קצב הייצור של Raspberry Pi עולה למיליון בחודש • הקופה, Raspberry Pi אומר כי בעיות המניות שלה יסתיימו בשנת 2023, אבל יש תפיסה – dexerto

0

Raspberry Pi אומר כי בעיות המניות שלה יסתיימו בשנת 2023, אבל יש תפיסה

. זה גרם גם למקרים מרובים של קרקפות באתרים כמו Aliexpress ו- eBay.

המנכ”ל עומד על החלטה לשמור על מחירים יציבים במקום להבקיע רווחי נפילה מתוקים, מתוקים

Raspberry Pi Boss Eben Upton אומר כי תנורי יצרן המיקרו יסלקו מיליון יחידות ביולי, לאחר שנים של נושאי אספקה ​​לרסן מכירות.

.

אפטון כתב כי כעת הוא רואה “התאוששות מהירה באספקת הסיליקון”-התאוששות שהוא ייחס ל”נכונותה של סוני לאגור את האלמנטים שאינם סיליקון “הנדרשים לבניית מחשבי לוח בודדים (SBCs) שהם עמוד התווך של Raspberry Pi.

ה- Biz עבר סביב 600,000 יחידות בחודש מאי הקרוב, מצפה לייצר 800,000 ביוני ויפגע במיליון יחידות ביולי ביולי. אפטון אמר כי רמות הייצור יישארו שם “כל עוד צורך” כדי לנקות את הזמנות החזרה שנותרו ולחזור לזמינות קלה.

אפטון הביע גם ביטחון שמחסור ב- PI נמצא בעבר, ו- 2023 יהיה “השנה החזקה ביותר אי פעם” עבור ה- SBC והמודולים.

המנכ”ל צופה כי שרשראות האספקה ​​ישתפרו ברבעון השני מאז לפחות דצמבר בשנה שעברה.

  • איזה משבר שרשרת האספקה? Supermicro מעלית ייצור מערכות בקנה מידה מתלה
  • מיליוני לוחות אם של ג’יגה -בייט מחשב אחורי? מה הציון בפועל?
  • Sony Semiconductor Cins
  • WTF הוא קירור פעיל של מצב מוצק? בדיוק ראינו את זה עובד על מיני מחשב

בעוד ש- PIs שוב מיוצרים במספרים גבוהים, עלויות רכיב מוגברות – כצפוי במהלך משבר שרשרת האספקה ​​- הובילו לעליית מחירים עבור הדגמים כולל ה- 2GB Raspberry Pi 4, מודול המחשוב 4 וה- Raspberry Pi Zero.

בראיון שנערך לאחרונה עם YouTuber Jeff Geerling, אפטון נראה מסתפק במצב האספקה. הוא גם חשף כי העסק החליט לא לצוף את מחיר מוצריה ו”אפשר לקפיטליזם לדאוג לזה “כאשר מחירי הרכיבים עברו בשנים האחרונות – למרות סכום הכסף שניתן היה לעשות.

“אני חושב שזו הייתה בגידה נוראית של אמון”, אמר המנכ”ל, אם כי זה היה משאיר את Raspberry Pi מסוגל “לשחות ברווחים.”

“אלוהים אדירים, כמות הכסף שהיינו יכולים להרוויח ואם היינו מרפים את מחיר המוצרים.”

זו התייחסות לצמחים הנגרמים על ידי Covid על תשומות שרשרת האספקה, החל משבבים לספינות. ספקי טק רבים אכן טיילו מחירי ככל שעלות התשומות שלהם גדלה. המגף ברגל השנייה כעת, מכיוון שרשתות האספקה ​​עוברות במהירות נוספת אך הביקוש צלל, ומוביל חברות כמו HP להוזיל באגרסיביות ומייצרי מחשבים כמו לנובו חווים 75 אחוזים רווחים יורדים.

אפטון אמר לג’רלינג שמשתמשי Raspberry Pi נוטים לעדר את המכונות שלהם, תוך שמירה על כמה בארון האחורי ליום גשום.

“אנשים יכולים לשרוד מחסור חולף, בדיוק כמו שחברה עשויה … בכך שיש להם חיץ של אספקה ​​ורכיב נכנסים. אז חובב יכול לשרוד במשך תקופה מסוימת על ידי שימוש בפיס הפטל שיש להם כבר “, אמר אפטון. ®

Raspberry Pi אומר כי בעיות המניות שלה יסתיימו בשנת 2023, אבל יש תפיסה

חבילות פטל PI

פאי פטל

נראה כי מחסור אלקטרוניקה אחרונה מתבהר, שכן קרן Raspberry PI הודיעה כי הם חושבים שבעיות המניות יתבררו בשנת 2023.

מלאי למחשבים של פטל PI עם לוח יחיד היה מועט במקרה הטוב מאז 2020. המשבר העולמי המתמשך שיש לו השפעה על ענף האלקטרוניקה מתקרב לאט לאט.

כדי לתת לך מושג כמה גרוע נושא ההיצע עם Raspberry Pi 4B. זה גרם גם למקרים מרובים של קרקפות באתרים כמו Aliexpress ו- eBay.

המאמר נמשך לאחר המודעה

מנכ”ל Raspberry Pi, אבן אפטון, סיפק היום בלוג, עם הכותרת “עדכון שרשרת האספקה ​​- החדשות הטובות!”

המאמר נמשך לאחר המודעה

בבלוג של אפטון הוא קובע כי החברה הצליחה להפריש כ 100,000 יחידות לצרכנים. החברה מעדיפה עדיפות ללקוחותיה המסחריים, כאשר 100,000 היחידות לחובבים המכילים “אפס W, 3A+ והגרסאות 2GB ו- 4GB של Raspberry Pi 4”.

כשנשאל על יחידות של 8 ג’יגה -בייט, משרד השיווק הראשי ליז אפטון הצהירה:

המאמר נמשך לאחר המודעה

“הקצאות שבבים מגיעות בזה אחר זה.

הירשם לניוזלטר שלנו לקבלת העדכונים האחרונים על Esports, Gaming ועוד.

“אנחנו יודעים כשאנחנו משיגים אותם, כך שנוכל להיות בטוח שההיצע יהיה שם, אבל עדיין אין לנו את הידיים שלנו על הכל.

“כפי שאתה יכול לראות מהפוסט שאתה עונה אליו, לא נעשה עד תחילת השנה הבאה.

המאמר נמשך לאחר המודעה

הגרסה המיניאטורית, Raspberry Pi Zero, רואה עליית מחירים בתגובה לגיוס העלויות המתמשכת בטכנולוגיה. אפטון קובע שאם החברה הייתה ממשיכה למכור את ה- Raspberry Pi Zero במחיר הנוכחי שלה, היא הייתה מפסידה כסף על כל יחידה שנמכרה.

קָשׁוּר:

10 ה- NFTs היקרים ביותר שנמכרו אי פעם

המאמר נמשך לאחר המודעה

Raspberry Pi Zero יגדל ב -5 ל -10 $, וגרסת ה- Wi-Fi תעבור כעת 15 $ מ- 10 $. החברה העלתה את מחיר ה- PI 2GB ל -45 דולר לעומת 35 דולר בשנה שעברה. זו הייתה העלאת המחירים הראשונה שהחברה הייתה צריכה להתחייב אי פעם.

לא ניתנה מילה ב- PI Zero 2 W, שהושק בשנת 2021. גרסה זו מספקת ביצועים טובים יותר מהמקור, כמו גם מגיעה עם Wi-Fi כסטנדרט.

המאמר נמשך לאחר המודעה

Raspberry Pi נמצאת כעת באש בגלל שכירתו האחרונה של שותף לשעבר שהשתמש בחומרה בפרויקטים של מעקב עבור משטרת בריטניה.

הזמינות של Raspberry Pi משתפרת באופן ניכר לאחר שנים של מחסור

מיליון דגמי PI בחודש נעשים עד שהאספקה ​​חוזרת לשגרה.

אנדרו קנינגהם – 2 באוגוסט 2023 18:41 UTC

פיס במפעל

הערות קוראים

מנכ”ל Raspberry Pi, אבן אפטון, אומר כבר חודשים כי 2023 יהיה “שנת התאוששות” עבור אספקת Pi של Raspberry Pi-המחשב הלוח היחיד, שהיה ידוע בעבר בזמינותו הקלה והמחיר הזכויות שלו, נפגע ממחסור באספקה ​​במשך שנים. מאות אלפי לוחות PI עדיין יוצרו מדי חודש, אך רבים הלכו לקונים מסחריים ולא לקמעונאים ומשתמשי קצה.

לקריאה נוספת

לאחרונה, מספרי הייצור הללו טיפסו מ -400,000 יחידות חודשיות ל- 600,000 עד 800,000 עד מיליון, רמה שלדברי אפטון ניתן לקיים “כל עוד נחוץ כדי לנקות את צהורי הלקוחות שנותרו ולחזור לזמינות בחינם.”

כעת אנו רואים סימנים מוקדמים מאוד שהאספקה ​​חוזרת לשגרה, לפחות עבור כמה דגמי PI. PI Seller מבוסס בריטניה פימורוני הודיע ​​היום כי היא מרימה כמה מגבלות רכישה על לוחות פטל PI 4 של 2 ג’יגה-בייט ו -4 ג’יגה-בייט ולוחות Pi Zero W (לא, ככל הנראה, ה- PI Zero 2 W האחרונים). חשבון Tracker של Rpilocator צוין גם כי מספר התראות המניות האוטומטיות שלו פחת לאחרונה “מכיוון ש- PI נשארים במלאי יותר”, וציין כי לפימורוני ול- Pi Hut היו (ועדיין היו) גרסאות PI 4 במלאי.

אפילו כאשר המניה חוזרת לשגרה, עדיין נתמודד עם תופעות המחסור למשך זמן מה. עליית המחירים “הזמנית” עבור מועצת ה- PI 4 של 2 ג’יגה -בייט עדיין לא הוחזרה, והערותיו של אפטון רמזו כי החברה דחתה את פיתוח ה- PI 5 כדי לאפשר למלאי הדגמים הנוכחיים לחזור לשגרה (ה- PI 4 הוצג לפני קצת יותר מארבע שנים). קמעונאים אחרים עדיין קיימים מגבלות רכישה. וכמה דגמים וקמעונאים יתאוששו בבירור מהר יותר מאחרים.

כאשר התחביבים מחכים שאספקה ​​של PI תחזור לשגרה, הם פנו לכל מיני חומרה אחרת כדי לעשות את אותם סוגים של עבודה. מחשבי לקוח דקים של תאגידים מושלכים וטלפונים ישנים יכולים להתמודד גם עם חלק מהמשימות הקלות בהן PIS בדרך כלל מצטיינים.

אבל מכשירים חלופיים אלה אינם עובדים עם פרויקטים של חומרה ותוכנה המיועדים במיוחד עבור ה- PI, כולל כל דבר, החל ממארזי קונסולת משחקים עם נושאי רטרו בסגנון NES וכל.

הערות קוראים

אנדרו קנינגהם אנדרו הוא כתב טכנולוגי בכיר ב- ARS Technica, עם דגש על טכנולוגיה צרכנית כולל חומרת מחשב וביקורות מעמיקות של מערכות הפעלה כמו Windows ו- MacOS. אנדרו מתגורר בפילדלפיה ומארח משותף פודקאסט ספרים שבועי בשם איידוע.