כל משחקי פורזה, מדורגים, פורזה (סדרה) | Xbox wiki | פנדום

0

Xbox Wiki

במשחקי פורזה, שחקנים זוכים לשלוט באווטרים שלהם, להתאים את סגנונות הנהיגה שלהם ולהתמודד על פני אתגרי/אירועים ממכרים למירוצים ממכרים. הסדרה העלתה סרגל משלה עם כל רשומה חדשה, וכתוצאה מכך יצירות מופת כמו פורזה מוטורספורט 7, פורזה אופק 4, ופורזה אופק 5.

כל משחקי פורזה, המדורגים

כשמדובר בכותרות סימולציה של מירוץ, מעטים יכולים להתמודד מול משחקי פורזה. כל ערך בסדרה מצליח לספק חווית מירוץ אותנטית. עם זאת, הזכיינית אינה חדשה בז’אנר הסימולציה של המירוץ, כפי שהיא קיימת מאז 2002.

במשחקי פורזה, שחקנים זוכים לשלוט באווטרים שלהם, להתאים את סגנונות הנהיגה שלהם ולהתמודד על פני אתגרי/אירועים ממכרים למירוצים ממכרים. הסדרה העלתה סרגל משלה עם כל רשומה חדשה, וכתוצאה מכך יצירות מופת כמו פורזה מוטורספורט 7, פורזה אופק 4, ופורזה אופק 5.

הנה ציר זמן היסטורי מהיר של כל משחקי פורזה לפני שאנחנו צוללים בדירוג.

ציר הזמן של סדרת פורזה

 • רחוב פורזה (2002)
 • פורזה מוטורספורט (2005)
 • פורזה מוטורספורט 2 (2007)
 • פורזה מוטורספורט 3 (2009)
 • פורזה מוטורספורט 4 (2011)
 • פורזה אופק (2012)
 • פורזה מוטורספורט 5 (2013)
 • פורזה אופק 2 (2014)
 • פורזה אופק 2 מציגה את Fast & Furious (2015)
 • פורזה מוטורספורט 6 (2015)
 • פורזה אופק 3 (2016)
 • פורזה מוטורספורט 7 (2017)
 • פורזה אופק 4 (2018)
 • פורזה אופק 5 (2021)

בואו נדרג עכשיו את כל משחקי הפורזה האלה מהגרוע ביותר לטוב ביותר.

הערה: מאמר זה סובייקטיבי ומשקף אך ורק את דעותיו של הכותב

דירוג כל משחקי פורזה מהגרוע ביותר לטוב ביותר

14) רחוב פורזה

שחקנים רבים כנראה אפילו לא זוכרים שמשחק שנקרא רחוב פורזה, שכותרתו במקור רחוב מיאמי, אפילו היה קיים.

רחוב פורזה היה כותרת חופשית למשחק שפורסם במיוחד עבור Windows אך הושבת באפריל 2002. במשחק הוצג היגוי אוטומטי, שמשמעותו ששחקנים נאלצו רק לשלוט בתאוצה ובלימה.

אין כמעט מה להתלהב בכל מה שקשור לרחוב פורזה. מכאן שזו ללא ספק הכניסה הגרועה ביותר בזכיינית.

13) פורזה אופק 2 מציג מהיר ועצבני

פורזה אופק 2 מציגה את המהירות והעצבנית, כפי שהשם מרמז, הייתה מהדורה מוצלחת של מהיר ועצבני זיכיון סרטים עם פורזה אופק 2.

בבסיסה, המהדורה העצמאית הציגה מצב קריירה בו היית צריך להיות חלק מה- מהיר ועצבני צוות. השחקנים הוטלו על איסוף 10 מכוניות בלעדיות שהופיעו בזכיינית הסרטים.

משחק פורזה זה הושבת באוקטובר 2018 מכיוון שהוא פנה רק לאוהדים שנהנו מהיר ועצבני סרטים.

12) פורזה מוטורספורט 4

פורזה מוטורספורט היה אמור להיות שדרוג מקודמיו. בערך בתקופה זו בשנת 2011, מיקרוסופט דחפה את בקרות התנועה הקינטית שלה. עם זאת, הצגת בקרות אלה הייתה בדיוק מאחורי נפילת התואר.

במקום הפקדים החלקים של הג’ור הבא שהיו ידועים משחקי הזכיינות, חיישני הקינטיים של פורזה מוטורספורט 4 התבררו כבלתי צפויים.

מלבד שילוב התנועה הקינטית, Forza Motorsport 4 היה גם הערך של הסדרה הראשונה שהציג את מצב הסיור העולמי ואת היכולת לפתוח המון מכוניות כמו שלא היה מעולם.

11) פורזה מוטורספורט

פורזה מוטורספורט שוחרר בשנת 2005, נחשב לרבים לתואר הראשון בסדרת פורזה, שתמשיך לשחרר כמה רשומות וספינופים עצמאיים אחרים.

כאשר הוצג לראשונה בפלטפורמת Xbox, פורזה מוטורספורט זכה לשבחים על ידי מבקרים ברחבי העולם. מספר ערכים בזכיינית העבירו את עיצוב המשחק שלה.

עם זאת, הגרפיקה של פורזה מוטורספורט מיושנת בהשוואה לכותרות מודרניות אחרות. מסיבה זו המשחק לא יכול היה להגיע לעשירייה הראשונה ברשימה זו.

10) פורזה מוטורס ספורט 2

פורזה מוטורס ספורט 2 הגיע בשנת 2007. המשחק כולל יותר מ -300 מכוניות מ -50 יצרני רכב ומעל תריסר מסלולי מירוץ בחיים האמיתיים. יש לו גם מכניקת נהיגה טובה יותר מקודמתה.

Forza Motorsport 2 זכה לשבחים מאוד בעת שחרורו על הבאת חידושים חדשים לז’אנר הסימולציה של המירוץ. למרות שהכותרת אינה הטובה ביותר בסדרה, היא מציבה את הבמה למשחקים עתידיים בסדרה.

9) פורזה מוטורס ספורט 3

הפרק השלישי של סדרת Forza Motorsport היה שיפור מהמתמודד הקודם בהיבטים רבים.

במהדורה האולטימטיבית של פורזה מוטורספורט 3 היו יותר מ- 500 מכוניות ו -100 רצועות מירוץ לבחירה. מצב השחקן היחיד כלל גם שפע של אירועים, כולל דראג ומירוצי סחף.

Forza Motorsport 3 הציג גם מכוניות רבות הניתנות להתאמה אישית והיבטי יכולת ההסתגלות של PlayStyle לראשונה בסדרה.

8) פורזה אופק

המשחק הזה, שיצא בשנת 2012, סימן מעבר רדיקלי ממירוץ המסלול המסורתי של הסדרה לעולם הפתוח ורוץ רחוב מחוץ לכביש.

פורזה אופק הוקמה בעולם הפתוח של קולורדו. השחקנים נאלצו ליצור אווטאר ולקחת חלק במספר מירוצים כדי לעשות לעצמם שם בפסטיבל האופק. מכאן קיבל הכותרת את שמו.

המשחק נועד במקור להיות ספין אוף למירוצי רחוב מזדמנים. עם זאת, הצלחתו המסיבית דחפה את המפתחים להפוך אותו לסדרת משנה. במהלך השנים, סדרת האופק הולידה כמה ספינות-אוף וכותרות עצמאיות שמכניקת המשחק שלהם רלוונטית גם בימינו.

7) פורזה מוטורספורט 5

פורזה מוטורספורט 5 הייתה הכניסה הראשונה בסדרה שהספיקה מאוד לשחקנים מזדמנים על ידי כולל מכניקת מירוצים בסגנון ארקייד ידידותי למתחילים. לראשונה הוצג מצב קריירה מציאותי יותר.

עם זאת, לא התוכן הוא שהפך את פורזה מוטורספורט 5 לטוב. המשחק היה עדיף בהרבה על קודמיו בכל הנוגע לראשות ויזואלית ואיכות AI. כל מירוץ נגד AI היה תחרותי מספיק כדי לשמור על שחקנים על קצה מושבם.

6) פורזה אופק 2

Forza Horizon 2 היה צעד מאסיבי מקודמתו בכך שהציגה מערכת מזג אוויר דינאמית באותה תקופה בסדרה. גם מערכת יום ולילה.

במשחק פורזה זה, השחקנים נאלצו לחקור עולם פתוח מלא באתגרי מירוץ ואירועים. הכותרת נקבעה באזור הכפרי הציורי של צרפת ואיטליה. מפת הקמפיין הייתה מהנה ומתגמלת מכיוון ששחקנים נאלצו לפתוח יותר ויותר מכוניות ככל שהן מתקדמות.

5) פורזה מוטורס ספורט 6

פורזה מוטורספורט 6 הציג מכונאי מזג אוויר רטוב ששינתה באופן דרסטי את חווית המשחק בזכיינית לתמיד. לא רק שזה הביא כושר אסתטי נעים להליכים, אלא שהוא גם שינה את תנאי הנהיגה.

מירוצי לילה הוצגו גם בפורזה מוטורספורט 6. עם יותר מ -500 מכוניות לבחירה, הכותרת היא אחד ממשחקי הפורזה הארוזים ביותר בכל הזמנים.

4) פורזה מוטורספורט 7

כאשר משחקי פורזה אופק המשיכו להיות פופולריים, זה היה פורזה מוטורספורט 7 שהחייה את התהילה הישנה של מירוץ המעגלים. גם מערכת מזג האוויר הדינאמית, שהפכה ללהיט מסיבי במשחקי פורזה אופק, הוצגה במשחק.

Forza Motorsport 7 הציעו מעל 700 מכוניות. זה היה אחד ממשחקי המירוץ המקיפים והאותנטיים ביותר שנעשו אי פעם כאשר שוחרר לראשונה בשנת 2017.

לפורזה מוטורספורט 7 היו יותר מ -30 רצועות בעולם האמיתי לשחקנים להתחרות עליהם. משחק פורזה זה הצליח גם להציע חווית נהיגה מגוונת וניתנת להתאמה אישית, המסייעת גם לוותיקים מנוסים וגם לחדשים כאחד.

3) פורזה אופק 3

כותרת זו, שיצאה בשנת 2016, לקחה את סדרות המשנה של אופק של משחקי פורזה לגבהים חדשים. Forza Horizon 3 הוצג בסביבת העולם הפתוח של אוסטרליה, הציג סביבה מדהימה ויזואלית והיה בו אחת ממפות המירוצים הגדולות בעולם הפתוח באותה תקופה. שחקנים יכולים לבחור מבין למעלה מ -350 מכוניות ולקחת חלק באירועי מירוץ ובאתגרים שלעולם לא משעממים.

אופק 3 הציג לראשונה אירועי חלון ראווה מיוחדים במשחק פורזה, הכולל מירוצים מרגשים נגד סירות מהירות וספינות אוויר. שיפור בולט נוסף היה ההיקף המסיבי בתכונות הקואופ-אפ המקוונות והמרובי-משתתפים שלו שאיפשרו עד ארבעה שחקנים להשתתף במירוצים שלמה ברשת.

2) פורזה אופק 4

פורזה אופק 4 שוחרר בשנת 2018, מתקיים באיים של בריטניה הגדולה. המשחק כולל גרפיקה פוטו-ריאליסטית עוצרת נשימה ומצליח להעביר חווית נהיגה אותנטית.

בנוסף לנופים הצבעוניים שלה, Forza Horizon 4 הציגה גם את תכונת העונה המשתנה לראשונה במשחק פורזה, הכולל אביב, קיץ, חורף וסתיו.

מה שהופך את פורזה אופק 4 למיוחד הוא שכל מכונית במשחק מרגישה בדיוק כמו המקבילה האמיתית שלה. אפשר להרגיש את ההבדל במשקל בכל מכונית פרטנית בעת תורו חדים, למשל.

מבחינת אתגרי המירוץ והאירועים, לפורזה אופק 4 יש אפשרויות רבות, החל ממירוצי עפר ממכרים בשטח ועד מירוצי רחוב לילה של אדרנלין לשוטף אדרנלין.

מלבד שיש לו סגל גדול יותר של מכוניות לבחירה, Forza Horizon 4 הציג גם את היכולת לרכוש בתים בטוחים במשחק לאחסון המכוניות שלך. בחזית רב השחקן, עד 72 שחקנים יכולים להצטרף לשרת עולם פתוח נפוץ.

1) פורזה אופק 5

סביבת פורזה אופק 5 מהמהמת מבחינה ויזואלית מספיק חזותית כדי להעניק לכל כותרת מסורתית של עולם פתוח, מהווה ויזואלי מספיק כדי להעניק לכל כותרת מסורתית של העולם הפתוח המסורת. משייט דרך חופים רגועים ומרגיעים ועד נופים מיוערים בעבה מנוקדים במקדשי מאיה עתיקים, נסיעה סביב העולם הפתוח של משחק פורזה זה עצמה חוויה מהנה.

מכניקת הנהיגה של פורזה אופק 5 טובה כמו פורזה אופק 4. עולם המשחק מלא במגוון גדול עוד יותר של אירועי מירוץ ואתגרים מאשר קודמיו.

עם יותר מ -530 מכוניות לבחירה, פורזה אופק 5 מייצג את פסגת המירוץ העולמי הפתוח ברגע.

Xbox Wiki

אנא הקפד לקרוא את הכללים ועריכת המדיניות של הוויקי לפני שתורם תרומה משמעותית.

אין לך חשבון?

Xbox Wiki

פורזה (סדרה)

פורזה (איטלקי ל”כוח “) היא סדרת משחקי וידאו מירוצים המפורסמים אך ורק עבור מגוון קונסולות ה- Xbox ו- Windows 10 PC.

מוטורספורט []

כותרת שָׁנָה אקס בוקס X360 Xone חלונות 10
פורזה מוטורספורט 2005 כן לא לא לא
פורזה מוטורס ספורט 2 2007 לא כן לא לא
פורזה מוטורס ספורט 3 2009 לא כן לא לא
פורזה מוטורס ספורט 4 לא כן לא לא
פורזה מוטורספורט 5 2013 לא לא כן לא
פורזה מוטורספורט 6 2015 לא לא כן לא
Forza Motorsport 6: Apex 2015 לא לא לא כן
פורזה מוטורספורט 7 לא לא כן כן

אופק []

כותרת שָׁנָה אקס בוקס X360 Xone XSX/XSS Windows 10 (Microsoft Store) Windows (Steam)
פורזה אופק 2012 לא כן לא לא לא לא
פורזה אופק 2 2014 לא כן כן לא לא לא
פורזה אופק 2 מציג מהיר ועצבני 2015 לא כן כן לא לא לא
פורזה אופק 3 2016 לא לא כן לא כן לא
פורזה אופק 4 2018 לא לא כן לא כן כן
פורזה אופק 5 2021 לא לא כן כן כן כן

היסטוריה []

סיבוב 10 אולפני החלו לעבוד על המקור פורזה מוטורספורט כדי למלא את החלל של משחקי מירוץ סימולציה במסוף Xbox. עם דגש על נהיגת דינמיקה והתכונות החדשות ביותר של Xbox Live, פורזה מוטורספורט המקורית שוחררה במאי 2005.

לאחר שחרורו של פורזה מוטורספורט, סיבוב 10 אולפנים החלו לעבוד מיד לעבוד על סרט המשך שנועד לשחרר במסוף ה- Xbox 360 החדש של מיקרוסופט אז. פורזה מוטורס ספורט 2 שוחרר במאי 2007, ודחף את גבולות התוכן שנוצר על ידי המשתמש (UGC) עם עורך שומן חזק ובית מכירות פומביות מקוונות, והעניק לשחקנים מזדמנים אפשרויות חדשות להביע את היצירתיות שלהם על המסלול ומחוצה לו.

בסוף 2007, אולפני Turn 10 החלו בתהליך פיתוח אינטנסיבי למשך הבא פורזה פֶּרֶק: פורזה מוטורס ספורט 3, שהתפאר בגרפיקה משופרת, פיזיקה נהיגה ו- UGC. סיבוב 10 שיחרר את המשחק באוקטובר 2009.

ב- E3 2010 הדגמה טכנית עבור פורזה מוטורס ספורט 4 נחשף לראשונה. ההפגנה בשידור חי הראתה אתגר חולף תוך כדי נהיגה בפרארי 458 איטליה 2010. בעזרת חיישן Kinect השחקן הוביל את המכונית כדי לעבור יריבים. פורזה מוטורס ספורט 4 נחשף רשמית בטקס פרסי משחקי הווידיאו של ספייק 2010 ואז שוחרר שנה לאחר מכן באוקטובר פורזה אופק ב- Xbox 360, שפותח עם משחקי גן המשחקים, the פורזה היקום התרחב לכביש הפתוח. מירוצי פעולה הכניסו את השחקן בעולם פתוח הדורש מיומנות נהיגה ותגמולים סגנון נהיגה. עם הרבה מה לחקור ופסקול חדשני כדי להחמיא לנוף, אופק היה התפתחות של האותנטי פורזה ניסיון.

בשנת 2013 שוחרר Turn 10 פורזה מוטורספורט 5, הראשון פורזה מוטורספורט משחק שיופיע ב- Xbox One. הכולל גרפיקה של דור חדש ותכונות כמו יריבי Drivatar המונעים על ידי ענן, פורזה מוטורספורט 5 הובא בדור הבא של הדמיות מירוצי קונסולות.

בשנת 2014 שוחרר סרט המשך לאופק המוצלח של פורזה, פורזה אופק 2. המציגים את החללים הפתוחים של דרום אירופה לחקור במאות מכוניות מציאותיות בעולם האמיתי. במשחק הוצג מחזור של יום-לילה מלא, ובפעם הראשונה ב פורזה, השפעות מזג האוויר. במרץ 2015 שוחרר Turn 10 פורזה אופק 2 מציג מהיר ועצבני , הרחבה עצמאית עבור פורזה אופק 2, בהשראת ה- מהיר ועצבני סדרות קולנוע ומציגות רבות מהמכוניות מסרט הפעולה של שובר הקופות של אולפני יוניברסל, זועם 7.

בשנת 2015, פורזה מוטורספורט 6 שוחרר עבור Xbox One, והציע יותר מכפול ממספר המכוניות הזמינות ב פורזה מוטורספורט 5 כמו גם הצגת לילה וגשם לליבה פורזה זיכיון לראשונה. בזמן פורזה אופק 2 היה לילה וגשם, חסר לו ריאליזם של אלה שהוצגו ב פורזה מוטורספורט 6. בזמן שהלילה מופיע כיום אפל במשחקים רבים אחרים, כולל פורזה אופק 2, זה באמת שחורות טהורות ב פורזה מוטורספורט 6. גשם לא פשוט הופך משטח מסלול מעט יותר חלקלק ומראה רטוב, אלא במקום זאת עושה הבדל ביצועים משמעותי ושלוליות תלת מימדיות יכולות לסובב מכוניות אם ניגשים אליהם בצורה לא נכונה. המשחק גם הגדיל את מספר המכוניות על המסלול לעשרים וארבע; למעלה משש עשרה ב פורזה מוטורספורט 5 ושנים עשר פנימה פורזה אופק 2.

ב- 13 ביוני 2016 הוכרז פורזה אופק 3 במהלך תדרוך ה- Xbox E3 של מיקרוסופט של מיקרוסופט. לאחר מכן המשחק שוחרר חודשיים לאחר מכן ב- 27 בספטמבר 2016, עבור Xbox One ו- Microsoft Windows. המשחק מוגדר באוסטרליה במפה גדולה בהרבה בהשוואה למשחקים הקודמים בסדרת האופק.

שנה לאחר מכן ב- Forza Motorsport 7 ובאותה עת חשפה את פורשה 911 GT2 RS החדשה לשנת 2018. Forza Motorsport 7 כולל הרבה תכונות חדשות ומתמקדות יותר בהתאמה אישית מאשר במשחקים קודמים בסדרת המוטורספורט.

בשנת 2018 הוכרז פורזה אופק 4. Forza Horizon 4 כולל תכונות חדשות רבות, והגדולות ביותר הן עונות דינמיות שמשתנות על בסיס שבועי ומשפיעות מאוד על היבטים שונים במשחק. מכונית הכיסוי היא מקלארן סנה וה- Land Rover Defender משנת 1997 90.

רחוב פורזה, המשחק הראשון של פורזה שיצא במובייל שוחרר ב- 2020 Xbox Games Showcase, נחשף כי משחק מוטורספורט חדש לגמרי מפותח עבור ה- Xbox Series X. לא ניתן תאריך שחרור.