דיבוב | קולי-אובר, פוסט-ייצור, עריכת שמע | בריטניקה, כל מה שאתה צריך לדעת על דיבוב

0

כל מה שאתה צריך לדעת על דיבוב

כמו שאתה.. חקיקה בנושא ההגבלים העסקיים אולפנים אולפנים לחדש או להעלות את הסטנדרטים של הקולנוע, אולפנים החליטו להתמודד עם סוגיית איכות הצליל על ידי הקלטה בפסקול של 360 מעלות על מגנט שישה ערוצים. . .

אמנם נעשה כל מאמץ לעקוב אחר כללי סגנון ציטוט, אך יתכנו אי התאמות מסוימות. אנא עיין במדריך הסגנון המתאים או למקורות אחרים אם יש לך שאלות.

בחר סגנון ציטוט
שתף למדיה החברתית
תודה על המשוב שלך

העורכים שלנו יבדקו את מה שהגשת ויקבעו אם לשנות את המאמר.

אמנם נעשה כל מאמץ לעקוב אחר כללי סגנון ציטוט, אך יתכנו אי התאמות מסוימות. אנא עיין במדריך הסגנון המתאים או למקורות אחרים אם יש לך שאלות.

בחר סגנון ציטוט
שתף למדיה החברתית
ידוע גם בשם: Postsynchronizing, החלפת קול
כתוב ונבדק על ידי
עורכי האנציקלופדיה בריטניקה

העורכים של אנציקלופדיה בריטניקה מפקחים על תחומי הנושא בהם יש להם ידע נרחב, בין אם משנים של ניסיון שנצבר על ידי עבודה על תוכן זה או באמצעות לימוד לתואר מתקדם. הם כותבים תוכן חדש ומאמת וערוך תוכן שהתקבל מתורמים.

עורכי האנציקלופדיה בריטניקה

דִבּוּב, בקולנוע, תהליך הוספת דיאלוג חדש או צלילים אחרים למסלול הצליל של תמונת קולנוע שכבר צולמה. דיבוב מוכר ביותר לקהלים כאמצעי לתרגום סרטים בשפה זרה לשפת הקהל. . .

דיבוב משמש לעתים קרובות בגרסת השפה המקורית של רצועת סאונד מסיבות טכניות. . . דיבוב מאפשר לקולנוען להשיג דיאלוג באיכות גבוהה ללא קשר לתנאים האמיתיים שהיו במהלך הצילום. דיבוב משמש גם להוספת אפקטים קוליים למסלול הקול המקורי. .

קווי סגירה קלאסיים

יוצרי הקולנוע של מדינות מסוימים מסתמכים על דיבוב כדי לספק את מסלול הקול של סרט שלם, מכיוון שהטכניקה יכולה להיות פחות יקרה ומטרידה מצילומים מסונכרנים.

כל מה שאתה צריך לדעת על דיבוב

המשך אל ההגדרות שלך והדליק את אותו דאב אנגלי. .

Dark_dub_in_english_

. זה יכול לאפשר לפרויקט להרחיב את טווח ההגעה שלו ברחבי העולם או לתקן את החורים שאחרת היה שוקע את כל הפרויקט לשכחה.

לא משנה כיצד משתמשים בשימוש בדיבוב, אנו יכולים להסכים שמדובר בכלי שלאחר הייצור שיכול להפיח חיים לסרט או סדרת טלוויזיה. סטרימינג איפשר לתוכן זר כמו , M.ג.ק.Z, וכן לעלות לרמת פופולריות שעלולה לא הייתה אפשרית מבלי לדבוב. Dubs מציעים מופעים במגוון רחב של שפות שונות למי שאינו רוצה כתוביות או לא יכול לקרוא אותן.

ואילו הוויכוח על כתוביות לעומת. . . בואו נפרק את החשיבות של דיבוב וכיצד לבנות דאב טוב בפרויקט הבא שלך.

תוכן העניינים

מה זה דיבוב?

דיבוב הוא תהליך הוספת דיאלוג חדש או צלילים אחרים לרצועת השמע של פרויקט שכבר צולם. המונח “דיבוב” הגיע מהכפלת דיסק הצליל של ויטאפון כדי לסנכרן צליל עם תמונת קולנוע או מהכפלת קולו של שחקן לסרטים בתחילת תקופת הצליל.

. סרטי שפה זרה מתורגמים מהדיאלוג המקורי של הפרויקט, והמתרגם מחליט בזהירות באילו מילים להשתמש בהתבסס על תנועת שפתיים, טון ותסריט.

. דיבוב אנימציה מאפשר לשחקני הקול לקבל יותר חופש עם ההופעות שלהם מכיוון שפרצופים מונפשים אינם ניואנסים כמו פרצופים אנושיים. דיבוב של חייה חיה הוא חיקוי למשחק של המבצע המקורי, אך עם קול אחר. זה יותר מגביל, מגביל את החופש של ביצועי השחקן הקולי.

עורך עשוי גם לדאב את השמע כאשר השמע המקורי מצילום אינו ניתן לשימוש. .

. יש לערבב את השמע החדש עם שאר רצועות האודיו כך שהדיבוב לא יסיח את דעתו לקהל.

ההיסטוריה של הדיבוב

דיבוב התקיים בגלל המגבלות של צליל-על-סרט בימים הראשונים של הקולנוע. בשנת 1895, תומאס אדיסון התנסה בסנכרון סנכרון צליל-על-סרט עם הקינטופון שלו, מכונה שסנכרנה קינטוסקופ ופונוגרפיה לייצור אשליה של תנועה המלווה צלילים, אך היעדר הגברה הוביל לכישלונו של קינטופון.

הכרונופון של גאומונט והצלמפון של נולן עקבו אחר ההמצאות של אדיסון, אבל זה לא היה עד שנת 1923 כאשר הממציא, לי דה פורסט, חשף את הפונופילם שלו, טכנולוגיית ה- Sound-On-Film הראשונים בר-קיימא.

לרוע המזל, מעבדות פעמונים וחברת הבת שלה מערבית אלקטריק פיתחו דיסק שלף בגודל 16 אינץ ‘מסתובב ב 33.3 סל”ד שהקליטו 9 דקות של צליל שהצליחו לבצע את הפונופילם באיכות הצליל, וורנר ברוס. החליטו להתקדם עם הענק התעשייתי. מכונה זו המכונה ויטאפון יצרה יחס אות לרעש טוב יותר באופן משמעותי על פני תקן הצרכן 78 סל”ד. הוויטפון הופיע לראשונה בשנת 1925 באולם ארוז בניו יורק ובסן פרנסיסקו, שם הושמעה הקלטה של ​​נאומו של הנשיא הרדינג.

מאותו הרגע, החיפוש אחר הטכנולוגיה למזג את הצליל בתמונות התמונות היה דולק.

עד שנת 1926, וורנר ברוס. , , מאוחר יותר באותה שנה. ג’ורג ‘גרובס השתמש בוויטאפון כדי להקליט את הפסקול שינגן יחד עם הסרט והפך למיקסר המוזיקה הראשון בתולדות הקולנוע בכך בכך.

קרדיט: תיאטרון אולני

בשנה שלאחר מכן, זמר הג’אז שוחרר, והפך ל”טוקי אורך התכונה הראשון.”ברגע שהקהלים שמעו את השורה,” עדיין לא שמעת דבר “, עידן הסרט השקט היה בעצם מת. .

כאשר הקולנוע החל לעבור מעידן הסרטים השקט כדי להישמע, המאבק לדיאלוג נקי וברור היה על. תְשׁוּאוֹת ערבוב סאונד חלוצי בסרט. ממוליאן ניסתה את עריכת כל הצלילים בשני רצועות של 35 מ”מ משולבות שהחלו בתרגול הקולנוע הסטנדרטי לשכבות/דיבוב. . היו מקרים של שחקנים אחרים שהתקבלו לעבודה כדי לקבוע את קולות הכוכבים שסירבו לחדש את הסצינות הדוממות שלהם כמו המקרה של לואיז ברוקס, שכיכבו בו מקרה הרצח הקנרי.

. הישג הדיבוב איפשר לאמנים כמו פרד אסטיר להקליט מראש את צעדיו הברז בדיוק כמו שהוא היה רוקד אותם בסרטים שלו. בשנות הארבעים של דיסני .ג. .

כמו שאתה.ג. . . .

Dolby_system_with_four_channels

הפיתרון של דולבי לאיכות השמע

התרגול הסטנדרטי לקידוד Dolby Mag Masters היה ליצור מאסטרים נפרדים של ארבעה מסלולים לדיאלוג, אפקטים ומוזיקה, שהיו מקודדים עם צליל שמאל, מרכז, ימין וסראונד.

. תרגול זה עדיין נמצא בקולנוע מודרני, אך יוצרי קולנוע מצאו שימושים אחרים לדיבוב. .

?

דיבוב יכול להגדיל את טווח ההגעה של פרויקט. אם סרט רוצה לצאת לאקרנים בינלאומיים כדי להיחשף לקהל רחב יותר, אז הסרט יהיה צריך לכנות את שפת המדינה שהוא ייצא בו.

כתוביות יכולות להרחיב את טווח ההגעה של הסרט בדיוק כמו שגרסה מדובבת של הסרט יכול, אבל יש מגבלות לכתוביות. . סיבה נוספת היא שחלק מחברי הקהל יכולים למצוא את הכתוביות המסיחות את דעתך ממה שקורה על המסך, או שהם לא מסוגלים לקרוא את הכתוביות מהר מספיק כדי להבין מה קורה בסיפור. תוכניות וסרטים רבים של ילדים מכונים מכיוון שילדים לא מתכוונים לקרוא כתוביות.

סיבה נוספת לכך שדיבוב חשוב היא במקרים בהם השמע המקורי אינו ניתן להצלה. אולי דיאלוג לא היה ברור או בלתי נשמע בצילום למרחקים ארוכים או מתנועת אוויר מקרית, רעשי רקע או המיקרופון לא הצליח להרים את קולות השחקנים. במקרים אלה ניתן להקליט דיאלוג לאחר הצילומים והשמע המעורבים בסרט מבלי שהקהל מפסיד כל דיאלוג.

דיבוב שמע דורש תכנון, במיוחד אם אתה מתרגם דיאלוג משפה אחרת.

התהליך מתחיל כאשר אדון וידאו נשלח לספק לוקליזציה. מאסטר הווידיאו יכלול תסריט, הווידיאו ותמהיל סאונד לפרויקט. לאחר מכן מקודד הסקריפט, מספר ההתייחסות שניתן לנקודת זמן ספציפית בתוך קובץ מדיה. אם לא נשלח סקריפט, הספק יתמלל את הדיאלוג לטקסט כתוב.

סקריפט נוצר על ידי מתרגם ותסריטאי. הם ישבו ויכתבו את התסריט בכל שפה הם מתורגמים על בסיס הדיאלוג בפרויקט. המתרגם צריך לזכור את ההבדלים הלשוניים תוך כדי תרגום כדי לשמור על הדיאלוג יותר שיחה ולא תרגום ישיר מביך שגוגל תרגם תספק.

. .

Dubing_trannlators_

עורכים מתרגמים הם הדבק לדיבוב ולהתפתל סרטים זרים.קרדיט: דיבוב קינג

המתרגם יידע ליצור חותמות זמן של סצנה לכל סצנה מקורית בפרויקט כדי לעזור לשחקני הקול לדעת את הזמן בו מתרחשים דיאלוגים שונים וכמה זמן הקווים כך שהם לא בסופו של דבר דיאלוג שהוא קצר מדי או יותר מדי ארוך.

בזמן שתורגם התסריט, יצטרכו ליהק שחקני קול כדי לבצע את התסריט. חשוב מאוד למצוא שחקנים קוליים שוטפים בשפה שהפרויקט מכונה בו הוא חשוב מאוד. הקולות צריכים להישמע דומה לקולות או הצליל של השחקנים המקוריים כאילו הם יכולים להיות הדמות על המסך. אם לשחקן או לדמות המקוריים יש קול עמוק ונראה שהם צריכים להיות בעלי קול עמוק, אז השליך שחקן קול שיכול לעשות קול עמוק. הדאב צריך להישמע טבעי ולהתאים את הטון של הקול והביצועים של הדמות.

. בדרך כלל, שחקני קול לא יקבלו את שורותיהם עד שיגיעו לסט, כך שהבמאי יגרום להם לקרוא קר, ואז יספקו טיפים כיצד לשפר את הקו. מהנדס הקול נמצא שם כדי לוודא שהדיאלוג מתאים לסצנה, וכי שחקן הקול אומר מספיק מילים כדי לגרום לדיאלוג להראות טבעי.

לאחר ששחקני הקול הקליטו את שורותיהם, הגיע הזמן לערוך את הדאב לרצועת השמע הקיימת. רצועת שמע חדשה תערבב עם השמע הקיים על ידי מהנדס סאונד ועורך במהלך הפוסט-ייצור. העורכים יצטרכו להתאים את העיתוי של הדאב בסצנות על ידי האטה או מזרזים מסך כך שהאודיו החדש יתאים.

דאבס עולה בפופולריות

. כאשר מדינות אירופה נסחפו ברעיונות של לאומיות, אזרחי המדינות הללו היו מוגבלים לסרטים ובידור שהיו בשפה הלאומית של ארצם.

סרטים זרים רבים שנצפו במדינות לאומניות במיוחד כמו גרמניה הנאצית, איטליה של מוסוליני, וספרד של פרנקו היו נתונים לשינויי תסריט שהתיישרו עם האידיאלים של מדינתם וכיוונו בגלל סלידה לשפות זרות.

. בתקופות אלה, סרטים שנאסרו בעבר החלו להציף למדינה בצורת סרטונים באיכות נמוכה, שהוקלטה ביתי, עם דיוב אחד של Voiceover המדברים כשחקנים בסרט. למרבה ההפתעה, דאב זה-קויי אחד זה עדיין מקובל בטלוויזיה הרוסית, כאשר רק סרטים יש תקציב גדול מספיק עבור DUBs באיכות גבוהה.

כעת, מדינות רבות עברו דמוקרטיזציה, אך שורשי הלאומיות עדיין קיימים. . לאוסטריה יש את שיעור הדחייה הגבוה ביותר של כתוביות בעולם, כאשר יותר מ -70% מהקהלים שלהם מעדיפים ששוכנו על פני המשנה.

למרות שאנגלית וצרפתית הם השפות הלאומיות במחוזות קוויבק, כולם u.ג. סרטים נדרשים להיות מכונים בצרפתית.

זלזול אמריקה כלפי דאבס

בעוד שלרוב המדינות האסיאתיות והאירופיות יש גישה כללית כי דיבוב הוא טוב, הקהל הכללי והקהלים הזורמים ב- U.ג. מתנגדים לדיבוב מסיבות פילוסופיות ואמנותיות.

קהלים מבוגרים נחשפו לדיבונות רעים, מחוץ לסנכרון של סרטים אסייתיים ואירופיים בשנות ה -70 וה -80 ולא נחשפו לדבבים טובים, וכמות המונית של צופי הקולנוע האמריקאים הנוכחיים לא ראו הרבה תוכן בשפה זרה כמו רוב העולם. עם סרטים כמו היביל וכן טַפִּיל מציאת הצלחה מאסיבית בקולנוע האמריקני, צופר הקולנוע הממוצע מעדיף לשמור על האומנות של הסרט המקורי על ידי קריאת הכתוביות.

חשיפה חדשה זו לבידור זר שנמצא בשירותי סטרימינג יצרה זלזול חדש לדיבוב לקהלים אמריקאים.

חלק גדול מהבידור הזר מספק אפשרויות מדוברות ושכבות עבור הצופים האמריקאים לספק הזדמנות למתנגדים לאחר לצפות בתוכניות או בסרט עם זאת הם מעדיפים. כמו u.ג. נחשף ליותר ויותר סדרות וסרטים בשפה זרה, שאינו אוהב כלפי דאבס עשוי לדעוך.

דיבוב באנימה

המשנה לעומת. דיון של דאב הוא נושא לחצן חם עבור מעריצי האנימה. שלא כמו סרטים ותוכניות של פעולות חי, אנימציה מאפשרת לשחקני קול חופש להופיע ללא יותר מדי אילוצים. תנועות הפה של הדמות אינן צריכות להתייצב בצורה מושלמת עם השמע, והמתרגם מפרש מחדש את המופע לאנגלית או לקהל אחר.

הבעיה עם כתוביות היא שמדובר בגרסאות מרוכזות של מה שהדמויות אומרות זו לזו מכיוון שהן צריכות להיות מסוגלות להתאים למסך. התרגומים לא תמיד מושלמים, ומה שנאמר נוצץ בדרך כלל לעקיצות עיכול שהצופה יכול לקרוא במהירות. כתוביות יכולות להוציא מישהו מהסצנה על ידי אילוץ אותך להמשיך לקרוא במקום לצפות.

יש אנשים שדיווחו גם שהם שומרים על מידע טוב יותר כששומעים אותו במקום לקרוא אותו. שמיעת דיאלוג במופע תדבק איתם יותר.

אחת הבעיות העיקריות שנמצאות באנימה מדובבת היא צנזורה. לאנימה המונעת אמריקאית יש קהל יעד צעיר יותר, כך שסצינות, דיאלוג מרמז, או כל דבר שנחשב כטאבו ב- U.. משנה את התוכן להיות “מתאים” עבור הצופה. גוקו בגרסת המכונה של נשמע כמו אדם בוגר עם קול עמוק אבל מתנהג כמו ילד. בגרסה היפנית של האנימה, גוקו נשמע כמו ילד. זו הייתה בחירת אופי ברורה שנעשו על ידי יוצרי המופע.

הסיבה העיקרית לצופים לא אוהבים אנימה שכונתה היא שהדיבוב נראה “כבוי.”זו אנומליה מוזרה שקיימת מכיוון שהקהלים האמריקאים אינם מכירים מופעים, סרטים או תוכן זרים. ככל שהצפייה גדלה עבור מופעים אלה, אז התקציב לדאוב יגדל ויספק למגיני התצוגה שחקנים קוליים, דירקטורים ועורכים מנוסים יותר.

אין לי העדפה ומקשיב בדרך כלל לגרסת המשנה והדוב של כל אנימה שאני מתחיל לראות מה אני הכי אוהב.

כיצד להימנע מדבב רע

דיבוב סרט או מופע יכול להיות מסובך. הדבר האחרון שיוצר קולנוע היה רוצה הוא שדאב יסיח את דעתו של הקהל מהסיפור.

רוב הזמן, שחקני קול ובמאים עובדים על הדאבס עם תסריטים שנכתבו בלילה הקודם מכיוון שזמן המהפך לדאבס כל כך מהיר. רבים מהשורות הסופיות שהופכות את זה לגרסה הסופית המדובבת של פרויקט זר הם קריאות קרות מכיוון ששחקני קול לא תמיד זוכים לראות את התסריט לפני כן.

לפעמים, דיבוב יכול להיות מאוד צורם ולא מסנכרן עם סרט או סדרה יכול ליצור סצינות מסורבלות, מסונכרנות רע ופשוט להרגיש צורמות לצפייה. בדוק את הסצינה הזו מ משחק דיונון לראות למה אני מתכוון:

אמנם זה לא הדיבוב הגרוע ביותר בעולם, אבל יש משהו שמרגיש בסצנה כולה. חלק מזה קשור לעובדה שדוברי אנגלית ילידים יכולים לראות שהסנכרון כבוי וכי המילון של הקולות האנגלים אינו תואם את ביצועי השחקנים.

למרות ששחקן הקול מוגבל להופעותיהם עם פרויקטים של פעולות חי, שחקן קול אמור להיות מסוגל לחקות את הביצוע של שחקנים באמצעות קולם על ידי צפייה במחוות השחקנים המקוריים, תנועות פנים ניואנסות ותנועות שפתיים כאשר הם מדברים. שחקני קול הם בדרך כלל לבד בתא הקלטה, ואינם מסוגלים לשמוע את הופעות השחקנים האחרים. הבמאי הקולי ייתן טיפים שיעזרו לעצב את הביצועים לטעמם כך שהקולות המדובבים ירגישו טבעיים ככל האפשר מכיוון שהם יודעים איך יישמעו כל שאר הקולות בפרויקט המוגמר.

מה הופך דאב טוב?

תהליך יצירתי וטכני הדורש כישרון וזמן הוא מה שעושה דאב טוב. זמן התפנית לסרט באורך תכונה הוא בדרך כלל בערך שישה עד 12 שבועות. הפעם כולל שכתוב מחדש של התסריט לשפה אחרת, הקלטה וערבוב צלילים.

. לוקח זמן רב יותר להשיג דאב טוב משחקנים ומנהלים קוליים שיש להם מעט ניסיון דיבוב.

הנדסת סאונד וערבוב הם גם רכיבים לדיבוב טוב. קולות שכונו יכולים להישמע כאילו הוקלטו במיקום ומשתלבים בפסקול.

בדוק את הקליפ הזה מ כדי לראות כיצד קולות המכונה מעורבבים היטב בפעולות המופע ואפקטים קוליים אחרים:

הכלים הטובים ביותר לדיבוב

אם אתה רוצה לקבל ניסיון בדיבוב, הנה כמה מהסוגים הטובים ביותר של תוכנה שאתה יכול להוריד.

Adobe אודישן CC: Adobe Audition CC הוא אחת מתוכניות דיבוב האודיו הטובות ביותר בשוק. . ניתן להכניס רצועות שמע לקטעי הווידיאו הרצויים, להוסיף אפקטים קוליים, ניקוי ושיקום שמע תוך גישה למגוון רחב של כלים לעריכה ושינוי רצועות שמע.

משטח הגל: יש גם WavePad, תוכנה המאפשרת לך להקליט שמע ולייבא מגוון רחב של פורמטים שמע כולל GSM, VOX, WMA, OGG, FLAC, MP3 ועוד. GavePad מאפשר לך לערוך אודיו, להפחית רעש, לשחזר אודיו ויש לו מגוון רחב של אפקטים של שמע שקל לשימוש. לפרויקטים ארוכים יותר, WavePad מציע פונקציה סימניה כך שלעולם לא תאבד את מקומך.

יצרנית מוזיקת ​​Magix: תוכנה זו מושלמת לכל מי שרק נכנס לערבוב קול. יצרנית המוזיקה של Magix כוללת ממשק ומערכת מרתקים חזותית שקל לנווט. העיצוב הפשוט שלו נתמך על ידי כלי העריכה החזקים שלו. מהנדסי סאונד מקצועיים רבים משתמשים בתוכנה זו בגלל הפשטות שלה תוך שהם עדיין מסוגלים לבצע את אותן פונקציות כמו התוכנה הטובה ביותר המשמשת לדיבוב.

Audacity הוא כלי דיבוב אודיו חינם בו חובבים וגם אנשי מקצוע משתמשים בהם. הממשק פשוט ופשוט לשימוש אך מפצה על חוסר ההתלקחות עם הפונקציונליות שלו. תוכנית עריכת האודיו מציעה תכונות רבות כמו ניהול רצועות הקלטה מרובות, רמות קוליות והקלטה ממיקרופונים או מספר ערוצים.

תוכנת Audacityקרדיט: רשת פרוסונד

ללא גילוי דיבובים וסנכרון צליל לתמונות קולנוע, ניתן היה להראות בקולנוע בשתיקה עד עצם היום הזה. דאבס שינו לנצח את מהלך הצליל בקולנוע ובטלוויזיה על ידי חלוצי הדרך לאיכות שמע טובה יותר. עלינו להעריך את ההשפעה של דאבס על הקולנוע המודרני במקום לבסס אותו בגלל חוסר יכולתו לסנכרן עם תנועות השפתיים של השחקנים ולהבין שדאבס עדיף ומכיל יותר.

בפעם הבאה שתצפו בסדרה או בסרט, הפעל את הדאבס. יתכן שתמצא דרך טובה יותר לתרגם את התסריט או לערבב את השמע טוב יותר כדי לגרום לקולות הדאב להישמע טבעיים. תרגול איך היית מכוון שחקן קול או מערבב את השמע כדי ליצור דאב טוב יותר.

ככל שיותר ויותר תוכן זר הוא למצוא פופולריות ב- U.., הביקוש לשחקני קול, מנהלי קול ומהנדסי סאונד יגדל, ותוכלו למצוא את עצמכם עובדים על פרויקטים אלה עם הידע החדש שלכם על דיבוב.