כל סרטי המסור בסדר | מרי סו, איך לצפות בסרטי המסור לפי הסדר – דקסרטו

0

איך לצפות בסרטי המסור בסדר

זה הוליד שישה סרטי המשך ישיר – באיכות משתנה ושפיכות דמים מגוחכת – כמו גם שני תשלומים נוספים, שאחד מהם הוא ספינוף. SAW X אמור להגיע בקרוב בבתי הקולנוע, עליהם תוכלו לקרוא עוד כאן. אבל מהם סרטי המסור לפי הסדר, האם אתה צריך לצפות בסרטי המסור בסדר כרונולוגי, ו … האם אתה רוצה לשחק משחק?

כך ניתן לצפות בסרטים ‘המסור’ בסדר

אין להכחיש את זה ראה הזכיינית הובילה עידן אימה חדש. ממוחם של ג’יימס וואן וליי וונל, הראשון ראה רעש את הכלוב עד כדי כך שאנשים לא הצליחו לטלטל כמה זה היה אינטנסיבי. שאר ה ראה הזכיינית לקחה את זה עוד יותר עם רגעים יותר ויותר מגוריים ומיתולוגיה פרועה.

בסך הכל יש 10 ראה סרטים, כולל הכניסה האחרונה, ראה x. כן, סרטים רבים כרוכים באנשים שנבדקים בצורה גרועה (בין אם הם ראויים לסבול ובין אם לא), לעיתים קרובות על ידי פאזל – רוצח סדרתי שמשתמש במלכודות מורחבות ואלימות ומאלץ את קורבנותיו לבחור בין להתמצאות באכזריות להשתחרר או למות בכיוון דרך גרוטסקית אפשרית. לא כל הסרטים האלה כתובים סופר, אבל הזכיינית היא נסיעה, וברגע שתעבור על זה, אתה יכול להישאר הלאה. כדי לעזור לך להבין את כל זה, הרכבתי מדריך לצפייה ב ראה סרטים. ראשית, הנה הסדר בו הם שוחררו:

למטה, פרשתי איך לצפות ב ראה סרטים לפי הסדר של הכרונולוגיה ביקום, שיכולה להיות מבלבלת.

פאזל (2017)

אנה במלכודת סילו של התבואה ב פאזל

בדרך כלל לא אוהב ב ראה . הסרט עוקב אחר קבוצת אנשים שנאלצים לשחק משחק באסם בעוד שוטרים חוקרים רצח דומים להפליא לאלה שביצעו ג’יגסו (ג’ון קרמר). מבחינה טכנית אתה יכול לצפות במחצית של פאזל והחצי השני אחר כך מכיוון שרובו מתרחש לפני שאר הסרטים. פאזל . אבל אם אתה מחפש לצפות כרונולוגית, אז צפה פאזל ראשון.

(2004)

אמנדה לובשת את מלכודת הדוב ההפוכה ב- SAW (2004)

ראה כולל גברים שהם זבל, חדר אמבטיה מגעיל, צוות מוערם ואחד הפיתולים הטובים ביותר שיחנו את המסכים שלנו אי פעם. הראשון . גורדון (קרי אלווס) ואדם (ליי וואנל), כמו גם כמה אנשים אחרים, שמועברים במשחקים קטלניים על ידי רוצח סדרתי בשם Jigsaw. נותר אחד מסרטי האימה האייקוניים ביותר בשנות האלפיים והשפיע על מספר סרטי ז’אנר אחרים.

ראה x (2023)

ראה x היא הכניסה החדשה ביותר בזכיינית והיא מוגדרת בין אירועי ראה וכן מסור II. הסרט מתמקד בג’ון קרמר, שחווה הונאה רפואית ומטרתו להעניש את המעורבים במבצע. ראה x . דם וגור הם חלק מ ראה‘S DNA ושופט לפי הטריילר, אנחנו מקבלים את כל זה בשפע.

מסור II (2005)

בילי הבובה בטלוויזיה ב- SAW II

מסור II עוקב אחר קבוצה של קונים לשעבר הנלחמים על חייהם בזמן שהבלש אריק מתיוס (דוני וולברג) מחפש נואשות אחר בנו לאחר שפזל (ג’ון קרמר) חטף אותו. הבלש מתיוס הוא דמות נוראית ב ראה יקום, אבל הוא מקבל את מה שמגיע לו במהלך סיום הטוויסט של הסרט. מסור II נשאר מועדף בקרב המעריצים בגלל האווירה העגומה שלה, והדמויות – בין אם אתה אוהב אותם או שונא אותם – די בלתי נשכחים.

מסור III (2006)

ד

מסור III עוקב אחר ג’ף (אנגוס מקפדן), המלא בזעם על אובדן בנו, שנהרג על ידי נהג שיכור. . לין דנלון (בהאר סומך) נאלצת לשמור על פאזל בחיים בזמן שהקורבנות סובלים חבורה של בדיקות, כל אחת חסרת סיכוי מהאחרונה. זו כניסה שקשה ליהנות ממנה לגמרי בגלל הדמות של ג’ף וכמה לא הגיוני (ואיטי) הוא לאורך כל המשחק שלו. אבל לפחות אנחנו מקבלים כמה סצינות נהדרות עם פאזל, ד”ר. דנלון, ואמנדה (שווני סמית ‘). אני צריך לציין את זה מסור III וכן ראה iv מתקיימים בו זמנית. אני יודע, זה קצת גילוי מפותל.

ראה iv (2007)

סגן ריג בסור IV

. מסור III עוקב אחר סגן ריג (Lyriq Bent), שנבדק על ידי פאזל ועליו להציל את עמיתיו אריק מתיוס (דוני וולברג) ומארק הופמן (קוסטס מנדלור). בזמן . ויש כמה חשיפות לגבי פאזל, כמו גם על חניך המסתורין של פאזל. אין הרבה יותר שאתה יכול לבקש ב ראה סרט צילום.

ראה v (2008)

הופמן בארון הזכוכית ב- Saw v

תאמין לזה או לא, ראה v אינו גרוע כמו המוניטין שלו ולמעשה חושף מידע מפתח על הופמן ופזל. ראה v עוקב אחר הסוכן פיטר סטרהם (סקוט פטרסון) כאשר הוא מחפש באובססיביות הוכחה לכך שהופמן (קוסטאס מנדלור) הוא חניך פאזל. משחק החתול והעכבר הוא מאוד הומורוטי והמשפט של החמישייה הקטלנית (המבחן העיקרי) הוא משחק בלתי נשכח בקרב האוהדים. לא רק זה, אלא ראה v יש גם את אחת המלכודות האייקוניות ביותר – והסיום – ב ראה הִיסטוֹרִיָה.

(2009)

אנשים במלכודת קרוסלת רובה ציד בסור vi

עידן הופמן ממשיך ראה VI וזה מאוד כאוטי. הערך השישי עוקב אחר הניסיון הכושל של הופמן לנסות למסגר את פיטר סטרהם כפאזל החדש. יחד עם זאת, יש משחק הכולל מנהל ביטוח בריאות בשם ויליאם (פיטר אורטרברידג ‘), שנאלץ להחליט אם להציל את עובדיו ללא אנוכיות או לא,. בניגוד למה שחלקם עשויים להאמין, ראה תמיד היו הודעות עמוקות יותר שנשזרו בסרטיו. ראה VI היא ביקורת על התעשייה הרפואית האמריקאית בפרט. עלי גם להזכיר שמה שקורה עם הופמן בסוף זה הוא בלתי נשכח.

ראה תלת מימד (2010)

ג'ויס צורח פנימה

ראה תלת מימד היו סוכריות אז זה יהיה צימוק מכוסה שוקולד, וזה מדבר בעד עצמו. ראה VI; בובי דגן (שון פטריק פלנרי), שנאלץ לשחק משחק לאחר שהעמיד פנים שהוא ניצול פאזל; וכן אשתו לשעבר של ג’ון קרמר, ג’יל טאק (בטסי ראסל). קשה לעבור את העלילה המרושלת, גורל אשתו של בובי בגלל מעשיו, או הנושאים הרבים האחרים ב . החזרתו של לורנס גורדון היא אחד השיאים.

סְלִילִי (2021)

בובה חזיר בספירלה

דבר אחד שתוכלו להעריך ברוב ראה סרטים הם שהם לא מציירים שוטרים כגיבורים. למעשה, הם עושים את ההפך הגמור, וזה עקב אחר כך בצורה שונה בהרבה. סְלִילִי עוקב אחר זייק וויליאמס (כריס רוק, שגם עלה את הסיפור) ומחלקת המשטרה שלו כשהם חוקרים רוצח קופיקט פאזל. הפיתולים פנימה סְלִילִי מעניינים בלשון המעטה, אבל זה סובל ממיקוד יותר מדי בדרמה בין דמויות לחוסר פאזל, שמופיע רק בתצלום. זה לא מפתיע את זה סְלִילִי אינו אהוב בתוך ראה פנדום כמתס ההמשך האחרים.

(תמונה מוצגת: סרטי ליונסגייט)

איך לצפות בסרטי המסור בסדר

סטילס מסרטי המסור

תפוס את תיקי הקיא שלך, כי Saw X כמעט כאן – אז, הנה איך לצפות בסרטי המסור לפי הסדר, כולל שחרור וסדר כרונולוגי, אם אתה אמיץ מספיק.

ראה את דרכה לסצנת האימה בשנת 2004 עם שוקר רזה, מגעיל, פסיכולוגי בבימויו של ג’יימס וואן – שהפך אחר כך לאינדיאני ומנפח – ושדרוג לי וונל.

הופעת הבכורה של הזכיינית הפכה את זה לשם משק בית מיידי, וגרם כמעט 104 מיליון דולר מ -1 דולר.2 מיליון תקציב, ומשמש כמבשר לבום הפורנו העינויים האמצעי.

המאמר נמשך לאחר המודעה

זה הוליד שישה סרטי המשך ישיר – באיכות משתנה ושפיכות דמים מגוחכת – כמו גם שני תשלומים נוספים, שאחד מהם הוא ספינוף. SAW X אמור להגיע בקרוב בבתי הקולנוע, עליהם תוכלו לקרוא עוד כאן. אבל מהם סרטי המסור לפי הסדר, האם אתה צריך לצפות בסרטי המסור בסדר כרונולוגי, ו … האם אתה רוצה לשחק משחק?

המאמר נמשך לאחר המודעה

אזהרת ספוילר לזכיינית המסור … ברור.

עדיין ממסור

ל- SAW יש אחד מסופי הטוויסט הגדולים בכל הזמנים.

נתחיל עם האפשרות הקלה. אם אתה מתכנן להעלות את זיכיון המסור, זה די פשוט – למעט כמה כותרות:

המאמר נמשך לאחר המודעה

 • ראה
 • מסור III
 • ראה iv
 • ראה v
 • ראה VI
 • פאזל
 • ספירלה: מתוך ספר המסור
 • ראה x

פאזל שוחרר בשנת 2017 והוא המשך ישיר של קאנון המסור, אחרי הפרק הלא-גמר של 2010 בשנת 2010. ספירלה היא שפינוף בעקבות בלש (כריס רוק) שמחפש רוצח קופיקאט של פאזל שממוקד שוטרים מושחתים.

מסור X לוקח את הסיפור לנקודה קודמת בזכיינית, אך אסור לך להתבלבל מדי אם לא ראית כל רשומה.

ראו סרטים בסדר כרונולוגי

אוקיי, זה המקום בו הדברים הולכים להיות קצת מסובכים. אפשר לומר: לא מומלץ לצפות בסרטי המסור בסדר כרונולוגי, מכיוון שזה דורש הרבה צפייה בהתחלה והנפקה בין כל אחד מהם.

המאמר נמשך לאחר המודעה

50 הסרטים המובילים ביותר בכל הזמנים

המאמר נמשך לאחר המודעה

אף על פי כן – עבור סדיסטים המובילים שם בחוץ – הנה הסדר של עצמות הבר, לפני שנחקר בפרטים הקטנים:

 • פאזל
 • ראה
 • ראה x
 • מסור III/SAW IV
 • ראה v
 • ראה VI
 • ראה תלת מימד
 • פאזל
 • ספירלה: מתוך ספר המסור (2021)

לעיון, פירוט סרטי המסור שלנו בסדר כרונולוגי מתמקד בקטעים של ימינו של כל סרט, במקום לנסות לאסוף ולהזמין כל קטע אחורי. עם זאת, נפרט כל פלאשבק משמעותי.

פאזל … ובכן, חלק אחד מזה

עדיין מפאזל

פאזל נפתח במלכודת … אבל הכל לא כמו שזה נראה.

בעוד שפזל הוא הפרק השמיני בזכיינית המסור, הוא בוחן את מקורו של ג’ון קרמר הרצחני והמחפש הצדק של טובין בל, הידוע יותר בשם פאזל.

המאמר נמשך לאחר המודעה

כמו כל הסרטים המסורים, פאזל כולל מבחן: חמישה אנשים מתעוררים באסם עם דליים על הראש. הם נאלצים להקריב קצת דם על חטאיהם לפני שרשראות מושכות אותם למסורי זמזום בקיר. ארבעה מהם מצליחים לצאת, אבל אדם ללא מודע, נהרג.

המאמר נמשך לאחר המודעה

מאוחר יותר זה מתגלה כמשחק הראשון של קרמר אי פעם. אה, וזכרו את אותו סודה מסכן שמת … או שהוא?

ראה

קרי אלווס במסור

.

שני גברים, ד”ר. . .

בינתיים, הבלש טאפ (דני גלובר) חם על שביל פאזל. .

זה אולי הסרט הראשון בסדרה, אבל הוא רחוק מההתחלה. בשלב זה, קרמר הפך להיות די חמור עם משחקיו השטניים, עד כדי כך שהוא נמצא במרכז הטוויסט הגדול ביותר של הסרט: הוא הגופה המת, ומשאיר את אדם למות אחרי שגורדון בורח – עם כף רגל, כמובן.

המאמר נמשך לאחר המודעה
המאמר נמשך לאחר המודעה

פלאשבקים: .

הוא השתכנע שגורדון הוא הרוצח האמיתי, ולכן הוא שכר את אדם לרגל עליו. לאחר.

ראה x

אמנדה בבור המחט ב- SAW II

אמנדה עומדת בפני אחת המלכודות הגרועות ביותר בזכיינית המסור.

מסור II מתקיים שנה לאחר אירועי הסרט הראשון, כאשר הבלש אריק מתיוס (דוני וולברג) מצליח לתפוס את קרמר. עם זאת, משחק נוסף הוא מרוחק: בנו, אמנדה, ועוד כמה אחרים נעולים בבניין לא ידוע מלא מלכודות.

המאמר נמשך לאחר המודעה
המאמר נמשך לאחר המודעה

מתיוס וקצינים אחרים מנסים נואשות לאתר את מיקומם – אבל האסימון יורד: העדכון “חי” שהם צפו בו היה למעשה ימים לפני מעצרו של קרמר, ובנו הוחזק בחיים עם מסיכת חמצן בתוך כספת.

.

פחות מודעות | מצב אפל | מבצעים במשחקים, טלוויזיה וסרטים וטכנולוגיה
המאמר נמשך לאחר המודעה

פלאשבקים: מטלטל על ידי אשתו ג’יל (בטסי ראסל) עוזב אותו ואת אבחנת הסרטן שלו – שהועבר על ידי גורדון – קרמר ניסה לקחת את חייו שלו. .

המאמר נמשך לאחר המודעה

מסור III ו- SAW IV … יחד עם זאת, אם אתה יכול

דומם מ- SAW III

אמנדה ניסתה – ונכשלה – לשחק משחק משלה ב- Saw III.

. לכן, אם אתה רוצה לתת לזכיינית את הטיפול הכרונולוגי האמיתי, מוטב שתגדיר שני מסכים.

המאמר נמשך לאחר המודעה

במסור השלישי, פאזל גוסס, אז אמנדה חוטפת את ד”ר ד”ר. לין דנלון (בהאר סומך) ומורה לה להחזיק אותו בחיים, או שראשה יופץ לחתיכות על ידי פגזי רובה ציד.

הסרט מרים מיד במקום בו מסור השני הפסיק, כאשר מתיוס שבר את כף רגלו עם מכסה אסלה כדי לברוח מהשירותים. אנו רואים גם את הבלש אליסון קרי נחטף והונח במלכודת המלאך הידועה לשמצה, נאלץ לטבול את ידה בכוס חומצה כדי לאחזר מפתח, רק כדי להיפרד ממילא בכל מקרה.

המאמר נמשך לאחר המודעה
המאמר נמשך לאחר המודעה

בעוד שג’ף דנלון (אנגוס מקפדן) משלים את משחקו, לין מבצע ניתוח בג’ון. כשזה מצליח, היא מבקשת להשתחרר – אבל אמנדה מסרבת. היא יורה בה, לפני שג’ף נכנס ויורה באמנדה. בשלב זה, קרמר חושף שכל הסדר היה מבחן עבור אמנדה, שהיא חשדה בכך שקיבלו את המשחקים כך שלא ניתן היה לנצח אותם – סותרו ישירות את הוראותיו ואת כל נקודת המודוס שלו אופרנדיי שלו.

הופמן נחשף כחניך השני של פאזל.

מסור הרביעי – שם הסיפור התחיל להתפרק מעט – עוקב אחר מארק הופמן (קוסטס מנדילור), בלש שעובד עם סוכני ה- FBI סטרהם ופרז (סקוט פטרסון ואתנה קרקניס) כדי לצוד את החניך הסודי השני של פאזל, כל מה שמתאתי, מת’יו ואותה בן זוגו דניאל ריג (Lyriq Bent) נבדק.

המאמר נמשך לאחר המודעה
המאמר נמשך לאחר המודעה

דון דון: הופמן היה החניך לאורך כל הדרך, והוא חותם את סטרהם וריג במחסן. .

פלאשבקים: בעוד שניסיונו ההתאבדות הכושל של קרמר מילא תפקיד בו הופך לפלוך, אנו לומדים גם על הקורבן הראשון שלו: ססיל אדמס (בילי אוטיס), מכור לסמים שגרם לאשתו להיפטר. הוא גילף חתיכת עורו של ססיל לצורת חתיכת פאזל, והעניק לו את הכינוי שלו.

המאמר נמשך לאחר המודעה

עדיין של הופמן ב- Saw v

הופמן הופך לאנטגוניסט מרכזי בסרטי המסור המאוחרים יותר.

Saw V הוא המשך פשוט יותר של הסיפור, אוסף לאחר מותו של קרמר ובעקבות ישירות באירועי SAW III ו- IV. באדיבות, הופמן מציל את בתו של ג’ף, שכבר נידונה למות בחדר נעול.

הופמן מבצע אז סדרת משחקים חדשה עם סטרהם, שמצליחה לברוח ממלכודת הקופסא, וקבוצת זרים עם חבלים סביב צווארם.

סטרהם בסופו של דבר מסיק כי הופמן הוא החניך השני של פאזל. תוך התעלמות מעצתו להיכנס לקופסה בחדר, הוא במקום זאת דוחף את הופמן בתיבה, ובשלב זה נחשף המשחק הנסתר: אם סטרהם היה הולך לתיבה, הוא היה בסדר. במקום זאת, החומות נסגרות פנימה, והוא ממוסגר כחניך של פאזל, כאשר שלטונו של הופמן אמור להמשיך.

המאמר נמשך לאחר המודעה
המאמר נמשך לאחר המודעה

ג’יל מקבל גם הוראות מקרמר, שימלאו תפקיד מרכזי בסרט מאוחר יותר.

פלאשבקים: הסרט נפתח במלכודת מטוטלת, שהאמינו שהוא עבודת היד של הפאזל המקורי. זה למעשה הוקם על ידי הופמן בשנותיו הקודמות, בהשראת סיפורי הרוצח פאזל ומבקש לחקות אותו. בהמשך גייס אותו קרמר.

ראה VI

הופמן ב- Saw vi

הופמן בורח ממלכודת הדוב ההפוכה ב- Saw VI.

הסרט השישי מרים כמה ימים לאחר שראה V. כשסטרהם התפשט והופמן ברור, הוא מרים את המקום בו הפסיקה הפסיקה; ליתר דיוק, הוא הולך אחרי מנהל ביטוח הבריאות וויליאם איסטון (פיטר אורטרברידג ‘), שהכחיש את כיסוי קרמר שיכול היה להציל את חייו.

המאמר נמשך לאחר המודעה

לאחר שוויליאם פוגש את הסוף המפואר שלו עם חומצה הידרופלואורית, הופמן קופץ על ידי ג’יל, שמניח מלכודת דוב הפוכה שונה על ראשו, לפי הוראות קרמר. הוא מצליח לברוח, אם כי לחיו הימנית מושחתת בתהליך.

פלאשבקים: .

מסור 3D (הידוע גם בשם SAW: הפרק האחרון)

לורנס גורדון ב- SAW 3D

.

הפרק האחרון, שאינו למעשה הפרק האחרון, מתמקד בקרב בין ג’יל להופמן למורשתו של פאזל. ג’יל מנסה להציע את הופמן למשטרה בתמורה לחסינות, אך הופמן בסופו של דבר הורג אותה במלכודת הדוב ההפוך המקורית. יש הרבה ריפראף אחר בין שתי נקודות העלילה האלה, אבל הם כל מה שבאמת חשוב.

המאמר נמשך לאחר המודעה

הופמן ממשיך להרוס את הסדנה שלו, אך הוא נחטף על ידי שלוש דמויות לובשות מסכות חזיר – שאחת מהן היא DR. לורנס גורדון, מהסרט הראשון.

פלאשבקים: מתגלה שגורדון הצליח לשרוד את הניסור ברגלו שלו על ידי כך שהוא מעין את גדםו בצינור קיטור. קרמר מצא אותו והחליט לחסוך את חייו, בתמורה לכך שגורדון יהפוך לאחד החניכים שלו.

בקשתו הסופית של קרמר הייתה באחריותו של גורדון: הוא היה צריך להגן על ג’יל. אז הוא מכביל את הופמן בחדר האמבטיה בו הכל התחיל, זורק את המסור ואוטם את הדלת, משאיר אותו למות. אכן משחק מעל.

המאמר נמשך לאחר המודעה
המאמר נמשך לאחר המודעה

פאזל … בשאר זה, בכל מקרה

לוגן בפאזל

פאזל מתרחש עשור לאחר SAS III ו- IV.

אז עכשיו חזרנו לדלפק – מתרחש עשור לאחר SAS III ו- IV – עם בלשים שמנסים לצוד רוצח חדש. בראד הלורן (קאלום קית ‘רני) והפתולוג לוגן נלסון (מאט פאסמור) מוצאים את עצמם בסופו של דבר במלכודת צוואר לייזר, שם הם צריכים להתוודות על חטאם כדי לשרוד.

בראד מאלץ את לוגן ללכת קודם, אבל מת בכל מקרה. יש עדיין מקום לטוויסט אחרון: לוגן קם מהרצפה, מאפס את המלכודת שלו ומגלה את עצמו כמרוצח האמיתי. הוא הורג את בראד וחותם את החדר סגור.

המאמר נמשך לאחר המודעה

פלאשבקים: אנו לומדים שלוגן היה האיש הלא מודע שנפטר לכאורה בתחילת הסרט; זכרו, האנשים עם דליים מעל ראשם נמשכים לעבר מסורי באזז?

המאמר נמשך לאחר המודעה

לוגן נבחר למלכודת מכיוון שהרשלנות הרפואית שלו פירושה שהאבחנה של קרמר בגידול מוחי בלתי ניתן לניתוח התעכבה מעבר לנקודה בה ניתן היה להציל אותו. .

המאמר נמשך לאחר המודעה

ספירלה: מתוך ספר המסור

כריס רוק בספירלה: מתוך ספר המסור

ספירלה היא הספינוף הראשון בזכיינית המסור.

סוף סוף אנחנו נכנסים לטריטוריה של שפינוף. ספירלה מתרחשת מספר שנים לאחר אירועי כל סרטי המסור, אם כי מסגרת הזמן הספציפית אינה ברורה. מבחינה כרונולוגית, כל מקרי המוות והפיתולים המטורפים שלה נמצאים ממש בסוף, כך שתוכלו לצפות בו בעצמכם כדי לגלות.

המאמר נמשך לאחר המודעה

זה כל סרטי המסור בסדר כרונולוגי. תוכלו לגלות עוד היכן להזרים את סרטי המסור כאן, ולקרוא עוד על מסור X כאן.

כל ציר הזמן של זיכיון הסרטים המסור בסדר כרונולוגי

לנתח את סדרת הקולנוע המסובכת ביותר בכל הזמנים.

מאת טום אימס ואיאן סנדוול עודכנו: 04 בספטמבר 2023

תצוגה מקדימה של מסור X טריילר מתגרה פאזל ואמנדה

ראה x משוחרר בבתי הקולנוע החודש, ממשיך את ציר הזמן המופרך מתמיד של ראה זִכָּיוֹן.

אם לא ראית סרט אחד בסדרה, אתה יכול לחשוב שכולם רק גורמים חד פעמיים ללא קשר אמיתי אחד לשני, אבל אתה תהיה מאוד מאוד לא בסדר. אם בכלל, ציר הזמן מורכב יותר מה- MCU, ליל כל הקדושים וה מהיר ועצבני סדרות שהרכיבו.

, ראה iv מתרחש במהלך אירועי מסור III (שאתה לא מבין עד הסוף), ראה v מסור III מסתיים, הזיכויים הסופיים של ראה VI לחשוף אירוע שהתרחש בין מסור II וכן III, וכולי. ((ספירלה: מתוך ספר המסור הוא היוצא מן הכלל מכיוון שהוא לא קשור לשום דבר שבא לפניו.)

ראה x ראה וכן מסור II מה שאומר לראשונה מאז מסור III, ג’ון קרמר חי למעשה ב ראה סרט.

אם אתה רק רוצה לצפות ב ראה סרטים בסדר הם שוחררו, אנחנו לא מאשימים אותך. אבל אם אתה רוצה לדעת בדיוק מה קרה מתי, יש לנו את ציר הזמן המוחלט לכלל ראה זיכיון כאן.

1. לפני שראה

טובין בל, מסור, פאזל

• הבלש אריק מתיוס (דוני וולברג) מזכיר ראיות בחלק מהמקרים שלו, וכתוצאה מכך מעצרים של אנשים שונים כולל אמנדה יאנג (שוויני סמית ‘). (מסור ii)
• •
הבלש מארק הופמן (קוסטאס מנדלור) והקצין דניאל ריג (ליריק בנט) חוקרים מורה אלים שהתעלל בבתו, אך האיש יורד בזכות עורך דינו אמנות ריק (ג’סטין לואי). (מסור iv)
• •
אחותו של הופמן נרצחת על ידי החבר שלה סת ‘, וכעת הוא סובל מדיכאון. סת נידון למאסר עולם. (מסור v)
• •
הקצין מאט גיבסון (צ’אד דונלה) מותקף על ידי חולה נפשי לשעבר, והופמן יורה בעבריין למרות שהוא מפיל את הנשק שלו. גיבסון מדווח על הופמן, אך הופמן מקודם. גיבסון משכנע שלושה מעמיתיו של הופמן, וכתוצאה מכך הופמן נשבע נקמה. (מסור vii)
• •
ג’ון קרמר (טובין בל) מעצב את הבניין הראשון שלו, מפעל אריזת הבשר גדעון. (מסור iii)
• •
קרמר מעודד את אשתו ג’יל (בטסי ראסל) לפתוח את המרפאה Homeward Bound למכורים לסמים. אמנדה הופכת לחולה במרפאה. (מסור iv)
• •
מנהל חברת ביטוח הבריאות של מטריה וויליאם איסטון (פיטר אורטרברידג ‘) נותן חסות למסיבה למרפאה, ומכיר את קרמר, ששואל אותו על נוהלי המסחר המפוקפקים שלו. (מסור vi)

הופמן ופאזל במסור

• • ג’יל בהריון עם בנה גדעון, שצפוי להיוולד במהלך שנת החזיר במזלות הסינים. קרמר מראה לג’יל את הסדנה החדשה שלו, ומפתיע אותה במיטת מיטה ובובת עץ לבנם. (מסור iv)
• •
קרמר, כיום מנהיג חברת ההתחדשות העירונית, ועורך דינו בלנק, עובדים יחד על פרויקט על יצירת דיור חדש למשפחות הזקוקות. (מסור iv)
• •
אמנדה משכנעת את עמיתו של המטופל ססיל לעשות שוד במרפאה, מה שמביא לכך שהוא טורף בטעות את ידית הדלת לבטנו של ג’יל, וגורם להפלה. (מסור iv)
• •
לאחר מותו של גדעון, קרמר סובל מדיכאון קשה, וגרם לו לסגת גם מג’יל וגם מהפרויקט עליו עבד ריק, וגרם לקרע בין השניים. (מסור iv)
• •
ד”ר לורנס גורדון (קרי אלווס) מאבחן את קרמר עם גידול במוח בלתי ניתן לניתוח. (מסור ii)
• •
קרמר מגלה על טיפול ניסיוני ומבקש מאיסטון לשאת את עלויות הטיפול, שהוא מכחיש, וכתוצאה מכך שבר ביניהם. (מסור vi)
• •
קרמר מנסה להתאבד אך שורד, ומחליט לבלות את שארית חייו בבדיקת רצונם של אנשים אחרים לשרוד. הוא נפרד מג’יל. (מסור ii)
• •
לאחר המבחן הראשון שלו, שמסתיים במותו של ססיל, הוא חותך חתיכת פאזל מגופו, כשהעיתונות מתייגת לו את הרוצח פאזל.
• •
לוגן נלסון (מאט פאסמור) הוא הניצול היחיד של אחד המבחנים המוקדמים ביותר של קרמר שמציג חמישה אנשים באסם, הציל מכיוון שהוא היה מחוסר הכרה כשהמשחק התחיל. לאחר מכן קרמר לוקח אותו כחניך. (פאזל)

פאזל, ראה 8

• • הופמן חוטף את סת ומכניס אותו למלכודת משלו, הורג אותו. הוא חותך חתיכת פאזל מהעור שלו, כדי שזה ייראה כאילו היה אחד הבדיקות של פאזל. קרמר מסיק את סודו של הופמן, חוטף אותו ומאלץ אותו לעזור בהקמת משחקי עתיד. (מסור v)
• • הסוכן המיוחד פיטר סטרהם (סקוט פטרסון) והסוכן המיוחד לינדסי פרז חוקרים התקפת הצתה, אך ה- FBI מוותר על החקירה. (מסור v)
• •
קרמר מציב את אור העץ של גורדון בזירת הפשע הבא שלו. גורדון נעצר אך יש לו אליבי, מכיוון שהוא ניהל רומן. (ראה)
• •
אמנדה נחטפת על ידי קרמר, אך היא הופכת לאדם הראשון ששרוד במבחנים שלו. (ראה)
• •
אמנדה משוכנעת על ידי קרמר להפוך לחניך הבא שלו. (מסור iii)
• •
בלש החוקר המוביל טאפ (דני גלובר) והבלש סינג מגלה את המחבוא של קרמר, אך סינג נהרג על ידי קרמר. טאפ שורד, אך סובל מתמוטטות ומשוחרר מהכוח. משוכנע שגורדון עומד מאחורי הרציחות, הוא נשבע לפקוח מקרוב עליו. (ראה)
• •
מודע למעשיו של קרמר, ג’יל מבקרת על ידי האקסית שלה, שמציגה אמנדה נקייה כהוכחה לכך שהוא עושה עבודה טובה. (מסור vi)

2. ראה

ראה

• • טאפ שוכר את הצלם אדם (ליי וונל) לרגל על ​​גורדון.
• ZEP, אדם שנבדק על ידי קרמר, מסתתר בדירתו של גורדון ולוכד את אשתו ובתו. אדם מצלם אותו מרחוק.
• גורדון נחטף ומובא לחדר אמבטיה תת -קרקעי. אדם נחטף גם על ידי אמנדה ומובא לאותו מקום. קרמר מתחזה לגופה מתה.
• גורדון שומע בטלפון את משפחתו בקרבת יריות עם ZEP, בעוד טאפ מגיע לשחרר אותם.
• גורדון מסור את כף רגלו כדי לברוח ויורה באדם. טאפ עוקב אחר זפ לשירותים, אך נורה ונהרג. אדם הורג את זפ, בעוד גורדון בורח ומבטיח למצוא עזרה לאדם.
• קרמר קם ומשאיר את אדם לבד למות.

3. בין מסור למסור II

• • קרמר מוצא את גורדון ומשכנע אותו להפוך לחניך השלישי שלו. (מסור vii)
• •
אמנדה חוזרת לשירותים ורחמים הורגים את אדם. (מסור iii)
• •
בובי דגן (שון פטריק פלנרי) משחרר ספר, בטענה שהוא שרד את אחד המשחקים של פאזל, שלא קרה. (מסור vii)
• •
קרמר נותן קופסה שחורה למוציא לפועל שלו, ומורה לו לתת אותה לג’יל במקרה של מותו. הקופסה כוללת קלטת לגורדון, וגרסה מודרנית של ה- Beartrap ההפוך עבור הופמן. (מסור v)

4. מסור II

ראה 2

• • .
• כולם מברגים אמנדה ודניאל מת, וקרמר נועל את דניאל בכספת במפעל הפלדה הסמוך.
• שידור וידאו של הקלטות המשחק מוכן בבית גז עצבי מזויף, כמעט זהה לאחר.
• מתיוס, ריג ‘והבלש קרי מגלים את מפעל הפלדה, ומתיוס לומד על מצבו של בנו. הם רואים קטעים של הבית האחר, בלי לדעת שזה רק הקלטה.
• מתיוס מכה את קרמר, והאחרון מסכים להראות לו היכן דניאל. מתיוס נכנס ומשאיר את קרמר מאחור.
• ריג מוצא את בית הגז העצבי המזויף, אך מגלה שהמשחק כבר סיים.
• מת’יו מגיע לשירותים, ונעול פנימה על ידי אמנדה.
• קרי מוצא את דניאל חי במפעל הפלדה.

5. בין מסור II ל- SAW III/IV

• מת’יו בורח משירותים על ידי שבירת כף רגלו, ויש לו קטטה עם אמנדה, שמסוגלת להכניע אותו ומשאיר אותו למות. (מסור iii)
• •
הופמן מגלה את מת’יו, מניק אותו בחזרה לבריאות ונועל אותו למשך שישה חודשים. (מסור iv)
• •
הופמן מסיר את כל הגופות בבית הגז העצבי, ומשפץ לחלוטין את הבניין. הוא מקים מלכודת נוספת בחדר אחר המחובר דרך מנהרה תת קרקעית.
• הופמן חוקר את ג’יל, לאחר שהמשטרה מגלה את הזהות האמיתית של פאזל. היא מיוצגת על ידי בלנק, והמשטרה מגלה את פריטי פאזל בביתה. (מסור iv)
• •
ריק נחטף ושורד מבחן, אך נשאר בשליטת פאזל. (מסור iv)

6. מסור III / IV

Shawnee Smith, Bahar Soomekh, Saw III

סרטי שער אריות/קובל/Shutterstock

• • הופמן וקרי חוקרים את זירת הפשע האחרונה של פאזל. אמנדה חוטפת את קרי בעזרת הופמן, וקרי מת. אמנדה מציבה את טביעות האצבע של ריג על הגופה.
• הופמן שולח מפתח עם פתק קריפי לסטרהם ופרז, כמו גם הודעה הטוענת ששני קצינים בסכנה.
• ג’יל מבקש מקרמר להפסיק לשחק את המשחקים שלו. הוא נותן לה את המפתח לקופסה השחורה שלו.
• אמנדה והופמן חוטפים כמה אנשים ולוקחים אותם לצמח אריזת הבשר גדעון.
• חוטף ריק כמה אחרים בו זמנית.
• הופמן אומר לאמנדה שהוא יודע על תפקידה במותו של גדעון.
• קרמר מעניק לחבל לין את ההוראות למבחן שלה, ואילו אמנדה מניחה עליה ‘צווארון רובה רובה’, מה שהיה יהרוג אותה אם קרמר ימות. אמנדה לא מבינה שההוראות שלו נועדו גם עבורה.
• הופמן מציב את מתיוס במלכודת אחרת, ומתחזה כקורבן.
• חוטף ריק מחבר ומגדיר את המבחן שלו.
• אמנדה מאלצת את לין לבצע ניתוח על קרמר חולה. היא מצליחה, אבל לאמנדה יש ​​פירוט.
• צוות SWAT בהובלת Strahm ראש לדירתו של ריג, איתור תמונות נטעות של קורבנות, כמו גם של ג’יל.

Lyriq Bent, ראה IV

שער אריות/מעוות/קובאל/Shutterstock

• • סטרהם חוקר את ג’יל, ומגלה יותר על העבר של קרמר.
• ריג מגיע לבית ספר ומוצא תמונה של אשתו, מוביל אותו למפעל אריזת הבשר של גדעון.
• סטרהם ופרז מגלים שזירת פשע הושכרה על ידי ריק, כמו גם בניין נוסף שהוא הבעלים שלו. הם מובלים לבית הספר ומוצאים קלט. היא נפצעת קשה מפצצת רסיסים. היא נותנת את המפתח מקרי לסטרהם. הוא יוצר את הקשר בין קרמר וריק, ופונה אל הצמח.
• גם סטרהם וגם ריג מגיעים לצמח.
• ריק מגלה שהוא, הופמן ומת’יו ישרדו אם ריג לא ייכנס לחדר שלהם. הוא עושה זאת, ומתיוס נהרג.
• אמנדה מתווכחת עם קרמר, ויורה בלין. בעלה של לין ג’ף, שגם הוא השלים את המבחנים שלו, מגיע ויורה באמנדה, והורג אותה. הוא חותך את גרונו של קרמר, שהורג את לין. הוא מגלה קלטת על מקום הימצאו של בתו. סטרהם מגיע ויורה בג’ף בהגנה עצמית.
• ריג יורה ריק, לפני שהופמן מגלה את עצמו כשותף של פאזל. הוא נועל את ריג ‘מאחור, הורג אותו.
• הופמן נועל את סטרהם בתוך החדר בו מתו קרמר, ג’ף, לין ואמנדה.

. ראה v

• • Strahm מגלה דלת סודית, אך הוא מאופק על ידי הופמן. לאחר מכן הוא מצליח להימלט ממלכודת שנועדה להיות בלתי נמנעת.
• הופמן לוקח את בתו של לין וג’ף קורבט בחוץ, שם הוא נפגש על ידי המשטרה. סטרהם נלקח לבית חולים. הופמן מוכרז כגיבור.
.
• קלטת מתגלה בגופתו של קרמר. הופמן שומע את הקלטת, אומר לו שיהיו יותר משחקים כולל מבחן משלו.
• ג’יל מקבלת את הקופסה השחורה של קרמר.
• הופמן מכין משחק לאנשים המחוברים להצתה שסטרהם ופרז חקרו שנים קודם לכן.
• הופמן מקבל מכתב אנונימי, והוא מאמין שזה מסטרהם. כשהוא מבקר אותו, סטרהם אומר לו שהוא מאמין שהופמן הוא שותפו של קרמר.
• Strahm גונב קבצים על קורבנותיו של פאזל, ולומד על מותה של אחותו של הופמן, והרצח של הרוצח שלה לאחר מכן.
• הופמן אומר לאריקסון על תיאוריית השותפים של סטרהם, לפני שאריקסון מגלה את הקבצים החסרים. סטרהם חוזר לחדר בו נפטר קרמר.
• ג’יל מבקרת באריקסון ואומרת שהיא נזהרת משטרהם, ואילו הופמן מצלצל אריקסון משתמש בטלפון של סטרהם ומנתק. הופמן מציב את הטלפון של סטרהם בחדר המעקב של המשחק הנוכחי.
• סטרהם מוצא את בית הגז העצבי ואת רשת המנהרות התת -קרקעית. הופמן נכנס ויש להם קטטה. סטרהם נועל אותו בארון קבורה. עם זאת, הוא מפעיל בטעות מלכודת ומת.
• אריקסון מוצא את הטלפון של סטרהם ואת חברי המשחק ששרדו ומזמין APB על סטרהם.

8. ראה VI

Tanedra Howard, ראה VI

• • הופמן מוצא את גופתו של סטרהם, ולוקח את ידו הכרותה.
• פמלה ג’נקינס (אחותו של איסטון) מגלה על התיבה השחורה של ג’יל ומקבל עותק של מכתב הופמן לאמנדה.
• הופמן צומח טביעות האצבע של סטרהם על המלכודת האחרונה שלו.
• אריקסון ופרז מגיעים לזירת הפשע, ואליהם מצטרפים הופמן. אריקסון מספר לו על טביעות האצבעות של סטרהם, ומדוע הם זייפו את מותו של פרז כדי לשמור עליה.
• ג’נקינס מספר להופמן על הקופסה השחורה ומבקש ראיון עם ג’יל.
• מכהן מגלה שהסכין נהגה לחתוך את חתיכת הפזל מהקורבן האחרון שונה מכל שאר הקורבנות, מלבד סת ‘(האיש הופמן נהרג לפני שהצטרף לקרמר). אריקסון ופרז מבקשים לגלות אם הקלטת בפשע סת ‘הוקלטה על ידי מישהו אחר מאשר קרמר.
• הופמן מבקר בג’יל ודורש מעטפות מהקופסה, על מנת להתחיל את המשחק של איסטון מוקדם. ג’יל מחזיקה בסתר מעטפה אחת.
• איסטון נחטף ונלקח לגן חיות, שם נלכדו כמה אנשים אחרים. הוא מקבל הוראות מקרמר (לפני שמת).
• ג’נקינס נותנת לג’יל את העותק שלה במכתב של אמנדה, אבל ג’יל לא רוצה לדבר. ג’נקינס נחטף אז על ידי הופמן, ונלקח לגן החיות, שם היא צופה בהתקדמות אחיה.
• אריקסון מגלה שסטרהם כנראה היה מת בזמן ‘הפשע’ האחרון שלו, אבל הוא לא אומר להופמן.
• ג’יל עוזב מעטפה המכילה קלטת מקרמר לגורדון. זה מבקש ממנו להשגיח על ג’יל.
• ג’יל פונה לגן החיות עם הבדיקה בתיבה השחורה, והמעטפה השישית.
• לאחר שגילה שהקול בקלטת סת ‘מלפני שנים הוא הופמן, הוא הורג את אריקסון ופרז, וצמחים טביעות האצבעות של סטרהם בכל זירת הפשע, לפני שהצית את המעבדה.
• ג’יל מציבה את המכתב שקיבלה מג’נקינס בחדר המעקב של הופמן. הופמן חוזר ומוצא את זה, לפני שג’יל מחשמל אותו. לאחר מכן היא מניחה עליו את הבסיס.
• איסטון נפטר במהלך המשימה הסופית שלו, אשר בתורו מפעיל את מלכודת הופמן. ג’יל עוזב בלי לתת לו הזדמנות לברוח. עם זאת, הוא מסוגל לברוח על ידי חסימת המלכודת בין סורגי החלונות וקרע את לחיו פתוחים.

9. ראה 3D (aka Saw: הפרק האחרון)

צ'סטר בנינגטון, ראה 3d

• • הופמן בורח ולוקח איתו את הבסיס.
• ג’יל מבקש את גיבסון ומספר לו על כך שהופמן הוא יורשו של פאזל, ומציע לו את כל הראיות בתמורה לחסינות, שהוא מסכים.
• הופמן ממשיך את משחקיו, ומקים אחד לדגן במתקן נפשי נטוש. אחרי משחק נוסף הוא מציב פצצה, ומעטף את הבדיקה שלו יחד עם הודעה לגיבסון.
.
• דגן, אשתו ואחרים שעזרו לו לזייף את הסיפור נחטפים על ידי הופמן.
• הופמן מאתר את ג’יל בבית בטוח ושולח תקליטור לגיבסון. הוא מציע לסיים את המשחק של דגן בתמורה לג’יל, אך הוא מכחיש אותו.
• הופמן מוציא את אחד מגוויות הקורבן האחרונות שלו מתיק הגוף שלו, ומסתתר בפנים. ארבע שקיות גוף כולל הופמן נלקחות לחדר המתים.
• גיבסון מסתדר איפה משחק המשחק של דגן, ושולח קבוצת SWAT, בזמן שהוא הולך אחרי הופמן. לאחר שהבין שהופמן הסתנן לתחנת המשטרה, גיבסון נהרג על ידי מקלע אוטומטי. חברי SWAT נהרגים גם על ידי מלכודת בובי.
• כולם, מלבד דגן, נהרגים במהלך המשחק שלו.
• הופמן הורג כמה אנשים בתחנה, לפני שהוא נדקר על ידי ג’יל. הוא מכה אותה והורג אותה באמצעות Beartrap. המשטרה הולכת עכשיו אחרי הופמן.
• הופמן מנסה לברוח, אך מותקף על ידי גורדון, שממלא את בקשתו הסופית של קרמר על ידי נעילת הופמן בחדר האמבטיה ללא שום סיכוי לברוח.

10. פאזל

פאזל, ראה 8

• עשר שנים לאחר מותו של קרמר, נלסון מקים העתק של המשחק המקורי שלו, ומשאיר את הגופות מעל העיר.
• הבלש הלורן (קאלום קית ‘רני) מתחיל לחקור עם בן זוגו בלש האנט (קל בנט), החל לחשוד שעוזר המעבדה של נלסון אלינור בונוויל (חנה אמילי אנדרסון).
• האנט עוקב אחר נלסון ובונוויל לסטודיו שלה, שם היא מתגלה כמעשה אובססיבי של קרמר עם העתקים של המלכודות הקודמות שלו, מה שמוביל את הלורן להזמין את מעצרם.
• נלסון מצליח לשכנע את האנט שהלורן אשם ברציחות, כאשר הלורן רודף את נלסון ובונוויל לאסם בו התקיים המשחק של נלסון לפני שנים.
• הלורן מסומם על ידי נלסון ומציב מבחן בו הוא מודה שהוא מאפשר לרוצחים ללכת חופשי, כולל האיש שהרג את אשתו של נלסון. נלסון מסגר את הלורן כרוצח הפלוכי החדש, ומשאיר אותו למות במלכודת.

11. ספירלה: מתוך ספר המסור

כריס רוק, ספירלה מתוך ספר המסור

• בלשים זאקה בנקס (כריס רוק) וויליאם שנק (מקס מינגהלה) חוקרים את הריגתו האכזרית של הבלש הבחור מארב בוזוויק (דניאל פטרוניג’ביץ ‘), בהשראת רוצח הפלוכס.
• לאחר בלשים נוספים וקפטן אנג’י גרזה (Marisol Nichols) מתים במלכודות דומות, בנקס נחטף ומגלה ששנק – לאחר שזייף את מותו קודם – הוא הרוצח החדש של פאזל חדש. הוא בנו של אזרח תמים שנהרג על ידי שוטר מלוכלך, וכל קורבנותיו הם שוטרים מלוכלכים.
• זה כולל את אביו של בנקס מרקוס (סמואל ל ‘ג’קסון) שהגן על שוטרים מלוכלכים במכוון בזמן שהיה קפטן המשטרה.
• לשנק יש את מרקוס במלכודת, מתוך אמונה שהוא יכול לשכנע בנקים לעבוד איתו כדי לנקות את העיר. בנקס בוחר לירות ביעד כדי להציל את אביו ולא להרוג את שנק.
• עם זאת, כאשר צוות SWAT מגיע, הם מפעילים חוט טיול שגורם לו להיראות כאילו מרקוס מכוון אליהם אקדח, אז הם הורגים אותו.
• שנק בורח להרוג שוב יום אחר.

ראה x משוחרר בבתי קולנוע ב- 29 בספטמבר.

עורך סרטים, ריגול דיגיטלי

לאיאן יש יותר מעשר שנים של חוויית עיתונאות כסופרת ככותבת ועורך. החל כמתמחה ב- Trade Bible Screen International, הוא הועלה לדרגת לדווח ולנתח תוצאות קופות בבריטניה, כמו גם גילוף של נישה משלו עם סרטי אימה, השתתף בפסטיבלי ז’אנר ברחבי העולם. לאחר שעבר לרגל הדיגיטלי, בתחילה כסופר טלוויזיה, הוא היה מועמד לכישרון דיגיטלי חדש של השנה בטקס פרסי ה- PPA הדיגיטלי. הוא הפך לעורך סרטים בשנת 2019, באיזה תפקיד הוא ראיין 100 כוכבים, כולל כריס המסוורת ‘, פלורנס פו, קיאנו ריבס, אידריס אלבה ואוליביה קולמן, הפכו לאנציקלופדיה אנושית עבור מארוול והופיעה כאורחת מומחית בחדשות BBC ובמקום –אתר ב- MCM Comic-Con. איפה הוא יכול, הוא ממשיך לדחוף את סדר היום שלו – בין אם העורך שלו אוהב את זה או לא.