מדוע המסנן המיושן הוויראלי של Tiktok כל כך מקוטב?, האינטרנט נשבית על ידי המסנן המיושן של Tiktok

0

התראות חדשותיות

ההיפר-ריאליזם שלה דחף את Gen-Z ומשתמשי Tiktok Millennial להתעמת עם פחדים קיומיים מפני תהליך ההזדקנות הבלתי נמנע בתרבות המשיכה בדרך כלל את היופי למראה נעורים.

האם אתה בסדר או שניסית את המסנן “המיושן” ב- Tiktok?

כמי שעבד בתעשיית היופי כל הקריירה שלי, יש דבר אחד שאני יודע בוודאות: אנחנו, כחברה, נעשה כמעט כל דבר כדי לא להיראות ישנים. גם אם פירושו של אלפי דולרים עבור טיפוח העור נגד אייג’ינג פשוט מכיוון שהוא טוען שהוא יכול לנגב קווים עדינים ולהחליק קמטים.

ראיתי נשים מחליפות את כל הפנים שלהן בעזרת מחט במרדף אחר חזות צעירה יותר. אפילו עשיתי את זה בעצמי, התחפשתי בזהירות מאחורי המסווה של מחקר מקצועי “הכרחי”. אבל נסה ככל שאפשר, אין להאט את הבלתי נמנע. ככל שאנו מתבגרים, העור שלנו מפסיק לייצר קולגן והדברים מתחילים לשקוע, קמטים מתחילים להיווצר ונפח הפנים השמנמן נרדף לנוער שלנו מתחיל להקטין.

פרסומת פרסומת

אבל זה לא רק מערכות הניווט הפנימיות שלנו שאומרות לנו שאנחנו צריכים לעשות מאמצים רבים כדי להיראות צעירים. יש העברת הודעות מאוד ספציפיות שהתרגלנו לבליעה כנשים בעולם. האמהות שלנו שמעו את זה וכך גם סבתותינו; בעבר בגיל מסוים, אישה מאבדת את ערכה, לפחות מבחינת החברה. סיכום הערך שלה מסתכם עד כמה מושך חזותית את המראה החיצוני שלה והפוריות הפוטנציאלית של אברי הרבייה בתוכה. אנו שומעים את המסר בקול רם ומנקים את כל חיינו, החל מהיופי האפשרי של בובות הברבי הפלסטיקות החלקות החלקה בילדותנו, ועד ענף היופי שעושה מיליארדי דולרים מדי שנה על ידי הצבעה של חוסר ביטחון שהוא טוען שהוא מסוגל “לתקן.”

כמובן שתמיד יש קולות מרדנים שעולים דרך הרעש ומזרקים את אזיקים של שגרת יופי אנטי-אייג’ינג. אבל הסבירות של ההודעות בהן תומך פמיניסטיות גל שני בשנות ה -60 והקבוצות האקטיביסטיות המודרניות כמו פוסי מהומות המחלחלות למיינסטרים התרבותי היא נמוכה. ומה עם אלה מאיתנו שנופלים איפשהו באמצע? חלקנו נהנים מהבלים ומקבלים בברכה את ההזדמנות לטיפול עצמי בלוחות הזמנים העמוסים שלנו. צריך להיות איזון בריא; דרך לקבל הזדקנות בחסד מבלי ששגרת טיפוח העור שלנו יהפכו לשדה קרב פוטנציאלי לפוליטיקה אישית.

הזן: המסנן הקוטבי והוויראלי ביותר של Tiktok.
פרסומת פרסומת

בדומה לסינון “הזוהר הנועז” הפופולרי לא פחות של האפליקציה, מסכת קמטים דיגיטציה ועור נפול משתמשת בטכנולוגיית זיהוי פנים מתוחכמת של AI כדי לנוע עם הפנים שלך, ולחזות כיצד תתיישן. חלק מהמשתמשים אפילו השתמשו בפילטר בקטעי וידיאו של ארכיב של ידוענים פופולריים בשנות ה -90 כמו דרו בארימור ואדם סנדלר כדי להראות בדיוק כיצד ההתחשבות הקדומות של הטכנולוגיה משתוות להזדקנות אמיתית.

האינטרנט נשבה על ידי המסנן ‘המיושן’ של Tiktok

חלקם מתפתלים בסיכוי להזדקן, בעוד שאחרים מברכים על מראה פניהם המיושנים.

16 ביולי 2023, 20:12 UTC

המסנן המיושן הוויראלי של Tiktok מצייר תגובות מעורבות ברשת, וגורם לחלקם לבטא אימה כיצד הם עשויים להזדקן בעוד שאחרים מאמצים לראות את עצמם מזדקנים מזדקנים.

המסנן, המכסה את הפנים בזמן אמת, מעמיק קמטים ומוסיף נפול פנים. עבור רבים זה גם מדליק את השפתיים ומחמיר את ההיפר -פיגמנטציה.

ההיפר-ריאליזם שלה דחף את Gen-Z ומשתמשי Tiktok Millennial להתעמת עם פחדים קיומיים מפני תהליך ההזדקנות הבלתי נמנע בתרבות המשיכה בדרך כלל את היופי למראה נעורים.

בסרטון שהשיג 1.5 מיליון לייקים, משתמש זייף את שגרת טיפוח העור המעודכנת שלה “מאז שהשתמשתי במסנן הזקן.”הפוסט הראה את היוצר שוטף נמרצות ומרוח מוצרים על פניה לפני שהיא סיימה עם קרח יסודי וגלגול גואה שאה משטר.

פרשנים מרובים טענו שקנו רטינול ביום בו השתמשו במסנן. משתמש אחר של Tiktok כבש את תגובתה לפניה הזקנות על ידי החלקה של פניה בקרם הגנה.

“המסנן הזה ממש פגע ברגשותי”, כתב פרשן. “הולך לרחוץ ברטינול ובקרם הגנה מעכשיו והלאה.”

חלקם גם תהו אם עליהם לשקול נהלים קוסמטיים כדי להאט את השפעות ההזדקנות.

“האם באמת שווה לשאוב את הפנים שלי מלאות בוטוקס כל שלושה חודשים?”אמר משתמש בסרטון טיקטוק עם המסנן מופעל. “ומה אני עושה בקשר לירות? אני לא רוצה את אלה. לעולם לא ארצה את אלה.”

הריאליזם של המסנן דרבן גם ניסיונות לאמוד את דיוקו על ידי השוואה בין הפנים הנוכחיות של המשתמשים והסלבריטאים להשפעותיו המופקות באופן מלאכותי על תמונות של עצמם הצעירים יותר. חלקם מצאו שהפילטר הוא במקום בחיזוי כיצד אנשים מגיל, בעוד שאחרים הראו פערים דרמטיים בין המסנן למציאות.

אך מספר איטרציות ויראליות של המגמה התמקדו בקבלת הסיכוי ואפילו מסביר פנים להזדקנות. משתמש תפס יותר מ -2.3 מיליון לייקים אחרי שהעירו בסרטון טיקטוק שהאני הזקנה שלה נראה כמו דודה מהנה שתספר לכם בדיחות מלוכלכות ותאפשר לכם להגניב עוגיה נוספת בזמן שאמא שלכם לא נראית.”

אחרת כתבה בסרטון שלה שהיא לא יכולה לחכות לפגוש את האני הישן שלה. עם זאת, חלקם בתגובות מיהרו לציין כי נראה כי המסנן התיישן במשתמשים מסוימים בחינניות יותר מאחרים.

“למה זה גיל אתה אוהב 10 שנים וזה התיישן לי 70”, קרא הערה אחת, שקיבלה יותר מ -36,000 לייקים.

חלק מהמשתמשים גם מצאו נחמה בכך שהם מקבלים את פני הפרצופים המוכרים של הוריהם או סבא וסבתא שלהם לאחר שהגישו את המסנן. יוצר אחד פרסם סרטון טיקטוק שהשווה את פניה המיושנות לתמונה של סבתה המנוחה.

“כמעט עברתי התקף לב כשהנחתי את המסנן הזה על הפנים שלי, וזה לא מאותן סיבות שכולם אחרים. לא אכפת לי מהזדקנות, “אמרה בסרטון. “אבל קח את זה פנימה. אני נראה בדיוק כמו סבתא שלי.”

יוצר אחר הביע את הפתעתה עד כמה היא דמה לאמה, והתבדחה שהיא יכולה לראות את עצמה עכשיו מגיבה את אותן הערות ביקורתיות על משקלם של אנשים אחרים או על ניקיון הדירות שלהם.

שחקן וקולנוען עם תסמונת אהלרס-דנלוס קיבלו את המגמה כהזדמנות להזכיר לקהל שלה שהזדקנות היא כשלעצמה זכות.

“כמי שנאמר לי לא אעשה כדי לראות את יום ההולדת ה -30 שלי, המסנן הזה גרם לי להרגיש כמה דברים”, כתבה עם הסרטון שלה.

אנג’לה יאנג היא כתבת תרבות וטרנדים לחדשות NBC.