Esports: מה הם, איך הם עובדים, שחקנים גדולים, כל מה שאי פעם רצית לדעת על eSports (אבל פחדו מכדי לשאול) | יורונוס

0

ג’יימס צ’ן, CMT הוא סוחר מומחה, יועץ השקעות ואסטרטג שוק עולמי.

Esports: מה הם, איך הם עובדים, שחקנים גדולים

ג’יימס צ’ן, CMT הוא סוחר מומחה, יועץ השקעות ואסטרטג שוק עולמי.

עודכן 14 בספטמבר 2022
נבדק על ידי תומאס ברוק

תומאס ג’יי. ברוק הוא CFA ו- CPA עם ניסיון של למעלה מעשרים שנה בתחומים שונים כולל השקעה, ניהול תיקי ביטוח, מימון וחשבונאות, עצות אישיות ותכנון פיננסי ופיתוח חומרים חינוכיים אודות ביטוח חיים וקצבאות.

מה זה Esports?

Esports הופך את המשחקים המקוונים לספורט צופים. זה מחקה את החוויה של צפייה באירוע ספורטיבי מקצועי, למעט במקום לצפות באירוע פיזי, צופים צופים בגיימרים וידאו מתחרים זה בזה. מגמת Esports הפכה כל כך נפוצה בשנים האחרונות, עד שלעתים קרובות ניתן לצפות במשחקים באירוע זירה מסודר.

כמו בספורט המסורתי, המשחקים הללו מחולקים לליגות וטורנירים תחרותיים.

טייקאות מפתח

  • Esports מתייחס לשיעור חדש יחסית של בידור צופים הכולל את כל הז’אנרים של משחקי וידיאו.
  • הז’אנר צץ בשנות התשעים אך זכה בולטות בסוף שנות העשרים.
  • Esports כיום הוא ענף של מיליארדי דולרים עם מאות מיליוני מעריצים ברחבי העולם.

הבנת Esports

למרות שתעשיית Esports אינה חדשה (היא קיימת מאז שנות התשעים), היא רק החלה לאחרונה להשיג משיכה. ההתקדמות בטכנולוגיה אפשרה לחוויית המשתמש לשכפל את החיים האמיתיים. בנוסף, שירותי אינטרנט מתקדמים פותרים בעיות קישוריות ומאפשרים למשתמש ולצופה לטבול את עצמם במשחק ללא הפרעה.

בנוסף, המהפכה הניידת אפשרה למשתמשים לגשת למשחקים אלה מכל מקום; הם כבר לא צריכים לשבת בבית מול המחשבים שלהם כדי לעסוק במשחק או צפייה בספורט מקוון. התקדמות טכנולוגית זו אפשרה ל- Esports להפוך לחלק נפוץ יותר מחייהם היומיומיים של אנשים. רוב המשתמשים הם גברים העובדים במשרה מלאה ונמצאים בין הגילאים 21-35, וכעת קל להם יותר לעבוד באורח חיים עמוס.

Esports פופולריים במיוחד בחלק גדול מאירופה. משחקי וידאו הם הז’אנר הפופולרי ביותר ב- YouTube במדינות סקנדינביה ומזרח אירופה, ומדינות רבות ניצלו את הפופולריות על ידי שידור Esports בערוצי ספורט גדולים.

שחקנים מרכזיים בתעשיית האספורט

היו כמה מפעילי Esports גדולים, כמו Turtle Entertainment, Major League Gaming (MLG) ו- DreamHack. Activision Blizzard, אחד מפרסמי המשחקים המובילים, קנתה את המשחקים הגדולים בליגה בשנת 2016 ופיתחה גם פלטפורמת Esports קניינית משלה.

שדרנים גדולים השקיעו מאוד גם בענף האספורט, עם u.ג. . . בנוסף, פלטפורמות משחק מקוונות גדולות מקדישות משאבים לזרם Esports. משחקי אפי, בפרט, עשו צעדים גדולים עם טורנירי משחק של Fortnite ותחרויות זמינות לצפייה באוהדים.

כלכלת Esports

Esports הפך לתעשייה משתלמת בשנים האחרונות, וייצרה רווח של מאות מיליוני דולרים. פופולריות זו אפשרה לה לתפקד כמו ליגות ספורט מקצועיות אחרות: שחקנים משולמים על ידי המפעילים בתמורה להשתתפותם; המפעילים משולמים על ידי המפיצים בתמורה לזכות לשדר את המשחקים ועל ידי הקהל בתמורה לזכות לצפייה. כמו כן, כמו בספורט ותעשיות אחרות, Esports פורה עבור המפרסמים והשותפים המופיעים לצד המשחקים.

כל מה שאי פעם רצית לדעת על eSports (אבל פחדת מכדי לשאול)

צוות Esports בשיקגו בשנת 2018 משחק את המשחק

? אנחנו כאן כדי לעזור לך להתעדכן בכל מה שאתה צריך לדעת על התופעה הגלובלית.

מאז שהומצא משחק הווידיאו הראשון, השחקנים מתחרים מול זה כדי לראות מי יש את כישורי המשחק הטובים ביותר.

אבל רק במאה ה -21, המשחקים התחרותיים – הידועים יותר בימינו כ- Esports – הפכו לאחד החלקים הרווחיים ביותר בתעשיית משחקי הווידיאו.

במהלך שני העשורים האחרונים, Esports גדלה לתעשייה של מיליארדי דולרים, גוברת מיליוני צופים והופכת עשרות גיימרים צעירים ומקצועיים לעשירים מאוד.

השנה משחקים תחרותיים פוגעים באבן דרך חדשה על הבמה הגלובלית-שבוע האספורט האולימפי הראשון אי פעם יתקיים בין התאריכים 22-25 ביוני בסינגפור כחלק מסדרת Esports האולימפית 2023, שאורגנה על ידי הוועדה האולימפית הבינלאומית (IOC).

כמה מהשחקנים המוכשרים ביותר בעולם יתמודדו בעשרה ענפי ספורט וירטואליים שונים, כולל חץ וקשת (“טיק טאק קשת”), ריקוד (“רק ריקוד”), מוטורספורט (“גראן טוריסמו”), צילום (“מצב פורטניט – יוצר “) וטניס (” התנגשות טניס “).

אבל איך משחק וידאו יכול להיות ספורט אולימפי? ומי משלם את כל הכסף הזה כדי לתת חסות לאנשים שהודחו פעם על ידי החברה כתפוחי אדמה בספה?

אם אתה חדש בעולם Esports, אנו בתרבות Euronews הרכבנו מדריך פשוט ועם זאת מקיף כדי להעלות אותך למהירות לפני המשחקים.

AP צילום / Thibault Camus

מה זה Esports?

Esports הוא קצר לספורט אלקטרוני. המונח נטבע בשנת 2000 על ידי שר התרבות, הספורט והתיירות של דרום קוריאה בטקס ההסברה של איגוד הספורט האלקטרוני הקוריאני (KESPA).

דרום קוריאה מוכרת באופן נרחב כעריסת המשחקים התחרותיים בגלל חיבור הפס הרחב המהיר ויוזמות הממשלה לקידום תרבות המשחקים במוקדמות המוקדמות.

PC Bangs, או Cafes Gaming, הפכו לעמוד התווך עם קוריאנים צעירים ומלאי טק ששילמו תשלום לפי שעה כדי לשחק את משחקי הווידיאו הפופולריים ביותר זה מול זה באותו חדר.

כיום, Esports הוא רומן עולמי, כאשר שחקנים מגיעים מכל יבשת ותחרויות שמתקיימות ברחבי העולם. המונח הגיע לעטוף את כל המשחקים ברמה תחרותית ומקצועית עם מעקב מעורב, בדומה לספורט המסורתי.

עבור כל חנוני הדקדוק שם בחוץ, Esports הוא שם עצם יחיד כאשר הוא מתייחס לתעשייה, שם עצם רבים כאשר הוא מתייחס למספר eSports שונים, וניתן להשתמש ב- Esport כאשר הם מתייחסים למשחק וידאו תחרותי יחיד (כלומר, “ליגת ליגת אגדות “הוא Esport).

ולא, אין מקף או היוון.

AP Photo / Terrin Waack

אילו משחקי וידאו מתאימים כ- eSports?

תיאורטית, כל משחק וידאו יכול להיות ספורט – כל עוד ניתן להתמודד בו ולזכות בפרסים, ויש קהל שמוכן לצפות.

כמה מהספורטיות הבלתי סבירות יותר שצברו בעקבותיה כוללות משחק בשם Simulator Farming (וזה בדיוק איך זה נשמע) וליגת המירוץ טורבו, משחק טלפון סלולרי בחינם בו אתה מירוץ חילושים.

אולם Esports הפופולריים ביותר נכללים במספר קטגוריות: משחקי זירת קרב מקוונים מרובי משתתפים (MOBA), כולל League of Legends ו- Dota 2; משחקי יורה, כמו Call of Duty, Fortnite, Counter-Strike: Global Pestifpent (CS: GO) ו- Callorant; משחקי לחימה, כמו Super Smash Bros ו- Street Fighter; ומשחקי אסטרטגיה, כמו StarCraft ו- Warcraft.

המשחקים שבאמת ממריאים מקודמים בדרך כלל על ידי המפתחים והבעלים שלהם, שיארגנו תחרויות וטורנירים כדי לגרום לגלגול כדור האספורט.

בניגוד לספורט מסורתי, תמיד יש את הסיכון לכך שמשחק מופסק, ומביא סיום לתחרויות. זה מה שקורה כרגע עם CS: Go, שמוחלף על ידי Strike 2 נגד 2.

מה הערעור של Esports?

ההערכה היא כי ישנם למעלה מ- 215 מיליון חובבי Esports ברחבי העולם. תחרויות מרכזיות ממלאות באופן שגרתי אצטדיונים באלפי מעריצים, שיוצאים לצפות במשחקים האקשן החי שמתרחשת על מסכי ענק.

האווירה באירועים אלה דומה מאוד לספורט מסורתי – האוהדים מתחפשים (לפעמים בקוספליי משוכלל), הם מחכים בתור כדי לקבל חתימות מהשחקנים האהובים עליהם, הם נהיים רגשית כשהקבוצות שלהם מנצחות.

“זה הרבה רגש, כי במקום לראות אותם מאחורי מסך, לראות אותם בחיים האמיתיים פעם אחת מחמם את הלב, זה תענוג,” אמרה סאצ’ה, מעריצה של צוות Esports Vitality של צרפת שהשתתפה במדעי המחשב. : GO Majors טורניר בפריס החודש (האחרון לפני שהוא מוחלף על ידי Strike 2).

“זה גורם לי להרגיש משהו, זה מלא רגש, זה בלתי ניתן לתיאור.”

הקהל השתולל כאשר גיבורי עיר הולדתו חיטיות הביתה לראשונה את הפרס הראשון בגמר, והפך לקבוצה השנייה מבוססת צרפתית שזכתה במייג’ור, המקבילה לטניס גרנד סלאם לשחקנים של המשחק.

כריסטוף ארצ'מבול / AFP

אילו צוותי Esports הם הטובים ביותר?

ניתן למצוא את צוותי ה- Esports המובילים בכל רחבי העולם-מבית Faze Clan ו- G2 Esports של ברלין, שכל אחד מהם הכניס בערך $ 1.7 מיליון (1 אירו..

קבוצות Esports פועלות הרבה כמו מועדוני כדורגל; הקבוצה עשויה להיות מבוססת במדינה אחת, אך בדרך כלל השחקנים שלהם בינלאומיים. לדוגמה, לקבוצת League of Legends של G2 יש שחקנים מסלובניה, צרפת, קנדה ודנמרק.

במשחקים מרובי משתתפים, לכל שחקן יהיה עמדה או תפקיד למילוי, כמו ספורט קבוצתי מסורתי. שחקני Esports לעיתים קרובות עוברים כינויים – למשל, כוכב ה- DOTA 2 של דנמרק יוהאן סאנדשטיין, השחקן עם הרווחים הגבוהים ביותר בפרס השנה, עובר “N0Tail”.

האם ישנן שחקניות Esports נשים?

מבחינה היסטורית, נשים היו מיוצגות תחת ספורטיות, למרות שהן מהוות כ -45 אחוז מכל שחקני משחקי הווידיאו.

דיווחים על הטרדה מינית ואפליה מגדרית אצל מפתחים גדולים בשנים האחרונות אילצו את הענף ליישם שינויים.

אחד המקרים בעלי הפרופיל הגבוה ביותר היה בחברה האמריקאית Riot Games, שפיתחה משחקי קופות קופות כמו ליגת האגדות והלאה. בשנת 2021 הסכים היזם מבוסס בלוס אנג’לס לשלם 100 מיליון דולר (93 מיליון אירו) כדי ליישב אפליה מגדרית ותביעה בהטרדה מינית שהובאו על ידי עובדות בחברה, שאמרו ששולמו להם פחות מגברים ונמנעו מלהתקדם בהן הקריירה שלהם.

כיום ישנם מאמצים מודעים של התעשייה לגרום ליותר נשים ונערות מעורבות באספורט.

בשנה שעברה, G2 Esports הציגה את קבוצת הליגה האגדות הראשונה שלה, הקבוצה השנייה בכל הנשים שלה. בחודש מרץ הודיעה סניף Esports של פיפ”א על ​​יוזמה בשם FameHergame כדי לעודד נשים נוספות להשתתף.

AP Photo / Mary Altaffer

איך אירופה מסתפקת ב- Esports?

אירופה היא השוק השלישי בגודלו עבור Esports אחרי סין וצפון אמריקה, עם כמעט 30 מיליון חובבים ברחבי היבשת. מדינות אירופה היו בין חלוצי המדיום, וארגנו כמה מהטורנירים והתחרויות הגדולות הראשונות. כמה מהשחקנים המצליחים ביותר הם אירופאים, כולל ג’ס “ג’רק” וויוויקקה של פינלנד וסבסטיאן “CEB” Debs הצרפתים.

בשנת 2003, גביע העולם הספורט האלקטרוני הראשון (ESWC) שיחק בפויטיירס, צרפת – באותה תקופה היה פורץ דרך, והראה משחק חי מול קהל חי עם שידורים מוגנים בכמה שפות.

בשנה שעברה הצביע הפרלמנט האירופי להכיר ולתמוך ב- Esports ברחבי אירופה עם קרנות האיחוד האירופי. וביוני הקרוב, הפדרציה העולמית של Esports והוועדות האולימפיות האירופיות יעלו את אליפות Esports Esports הראשונה אי פעם (#EGE23) בקאטוביס, פולין.

כמה כסף הוא ב- Esports?

בשנת 2020, Esports יצרו הכנסות של 947 $.מיליון (887 אירו.מיליון) והתחזיות האחרונות מנבאות שהנתון יגדל עד 1 דולר.87 מיליארד (1 אירו.75 מיליארד) עד 2025.

זה כולל הכנסות מסטרימינג, זכויות מדיה ושכר טרחה, חסויות, הכנסות דיגיטליות ורכישות במשחק, כרטיסים לאירועים וסחורה.

אמנם זה עדיין רק חלק מסך ההכנסות שנוצרו על ידי תעשיית משחקי הווידיאו העולמית, אך Esports צומחים בעקביות ובאקספוננציאל בשנים האחרונות.

הצמיחה היא אפילו השפעות חיוביות של דפיקות על ענף חומרת המחשבים והאלקטרוניקה, ככל שיותר אנשים נכנסים למשחקים וקונים ציוד ומחשבים מיוחדים.

AP צילום / איליין תומפסון

איפה אתה יכול לצפות בכתבים?

אם הגעת עד כה במאמר זה (מזל טוב), וחושבים שאולי תרצה לטעום את האקשן בעצמך, אתה במזל כי כמעט כל תחרויות Esports מוזרמות ברשת ברשת.

באירופה, פלטפורמות הסטרימינג הפופולריות ביותר עבור Esports הן Twitch ו- YouTube. אתה יכול לראות שחקנים מובילים זורמים מפגשי משחק משלהם בבית – חלקם, כמו טיילר “נינג’ה” בלווינס הפכו לסלבריטאים בפני עצמם.

אתה יכול גם להתכוונן בשידור חי לתחרויות וטורנירים בדפי העווית של המארגנים או ביוטיוב. לפדרציות לאומיות רבות יש ערוצים משלהם – כמו הפדרציה האירופית Esports. ותחרויות עבור Esports ספציפיות ניתן למצוא בערוצי משחקי הווידיאו, כמו Callorant או League of Legends.

מקורות נוספים • AFP, ISFE ESPORTS, Deloitte

אולי גם אתה אוהב

המבקרים מעבירים פרסומת למשחק הווידיאו 'Call of Duty' ביריד Gamescom למשחקי מחשב בקלן, אוגוסט 2017

עכשיו משחק הבא

מהן Esports? סקירה כללית עבור ללא מעריצים

זה שונה ממשחקי וידיאו סטנדרטיים בכך ש- Esports הוא תחרותי (אנושי-VS-Human) ובדרך כלל יש לו אלמנט צופים מרתק, כמו ספורט מסורתי.

טורנירי Esports מורכבים בדרך כלל מגיימרים חובבים או מקצועיים המתחרים זה בזה על פרס מזומן.

לדוגמה, League of Legend. ואילו אצל היורים, כמו Call of Duty, Overwatch ו- Counter-Strike, השחקנים הם בור זה מול זה במצבים שונים כדי להשלים מטרה.

חשוב על Esports כמשחקי וידיאו תחרותיים שבהם נחגגים מיומנות ומקצועיות. הגיימרים המקצוענים שמשחקים ברמה הזו מכירים את המשחקים מבפנים בחוץ, כמו שכדורגלן או ספורטאי מקצועי היה במגרשים שלהם.

שחקנים יכולים לשחק אחד על אחד זה מול זה (במשחקים כמו פיפ”א ולוחם הרחוב), או בקבוצות. . כללים ואסטרטגיות יכולים להיות שונים מאוד בהתאם למשחק המדובר.

בניגוד לכדורגל, שם מפוצלים כדורגל גברים ונשים, Esports מעורבבת טכנית, כאשר שחקנים גבריים, נקביים ומגדר לא תואמים משתתפים. בשנים האחרונות עלייתן של שחקניות נשים עלתה וממשיכה לעלות לצד יוזמות כמו ‘נשים באספורט’ .

על פי נתוני נשים במשחקים, ההערכה היא כי 1 מכל 20 נשים מעורבות בתעשיית האספורט- ולמרות שהמספר הזה עדיין נמוך למדי, הוא בהדרגה במגמת עלייה. .

כמו כן, Esports פתוח גם לכולם, ללא קשר ליכולת הגופנית.

.

בדרך כלל יש לקבוצות מקצועיות מאמנים, אנליסטים ומנהלים שעוזרים להפיק את המרב מהשחקנים ולארגן אסטרטגיות.

כמה משחקים משחקים בקונסולות כמו Xbox One או PS4, בעוד שאחרים משחקים באמצעות מחשבים. התאמות יכולות להיות מקוונות באינטרנט, או באירוע פיזי (בדרך כלל גמר גדול) אם בטוחים לעשות זאת, באמצעות חיבור LAN.

ניתן לצפות במשחקים על ידי צופים באירוע פיזי חי או דרך האינטרנט באמצעות פלטפורמות סטרימינג כמו Twitch, המשדר את המשחקים בזמן אמת באינטרנט.

כדי לתת לך דוגמא לסולם האספורט, חלק מהטורנירים הגדולים ביותר מציעים מיליוני פאונד בפרסים. הטורנירים עם בריכות הפרסים הגדולות ביותר הם Dota 2 International עם 34 מיליון דולר והגביע העולמי של פורטניט עם 30 מיליון דולר, החל משנת 2019. אירועים אלה נצפים על ידי מיליוני מעריצים, ומביאים עניין רב לסצנת Esports.

גם שחקנים מקצועיים יכולים לצפות לשכר הגון. אמנם זה יכול להשתנות מאוד תלוי בקבוצה, המשחק והשחקן, אך המקצוענים המובילים יכולים לצפות להרוויח מאות אלפי דולרים בשנה. זה יכול להגיע ממשכורת סטנדרטית, כמו גם מבצעי חסות ותרומות סטרימינג.

. .

ייצוג השחקנים היה נושא מתמשך בתוך Esports בשנים האחרונות, וכך גם הרגולציה. .

בסך הכל, Esports התקדם מאוד בשנים האחרונות, עם היוצרים, שדרני טלוויזיה ומותגים גדולים שאינם אנדמיים כמו קוקה קולה מסתבכת בחלל.

והדרך היחידה מכאן היא למעלה.