רוגאין לגבות: האם זה עובד? בנוסף לשימוש, האם אתה יכול להשתמש ב- Minoxidil כדי לגדל את הגבות?

0

ראבאך ממליץ גם על שימוש בזהירות על הגבות, מתחיל בריכוז של 3 אחוזים ועולה ל -5 אחוזים במידת הצורך. “הייתי ממליץ למרוח את הצורה הנוזלית של מינוקסידיל ישירות על העור עם קצה Q לפני השינה”, היא אומרת.

האם רוגאין יכול לעזור לך לגדול (או צמיחה מחודשת) גבות עבות יותר?

רוגאין (Minoxidil) היה מוצר הולך לצמיחה מחודשת של שיער ראש במשך שנים רבות. משמש בדרך כלל לאובדן שיער תורשתי, רוגאין פועלת על ידי יצירת צמיחה מחודשת תוך מניעה של נשירת שיער נוספת.

אבל יש באזז באינטרנט שהמוצר עשוי לעבוד גם על גבות.

גבות דלילות נפוצות עם הגיל, אך ניתן לקשר אותן גם למצבים בריאותיים בסיסיים, כמו תת פעילות של בלוטת התריס.

רוגאין אינו טיפול מבוסס על נשירת שיער בגבות, והוא לא אושר למטרה זו. ובכל זאת, יש אנשים שמתעקשים שזה עובד פלאים.

להלן מבט מקרוב על מה שהמחקר אומר על הטיפול הגבות הטרנדי הזה.

. בעוד שרוגאין אינו מיועד לגבות, החוקרים בוחנים את תפקיד מינוקסידיל לטיפול בהיפוטריכוזיס גבות (שיער דליל או דק).

מחקר אחד בדק את יעילותו של מינוקסידיל 3 אחוזים לגבות והשווה אותו לטיפול בנשירת שיער אחר שנקרא BimatoProst (Latisse) ב- 0.03 אחוז ריכוז. . בהתבסס על מחקר קליני אחד זה, נראה כי רוגאין מגביר בצניעות את צמיחת הגבות והוא דומה לטיז.

מחקר שלאחר מכן השווה את רוגאין עם פלצבו כדי לבדוק אם מינוקסידיל באמת יכול לטפל בגבות. ארבעים משתתפים יישמו ריכוז של 2 אחוזים על גבותיהם במשך תקופה של 16 שבועות. . החוקרים ראו כי בהתבסס על תוצאות אלה, רוגאין יכול להיות טיפול בטוח ויעיל לגבות.

. . רופא העור שלך יכול לעזור לך לקבוע אם אתה צריך להגדיל את הכוח אם אינך מקבל את התוצאות הרצויות.

. הפסקת המוצר או החלתו רק מדי פעם יכולה לשבש את התהליך על ידי הובלת נשירת שיער אך אין צמיחה מחודשת במקומה.

. לשטוף ידיים היטב כשתסיים.

. השפעות אלה יכולות להתרחש גם על חלקים אחרים בעור בו משתמשים במוצר.

העור סביב הגבות שלך (במיוחד סביב הקשתות) הוא ככל הנראה בסיכון מכיוון שהוא אזור רגיש יותר.

  • גירוד
  • אוֹדֶם

ובכל זאת, חוקרים במחקר אחד על מינוקסידיל וגבות ציינו תופעות לוואי מינימליות מהמוצר.

אפשר גם להשיג את המוצר בטעות בחלקים אחרים של הפנים שלך. כתוצאה מכך, אתה עלול לראות צמיחת שיער באזורים אלה. אתה יכול לעזור למזער את הסיכון הזה באמצעות ספוגית כותנה ליישום מדויק יותר סביב הגבות.

. אם זה קורה, יש לשטוף את העין מייד. .

. אם אתה בהריון או מניקה, שוחח עם הרופא שלך לפני שאתה משתמש ברוגאין.

עליכם לנקוט אמצעי זהירות אם יש לכם מצבי עור או עור רגישים, כמו אקזמה ורוזציאה.

תלוי בחומרת הגבות הדלילות שלך, אתה יכול לבצע שינויים באורח החיים או לראות רופא עור לטיפול.

הקפד לצחצח את הגבות שלך עם ספולי (מברשת גבות) כל יום. עליכם להימנע גם מהתחממות יתר עם שעווה או מגרש. .

יתכן שתרצה לבדוק את חמש השיטות הללו לגידול גבות עבות יותר. . הם עשויים להמליץ ​​על אפשרויות אחרות שעשויות לעזור לאובדן שיער, כגון:

  • טיפולי לייזר
  • השתלות שיער
  • טיפול בפלזמה עשירה בטסיות דם (PRP)
  • LATISSE
  • תוספי מזון, כמו חומצה פולית וחומצות שומן אומגה 3

. אין הרבה ראיות התומכות בשימוש זה, אך מחקרים שנעשו עד כה מראים שזה עשוי לשפר בצניעות את צמיחת השיער בגבות.

יש ליישם אותו בזהירות כך שהוא לא יגיע בעיניים או בחלקים אחרים של הפנים. .

צמיחת שיער בכל חלק בגוף דורשת קצת זמן וסבלנות. על פי נתוני האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה, לוקח כשנה לראות תוצאות מלאות משימוש ברוגאין על בסיס יומיומי.

כאשר השיער שלך עובר את תהליך ההתחדשות, אתה עלול לראות נשירת שיער מוגברת במהלך החודשיים הראשונים, ואז לאט לאט תתחיל לראות צמיחה מחודשת של שיער. מכיוון שתוצאות כאלה צוינו עם שיער בראש, הן ככל הנראה יחולו על שערות גבות.

לאחרונה נבדק מבחינה רפואית ב- 27 במרץ 2019

האם אתה יכול להשתמש ב- Minoxidil כדי לגדל את הגבות?

היילי הוא פרילנסר יצירתי מבוסס ויסקונסין ובוגר אחרון. היא עבדה כעורכת, בודק עובדות וקופירייטר לפרסומים דיגיטליים ומודפסים שונים. תפקידה האחרון היה בפרסום אקדמי כעוזרת פרסום ושיווק של אוניברסיטת ויסקונסין העיתונות

בהחלט לא חסר דיבורים על או פתרונות המוצעים לאובדן שיער על הראש. .ה. הגבות שלך? “ממש כמו נשירת שיער בקרקפת, נשירת שיער בגבות יכולה להיגרם על ידי מגוון גורמים. זה יכול להיות זמני או קבוע, עם הגורמים הבסיסיים הנעים בין מצבים רפואיים לגורמי אורח חיים “, מסביר איספהאן צ’יימברס-האריס, טריכולוג מוסמך ומייסד תספורת אלודיה. זה כולל, אך לא מוגבל, דברים כמו: Alopecia areata, חוסר איזון הורמונלי, חשיבות יתר, ליקויים תזונתיים, מצבים בריאותיים בסיסיים והזדקנות, היא מוסיפה. כשמדובר בפתרונות לאובדן שיער, אין אפשרות לטעון כי שום דבר לא זכה לשבחים יותר ממינוקסידיל, הטיפול היחיד שאושר על ידי ה- FDA שמוכח כ- * למעשה * גורם לצמיחת שיער חדשה. לכן, אם זה עובד על השיער על הראש, האם זה יעבוד באותה מידה גם לקשתות שלך? .

מה זה Minoxidil?

אולי אתה יודע את המרכיב טוב יותר בשם המותג, רוגאין, אם כי בימינו מותגים רבים ושונים משתמשים בו. זוהי תרופה אקטואלית שאושרה על ידי ה- FDA לאובדן שיער או דילול, מסבירה קרייג זיירינג, MD, רופא עור מוסמך על ידי לוח ומומחה לשיקום שיער. עובדה מהנה: הוא פותח במקור כתרופה דרך הפה ללחץ דם, אך נמצא כי יש לו את תופעת הלוואי הבלתי צפויה של גירוי צמיחת שיער, מוסיף DR. . עם זאת, למרות שהוא משמש במשך עשרות שנים, מנגנון הפעולה המדויק עדיין אינו מובן לחלוטין. “נהוג לחשוב שמכיוון ש- Minoxidil הוא vasodilator, הוא מרחיב את כלי הדם ומגביר את זרימת הדם. .

האם אתה יכול להשתמש ב- Minoxidil על הגבות שלך?

במילה אחת, כן, אם כי עם כמה אזהרות חשובות, על פי המומחים שדיברנו איתם. “אמנם מינוקסידיל אינו מאושר טכנית על ידי ה- FDA לשימוש באזורים שאינם הקרקפת, עם הנחיות מקצועיות שיכולות להיות בר -קיימא לשימוש בגבות”, אומר ד”ר ד”ר ד”ר, “אומר ד”ר ד”ר ד”ר. זיירינג. מונח המפתח שם הוא ‘הדרכה מקצועית.’ ד”ר. צ’יימברס-האריס גם מדגיש את החשיבות של התייעצות עם דרכם או הרופא שלך לפני כן, כך שהוא או היא יוכלו להעריך את מצב אובדן השיער הספציפי שלך ולספק הנחיות לשימוש נכון (זה מגיע בעוצמות ובפורמולות שונות).

?

כל מה שנאמר, “גם בפועל וגם באופן אנקדוטי, אנו מכירים חולים המשתמשים במוצר לגבותיהם יש שיפורים בצפיפות השיער, זמן בשלב הגידול ואפילו בגודל הזקיק”, אומר ד”ר ד”ר ד”ר. זיירינג. תרגום: זה יעבוד אם אתה רוצה שערות מצח יותר וגם מלאות יותר. . כפי שקורה עם נשירת שיער בראש, מינוקסידיל יעבוד בצורה הטובה ביותר לאובדן שיער שנגרם בגלל בעיות הורמונליות, הוא מוסיף. עקביות היא גם המפתח. Minoxidil שומר על זקיקי השיער שלך באנאגן – צמיחה של AKA – שלב זמן רב יותר, כך שהם לא ישפכו, אבל אתה צריך להשתמש בזה מדי יום, DR. . . ובחדשות קשורות, ייקח קצת זמן לראות את התוצאות הללו ברגע שתתחיל להשתמש בתרופות. זה יכול לארוך עד כמה חודשים לתוצאות להופיע בקרקפת – ושיער הקרקפת גדל בקצב מהיר יחסית מאשר שיער מצח, מציין DR. צ’יימברס-האריס. .

?

“חלק מתופעות הלוואי הפוטנציאליות משימוש במינוקסידיל אקטואלי הן מגרד, עור קשקשי, גירוי או שריפה באזור הטיפול”, אומר ד”ר ד”ר ד”ר. זיירינג. זה חל גם על הקרקפת והגבות שלך, והופך את זה לחשוב עוד יותר להיות מדויק וספציפי במיוחד בכל הקשור לאופן שבו אתה מורח מינוקסידיל על הקשתות שלך. .) מסיבות אלה, הוא מציע לבחור בנוסחת נוזל או קרם שתוכלו ליישם בצורה ממוקדת ומדויקת באמצעות ספוגית כותנה או מברשת ספולי נקייה. אם כי שוב, בדוק עם איש מקצוע רפואי לקבלת הוראות מפורטות יותר וספציפיות על סוג המוצר המדויק לשימוש וכיצד להשתמש בו.

בשורה התחתונה

בנסיבות הנכונות, Minoxidil יכולה להיות אפשרות טיפול יעילה אם אתה רוצה גבות מלאות ועבות יותר. רק דאג לדבר עם הרופא שלך לפני שתשתמש בו.

הוא מינוקסידיל המפתח לגבות מלאות ורכות? שאלנו רופאי עור

לורן סביני

לורן סביני הוא עיתונאי ועורך שממוקם בקווינס, ניו יורק. הסיקור שלה על יופי, אורח חיים ותרבות הוצג בפרסומים כולל אלור, מגזין בוסטון, הוושינגטון פוסט ועוד.

נבדק מבחינה רפואית על ידי

ג’וליה א. . היא חברה באקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה וכתבה כמה מאמרי כתבי עת ופרקי ספרים שנבדקו על ידי עמיתים.

רופא עור מוסמך על ידי הלוח

במאמר זה

Minoxidil VS. מוצרים ללא מרשם תופעות לוואי פוטנציאליות

כל סוג של נשירת שיער יכול להיות מפחיד – במיוחד אם אינך יודע מה גורם לזה או איך לגרום לזה להפסיק. אבל זה יכול להיות נוגע במיוחד כשזה קורה ממש מטלטל באמצע המצח. .

הנה החדשות הטובות: דילול הגבות אינו נדיר, אז אל תיבהל. זה יכול להביא על ידי כל דבר, החל מתנאי העור הבסיסיים ומחסור תזונתי ועד פשוט להזדקנות, גידול יתר או גנטיקה.

כשמדובר באובדן שיער על הראש, התוודענו ואוהבים את מינוקסידיל (aka rogaine). זה אולי לא המוצר הכי סקסי שם בחוץ, אבל הוא בהחלט עובד קשה כדי לגדל שיער עבה וחזק יותר. ? ?

. .

לפגוש את המומחה

  • Dhaval Bhanusali, MD, הוא רופא עור מוסמך על ידי לוח שממוקם בניו יורק.
  • מורגן ראבאך, MD, הוא רופא עור מוסמך על ידי דירקטוריון שבסיסו בניו יורק.

מה זה Minoxidil?

Minoxidil הוא אקטואלי מרשם המסייע לשיער דליל מחדש. לצמיחת שיער יש שלבים שונים – שלב צמיחה (Anagen), שלב רגרסיה (Catagen), שלב מנוחה (טלוגן) ואקסוגן (שלב שפיכה). “כשהשיער נמצא בשלב האנגן, הזקיקים מתעבים וחזקים יותר”, אומר רבאך. מינוקסידיל שומר על זקיקי השיער שלך בשלב האנגן כך שהם לא יעברו לרגרסיה או לשפוך. . “בסופו של דבר, זה מונע מהשיער לנפיל וגם הופך את השיער באזור לעבה יותר, מה שמסייע להפחתת מראה האובדן.”

כיצד להשתמש במינוקסידיל לגבות

. השימוש במינוקסידיל על הגבות שלך הוא שימוש מחוץ לתווית, מה שאומר שהתרופה אינה מאושרת רשמית לשימוש באזור זה. אבל רופאי עור רבים אומרים כי עם כיוון מקצועי זה יכול להיות יעיל מאוד. . .”

ראבאך ממליץ גם על שימוש בזהירות על הגבות, מתחיל בריכוז של 3 אחוזים ועולה ל -5 אחוזים במידת הצורך. “הייתי ממליץ למרוח את הצורה הנוזלית של מינוקסידיל ישירות על העור עם קצה Q לפני השינה”, היא אומרת.

היתרונות של שימוש במינוקסידיל לגבות

בעוד שמינוקסידיל לגבות עשוי להיות שימוש מחוץ לתווית, אם אתה נאבק עם דילול גבות או שפיכה, זה לא היה לגמרי מחוץ לשדה השמאלי לרופא העור שלך להמליץ ​​לתת לו זריקה (ושוב, בזהירות רבה).

. “למרבה הצער, לא הוכח כי לא הוכח כי הוא עובד”, אומר Bhanusali. .”

עם שימוש זהיר ויומיומי במינוקסידיל על הגבות שלך, אתה יכול לצפות לראות תוצאות תוך ארבעה עד שמונה שבועות, אומר רבאך.

Minoxidil VS. מוצרים ללא מרשם

אם אתה עצבני מההיבט מחוץ לתווית, ישנם כמה מוצרים ללא מרשם שעשויים להיות שווה לנסות קודם. . אך למקרים חמורים יותר, רופא העור שלך עשוי לרשום את מינוקסידיל.

תופעות לוואי פוטנציאליות

. “תמיד יש אפשרות להביא אותה לסביבה”, אומר בהנוסאלי. אתה לא סתם מסתכן בהשגתו בעינייך (בהחלט הדאגה הגדולה ביותר); אתה גם מסתכן להשיג את זה באזורים אחרים בפנים שלך במקום שאתה לא רוצה שהשיער יעבה.

. .

הנסיגה הסופית

. בעוד שרק רואים את הסימנים הראשוניים של שפיכה עשויים לרצות להתנסות בכמה אפשרויות ללא מרשם, אם אתה רואה שפיכה דרמטית, מינוקסידיל עשוי להיות מסוגל לעבות את שיערך הקיים ולמנוע אובדן נוסף תוך מספר חודשים. אבל הנסיגה הגדולה? .