!

0

10 מהלכי הפוקימון הטובים ביותר, מדורגים

Contents

התקפה מספקת להפליא, פיצוץ האש למעשה הוחלף בשתי הזדמנויות נפרדות. בדור הראשון, למהלך היה כוח כולל של 120 ו -30% סיכוי לשרוף את היריב שלך. בדור II הם הפחיתו את סיכוי הכוויה ל -10%, ו- Gen VI ראה את הכוח הכולל יורד מ 120 ל- 110. זה עדיין מהלך טוב מסוג אש אם אין לך גישה להתקפות אחרות, אבל זה לא גורם למגע, כך שלא תפיק תועלת מיכולת גוף הלהבה.

50 מהלכי הפוקימון החזקים ביותר: רשימה זו יעילה במיוחד!

אם אתה רוצה להיות הכי טוב כמו שאף אחד לא היה מעולם, אתה יודע שלפוקימון טוב זה רק חלק מהמשוואה. כשנכנסים לקרב פוקימון, ישנם דברים מסוימים שתצטרך לזכור: לדוגמה, הקלד יעילות ורמת הפוקימון שלך לעומת. רמת הפוקימון של היריב שלך. (פוקימון מסוג מים זה מה שנקרא סופר יעיל נגד סוג אש, למשל, ורמה 50 חזקה יותר מדרגה 10.) אסטרטגיות אלה ואחרות חיוניות לניצחון בקרבות לאורך משחקי הפוקימון, וזה רעיון טוב לערום את הצוות שלך עם מהלכי פוקימון חזקים. כמה ממנהיגי הכושר יכולים להיות ממש קשה לנצח, אחרי הכל! גם אם אינך מעוניין להיכנס לקרבות תחרותיים, עדיין תצטרך להיות מודע למהלכי פוקימון טובים כדי לעזור לך לנווט במשחק עצמו. הרכבנו רשימה של כמה מהמהלכים החזקים ביותר במשחקי הפוקימון למטה, עם כמה טיפים לאורך הדרך כדי לעזור לך או לילדים שלך להגביר את המשחק שלהם!

עבור כל מי שמעוניין להיכנס לקרבות פוקימון תחרותיים, מתחרים רציניים יעשה כל שביכולתם כדי למקם את ה- IVs ו- EV של הצוות שלהם (או ערכים וערכי מאמץ פרטניים). . לא ניכנס לדיני-גרגרי של זה כאן, אבל משחקים חדשים יותר הופכים את הסטטיסטיקות הללו לנגישות יותר למשתמש הממוצע. !) מה שנדבר עליו זה מה שהופך את הפוקימון לזוז לחזק! האם זה עושה את הכמות הגבוהה ביותר של הנזק האפשרי? האם זהו מהלך פיזי או מיוחד שמנצל את המאפיינים של היצור שלך? אולי למהלך יש סיכוי לגרום לאפקט סטטוס נוסף. יש אפילו בונוס בעת שימוש בסוגי מעבר התואמים את האלמנטים של הפוקימון שלך, וכתוצאה מכך דקירה נוספת! (ידוע גם כבונוס התקפה מאותו סוג, מה שמגדיל את כוחו של פוקימון במהלך 50%.)

כמו תמיד, תמיד תהיה גמישות כלשהי לגבי כמה “עוצמתי” מהלך תלוי בפוקימון עצמו או בסגנון המשחק שלך, אבל ריכזנו רשימה של 50 מהמהלכים החזקים ביותר שקיימים בפוקימון. יש ממש מאות מהלכים זמינים, כך שזה יכול להיות די קשה לבחור רק 4 לכל פוקימון. שימו לב שאנו מדלגים על מהלכים בלעדיים לפוקימון האגדי, פוקימון מיתולוגי ובהמות אולטרה, מכיוון שהם לא תמיד מותרו בטורנירים תחרותיים. (או במשחק נגיש ללא רמאות!) אנחנו גם הולכים לדלג על מהלכים של OHKO (נוק-אאוט מכה), ונעזבים עם תור או תור טעינה-הם עשויים להיות חזקים, אבל ההחמצה הקולוסלית והפנייה ההמתנה יכולה להיות מכשירי נכה. המשך לקרוא כדי לראות אילו מהלכי פוקימון אתה עשוי לנסות לנסות בהפעלת הפוקימון הבאה שלך!

1. Soulblaze קלנגורי (Kommo-o Z-Moves Special)

התוודענו להתקפות מיוחדות שנקראו Z-Movees ב פוקימון שמש וכן פוקימון מון, או דור VII של משחקי הפוקימון. בעוד ש- Z-Moves מוגבלים לסדרת המשחקים הספציפית הזו, הם גם חלק מהחזקים ביותר. הגרסה המשודרגת הזו של מהלך החתימה של Kommo-O. בלהיט מוצלח, זה מעלה כמעט את כל הסטטיסטיקה של הפוקימון שלך בשלב אחד. (זו תהיה התקפה, התקפה מיוחדת, הגנה, הגנה מיוחדת ומהירות, רק להשאיר את ה- HP והמיוחד שלך.) ישנן כמה דרכים שניתן להתמודד עם מהלך זה, כך שתרצו להיות מודעים ליריבים עם היכולת אטום לרעש וכל מהלכים שהם עשויים להשתמש בהם כדי להיות בלתי ניתנים לפירעון לתפנית.

. סעודי סערה מפוצלים (Lycanroc Special Z-Move)

עוד אחד ממצוחות ה- Z של דור VII שייך לליקנרוק, שזוכה בגרסה משודרגת של התקפת אבן קצה. מהלך הבסיס אינו בלעדי ל- Lycanroc, ולמעשה הוצג בחזרה לדור IV. עם זאת, זה אפילו יותר מתיש שכן הוא משיג את היכולת להשמיד את השטח בשדה הקרב. .

3. SparkSurfer מסודר (Alolan Raichu Special Z-Move)

. Thunderbolt, מהלך שקיים מאז דור I, זוכה להיות הטוב ביותר כאשר מנוצל על ידי אלולן רייצ’ו בדור VII. הכוח הגולמי של ההתקפה עצמה בהחלט מספיק כדי לנכה את רוב המתנגדים, אבל אז יש לך סיכוי של 100% לשתק את היעד שלך – מפחיד את המפחיד. למקרה שלא ידעת, לא רק שהשיתוק מונע לפעמים מיריב לעבור בתורו, אלא שזה גם מצמצם את המהירות הכללית שלהם!

. תהודה (מהלך Lapras G-Max)

 • כּוֹחַ: משתנה, תלוי במעבר הבסיס
 • דיוק: 100%
 • סוג העבר: משתנה, תלוי במעבר הבסיס
 • אֵלֵמֶנט: קרח

מהלכי ה- G-MAX הוצגו במשחקי דור VIII, חרב פוקימון וכן מגן פוקימון. עם זאת, הם יכולים להתבצע רק על ידי פוקימון עם צורת גיגנטמקס. . בזמן שאתה מבטל נזק. לדבר על OP! רק הקפד להשגיח אם אתה עומד בפני שדינג’ה, שכן מהלכים שאינם יעילים במיוחד לא יכולים לפגוע בזה בכלל, מה שהופך תהודה חסרת תועלת. (משתמש של שדינג’ה מנוסה הוא קוץ בצד של כולם.)

5. סיום (מהלך alcremie g-max)

 • כּוֹחַ: משתנה, תלוי במעבר הבסיס
 • דיוק: 100%
 • סוג העבר:
 • אֵלֵמֶנט:

בדומה לתהודה של Gigantamax Lapras, סוג הנזק והנזק תלוי במהלך הבסיס המשמש. ! (אמנם, זה לא יעזור לפוקימון המתעלף שלך.) בעוד שהריפוי הוא רק 1/6 מנקודות הלהיט המרביות של הפוקימון שלך, זה עדיין הטבה קטנה ונחמדה ויכול להיות ההבדל בין ניצחון או הפסד.

. רוק התגנבות

אתה יכול לתהות איך מהלך ללא סטטוס כוח יכול להיות בעשירייה הראשונה, אבל זה באמת אחד המהלכים התחרותיים הטובים (והמעצבנים ביותר) במשחקי הווידיאו של פוקימון. ברוך הבא לעולם סכנות הכניסה! אמנם הם לא גורמים בתחילה נזק בקרב, אך הקסם האמיתי קורה כאשר היריב שלך מחליף פוקימון או מתעלף ונאלץ להציג פוקימון נוסף בשדה הקרב. (למרות שאתה צריך להיזהר, כי רוק התגנבות פוגע בכל השחקנים, כולל אותך!) מכיוון שרוק התגנבות הוא מהלך מסוג סלע, ​​הוא משפיע על פוקימון תלוי בחולשותיהם והתנגדותם מסוגם. . אאוץ!

7. הִתְפּוֹצְצוּת

פיצוץ מגיע כל הדרך חזרה לדור הראשון, אם כי הוא קיבל דחיפה כוח בהמשך. הכוח הגולמי של ההתקפה הזו הוא מה להתעטש בו, מכיוון שזה הפוקימון היחיד שזוז עם כוח בסיס של 250. זה גובר את כל Z-Moves ו- G-Max מהלכים! עם זאת, כמעבר מסוג רגיל, זה לא יעיל במיוחד נגד אף אלמנט פוקימון אחר. (כמו כן, ליקיליקי ואגדי סילולי הם המשתמשים היחידים מהסוג הרגיל המסוגלים לשלוף את המהלך הזה ולקבל יתרונות דקירה.) למרבה הצער, הפוקימון שלך יתעלף גם לאחר השימוש במעבר זה, אז השתמש בו בחוכמה! סוגי רפאים אינם מושפעים מהמהלכים מסוג רגיל, כך ששימוש בפיצוץ נגדם יהיה בזבוז-הפוקימון שלך עדיין יתפוצץ ויתעלף ללא קשר לכך שיפגע ביריבך או לא.

8. התפרצות/זרבובית מים/אנרגיית דרקון

המוצג בדור III, התפרצות וזרבובית מים הם למעשה אותו מהלך המותאם אישית עבור פוקימון מסוג מים או סוג אש או פוקימון. (דרקון אנרגיה נוספה לתערובת בדור VIII.) בעוד שהכוח שלהם של 150 נראה מושך, תצטרך לזכור שזה רק כאשר הפוקימון שלך נמצא במקסימום HP שלו. ככל שהפוקימון שלך מפסיד נקודות מכה, גם כוחו של מהלך זה יורד! עם זאת, זה לא מהלך לא רע לשימוש בקרבות כפולים או משולשים, מכיוון שזה רק יפגע ביריבים שלך במקום להעביר את כל שדה הקרב, בעלי ברית ומתנגדים כאחד. (אש ידידותית יכולה להיות אכזרית, אז תיזהר.)

9. ראש מרסק

Pokémon Move Head Smash

Relicanth מבצע את Smash Head [מקור: משחק פריק/נינטנדו/חברת Pokémon]

לא לכל מהלכי הפוקימון יש דיוק של 100%, וזה בסדר. (אחרי הכל, ישנן דרכים להגביר את זה דרך פריטים מוחזקים כמו העדשה הרחבה או עדשת הזום!) מהלך זה גם גורם נזק נרתע למשתמש, מה שגורם לו להיראות קצת פחות משתלם. . עם זאת, אם לפוקימון שלך יש את יכולת ראש הסלע, אתה יכול להימנע לחלוטין מפגיעה ברתיעה! אם אתה יכול למצוא דרך להפוך את המהלך הזה לשווה את שלך, אתה בהחלט תסובב כמה ראשים בשדה הקרב.

10. מלכודת מעטפת

מהלך החתימה של Turtonator, זהו הפוקימון היחיד המסוגל להשתמש במלכודת מעטפת עד כה. (שהוא בכנות מעט הקלה!) מלכודת מעטפת היא ירידה בצעד עדיפות, מה שאומר שהוא מופעל לאחר שהיריב עושה את המעבר שלהם קודם. אמנם זה אולי נראה קצת מסוכן מכיוון שנוקאאוט יגרום מהלך זה להיכשל, אך Turtonator מגושם במיוחד, ויש מעט מהלכים ופוקימון המסוגל להוציא אותו בלהיט יחיד. זה נכון במיוחד אם ה- IVs ו- EV של הטורונטונטור שלך הם מקסימום. האזהרה הנוספת היחידה היא שהטורטונטור שלך צריך להכות מהמהלך של סוג פיזי, אז שימו לב לפוקימון שמצטיין במהירות המיוחדת של מהלכים המיוחדים. (או אם אתה מצפה שהם ישתמשו במעבר סטטוס!) למלכודת מעטפת יש את היכולת להיות חזקה מאוד, אך החסרונות עשויים להשפיע או לא להשפיע על ההחלטה שלך לשמור עליה בתנועת הפוקימון שלך.

11. תחליף

איך יכול מהלך ללא כוח להיות כך. חָזָק? בניגוד לרוק התגנבות, תחליף אפילו לא נזק סמוי. עם זאת, תוכלו לראות את מהלך הפוקימון הזה המשמש בקרבות תחרותיים הרבה. תחליף היה בסביבה כל הדרך מדור I, אך ההשפעות משתנות מעט ממשחק למשחק. על ידי הקרבת חלק מנקודות הלהיט שלך, הפוקימון שלך שולח פיתול שיקח עבורך כמות נזק, ומאפשר לך להקים מהלכים, לגרום להשפעות סטטוס או לגרום נזק לפוקימון של יריב. תחליף הוא מחליף משחק מוחלט אם אתה לומד להשתמש בו היטב!

12. Boomburst

Boomburst, פשוט במילים. לדוגמה, יכולת הקול הנוזלית יכולה להפוך את Boomburst מסוג רגיל לנוע למעבר מסוג מים, ולהעניק לו דקירה נוספת. !) כמו כן, Boomburst הוא מהלך מבוסס צליל שיכול להתגבר על יריב המסתתר מאחורי תחליף-מדור VI למשחקים הנוכחיים. .

13.

פוקימון העבר קרן פלדה

Lucario אוסף אנרגיה לקרן פלדה [מקור: משחק פריק/נינטנדו/חברת פוקימון]

קרן הפלדה יש ​​את הנזק הבסיסי הגבוה ביותר של כל מהלך מסוג פלדה, הקשור רק לרצון האבדון של ג’יראצ’י. !) החיסרון הוא שאחרי השימוש ב- Steel Beam, הפוקימון שלך מאבד מחצית מהבריאות שלו. עם כוח רב באה אחריות גדולה.

14. מתג פנייה/וולט

ישנם לא מעט מהלכי פוקימון שחולקים כוח, דיוק ותכונות אחרות, ושני המהלכים הללו הם בעיקר עותקים מושלמים זה מזה. בעל 70 כוח זה עדיין הגון מאוד, במיוחד כאשר משתמשים בו על ידי פוקימון מאותו סוג כמו המהלך. (בונוס דקירה יעניק למעשה מהלכים אלה כוח כולל של 105!עם זאת, הקסם האמיתי קורה לאחר שתתקוף, מכיוון שהוא מאפשר לך לעבור ולבחור פוקימון נוסף מהצוות שלך. בדרך כלל, החלפה לפוקימון אחר באמצע הקרב לא מאפשרת לך לגרום נזק, אז נצל את המהלך הזה כשאתה יכול!

15. רולר פלדה

לרולר הפלדה יש ​​נזק בסיס גבוה ב -130, אם כי השימוש בו הוא קצת יותר נישה. לא רק שזה נזק, אלא שהוא גם מסיר את השטח מהשדה. צייננו קודם לכן שאולי לא תרצו או לא תרצו לקבל את השטח של משלכם או של יריב, אך החיסרון עם רולר פלדה הוא שהוא ייכשל אם אין שטח על המגרש. כל עוד אתה זוכר זאת בזמן שאתה משחק, אתה עלול למצוא את זה שימושי עבור הצוות שלך.

16. בעיטת קפיצה לגובה

למהלכי פוקימון יש נקודות חוזק וחסרונות מציאותיות מדי פעם, ובעיטה גבוהה היא אחת מהן! דמיינו את זה: אתם מתחילים ריצה ומנסים לבצע בעיטה מעופפת על מישהו, אבל הם צועדים לצד ובסופו. . אתה יכול להימנע מכך עם פריטים מגבירים דיוק, או לקחת הימור! .

17.

Pokémon Move Meteor Draco

Claydol מסתובב מהמטאור של Draco של Hydreigon [מקור: Game Freak/Nintendo/Company Pokémon]

כוחם של מהלכים אלה השתנה מ 140 ל -130 בדור VI (למעט תותח פלר, שהוצג ב- Gen VII), אך הם עדיין עוסקים בנזק מסיבי כלשהו! . לאחר השימוש בהם, הם מצמצמים את ההתקפה המיוחדת שלך בשני שלבים. אם אתה מתכוון להשתמש בו פעם אחת ואז להמשיך בהתקפות פיזיות, אתה תהיה בסדר, אבל אם תמשיך להשתמש בהתקפות מיוחדות לאחר מכן, פשוט דע שתעשה זאת עם צמצום במקום.

18.

אמרנו שלא נזכיר את מהלכי פוקימון עם סיבוב מטען, אבל אנחנו עושים חריג במקרה זה. (כי אתה יכול לדלג על החיוב אם אתה יודע איך!) בגלל מצב מזג האוויר הקשה באור השמש, מהלכים מסוג דשא אלה אינם צריכים לחייב לפני שניתן יהיה להשתמש בהם. מהלכים מסוימים, פריטים מוחזקים ויכולות פוקימון יכולים לעורר אור שמש קשה כדי להתחיל אתכם. אמנם יש הבדל של 5 עוצמה בין להב סולארי לקרן השמש, אך הם דומים מאוד ומועילים לפוקימון הדשא שלך, תלוי אם הם מתמודדים עם התקפה מיוחדת יותר או התקפה פיזית.

19. ריקוד עלי כותרת/זעם/טראש

ריקוד עלי כותרת וטראש הוצגו בדור I, ובזעם זעם מגן II, אך בתחילה היו להם סטטיסטיקות כוח נמוכות יותר במשחקי פוקימון קודמים. רק לפני IV לזעם ו- V לריקוד כותרת ולראש טראש הם הועלו ל -120. מהלכים אלה גורמים את נזקיהם בהתאמה למספר סיבובים, ונעלים אותך להשתמש בו עד לסיום גבול התור. . אתה גם לא מסוגל להחליף פוקימון בזמן שהפניות הללו מבוצעות, אז המשך בזהירות!

20.

בדרך כלל, מהלכים שמקריבים כוח לדיוק מאפילים לעתים קרובות על ידי מהלכים חלשים יותר עם סיכוי טוב יותר לפגוע, אך ההזדמנות של Zap Cannon של 100% לשתק על מכה גורמת לשווה לשמור על. (וזה טוב יותר מרעם, לדעתנו.) בהחלט תרצה לנצל פריטים המחזקים דיוק אם תוסיף את המעבר הזה לפוקימון שלך במסע שלך להיות מאסטר פוקימון!

21. מגהורן/שוט כוח

כמה מהלכי פוקימון הם כמעט כוח גולמי ושום דבר אחר. . (שתוכלו להתגבר עליו בעיקר עם פריטים, כך שזה לא כל כך נורא!) אמנם אין להם אפקטים מיוחדים שנוספו, אך הם אמינים ולא בחירה רעה אם הפוקימון שלך לא יכול ללמוד מהלכים טובים יותר. להבי התקפה הם גם וריאציה על מגהורן ושוט כוח, אך הוא נגיש רק לפוקימון גרודון האגדי.

22. מעצמת -על/קרב סגור

פוקימון מעביר מעצמת -על

שני המהלכים מסוג הלחימה הללו הם חזקים ואמינים, בהתחשב ב -120 כוחם ודיוק 100%. עם זאת, השימוש בתנועות אלה יפחית את ההגנה וההגנה המיוחדת שלך (או סטטיסטיקת ההתקפה וההגנה שלך) בשלב אחד. אמנם לא מתיש כמו מהלכים קודמים שציינו שמפחיתים את הסטטיסטיקות בשני שלבים, תוך שימוש בהתקפות אלה שוב ושוב באותו קרב יפגע ביעילות הפוקימון שלך לאורך זמן. עם זאת, יתכן שהם שווים את זמנכם בפוקימון שפגעו במהירות ובעל קלוש.

23. בליץ התלקחות

אם אתה רוצה מהלך מסוג אש שיש לו את הכל, אל תתעלם מתלקחות בליץ! אמנם זה נותן לך נזק רתיעה שווה ל 1/3 מהנזק שנפגעת, זה רק הוגן! וכן זה יפשיר את הפוקימון שלך אם היית קפוא. בכנות, זהו. יפה אֵשׁ. (BA DUM TSSS!) ישנם גם כמה פוקימון עם גישה לבליץ התלקחות המסוגל להשתמש ביכולת גוף הלהבה, שיש לה סיכוי של 30% לשרוף כשאתה משתמש במהלכי מגע. לראות כמו Blare Blitz מתאים כמעבר קשר, ובכן, אתה עושה את המתמטיקה.

24. מיקוד פיצוץ

אה, איך אנחנו אוהבים פוקימון זז עם יכולות נוספות! פוקוס פיצוץ כבר מדהים עם בסיס של 120 כוח, אבל יש גם סיכוי של 10% להוריד את ההגנה המיוחדת של היריב שלך. אמנם זה לא הרבה, אבל זה בונוס שמרגיש כל כך טוב כשזה קורה. עם זאת, ייתכן שתרצה להיות מודע לפוקימון עם יכולת הכדורים, מכיוון שהמהלך שלך ייכשל נגדם. ואנחנו לא אוהבים לבזבז מהלכים!

25. פטיש ציפור/עץ אמיצים/מטען ראש

שלושת המהלכים הללו הם קופיקטים זה מזה עם סוגים יסודיים שונים, אך כולם עושים את אותו הדבר: נזק מסיבי עם כמה רתיעה מעורבת. תלוי באיזה פוקימון יש לך בצוות שלך, מהלכים אלה עשויים להיות אחת האפשרויות החזקות ביותר שלהם. נגרם נזק תוך כדי התמודדות עם נזק עשוי להיות מושך אותך, אך בכנות, אתה יכול לעשות כל מה שאתה מרגיש הכי מתאים לפוקימון ולסגנון המשחק שלך. בצד הפלוס, לפוקימון רבים המסוגלים להשתמש בהתקפות אלה יש גם גישה למהלכים כמו ניקוז רוסט וגיגה, שיכולים לרפא אותך ולהשאיר אותך בקרב!

26. יריית זבל

טוקסיטריות משחררת צילום גנון [מקור: משחק פריק/נינטנדו/חברת פוקימון]

זריקת גנק הוצגה בתחילה בדור IV עם דירוג דיוק של 70%, אך היא הוגברה ל 80% בדור VI. המהלך העוצמתי מסוג רעל זה נהדר לא רק בגלל כוח הבסיס שלו, אלא שיש לו גם סיכוי של 30% להרעיל את היריב שלך. בעוד שרעל רק כמות קטנה של נזק בסוף כל אחד מתורות היריב שלך, העובדה שהיא מתרחקת בבריאותם היא הטבה קטנה ונחמדה. אם במקרה יש לך קסם או Venoshock במעבר של פוקימון שלך או על חבר אחר בצוות שלך, פוקימון מורעל ייקח נזק כפול משני המהלכים האלה!

27. כדור פירו

. ממש כמו Blare Blitz (שלסינדרס יש גם גישה דרך TM), ל- Pyro Ball יש סיכוי של 10% לגרום לכוויה על היריב שלך, וזה יכול להפשיר לך אם אתה קפוא. בזמן שאתה מקריב 10% מהדיוק שלך, אין שום נזק רתיעה לדאגה, מה שהופך את כדור הפירו לבחירה טובה יותר.

28. לַחְלוֹט

Pokémon Move Scald

Gastrodon בהוצאה להורג את סקאלד [מקור: משחק פריק/נינטנדו/חברת פוקימון]

! לפגוש את סקאלד-מהלך מסוג מים עם סיכוי של 30% לשרוף יריבים. (כי ככל הנראה אתה יורה לצנרת מים חמים לעברם? אנחנו מניח שזה הגיוני.) למהלך זה יש גם את היכולת להפשיר אותך, אבל זה יכול להפשיר את האויב שלך, אז קח בחשבון את זה! פוקימון מסוגים רבים מסוגים יש מהלכי קרח המסוגלים להקפיא את יריבם, ואתה לא רוצה לעשות להם טובה על ידי פריצתם. . עם זאת, הם לא חולקים את התועלת של Scald בכל מה שקשור להפשרה.

29. משאבת מים

מהלך נוסף שהפך את כל הדרך למשחקים הנוכחיים מדור I, Hydro Pump היה בעבר המהלך החזק ביותר לפוקימון מסוג מים. (זה היה בעבר גם ב -120 כוח, אבל הם הפילו אותו ל -110 בגן השישי.. נצל את מלוא כוחו עם סוג מים לאותו דקירה מתוקה ומתוקה. אבל כמה פוקימון שאינו מים עשויים למצוא גם מועיל להכות יריבים שהם בדרך כלל לא יהיה להם יתרון מסוג. (כיסוי זה דבר טוב!)

30. סופת שלג/רעם/הוריקן

פוקימון זז הוריקן

סופת השלגים, הרעם וההוריקן הם כולם וריאציות באותו מהלך בסיס. פיקוד פיצוץ וזריקת זבל היו מקובצים בעבר עם שלושת המהלכים הללו, אך הם לא צנחו בעשרה כוח כמו שהמהלכים האלה עשו בדור VI. (כמו כן, אם אתה משחק משחקי דור I כלשהו, ​​Blizzard היה בעבר דיוק של 90%! נצל את זה כשאתה יכול!) לכל שלושת ההתקפות הללו יש סיכוי קטן להקפיא, לשתק או לבלבל בהתאם לאלמנט, מה שהופך אותם לשווים את הירידה ברמת הדיוק.

. פצצת אש

התקפה מספקת להפליא, פיצוץ האש למעשה הוחלף בשתי הזדמנויות נפרדות. בדור הראשון, למהלך היה כוח כולל של 120 ו -30% סיכוי לשרוף את היריב שלך. בדור II הם הפחיתו את סיכוי הכוויה ל -10%, ו- Gen VI ראה את הכוח הכולל יורד מ 120 ל- 110. זה עדיין מהלך טוב מסוג אש אם אין לך גישה להתקפות אחרות, אבל זה לא גורם למגע, כך שלא תפיק תועלת מיכולת גוף הלהבה.

32.

. . כל דבר שמגדיל את המהירות בקרב זה נהדר כי זה נותן לך את ההזדמנות להתעלף מהפוקימון של היריב שלך לפני שיש להם סיכוי לגעת בך!

33. שֵׁד

? (אנחנו באמת לא בטוחים, אבל אנחנו לא עומדים להטיל ספק בזה. אחרי הכל, יש המון מוזרויות אחרות, כמו ש- Dusknoir מסוגל לבצע בעיטת מגה ללא רגליים.) הדבר הייחודי בהתקפה זו הוא שהוא עובד רק אם היריב שלך מחזיק פריט. . .

34. רעידת אדמה

פוקימון מזיז רעידת אדמה

Tyranitar פוגע ב- Avalugg עם רעידת אדמה [מקור: משחק פריק/נינטנדו/חברת פוקימון]

בעוד שרעידת האדמה לא הייתה במקור השפעות משניות ב- Gen I, הם אפשרו לה לפגוע במתנגדים שאחרת יהיו בטוחים בתורם של דיג-חצי הניתן לסתירה מתחת לאדמה בדור II. (זה רק הגיוני כשאתה מטלטל פיזית את האדמה!) מתנגדים המסתתרים מתחת לאדמה ייקחו נזק כפול. עם זאת, זה לא משפיע על טיסה או ריחוף פוקימון. תוך התחשבות בדברים האלה, רעידת אדמה היא התקפה עוצמתית ושימושית מאוד שנחמדה.

35. ROOST/התאוששות/רפי

ישנן דרכים רבות להשתמש במהלכי סטטוס בקרב פוקימון כדי להשיג את העליונה. כבר נגענו בכמה, אבל לכל המהלכים הספציפיים האלה יש דבר אחד במשותף: אתה צריך לרפא 50% מה- HP המקסימלי שלך! כל דבר שיכול לשמור על הפוקימון שלך בקרב זה יתרון עצום, אז למה לא לנצל את זה כשאתה יכול? זה מועיל במיוחד על פוקימון מגושם עם HP והגנה גבוה. !)

36.

. (אנו מניחים שאינכם יכולים לאכול את החלומות שלהם אם הם לא חולמים? זה הגיוני.) אמנם זה דורש תפנית נוספת שתאלץ את הפוקימון של היריב להירדם, אך תוצאות ההתקפה המוצלחת באמת מפחידה. . הוסף פריט שורש גדול, וזה מגדיל את הריפוי שלך עוד יותר! רק הקפד לחפש את בני משפחת טנטאקול וגולפין מכיוון שהם עשויים להיות בעלי יכולת נוזל נוזלית, שתפגע בך במקום לריפוי.

37. Crabhammer

פוקימון זז את Crabhammer

Carracosta נגרם נזק מהקרבהאמר של קורפיש [מקור: משחק פריק/נינטנדו/חברת פוקימון]

. הדיוק והכוח של המהלך קיבלו דחיפה קטנה מאז ימי דור I, אם כי הוא זמין רק לקומץ קטן של פוקימון הקשור לסרטן. גם Cross Chop וגם Stone Edge יש 100 כוח ויחס פגיעה קריטי מוגבר הדומה למהלך זה, אך יש להם פחות דיוק ב 80%.

38. חדר טריק

? אמנם זה לא גורם נזק, אך חדר הטריק הופך את סדר התור כך שתקף תחילה את פוקימון איטי, והשאיר את המהירות יותר תוקפות אחרונות. ! . אם תשכח ולנסות להשתמש בחדר טריק לפני סיום האפקט, הם מבטלים זה את זה ומאבד אותו.

39.

זנב ברזל ודרקון Rush חולקים סטטיסטיקות כוח ודיוק דומות, למרות שלכל אחד מהם השפעות מעט שונות. לזנב הברזל יש סיכוי של 30% להוריד את ההגנה של היריב שלך בשלב אחד, ואילו לדרקון רוש יש סיכוי של 20% לגרום לזרוק. אמנם הדיוק של 75% אינו אידיאלי, אך דרכים מסוימות עשויות להפוך את השימוש בזה כחלק מה- MoveSet שלך לכדאי.

40.

הרבגוניות העצומה של הכוח הנסתר היא מדהימה, וזו הסיבה שאנחנו כוללים את זה ברשימה שלנו של מהלכי הפוקימון הטובים ביותר. אמנם הוא מופיע בתחילה כמעבר מסוג רגיל, אך כוח נסתר למעשה משנה את סוגו בהתאם לפוקימון שיש לו את המהלכה שלהם! בדרך כלל הוא משמש כמעבר כיסוי, ומאפשר לך להמשיך להילחם מול יריב עם הקלדה אלמנטרית שאחרת יהיה קשה לפוקימון שלך להתגבר על. למרבה הצער, זה נחתך מ חרב ומגן פוקימון, אבל נצטרך לראות אם זה מקבל את ההזדמנות שלו לזרוח במשחקים חדשים יותר.

41. גל ירח/גל בוצה

פוקימון זז את גל בוצה

פוקימון מסוג פיות הוצג לאחרונה בדור VI כנגד דלפק לפוקימון דרקון, שהיה בו מעט דלפקים מלבד דרקונים אחרים. Moonblast הוא כיום המהלך מסוג הפיות עם הכוח הגבוה ביותר שאינו פיצוץ חד פעמי-או כמעט בלתי נגיש בגלל מעמד אגדי או שקשור לפוקימון שלא פורסם מחדש. בעודו עושה כמות נזק הגונה, ל- Moonblast יש גם סיכוי של 30% להפחית את ההתקפה המיוחדת של היריב שלך. מהלך זה הוא חובה לרוב סוגי הפיות! באופן דומה, לגל הבוצה יש את אותו הכוח והדיוק כמו Moonblast, אך יש לו רק סיכוי של 10% להביא רעל. (אבל האנימציה הזו די מתוקה!)

. כוח פנטום

כוח הפנטום מוצג בדור VI, הוא אחד מקומץ המהלכים המעניקים לך תפנית חצי ניתנת לניתוח לפני שהוא מבוצע במלואו. הוא חולק את הכוח העליון למעבר מסוג זה עם זבוב, שיהיה כמעט זהה למעט ירידה של 5% ברמת הדיוק. כוח הפנטום והזבוב מתעצמים רק על ידי כוח הצל של פוקימון גירטינה האגדי. פשוט לחכות לתור יכול להרגיש קצת כמו להתעכב, אבל זה יכול לעזור לך לרסק את התחרות כשמשתמשים בו באופן אסטרטגי.

43. קרן רעם/להבה/קרן קרח

פוקימון זז את הרעם

גודרה משחררת בריח חשמל עם Thunderbolt [מקור: משחק פריק/נינטנדו/חברת פוקימון]

האם אתה רוצה מהלך פוקימון טוב ואמין שעושה נזק הגון עם קצת הקצפה למעלה? מהלכים קופקאטיים אלה – קורת הלהבה, הלהבה והקרח – יש דיוק מושלם והזדמנות של 10% לשתק, לשרוף או להקפיא. אמנם ישנם מהלכים אחרים טוב יותר בהעלאת מחלה לפוקימון של היריב שלך, אך אלה הם בעיקר מהלכי נזק, כך שהסיכוי לאפקט נוסף הוא בונוס נחמד.

44.

במקור, Night Daze הוצג בדור V ונגיש רק לזורואה וזורוארק, אך הלונאלה האגדית מדור VII מסוגלת להשתמש גם ב- Night Daze. . אתה יכול להשתמש במהירות זו כדי למנוע מהם להכות אותך בתדירות גבוהה או לאלץ אותם לעבור אם הדיוק שלהם יורד נמוך מדי.

. פסיכולוגי/באז באז/כדור אנרגיה/כוח אדמה

. 4 נעות אלה חולקים את כל הסטטיסטיקה שלהם בכוח ודיוק, כמו גם אפקט מיוחד של 10%. לכולם יש סיכוי להפחית את ההתקפה המיוחדת של אויב פוקימון או את ההגנה המיוחדת, ובעוד שהיא קטנה, זו סיכוי קטן ונחמד. אתה בעיקר תלוי בכוח הגולמי של מהלכים אלה ולא באפקט המיוחד.

46. סיבוב מהיר

בעוד שלסחר מהיר אין כוח של רבים מהמהלכים ברשימה זו, הוא מפצה עליו עם השירות שלו. האם אתה זוכר מתי הזכרנו סכנות כניסה כמו Stealth Rock? זה מאפשר לך להסיר את אותם סכנות מגעילות כמו גם כל מהלכים מחייבים. כוחו הועלה בדור השמיני בין 20 ל -50, מה שהפך את זה לכל כך הרבה יותר טוב. באותו דור, שימוש מהלך זה מגדיל גם את המהירות שלך בשלב אחד. מַעֲנָק!

47. ניקוז ג’יגה/קרן ליץ ‘/אגרוף ניקוז

פוקימון זז אגרוף ניקוז

לופוני לוקח להיט מאגרוף הניקוז של Toxicroak [מקור: משחק פריק/נינטנדו/חברת פוקימון]

בדומה ל- Dream Eater, שהזכרנו קודם. עם זאת, הם לא דורשים אפקט סטטוס כדי להתחיל. אתה צריך לשמור על מחצית מהנזק שנגרם ליריבך, אז השתמש בו בחוכמה – אם זה סופר -אפקטיבי ומוציא את היריב שלך בחוט אחד, אתה יכול להתאושש עד מחצית מהבריאות שלך!

48. כיבוי אש/לונג/חומצת תפוח/מכות תפוח/גרב/תוף

 • כּוֹחַ: 80
 • דיוק:
 • פיזי/פיזי/מיוחד/פיזי/פיזי
 • אֵלֵמֶנט: אש/באג/דשא/דשא/דשא

האם אתה רוצה לגרום נזק תוך הורדת אחד מהסטטיסטיקה של אחד היריב שלך עם מכה מובטחת? ואז מהלכי הפוקימון המגניבים האלה הם בשבילך! הוצג בדורות VII ו- VIII, יש רק בריכה קטנה של פוקימון המסוגל להשתמש במהלכים אלה, אך בהחלט תרצו אותם ברשימת המעבר של הפוקימון שלכם. .

49. עֲרָפֶל

האם אתה זוכר מתי הזכרנו שכמה מאותם מהלכי פוקימון חזקים במיוחד היו החיסרון להוריד את הסטטיסטיקה שלך לאחר השימוש? לרקוד סביב מהלכים ויכולות סטטוסיות אחרות של סטטוס עם ערפל המהלך! אמנם זה לא נזק, אך הוא נמשך 5 סיבובים, ומאפשר לך להגדיר אותו ולהחליף פוקימון אחר לשדה כדי להשתמש בתנועות כמו התחממות יתר ו- Draco Meteor. תימנע גם מהיכולות להורדת סטטוס ממתנגד לפוקימון כמו להפחיד, מה שהופך אותו למועיל עוד יותר!

. Will-O-Whisp

לא להתגבר על ידי השפעות סטטוס אחרות ברשימה זו, Will-O-Wisp הוא מהלך נכה כאשר משתמשים בו היטב. . זכור כי כוויות גורמות נזק בכל סיבוב, אך החלק הטוב ביותר הוא שהם חצאים את ההתקפה הגופנית של היריב, ונכה מפגשים כבדים התלויים בהתקפות גופניות. שימו לב לכך שכמה פוקימון מצטיין בהתקפות מיוחדות, שאינן חצויות על ידי אפקט הכוויה. ובכל זאת, השתמש בזה בחוכמה ותלך רחוק!

אנו מקווים שאתה מוכן לנסות כמה מהלכי פוקימון! תמיד ישנם יתרונות וחסרונות לכל מהלך, כך שבניינים מסוימים יכתיבו את מה שאתה רוצה להשתמש. אם אתה רוצה ללמוד עוד על סוגי פוקימון כדי להשתמש בדקירה שלך, זה גם נהדר. ההתקפות הללו טובות בדרך שלהן, אך עדיין יש המון אחרים ששווים את זמנכם! (עם יותר מ 800 פוקימון זמין, אין פלא שיש גם מאות מהלכים נגישים.) אם אתה חובב פוקימון או אולי אתה קונה אחד, בדוק את כל מתנות הפוקימון שלנו.

אנג'לה פוך

אנג’לה פוך היא מומחית שיווק נכנסת ותושבת גברת חתול מטורפת בכיף.com, שם היא עוזרת עורכת וכותבת על דיסני, פוקימון ומדריכי מתנה.

מה כיף לה? . אתה יכול לעקוב אחריה בטוויטר @angelapoch1 או בחתולים שלה באינסטגרם @stardustnebulanova.

10 מהלכי הפוקימון הטובים ביותר, מדורגים

ב פוקימון קרבות, הפוקימון שלך משתמש במהלכיו כדי להגשים את המטרה העיקרית של הורדת ה- HP של היריב שלך לפוקימון כדי להפיל אותם. הפוקימון שלך צריך לדעת לפחות שני מהלכים הגורמים נזק. אחרת, יהיה קשה להתמודד עם נזק ליריב שלך.

ישנם מגוון מהלכים בהם 18 סוגי הפוקימון השונים יכולים להשתמש בהם פוקימון זִכָּיוֹן. . . הם יכולים ללמוד את אלה על ידי פילוס, שימוש ב- HMS/TMS או על ידי מעבר להזיז מורים.

המהלכים שאתה יכול להשתמש בהם ב פוקימון המשחקים מגוונים במה שהם עושים. המפתח להצלחה הוא להרכיב את המהלכים הנכונים, שיכולים להפוך אותך למאסטר פוקימון.

עם זאת, רשימת מהלכי הפוקימון הטובים ביותר שלנו מדורגת לפי סדר הכוח, האפקט, העקביות וההשפעה הכללית על המשחקים, הסדרה והקהילה.

10) צמח טירוף

. . זוהי קרן ההיפר מסוג הדשא שיכולה להתמודד עם 150 נזק, שהיא כמות עצומה של נזק במכה אחת.

ניתן ללמוד צמח תזזיתיות רק על ידי פוקימון מתנחל דשא מפותח לחלוטין, כמו ונוסאור, טורטררה, צ’סנאוט ורילובום. . . עם הזמן, בסופו של דבר תוכלו להשתמש בו כדי להפיל את היריב.

9) Boomburst

הסוג הרגיל בפוקימון עשוי להישמע רגיל ברגע שתשמעו אותו, מה שאולי לא מרמז על דומיננטיות או כוח. עם זאת, כמה מהמהלכים הטובים ביותר ב פוקימון סדרות ומשחקים מגיעים מהסוג הזה. .

לרוב המהלכים בפוקימון העוסקים בנזק גבוה יש חסרונות, אך לא בומבורסט. מהלך זה יכול להתמודד עם 140 נזק מבלי להקריב דבר ויכול לפגוע בפוקימון מרובה בבת אחת. ניתן ללמוד מהלך זה רק על ידי מספר מוגבל של פוקימון, כולל Exploud, Flygon, Novern, Kommo-O ו- Toxtricity. ובכל זאת, לימוד Boomburst יכול להיות אחת האפשרויות הטובות ביותר להגביר את יכולת ההתקפה הכוללת של המפלגה שלך.

8) Hyper Beam

כמו כן, מגיע מהסוג הרגיל, Hyper Beam הוא אחד מהמהלכי הפוקימון המזיקים ביותר בכל הזמנים. מהלך שהוצג כבר בדור הראשון, הוא נתפס בעבר כצעד החזק ביותר, תוך שהוא מתמודד עם 150 נזק בלהיט יחיד. אך עם השימוש בזה, על הפוקימון לטעון את התור הבא, ולגרום לו לא להיות מסוגל לתקוף.

הדבר הטוב עם היפר קרן הוא שאפשר ללמוד אותו על ידי מספר לא מבוטל של פוקימון, בעיקר מהסוג הרגיל. זה מופיע גם כ- TM15 מדור אחד לשמונה, ו- TM08 בדור שמונה. רק הקפד להשתמש בו בזמן הנכון מכיוון שהטעינה יכולה להוריד את כוחו האפקטיבי ל 75 לכל סיבוב.

7) נבג

מה שבטוח, התקפות התמודדות עם נזק גבוה הן בולטות בכל מה שקשור למנות כמה מהמהלכי הפוקימון החזקים ביותר. .

שימוש בנבג יכול להגדיר מטח התקפות שיכולה בסופו של דבר להוריד את HP של היריב פוקימון. . כעת, סוגי דשא אחרים יכולים ללמוד זאת, כולל ברלום, אמוונגוס ושיינוט. אכן, תנאי הסטטוס בפוקימון הם חזקים, אך נבג גורם לשינה בטוחה היא מהלך מסוכן אחד.

לפי מספרים בלבד, לפיצוץ יש את הנזק הגבוה ביותר שתפוקת פוקימון מהלך יכול לייצר. זה יכול להתמודד עם 250 נזק, שהוא אפילו גבוה יותר מ- Z-Moves, מקסימום מהלכים ומהלכים של G-Max. אך מכיוון שפרס המהלך הזה גבוה, הסיכון שיש לו גם הוא גבוה.

פיצוץ ממש הופך את הפוקימון שמשתמש בו להתפוצץ. מהלך מסוג רגיל זה הוא חרב פיפיות, ככל הנראה החיסרון הגדול ביותר שפוקימון יכול לקבל מהתקפה. חלק מהפוקימון שיכול להשתמש בפיצוץ כולל גולם, וויזינג, וולקניון, והפוקימון האייקוני ביותר לשימוש בזה – וולטורב.

. זה כולל סקאלד, מהלך מסוג מים שהוצג בדור V. למרות שזה עשוי להיראות לא כל כך חזק מכיוון שהוא עוסק רק ב -80 נזק, ההשפעה המשנית שלה הופכת אותו לכוח שיש לחשב איתו.

לסקאלד יש סיכוי של 30 אחוז לשרוף את פוקימון היעד. ברגע שנשרף פוקימון, הוא מאבד את HP בכל סיבוב, וסטטוס ההתקפה שלו מופחת בחצי. זה יאלץ את התוקפים הפיזיים להתמודד רק מחצית מהנזק הכולל שלהם. .

4) משחק עבירה

משחק עבירה איכשהו עומד בשמו בגלל כמה שהוא חזק. זה יכול לגנוב ולהשתמש בסטטוס ההתקפה של היעד כדי לחשב את הנזק שהוא יכול לייצר במקום את המשתמש. זה לבדו יכול להוות איום על פוקימון עם התקפה גבוהה, כולל אגדות כמו Mewtwo, Rayquaza ו- Zekrom.

משחק עבירה הוא מהלך מסוג אפל, שעשוי אפילו לכלול פוקימון עם סטטיסטיקות נמוכות יותר. זה כולל Houndour, Kecleon, Sandile ו- Zorua. זה עשוי להרגיש עבירה לגנוב את המהלכים של הפוקימון היריבים, אבל משחק עבירה יכול להפוך את הפוקימון החלש יותר לחזק, במיוחד כאשר הוא עומד מול יריב הרבה יותר חזק.

3) וולט מתמודד

. מתמודד וולט יכול להיחשב למהלך החזק ביותר על ידי פוקימון קמע, בזכות 120 הנזק שלו ו -10 אחוז סיכוי אפילו לשתק את היעד. מהלך מסוג חשמלי זה הוצג בדור שלוש. מאז, פיקאצ’ו שמר אותו בארסנל שלו, במיוחד כאשר אש עומדת בפני מנהיגי כושר או דמויות מרכזיות בסדרה.

עם זאת, יש לו חיסרון אחד גדול, ברגע שמשתמשים בו וולט מתמודד, רתיעה של מחצית מהנזק שנגרם יוחל על המשתמש שלה. עם זאת, יש לו דיוק של 100 אחוז, ומציאת הזמן הנכון להשתמש בו היא המפתח למקסום הפוטנציאל שלו.

השימוש בו כגימור בזמן שעדיין יש לך מספיק HP הוא האפשרות הטובה ביותר. רק וודא שתשרוד את הרתיעה אם אתה מתכנן להפיל את היריב, אחרת שני הפוקימון שלך יתעלפו.

2) התקפת שמיים

השני ברשימה שלנו הוא המהלך שיכול להריס ממש את האמרה ‘שמיים הם הגבול.”Sky Attack יכול להיחשב כמעבר הפוקימון הטוב ביותר בכל הזמנים, במיוחד עם האופן בו הוא הוקם בסדרה ובמשחקים.

Sky Attack הוא אחד המהלכים הפופולריים ביותר מסוג המעופפים שהוצגו כל הדרך מהדור הראשון. זה היה אמור להיות מהלך החתימה של הציפורים האגדיות, כלומר Articuno, Zapdos ו- Moltres. אבל עכשיו, נגיש ללמוד כמעט על ידי כל הטיפוסים המעופפים, מה שהופך אותו לאיום יותר עבור המאמנים המלהיטים לשלוט בסוג האמור.

זה יכול להתמודד עם נזק מאסיבי של 140, אבל כמו צמח תזזית והיפר קרן, המשתמש צריך להטעין לאחר השימוש בהתקפה. . .

1) זעם

מהלך הפוקימון שלוקח את המקום הראשון ברשימה שלנו הוא זעם. כששמיעתו, זעם עשוי כבר לרמוז על תחושה של הצגת כוח, כעס או אגרסיביות מסוימת. .

זעם הוא מהלך מסוג דרקון שיכול להתמודד 120 נזק ותמיד מדויק מאה אחוז. השימוש בו עם סוג דרקון הופך את תפוקת הנזק שלו עוד יותר. . אבל תאר לעצמך מה שלוש תקיפות זעם ברציפות יכולות לעשות כדי להוריד את ה- HP של היריב שלך, במיוחד אם אתה עומד בפני סוג דרקון אחר.

רק שימו לב שאחרי שלוש הסיבובים, הפוקימון שהשתמשו בזעם יתבלבל, אך תוכלו לרפא אותו באמצעות LUM או Persim Berry. אתה יכול גם לבחור להחליף את פוקימון עד להנחת המצב המיוחד, מה שיכול אפילו להבטיח סיכויים נוספים לנצח. זעם הוא המהלך הטוב ביותר של פוקימון בכל הזמנים, במיוחד בגלם את המטרה של דחיקת המטרה.

כותב תוכן אסטרטגי עבור Dot Esports מהפיליפינים, בעיקר עבור מארוול הצמד, משחקי קלפים, MOBA, גיימינג כללי ועוד. כתב בעבר מאמרי חדשות ומדריכים עבור Gfinity Esports, Sportskeeda, Esports.. גם שחקן הצמד מארוול תחרותי תחת שם המשחק שלי: Davidwaaaa, מדורג אינסופי ומצטרף למספר טורנירי SNAP. שיש.

MovePool של פוקימון הוא אחד הגורמים העיקריים שמחליטים את כדאיותו. . פוקימונים רבים מסתמכים למעשה על מהלכים נדירים מסוימים כדי להישאר בר -קיימא ב- OU; לברלום יש נבקר, לקלויסטר יש את Shell Smash, ולסקיזור יש אגרוף כדור. עם זאת, ישנם כמה מהלכים כל כך מצוינים (יש להם כוח בסיס נהדר, תועלת או השפעות נהדרות אחרות) עד שפוקימון שיש לו לפחות אחד מהמהלכים הללו הוא כמעט הכרח בקבוצה של שחקן מכובד. רשימה זו מציגה בפניכם את עשרת המהלכים הטובים ביותר ב- OU ואשר פוקימון בדרך כלל נושא אותם.

10. סיבוב מהיר

 • נוֹרמָלִי
 • 20
 • השפעה: עוסק בנזק. מסיר את כל שכבות סכנות הכניסה (כלומר. סלע התגנבות, דוקרנים, ודוקרנים רעילים) מצד המשתמש של השדה, וגם מסיר את אפקט הלכידה של מהלכים כמו ספין אש ועטיפה. זה גם מסיר זרעי עלוקה מהמשתמש. .

משתמשים בולטים: STARMIE, DONPHAN, FORRETRESS, TENTACRUEL

סכנות נמצאות בכל מקום ב- OU; פרות’ורן, Skarmory, Forretress, Tentacruel ואינספור משתמשי רוק התגנבות רק מחכים להפיל את הצד שלך בשדה עם מכשולים אינסופיים לפוקימון שלך. למרבה המזל, סיבוב מהיר מונע מהפוקימון שלך לקחת כמויות מגונות של נזק בכל פעם שהם נכנסים פנימה. סיבוב מהיר כמעט מבטיח באופן יחידתי שדוכן אינו הסגנון השולט ביותר בכל שכבה, קל וחומר. למעשה, ספין מהיר כל כך שימושי עד שפוקימון רבים, כמו וולקרונה, ג’יאראדו וסלמנס, כמעט מחייבים תמיכה מהירה של ספין לתפקוד ביעילות. למרות שהוא מתאפק על ידי ההקלדה הרגילה שלו, (עם זאת, סיבוב מהיר המקביל ללא כל חסינות יהיה מעבר לשבור ויהיה משמיד את הדוכן כ- PlayStyle) סיבוב מהיר הוא מהלך תמיכה רב עוצמה שצוותים רבים לא היו מתפקדים בלעדיה, מה שמאבטח אותו נקודה מספר 10.

9. קוצים

 • הקלדה: קרקע, אדמה
 • כוח בסיס:
 • השפעה: עוסק בפגיעה בפוקימון האויב באופן אוטומטי עם מעברם. האם 1/8 נזק עם שכבה אחת, 1/6 נזק עם שתי שכבות, ונזק 1/4 עם שלוש שכבות. מוסר מהצד של היריב בשדה כאשר הם משתמשים בסיבוב מהיר, או כאשר צוות המשתמש משתמש ב- defog. לא מושפע מהתנגדות או חולשות מסוג. רק פוקימון מקורקע מושפעים.

משתמשים בולטים: Forretress, Skamory, Ferrothorn

מהסרת סכנות ועד להנחתם, דוקרנים הם “אולדין הזהב” של סכנות כניסה. בחזרה ל- GSC ו- RSE, לפני שרוק התגנבות גנב את אור הזרקורים, ספייטים היו סכנת הכניסה (היחידה) שבחרת. GSC במיוחד היה מכוון מאוד לדוכן, מה שמוביל לפוקימון כמו פורטרס וסלויסטר רואים שימוש ניכר כמתנחלי הדוקרנים הקיימים היחידים. דוקרנים הם חזקים בדיוק כמו שהיו אז, במיוחד מכיוון שאנשים עסוקים יותר בחולשת סלע התגנבות מאשר חולשת דוקרנים. Scizor, Terrakion, Heatran ו- Tyranitar All Hate Diges אבל הם חלק מהפוקימון הנפוץ ביותר ב- OU, וזה לא משהו שאתה יכול לומר על Scyther או Moltres. היכולת שלה להבייל פוקימון חזק להפליא וההיפר-פופולריות של דוקרני ערידה ב- UU ו- Uber מבטיחים שהוא נכנס למוצק #9 מוצק.

8. רעידת אדמה

 • הקלדה:
 • כוח בסיס: 100
 • השפעה: . למרות שמהלך פיזי, מהלך זה אינו יוצר קשר עם היריב.

משתמשים בולטים: Mamoswine, Landorus, Gliscor, Dugtrio

סוף סוף מהלך אמיתי לניתוח נזק! רעידת אדמה היא הלחם והחמאה של כמעט כל מהלך של מטאטא פיזי; ההפצה הגדולה, הכיסוי הסופר יעיל וכוח הבסיס מבטיחים שהיא תמיד תהיה באופנה. למרות שחקנים רבים שמתכוננים למהלך זה בכל מקום (בין אם זה דרך בלון אוויר, לרחף או לארוז כמה סוגים מעופפים) זה עדיין מחזה נפוץ במיוחד ב- OU, ואפילו לשימוש בפוקימון שכבר יש להם מהלכי דקירה נהדרים. למעשה, רעידת אדמה מספקת כיסוי ניטרלי רב עבור פוקימון רבים, כמו ג’יאראדו, האקסורוס ונוסאור. כמות הסוגים שאיתם ניתן להשתמש ברעידת אדמה כדי ליצור כיסוי נהדר איתם היא אבסורדית; סלע / קרקע, דרקון / קרקע, קרח / קרקע; כל השילובים הללו הם חזקים ביותר ושכיחים מאוד. ככל שההתקפה הנפוצה ביותר עוברת ב- OU (וליצור ביד אחת את הצורך בבלון אוויר) רעידת אדמה מרימה מספר 8 מכובד.

7. שַׁעֲרוּרִיָה

 • הקלדה:
 • כוח בסיס: 120
 • השפעה: עוסק בנזק. ההתקפה חוזרת על עצמה עבור 2-3 סיבובים, ובמהלכה המשתמש נעול במשחק, לאחר מכן המשתמש מתבלבל.

Salamence, Haxorus, Dragonite

אם לצטט בויג’נגלס “זעם ממיס דברים”. זעם הוא ללא ספק תקן הזהב כשמדובר בעבירה מסוג דרקון; Salamence, Haxorus ו- Dragonite לא היו בשום מקום קרוב באותה עוצמה אם זה לא היה בשביל זה מהלך זה. זה (יחד עם המקבילה הפסאודו-מקבילה המיוחדת שלו, דראקו מטאור) הם הסיבה העיקרית לכך שבדיוק כל צוות מצליח זקוק לסוג פלדה מגושם יחסית כדי לעמוד בין חבריו לקבוצה להרס הדרקוני. . למרות שיש לו כמה תופעות לוואי די מתישות, כמו נעילת המנעול של 2 עד 3 המעצבנת שלה והעובדה שהיא גורמת לבלבול, לזעם יש את הכוח המיידי, הכיסוי המצוין וגורם “הו חרא” להגיע למס ‘7.

6. מהלכי התאוששות של 50%

 • הקלדה:
 • כוח בסיס: N/a
 • השפעה: מהלך זה מרפא את המשתמש ב -50% מה- HP המרבי שלו.

Blissey, Celebi, Skarmory, Starmie

. . . . Skarmory היה טוב לפני שהוא גלה, אבל רוסט עזר לו להישאר רלוונטי במטגמה מלאה בהתקפות מיוחדות עוצמתיות ומשתמשי סכנה אחרים. לבסוף, סטארמי יכולה להריץ שלוש התקפות מצוינות שנקבעו עם התאוששות כדי להחלים את הנזק של אורב החיים או סט ספין מהיר רגיל עם התאוששות כדי להבטיח אריכות ימים רבה יותר והסיכוי להסתובב יותר מפעם אחת. .

5.

 • הקלדה:
 • כוח בסיס:
 • השפעה: עוסק בנזק ויש לו סיכוי של 30% לשרוף את היעד. .

Tentacruel, פוליטי, Jellicent, Vaporeon

העובדה שסקאלד הוא המעבר היחיד של ה- BW ברשימה פשוט מראה כי יתכן שהיה זחילה בכוח, אך בשום אופן לא זחזת זחילה על מהלכים. עם זאת, סקאלד טוב יותר בדור הזה מאשר היה היה בכל אחד מהקודמים בזכות דבר אחד: גשם. עם כניסתו של טפטוף הפוליטו הגיעה ההבנה כי מהלך שהוא בעצם (בגשם) משאבת הידרו מדויקת של 100% עם סיכוי של 30% לשרוף את המטרה, יכולה להיות רק דבר טוב (במיוחד כפי שהסוגי המים גורמים בדרך כלל קירות פיזיים טובים.) סקאלד החליף די גלישה על כל סוג מים מגושם שם בחוץ, וגורם לפוקימון כמו דרקוניט, קלויסטר, ג’יאראדוס וונוסאור לחשוב פעמיים לפני שהם עוברים לסוגי המים המגושמים שהם היו מסוגלים להקים עליהם. תודה לחלוטין לתופעת הלוואי הנהדרת שלה, התוספת היחידה של BW לרשימה זו פוגעת מספר 5 מצוין.

4. כוח נסתר

 • הקלדה: מגוון
 • כוח בסיס: 70
 • השפעה: עוסק בנזק. תלוי ב- IVS של המשתמש, ניתן לשנות את סוג וכוח הבסיס של המהלך.

משתמשים בולטים: כל תוקף (מיוחד), עם כמה יוצאים מן הכל.

יתכן שהדבר השימושי היחיד שאינו טאון אי פעם היה ליצור את ההכרח למהלך זה. כוח נסתר הוא מהלך הכיסוי האולטימטיבי. כלומר, כמות הפוקימון שמסתמכת על כוח נסתר מסוג זה או אחר כדי להיות רלוונטיים ב- OU מצטיינת. וירזיון ונשף זקוקים לקרח כוח נסתר כדי לעבור את גליסור, ונוסאור וסלבבי מסתמכים על אש חשמל נסתרת כדי לוודא שסקייזור לא יכול פשוט להיכנס ולפניית דואר זבל, והטרן ופוליטו יכול רק לקוות לעבור על פני ג’ליס אם הם נושאים דשא כוח נסתר או חשמלי. למרות שהסוג הפיצול הפיזי / המיוחד של דפוק על תוקפים פיזיים עם כיסוי חראני, התוקפים המיוחדים פשוט השתפרו. למרות שהורדת IVs מכריעה לעיתים קרובות (במיוחד מהירות) יכולה להיות מעצבנת, כוח נסתר הוא פשוט מספיק חזק כדי להצדיק שימוש בכל פוקימון עם בעיות כיסוי. מכיוון שזה המהלך המגוונת ביותר בשלמותו של פוקימון, Power Power מדרג מספר 4 יוצא מן הכלל.

3. סיבוב פרסה

 • הקלדה: חרק
 • כוח בסיס: 70
 • השפעה: לאחר שתקף את היריב, השחקן בוחר פוקימון חדש שישלח. אם זה יעבור את היעד, המשתמש מחליט איזה פוקימון לשלוח, היריב מחליט. אם אין יותר פוקימון במסיבת המשתמש, מהלך זה רק נזק.

משתמשים בולטים: Scizor, Landorus, Mienshao

הנוראיות של הפניון הוזכרה כל כך הרבה פעמים בעבר עד שאמירת כל זה מרגישה ממש די נדושה; אבל ברצינות, איך יכול מהלך שלעתים הופך את החיזוי המיותר לחלוטין וכמעט תמיד מציב אותך למצב חיובי לא להתלהב עליה? היתרונות של U-Turn כבר נדונו בדפי הסמרטוט המפורסם הזה כאן ובצדק; פניית פרסה היא מהלך הצופים האולטימטיבי, אפילו טוב יותר ממתג וולט מכיוון שלא כלום (חסום שדינג’ה סוררת) יכול להיכנס ולעצור אתכם לעבור לדלפק מתאים או לבדוק. יחד עם ההשפעה המצוינת והקלדתו מגיע כוח הבסיס ההוגן של U-Turn (אם כי Scizor באמת רוצה שזה היה 10 פחות לתפוס את הטכנאי הטעים הזה מגביר). 70 כוח בסיס עשוי להיות נמוך יחסית, אך כאשר הוא מוגבר על ידי דקירה, סטטוס התקפה גבוהה, או שניהם, הוא יכול לשים שקעים גדולים באופן מפתיע בדברים מגושמים יחסית. הודות להשפעה המדהימה לחלוטין, הפצה טובה, הקלדה מושלמת ופניון כוח סביר ומגיעה בנוחות למקום מספר 3, ולפי רשימה זו, היא המהלך הטוב ביותר של נזק במשחק.

2. תחליף

 • הקלדה: נוֹרמָלִי
 • כוח בסיס:
 • השפעה: המשתמש מאבד 1/4 מה- Max HP שלו ויוצר תחליף. תחליף זה נגרם נזק למשתמש וחוסם את מרבית המהלכים שאינם פועלים, כמו נבג וגל רעם. זה גם מונע את ההשפעות המשניות של מהלכים מזיקים מלהקפיד על אפקט, כולל מניעת נכפה של המשתמש על ידי זריקת מעגל או זנב דרקון. אם התחליף לוקח נזק שווה או יותר מ- 25% מה- HP המרבי של המשתמש הוא ישבר.

משתמשים בולטים: Gliscor, Gengar, Hydreigon, Breloom

תחליף (מבחינת הרבגוניות) הוא לתמוך במהלכים מהי הכוח הנסתר הוא מהלכים של פגיעה; השימושים שלה כמעט בלתי ניתנים לספור. ברלום הוא אולי המשתמש הטוב ביותר בתחליף; אם זה נכנס לכל דבר שהוא יכול לעלות על מהירות או להפחיד, אתה יכול להיות די בטוח שהוא יוציא לפחות פוקימון אחד מהעמלה עם ספור, אם לא שניים בזכות אגרוף המיקוד ההרסני שלו שניתן לפטר אותו ללא דאגה מאחורי א ‘ תחליף. לתחליף יש שימוש כללי יותר בפוקימון פוגעני כמו Hydreigon, שמשתמש בו כדי לפטר התקפות עוצמתיות בבטיחות מוחלטת. גליסקור משתמש בתחליף בהגנה על מנת להגן על רוטום-W נטול כוח נטול כוח על ידי עקיפת ה- PP הערמומי של Hydro Pump ו- Heatran לרוב מפעיל תחליף לצד רעיל כדי לעבור פוקימון בדרך כלל יכול להקים עליו, כמו ג’ליס ודרגון. עם תחליף את הגבול של השמיים, באמת. למרות שהוא מוצא שימוש רב יותר בפוקימון פוגעני, שמעריך את התור החופשי בהן ניתן להקים, פוקימון הגנתי יכול גם להשתמש בתחליף לאפקט רב. לדוגמה, Vaporeon יכול BATON להעביר תחליפים ענקיים (ומשאלות) לפוקימון פרייריר כדי להבטיח טאטא או לקדם שרשרת מעבר של שרביט של שרביט. עם הרבגוניות המדהימה וההפצה האינסופית שלה, החלף שעונים במקום 2, אבל פשוט מפספס במקום הראשון.

1. רוק התגנבות

 • הקלדה: סלע
 • כוח בסיס: N/a
 • השפעה: מציב את סלע התגנבות של סכנת הכניסה בצד היריב של המגרש. רק שכבה אחת יכולה להיות למעלה בכל פעם. מפגע זה עוסק בפגיעה בפוקימון מנוגד. יתר על כן, נלקחים בחשבון חולשות או התנגדות לסלע. פוקימון עם התנגדות 4x לסלע לוקח 3.125%, אחד עם התנגדות 2x לוקח 6.25%, אחד עם נייטרליות לוקח 12.5%, אחד עם חולשה של 2x לוקח 25%, ואחד עם חולשה 4x לוקח 50%. מוסר מהצד של היריב בשדה כאשר הם משתמשים בסיבוב מהיר, או כאשר צוות המשתמש משתמש ב- defog.

משתמשים בולטים: Heatran, Tyranitar, Jirachi, Blissey, Forretress

הנה לנו את זה: המוחלט, הידיים למטה, הכי טוב במשחק. כדי להישאר בתוך המגבלות שקבעתי קודם לכן רשמתי רק ארבעה משתמשים בולטים, אבל יש כל כך הרבה עד שרשום את כולם ייקח ימים. Stealth Rock הוא לא רק הטוב ביותר, אלא גם המהלך המשתנה ביותר במשחק בהיסטוריה (וכנראה העתיד) של פוקימון. רשימת הפוקימון שאינם אפילו לא תהיה מצוינת אם זה לא היה בשביל מהלך זה הוא משמעותי; Yanmega, Honchkrow, Victini, אפילו Moltres היו כולם בר -קיימא אם הם לא היו צריכים להפסיד לפחות רבע מהבריאות בכל פעם שהם מחליטים לעבור. והרשימה הזו אפילו לא שקלה את פוקימון החולשים לסלע התגנבות. אתה יכול לדמיין כמה וולקרונה מוגברת תהיה בלעדיה? או Gyarados? סלמנס? נוסף. העובדה שיש רק 8 פוקימונים חלשים לסלע התגנבות ב- OU (ורק אחד בעשירייה הראשונה) מראה כיצד נכה חולשה לסלעים. שמעת את זה כאן אנשים ראשונים: רוק התגנבות, המהלך הכי טוב במשחק.

התייחסות מכובדת:

מִרדָף

 • הקלדה: אפל
 • כוח בסיס: 40
 • השפעה: עוסק בנזק. אם משתמשים בו באותה תפנית כמו היעד מתגבר, או מנסה לברוח במשחק, העדיפות שלו עולה ל- +7 וכוח הבסיס שלו עולה ל 80. המשמעות היא שהיא פוגעת ביעד לפני שהוא עובר. אם למשתמש במרדף יש טכנאי, כוח המהלך מוגבר אם היריב לא עובר, אך אם הוא אכן עובר, הכוח שלו כבר לא מוגבר.

משתמשים בולטים: Scizor, Tyranitar

למרות שהמהלך הזה היה זהוב ב- DPP, הוא איבד שימוש רב ב- BW. בגלל שכיחותו של פרות’ורן, כמעט כל תוקף מיוחד נושא באש חשמל נסתרת, מה שמקשה על סקיזור ללכוד דברים שהוא כבר לא יכול לאקו עם אגרוף כדור. נוסף על כך, הרבה פוקימון מרדף מרדף, כמו ג’נגר ואלקזאם, מפעילים תחליף לצאת בחינם צריכים טירניטר או Scizor להיכנס, או פשוט לנסות להוריד אותם עם פיצוץ מיקוד או ירי חשמל נסתר בהתאמה. עם זאת, אין פירוש הדבר שמרדף הוא מהלך רע, רחוק מזה. Tyranitar (The Grand Daddy של המרדף) משתמש בו כדי לשמר את התאומים הלטיים כמעט בידיים.

קרב צמוד

 • הקלדה: לְחִימָה
 • כוח בסיס: 120
 • השפעה: עוסק בנזק ומוריד את ההגנה וההגנה המיוחדת של המשתמש בשלב אחד.

משתמשים בולטים: לוסאריו, טרקיון, אינפניאפ

קרב קרוב נמצא ממש מאחורי זעם מבחינת כמויות מטורפות של בתים. זה הקיסר של מהלכים מסוג הלחימה (כן אפילו יותר טוב מהיי קפיצה-האם אתה נואש להפסיד מחצית הבריאות שלך 10% מהזמן?) בשל כמה סיבות. הדבר היחיד שקופץ החוצה הוא כוח הבסיס הגדול שלו, אך תופעת הלוואי חסרת השלכות והכיסוי הטוב שלה הופכים אותו לטוב אפילו יותר. לאחר ריקוד חרבות, לוסאריו וטרקיון יכולים לרסק כל קיר בדרכם, ותופת יכול להשתמש בתנועה על מערכות עלילה מגעילות כדי לעבור את הכתמים הוורודים. לרוע המזל, קרב קרוב די תמיד נוגע ברעידת האדמה כמעבר כיסוי (מלבד על סוגים לחימה). לרעידת אדמה אין תופעות לוואי מעצבנות ומכה סוגים נפוצים יותר לנזק יעיל במיוחד, ומבטיח שכל מטאטא פיזי חסר בכיסוי יבחר כמעט תמיד על פני קרב קרוב.

 • הקלדה: דְרָקוֹן
 • כוח בסיס: 140
 • השפעה: עוסק בנזק ומוריד את ההתקפה המיוחדת של המשתמש בשני שלבים.

משתמשים בולטים: Latios, Latias, Hydreigon, Salamence

המקבילה המיוחדת הקרובה לזעם היא הסיבה שהלטיאס נאסר ב- DPP OU, והסיבה לכך שכל צוות מצליח בימינו נושא את אחד הפוקימון הבא: פרוטורן, סקייזור, טירניטר, בלסי / שאנסי. ללא אחד האמור לעיל, התאומים הלטיים הולכים לגשם מטאורים לוהטים, דרקוניים במצעד שלך ללא מחשבה שנייה. היידרייגון הוא ללא ספק משתמש טוב עוד יותר במעבר מכיוון שהוא לא חלש לרדיפה, יכול לטגן את פרות’ורן ולסקייזור עם אש בפיצוץ, לטבוע טירניטר עם גלישה ולהשתולל על פני בליסי עם זעם. יש רק דבר אחד להרחיק את דראקו מטאור ממקום ברשימה: תופעת לוואי מתישה לחלוטין. זעם עשוי להכריח אותך להישאר בו, אבל דראקו מטאור די תולה סימן “אני מחליף” סביב הצוואר שלך בשנייה אתה משתמש בו, ולתת ליריב שלך לדעת בדיוק מה אתה הולך לעשות הבא זה לעולם לא דבר טוב.

כל המדריכים ומידע האסטרטגיה הם © 2004 Smogon.COM ותורמיו. פוקימון הוא © 1995 נינטנדו. מדיניות הפרטיות