? דקסרטו

0

AMD לעומת אינטל: איזה מעבדים טובים יותר בשנת 2023

. .

?

בחירת יחידת עיבוד מרכזית (CPU) היא ההחלטה המשמעותית ביותר שתוכלו לקבל מתי רכישת מחשב נייד חדש או מחשב. אמנם אתה יכול ללכת לאיבוד במהירות בפרטים הטכניים של מדדי ה- CPU, מפרטים ואדריכלות, אך הבחירה שלך ביצרנים היא אחת בינארית: AMD לעומת. Intel®.

סטָטִיסטִיקָה הראו כי AMD ו- Intel משלבים עבור כל שוק המעבד הגלובלי של X86. שתי החברות נכלאו בתחרות כל כך הרבה זמן עד שהן פיתחו מעריצים נאמנים מקוונים, הצוות האדום (AMD) וצוות הכחול (אינטל), על שם צבע הלוגו של כל חברה.

עם זאת, הרוב המכריע מאיתנו אינם חתוכים ליצרן מעבד מסוים. . . .

?

לפני שנמשיך הלאה, בואו נסביר במהירות מה זה מעבד.

המעבד הוא רכיב הליבה במחשב האחראי על ביצוע הוראות. .

. .

בכל המקרים הללו, ה- CPU לוקח הוראות מחתיכות תוכנה שונות (נגן וידיאו, לקוח דוא”ל, דפדפן אינטרנט וכו ‘.) ומוצא את התגובה הרצויה. אם אתה נמצא במחשב נייד של Windows או בשולחן העבודה ורוצה לדעת מה המעבד שלך עושה כרגע, לחץ על “Ctrl” + “Shift” + “ESC” כדי לפתוח את מנהל המשימות. תראה רשימה של כל התהליכים הפועלים כעת, יחד עם השימוש במעבד שלהם (%).

העיצוב המדויק של שבבי ה- CPU מגדיר את אופן פעולתו. צוותי המחקר והפיתוח של AMD ואינטל מחפשים תמיד דרכים חדשות ומשופרות לארוז יותר טרנזיסטורים לחלל קטן יותר ולהגביר את כוח החישוב.

כל מעבד כולל ליבות מרובות, ומאפשר לו להתמקד ביותר ממשימה אחת בו זמנית. לכן ככל שיש ליבות יותר מעבד, כך הוא חזק יותר. בנוסף, מעבדים רבים משתמשים בהרב -ריבוי המפצלים עוד יותר ליבות בודדות לווירטואליות שיכולות לעבוד על מספר תהליכים בו זמנית.

היום, יש גם , כולל ליבות E (יעילות) ו- P ליבות (ביצועים). מעבדים דורשים כוח רב לרוץ. זה אוכל לחיי הסוללה ויכול לגרום (אף אחד לא כמו מעריץ רם). כדי להחליף טוב יותר גורמים אלה מול הביצועים הכוללים, מעבדים מודרניים יכול להשתמש בליבות E עבור כוח מחשוב נמוך, לרוב יישומי רקע ולהשאיר ליבות P לתהליכים אינטנסיביים.

הביצועים הכוללים של מעבד נמדדים על ידי “מהירות שעון.”פרמטר זה, שנמדד ב- Gigahertz (GHz), אומר לך כמה פעולות או חישובים מעבד יכול לבצע כל שנייה.

מעבדי AMD

. עם זאת, בתחילת שנות האלפיים, AMD החלה לעשות לעצמה שם על ידי שחרור מעבדי משלה והגדלת נתח השוק שלה, במיוחד עם Ryzen ™ Range.

AMD Ryzen, המבוסס על ארכיטקטורת הזן שלה, שוחרר לראשונה בשנת 2017 והפך במהרה לאופציית מעבד פופולרית. יש כיום ארבעה דורות של Ryzen:

Ryzen 3: הטווח הזול ביותר של AMD עם מעבדי עד 4 ליבות
Ryzen 5: סחר נהדר בין ביצועים למחיר עם מעבדי עד 6 ליבות
Ryzen 7: מעבדים בעלי עוצמה גבוהה עם מעבדי עד 8 ליבות
Ryzen 9: מעבדים מהשורה הראשונה עם מעבדי עד 16 ליבות

בהשוואה בין מעבדים, המחסום הגדול ביותר מכניס את הראש לעיתים קרובות למוסכמות השמות של AMD ואינטל. כשאתה רוכש את אחד מארבעת הדורות Ryzen, תיפגש גם עם מספר דגם, למשל, AMD Ryzen 9 5950X.

אמנם זהו פשט, אך בדרך כלל, ככל שמספר הדגם גבוה יותר, כך המעבד הוא מהר יותר. הספרה הראשונה של מספר הדגם תואמת את הסדרה שלה והארכיטקטורה שהיא מבוססת עליה:

  • מעבדי Zen+ Series 2000 שוחררו לראשונה בשנת 2018
  • מעבדי Zen 2 של 3000 שוחררו לראשונה בשנת 2019
  • מעבדי Zen 3 של 5000 שוחררו לראשונה בשנת 2020

סיומות נוספות בעקבות מספר הדגם מציעות מידע נוסף. לדוגמה, “G” פירושו שהמעבד כולל עיבוד וידאו של Vega, ו- “X” פירושו שזו גרסה מהירה מעט יותר של הדגם.

הדור Ryzen 9 אינו ה- AMD המהיר ביותר שמציע. יש להם גם שורה של מעבדי AMD Ryzen Threadripper, אשר AMD מכנה מעבד שולחן עבודה חזק ביותר בעולם עם 64 ליבות ו 128 חוטים.

השבבים גם גדולים בהרבה כדי לארוז את הכוח הנוסף. שבבי Ryzen Threadripper מיועדים לאנשי מקצוע יצירתיים הזקוקים לעוצמה אדירה ליישומים של ספירת ליבות גבוהה כמו עריכת וידאו ועיבוד.

מעבדי אינטל

החברה המבוגרת והגדולה יותר של השניים, אינטל קיימת מאז 1968 והיא חברת המוליכים למחצה הגדולה בעולם על ידי הכנסות. בעוד אינטל מייצרת מעבדים כבר למעלה מ 50 שנה, הטווח שלה מגיע כעת לארבעה מותגים עיקריים:

Core ™ i3: צעד משמעותי ממעבדי פנטיום קודמים. מעבדי Core i3 מציעים שילוב נהדר של מחיר וביצועים עם בין 2 ל -4 ליבות.

Core I5: קפוץ באיכות המאפשרת למשתמשים לטבול את בהונותיהם בתהליכים אינטנסיביים, כגון עריכת צילום או וידאו. זמין עם עד 6 ליבות.

Core i7: מעבדי ביצועים גבוהים לעומסי עבודה אינטנסיביים. זמין עם עד 10 ליבות.

Core I9: מגוון המעבדים המובילים של אינטל, המיועד בדרך כלל למכונות מומחים הנדרשות לביצוע משימות מאתגרות. זמין עם עד 16 ליבות.

שוב, כדי לדעת על מה אתה מסתכל, אתה צריך לחרוג מהמותג וללמוד את מוסכמות השמות לסדרה והדגמים הספציפיים.

שמות מעבדי אינטל נראים כמו “Core i5-1145G7.”שתי הספרות הראשונות אחרי המקף הן מספר הדור. לכן הדוגמה שלמעלה היא הדור ה -11. לכל דור יש גם שם קוד. השבבים האחרונים מהדור ה -12 מכונים “אגם אלדר.”

שתי הספרות הבאות הן המיקום בטווח, וגדולים יותר טובים. לבסוף, הסיומת מספרת לך מידע נוסף. לדוגמה, “G7” מלמעלה פירושו שלמעבד יש שבב גרפי מובנה. עם זאת, ישנם מגוון של סיומות אחרות המתאימות ליכולות שונות, כמו “T” עבור שבבים קטנים יותר עם מהירויות שעון מעט נמוכות יותר ו- “K” לביצועים גבוהים יותר עם עלייה קטנה במהירות השעון.

השוואה בין AMD לעומת. מעבדי אינטל

בשנות העשרים של המאה העשרים, סדרת הליבה של אינטל הפכה למעבד הדומיננטי בשוק. עם זאת, AMD עשתה קאמבק מרשים עם Ryzen. המעבדים הטובים ביותר של AMD Ryzen יכלו ללכת ראש בראש עם אינטל, לרוב יוצאים למעלה.

אבל חברה גדולה כמו אינטל לא נשארת שקט לאורך זמן, ומשחררת לאחרונה את מעבדי הדור ה -12 של אלדר לייק 12. אז עכשיו השאלה נותרה AMD Ryzen או Intel, וזה טוב יותר?

כשמסתכלים על כוח עיבוד טהור, אגם האלדר של אינטל קובע כעת את הסטנדרט. עם זאת, מהירויות השעון העליונות רלוונטיות רק לאנשים הזקוקים לביצועים הטובים ביותר האפשריים, ללא קשר למחיר. שאלת Ryzen VS. אינטל ניואנס יותר ותלוי בדרישות המשתמש, התקציב והערך לכסף.

תמחור

כשאתה משווה בין טווחי מעבד, ל- AMD היה מקרה חזק להציע את הערך הטוב ביותר במחירים ידידותיים לתקציב. ל- AMD יש גם יתרונות עם Overclocking הדגמים ותאימות הלוח שלה. השבבים של AMD מגיעים עם שקע ה- AM4 CPU, התואם לרוב לוחות האם.

לשם השוואה, מעבדי אינטל רבים דורשים רכישת לוחות אם חדשים ויקרים יותר ל- Overclock, שיכולים להגדיל את ההוצאה שלך באופן משמעותי.

כשאתה משווה בין טווחי ה- CPU של החברות וצ’יפס, באופן כללי, AMD Ryzen מגיע במחיר מעט נמוך יותר. עם זאת, פער זה הצטמצם במידה ניכרת, והמחירים משתנים מאוד בהתאם למוכר. כתוצאה מכך, כעת אין זה יוצא דופן לראות גם שבב AMD הולך יותר מאשר מקבילה של אינטל.

חוזר לקצה העליון, גם אם אתה מחשיב את העלות של חדש לוח האם, מעבדי ה- Alder Lake של אינטל עולים על ביצועי ה- Ryzen הטובים ביותר על הערך (ביצועים לדולר).

מעבדי מחשב נייד

עבור מעבדי מחשב נייד, לאינטל יש עופרת משמעותית בהשוואה ל- AMD. בזמן שאתה יכול למצוא מחשבים ניידים של AMD, בהתחשב בפורטפוליו הנרחב יותר של אינטל, מקובל יותר למצוא מחשבים ניידים עם מעבדי אינטל של דורות שונים, לעתים קרובות בשילוב עם גרפיקה משולבת.

אז איזה מעבד מתאים ביותר למחשבים ניידים מבחינת הביצועים?

שוב, המעבדים של הדור ה -12 של אגם אינטל קובעים את הפרס. אם מסתכלים על בדיקות מדד מעבד, המעבד הטוב ביותר למחשבים ניידים הוא כרגע:

  • Intel Core i7-12800HX
  • אינטל Core I9-12900HX
  • אינטל Core I9-12950HX

בעוד שאינטל יש כרגע את המעבדים החזקים ביותר, זה לא אומר שאין הרבה אפשרויות AMD נהדרות. לשתי החברות מגוון מצוין של אפשרויות מחשב נייד, וחיוני לבדוק את המפרטים הדרושים לך כדי להתמודד עם הצרכים הספציפיים שלך.

עד שתגיעו לקצה הגבוה, לשבבי AMD ואינטל רבים יש ביצועים שווים לאותו מחיר.

סיכום

גם אינטל וגם AMD עושים זאת הרבה זמן, ועם קצת חקירה, תוכלו למצוא את המעבד המושלם לצרכים שלכם בנקודת מחיר סבירה.

אבל שוק ה- CPU לעולם אינו סטטי, ושתי החברות עובדות ללא הרף על צ’יפס הדור הבא שלהן. מעבדי Lake Raptor ו- AMD Zen 4 אינטל אמורים להשיק בשנת 2022, ומבטיחים כי ה- AMD לעומת. קרב אינטל ככל הנראה יימשך.

על הסופר

ארתור סמלי הוא סופר מדע וטכנולוגיה שממוקם בבריטניה.

AMD לעומת אינטל: איזה מעבדים טובים יותר בשנת 2023?

מעבד אינטל ומעבד AMD על רקע ורוד

דקסרטו

ענקיות הטכנולוגיה אינטל ו- AMD נועלות קרניים בזירת ה- CPU כבר שנים. אבל באמצע 2023, שלובש את כתר הכוח, ואיזה מותג צריך להפקיד את מחשב המשחקים שלך לבנות השנה השנה?

האם אתה מחפש לבנות מחשב משחק? אנו מבינים שבחירת המרכיבים הנכונים יכולה להיות משימה מפחידה. זו הסיבה שאנו חמשו אותך בידע שאתה צריך כדי לעשות את הבחירה הטובה ביותר ב- CPU לכסף שהרוויח הקשה שלך השנה.

המאמר נמשך לאחר המודעה

שדה הקרב של ה- CPU בשנת 2023 נמצא במערבולת של שינוי. אינטל מכופף את שריריה עם מעבדי הגן ה -13 החזק. מעבדים חדשים אלה מסמנים את סוף הדרך לפלטפורמת Socket 1700 אך שמור על תאימות DDR4 בחיים על לוחות נבחרים. מנוגדים לכך, AMD הודיעה על פלטפורמת AM5 המציעה שדרוגים ללא טרחה מבלי להזדקק להחלפת לוח אם, אם כי היא תומכת רק ב- DDR5 RAM.

המאמר נמשך לאחר המודעה

הוספה לפאזל היא טכנולוגיית ה- V-Cache התלת-ממדית של AMD של AMD. מערך נבחר של מעבדי המעבדים העליונים שלהם יכול לדחוף את המעטפה במשחקים, ומספקת עלייה בולטת בשיעורי המסגרות. אבל עם כל הגורמים האלה שמשחקים בהחלטה, איזה מותג מעלה את האגודלים עבור בניית המחשב החדש שלך למשחקים?

המאמר נמשך לאחר המודעה

Raptor Lake נגד Ryzen 7000

מעבד אינטל על רקע כחול

כשמדובר בבחירה באיזה מעבד כדי לבחור במערכת שלך, אתה צריך לחשוב קודם על החלקים הערך הטובים ביותר שאתה יכול לקנות כרגע. המבדל הגדול ביותר בין Raptor Lake של אינטל לבין המעבדים של Ryzen 7000 של AMD כרגע הוא DDR4 תמיכה.

בעוד ששתי הפלטפורמות יעניקו לך PCIE 5.0 תמיכה, תצטרך גם לחשוב על יכולת שעון יתר ולוחות אם. כרגע, לאינטל יש את היתרון בכל מה שקשור רק לתת לך את המספר הרחב ביותר של אפשרויות ותצורות לבחירה. כשאתה גורם לאופי DDR5 בלבד של AMD, Going Team Red יכול להיות יקר די מהר, במיוחד מכיוון שלוחות אם נמוכים יותר התומכים בפלטפורמת AM5 יכולים להיות קשה למצוא.

המאמר נמשך לאחר המודעה

קָשׁוּר:

10 ה- NFTs היקרים ביותר שנמכרו אי פעם

המאמר נמשך לאחר המודעה

כשמדובר במעבדים עצמם, מעבדי האגם הראפטור של אינטל הם גם ככל הנראה תמורה טובה יותר לכסף בקטע הבינוני, במיוחד עם הכוח העצום של 13600K. עם זאת, תבנה על פלטפורמה שלא ניתן לשדרג אותה בהמשך הקו.

עבורנו, אינטל היא המנצחת הבורחת הברורה כאן, עם הפלטפורמה הטובה ביותר, ובחירת החלקים ביותר הזמינים.

אינטל לעומת AMD: שזה הערך הטוב ביותר?

מעבד AMD אינטל
Ryzen 9 / core i9 החל מ- $ 549 החל מ- $ 529
Ryzen 7 / core i7 החל מ- 299 $ החל מ- 299 $
Ryzen 5 / core i5 החל מ- $ 129 החל מ- 149 $
Ryzen 3 / core i3 החל מ- 99 $ החל מ- 99 $

זה לא הרבה ויכוח, אבל לשתי החברות יש מבנה תמחור שווה למדי. עם זאת, ברגע שתגביר את העלות של DDR5 ולוחות אם, אינטל גם יוצאת להיות הזוכה האמית. עם זאת, עבור Overclockers, AMD הוא המותג היחיד שתומך בו כיום מחוץ לקופסה על לוחות אם מסוימים. עם זאת, הקילומטראז ‘שלך עשוי להשתנות כשמדובר בכמה שווה את כל זה, לעומת פשוט להשתמש במעבדים ברמות המניות של הביצועים.

הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת העדכונים האחרונים על Esports, Gaming ועוד.

המאמר נמשך לאחר המודעה
המאמר נמשך לאחר המודעה

בצד של אינטל, תצטרך להתיז ללוח האם של 600 או 700 סדרות. עם זאת, אל תצפו שדגמים חדשים רבים יגיעו לשוק אחר כך, מכיוון שהחברה תעבור לפלטפורמה חדשה אחרי אגם הראפטור. עם זאת, בצד השני של זה, AM5 יתמך במשך חמש שנים, וברור שזו קנייה לטווח ארוך יותר. סביר להניח כי לוחות AM5 מתקדמים יותר יהיו תואמים למערכות Ryzen מהגנים הבא, אך כל זה טרם אושר.

אינטל לעומת AMD: לאיזה מותג יש את הביצועים הטובים ביותר?

כשמדובר בביצועי המשחקים המתקדמים בבינוני, כל הדרך עד לקצה הגבוה, Zen 4 של AMD מציע חניכים. אפילו Ryzen 9 7950X Paine בהשוואה לשבב אינטל יוקרתי. כמו כן, כשמסתכלים לעבר האמצע, אינטל קיבלה את AMD על ידי כל החשבונות.

המאמר נמשך לאחר המודעה
המאמר נמשך לאחר המודעה

זה נתון לשינוי, שכן AMD הודיעה על גרסאות ה- Zen 4 התלת -ממדיות של השבבים שלהם, אך אלה טרם הגיעו לשוק, ואנחנו לא באמת יכולים לדבר עם הביצועים שלהם עדיין יותר מדי.

אינטל דמעות לפני AMD

כרגע, הקנייה הטובה יותר של השניים היא ללא ספק, מעבדי האינטל מהדור ה -13. עם זאת, אתה רק צריך לקחת בחשבון כי אלה לא ישודרו בעתיד. לאלה עם עין על חסימת עתיד, ומוכנים לבזבז קצת יותר, אתה יכול ללכת על צוות אדום, אבל אתה תשאיר קצת כוח על השולחן.

המאמר נמשך לאחר המודעה
המאמר נמשך לאחר המודעה

ככל ש- AMD נהנתה מדומיננטיות של ריזן במהלך שני הדורות האחרונים, נראה כי נחישותו של צוות האדום התהפכה מעט, כלומר ל- AMD יש כמה להתעדכן אם הוא רוצה להיות במערכות של מערכת הארדקור בונים.

רק קחו בחשבון שאם אתם רוצים להשיג את הביצועים הטובים ביותר האפשריים, יתכן שכדאי יהיה להיתלות בו כדי לראות איך השבבים התלת -ממדיים של Ryzen 7000, מכיוון שהם יכלו לטלטל את המסקנות שלנו לא מעט.

המאמר נמשך לאחר המודעה

הקפד לבדוק את המדריכים האחרים שלנו:

AMD לעומת אינטל: איזה מעבד טוב יותר בשנת 2024?

מאז AMD התגלה כשחקן מרכזי במשחק המעבד, השאלה איזה מעבד לקנות נופל ל- AMD לעומת. אינטל, עם סדרת AMD Ryzen מעניקה לאינטל ריצה רצינית לכספם. תחרות קשה פירושה בחירה מתמיד, אז הנה כיצד למצוא את המעבד הטוב ביותר לצרכים שלך. ולא משנה באיזה מעבד תבחרו, השתמשו בתוכנת ניקוי מיוחדת כדי לשמור על המחשב בכושר עליון.

Academy-AMD-VS-Intel-Hero

נכתב על ידי אנתוני פרדה
עודכן ב- 22 בספטמבר 2023

AMD VS. אינטל: איזה מעבד הוא הטוב ביותר?

בעוד שהמעבד האחרון מבוסס ZEN של AMD הוא השבב החזק ביותר בדרגת הצרכן בשוק, מעבדי אינטל מציעים את הביצועים הטובים ביותר במחיר שווה לכל נפש. אז בעוד ש- AMD עשויה להיות המעבד הטוב ביותר מבחינת הכוח הכולל, קו המעבדים ה -13 של אינטל מציעים את הערך הטוב ביותר והם די והותר לרוב המשתמשים.

מאמר זה מכיל:

מאמר זה מכיל:

אייקון תפריט המבורגר

מאמר זה מכיל:

הודות לארכיטקטורת הזן 4 שלה, ליבות 5 ננומטר והתמיכה הנוספת של PCIE 5.0 ו- ddr5, the AMD RYZEN 9 7950X3D הגדיר מחדש את ציפיות השוק לעוצמה ולביצועים. אבל זה לא בהכרח הופך את זה לערך הטוב ביותר. אלא אם כן אתה משתמש בתוכנת עיבוד תלת מימד מתקדמת, סביר להניח שלא תפיק את המרב מהמעבד הזה, ורוב המשתמשים ישתחררו בתג המחיר של Hefty.

הזול יותר AMD Ryzen 7 7700X מציע איזון טוב יותר בין מחיר לביצועים. אבל בנקודת המחיר הנמוכה הזו, השבב של AMD עולה (במבחני ריבוי חוטים) ומספרם (בליבות) על ידי Intel Core i7-12700K. ועם שחרורו של Intel Core i7-13700K, שאורזת 16 ליבות ותומכת עד 24 חוטים, אינטל מוגדרת להרחיב את הדומיננטיות האמצעית שלהם בשוק.

אינטל

השבבים המובילים של אינטל מתחרים במעבדים מבוססי ZEN של AMD.

אם נראה כי כותרת המעבד הטוב ביותר שייכת ל- AMD כרגע, זה לא אומר שזה המעבד הטוב ביותר עבור אתה. ל- AMD עשויה להיות את הקצה למעבדים הראשונים, בעוד שאינטל עשויה להיות הימור טוב יותר בטווח הבינוני, אך בסופו של דבר זה תלוי בצרכים ובהעדפותיך. אם משימות המחשוב שלך לא גורמות למאוורר שלך להפעיל קריסות מחשב בקול רם או תכופות, ייתכן שלא תזדקק למעבד האחרון והגדול ביותר בשוק.

התחרות העזה ראתה ששני היצרנים מבצעים שיפורים מהירים בשנים האחרונות, כאשר אינטל מגדילה את מספר הליבות בצ’יפס שלהם ו- AMD משיגה פריצות דרך משמעותיות בטכנולוגיית הטרנזיסטור.

אלא אם כן אתה גיימר רציני שאוהב להגביר את ה- FPS לספרות המשולשות, שתיהן אינטל i7 וה AMD Ryzen 7 קו השבבים הוא אפשרויות נהדרות, עם מהירויות שעון ואפילו די. לעתים קרובות, ההחלטה הסופית מסתכמת במחיר, אבל אם אתה רציני להשיג את המעבד הטוב ביותר המוחלט לצרכים שלך, הגיע הזמן לחפור יותר את ההבדלים בין AMD לאינטל צ’יפס יותר לעומק.

AMD VS. אינטל: מה ההבדל?

למרות שגם AMD וגם אינטל הם צאצאים של מוליכים למחצה של פיירצ’יילד, ההבדל העיקרי בין שתי החברות הוא שלאינטל יש זרמי הכנסות חזקים בהרבה ותקציבי מו”פ גבוהים יותר. היתרון הכספי הזה, יחד עם היעילות והתחכום של השבבים של אינטל, הותיר לעתים קרובות את AMD נאבקת להתחרות.

לאחר שסיפקו את המעבדים המיקרו למחשב האישי הראשון של יבמ בשנת 1981, אינטל ביצעה את מעמדה בעשורים שלאחר. הדומיננטיות שלהם אף הובילה להאשמות במונופול בתעשייה, וכתוצאה מכך קנסות וחסרי התביעה חסינים.

AMD הצליחה לחדש והחלה להתחרות עם אינטל למרות אתגרים אלה – למעשה, המעבדים שלהם חלקו מספיק הקבלות ש- AMD וגם שבבי אינטל סבלו מפגיעות חומרת התמוטטות וספקטר. אבל בראשית שנות 2010 של המאה העשרים, AMD נפלה כל כך רחוק עד שהחברה נאלצה חזרה ללוח השרטוט. מתוך הכרה בקושי להתחרות באינטל, האסטרטגיה החדשה שלהם התמקדה שבבי תקציב, שם הביצועים מיושרים עם מחיר.

זה הוביל לגישה עיצובית גאונית שניתן יהיה לקנה מידה בקלות, יחד עם דגש על צ’יפלטים כדי להפחית בזבוז. לא עבר זמן רב, AMD הוציא צ’יפס עם כוח הדומה לזה של אינטל, אך באותו מחיר נמוך יותר כמו קודם. ככל שפער הביצועים נסגר, האפשרות הזולה יותר החלה להיות הגיונית יותר עבור צרכני השוק האמצעי.

השקת 2017 של 2017 ארכיטקטורת הזן של AMD שינה את המצב בצורה דרסטית, והיום הארכיטקטורה מאיימת על עליונותה של אינטל ברצינות מתמיד. אמנם AMD עדיין לא יכול להתאים למהירויות החוט היחיד של אינטל, אך מספר הליבות ויכולות הרב-חוט של השבבים שלה פירושו מהירויות שעון מוגברות ויעילות רבה יותר.

ביצועי משחק מעבד

מעבדי אינטל מציעים בדרך כלל ביצועים וערך טובים יותר עבור גיימרים מאשר מעבדי AMD. כשאתה מחושב AI מורכב במשחק וידאו, אתה זקוק להוראות גבוהות יותר לשעון (IPC) ומהירות שעון יחידה, אזורים שבהם אינטל זורחת. ארכיטקטורת הליבה של AMD Chips מתאימה בדרך כלל יותר לעומסי עבודה מרובי משימות ולא למשחקים בעלי ביצועים גבוהים.

עם זאת, שבבי AMD הם בדרך כלל גמישים יותר ממקביליהם של אינטל כשמדובר ב- Overclocking. אז אם אתה מתגבר על המעבד שלך כדי לסחוט כוח עיבוד נוסף כדי להפעיל את המשחקים האחרונים והתובעניים ביותר, AMD היא בחירה מצוינת.

רק מעבדי אינטל עם “k” במספר הדגם שלהם תומכים באוברקלוקינג. ומודלי ה- K האלה, כמו אינטל I9-13900KS, שבדרך כלל מובן כמעבד האינטל הטוב ביותר למשחקים, אינם זולים. כמובן, מהירויות השעון של אינטל כבר כל כך גבוהות עד שלרוב לא צריך להיות נחוץ.

אינטל

I9-12900KS של אינטל, קודמו ל- i9-13900K, הוא עדיין אחד המעבדים הטובים ביותר לביצועים גבוהים למשחקים.

אם אתה בונה מחשב משחק, עליך להחליט אם ללכת עם AMD או NVIDIA עבור ה- GPU שלך. זו יכולה להיות החלטה קשה. למרבה המזל, הבחירה בין AMD או אינטל למעבד המשחקים שלך היא קצת יותר פשוטה.

כמה מעבדי AMD כמו Ryzen 5800x3d הצע מהירויות שעון הדומות עם עמיתיהם של אינטל. אז אם אתה מוצא עסקה טובה למעבד AMD, אולי תרצה לקפוץ עליו. אבל באופן כללי, אם אתה מחפש לייעל את מחשב Windows 10 למשחקים, לא ניתן לנצח את התפוקה היחידה האולטרה-כוחית של אינטל מעבד של אינטל.

AMD Ryzen 7 לעומת Intel I7: איך הם משווים למשימות ברמה גבוהה? מה עם מעבדים אחרים בעלי ביצועים גבוהים? עיין בתרשים ההשוואה שלנו למטה כדי להשוות את המפרט שלהם.

טבלת השוואה בין מעבד מתקדמת

להלן סקירה של כמה מהמעבדים הטובים ביותר ברמה הגבוהה למשחקים ומשימות אחרות בעלות ביצועים גבוהים:

AMD RYZEN 9 7950X3D

AMD Ryzen 7 7700X

ליבת אינטל I9-13900KS

Intel Core i7-13700K

Intel Core i7-12700K

# ליבות מעבד