותי, אבל ברגע שאתה חופר עמוק יותר בעובדות ובדמויות, רק העדשות שעושות כאן הרבה הבדל.

המאמר נמשך לאחר המודעה

עם ה- Quest 2 באמצעות עדשות פרנל ישנות יותר, אתה יכול להתחיל להבחין בסטייה כרומטית בפינת העין שלך. .

המאמר נמשך לאחר המודעה

בשל האופן בו עדשות הפרנל מציגות תמונה, על ידי עיוותה פנימה ואז לבלום אותה, היא יכולה להתחיל להרוס את התמונה בצדדים, מהתקווה היא שהמיקוד שלך לעולם לא יבחין בה.

עדשות פנקייק גם מאפשרות לך ללבוש משקפיים הרבה יותר בנוחות, בגלל הצורה שלה – כפי שהשם -. . זה נובע מהדרך בה ה- Quest Pro מפיץ את משקלו על פני האוזניות, בהשוואה ל- Quest 2 הכבד הקדמי. זה יתרון נוסף של עדשות פנקייק יקרות בהן משתמש ה- Quest Pro.

הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת העדכונים האחרונים על Esports, Gaming ועוד.

Meta Quest Pro לעומת Meta Quest 2: שהוא הטוב ביותר?

.

בשנים האחרונות החברה משקיעה רבות בחזון שלה על “המטברס”, ובוחנת דרכים חדשות להפגיש אנשים בנוף דיגיטלי באמצעות מציאות וירטואלית, מעורבת ומוגברת (VR/MR/AR). Meta Quest 2 ו- Meta Quest Pro הם רק שתי דוגמאות לטכנולוגיות הטבעות האחרונות שמציעות Meta. שניהם נועדו לאפשר חוויות MR עוצמתיות, אם כי המיקוד שלהם שונה במקצת.

Meta Quest 2 הוא המכשיר האחרון הממוקד לצרכן שנוצר על ידי Meta, שנבנה בעיקר עבור נוף הבידור והמשחקים, אם כי הוא ממונף על ידי מספר חברות לצורך הכשרה ושיתוף פעולה. לעומת זאת, Meta Quest Pro הונהג בהתאמה אישית עבור הנוף הארגוני, והעצים חברות למנף את העידן החדש של “Meta Work”.

להלן ההבדלים העיקריים בין שתי המערכות.

Meta Quest Pro לעומת Meta Quest 2: תכונות

גם Meta Quest 2 וגם Meta Quest Pro הם אוזניות VR, שנבנו על ידי Meta. ה- Quest 2 הוא אוזניות VR מתקדמות בכיתה צרכנית, עם מעבר שחור-לבן, בקרות מחוות, עיבוד רב עוצמה ובהירות חזותית יוצאת דופן.

ה- Quest Pro הוא בעצם כל מה ש- Quest 2 הוא ואז כמה. יש לו מצלמות קדמיות ברורות יותר, מעבר צבע חזק יותר ומעבד אינטואיטיבי ברמה הבאה. ל- Quest Pro יש כמה תכונות בלעדיות לשוק המקצועי, המסייע להצדיק את תג המחיר הגבוה בהרבה.

בואו נסתכל על כמה מתכונות המפתח ראש בראש:

Meta Quest 2
לְהַצִיג LCD QLED (עדשות בסגנון פנקייק)
פתרון הבעיה 1832 × 1920 לעין
התאמת IPD 3 מערכות מראש (58, 64 ו- 66 מ”מ) תוספות של 55-75 מ”מ
קצב רענון 72-90 הרץ
מעבד Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 1 Qualcomm Snapdragon XR2+ Gen 1
RAM של 12 ג’יגה -בייט ואחסון של עד 256 ג’יגה -בייט
חיישנים גירוסקופ, תאוצה, חיישן קרבה חיישן אור הסביבה, תאוצה, חיישן קרבה, ג’ירומטר, ברומטר ומגנטומטר
ארבע מצלמות למעקב אחר אוזניות 5 מצלמות לקנה מידה בחדר, 2 מצלמות למעקב אחר פנים, 3 מצלמות לבקר למעקב עצמי, 3 מצלמות למעקב אחר עיניים
שֶׁמַע 3.שקע 5 מ”מ, רמקולים סטריאו משולבים, מיקרופון ושמע מרחבי שמע מרחבי, כפול 3.שקעים 5 מ”מ, רמקולים סטריאו משולבים ומיקרופון
Wi-Fi, Bluetooth 5 ו- USB סוג C Gen 1 Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2, ו- USB סוג C Gen 2
מעקב אחר פנים/עיניים/יד מעקב ידני פנים, עיניים ומעקב ידני

Quest Pro VS Quest 2: תצוגה וביצוע

בעוד גם ל- Quest Pro וגם Meta Quest 2 יש אותה רזולוציה, ל- Quest Pro יש שדה ראייה גבוה של 10 מעלות, וטכנולוגיית אופטיקה טובה יותר. ה- Quest Pro תומך בעדשות QLED, עם יותר מ- 500 אזורים בודדים לעמעום מקומי. יש לו גם עדשות פנקייק ייעודיות משלה, המספקות איכות חזותית גבוהה יותר מבלי להתפשר על ארגונומיה.

ל- Quest Pro יש גם מכלול צבעוני גבוה יותר ותומך ב -37% יותר פיקסלים לאינץ ‘מאשר ה- Quest 2. מפתחים ב- Quest Pro יכולים ליישם עיבוד מפוצץ לצורך דחיפה של ביצועים ועלייה ברזולוציה על ידי התמקדות במקום בו עיני המשתמש מסתכלות.

מבחינת הביצועים, ה- Quest Pro מהיר עד 50% יותר ביצירת תוכן וזרם מאשר ה- Quest 2, בגלל שבב Snapdragon משופר במיוחד. בעוד ש- Quest 2 עדיין מהיר ויעיל במיוחד בשמירה על שיעורי מסגרת גבוהים, הוא לא מתקדם כמעט כמו ה- Quest Pro.

. לפיכך זה יכול לספק חוויות יעילות יותר ב- VR, וגם מציע חווית מעבר משופרת עם חזותי צבע, מצוינים למטרות מציאות מעורבת.

קשה לדעת בוודאות אם ה- Quest Pro יהיה מספיק נוח ללבוש לטווח הארוך. עם זאת, הוא נועד להיות מאוזן יותר מה- Quest 2, כאשר הסוללה מונחת על הגב כדי לקזז את משקל המגן.

העדשות מעט יותר נוחות לשימוש, בזכות עדשות מתכווננות ברציפות שניתן לייעל כך שיתאימו לעיני המשתמש. ל- Quest 2 יש רק 3 עמדות להתאמות IPD, ולא ניתן להתאים את מרחק העדשות בכלל.

. יש גם ניגודיות גדולה יותר וצבעים עשירים יותר ותוססים יותר הזמינים מ- The Quest Pro, שיכולים לאפשר חווית צפייה נוחה יותר.

Quest Pro VS Quest 2: נוחות וארגונומיה

. .

לבקרי Quest Pro יש מצלמות מובנות משלהם, המאפשרות ניטור ובקרות מחוות טובות יותר. .

לבקרי Quest Pro יש עגינה כלולה משלהם לטעינה, או שהם יכולים להיות מופעלים על ידי כבל קנייני, ואילו בקרי Quest 2 פועלים על סוללות כפולות סטנדרטיות.

The Quest 2 לעומת The Quest Pro: שהוא הכי טוב?

זה הוגן לומר ש- Quest Pro הוא אוזניות מתקדמות בהרבה בסך הכל, עם חוויות טובות יותר של MR, כוח עיבוד משופר, ויזואליות פנומנליות. .

עבור גיימרים וחובבי VR המעוניינים לחקור את שטח ה- VR לראשונה, ה- Quest 2 הוא כלי רב עוצמה עם גישה פנטסטית למגוון אפשרויות תוכן. עם זאת, זה פשוט לא יכול להתחרות ב- Quest Pro מבחינת כלים והגדרות מתקדמים.

אם אתם מחפשים חזותיים טובים יותר, ארגונומיה וכוח עיבוד, המתאימים במיוחד לעידן החדש של העבודה הווירטואלית, ה- Quest Pro הוא בבירור הבחירה מספר אחת.