?

0

האתר הגרמני הייז.. (קישור מפעיל את זיהוי הספאם)

. מִגרָשׁ .

מחירי קרקמות של ה- Raspberry Pi ב- eBay

אבל ? והאם יש סימנים ש- Raspberry Pis יהפכו לזמינים לקהל הרחב בקרוב בקרוב?

כדי להיות ברור, אני מדבר על PIS פטל SBC, כמו PI 4 Model B, מודול המחשוב 4, ה- Pi Zero 2 W, ואפילו במקרים רבים ה- PI 400. ה- PICO ו- PICO W שניהם זמינים, לפחות ברוב השווקים שבהם הסתכלתי (מחסור מקומי תמיד קיים, אך בדרך כלל לא במשך חודשים או שנים .

. .com יודע כיצד Pis פטל קצר מועד נמצאים בקמעונאים רשמיים כמו Adafruit ו- Pi-Shop, אפילו עם רכישת מגבלות קיימות.

אָמִין .

למה?

?

ובכן, שתי סיבות:

  1. Raspberry Pi הוא אחד מספקי ה- SBC הבודדים (אולי תמיכה. במקום לזרוק חומרה על הקיר, לראות מה מקלות, ולסמוך על קהילות מפתחים כדי לתמוך בחומרה שלהם עם התפלגויות כמו Armbian, Raspberry Pi תומך באופן פעיל בלוחות שלהם, כל הדרך חזרה לדגם PI המקורי B. . .
  2. .

ובגלל הנקודה השנייה, Raspberry Pi יכול לייצר מספר מוגבל של דגמי PI המבוססים על Broadcom BCM2711 SOC. זה אותו סוגיה המציקה יצרני מכוניות. אפילו בהירות כמו Nvidia, Intel, AMD ואפל עדיין מושפעות.

Raspberry Pi 4 BCM2711 SOC

בגלל המחסור, Raspberry Pi לא הצליחו להגביר. .ארה”ב, מרכז מיקרו וקמעונאים אחרים המוכרים יחידות בודדות.

זה רחוק מלהיות אידיאלי, ורבים בקהילת היצרנים/האקרים (אני עצמי כלול) מרגישים נבגדים על ידי ארגון שגדל במהירות על סמך אימוץ השטח של ה- Raspberry Pi מאז 2012.

?

עם כל זה בחשבון, ומכיוון שלא היה עדכון רשמי מאז הפוסט של אבן אפטון בבלוג Raspberry PI באפריל, שאלתי ישירות על המחסור. אבן אמר, בעיקרון:

  • הכל בפוסט בבלוג באפריל עדיין תקף
  • הם עדיין מעדיפים עדיפות ללקוחות OEM (שבנו את המוצרים שלהם סביב ה- PI)
  • כל יצרן יצרן שאינו מקבל את ה- PIS שהם צריכים צריך לשלוח דוא”ל [מוגן בדוא”ל]
  • המטרה העיקרית של Raspberry Pi במהלך המחסור היא לא לאפשר לחברות המסתמכות על פטל pi למות.
  • פטל pis לחודש.

ולבסוף, הם רצו להבהיר את נקודת הבידול העיקרית שלהם במרחב SBC:

. אתה יכול להיות בטוח שהתוכנה שלנו תפעל על כל הפטל Pis אפילו אלה כיום מעל גיל עשר, והיא עדיין מתעדכנת!

, ה- MSRP עבור פטל Pi משומש. לפרויקטים מסוימים, לקבל דברים פועלים ב- PI (ולדעת שיש להם עדכוני תוכנה עבור .

.

חלופות פטל PI

אבל בגלל שה- PI הוא עכשיו מחשב של 100 דולר (לעת עתה) אנשים החלו לשקול חלופות.

אם אתה רוצה מחשב מעט מהיר יותר ויותר גנרי, קניית מחשב ‘ליטר אחד’ משומש (אחד מאותם מחשבים קטנים שאתה רואה קשור לצג במשרד של רופא) יכול להביא לך משהו בשווי – או מהיר יותר מאשר – PI 4 עבור פחות מ- 80 $, או זול יותר אם יש לך מזל. אך למחשבים אלה חסרים תכונות מסוימות כמו GPIO או כל סוג של תאימות כובע, כך גם אפשרות רק אם אתה משתמש ב- PI כמחשב גנרי.

.

.

איפה ש- Raspberry Pi מניח דבר ומנחה אותך לאורך כל שלב, רוב היצרנים האחרים מניחים שאתה מכיר SBCs, ISOs מהבהבים, ואולי גם בעיות באגים על חיבור סדרתי של USB!

זה לא תמיד המקרה, והופתעתי לטובה מלוח ה- CB1 החדש של Bigtreetech (שיבוט של מודול המחשוב 4, המריץ AllWinner H616 SOC). בדוק את הניסיון שלי עם הלוח ההוא בזרם החיים האחרון שלי:

. . .

אני לא אומר שעליך להימנע מ- SBCs חלופיים, אך אל תצפה לאותה רמה של חווית משתמש ותמיכה שתקבל עם Raspberry Pi.

בסופו של דבר, אני אדהד את מה שהמלצתי בעבר:

  • אם אתה זקוק ל- PI פטל, היה סבלני והמשיך לבדוק את Rpilocator.com, או אם הצורך דחוף יותר, שקול לשלוח דוא”ל [מוגן בדוא”ל] .
  • אם אתה שוקל אלטרנטיבה, דע כי החוויה אולי לא תהיה פשוטה, אך נסה לקבל מושג למה אתה נכנס על ידי מציאת ביקורות מאחרים כדי לוודא שהלוח יפתור את הבעיות שיש לך קודם.
  • המחסור ככל הנראה לא יאפשר השנה. אני עדיין מקווה שזה יירגע בשנת 2023, אבל מי יודע מה העתיד טומן בחוב.

לקריאה נוספת

פימורוני.נראה כי com עובד די טוב. . . פשוט הכניסו את הדוא”ל שלכם והמתנו להודעה. ואז קנה מיד.

. . היה לעזאזל זמן לקבל אחד לאתחל.

. הייתי קדימה ואחורה עם תמיכת לקוחות מספר פעמים ולמרות שהאתר שלהם אומר שהם נשלחים לארה”ב – הם לא נשלחים לארה”ב .

מגרדים את זה האחרון. חברה לא נכונה – פימורוני אכן שולח את ארה”ב.

אוקדו בריטניה לא נשלחת לארה”ב.

עשה את זה עם הפיהוט בארה”ב

הייתה לי ניסיון דומה לקנות מהם ערכת PI 4B 8GB לפני שבוע תמורת פחות מ -200 דולר AUD שהיה מטורף בהתחשב במחסור ומחירים מנופחים שקונים ערכה דומה באופן מקומי. 3 ימים אחר כך זה הגיע לאוסטרליה שם כיף לי להקים את זה.

הסתכלתי גם על כמה SBCs אלטרנטיביים עדיין כחדש חדש יחסית הדבר שדחה אותי היה מה שג’ף מזכיר בצדק וזה חוסר תמיכה בקהילה, חומרה תואמת ומערכת הפעלה אמינה על בסיס לינוקס או אנדרואיד כיוון שאני נרגש על ידי השבבים RK 3399/3588, ובכל זאת כל הדיווחים מצביעים על כך שהם עדיין לא מוכנים לחלוטין אז אני אחכה בשמחה עד שהדברים ישתפרו!?

מתוך עניין, איזו ערכה? . אני גם באוסטרליה, באופן מקומי הערכה היחידה של 8 ג’יגה -בייט שראיתי היא “האולטימטיבי” מ- Core Electronics, אבל זה Au 311 $

.com/libre-computer-project/libretech-raspbian-towlability) המאפשר לך לשנות התקנה Raspbian באופן לגרום לו לפעול גם על החומרה שלהם. . !

קרן ה- RPI לא נותנת לך את האמת. על פי המקורות שלי מערכת היחסים שלהם עם ברודקום הפכו לחמוצים מאוד, בין השאר בגלל ה- Pi Pico. ברודקום עכשיו רוצה לגבות אותם מחירי רשימה. הסיפור “אנו מעדיפים לשלוח את הלקוחות התעשייתיים שלנו” הוא שקר. יש להם מספר מיליון של הזמנות שלא מולאו, ולפי המקורות שלי המפיצים הגדולים מקבלים כמעט כלום עבור הלקוחות התעשייתיים שלהם. ורק לפני שבועיים, רכיבי השותפים הגדולים ביותר לייצור RS ויתרו עליהם, ביטלו את כל ההזמנות שלא הומלאו (מספר מיליון חלקים), וכעת מתחילה לייצר מיליוני מודולי Radxa CM3 במקום, וממליצים ללקוחות שלהם לעבור אליהם זֶה.

מכל המידע שיש לי זה לא סביר ש- RPI פשוט ימות בשנת 2023.

ברודקום יצטרך להיות טיפש כדי להרוג את הקשר עם RPI, בהתחשב בכמה מכירות אבודות. גם אם יחסי ה- RPI Broadcom חמוץ (עשיתי מחקר ולא יכולתי למצוא שום דבר לאשש זאת), אין סיבה שזה יהרוג את RPI. .

האם אכפת לך לקשר בין המקורות האלה? אני לא אומר שאתה משקר, אבל אלה כמה האשמות די קשות וכמה מספרים ממש גדולים באמת פשוט לזרוק בלי שום דבר כדי לגבות את זה.

זמן לאבן אפטון ייצא ל”מפיק מעבד זרוע אחר “ולתקן את שבב ה- M1 של אפל עבור ה- Gen Raspberry Pi הבא. 😉

זה מרתק לראות אנשים מרכיבים זבל שלם ברשת ומכנים זאת האמת.

שאל את המקורות שלך לגבי רכיבי RS שוב. שמעתי שזה היה הפוך בגלל שהם מתעללים בפריבילגיות הרישיון שלהם. הם בוטלו, הם לא ביטלו את ההזמנות.

התמזל מזלי ומצאתי 4 לוחות (3 PI3 ואפס 1) בזמן שהייתי באמצע מהלך, מגירת זבל במוסך שלי.

אם יש לך מכשיר אנדרואיד מושרש ואינך זקוק לסיכות GPIO, פריסת לינוקס יכולה לכסות מקרי שימוש רבים. מקל HDMI אנדרואיד ישן של רוק -צ’יפוס נראה כמו SBC זרוע כשזה כל מה שיש לך לשכב סביב.

Postmarketos הוא גם אפשרות אם הטלפון שלך נתמך. למספר גדל והולך של טלפונים יש תמיכה ב- Mainline Linux ב- PMO.

רק תוהה אם מישהו יודע אם לחנות הקמעונאית של Raspberry Pi בקיימברידג ‘בריטניה יש מלאי? .

זה כן, מלאי של RPI4 על פני מספר גדלי זיכרון ו- RPI אפס 2 W (לפחות זה עשה כשקניתי אפס בשבוע שעבר).

היה לי פרויקט שהייתי צריך לעשות כמה חודשים אחורה שקרא ל- PI. אף אחד לא היה צריך להיות. . זה הסתדר ממש יפה. מפעיל את אובונטו ג’אמי, EMMC מובנה אפילו. למרות שזה עדיין היה יותר ממה שהייתי רגיל לשלם, הסכום היה עדיין 100 $ 100 כולל מארז מתכת נחמד. השווה את זה לעומת 150 הדולרים שאני רואה עבור לוחות PI4 4GB עירומים שלוקחים 6 שבועות על Aliexpress כדי להשיג.

יש לי ערכת PI 4 4GB עבור 100 דולר במלאי. היה לי את זה למעלה משנה.

?
.

אתה יכול לקנות אותם באליבאבא. .

היי ג’ף, ובכן בשבילי אין למהר, אז אני יכול לחכות לשנה הבאה. אבל כל יום אני מרגיש פחות מעוניין במשהו שאני לא יכול להשיג.

ג’ף, ראשונה תוכן נהדר, המשך את זה אדוני! מובן שאפשר היה לקחת זאת כשנוי במחלוקת, עם זאת. בעל ניסיון בארה”ב מנגד התקוממות הפטל PI היה מחליף משחק עוד באותו היום. כמו מל”טים של DJI שנשלחו על ידי אלפים לרוסיה/אוקראינה שישמשו כנשק, סביר להניח ש- Raspberry Pi נפגשים באותו הגורל. . . אם לשמור על חברות המבקשות מ- PI להישאר בעסקים, למשל Adafruit, אז יותר PI בשוק הפתוח יעשה בדיוק את זה. עדות נוספת לכך יכללו את המחסור במחסור בביגל לוחות של Beagleboard כמו גם את הלוחות של ארדואינו.

די ברור שלפחות אחד מסופקי ה- OEM של יצרני היצרן יצרניים נמכרים באופן ישיר או עקיף מחדש של Pi Zero 2 W תמורת 64 פאונד.95 באתר המכרז המפורסם למוכר מסוים יש הרבה עשרות אם לא מאות המופיעים בזמן שאני מקליד את זה! !

רק FYI:
האתר הגרמני הייז.דה (חדשות IT) הזכירו אותך ואת הראיון שלך עם אבן אפטון במאמר על מחסור השבבים ו- PIS פטל אתמול. (קישור מפעיל את זיהוי הספאם)

. אבן אפטון אומר שמחסור. . עבודה טובה ג’ף.

שנים של כלום. על הזמן שמישהו יצר לוח תקע ומשחק תואם כדי שכולנו נוכל להמשיך מהארגון הלא כשיר הזה

נפרד מקבל לעצמי בננה pi m2 אפס זמן מה אחורה. לוח יכול מאוד, אך כאמור – ISO לינוקס ‘האחרון’ היה גליל עתיק של אובונטו. ישן מספיק שזה נפל מגב הרפטים המתאימים ואפילו לא הצליח לבצע שדרוג שחרור מבלי שתצטרך להפנות מחדש את APT לארכיון כתובות אתרים.

עם זאת – ברגע שרוץ, זה עובד יפה מאוד. עם ה- CORETEX-A7, יותר OOMPH מאשר ה- RPI אפס זה מחקה. אבל אתה צודק – כמעט ולא כל כך “חבר ‘את הפעל” כפטל.

מעט צלילה עמוקה לכמה מהחלופות עשויה לגרום לווידאו טוב;)

איפה האנשים RISCV? ?

הם ב- Allnetchina לוח ה- Starfive השני של Gen נראה כאילו זה יכול להיות די טוב – ניסיתי לכוון קישור אבל נראה שג’ף חושב שזה ספאם;)

נסה לחפש אחר Starfive-Visionfive-2nd-single-single-complice, אתה צריך למצוא את זה בסדר.

. הקרן עשתה את ההפך הגמור ממה שהם צריכים לעשות, בהתחשב בהצהרת המשימה הראשונית שלהם. לעזאזל עם העסקים הקטנים שמבלבלים את פטל PI כדי לנהל את החברות שלהם, זה מנוגד למה ש- Raspberry Pi נועד לעשות מלכתחילה. כתוצאה מ- RaspberryPi..

זה כל כך מקסים כשילדים זורקים התקפי זעם.

התסכול שלהם מובן. . ובכן, נעורים. להתבגר.

בתשובה לתסכול שלהם הוא … על ידי Evets

.

לצערי אני באותה סירה והתחלתי לחקור אלטרנטיבות. אני שונא לומר את זה אבל אני חושב שיש בעיה עמוקה יותר ב- Raspberry Pi. בנוסף הם באמת לא מספקים עדכונים משמעותיים.

. אף אחד לא רוצה לדבר על זה, אבל אני חושב שכולנו יכולים לראות את זה לא יכולים? זה ייקח שנים כדי להתעורר לראשונה לזה, ולהעניק ייצור מקומי חזק כדי להסיר את התלות. כל זה לא הולך להיות קל, ואני לא רואה את זה קורה הרבה מאוד זמן. ?

אני עוברת בהדרגה לחישוב מקלות, מעט יקרים אך לא כל כך הרבה אחרי היוון זיכרון של 8 ג’יגה -בייט, מעטפת מתאימה לשימוש משובץ, אחסון פנימי עם קלט/פלט טוב באמת למערכת ההפעלה, כבל HDMI ואספקת חשמל. . אחרי שארדואינו התחבר, לא נותר שום דבר להתגעגע.

אם הם כל כך קצרים במלאי, איך זה, לחברות אלקטרוניות סיניות יש אלפים במלאי.
כמובן שהם מוכרים את זה למחיר שאתה טובע, אבל הם חייבים להשיג אותו ממקום או לא?
Pi org הוא פשוט שטויות מסביב.

ובכן, אני בהחלט מחשיב את קרן PI כעוינת באופן פעיל לקהילת DIY/Maker מאז לפחות אמצע 2011. . איך הם עוינים? . פרויקטים של קוד פתוח לא עוברים לחומרה אלטרנטיבית, אנשים לא בוחרים בפתרונות אחרים מכיוון שאומרים להם שזה עוד כמה שבועות. לא, זה שנים. וכאשר הם אכן מספקים, השבבים האלה יהיו טכנולוגיים בני עשור. המצב בו אנו נמצאים לא קשור ל”מצוקת שבבים “, אבל הכל עם מחירים על ידי יצרנים מבוססים מסוימים. זו פשוט תוצאה של מעט מדי תחרות. . . התבונן בתעשיית ה- FPGA דוגמה איך זה עלול לקרות. . . ? לא, הם שמחים לתת את השוק הנמוך לטריון לטריון. בכל מקרה הם לא הרוויחו הרבה כסף במכשירים נמוכים. ?. כל “מחסור השבבים” הזה אינו דבר אחר, אלא הזדמנות לבנות מחדש את יחסי הרווח שלהם עבור היצרנים.

כשחוזרים לקרן PI, יכולתו לספק מוצר שהיה די מהיר ותומך היטב הייתה קשורה בחוזקה לסביבה התעשייתית שהייתה באותה תקופה. זה נעלם וזה לא חוזר. אנחנו צריכים להתקדם. . קהילת קוד פתוח מעורבת בעבודה רבה לשיפור התמיכה בלינוקס ב- SOCS Rockchip למשל. . הרבה דברים כבר ניתנים לביצוע בלוחות האלה. אם אתה מפתח תוכנה משלך ואתה מוכן להריץ גרעיני לינוקס שהם מעט מבוגרים, אתה יכול לקבל תכונות מתקדמות כמו קידוד וידאו וכו ‘עובד. . . . עם זאת, אף אחד מהשימושים הנוכחיים שלי ב- Raspberry Pi אינו כרוך ב- HDMI ולכן בשבילי זה לא משנה. . חסוך לעצמך קצת בעיות ובחר משהו אחר.

אני שבור pi 3 b+. MXL7704 Busted. ויש הרבה משתמשים עם אותה בעיה.
. היה מוכר אותם כחוסכים. כפי שהם זקוקים לתכנות.,
. רק צריך לחכות לזה.

אני חולק את התסכול, אבל לא את הבגידה. . .

מה. .

בדיוק קיבלתי פטל PI 4B באמזון.

בתשובה למה. לא יכול להשיג … על ידי justgotmyrpi4b

. בנוסף, כמה שילמת?

.

היכן לקנות את Raspberry Pi 4 ומתי הוא חוזר למלאי?

היכן לקנות את Raspberry Pi 4 ומתי הוא חוזר למלאי?

. עם זאת, הנושאים האחרונים הפכו אותם כמעט בלתי אפשריים למצוא. אז אנחנו הולכים לעזור לך לגלות היכן ניתן לקנות את הפטל פי 4 וכאשר זה יכול לחזור למלאי.

+. .

חלק מהבעיות במציאת מלאי עבור Raspberry Pi 4 שנמסרו מנושאי שרשרת אספקה ​​מוליכים למחצה בעקבות המגיפה. כרטיסי גרפיקה ו- PS5s ראו בעיות מלאי ענק, תוך שהם מצמצמים את המחירים עד נתונים כמעט אבסורדיים. אנחנו עכשיו בקצה הזנב של נושא האספקה ​​הזה – נקווה שנוכל לעזור לך למצוא היכן לקנות את Raspberry Pi 4.

?

תאריך השחרור של Raspberry Pi 5 מיועד על ידי מדריך המחשב בתחילת אמצע 2023 מוקדם. עם זאת, נראה כי בקרוב אנו עוברים תאריך זה, מה שאומר שאולי אין לנו שחרור של מודל חדש יותר כדי להגדיל את הזמינות של הדגם הישן יותר. . זה לא נראה כאילו אנחנו הולכים לראות את זה בקרוב.

ל- Raspberry Pi 4 Model B יש MSRP בין £ 40 – 85 פאונד, ולכן ראיית דגמים באמזון הוציאה תמורת 149 £ / 155 $ לא בדיוק מבטיחים.

. באופן דומה, פימורוני הם גם ללא שום דבר לספק.

.

אז נכון לעכשיו, המקום היחיד בו תוכלו להרים פטל PI 4 בארה”ב ובבריטניה הוא מאמזון. עם זאת, אלה מחיר מחיר בכמעט 200%.

.

?

אומרים כי ה- Raspberry Pi 4 חוזר למלאי עד שנת 2023, כאמור על ידי המנכ”ל אבן אפטון.

.

. נראה כי ה- Raspberry Pi הולך לראות טיולי מחירים קלים כדי להילחם ברמות האספקה ​​הסובלות.

מדוע אין מלאי פטל פי 4?

.

האם כדאי לקנות את ה- Raspberry Pi 4 עכשיו?

.

אלינה יי

ה- Raspberry Pi של 35 דולר איפשר זה מכבר פרויקטים מהנים שדרשו רק מעט כוח מחשוב – אך במהלך שיא המגיפה, התקשה להשיג את האחד. . אבל זה עומד להשתנות על פי העלון האחרון של Raspberry Pi Event.

כפי שפורסם בחומרה של טום, זמינות של דגמים כמו Raspberry Pi 4 צריכה להתחיל להשתפר עד יולי. עם תמיכה של סוני, שותף זמן רב של קרן Raspberry PI, ייצור יחידות ה- Pi של Raspberry Pi צריך להגדיל באופן דרמטי-ויחזיק שם “כל עוד נחוץ” כדי לענות על הביקוש העצום.

מבנה אמולטור פטל PI

בני אדוארדס / יציקה

האוהדים נאלצו לחכות בסבלנות עד כה: ברבעון הראשון של 2023, רק 800,000 יחידות נשלחו במהלך שלושת החודשים ההם. . . במילים אחרות, בשלב מסוים בחודשים הקרובים, אתה אמור להיות מסוגל לאחד מהמחשבים הקטנים של הלוח היחיד עבור אמולטורים רטרו, מחשבים זולים ומכשירים של מודעות שרצית ליצור.

ה- Raspberry Pi היה אחד היצירות האהובות עלינו של חומרת מחשב להשקת העשור האחרון בערך – למעשה, אנחנו כל כך אוהבים את זה, אפילו הכנסנו אותו לאולם התהילה שלנו בחומרה בשנת 2020. . יש הרבה מה שאתה יכול לעשות עם אחד, החל מהמעשיות לחדשנות להפליא. .